ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Wrz 02, 2006 09:55
Scudetto 2006
Autor Wiadomość
DjJuve 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 09:51   

W takim razie powtórze jeszcze raz :
Napewno Luciano każe zawodnikom Sieny podkładać się w każdym meczu, a oni nie mają nic przeciwko temu :>

Lorak_ napisał/a:
Sprzedany mecz :D Hehe. Czasem warto dostrzedz jakąś wadę u siebie, a nie tylko u innych... :hammer: (myślę, że adresaci się domyślą)

Pozdrawiam :piwo:
Czy oby napewno jestem na forum acm.pl? :>

[ Dodano: Sro Maj 03, 2006 10:58 ]
Napewno Luciano każe zawodnikom Sieny podkładać się w każdym meczu, a oni nie mają nic przeciwko temu :>

Lorak_ napisał/a:
Sprzedany mecz :D Hehe. Czasem warto dostrzedz jakąś wadę u siebie, a nie tylko u innych... :hammer: (myślę, że adresaci się domyślą)

Pozdrawiam :piwo:
Czy oby napewno jestem na forum acm.pl? :>

Zwycięstwo Milanu=uczciwa walka, piękna gra
Zwycięstwo Juve=ustawiony lub kupiony mecz
Błąd sędziego na korzyść Milanu=ludzka pomyłka
Błąd sędziego na korzyść Juve=kupiony sędzia

Zawsze macie jakieś "ale" jak nie do sędziego to wygrywamy za łatwo, za wysoko i zbyt szybko zdobywamy bramki, ale dlaczego zawsze tylko Wy macie te pretensje i doszukujecie się spisku całego świata wymierzonego w Wasz klub?

Milu78 napisał/a:

Wpatruje sie w monitor z nosem w ekranie i za cholere nie moge znalesc, dostrzec emotki znajdujacej sie przy tym twoim "pieprzeniu" :/
Wytłumaczyłem o co chodziło z "pierzeniem", emotek użyłem przy innych "tępych tekstach" :>

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 10:07   

DjJuve napisał/a:

A jaki miałoby to sens? Bo ja nie bardzo rozumiem :/

DjJuve napisał/a:
Zawsze macie jakieś "ale" jak nie do sędziego to wygrywamy za łatwo, za wysoko i zbyt szybko zdobywamy bramki, ale dlaczego zawsze tylko Wy macie te pretensje i doszukujecie się spisku całego świata wymierzonego w Wasz klub?

Po pierwsze to nie tylko my (patrz: link do artykułu w temacie Skandal z ustawianiem meczów piłkarskich we Włoszech), po drugie opisywana tutaj sytuacja nie jest bezpośrednio wymierzona w nasz klub tylko w całą Serie A. Bo jeżeli ma się wpływy w kilku klubach tej samej ligi to coś tu jest nie tak.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 10:44   

Z piłka.pl:

Wydział do spraw dyscyplinarnych we włoskiej Serie A – Giudice Sportivo podało już nazwiska piłkarzy, którzy z powodu nadmiaru żółtych kartek, bądź też zobaczenia czerwonego kartonika nie zagrają w spotkaniach 37. kolejki ligi włoskiej. Tym razem zawieszono 14. zawodników.

Tym razem kary objęły nie tylko piłkarzy, ale i klub. Ukarana została bowiem Reggina Calcio, która musi zapłacić 5 tysięcy euro kary za zachowanie swoich kibiców podczas ostatniej ligowej kolejki oraz zawieszono jej stadion na jedną kolejkę, co ciekawe piłkarze z Reggio di Calabria nie będą mogli zagrać u siebie w starciu z walczącym o Scudetto Juventusem Turyn.

Jak nasi walczyli z Lecce to wiecie zresztą sami... no comment :wall2:

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 11:40   

moj ulubiony, ultrafachowy i ultraobiektywny portal zapominal wspomniec o tym ze podczas wbiegniecia na murawe uderzono bramkarza gosci.
kara i tak jest dosyc lagodna.

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 16:41   

pionka napisał/a:

A jaki miałoby to sens? Bo ja nie bardzo rozumiem :/
W każdym meczu z Juve :>

biedronka 
Milanistka z Klasą

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 17:34   

Rybeq napisał/a:
kara i tak jest dosyc lagodna.

To może właściwą karą byłby walkower dla Messiny. Ale wtedy byłoby bardzo możliwe, że Reggina jeszcze w ostatniej kolejce musiałaby walczyć o utrzymanie się w lidze, a na to przecież pozwolić nie można…
Milu78 napisał/a:
Nastepna kolejka jest ta na ktora czekam tzn licze, ze Palermo pokusi sie o nielada niespodzianke i wygra w Turynie. Moja nadzieja poparta jest tym, ze Palermo caly czas ma szanse na gre w PU i wygralo w ostatnim meczu z Viola.

Właśnie po tym zwycięstwie nad Fiorentiną Papadopulo stwierdził, że nie wierzy już w wywalczenie przez Palermo udziału w PU.
Nie sądzę, żeby w najbliższych dwóch meczach Juventus mógł stracić aż 3 punkty. Chyba, że jakiś cud się zdarzy...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 18:23   

Osobiście nie przypominam sobie sytuacji by po wygranym (zgodnie z zasadami i w sposób nie podlegający dyskusji) meczu, już po ostatnim gwizdku, z powodu zachowania kibiców anulowano wynik spotkania - a dokładniej zastosowano walkower.
Nie znam dokładnie zasad piłkarskich serie A, ale wątpię, by coś takiego było w ogóle z formalnego punktu widzenia możliwe.
Osobiście uważam tę karę za zbyt delikatną - podtrzymałbym ją jeszcze na 3-4 pierwsze spotkania w przyszłorocznym sezonie Serie A.
Czasem potrafię zrozumieć kibiców innych drużyn (zwłaszcza Milanu, najgroźniejszego rywala) narzekających, że coś stało się niesprawiedliwie.
Tym razem jednak, bez urazy, to zahacza o paranoje...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 18:27   

Venomik napisał/a:
Tym razem jednak, bez urazy, to zahacza o paranoje...

Paranoja to jest zawsze wtedy jak Juventino krzyczy: "fuks", gdy Milan strzela bramkę w ostatnich minutach. :rotfl:

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 18:36   

W każdym razie jedno jest pewne:

biedronka napisał/a:
Nie sądzę, żeby w najbliższych dwóch meczach Juventus mógł stracić aż 3 punkty. Chyba, że jakiś cud się zdarzy...

Cud się zaiste nie zdarzy, a jeśli się zdarzy to będę chodził przez tydzień w worku pokutnym :) Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :P

Aha, no i nie sądzę by kupowanie meczów przez Juventus było warunkiem sine qua non zdobywania przez tą drużynę scudetto (chyba nie ma tutaj liczby mnogiej). Nie dajmy się zwariować :) :pot:

Wracam do zajęć :D

malutki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 19:33   

Trzy punkty różnicy pod koniec rozgrywek plus fatalna forma Juventusu wlały w serca Milanistów wiele nadziei. W moje również, lecz wątpię, by Scudetto mogło powędrować do Mediolanu. Zostanie w Turynie, może i po kiepskim finiszu Juventusu, ale to się nie liczy. Liczy się fakt, a więc to, że Scudetto (prawdopodobnie) po raz kolejny wędruje do ekipy Starej Damy. Kupione mecze? Sędziowie na korzyść Bianconerich? Nie popadajmy w paranoje, jeśli mamy mieć do kogoś pretensje, to do Rossonerich za porażki z Lecce, czy remis u siebie z Sampdorią. O ile mamy fenomenalną rundę rewanżową, o tyle Juve miało tak fenomenalną pierwszą. O ile Juve ma fatalną rundę rewanżową, o tyle my mieliśmy podobną pierwszą :) Strzelone bramki w ostatnich minutach przez Juventus? Milan również w taki sposób wygrywał mecze, w tym sezonie choćby z Lecce na San Siro, gdy Pippo strzelił bramkę na 2:1 w ostatnich sekundach. Taka jest piłka, Juve wypracowało sobie przez większość sezonu przewagę, w większości dzięki swojej dobrej grze, również 'dzięki' naszym wpadkom i teraz ich gubienie punktów nie ma większych konsekwencji. Inaczej sprawa by wyglądała, gdyby do końca sezonu zostało 5 spotkań, a przewaga wynosiłaby 3 punkty. Tak jednak nie jest i szczerze wątpię, by Milanowi udało się prześcignąć Juve. Chyba, że Palermo zrobi nam prezent, a Milan nie zgubi punktów z Romą. Wszystko jest możliwe.

biedronka 
Milanistka z Klasą

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 21:34   

Venomik: Nie próbujcie więc za wszelką cenę bronić decyzji Komisji Dyscyplinarnej, twierdząc, że to wręcz zbyt łagodna kara. 4-5 meczów na neutralnym terenie + kara finansowa za zachowanie jednego kibica (pewnie zresztą potajemnie kibicującego Juventusowi ;) ) i świętowanie na boisku, po zakończonym meczu, utrzymania się w Serie A? Pewnie gdyby nie fakt, że Reggina była już upomniana i zagrożona zawieszeniem za wcześniejsze ekscesy kibiców, boisko nie zostałoby zawieszone nawet na jedną kolejkę, a skończyłoby się właśnie na upomnieniu i, pewnie wyższej, karze pieniężnej. Zobaczymy, co przyniesie odwołanie się Regginy od tej decyzji. Tymczasem jednak wszystko układa się szczęśliwie dla was. Chociaż przecież i tak ostatnia kolejka może nie mieć już żadnego znaczenia... Chyba że Milan wygra w Parmie, a jeśli nie Papadopulo, to może Zamparini będzie umiał odpowiednio zmotywować swoje Palermo.

dario 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 01:13   

Milan mam nadzieje wyprzedzi Juve... ostatnimi czasy juve gra pilke na NIE ! :lol2:

MILAN :prayer: :king:

Nasir
Milanista

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 17:46   

Po dzisiejszych wiadomosciach to mozecie nawet odebrac Mistrza z przed roku

Walker 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 05, 2006 23:25   

@ Nasir

Jestes pewnie mlodym czlowiekiem i dlatego bardzo naiwnym. Uwierz mi, ze nic zlego Juve sie nie stanie.

A Juve bedzie mistrzostwo swietowac juz w ta niedziele. Skad to wiem? Bo mecz Milanu z Parma poprowadzi znany kibic Juve-Paperesta!! Ostanio jak sedziowal mecz Milanu nie uznal nam prawidlowo zdobytej bramki i nie dal ewidentnetgo karnego!

chip 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 07, 2006 11:20   

ja również wierze ze juventus już w tej kolejce zapewni sobie kolejny tytuł mistrzowski. palermo jest jak najbardziej do ogrania. 3:1 lub 1:0 obstawiam :q no i licze na parme, chociaż bedzie im bardzo trudno cokolwiek ugrać z milanem.
aczkolwiek dobra passa każdemu sie kiedyś konczy :ok:

malutki 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 07, 2006 22:41   

Milan wygrywa z Parmą, która jak widać ma sposób na strzelanie nam bramek :) A Juve, niespodziewanie czy może spodziewanie (dla mnie spodziewanie) wygrywa na własnym boisku z Palermo, i ekipę Bianconerich dzieli malutki kroczek od 29 scudetto. Ostatnia kolejka, to bój Milanu z Romą i wyjazd Juve do Regginy. Czy wierzę jeszcze w Scudetto? Wierzę, ale patrząc racjonalnie mało to dla mnie możliwy scenariusz, by Juve gubiło punkty z Regginą, a Milan gładko pokonał Romę (Brak Shevchenki to wielkie osłabienie, a Ukrainiec z Romą grać potrafi). Juve zagrało fenomenalną pierwszą rundę, my zaś drugą. W obliczu tak olbrzymiej przewagi, jaką Stara Dama sobie wypracowała, ich fatalna forma pod koniec sezonu jest bez konsekwencji. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Mistrzostwo powędruje do Turynu, a my możemy jedynie gratulować Juventusowi zdobycia tego trofeum, które to zdobyte w wielkim stylu nie będzie (o ile naturalnie Juve wygra), ale liczy się efekt. Milan może być zadowolony z mijającego sezonu, walczył do końca w lidze i Europie, jednak nie da się ukryć, że drugi rok z rzędu kończymy sezon z pustymi rękoma... Jednak runda rewanżowa pokazała, że Milan to jedna z silniejszych drużyn w Europie. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko napisać - przyszły rok będzie należał do Milanu (O ile tifosi Nerazzurich też tak myślą o swoich pupilach, o tyle w moich ustach brzmi to bardziej wiarygodnie ;) ) Swoją drogą, tak blisko wicemistrzostwa jak w tym sezonie, to Inter nie był dawno :) Choć mogą ten sezon uznać za udany, w końcu pokonali nas w meczu derbowym :-)
Ostatnio zmieniony przez malutki Nie Maj 07, 2006 23:09, w całości zmieniany 1 raz  

RASI 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 07, 2006 23:01   

Malutki napisał/a:
A Juve, niespodziewanie czy może spodziewanie (dla mnie spodziewanie) wygrywa na własnym boisku z Palermo

Przyznam sie bez bicia, że ja byłem bardziej skłonny stawiac na remis niz na zwycięstwo Juve :)
Malutki napisał/a:
ekipę Bianconerich dzieli malutki kroczek od 28 scudetto.

To będzie juz 29 scudetto :) Chyba, ze juz odjąłes nam jakies, za przekręty Moggiego ;)

Według mnie sprawa mistrzostwa jest jednak przesądzona :) Ciężko mi sobie wyobrazić porażke z Reggina :| Niemniej sezon pokazał, że w Juventusie potrzebne są zmiany. I to duże. Wbrew "kibicom" z JP nie pozbywałbym sie jeszcze Capello lecz przewietrzył skład. Potrzeba nam świerzej krwi, a troche złej trzeba upuścić (czyt. Zlatan, Camor). Byłoby dobrze zwiększyc też siłe ofensywy i poprawic gre skrzydeł. W takim składzie zawsze będziemy za plecami Milanu w LM :| ( w bez telefonu Moggiego i w Serie A moze nie byc juz tak łatwo ;) )

pzdr

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 10:40   

Ciesze sie, ze do ostatniej kolejki walka o scudetto jest wciaz otwarta. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, jak niewielkie szanse ma Milan na zostanie mistrzem Wloch, ale i tak jestem wdzieczny rossonerim za walke do konca.
Rozne rzeczy juz sie w pilce zdarzaly. Dlatego wciaz wierze w scudetto dla Milanu.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 18:28   

To pewnie ma niewielkie znaczenie, ale tak sie sklada, ze ostatnia kolejka odbywa sie dokladnie w rocznice utopienia przez Juventus scudetto na Renato Curi w Perugii ;)

chip 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 19:45   

byc moze to niewielka, ale dodatkowa motywacja by sie zrewanzować losowi za tamtą wpadke :q typuje 1:1, bądź 2:1 dla nas :cheer:

juve_yo
Juventino

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 14:27   

JUVE FORZA JUVE Juve to jest potenga, juve najlepsze jest, juve trzeba szanować, bo od m*l*n* lepsze jest :rotfl: Milan nie ma szans, komletnie żadne.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

To juz drugi twoj nic nie wnoszacy do dyskusji post na tym forum. Co ciekawe drugi w ogole, wiec srednia masz niezla. Poza tym, ze post jest o niczym, to robi duzo syfu przez nadmiar emotikonek. Nastepny tego typu post i bedzie podwojne ostrzezenie.
Moderator

Milu78 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 22:51   

biedronka napisał/a:
Właśnie po tym zwycięstwie nad Fiorentiną Papadopulo stwierdził, że nie wierzy już w wywalczenie przez Palermo udziału w PU.

Tak wiec cud sie nie zdarzyl i pewnie sie nie zdarzy :( . Wsumie nie ma za co winic pilkarzy Palermo, gyz jak trener nie wierzy w koncowy sukces i nie dodaje swoim podopiecznym otuchy, to kto to ma zrobic :dunno: .

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 12:27   

A ja dalej wierze, ze noga Juventusowi moze sie potknac... niestety remis juz nam nie wystarcza, wiec licze na to, ze Reggio Calabria na neutralnym boisku wzniesie sie na Alpy swoich mozliwosci (A tak BTW to gdzie oni wlasciwie graja). No i oczywiscie Milan musi sie zrewanzowac Romie za pierwsza kolejke:) Niedziela bedzie bardzo emocjonujaca...

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 13:07   

chyba w Bari,ale nie jestem pewien na 100%
jakaś szansa jeszcze jest,ale malutka....
Reggina! Reggina! do boju,do boju do boju hej Reggina! Forza Reggina!
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 15:58   

niedziela będzie równie emocjonująca jak ostatnie środy z LM (oby z lepszym skutkiem), chyba że Juve pozbawi nas złudzeń już na samym początku jak ze Sieną :wall2:

bardzo się cieszę, że nie oddaliśmy scudetto bez walki i możemy cieszyć się sezonem do końca. :forzamilan: i trzymajmy kciuki!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi