ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan Club Polonia
Autor Wiadomość
pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 12:02   Milan Club Polonia

Czytając dyskusję w temacie "Pamiątki, gadżety..." na temat MCP i jego finansów postanowiłem założyć osobny wątek dotyczący MCP i wszystkich problemów i niejasności związanych z naszym fanklubem. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania czy wątpliwości na temat funkcjonowania fanklubu to niech pyta w tym temacie.

I odrazu moje pytanie (prośba?). Jak wiadomo każdy członek płaci roczną składkę, MCP ma dochody ze sklepu, z aukcji organizowanych przez fanklub itp. Ma też swoje wydatki np. na organizację zlotów czy wyjazdów na mecze. W przytoczonym przeze mnie temacie pojawiły się wątpliwości czy "kapi zarabia" na sprzedaży w sklepie. Myślę, że takich wątpliwości ma wielu użytkowników. Wielu by chciało wiedzieć jakie są przychody i rozchody MCP. Na co i ile jest wydawane z, jakby nie było, naszych pieniędzy. W związku z tym mam pytanie czy nie można by było jakoś udostępnić członkom wglądu w finanse. Wiem, że w statucie jest zapis mówiący o tym, że wgląd w finanse ma tylko komisja rewizyjna. Jednak myślę, że taki dostępny dla wszystkich członków wgląd w działalność finansową stowarzyszenia umocnił by jego wiarygodność i pokazał członkom, którzy mają jakieś obawy i wątpliwości, że wszystko jest czyste i zgodne z prawem i żadna złotówka z jego składki nie idzie na.. nowe buty XXX :P

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 12:13   

pionka - nie znam się na tym aż tak, ale wydaje mi się, że każda taka organizacja powinna rozliczać się z członkami poprzez jawne zestawienia raz w roku ;-) Niech każdy wie na co poszło jego kilka złotych ze składki ;p
Kurde - znowu wyjdzie, że to ja jako jedyny uważam, że kapi i dez budują sobie dom z naszych składek i ze sprzedaży koszulek ;-) Pod żadnym pozorem tak nie jest zastrzegam sobie!!

pzdr,

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 12:26   

Popieram to, co napisał autor tematu i chciałbym skorzystac z przyslugującego mi prawa do złożenia wniosku do władz stowarzyszenia, wniosku o udostepnienie wspomnianych danych i raportow. Zarzad nie ma obowiazku przedstawiania takiego czegos (wylaczajac komisje rewizyjna), ale mysle ze ma takie prawo. Jezeli jest to niemozliwe, to chyba mozliwy jest wglad w sprawozdanie komisji rewizyjnej, czy sie myle?

Druga sprawa - niektorym wiele wyjasnilby statut MCP, ktory niewielu widziało, mam nadzieje ze lada chwila ukaze sie on na stronie (takie otrzymalem zapewnienie). Oczywiscie stowarzyszenie nie ma obowiazku go publikowac, bo jest do wgladu w siedzibie MCP... :?

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 13:46   

W kwestii statutu - wkrotce zostanie opublikowany w dziale fan klub.

Jesli chodzi o wglad w finanse nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie mialoby sie to odbywac. kazdy czlonek ma dostac dostep i wglad do konta? niemozliwe. jak slusznie zauwazyl droc raz do roku komisja rewizyjna bada politke finansowa stowarzyszenia i wnioski po kontroli zamieszcza w raporcie. taki raport - za pierwszy okres dzialalnosci MCP, do sierpnia'05 - zostal przekazany zarzadowi w trakcie ostatniego zjazdu w krakowie.

od razu uprzedze kolejne pytania - nie zostanie on opublikowany na stronie, natomiast nie widze zadnych przeciwskazan, by jego tresc udostepnic zainteresowanym czlonkom w trakcie najblizszych wyjazdow, spotkań, czy tez zjazdów. mysle, ze taka forma "kontroli" ze strony czlonkow powinna wystarczyc. taka mozliwosc istaniala naturalnie rowniez podczas ostatniego zjazdu - nikt wowczas nie wyrazil stosownego zainteresowania.

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 14:55   

Nie chodziło mi o wgląd na konto ale właśnie o publikowanie takiego raportu. Skoro można go zobaczyć na spotkaniu to dlaczego nie można go opublikować w sieci? Jeżeli nie chcecie żeby każdy miał w to wgląd to może chociaż udostępnić to na hasło, które będzie znane tylko członkom.
Pomysł z udostępnianiem raportu na spotkaniach jest tak samo poroniony jak wgląd do statutu w siedzibie MCP. Wiadomo ilu członków ma MCP a ilu pojawia się na zlotach czy wyjazdach. A inni mimo, że nie stać ich na takie zabawy lub poprostu nie maja czasu, dorzucają swoje parę złotych składki i właśnie o takich członków moim zdaniem należy dbać najbardziej.

§20 pkt 5 Statutu MCP mówi:
Do kompetencji Zarządu Stowarzyszenia należy przedstawianie sprawozdań finansowych Stowarzyszenia.

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 16:34   

Z przykroscia musze sie zgodzic z pionka :) , zlot(zjazd) nie jest najlepszym miejscem na czytanie raportow i rozliczen stowarzyszenia, wielkszasc uczestnikow takich spotkan jest pochlonieta innymi sprawami :D a jak wiadomo chocby po ostatnim krakowskim spotkaniu terminarz byl bardzo napiety... nie widze zadnego problemu zeby takie zestawienie zostalo udostepnione chocby w formie maila.

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Lis 17, 2005 23:04   

mysle, ze przeslanie owego sprawozdania KR (czekam na otrzymanie go w wersji elektronicznej) + aktualnego stanu konta jest jak najbardziej mozliwe.

wszyscy czlonkowie po zgloszeniu checi wgladu w ten dokument otrzymaja go na mail podany przy zapisach do MCP. niejaka z automatu otrzymaja takiego maila wszystkie osoby biorace udzial w tej dyskusji.

prosze jedynie o cierpliwosc - nie nastapi to wczesniej, niz otrzymam wersje elektroniczna dokumentu.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 13:24   

Mam zaufanie do osób odpowiedzialnych za działalność MCP, ale za maila ze sprawozdaniem będę wdzięczny. Poczytam z czystej ciekawości.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 13:52   

a ja uważam, że troche przesadzacie. Składka wynisła dwadzieścia pare złoty, dla jednych to jest mniej, dla innych więcej, ale bez przesady żeby zaraz tworzyć nowe "rywingate"!
przecież to nie orlen czy pzu!
moja wersja jest taka:
ktoś stworzył fan klub :brawo:
zarejestrowł go :brawo:
zorganizował nas wszystkich tutaj :brawo:
stworzył sklep :brawo:
to pewnie nie wszystko, ale najważniejsze, że MCP to nie organizacja harytatywna tylko fan klub, który musi prosperować! przecież wszystko kosztuje! telefony, dojazdy itd..
Po co to rozliczać? jak ktoś jest taki mądry to niech załatwi koszulki z logo MCP i sprzeda nam po kosztach! nie liczy, że dzwonił do 10 hurtowni, pokonał 40km. samochodem, stracił kupe wolnego czasu bo i tak nie uwierzymy!

cieszcie się z tego że możecie należeć do takiej oerganizacji i wszystko będzie git.
większość fanów innych klubów nam zazdrości.

skopi 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 16:35   

Każdy płacący składki ma prawo dowiadywac sie na co poszły jego pieniądze ale według mnie patrzac na program zlotów, organizacje wyjazdów wogóle całą organizacje i biurokracje przy powstaniu MCP to bez wglądu w ksiegowośc widze ze pieniądze nie ida na kolorowe drinki czy striptiserki dla zarządu.... :nono: Wystarczy przeczytac plan poprzedniego zlotu ile było dofinansowań (szkoda ze w spodniach z dresu nie wpuszczali ;-) )
Własnie po to sa składki zeby pokrywały np koszty dojazdów, telefonów czy opłat które w naszym pieknym kraju sa praktycznie za wszystko kiedy próbije sie cos załatwic, a ci kótrzy poswiecili czas i wogóle chciało sie im przechodzic przez plątanine dokumentów i formularzy mają jak najbardziej prawo do korzystania z klubowej kasy do pokrycia kosztów...
osobiscie tylko z ciekawosci bym go zobaczył (raport finansowy) zeby dowiedziec sie za co wszystko trzeba płacic przy organizacji zlotów, wyjazdów itp ale nie kto i ile bo nikt nie zadał by sobie tyle trudu z załozeniem i działalnościa fan klubu zeby ciągnąć na lewo kase, która w gruncie rzeczy jest nie wielka.
A co do Kapiego i jego działalnosci to po pierwsze jak by nie prowadził sklepiq z pamiatkami to o gadzetach z logo MCP można by tylko podyskutowac ze: "fajnie by było jak by były" :wink: . Członkowie maja łatwy dostep do produktów MCP i to ze Kapi prowadzi sklep i ma z tego jakies dochody to jest dla mnie jak najbardziej normalne. Tylko sie cieszyc ze ktos sie tyn zainteresował a po za tym to oprócz klubowych pamiatek prowadzi sklep sportowy w necie o co przy podobnym podejsciu tez nalezało by miec do niego pretensje...
W gruncie rzeczy uczciwie zarabia pieniadze nic tylko przyklasnac i pogratulowac zaradnosci. Moze sie pojawic kwestia czerpania zysków z wykorzystania klubowego logo , kótre jest jakby "wspólnym dobrem" :d ale poki co to głownie członkowie MCP na tym korzystają a ceny są naprawde rozsadne i nie mam osobiscie powodów do czepiania sie o sprawy finansowe ani do Kapiego ani do innych członków zarządu MCp
Takie jest moje skromne zdanie

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 18:25   

Nie było mnie na forum jak pewna osoba przypuściła na mnie atak w shoutboxie więc postaram się sprostować to tutaj.
W innym temacie pojawiło się sformułowanie "kapi zarabia na sklepie MCP" więc żeby rozwiać wątpliwości postawnowiłem założyć ten temat i poprosić o wyjaśnienie i udostępnienie rozliczenia. Nie zrobiłem tego w celu, jak ktoś powiedział, bycia w centrum uwagi czy gwiazdorskiego zachowania.
Sprawozdanie finanswe dostałem mailem i ok. Spodziewałem się więcej szczegółów ale okazało się, że narazie nie jest to możliwe bo nie jesteśmy zarejestrowani w US i funkcje skarbnika pełni narazie nie skarbnik a właściciel tymczasowego konta. To też mogę zrozumieć. Zaciekawiła mnie pozycja "inne" i kwota 846zł (a trochę to dużo bo ponad 32 składki członkowskie), już miałem poprosić dezaliego żeby mi przybliżył co, mniej więcej, oznacza "inne" a w tym czasie bardzo poważnie do sprawy podeszła Ewa pisząc, że nikt za moje pieniądze na wycieczki nie jeździ (itp), choć ja nigdzie wcześniej ani półsłowem nie wspomniałem, że w MCP są złodzieje mojej (naszej) kasy (to też później zarzuca mi pewna osoba). Chcąc rozładować atmosferę chciałem zażartować z tego co napisała Ewka i używając odpowiednich emotikon napisałem, że za 846zł na wycieczkę pojechać można. Podobnie chyba zrobił droc, też w wypowiedziach użył odpowiednich emotikonek. Gdyby osoby, które potem rzuciły się na nas z pazurami, były na tyle bystre i spostrzegawcze domyśliłyby się, że żartujemy. A tak dały upust swojej frustracji próbując mnie (i chyba nie tylko mnie) przy okazji obrazić.
To wszystko co chciałem powiedzieć w tym temacie ;-)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 02:36   

Spodziewalem sie takiej odpowiedzi. Zwlaszcza infantylnego argumentu, ze to byl zart i zaslaniania sie emotikonami. Nie zauwazyles jednej rzeczy: zartujac sobie, trzeba przewidziec skutki swojego kawalu. Bo nie kazdy moze go zrozumiec, zwlaszcza jesli nie zna zartujacego. A odpowiadamy nie tylko za to, co mowimy, ale rowniez za to, jak inni moga nas odebrac. Pozwole sobie przytoczyc w tym miejscu to, co pewna osoba - uchodzaca tu za dosc bystra i spostrzegawcza, przynajmniej na tyle, by zrozumiec, ze to byl zart - powiedziala na temat tego, co przeczytala w shoutboxie: "jakbym zobaczyl na forum takie teksty i bym nie byl w temacie, to bym sie zastanawial, czy warto placic skladke i przystepowac do mcp". Po co takie zarty? Chciales rozladowac atmosfere? Trzeba bylo opowiedziec dobry kawal, a nie brnac dalej w kretynskie zarty pod adresem MCP. W zarty podwazajace wiarygodnosc Zarzadu i Komisji Rewizyjnej. Bo ktos, kto Cie nie zna, moze pomyslec, ze naprawde uwazasz, ze jezdzimy sobie za te kase na wycieczki. Ale po co myslec o skutkach? Lepiej robic z siebie gwiazde i pokazac wszystkim, jaki to sie ma swietny zart. Bo przeciez ludzie lubia jak sie jezdzi po tych, ktorzy maja jakas tam wladze. To teraz takie popularne. Bo jak inaczej tlumaczyc teksty w stylu "czyżby w "siedzibie" MCP nie było skanera? a może po porostu nie ma tam raportu? :P "? Pomijajac juz to, ze umieszczenie siedziby w cudzyslowie nosi znamiona drwiny, pytam wiec: po co wyjazdzasz z takimi tekstami na forum? Chciales zobaczyc raport? Super! Masz do tego prawo. Zwroc sie bezposrednio do tych, ktorzy moga Ci go udostepnic. Nie mozesz sie doczekac? Jest ogolnie przyjeta zasada, ze przy prosbie o udostepnienie danych udostepniajacy ma do dyspozycji tzw czas reakcji. I trzeba cierpliwie poczekac, a nie rzucac zlosliwe uwagi na forum (bo jak inaczej okreslic sugestie, ze raportu moze nie byc? nawet jesli jest tam emotka). Te osoby maja swoje zycie i tysiac innych spraw na glowie, wiec cierpliwosci. Rownie nie na miejscu byla odpowiedz na slowa Ewy, ze nikt nie jezdzi za Twoje pieniadze na wycieczki: "Ewa no ja właśnie tego usiłuje się dowiedzieć :P ". Obecnosc emotki niczego tu nie zmienia. Nimi sie mozna zawsze zaslaniac. A nie kazdy zwraca na nie uwage i w oczach takiej osoby Zarzad i Komisja Rewizyjna MCP sa w tym momencie potencjalnymi zlodziejami. W tym miejscu przypomne tylko, ze sklad obu tych cial zostal wybrany jednoglosnie - rowniez Twoim glosem. To chyba powinno swiadczyc o tym, ze osoby te otrzymaly pewien kredyt zaufania. Masz watpliwosci czy go splacaja? Wyjasnij to w normalny sposob - bez robienia szumu. Zrozumialbym takie zachowanie, gdyby rzeczywiscie byly jakies przekrety, albo chociaz przeslanki, by podejrzewac nas o takowe. Ale ich nie ma, wiec kazdy, komu na sercu lezy dobro MCP, powinien dbac o to, by wiarygodnosc nie tylko wladz MCP, ale i calego stowarzyszenia nie pozostawiala chocby cienia watpliwosci. A takie zarty i zlosliwe docinki na pewno w tym nie pomagaja. Szkoda, ze nie wyciagnales wnioskow z sytuacji, ktore wyniknely po poprzednich nieodpowiedzialnych zartach Twojego autorstwa. Mam na mysli Twoja rzekoma nietykalnosc, ogloszona w chwili, gdy na forum niektorzy zarzucali adminom i modom faworyzowanie jednych uzytkownikow i tepienie innych. Nieodpowiedzialnosc czy chec popisania sie? Kazdy odpowie sobie sam.
Na koniec kwestia powaznego podejscia do calej sprawy. Nikogo nie powinno dziwic to, ze Zarzad czy KR podeszly do tych infantylnych zartow w sposob tak emocjonalny. Nie mamy nic do ukrycia, dlatego tym bardziej jest nam przykro, ze niektorzy w taki sposob odwdzieczaja sie nam za to, co robimy. Bo ktos biegal po urzedach i sadach, by zarejestrowac stowarzyszenie. Ktos zorganizowal zapisy tak, by kazdy mogl sie zglosic przez internet. Ktos przyjmowal i odnotowywal skladki. Ktos wysylal potwierdzenia. Ktos zorganizowal legitymacje. Ktos zgodzil sie nieodplatnie pomoc w rozprowadzaniu gadzetow MCP, ponoszac przy tym koszty manipulacyjne. Ktos stawal na glowie, by zapewnic zjazdowiczom atrakcje, po ktorych z checia przyjada na kolejny zlot. Ktos wydzwanial do Wloch, by nie trzeba bylo brac biletow na mecze od konikow. I to wszystko bylo robione spolecznie w prywatnym, wolnym czasie. A przeciez moglismy siedziec i pierdziec w stolek... Bo fajnie jest zaplacic skladke i miec wszystko podane na tacy: fan klub, strone, wyjazdy na mecze, zjazdy... I moze w przyszlosci spoczniemy sobie wygodnie na tymze stolku, bo takie glupie zarty na pewno nie dodaja entuzjazmu. Wrecz przeciwnie - zniechecaja. Ale jak slusznie napisales - nie wszyscy sa na tyle bystrzy i spostrzegawczy, by zrozumiec pewne rzeczy.

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 08:08   

A po co infantylny tekst, że "nikt za moje pieniadze nie jeździ na wycieczki i nie buduje sobie domów"? Czy ja coś takiego zasugerowałem? Kto jak nie członek zarządu wyjechał z takim tekstem? Pokazując jednocześnie całemu forum, że robie z was złodziei. A ja chciałem tylko zobaczyć na co i ile kasy idzie na różne atrakcje oferowane przez MCP. Pomijam fakt, że na funkcje skarbnika została powołana osoba (również moim głosem jak zauważyłeś) kompetentna, która nie mogła do tej pory wywiązywać się ze swoich zadań.

Druga rzecz, zupełnie nie rozumiem dlaczego nie chcecie publicznie udostępnić tego sprawozdania. Po przeczytaniu go stwierdzam, że naprawdę jest się czym pochwalić i sami powinniście zadbać o to, żeby zobaczyło go jak najwięcej ludzi. A takie "udostępnianie na maila" może sprawiać wrażenie, że, jak napisał droc w shoutboxie, macie coś do ukrycia.

I ostatnia kwestia. Moje żarty. Na #milan.pl takie zachowanie i teksty są codziennością. Tam rzadko można znaleźć w wypowiedzi jakieś poważne zdanie. I nikomu to tam nie przeszkadza. Nikt nie ma pretensji o takie żarty. A tutaj zawsze robi się z tego aferę. Chociaż i tak czytelnikami shoutboxa w 99% są te same osoby. Tyle, że na kanale jest się między swoimi i każdy każdego zna. A tutaj można się pokazać, można zaznaczyć kto rządzi a kto tylko sprząta..

milancsv 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 10:26   

Witam

Nie moge przejsc obojetnie obok tej dyskusji jak widze takie zachowanie, do pewnych rzeczy w zyciu trzeba dojrzec i dorosnac, aby docenic to co sie ma i komu to sie zawdziecza,( mysle tutaj o MCP). Ktos kto nigdy niczego w zyciu nie prowadzil nie bedzie tego docenial co zrobili i nadal robia inni. Temat zupelnie niepotrzebny takie sprawy rozwiazuje sie rozmowa w gronie zainteresowanych, a nie wywoluje burze na forum. Caly problem opisal TomekW i nie bede sie powtarzal. Dziwi mnie tylko postawa co niektorych osob, ktore nie potrafia przyznac sie do prowokacji( nie mozna tego inaczej nazwac) z ich strony co wywolalo oburzenie u osob zasiadajacych w Zarzadzie MCP. Sam zasiadam w Radzie Nadzorczej pewnej instytucji robiac to spolecznie i wiem ile trzeba na to poswiecac czasu, a osoby ktore nic nie robia mysla, iz te funkcje sa super, nic nie trzeba robic, a wszystkie problemy zalatwiaja sie same. Dla mniej zorientowanych nawet nie zdajecie sobie sprawy ile trzeba zalatwic formalnosci, aby w naszym Panstwie takie Stowarzyszenie jak np. MCP dzialalo zgodnie z prawem jakie trzeba pokonywac schody interpretowac bzdurne przepisy Urzedu Skarbowego itp. Moze troche przesadzilem ale takie jest moje zdanie.
Dodam jeszcze jedno mysle, iz co niektorzy powinni wylac na swoja glowe kubel zimnej wody ( zadne usprawiedliwianie sie zartami nie sa na miejscu to sa zwykle pomowienia) Tyle co mam na ten temat do powiedzenia.

pozdr
milancsv[/b]

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 11:22   

Ja ze swojej strony juz chyba wszystkie zastrzezenia z Zarzadem i KR wyjasnilem, moze na zakonczenie (z mojej strony) tej dyskusji napisze jedno zdanie, odnoszac sie do przedmowcow.
TomekW - oczywiscie forma w jakiej pionka zagadnal odnosnie rozliczen moze nie byla odpowiednia (nie kazdy musi rozumiem jego zartow ( mi tez sie takie zarty na forum srednio podobaja)), ale wydaje mi sie ze Zarzad w takich sytuacjach nie powinien sie unosic urazona duma, jesli zostaliscie obdarzeni kredytem zaufania podczas wyborow to powinniscie ponosic tego pewne kosekwencje, czyli zgadzajac sie byc czlonkiem zarzadu zgadzasz sie (przynajmniej tak mi sie wydaje ze jest w MCP) na wykonywanie pewnych czynnosci (prac) nie odplatnie i nie oczekujac wdziecznosci w jakiej kolwiek formie i nie na miejscu chyba sa stwierdzenia i opisy ile to czasu wam zajmuje zorganizowanie czegokolwiek i jakim nakladem sil, kazdy mogl wycofac swa kandydature podczas wyborow wladz, przymusu zadnego nie bylo, zgodziliscie sie robic to z dobrej woli to robcie.

pionka - mogles inaczej sformuowac swoje wypowiedzi, aby uniknac atakow

milancsv- napisales ze takie sprawy rozwiazuje sie w gronie zainteresowanych a nie na forum - z tego co wiem to jest wlasnie forum MCP i kazda osoba nalezaca do MCP powinna tutaj rozwiazywac problemy zwiazasne z tymze stowarzyszeniem.
A odnosnie biurokracji w polsce nie trzeba nikogo uswiadamiac ...

milancsv 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 11:33   

MikoZ tylko iz to nie jest forum MCP tylko Forum polskich kibiców Milanu a to nie to samo. Nie kazdy kto to czyta jest w MCP i takie sprawy targaja dobrym imieniem Stowarzyszenia, ktore sami zakladalismy.
Jak bedziemy mieli forum MCP wtedy bedzie jak napisales jednak czytaja to forum nie tylko Milanisci.

pozdr
milancsv

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 12:34   

milancsv no ale poki co takiego nie posiadamy i nie ma innej alternatywy :) (chociaz to sie chyba w niedlugim czasie zmieni).

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 14:59   

skopi napisał/a:

A co do Kapiego i jego działalnosci to po pierwsze jak by nie prowadził sklepiq z pamiatkami to o gadzetach z logo MCP można by tylko podyskutowac ze: "fajnie by było jak by były" :wink: . Członkowie maja łatwy dostep do produktów MCP i to ze Kapi prowadzi sklep i ma z tego jakies dochody to jest dla mnie jak najbardziej normalne. Tylko sie cieszyc ze ktos sie tyn zainteresował a po za tym to oprócz klubowych pamiatek prowadzi sklep sportowy w necie o co przy podobnym podejsciu tez nalezało by miec do niego pretensje...
W gruncie rzeczy uczciwie zarabia pieniadze nic tylko przyklasnac i pogratulowac zaradnosci. Moze sie pojawic kwestia czerpania zysków z wykorzystania klubowego logo , kótre jest jakby "wspólnym dobrem" :d ale poki co to głownie członkowie MCP na tym korzystają a ceny są naprawde rozsadne i nie mam osobiscie powodów do czepiania sie o sprawy finansowe ani do Kapiego ani do innych członków zarządu MCp
Takie jest moje skromne zdanie

jesli dobrze zrozumialem, ze sprzedazy (a precyzyjniej: dystrybucji) gadzetow MCP, kapi czerpie jakies profity?

myslalem, iz to oczywiste, ze tak nie jest. jesli jednak trzeba wyjasnic: oswiadczam, iz nie tylko nie zarabiam na WYSYLANIU (gdyz tym sie zajmuje) przesylek osobom kupujacym w sklepiku MCP, ale czesto rowniez na tym TRACE. przykro, ze musze takie - prymitywne dla mnie - argumenty wyciagac na wierzch, ale co zrobic:

prosze sprobowac wyslac bluze wazaca okolo 700 gram przesylka rejestrowana (czyli polecona lub paczka) priorytetowa w kopercie ochronnej, z perforacja, czyli tzw. bąbelkami. macie Panstwo na to 5 zl od osoby kupujacej w sklepiku MCP. powodzenia!

PS. prywatnie, "zawodowo" prowadze sklep internetowy. mam swoj towar, mam co sprzedawac i z czego zyc. co wiecej, brzydzilbym sie zarabiac na sprzedazy produktow MCP, ktorego to fanklubu bylem jednym z pomyslodawcow (2001) i wspolzalozycieli.

PS. 2.: brzydzi mnie rowniez postawa kogokolwiek, kto probuje/probowal podwazyc uczciwosc tak swietnie zorganizowanego stowarzyszenia jak MCP, ktore w aktywny, madry i przedsiebiorczy sposob generuje zyski przeznaczane na dofinansowanie organizowanych imprez, z ktorych kazdy czlonek ma szanse skorzystac, czyli niejako na MCP zarobic.

smutne.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 16:00   

pionka:

Widocznie roznimy sie w ocenie tego, co jest infantylne, a co nie. A byc moze okreslenie tak wypowiedzi Ewy bylo z Twojej strony odwetem za nazwania tak Twojej linii obrony. Nie wnikam. Ja wypowiedz Ewy odebralem jako jak najbardziej uzasadniona reakcje na nieprzemyslane teksty podwazajace nasza (calego MCP) wiarygodnosc. Juz na dzien dobry zasugerowales (nie ma znaczenia, ze w zartach), ze mozemy byc oszustami - "a może po porostu nie ma tam raportu?". Stad powazna reakcja z naszej strony, ktora u osoby wystarczajaco bystrej i spostrzegawczej powinna wywolac refleksje, a nie brniecie w kolejne glupie docinki.
Sprawa udostepniania sprawozdan i innych rzeczy jest bardziej skomplikowana, bo na forum wchodza nie tylko czlonkowie MCP, ale takze inni ludzie, ktorzy niekoniecznie musza byc wtajemniczani w wewnetrzne sprawy stowarzyszenia. Niemniej jednak podejmiemy odpowiednie kroki, by czlonkowie MCP mieli dostep do tych materialow.
Jesli zas chodzi o zarty, to mysle, ze w poprzednim poscie wystarczajaco uwypuklilem koniecznosc przewidywania ich skutkow. Zaslanianie sie kanalem jest delikatnie mowiac smieszne. Bo na kanale rozmowa odbywa sie nie tylko w waskim gronie, ale takze w czasie rzeczywistym, wiec osoby nieobecne w jej trakcie same nie sa w stanie dowiedziec sie o czym byla mowa. Na forum natomiast przychodzi znacznie wiecej osob, nie tylko czlonkow MCP, ale takze potencjalnych nowych fanklubowiczow i slad pozostaje na dluzej. Poza tym, z niektorych rzeczy po prostu sie nie zartuje.

Na koniec cytacik:
pionka napisał/a:
A tutaj można się pokazać, można zaznaczyć kto rządzi a kto tylko sprząta..

Dokladnie. I kazdy sobie oceni, kto tu chcial blysnac dowcipem i przy okazji zrobil kupe, ktora inni beda musieli sprzatac i ktorej smrod bedzie sie pewnie przez jakis czas za nimi ciagnal.

MikoZ:

Zarzad wcale nie uniosl sie duma. Po prostu przykro nam, ze niektorzy glupimi tekstami poddaja w watpliwosc wiarygodnosc MCP. Jesli zas chodzi o opisy, kto i ile robi, to nie bylo moim celem narzekanie, ze robie to za darmo, tylko uzmyslowienie niektorym, ze nieswiadomie dzialaja na szkode stowarzyszenia czyli niwecza wysilki innych.
Owszem, nikt nas nie zmuszal do dzialania w MCP. Ale uwazam, ze wywiazujemy sie z obowiazkow, wiec mamy prawo czuc sie urazeni. Nie wymagamy podziekowan, kwiatow, czerwonych dywanow czy czegos innego. Prosimy jedynie o szacunek. Nie bedziemy siedziec z zalozonymi rekoma, gdy ktos nas pomawia. Nawet jesli zaslania sie tym, ze to zart.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 17:55   

Tak więc i ja stałem się wichrzycielem społecznym ;-)
Cóż, takie już życie. Chciałbym w takim razie powiedzieć, że mnie naprawdę mało obchodziły kwestie finansowania fan klubu bo dotychczas było super. Jednak jako jeden z niewielu poparłem pionkę w jego dążeniu do jawności finansów fan klubu. Nie miałem żadnych w tym złych intencji, które to mi się przypisuje. Praktycznie kierowałem się jedynie potrzebą respektowania przywilejów członków MCP, za jaki uważam poinformowanie jak stoimy z kasą. Powtórzę raz jeszcze, dla mnie to nie ma znaczenia na co i ile wydajemy (tak długo jak nie będę miał podejrzeń co do nadużyć), ja chciałem tylko doprowadzić do sytuacji, że Ci którzy tego potrzebują będą mogli zobaczyć rachunki. Wydaje mi się, że jako stowarzyszenie zarejestrowane w Sądzie swoim członką możemy udostępnić ten raport. Dziękuję dez'owi za wysłanie raportu na maila.
W kwestii tekstu z shoutboxu o wyjeździe do Gelsenkirchen ... jak większość wie głównie wchodze na forum z pracy, i tak było też w piątek. Zobaczyłem wymianę zdań pionki i Ewy i myślałem, że ogólnie jest klimat na luzie i że każdy rozumie to jako żart. Może nie musiałem się wtrącać z tym Gelsenkirchen ale stało się. Nikogo nie miałem zamiaru obrazić, ale widocznie tak już w tym kraju jest, że nie daj Bóg kogoś spytać o to na co wydał 846 WSPÓLNYCH złotych. Bo to od razu oznacza zarzut złodziejstwa. Sorry, ja nie uważam, że ktoś te 846 pln ukradł. Ale jeżeli reakcja na prośbę pionki o sprecyzowanie tych wydatków była tak "nerwowa" to ... daje do myślenia (niestety). I może to właśnie dlatego ktoś napisał do TomkaW, że po tym co przeczytał nie wstąpiłby do MCP.
W kewstii zarabiania przez kapiego na sklepie pisałem już w temacie o pamiątkach. Jeżeli kapi nie zrozumiał to powtórzę raz jeszcze, że żartowałem o tych 15-tu złotych na koszulce. Jeżeli to był też zbyt ciężki gatunkowo żart (jak dla was) to oznacza tylko, że jak kali ukraść krowę to dobrze, ale jak ukraść kalemu to jest już źle.

pzdr,

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 19:27   

droc napisał/a:
widocznie tak już w tym kraju jest, że nie daj Bóg kogoś spytać o to na co wydał 846 WSPÓLNYCH złotych. Bo to od razu oznacza zarzut złodziejstwa.

droc najwyrazniej nadal mnie nie rozumiesz. Nikt nie ma pretensji o to, ze zapytal. Pretensje sa o to, w jaki sposob to zrobil. Mozna przeciez poprosic normalnie bez zlosliwych komentarzy i nieodpowiedzialnych zartow.

droc napisał/a:
Sorry, ja nie uważam, że ktoś te 846 pln ukradł. Ale jeżeli reakcja na prośbę pionki o sprecyzowanie tych wydatków była tak "nerwowa" to ... daje do myślenia (niestety).

Widocznie tak juz jest w tym kraju, ze nie daj Bog "nerwowo" zareagowac na docinki na temat czyjejs uczciwosci. Bo to od razu daje do myslenia, ze ma sie cos do ukrycia...
Sorry, ale nie mamy nic do ukrycia i kazda prosbe o sprecyzowanie czegokolwiek potraktujemy normalnie. Prosbe. Ale w pakiecie z pomowieniami jej nie chcemy.

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 19:51   

TomekW napisał/a:
Sorry, ale nie mamy nic do ukrycia i kazda prosbe o sprecyzowanie czegokolwiek potraktujemy normalnie.

Na moje stwierdzenie, po przeczytaniu sprawozdania, że ten raport niewiele wyjaśnia dezali odpowiedział, że chyba nie spodziewałem się dokładnych danych z wydatków i że nikt nie będzie nad tym ślęczał godzinami

TomekW napisał/a:
Ale w pakiecie z pomowieniami jej nie chcemy.

Pomówienie - przestępstwo polegające na przypisaniu określonej osobie, grupie osób lub instytucji, postępowania lub właściwości, które mogą je poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania

[Pią 11:30] Ewa: pionka, ale nikt za Twoje pieniadze nie kupil sobie domu, nie jezdzi na wycieczki, nie korzysta z zycia.
[Pią 11:33] pionka: Ewa no ja właśnie tego usiłuje się dowiedzieć :P
[Pią 11:35] Ewa: przesadzasz pionka :>
[Pią 11:41] pionka: Ewka e tam, nie przesadzam :P za 846zl "innych" wydatków można pojechać na wycieczkę :P

W którym momencie kogoś lub coś pomówiłem? I czy to ja zacząłem dyskusje na temat niecnego wykorzystania pieniędzy? Z tego co pamiętam to do wypowiedzenia tego zdania przez Ewkę usiłowałem się dowiedzieć na co została przeznaczona kasa. A pomysł wykorzystania podrzucił już ktoś inny..

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 21:18   

absolutnie nie negujemy waszego prawa do zapoznania sie z sytuacja finansowa MCP. jednakze musicie przyznac, iz forma, jaka owo zapytanie przybralo byla nie na miejscu. pojawiajace sie pozniej kolejne "uwagi" rowniez byly zbedne. nie bede wskazywal konkretnych autorow owych wypowiedzi, kazdy, kto sledzil dyskusje mial mozliwosc wyrobienia sobie zdania na ten temat.

niestety cos, co jedni uwazali za dowcipna forme, dla nas - stojacych na czele MCP - absolutnie taka nie bylo. przykro mi to stwierdzic, ale odebralismy ja w zupelnie inny od zamierzonego sposob. nie bede powtarzal slow tomka i kapiego o pracy, czasie i nieraz prywatnych srodkach, jakie inwestujemy w dzialalnosc stworzyszenia.

w zwiazku z zaistnieniem calej sytuacji podjelismy odpowiednie kroki, by kazdy z czlonkow stowarzyszenia mial mozliwosc na biezaco sledzic przeplyw srodkow na koncie stowarzyszenia - ze wzgledow technicznych wymagac to bedzie okreslonych zmian na stronie. nie jest to niestety ani kwestia dni, ani tez tygodni, lecz miesiecy. jesli bedzie taka koniecznosc mozemy w formie tymczasowej stworzyc osobny pokoj na forum, do ktorego dostep mieliby tylko i wylacznie czlonkowie stowarzyszenia. prezentacja przeplywow najprawdopodobniej rozpocznie sie wraz z zalozeniem konta stworzyszenia w cyklu miesiecznym. kwestia ta zostanie jutro przedyskutowana na spotkaniu czlonkow wladz MCP.

chcialbym rowniez zauwazyc, iz jednak zdecydowalismy sie - obserwujac rozwoj wydarzen - rozpisac na czynniki pierwsze wydatki, ktore skladaja sie na owe 846 PLN. podziekowania dla carlo. wkrotce owo zestawienie pojawi sie w tym temacie. zastrzegam jednoczesnie, iz w przyszlosci nie bedziemy podobnych danych zamieszczac na ogolnodostepnej stronie/forum, ograniczymy ich dostep jedynie do czlonkow MCP (patrz wczesniejszy akapit).

podsumowujac: wydarzenia ostatnich dni beda mialy pozywyny efekt w formie udostepnienia szczegolowych informacji na temat przeplywow srodkow finansowych stowarzyszenia, jednoczesnie jednak pozostawia w nas spory niesmak co do formy, w jakiej do takiego rozwiazania doszlismy.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 21:25   

Aby ostatecznie wyjaśnić wszelkie wątpliwości chcielibyśmy dokładnie pokazać co kryje się pod hasłem „inne” w wydatkach MCP:

To koszty wysyłek:
12-08-2005
PRZELEW WEWNĘTRZNY WYCHODZĄCY
DWA KOSZTY WYSYŁKI
-10,00

28-07-2005
WYSYŁKA KOSZULKI
-5,00

10-06-2005
WYSYLKA
-5,00

20-05-2005
KOSZT WYSYŁKI
-5,00

01-04-2005
WYSYŁKA
-5,00

14-03-2005
PRZESYLKA DO AIMC
-15,00

09-07-2005
WYMIANA BLUZY
-5,00

03-12-2004
WYSYLKA SZALIKA
-5,00

To również koszty wysyłek połączone z zakupem towarów:

10-06-2005
DWA SZALIKI I ICH WYSYLKA NA KONKURS
-40,00

20-01-2005
xxxx - 2 BRELOKI + WYSYLKA
-29,00

14-12-2004
NASZYWKA
-9,00

19-11-2004
ODZNAKA
-12,00

15-11-2004
DWIE NASZYWKI, DWIE WYSYŁKI
-18,00

19-10-2004
ODZNAKA
-12,00

27-09-2004
KOSZTY (BRELOKI, NASZYWKI, WYSYLKA)
-80,00

Po tą pozycją kryją się również różnego rodzaju zwroty, dla osób/firm, które przez pomyłkę wpłaciły zbyt dużą kwote na konto MCP niż w rzeczywistości powinny:

18-08-2005
xxxxx - NADPŁATA
-5,00

07-06-2005
UDINE - ZWROT - POMYLKA
-274,00

10-05-2005
xxx
-40,00

10-05-2005
xxx
-122,00

MCP ufundowało również nagrodę na konkurs organizowany przez stronę acnmilan.pl:

20-07-2005
KOSZULKA NA KONKURS
-150,00

Po zsumowaniu otrzymamy kwotę 846 złotych, czyli dokładnie taką jaka została umieszczona w „innych” wydatkach.

giorgio 
Administrator

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 21:57   

No i jak widac jednak nikt nie pojechal na wycieczke za pieniadze MCP.
Pionka moze sobie wklejac wszelakie regulki i wykrecac kota ogonem.
Najlatwiej jest sie nie angazowac a potem krytykowac dla zasady.
No coz sa ludzie, ktorym zawsze cos przeszkadza. Dziwne, ze zwykle za posrednictwem irca lub forum. Juz gorzej jest o rowna aktywnosc przy okazji spotkan.

Odpowiedz do tematu