ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sporty walki
Autor Wiadomość
blacha 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 26, 2005 21:07   Sporty walki

hej! a czy oprócz piłki ktoś z Was interesuje się lub uprawia jakieś sporty walki? bardzo mnie to ciekawi :D
ja sama trenuje zawodowo taekwondo i jedno jest pewne: NIE MOGŁABYM BEZ TEGO ŻYĆ!!!
piszcie bo jestem ciekawa.. tylko nie zrażajcie się tym że ja jestem juventina ;-)

malutki 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 26, 2005 22:24   

Ja chodziłem swego czasu na Krav Maga, gdzieś tak około roku, ale później wyczułem w tym lekką komercję i wyciąganie pieniędzy, więc zrezygnowałem. Co do taekwondo to kilka dni temu w moim miescie (Łódź) doszło do śmierci zawodnika podczas zawodów. Co o tym myślisz?

blacha 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 27, 2005 10:15   

Po pierwsze
jest mi oczywiście bardzo przykro, ale... :cry:
zaczne od tego, ze to było taekwondo ITF, czyli te, które nie jest w wersji olimpijskiej i nie to które ja trenuję (bo ja trenuje WTF, czyli taekwondo olimpijskie).

Po drugie
U nas coś takiego nie miałoby miejsca, bo każdy zawodnik, zanim przystąpi do walki musi dostarczyć mnóstwa papierków, badań itd. a co najważniejsze MUSI BYĆ CZŁONKIEM KLUBU!!!!! a o ile mi wiadomo tamten chłopak był AMATOREM!!!!-kto go wogóle dopóścił do zawodów?!!!! :x u nas (czyli w WTFie) nie doszłoby do czegoś takiego, bo chociażby żeby móc wystartować w zawodach trzeba trenować określony czas, i to pod okiem ZAWODOWCA a nie po amatorsku i to niecały rok!!!

Po trzecie
to nie była wina zawodnika, który przyczynił sie do śmierci tego chłopaka. wina spoczywa TYLKO i wyłącznie na osobie, która dopóściła niewyszkolonego zawodnika do walki.
w ITFie dozwolone są uderzenia pięściami od pasa w górę, a ten chłopak uderzył tego co zmarł w splot słoneczny-zapewne to nie było zaplanowane, bo jakoś mi się nie wydaje, zeby ktoś wychodził na mate poto aby zabijac... no a tamten chłopak, gdyby trenował zawodowo, to byłby nauczony jak chronić to miejsce. wiec podkreślam jeszcze raz, ze była to wina organizatorów!

Po czwarte
chce zaznaczyc wyższość WTFu nad ITFem. U nas w prawdzie uderzamy gołymi pięściami (a nie tak jak w ITFie w rękawicach), ale za to MAMY OCHRANIACZ NA KLATKĘ PIERSIOWĄ! a gdyby tamten chłopak miał taki ochraniacz to raczej nic by mu sie nie stało...

także :brawo: bezmyślnym ludziom, którzy zapewne dla pieniędzy dopóścili go do walki!!!

Po piąte
co do tego, ze tam gdzie chodziłeś wyczułeś komerchę, to niestety tak bywa... wszedzie znajdą sie ludzie którzy robią coś tylko dla pieniędzy...
no ale nie zrażaj się!!! poszukaj innych treningów, ja tez miałam niedawno taką sytuację i będe zmieniać trenera, ale sie nie poddaje bo TAEKWONDO to coś co bardzo bardzo kocham!!!

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2005 15:10   

Sporty walki wyzwalają we mnie niezdrową agresję, nigdy mnie nie pasjonowały. Dla mnie istnieje tylko piłka, piłka, piłka. :-D Chociaż bawię się czasem w inne sporty, np. bieganie. Sporty walki to dobra rzecz dla tych, którzy chcą się wyżyć. Lepiej niech się tym zajmują niż wszczynaniem awantur, bijatyk. Gorzej, gdy do sportów walki trafiają ludzie o skrzywionym spojrzeniu na świat. Ale to już inna bajka.

FanMilan 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2005 21:11   

Ja tam za bardzo się nie interesuje sportami związanymi z walką ale gdy leci coś ciekawego, np. gdy jest gala boksu i to se często ogladam, sczzególnie jak walczy polak :) Hmmmm taekwondo?!?! Jedna rzecz która mnie łączy z tym sportem to to ze miałem nauczycielke W-Fu która trenuje i uprawia taekwondo! Wiec sami widzicie jakie mam pojęcie na temat tego sportu!

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 28, 2005 20:22   

blacha napisał/a:

Po czwarte
chce zaznaczyc wyższość WTFu nad ITFem. U nas w prawdzie uderzamy gołymi pięściami (a nie tak jak w ITFie w rękawicach), ale za to MAMY OCHRANIACZ NA KLATKĘ PIERSIOWĄ! a gdyby tamten chłopak miał taki ochraniacz to raczej nic by mu sie nie stało...

z reguly dziewczyny to w kazdym sporcie walki maja ochraniacze na klatke piersiowa...
chlopakowi taki ochraniacz potrzebny nie jest:P klata toc powina byc najtwardsza czescia ciala;]
sam trenowalem swojego czasu przez pare lat judo, znajomi trenuja boks i jakas ruska sambe;] i ochraniacze tam wystepuja ale jak juz cos na nadgarstki, glowe, czy jadra.

sporty walki nie koniecznie sa jedynymi na ktorych mozna sie wyzyc, ba sa nawet od nich lepsze ;] np tennis - rozpedzajac mala pileczke do 160km/h niewatpliwie odczuwa sie wieksza satysfakcje niz po poprawnym zalozeniu dzwigni czy ipon ;] . Te sa bardziaj sluza temu do czego zostaly przeznaczone- to jest walka :) (powiedzmy samoborona)
Jak to powiedzial pewien trener od samby "trzeba umiec bic aby nie zostac pobitym" :P

http://www.plewinski-art....hp?page=galeria

=======================================

blacha 
Juventino

Wysłany: Śro Gru 28, 2005 22:47   

Sajfer napisał/a:
z reguly dziewczyny to w kazdym sporcie walki maja ochraniacze na klatke piersiowa...
chlopakowi taki ochraniacz potrzebny nie jest

i tu sie mylisz, bo ochraniacz na klate chroni m.in. splot słoneczny, który jest bardzo narazony, szczególnie w wlkach fulkontaktowych-a takim jest własnie taekwondo ;)

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 29, 2005 14:01   

musze sie przyznac ze z taekwondo mam tyle doczynienia co ogladanie co najwyzej filmikow z prezentacjiami zawodnikow z koreii ;] ale jakos obie nie moge wyobrazic faceta w takich ochraniaczu na klate co maja dziewczyny;] najwyzej cos w stylu ochraniacza batmana albo zbroi jakies.. ale z tym to by sie moglo ciezko ruszac...

blacha 
Juventino

Wysłany: Czw Gru 29, 2005 19:24   

Sajfer napisał/a:
ale jakos obie nie moge wyobrazic faceta w takich ochraniaczu na klate co maja dziewczyny;]

wiec Ci pomoge :mrgreen:
zamieszczam tu adresy na których są zdjecia samego hogo (czyli własnie tego ochraniacza) oraz hogo na zawodnikach (oczywiscie takie same ochraniacze noszą zarowno faceci jak i dziewczyny) :arrow:
http://www.budo-sport.com.pl/ochraniacze/344.jpg
http://www.stop.hu/pict/b...kwondo_0927.jpg
ps. mam nadzieje ze rozwiałam Twoje wątpliwości co do tego jak facet moze nosic taki ochraniacz :|

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 29, 2005 21:13   

no fakt w dostac tak z piszczela to moze troche bolec;] chociaz w judo tak wysoko nog sie nie podnosilo ;p az sie prosi aby takiego delikfenta polozyc na macie :D mozna tak?

blacha 
Juventino

Wysłany: Czw Gru 29, 2005 22:27   

Sajfer napisał/a:
no fakt w dostac tak z piszczela to moze troche bolec;]

tak, rzeczywiscie to boli dostac tak z piszczela i nawet ochraniacz nie chroni przed tym bólem-jedynie go troszke łagodzi
w taekwondo są jednak jeszcze gorsze i bardziej bolesne kopnięcia, np. nerhio (kopnięcie proste całą podeszwą stopy ze szczególnym naciskiem pięty, spadające np na twarz-wiesz mi, to na prawde boli :roll: ), albo z kolei dwit-dollyo czyli kopnięcie po obrocie przez plecy, [jak znajde zdjęcie to zamieszcze]

Sajfer napisał/a:
az sie prosi aby takiego delikfenta polozyc na macie mozna tak?

niestety musze Cie rozczarowc... mozna tylko uderzac pięściami i nogami a powalenie zawodnika jest zabronione (no chyba ze upadnie po Twoim kopnięciu czy uderzeniu, ale pchac sie czy stosowac bloków tj w judo nie wolno)

[ Dodano: Czw Gru 29, 2005 23:03 ]
no znalazłam
to jest dwit-dollyo:
http://www.mksmedyk.pl/in...=3&key=34&hit=1
to tez:
http://www.mksmedyk.pl/in...=4&key=36&hit=1
niestety nerhio nie znalazłam (byc moze dlatego, ze mało osób stosuje tą technikę ;) )
a tak na marginesie to na taekwondo nie tylko sie walczy, ale tez np łamie sie deski :mrgreen: :
http://www.mksmedyk.pl/in...o=1&key=4&hit=1
http://www.mksmedyk.pl/in...o=1&key=5&hit=1
albo tez robi sie tzw poomse (czyli specjalnie wyrezyserowaną walke z cieniem):
http://www.mksmedyk.pl/in...o=1&key=7&hit=1

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 18:29   

Próbuje z nac wyciągnąć informacje czy będzie nam w razie czego dokopać :P . Nie wierzcie jej to Juventino!! :D .
Długo już trenujesz? Ja kiedyś trenowałem taekwondo, ale to było niestety dawno temu (większości obecnych kibiców Barcelony nie było jeszcze wtedy na świecie :rotfl: ).Od wielu lat nie mam z tą dyscypliną nic wspólnego. Paweł ma trochę racji, że ten sport podobnie jak każdy sport walki wyzwala (powtarzam wyzwala bo ona w nas tkwi cały czas) agresję.
I nie rozumiem co masz do ITF - właśnie tą formułę trenowałem.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 16, 2006 22:55   

Ja ćwiczyłem Brazylijskie Jiu-Jitsu i Vale Tudo. Ale mam problemy z kolanami wiec musialem zrezygnowac.

morpex 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 04, 2014 17:55   

Ma ktoś linka do dzisiejszej gali KSW ? Najlepiej jakby było to sopcast :ok:

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 22:54   

https://www.youtube.com/watch?v=jsB-pBjO9Yk tu macie boks, teraz jest walka przed Adamek-Szpilka

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 19:48   

Działało wczoraj płynnie cokolwiek z darmowych linków w jakiejś przyzwoitej jakości na tą galę?

Aiver 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 20:23   

Na http://soccer-live.pl był link do sopcasta, przyzwoita jakość 800 kb/s, zero ścin. Oglądałem odkąd się nasz mecz skończył do końca i nie było żadnych problemów.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 22:09   

Szczerze? 800 to oglądam na 5 calach na telefonie, na pewno nie na monitorze a tym bardziej odpada na TV ;)

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 10, 2014 11:45   

Liczyłeś na streama w jakości takiej jak na http://livefootball.ws/ co najmniej 2000 kb/s ? Bądźmy poważni. Z takimi oczekiwaniami pozostaje bulić za PPV ;) Jeszcze nigdy nie spotkałem streama z taką jakością na czymkolwiek kodowanym przez polsat, ani na mś siatkarzy ani na KSW.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 11:56   

Ja oglądałem z tego samego źródła, co Ty, Aiver, i jestem bardzo zadowolony, że udało mi się trafić na taką jakość i stabilność transmisji. Wcześniej boks udawało mi się zazwyczaj złapać na jakimś linku w przeglądarce o jakości 300-500 kb/s.

Co do samej walki, to muszę powiedzieć, że bardzo zaskoczył mnie Szpilka. Nie podpalił się, walczył jak na niego niesłychanie mądrze, no i był szybszy. U Adamka widoczne to, co nieuchronne, czyli upływ czasu. Wolniejszy, niemrawy i nie będący w stanie zalać przeciwnika serią ciosów, kiedy już udało mu się go trafić. Nie ten chłop, co kiedyś. Szacunek, podziękowania, ale "it's time to say goodbye"

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 10, 2014 13:53   

Aiver napisał/a:
Liczyłeś na streama w jakości takiej jak na http://livefootball.ws/ co najmniej 2000 kb/s ? Bądźmy poważni. Z takimi oczekiwaniami pozostaje bulić za PPV ;) Jeszcze nigdy nie spotkałem streama z taką jakością na czymkolwiek kodowanym przez polsat, ani na mś siatkarzy ani na KSW.

No to jesteś w sporym błędzie, "pożyczone" ID Sopcastów z mediasport/tomcio ma 2000kbps i 50fps, dokładnie jak ruski. KSW, boksy i wszystko też jest, pytam bo ostatnio złośliwie zmieniają numery swoich kanałów na te bardziej popularne transmisje ;)

Nie miałem dostępu w sobotę wieczorem do komputera, a jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, by którakolwiek z transmisji była w złej jakości i nieoglądalna, jak chodzi o nasze produkcje PPV, stąd było moje pytanie, wiem już, że Sopcast HD normalnie działał.

Do tego ktoś zaczął polski C+ Sport regularnie nadawać w jakości 2000 na AceStream, także nie jest źle.

morpex 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 11, 2015 19:08   

Wie ktoś czy będzie transmisja UFC w telewizji ? Podobno Extreme Sports Channel wykupił prawa do transmisji ale w ramówce nic nie ma :hmm:

Odpowiedz do tematu