ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Football Manager
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 14:39   

Czy jest tu ktoś, kto gra w FM w wersji na Androida? Pytam bo bardzo chętnie bym w to pograł (pamiętam dziesiątki godzin spędzonych w CM 3 i 00/01 lub 01/02), ale na grę na PC nie mam czasu. A może i chęci, bo jak czytam wasze wpisy w tym temacie, to domyślam się, iż trzeba się bardzo mocno "naklikać" by jak najbardziej ustawić grę "pod siebie" - co może nie jest wymagane by grać "mobilnie"...

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2016 10:28   

Jeśli ktoś chce to mogę podesłać na priv sposób na granie w fm'a 15 oraz 16 online na nieoryginalnej wersji gry.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 19, 2016 09:03   

Z racji sezonu ogórkowego i głodu Milanu, postanowiłem złamać moje zasady i zagrać naszymi ;-) Kończę właśnie pierwszy sezon i wszystko wskazuje na to (3 kolejki do końca), że zostanę wicemistrzem. Mam jakąś mikro stratę do Juve, ale nie przewiduję, że ich dogodnię, bo został mi mecz z nimi w Turynie (u siebie 1:0 do przodu), u siebie z Interem (0:0 na wyjeździe) i wyjazd do Neapolu (4:1 u siebie), więc terminarz raczej niełatwy. Do zapewnienia sobie wicemistrzostwa potrzebuję jednak zdobyć w tych meczach 1 punkt, więc jestem dobrej myśli.

Muszę przyznać, że na papierze nie jesteśmy źli. Sprzedałem trochę szrotu w postaci Zapaty (letnie okienko), Boatenga, Nocerino, i robiącego smród z powodu grzania ławki Diego Lopeza (zima). Pozbyłem się również Balotellego (wysoka pensja). Z transferów in, kupiłem latem Dudę jako zmiennika dla Bertolacciego, a zimą (Silvio sypnął groszem) Musacchio, który z Romagnolim tworzy genialną parę stoperów i wreszcie obrona wygląda super. Do tego wyscoutowanego Meksykanina Guido Pizarro (25 lat), na zmiennika dla Montolivo. W międzyczasie poszło jeszcze z 10 baniek na zakup młodych talentów.

Moje wyjściowe ustawienie wygląda tak:

---------------------------------Donnarumma---------------------------------
Abate/MdS(BWO)---Musacchio(OGP)---Romagnoli(ŚO)---Antonelli(BWO)
------------------------------Montolivo/Pizarro(CR)---------------------------
-------------------Bertolacci(WR)-----------Mauri/Kucka(PD/WPP)----------
Menez(Skrzydłowy)----------------------------------------Bonaventura(SN)
----------------------------------Bacca(KN)------------------------------------
lì a casa il cuore sentirà!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 30, 2016 22:02   

W piątek premiera nowej odsłony, beta już wyszła jakiś czas temu, a na forum cisza. Czyżby nie było żadnych pre-orderowców, którzy mogą cieszyć się dostępem do wcześniejszej wersji? Czy może jednak ktoś jest i zechce się podzielić swoimi wrażeniami?
Ja rozegrałem już kilkanaście meczów Milanem i dotarłem do stycznia. Nie chcę grać więcej, ponieważ czekam już na kompletną w pełni spolszczoną pełną wersję gry. FM 17 jest bardzo podobny do odsłony z 2016 roku, z tym że o wiele bardziej przejrzysty. Świetny patent z zatrudnianiem analityków, dzięki którym można oglądać ekran prezentujący najważniejsze cechy naszego następnego rywala oraz ekran w skrócie przedstawiający statystyki z przebiegu naszego poprzedniego spotkania. Teraz również ekran raportu o zespole jest bardziej przejrzysty. Porady sztabu szkoleniowego są teraz bardziej kontekstowe i o wiele bardziej pomocne. O silniku 3D nie mogę nic powiedzieć, ponieważ gram w widoku 2D, ale ponoć twórcy wprowadzili wiele usprawnień i animacji. In minus wersji beta, to zatrważająca plaga kontuzji (w trzecim tygodniu okresu przygotowawczego miałem ich 9) przy przeciętnym/wysokim obciążeniu treningowym. Mam nadzieję, że w pełnej wersji zostanie to wyeliminowane. Więcej błędów w rozgrywce nie wychwyciłem. Drugim minusem jest odwzorowanie Milanu, ale również mam nadzieję, że do premiery 4 listopada, to się zmieni. Po pierwsze jako prezes klubu widnieje już Han-Li, jednak w okolicach listopada oddaje on władzę Paolo Berlusconiemu i dzieje się tak w każdej kolejnej nowej rozgrywce. Długi Milanu wciąż pozostają niespłacone, a wiadomo, że to było warunkiem przejęcia Milanu przez chińskie konsorcjum. Od styczniowego okna transferowego nie dostajemy też 100 milionów na transfery. To chyba wszystko, jeżeli chodzi o moje skrótowe przemyślenia. Jak macie jakieś pytania co do bety, to oczywiście odpowiem, to samo tyczy się również pełnej wersji po 4 listopada. Dla estetów dodam jeszcze, że na stronie sortitoutsi.net tworzony jest właśnie aktualny facepack Milanu, bo ten obecny już kłuje w oczy.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 31, 2016 03:02   

Zdążyłem zagrać pół roku Milanem, na starcie prezesem klubu był dalej Silvio, klub został przejęty i dostałem jakieś 80 mln euro na transfery w listopadzie. Prezesem jest od tego czasu Law Wing Kei. Nie mam pojęcia co u ciebie się dzieje. :P
Co do kontuzji to zaraz na początku sezonu miałem ich dużo, w 2-3 meczach 5-6 zawodników złapało kontuzje (w tym Bacca na 2 miesiące), później już w normie. Tylko Bertolacci zwiedza szpitale, teraz wypadł na 8 miesięcy.

Silnik 3d rzeczywiście jest poprawiony, z resztą w ostatnich wersjach jest tak co roku. Dodali sporo nowych animacji, także gra wygląda naturalniej ale oczywiście Fifa to nie jest. No i wygląda na to że w końcu naprawili bocznych obrońców tak jak obiecali. :) W kilku poprzednich edycjach zbierali kosmiczne noty za klepanie piłki pod polem karnym.
Gdzieś czytałem że piłkarze bardziej słuchają się poleceń taktycznych i rzeczywiście coś jest na rzeczy. Może to być związane z tym że modyfikowali podejmowanie decyzji przez piłkarzy, z tego co pamiętam z przedpremierowych zapowiedzi.
Generalnie gra się bardzo fajnie, nie ma tylu dziwnych wyników co zwykle w becie (z hokejowych wyników miałem tylko 5-3 z Torino i później 0-6 z Juve :P , ale z Juve to raczej z mojej winy)

Kolejnym plusem jest to że gra w końcu jest w wersji 64 bitowej, przez co działa szybciej. No i pozwala na wykorzystanie większej ilości RAMu (32 bitowe aplikacje domyślnie mają ograniczenie do 2GB), co poprawia stabilność jak odpali się wszystkie ligi etc. To całe generowanie twarzy ze zdjęcia dla własnego menadżera to też fajny bajer, działa to bardzo sprawnie przy wykorzystaniu odpowiedniego zdjęcia.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 01:03   

Nie będę ukrywał, że czekam na wersję Steam, ale taką za 3-4 zł :P

Voltelson 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 15:37   

Jedyne co muszą poprawić w FM 17 to silnik meczowy, który w poprzedniej edycji w niewyobrażalnej skali faworyzował bocznych obrońców/skrzydłowych i ich dośrodkowania. Nawet najsłabsi boczni obrońcy siłą silnika spisywali się doskonale zdobywając ogromne ilości asyst. Doszła do tego jeszcze niska inteligencja obrońców i w zasadzie gra sprowadzała się do bardzo szybkiej gry skrzydłami i graniem na dośrodkowania. Taka taktyka gwarantowała doskonałe rezultaty, ale nie było to zbyt fascynujące. Poprzednia taktyka, którą stosowałem od paru edycji, oparta na krótkich podaniach, grze w środku pola, kompletnie się nie spisywała i sama jej zmiana na wyżej wymienioną uczyniła mój klub, jako jednego z najgorszych do faworyta o tytuł Serie B.

FM 16 był najbogatszy w nowe dodatki do gry, ale silnik meczowy uczynił z tej gry jedną z najsłabiej ocenianych w całej serii. Pod tym względem FM 15 był znacznie lepszą grą, o wiele bardziej zbalansowaną. Jak naprawią ten aspekt, to na pewno kupię.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 20:36   

Tak jak pisałem na pewno jest dużo lepiej z bocznymi obrońcami, i potwierdziło to też kilku innych graczy których właśnie o to pytałem jeszcze przed kupnem gry. Zaraz jak pobierze się aktualizacja porobię jakieś screeny statystyk skrzydłowych i bocznych obrońców.
Generalnie da się zauważyć że wrzutki już nie są tak efektywne zarówno dla gracza jak i AI nawet nie patrząc w statystyki, sam traciłem dużo bramek po jakichś prostopadłych podaniach w środku pola a ogromna większość wrzutek kończyła albo w rękach bramkarza albo była wybijana przez obrońców. Zawsze też w poprzedniej edycji było tak że duża część najlepszych graczy w lidze pod względem średniej oceny to byli boczni obrońcy, teraz w Seria A tylko Sandro i Alves z Juve się tak wybijają jeśli dobrze pamiętam.

To był znany problem i gdzieś na wiosnę tego roku pamiętam jak pisali na ich oficjalnym forum że wiedzą o problemie i zbierają powtórki spotkań do analizy. Pamiętam bo mocno mnie wkurzył fakt że otwarcie napisali, że nie naprawią tego w obecnej edycji tylko dopiero w 2017. Gdyby SI podchodziło do łatania swoich gier jak CDP Red to świat byłby lepszy... :P

Edit:

rangiz napisał/a:

Tylko pamiętaj że gra od wersji 2017 zaczęła używać Denuvo które ma limit 5 aktywacji dziennie, także szukaj aukcji z małą ilością sztuk (zwykle sprzedają po 30) żeby nie czekać w nieskończoność na aktywację. Widziałem już cwaniaków co sprzedają po 300 sztuk gier z Denuvo, a kupujący później nie doczeka się dostępu, ale zwykle nie chce się nikomu dochodzić o 3zł a sprzedający ma łatwy zarobek.

Ewentualnie można poczekać aż gra będzie na torrentach, bo latem CPY złamało najnowszą wersję Denuvo której używa też FM2017 i wypuszczają cracki do gier używających Denuvo co jakieś 2 tygodnie. Strzelam że w najbliższym miesiącu/dwóch scrackują FMa.

Tak czy inaczej póki co FM2017 prezentuje się bardzo dobrze i myślę że warto grę kupić, mało która gra zapewnia tyle godzin rozrywki.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 23:58   

Czy Denuvo oznacza te same problemy, jakie są ze złamaniem nowych wersji Fify?
Tzn. nawet jak po kilku miesiącach ktoś odpali, to zaczyna się festiwal crackfixów bo wszystko sypie błędami w trakcie rozgrywki?
W takim razie będzie trzeba podzielić zakup na kilka osób, zrzuta na czterech-pięciu łebków brzmi lepiej, niż użeranie się z crackami i patchami do... cracków.

Od kilku lat leciałem na tych Steamach po 1-2 zł i cały rok grane w trybie offline, bo w zasadzie komputera do gier już nie używam, znajomi jak grają w coś innego, to też tylko na konsolach.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 02, 2016 02:42   

Zależy. Takie problemy są w przypadku cracków spoza "sceny" warezowej, CPY to część sceny co oznacza między innymi to że wypuszczają już porządnie przetestowane cracki. Już mkdev zrobił jakiegoś cracka do fma 2017 z tego co widziałem, ale on też jest spoza sceny i ludzie testują cracki za niego, także działa to kiepsko i będzie tak jak z fifą. Za to z crackami od sceny zdarzało się że działały lepiej niż oryginalna gra. (przez zasobożerne drmy)

Jeśli crack będzie od CPY to nie powinno być problemów, jeśli nie wezmą się za crackowanie fma i trzeba będzie używać cracków od mkdeva albo w najlepszych wypadku bypassów od voksiego to jednak lepiej kupić grę.

Ale jak chcesz to możesz spróbować z tym dzielonym kontem dla steama za 2zł, jak znajdziesz dobrego sprzedawcę to nie powinno być problemu nawet z denuvo. Czasami tylko trzeba 2-3 dni poczekać aż przyjdzie twoja kolej na aktywowanie gry. Zwykle sprzedawca wysyła dane do kupujących w kolejności takiej jakiej kupili. Jak widzisz że na aukcji jest sprzedanych 10 sztuk to zależnie od tego kiedy została założona dostaniesz dane albo tego samego dnia, albo poczekasz 2 dni. No ale ile płacisz taka jakość. :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 02, 2016 13:13   

Pomyślę bliżej zimowego okienka, czyli jak już gra będzie połatana :P

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 02, 2016 22:45   

Tak jak wspominałem wcześniej, trzymajcie aktualny na ten sezon facepack Milanu zrobiony w części przeze mnie i w części przez innego użytkownika podanego wcześniej forum.

Tutaj oryginał, który nie zawiera wszystkich twarzy, a niektóre z przed kilku lat:
https://sortitoutsi.net/downloads/view/29561/ac-milan-teampack

A tutaj moje poprawki:
http://www22.zippyshare.com/v/LjFr5W4K/file.html

Instalacja:
Pliki z mojej paczki wklejamy do folderu oryginału. Całość wklejamy do Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2017/graphics (jeżeli folder nie istnieje tworzymy go sami)/faces. W opcjach gry odznaczamy "buforowanie skórki", a zaznaczamy opcję "odśwież skórkę po zatwierdzeniu".

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:18   

rangiz napisał/a:

Kradzioną znaczy?

Gzikuu napisał/a:
W piątek premiera nowej odsłony, beta już wyszła jakiś czas temu, a na forum cisza.

Ja na razie odpuszczam. Może kupię za kilka miesięcy, ale 21 października wyszła Cywilizacja VI, więc inne gry póki co dla mnie nie istnieją ;-)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 20:54   

Oho, niestety są problemy z Denuvo i wymienianie się grami w tym przypadku odpada.
Lepiej założyć nowe konto Steam, zrzucić się na 5 osób i wtedy grę kupić.
Obecnie czas oczekiwania na pobranie u "sprzedawców" to 20-25 dni, a będzie jeszcze gorzej i jeszcze dłużej, bo przy każdym patchu, wszyscy chcą też produkt łatać, a tylko 5 różnych osób przypada na jedno konto na dzień... :P
W tym roku, trzeba poświęcić prawie 30 zł na pełną wersję z bezproblemowym dostępem i pełnym wsparciem producenta.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 16, 2016 12:21   

Nie wierzę, że dorosły człowiek nie jest w stanie wydać na ulubioną grę raz do roku 100 zł więcej po to, aby mieć wszystko legalne. 100 zł. x-x

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 16, 2016 13:14   

Ty chyba nie znasz Polaków i naszego czerpania satysfakcji z cebulandii :P

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 16, 2016 16:23   

Znam, widzę, ubolewam. Ale wydaje mi się, że następnym krokiem po omawianiu w wątku o FM, jak go najlepiej nielegalnie zdobyć, będzie założenie wątku o tym, w jakiej sieci sklepów najłatwiej zwędzić Snickersa.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 16, 2016 17:01   

Co prawda nie Snickersa, ale jego marketowy odpowiednik, można było konsumować legalnie i bezpłatnie :P
https://www.godealla.pl/b...wrot-pieniedzy/

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2016 13:37   

Ktoś z Was poleca/odradza FM Touch, zamiast zwykłego? Czy na komputerze ma to w ogóle rację bytu, czy sens bawienia się tym, jest tylko w przypadku urządzeń mobilnych?

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 12:37   

Tydzień temu FM 2017 kupiony za 169zł w Empiku, drogo ale czego się nie robi dla ukochanej serii :piwo:

Pierwszy sezon i od razu łatwo zdobyte scudetto:

Transfery:

Podsumowanie sezonu:

Drugi sezon, jak na razie bez problemowo.

Transfery:

Liga Mistrzów:

No i dla urozmaicenia prowadzę jeszcze reprezentację Włoch. Prawie w całości złożona z zawodników Milanu :rotfl2:

Na koniec moja kolekcja :devil: :devil: :devil:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 13:30   

Gratuluję kolekcji :)
Ja pozostałem na fm16 i chyba nie zainwestuję w nową wersję.
Wytłumacz mi, czego Inter jest napisany wersalikami? Zmieniałeś mu nazwę czy jak?

Belotti jak się spisuje?

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 13:52   

Qnen napisał/a:
Wytłumacz mi, czego Inter jest napisany wersalikami? Zmieniałeś mu nazwę czy jak??

Nie mam pojęcia, sam się zdziwiłem zaraz po odpaleniu gry. Z nimi od zawsze coś jest nie tak :kij:

Qnen napisał/a:
Belotti jak się spisuje?

Bliżej mu do Pato, niż do Shevchenki. Widać, że potencjał ma, ale co z tego jak cały czas się leczy. Od kiedy przeszedł to cały czas pauzuje kaleka jeden :dunno:

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 14:29   

SlimShady7 napisał/a:

2013 - słaby rok?

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 14:33   

viacheslav napisał/a:
2013 - słaby rok?

Kariera w 2012 tak mocno wciągnęła, że nie miałem zamiaru jej kończyć. :king:

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 22:13   

Fajna kolekcja :) Mam podobną, ale od 2012 już wszystko cyfrowo :)

Odpowiedz do tematu