ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Pią Maj 25, 2007 13:58
Losowanie grup MŚ - Niemcy 2006
Autor Wiadomość
Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 00:11   Losowanie grup MŚ - Niemcy 2006

dzis odbylo sie losowanie grup mistrzostw swiata w pilce noznej :

Kod:

grupa A         grupa B            grupa C            grupa D         

1.Niemcy        1.Anglia           1.Argentyna        1.Meksyk       
2.Kostaryka     2.Paragwaj         2.WKS              2.Iran         
3.POLSKA        3.Trynidad i Tob.  3.Serbia i Czarn.  3.Angola       
4.Ekwador       4.Szwecja          4.Holandia         4.Portugalia   

Kod:

grupa E         grupa F          grupa G          grupa H

1.Wlochy        1.Brazylia       1.Francja        1.Hiszpania
2.Ghana         2.Chorwacja      2.Szwajcaria     2.Ukraina
3.USA           3.Australia      3.Korea Pld.     3.Tunezja
4.Czechy        4.Japonia        4.Togo           4.Arabia Saud.

losowanie bylo dosc szczesliwe dla naszej reprezentacji. jesli nie zlekcewazymy przeciwnikow to mamy duze szanse na wyjscie z grupy. moj typ do wyjscia z grupy - Niemcy i Polska
terminarz gr.A

na pierwszy rzut oka faworytami sa druzyny europejskie ,ja jednak licze na dobra postawe Paragwaju. moj typ - Anglia i Paragwaj
terminarz gr.B

bardzo mocna grupa. kazdy wynik jest mozliwy. moj typ - Argentyna i Holandia
terminarz gr.C

grupa z wydawaloby sie pewnymi faworytami do awansu lecz nie sa wykluczone niespodzianki. moj typ - Portugalia i Meksyk
terminarz gr.D

wyrownana grupa. faworyci to Wlochy i Czechy lecz kto wie czy USA nie zrobi jakiejs niespodzianki. moj typ - Czechy i Wlochy
terminarz gr.E

moim zdaniem majmocniejsza grupa. walka toczyc sie bedzie tylko o 2 miejsce ,gdyz pierwsze zarezerwowane jest dla Brazyli. moj typ - Brazylia i Japonia
terminarz gr.F

przy dotychczasowej slabej dyspozycji francuzow kazde rozwiazanie jest mozliwe. moj typ - Francja i Korea
terminarz gr.G

ostatnia grupa - z jednym faworytem - Hiszpania. pomiedzy pozostalymi zespolami toczyc sie bedzie walka o drugie miejsce. moj typ - Hiszpania i Ukraina
terminarz gr.H

z moich luznych typow wynika ,ze awansuje az 10 druzyn europejskich - co jest chyba liczba zbyt duza ,wiec spodziawam sie wielu niespodzianek.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/
Ostatnio zmieniony przez Mości Sob Gru 10, 2005 00:38, w całości zmieniany 1 raz  

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 00:30   

nie narzekam na grupe, przy profesjonanym podejsciu powinnismy z tej grupy wyjsc, mamy lepsza ekipe od Ekwadoru czy Kostaryki.....

btw: szkoda, ze nie zagramy meczu otwarcia :? wiele osob uwaza, ze lepiej z niemcami bedzie grac poznije, ale ja mysle inaczej, nie ma dla mien znaczenia, jesli mamy ich pokonac (ewentualnie zremisowac) to zrobimy to i w meczu otwarcia, a taki smaczek bylby nie do zastapienia ;) Portugalia miala jeszcze wiekszy stres, oni nigdy nic nie wygrali i tylko u siebie mogli liczyc na 'cos wiecej', a Grecy pokazali im palec zarowno na poczatku jak i na koncu :lol:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 09:46   

gratulacje Mości - napracowałeś się.

co do losowania to żałuję tylko dwóch rzeczy:
1. nie trafiliśmy Brazylii :evil:
2. skoro trafiliśmy Niemców to szkoda, że nie na inaugurację.

szansa na wyjście jest spora, chociaż kadra z Polandii jest tak samo nieprzewidywalna jak Kostaryka i Ekwador. każda z tych drużyn może być czarnym koniem mundialu.
wg mnie podstawowe pytanie w naszej grupie brzmi:
Czy Niemcy zniosą presję bycia gospodarzem MŚ?

dobrze, że jest internet bo jak nikt nie kupi transmisji to przynajmniej będziemy mogli sprawdzać wyniki na żywo :wall:

Bati 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 11:28   

Co 4 lata mozna było ogladać w telewizji jakąś impreze czy to ME czy MŚ. Pewnie i tym razem mecze będą wykupione. Pewności nigdy nie ma ,ale takie jest moje zdanie.

dominik53
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 14:13   

Bardzo dobrze, że nie gramy z Niemcami na początku. A to dlatego, że przegranie pierwszego meczu zawsze stawia drużynę w trudniejszej sytuacji. Często taka porażka, gdy jeszcze jedna drużyna w grupie gra w miarę dobrze jest już nie do odrobienia. No i grając z Niemcami zaczęlibyśmy tak samo jak w Korei - od meczu z gospodarzem. Lepiej więc, że zagramy swego rodzju test z Ekwadorem. Bo jeżeli nie będziemy umieli go pokonać, to znaczy że niepotrzebnie się w ogóle pchamy na mistrzostwa.
Poza tym żal, że nie gramy z Niemcami meczu otwarcia jest o tyle bez sensu, że przy już od dawna ustawionej drabince meczów i znanym od tygodnia takim podzieleniu na koszyki po prostu nie było takiej możliwości przy losowaniu.
Perspektywa meczu z Anglią lub Szwecją w 1/8 może mocno ostudzić nasze zapały, ale też musimy sobie powiedziec, że 1/8 to akurat to, na co stać i na co zasługuje nasza reprezentacja. Każdy wynik wyżej byłby trochę na wyrost. Z drugiej strony ze wszystkimi tymi drużynami (Niemcy, Anglia, Szwecja) mamy stare porachunki i jest wspaniała okazja, żeby je załatwić.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 14:53   

dominik53 napisał/a:

Poza tym żal, że nie gramy z Niemcami meczu otwarcia jest o tyle bez sensu, że przy już od dawna ustawionej drabince meczów i znanym od tygodnia takim podzieleniu na koszyki po prostu nie było takiej możliwości przy losowaniu.

bez urazy, ale.....osohozi ;)

btw: druzyny z pierwszego kosza lecialy na miejsce pierwsze w danej grupie, ale juz z kazdego nastepnego dostawaly swoje wlasne miejsce..... najpierw Pele wylosowal 'Poland', po czym ktos tam odpowiedzialny za koszyk A wylosowal nasza pozycje czyli A3..... a gdyby wylosowal A2? ;)

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 18:53   

Krotka analiza na podst. rankingu FIFA, typow nie bede uzasadnial, poniewaz na 181 dni przed mistrzostwami to nie ma sensu.

GRUPA A
1. Niemcy 16
2. Kostaryka 21
3. Polska 23
4. Ekwador 37
Śr.rank.: 24,25.
Wychodza:
1. Niemcy
2. Polska

GRUPA B
1. Anglia 9
2. Paragwaj 30
3. Szwecja 14
4. Trynidad i Tobago 51
Śr.rank.: 26,00.
Wychodza:
1. Anglia
2. Szwecja

GRUPA C
1. Argentyna 4
2. WKS 41
3. Serbia i Czarnogora 47
4. Holandia 3
Śr.rank.: 23,75.
Wychodza:
1. Holandia
2. Argentyna

GRUPA D
1. Meksyk 7
2. Iran 19
3. Angola 62
4. Portugalia 10
Śr.rank.: 24,50.
Wychodza:
1. Portugalia
2. Meksyk

GRUPA E
1. Wlochy 12
2. Ghana 50
3. USA 8
4. Czechy 2
Śr.rank.: 18,00 :!:
Wychodza:
1. Wlochy
2. Czechy

GRUPA F
1. Brazylia 1
2. Chorwacja 20
3. Australia 49
4. Japonia 15
Śr.rank.: 21,25.
Wychodza:
1. Brazylia
2. Japonia

GRUPA G
1. Francja 5
2. Szwajcaria 36
3. Korea Pld. 29
4. Togo 56
Śr.rank.: 31,50.
Wychodza:
1. Francja
2. Korea Pld.

GRUPA H
1. Hiszpania 6
2. Ukraina 40
3. Tunezja 28
4. Arabia Saudyjska 32
Śr.rank.: 26,50.
Wychodza:
1. Hiszpania
2. Ukraina

Teoretycznie najsilniejsza jest grupa E, najslabsza G.

Lacznie mamy z:
1. "10" - 10 teamow
2. "10" - 6 teamow
3. "10" - 4 teamy
4. "10" - 5 teamow
5. "10" - 4 teamy
6. "10" - 2 teamy
7. "10" - 1 team

Chyba sie nie pomylilem.

Symulacja:

1/8
Niemcy - Szwecja
Holandia - Meksyk
Anglia - Polska
Portugalia - Argentyna
Wlochy - Japonia
Francja - Ukraina
Brazylia - Czechy
Hiszpania - Korea Pld.

1/4
Niemcy - Holandia
Anglia - Argentyna
Wlochy - Francja
Brazylia - Hiszpania

1/2
Holandia - Anglia
Wlochy - Brazylia

o 3. m-ce
Anglia - Wlochy

final
Brazylia - Holandia

kolejnosc:
1. BRA
2. HOL
3. ENG
4. ITA

pozdr.

TOMI 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2005 19:04   

Losowanie dla Nas niezłe, szanse na wyjście z grupy są, ale tak samo myślałem, przed ostatnimi MŚ. Więc trzeba podchodzić do Naszych piłkarzy ostrożnie :lol: bo uznają, że wyjście z grupy mają pewne :wink: Znowu gramy z gospodarzami i pewnie znowu przegramy, Kostaryka i Ekwador na pewno do pokonania, ale grając od początku na pełnej koncentracji.

Co do typów na inne grupy to w większości zgadzam się z założycielem tematu.
Dwa moje zastrzeżenia to jednak postawił bym na Szwecję zamiast Paragwaju oraz to, że do dalszej rundy przejdzie jeden z zespołów z Azji, tylko jeszcze nie wiem czy Japonia czy Korea :D

nawrot 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 11, 2005 11:02   

najgorzej ze jeśli uda sie wyjsc z grupy trafmy na Anglie albo Szwecje... z nimi wygrac to chyba historyczny sukces by był. Z Niemcami obstawiam minimalną porażkę niestety:/ znając zycie to Klose albo Podolski nam strzelą. z Kostaryką i Ekwadorem musimy sie uporać żeby nie było żałoby narodowej. Najgorsza jest grupa gdzie z 1 koszyka rozlosowani są Włosi

Dedal 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 12, 2005 00:40   

Losowanie nie bylo takie zle, jakiego mozna bylo oczekiwac. W koncu nie trafilismy na Brazylie, z ktora porazke trzeba bylo by obstawiac w ciemno. Po raz kolejny natomiast trafiamy na gospodarzy turnieju. Tak bylo w 2002 roku kiedy uleglismy Korei 0:2. Tak bylo takze w nieco odleglejszych czasach. W 1978 roku nie podolalismy Argentynie przegrywajac takze 0:2 (dwa gole Kempesa, nie wykorzystany rzut karny egzekwowany przez Deyne). A w 1974 roku, kiedy gospodarzami byla druzyna RFN, w slynnym "meczu na wodzie" przegralismy minimalnie 0:1 (ach ten nieszczesny Gerd Muller). Wniosek jest prosty. Jeszcze nigdy nie wygralismy z gospodarzem turnieju na mistrzostwach swiata. Malo tego. Ani razu nie strzelilismy bramki ogranizatorom danych mistrzostw. Co oczywiscie nie znaczy, ze nie przelamiemyu tej passy 14 czerwca 2006 w meczu z Niemcami. Z nimi na mistrzostwach swiata spotykalismy sie dwukrotnie. Raz we wspomnianym meczu w 1974 roku. Drugi raz cztery lata pozniej w 1978 roku. Wtedy padl bezbramkowy remis. I ponownie przychodzi skonstatowac, iz niemieckiej druzynie nie strzelilismy bramki w obydwu rozegranych na MS meczach. Byla porazka, byl remis, czas najwyzszy zatem wygrac i poodwracac te nienajlepsze statystyki :wink: ktorymi jednak nie nalezy sie przesadnie sugerowac.

Co do druzyny Ekwadoru. Coz gralismy z nimi niedawno. Wygralismy wysoko, bo az 3:0. Mecz rozgrywany byl w anormalnych warunkach. Ale to dobrze. Moze tym razem, jesli przyjdzie grac przy takiej pogodzie na mundialu, wykazemy sie takim boiskowym cwaniactwem, jak kiedys wspomniany Muller :) Nie nalezy jednak zbytnio przeceniac tego zwyciestwa w towarzyskim meczu. mistrzostwa to co innego.

Kostaryka drugi raz z rzedu zagra na mundialu. W Korei i Japonii tylko gorszy bilans bramkowy pozbawil ja wyjscia z grupy. Zreszta grala w doborowym towarzystwie. Bo w koncu Brazylijczycy zostali mistrzami swiata, a Turcy wywalczyli trzecie miejsce. Jednak kazdy inny wynik jak zwyciestwo bialo-czerwonych bedzie sensacja.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 16, 2005 19:15   

Nie chcę nic mówić ale jak sie uda awansować (bardzo trudne słowo) to trafiając na Anglię albo Szwecję skończymy nasz udział w Weltmaistershaft (jeszce trudniejsze słowo). Nie ma co sie szczypać. Zero szans. Jak ktoś jedzie to....do zobaczenia w Hanoverze...tam mam bilet.

Julia
Milanista

Wysłany: Sob Gru 17, 2005 00:41   

Jade na Mundial ale tylko dlatego ze nigdy nie byłam a nastepny w RPA..wiec jedyna nadzieja..Co do grup..przyznam sie szczerze ze trafilismy w sumie nit źle ni to dobrze..czy dalej wydziemy czy nie..to juz.. włacznie domysłami mozna sie cieszyć..choć jak ja to widze to ..nasze gwiazdeczki..moga zawiesc..cóz..pozostaje sie spiąc..wygras\c ze Szwabami i nie dac im satysfakcji :) mam nadzieje..wrócic ze Szwabolandii ze zdartym gardłem i duma kibica w sercu.. oby to nie było marzenie scietej głowy ;)

merrick 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 20, 2005 17:30   

W wielu tematach forum przewijają się sforumułowania "Szwaby" w różnych odmianach
na Szwabolandii z powyższego postu kończąc.
Czy admini robią wyjątek i zezwalają na używanie ksenofobicznych określeń w stosunku do
naszych zachodnich sąsiadów?

Szwab, we współczensje polszczyźnie, to pogardliwe, pejoratywne określenie Niemców.
Szwabia to historyczny i etniczny region Niemiec, więc niech nikt nie naraża sie na śmieszność,
tłumacząć, że używał określenia Szwab, w tym (historycznym) kontekście.

Czy mogę wiedzieć czym Niemcy różnią się od innych nacji/grup/drużyn, że można
im ubliżać na tym forum? (do tej pory byłem pełen podziwu dla amdminów, za tłumienie
wszelkich przejawów ksenofobii, rasizmu itp patologii)

pozdrawiam

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 20, 2005 19:31   

Przeszukałem forum i słowo 'szwab' lub jego odmianę znalazłem w trzech miejscach: jedno to post wyzej, na który zwróciłeś uwagę, drugie to post w temacie o wyjezdzie na mundial, trzecie to mój post w innym temacie (słowo to zostało użyte dla wytłumaczenia, czemu 'polaczek' jest słowem obraźliwym). Stwierdzenie, że "w wielu tematach forum przewijają się te sforumułowania" uważam za mocno, ale to mocno przesadzone. Jest to dowodem, że jednak admini nie zezwalają na uzywanie takich okreslen. Jestem pewien, ze powyzsze posty są tylko przeoczeniem, wypadkiem przy pracy moderatorow i wkrotce zostaną poprawione. Mam nadzieję, ze podziw kolegi dla adminow za ich dbalosc o czystosc forum jednak nie zniknie, podobnie jak moj.

merrick 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 20, 2005 20:03   

Przyznam szczerze, że użyłem zwrotu "w wielu tematach" na wyrost.
Natknąłem się na takie sformułowania w dwóch tematach związanych z MŚ
i nie zauważyłem, żadnej reakcji ze strony adminów, więc założyłem, że
dopuszczają takie sformułowania i *ekstrapolowałem to zjawisko na przeszłość.
W tym elemencie pomyliłem się, co nie zmienia faktu, że takie zjawisko występuje
teraz, a admini nie zareagowali.

Podziw nie zniknie, nadal uważam, że admini/moderatorzy tego forum, odwalają
najlepszą robotę z polskich for sportowych.

*ekstrapolacja
«czynność myślowa polegająca na tym, że na podstawie znajomości przebiegu
jakiegoś zjawiska w pewnym odstępie czasu lub w pewnej przestrzeni przewidujemy jego
przebieg w innych, niedostępnych naszym badaniom odstępach czasu lub obszarach
przestrzeni»

Julia
Milanista

Wysłany: Wto Gru 20, 2005 23:13   

jestem oczywiscie za tym ze mozna to unac za obrazliwe jednak to jest szukanie dziury w całym..obrazliwe sa przekleństwa, ..Szwab...jest okresleniem powszechnym i ja nie widze w tym nic niesympatycznego....jesli zas komus to przeszkadza proponuje zgłaszac to na privach bo jak wnosze rozmywanie tematu jest niedopuszczalne na forum i zastanawiam sie czemu Moderatorzy nic z tym nie zrobia

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 11:19   

Julia ponoć wybierasz się na miundial, więc mam pytanko:
Twój tato jest prezesem jakieś klubu bądź działaczem PZPN?
bo jeśli nie to nie mam pojęcia jak zamierzasz zdobyć bilet. oto fragment art. z Super expresu ( :oops: wiem, że lipne źródło, ale znalazłem to na wp)
Cytat:
PZPN na mecz Niemcy - Polska w Dortmundzie dostanie 4510 biletów. Z tego ledwie 1353 trafi do publicznej sprzedaży dla kibiców. To tyle, ile przychodzi na spotkania Amiki we Wronkach. Może niektórzy w piłkarskiej centrali tego nie wiedzą, ale jednak reprezentacja Polski jest "troszkę" popularniejsza. Jeśli więc w czasie eliminacji zdzierałeś gardło na stadionach w Chorzowie i Warszawie, to teraz zrobiono cię w konia.

a to cały artykuł jak kogoś interesuje:
Mundial dla kolesiów

moim zdaniem jest to skandal!
i to nie pierwszy i nie ostatni! :evil:

Julia
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 00:25   

acm napisał/a:
Julia ponoć wybierasz się na miundial, więc mam pytanko:
Twój tato jest prezesem jakieś klubu bądź działaczem PZPN?
bo jeśli nie to nie mam pojęcia jak zamierzasz zdobyć bilet. oto fragment art. z Super expresu ( :oops: wiem, że lipne źródło, ale znalazłem to na wp)
Cytat:
PZPN na mecz Niemcy - Polska w Dortmundzie dostanie 4510 biletów. Z tego ledwie 1353 trafi do publicznej sprzedaży dla kibiców. To tyle, ile przychodzi na spotkania Amiki we Wronkach. Może niektórzy w piłkarskiej centrali tego nie wiedzą, ale jednak reprezentacja Polski jest "troszkę" popularniejsza. Jeśli więc w czasie eliminacji zdzierałeś gardło na stadionach w Chorzowie i Warszawie, to teraz zrobiono cię w konia.

a to cały artykuł jak kogoś interesuje:
Mundial dla kolesiów

moim zdaniem jest to skandal!
i to nie pierwszy i nie ostatni! :evil:

To fakt.. byłam wczoraj w PZPN-ie..i dowiedziałam sie o całym tym losowaniu..wiec jak sadze jedyne co moge zrobic to pojechac i postać pod stadionem.. tak wiec szydzic nie musisz drogi kolego..

Dodam jeszcze ze miły pan w Zwiazku powiedział ze bilecików..dla kibiców rozlosowanych bedzie 3000 .. gdzie uprzejmego pana pozwole sobie zacytowac :" bo niesprawiedliwie byłoby rozdac je <bilety oczywiscie> a losowanie bedzie sprawiedliwe".... Gwoli scisłosci..owe 3000 blecików..bedzie obejmowało cały Mundial..a nie jeden mecz:) Łatwiej chyba bedzie pojechac na nastepne mistrzostwa do RPA , które własnie tam mają sie odbyc:)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 09:46   

Julia napisał/a:

tak wiec szydzic nie musisz drogi kolego..

:?: nic szyderczego nie napisałem, a tym bardziej nie chciałem być tak odebrany :roll: :doh:
sprawe biletów i tak bym tu opisał, a że napisałaś o wycieczce na mundial to zadałem Ci pytanie i wszystko.
pozdro

WesołychŚwiąt i ForazaMilan!

dominik53
Milanista

Wysłany: Sob Sty 07, 2006 13:46   

O wiele więcej biletów jest przecież na stronie FIFA (uwaga - jest jeszcze tydzień na zamawianie!) i to są bilety przeznaczone dla kibiców. A te kilka tysięcy biletów, które PZPN dostał to tylko bilety dla związku, z których część udostępnił kibicom.
Ludzie wciąz płaczą, że PZPN dał mało biletów, ale jak ma ich nie być mało skoro związek dostał ich tylko 8%. Drugi też 8 - i z tego przecież jasno wynika, że dla kibiców dostępnych jest aż 84% pozostałych miejsc na stadionie! Tylko, że przez stronę FIFA (a więc dla kibiców z całego świata), a przez nie rodzimy związek. Dlatego bardziej prawdopodobne jest wylosowanie tam, a nie w Polsce.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi