ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Football Manager
Autor Wiadomość
Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 11:59   

Ja mam dwóch takich ziomeczków. Giuseppe Rizzo, ale jego jestem w stanie ogarnąć, bo jak go wpuszczam, to do roli pomocnika odbierającego piłkę, a drugi to lewy obrońca, ściągnięty po pierwszym sezonie Thomas Bertels. Po 18 kolejkach, ma już chyba koło 11 żółtych kartek i jedno czerwo. Generalnie dostaje kartkę w każdym meczu ;-)

Ej ludki, a może ma ktoś ochotę na jakąś niezobowiązującą grę online? Można by coś zorganizować.
lì a casa il cuore sentirà!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 12:43   

Novantadue napisał/a:
Z De Jongiem to już w ogóle ciekawa sprawa, bo miałem taki problem w dwóch poprzednich edycjach, chyba go ktoś nie lubi. :)

Waleczność, agresja i determinacja ustawiona w granicach 18 ;)
Niestety, graczy o podobnej charakterystyce trzeba się z klubu pozbyć...

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 13:14   

rangiz napisał/a:
Waleczność, agresja i determinacja ustawiona w granicach 18
Niestety, graczy o podobnej charakterystyce trzeba się z klubu pozbyć...

Kiedyś sporo bawiłem się edytorem i testowałem wpływ przeróżnych atrybutów na grę piłkarzy, ulubionych zagrań etc. Wygląda na to że duże znaczenie mają tu też decyzje - u De Jonga chyba jakieś 12-13 i to za mało żeby zbilansować wysoką agresję, gracze nawet o takiej charakterystyce z lepszym podejmowaniem decyzji znacznie sensowniej odbierają piłkę i unikają ryzykownych wślizgów gdy mają żółtą kartkę na koncie. Antonelli, Bertels czy Rizzo też mają decyzje na takim poziomie i wyższą agresję, także to by się zgadzało i z tego co widzę potwierdzają to w grze wszyscy piłkarze z wysoką agresją ale też decyzjami - Verratti, Otamendi, Sturaro, Manolas itp. Patrząc po statystykach nawet jeśli łapią dużo żółtych kartek to nie zdarzają im się czerwone i wygląda na to że decyzje na poziomie przynajmniej 14 już sprawiają że piłkarz nie jest takim rzeźnikiem. Jak dla mnie raczej niesłusznie ustawili ten atrybut De Jongowi na takim poziomie, głupie faule mu się zdarzają, ale nie aż tyle że w grze prezentuje się jak gorsza wersja Flaminiego. Także jak będziecie szukać przecinaków do zespołu to zwracajcie uwagę na ten atrybut.

Swoją drogą przez taką zabawę zauważyłem też że da się trochę oszukać silnik gry - w grze umiejętności piłkarzy są określane za pomocą punktów CA, potencjał to PA, obie wartości w granicach 1-200, ta pula rozkłada się na atrybuty z których każdy ma wagę zależną od pozycji piłkarza co jest całkiem logiczne - dla napastnika wykańczanie akcji ma większe znaczenie niż dla stopera. Wartości poszczególnych atrybutów w zależności od pozycji są ustawione tak, żeby najlepszym piłkarzem w grze był Messi (CA i PA 200/200, ale piłkarze o innej charakterystyce z CA 200 już grają nieco słabiej bo nie mają optymalnych atrybutów i pozycji), i przez to zawsze najlepsi są piłkarze o jego charakterystyce grający na ataku albo na skrzydle. Przydatność na danej pozycji określana jest w takiej skali jak inne atrybuty - od 1 do 20. Co ciekawe jeśli ustawi się na przykład napastnikowi przydatność na poziomie 5-10 na pozycji bramkarza czy stopera to zmniejsza mu się CA o jakieś 10-20 punktów które można rozdysponować na atrybuty kluczowe dla jego podstawowej pozycji, a to w grze różnica przykładowo między Matrim a Jacksonem Martinezem. Wynika to oczywiście z tego że atrybuty typowe dla większości napastników nie maja większego znaczenia dla bramkarza czy obrońcy i w ten sposób gra zmniejsza ich znaczenie w ogólnej puli umiejętności. Gra częściowo się przed tym zabezpiecza uniemożliwając trenowanie piłkarzy z pola na bramkarza, ale już teoretycznie można trenować młodego napastnika i wystawiać na końcówki meczów na pozycji stopera i w ten sposób magicznie zwiększyć jego potencjał w ataku. ;) No chyba że zmienili to w nowej części, bo odkryłem to w poprzedniej edycji, ale wątpię bo zmiany w FMach są zawsze kosmetyczne.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 13:19   

Prawdę mówiąc nie ogarnąłem do końća o czym piszesz. Chocdzi o to, że jeśli będziesz wpuszczał zawodnika młodego nawet na pozycję nie pasującą mu to i tak będą mu rosły odpowiednie atrybuty?

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 13:49   

To dosyć pogmatwane i nie wiem jak to prościej wytłumaczyć, sam testowałem to na skrzydłowych i napastnikach - z innymi pozycjami nie zawsze to działało, ale zawsze gdy napastnikowi ustawiło się przydatność na pozycji bramkarza lub stopera na poziomie 5-10 (w grze pokazywane to jest jako pomarańczowy kolor na danej pozycji i ocena "niezdarny") to taki zawodnik zyskiwał nieco potencjału przez obniżenie wagi poszczególnych atrybutów przydatnych napastnikowi (sama wysokość atrybutów się nie zmienia - działa to na zasadzie średniej ważonej i zmienia się waga poszczególnych atrybutów, a średnią jest tutaj całkowita pula umiejętności czyli CA) i mógł się lepiej rozwinąć. Przykładowo jakiś dziewiętnastoletni zawodnik ma standardowo CA na poziomie 120 i PA na poziomie 150. Przez takie oszustwo CA może mu spaść do 110 bez zmiany atrybutów i przez to zyska nieco potencjału który gra daje mu do rozwinięcia umiejętności na nowej pozycji, a które zamiast tego można wykorzystać do rozwoju atrybutów na podstawowej pozycji. I w ten sposób możemy z młodego piłkarza z potencjałem na solidnego ligowca w stylu Pazziniego zrobić grajka na poziomie Mandzukicia.

Tylko wpływa też na to mnóstwo innych atrybutów i oczywiście starsi piłkarze i tak się już nie rozwiną, ten trick będzie też zależał od wysokości ukrytego atrybutu wszechstronność który wpływa na naukę gry na niepasującej piłkarzowi pozycji. W grę wchodzą też inne atrybuty które wpływają na rozwój piłkarza w normalnej sytuacji - pracowitość, profesjonalizm, ambicja (te dwa ostatnie to ukryte atrybuty składające się na typ osobowości piłkarza w grze) pośrednio podatność na kontuzje (na którą składa się ukryty atrybut o tej nazwie który może się zmieniać, siła, sprawność i losowe wydarzenia na boisku żeby nie było za prosto :) ), częstotliwość gry na odpowiednim poziomie rozgrywek, czynniki losowe których w grze jest mnóstwo, umiejętności trenerów i jakość obiektów treningowych, nawet umiejętność adaptacji jeśli będziemy takiego piłkarza wypożyczać albo gdy jest obcokrajowcem, i sama wartosć PA czyli coś co gra traktuje jako potencjalną pulę umiejętności, i gdy jest na niskim poziomie to nawet z takimi trickami nie zrobi się z piłkarza z niskim potencjałem drugiego Ronaldo, także trzeba z tym wszystkim trafić.

Jeszcze zapomniałem wspomnieć, że jeśli piłkarzowi ustawi się przydatność na danej pozycji za wysoko to zadziała to w drugą stronę. Biorąc pod uwagę to wszystko to rzadko się coś takiego uda, także wspominam o tym raczej jako o ciekawostce, ale można się z tym pobawić na newgenach z przeciętnym potencjałem bo nie ryzykuje się wtedy zmarnowania drugiego Pato.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 15:51   

Fascynujące jest to co piszesz. Jestem pełen podziwu jak w ogóle udało Ci się dojść do rozpracowania tych - bądź, co bądź - skomplikowanych mechanizmów.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 18:59   

E tam, zaraz nie można mieć Messiego na innej pozycji. Alvarez Balanta w wersji sprzed dwóch lat, odpowiednio rozwijany był Messim obrony, grającym i boki i środek defensywy na 4,5 gwiazdki ;)

Faktem jest, że zarówno jemu, jak i De Sciglio (wtedy jeszcze jakoś rokował) częste ustawianie na teoretycznie słabszej pozycji (dla pierwszego były to oba boki obrony zamiast ŚO, dla drugiego LO) pozwalało rozwijać się uniwersalnie, po czasie posiadali dwie "naturalne" pozycje, ale uważam, że gdyby przez lata trenowali tylko i wyłącznie pod jedną, konkretną pozycję, można by z nich wycisnąć jeszcze więcej.
Na pewno nie zagłębiałem się w sprawę aż tak, jak Novantadue, raczej kombinowałem w kwestii zmiany wyuczonej już pozycji gracza, ale nie w tak kosmiczny sposób :)
Pozamiatałeś, ja to podwórkowy trener jestem...
Sprawdzałem rozwój graczy na naturalnych przez nich pozycjach, ale też rozwój tych samych osób, gdy wymusimy im rozwijanie i trening, pod drugą, inną rolę na boisku.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2015 20:18   

Te gwiazdki to też nie jest najlepszy sposób na dokładne określenie umiejętności piłkarzy, bo zależy od scouta czy asystenta który przygotowuje raport na temat piłkarza, nawet jeśli ma ustawiony maksymalny atrybut oceny umiejętności i potencjału na 20/20 to ocenia poziom umiejętności piłkarza porównując go do grajków których gracz ma w zespole. Jakbyś zakontraktował teraz Matriego w polskiej 3 lidze to miałby 5 gwiazdek. :)

Balanta miał jeden z największych potencjałów w grze chyba właśnie w FMie 2014, ale też dla większości młodych graczy potencjał jest określony w danym zakresie i na początku przy rozpoczynaniu kariery gra losuje PA z tego zakresu, przez co nie zawsze ci sami gracze mogą rozwinąć się w identyczny sposób, tylko mniej więcej na ten sam poziom. Z tego co patrzyłem w obecnej wersji to na przykład Donnarumma może mieć wylosowany potencjał na poziomie bramkarzy pokroju Cecha czy De Gei ale też na poziomie Ospiny w innej karierze. Chociaż pewnie jeszcze go dopakują w styczniowym uaktualnieniu składów. Czasami nawet w bazie danych cechy osobowości piłkarzy są ustawione na 0 co oznacza że gra je tak samo losuje, w jednej karierze taki piłkarz może być wzorowym profesjonalistą, a w drugiej imprezowiczem olewającym treningi i nie wytrzymującym presji oczekiwań. Ale chyba akurat Balanta tego nie miał i stosują to raczej w przypadku mało znanych młodych piłkarzy co do których nie ma konkretnych informacji więc ciężko odzworować ich charakter w grze. No i oczywiście każdego newgena. Przy trenowaniu stopera na boku obrony i na odwrót gra nie głupieje bo jednak w rzeczywistości coś takiego często ma miejsce i pewnie to przewidzieli. A kluczowe atrybuty na tych pozycjach są sobie bliższe niż napastników i stoperów. To o czym mówiłem to ewidentna luka w tym całym systemie rozdzielania punktów umiejętności gry i gdyby nie zachodziło to w paru konkretnych przypadkach jak właśnie trenowanie napastnika z odpowiednio wysokim atrybutem "wszechstronność" na obronie, ale tylko do pewnego poziomu to raczej jakoś by to wyeliminowali. Sam bez zabawy edytorem też w życiu bym pewnie na to nie wpadł. Myślę że głównie chodzi tu o wysokość atrybutów "odbiór", "krycie", "ustawienie się" kluczowych u obrońców, a u większości napastników na niskim poziomie.

Co do Messiego to nawet Balanta po osiągnięciu CA 200 jak on będzie minimalnie gorszy z punktu widzenia gry przez właśnie wagę tych atrybutów. No ale też nie bardzo wiem jak zdefiniować odpowiednik Messiego na obronie. Ciężko dokładnie porównać, miałem na myśli bardziej ofensywnych piłkarzy, a z punktu widzenia samego gracza to jednak szczegóły i będzie patrzył na samą grę piłkarza. A w grze z różnych przyczyn grajek z większymi umiejętnościami może grać znacznie słabiej od jakiegoś ligowego przeciętniaka, z resztą tak jak i w rzeczywistości. Balanta to rzeczywiście był kozak prawie w każdej karierze i zbierał oceny podobne jak Messi w okolicach 8/10 więc można zakładać że w grze to ten sam poziom. A De Sciglio miał jeśli dobrze pamiętam ustawiony dokładnie ten sam zakres PA co Balanta, a więc mógł przewyższać takiego Lahma, szkoda że nie sprawdziło się w rzeczywistości. :P

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 16, 2015 18:32   

Po błędach z kartkami, kolejne kwiatki wersji 2016:

Chyba tradycyjnie czekamy na patch połączony z zimową aktualizacją składów, wersji roboczej jednak nie chce mi się ogrywać.
Fmy przed spatchowaniem w nowym roku tylko denerwują... aż dziwne, że w tym roku nie było plagi 11-12 kontuzji na rundę.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Gru 16, 2015 20:46   

W sumie to o co chodzi?
btw: mi się kiedyś bardzo podobał pewien 'bug' w FM07/08, gdzie dość specyficznie liga grała i w pierwszym sezonie dało siezarejestrować 25 zawodników.
Biorąc mistrza kraju i dochodzac do finału LE oraz pucharu polski trzeba było grać 10 meczów w 14 dni tymi 25 zawodnikami (w tym były 4 mecze z rzędu: wieczorem w Barcelonie, następnego dnia o 15 w Poznaniu, itp). Gracze padali jak muchy i musiałem zagrać bramkarzem na boku obrony.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 16, 2015 21:43   

Występy + liczba goli wypożyczonych grajków ;)
Jeden poleciał nawet ze średnią notą przewyższającą 11 punktów ... w 10 punktowej skali ocen.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 16, 2015 21:55   

Juventus - Milan 3-1. Oczywiście czerwień u mnie, tym razem Fazio, którego sprowadziłem.
Nie miałem w tym meczu nic do powiedzenia.
Po tym dość słabym meczu kolejne rozczarowania. Najpierw remis 1-1 z Udine na Friuli, jeden celny strzał gospodarzy i bramka. Później 1-1 z Napoli na SS, choć w tym meczu zagrałem wręcz doskonale. Zdecydowała... czerwona kartka dla rzucającego na lewo i prawo fochy Meneza. Strzały 24-6, 3 x słupki/poprzeczki. W sumie byłem zadowolony z chłopaków. Kolejny występ i miazga na Frosinone. Do przerwy w wyjazdowym meczu prowadziłem 5-0, w drugiej po zasłużonych pochwałach gra siadła i skończyło się na 5-1.

Na razie po 30 kolejkach jestem liderem - 72 pkt. Juve za mną 8 pkt, dziwi mnie, że aż 7 razy remisowali (raz ze mną) i 4 razy przegrywali. W meczu ze mną zmiotli mnie na amen.... :D

Co do składu do najczęściej gram ostatnio tak:
Lopez - Abate, Romagnoli, Vermaelen (wyp), Antonelli - Bertolacci, Fallaini (wyp) - Suso, Bonaventura, Menez - Bacca
Sprzedałem za 29 mln De Sciglio do MU. Po tym fakcie obraził się Menez uważając, ze sprzedałem kluczowego zawodnika i nie zastąpiłem go kimś lepszym. Faktem było, że De Sciglio miał średnią 7,56 i 4 asysty. Generalnie boczni obrońcy łapią dobre noty. Oprócz wyżej pozyskanych trafił do mnie Al Ghazi za prawie 9 mln i Vlaar za darmo.

Największy minus gry to oczywiście kartki. Przy ustawieniu ostrych zagrań kartki są rozdawane na lewo i prawo. Irytują mnie kartki np. w 1 minucie meczu.... Wkurzające.

Ale sama gra bardzo przyjemna...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 16, 2015 22:01   

Spróbuj grać pressingiem i namówić graczy do mocniejszego/ostrzejszego odbioru piłki to jeszcze pomnożysz kartki razy dwa ;)
Trzeba czekać na patcha, gra jest zwalona w kilku miejscach, tradycyjnie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 16, 2015 22:05   

Trzeba jednak przyznać, że jest lepiej niż przed laty choć w FM 2015 nie grałem więc nie mogę porównać.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 01:47   

Pojawił się jakiś patch http://www.cmrev.com/news..._0-wydany_.html

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 07:54   

Czy jest tu jakiś elfi wiedzący, który nieco by rozwinął temat rozmów motywacyjnych, tych w trakcie meczu, które się krzyczy z linii? O ile dobrze mi zazwyczaj idą te rozmowy przed w przerwie i po meczu, tak nie do końca ogarniam działanie tych w trakcie. Kiedy ich używać i na jakie efekty można liczyć. Ktoś coś?

korsi 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 12:44   

A jak po kilku latach w nowym FM wygląda Locatelli, Cutrone, Mastour, Calabria i Ely?

arekk20 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 19:11   

Grał ktoś w wersję na androida? Warto kupić?
a jeśli tak to którą?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 20:08   

No i jest Scudetto!
Na kolejkę przed końcem obroniłem przewagę punktową nad Juventusem (+4).
Wypożyczenie Fellainiego okazało się strzałem w dychę bo na ŚP miałem dziurę, Belg grał pierwsze skrzypce i decydował o wyniku (gol w 90' na 2-1 w Rzymie z Romą). Oprócz pewniaka Bertolacciego nie miałem wcześniej nikogo pewnego na to miejsce. Jak się okazuje najlepszy pod względem średniej... Abate.... Patch nie poprawił tego, że boczni obrońcy dostają wysokie noty a żółte kartki lecą na prawo i lewo. Antonelli w 32 spotkaniach: 15 żółtych kartek. Vermaelen w 14: 4 żółtka i 2 czerwienie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 21:46   

Czyli nadal nic nie poprawili, chyba, że trzeba zacząć grę zupełnie od nowa, zamiast wczytywania zapisów...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 00:16   

MÓJ SKŁAD 1
MÓJ SKŁAD 2

Takie coś uzbierałem na razie. Berto wymiata.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 18:51   

Ja zająłem w pierwszym sezonie w SA 14 miejsce moją Perugią. Nie było lekko, niestety nie ze wszystkimi transferami trafiłem, ale przewaga nad strefą spadkową spora, zarząd docenił i dostałem na letnie transfery 36 mln ojro, a po paru sprzedażach zrobiło mi się ponad 40 mln. Genoa spadła do Serie B, więc im wyjąłem Perina :devil: Tym razem okienko poszło bardzo po mojej myśli. Wzmocniłem cały blok defensywny. Po meczu pucharowym i inaugurującej kolejce widzę, że będę zadowolony z nowych grajków :) Do pomocy za pół-darmo (coś koło miliona ojro wyciągnąłem Baselliego i za dużo więcej ofensywnego pomocnika, Bośniaka Susica z Hajduka Split. Jedyna formacja, która pozostała bez zmian, to atak. Tylko tyle, że wrócił mój 21-letni talent z wypożyczenia i zacznę go ogrywać u siebie. Mam jednego bardzo mocnego napadziora (kupiłem za 4,5 mln, po sezonie był już wart 12), który notabene został królem strzelców. Mam nadzieję na jakiś większy progres i przynajmniej miejsce w top10 w tym sezonie ;-)

PS. Milan po czarnym starcie z Ancelottim, zatrudnił Spallettiego, ale udało im się dobić tylko do 12 miejsca. Na szczęście wygrali CI i zakwalifikowali się w ten sposób do Ligi Europejskiej.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 22:57   

A ja sobie wróciłem do CM01/02 i mam zabawę przednią jak jestem w delegacjach :) Co prawda muszę się sporo przestawić, ale gra się nadzwyczaj sprawnie i przyjemnie. Z Milanu mnie oczywiście wywalili, ale tak dla treningu sobie grałem. Teraz na poważnie rozpocząłem przygodę z angielskim Hartlepool :D
Polecam w ogóle temu kto pamięta, bo scena CM-a rozrosła się niesamowicie. Do pobrania pliki graficzne, sporo taktyk i jest ciekawy dział z wyzwaniami.
http://www.champman0102.co.uk/forum.php
Polecam :)

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 31, 2015 14:09   

Udało mi się stworzyć fajną taktykę dla Milanu mocno inspirując się między innymi Milanem Sacchiego. Chciałem sprawdzić ile da się wycisnąć w grze z tego składu bez żadnych transferów, w pierwszym sezonie póki co mam po 11 kolejkach 2 stracone bramki i 17 strzelonych, 7 zwycięstw, 3 remisy i jedną porażkę 2-0 z Juve na wyjeździe.

Formacja to 4-4-2, bardzo płynny styl gry i mentalność kontrola. Główne założenie to granie futbolu totalnego z dużą swobodą taktyczną zespołu, wymiennością pozycji, w ataku i obronie uczestniczy cały zespół. Bardzo wysoka linia defensywy i pressing (dodatkowo w poleceniach taktycznych przed meczem każdemu piłkarzowi przeciwnika ustawiam "pressing - zawsze".) Tempo ustawione jest na najniższe ale z racji dużej swobody taktycznej w praktyce zespół będzie różnicował tempo gry w zależności od potrzeb, ustawienie wyższego wprowadzało za dużo chaosu. Dodatkowo ustawiłem polecenie "utrzymanie piłki" ale też "podania na wolne pole" przez co nie ma bezsensownego klepania piłki w środku pola. Wszystkie formacje starają się grać bardzo blisko siebie wzorem Milanu Sacchiego. W fazie defensywnej zespół stara się grać bardzo wąsko żeby zapewnić szczelną defensywę i żeby po stracie piłki szybko ją odzyskiwać podwajając/potrajając krycie piłkarza przy piłce ( http://i.imgur.com/k2GWOOx.jpg ), w fazie ofensywnej bardziej szeroko żeby rozmontować defensywę przeciwnika ( http://i.imgur.com/b5dKmRF.jpg ), ważną rolę pełnią tu boczni obrońcy, pomaga fakt że obecna wersja gry zdaje się mocno faworyzować bocznych obrońców i zawsze zbierają oni najwyższe noty.

Co ciekawe "złapałem" mnóstwo kontuzji (nadzieja naszej pomocy Bertolacci uszkodził więzadła w preseazonie, 7-8 miesięcy przerwy) i moja wyjściowa jedenastka wygląda tak:

Mimo to drużyna radzi sobie świetnie, młody Mauri grający najbardziej ofensywnie z środkowych pomocników i co ciekawe Montolivo który zawsze grał u mnie słabo we wszystkich karierach trzymają bardzo wysoką formę zbierając średnie noty w okolicach 8/10. Montolivo pełni tu ciekawą rolę bo wystawiłem go na skrzydle, ale jednocześnie dobierając polecania i rolę tak, żeby w praktyce grał jak środkowy pomocnik gdy zespół jest przy piłce i trzymał się blisko środka przez co w połączeniu z wyżej grającym lewym pomocnikiem często wygląda to tak jakby zespół grał 4-3-3 w fazie ofensywnej. Jako zmiennika Mauriego testowałem też Polego który strzelił w swoim pierwszym meczu bramkę, ma średnią podań 82% (Mauri 83%) i udanych wślizgów 74% (Mauri 59%). Dobrze się spisuje w odbiorze piłki, ale stawiam na Mauriego który więcej daje w ofensywie i ma duże pole do rozwoju.

http://i.imgur.com/H98AtpK.jpg
http://i.imgur.com/Pd2Ij0R.jpg

Z drugiej strony Suso (docelowo Bonaventura, który przed kontuzją dobrze się tam spisywał) też gra bliżej środka, ale znacznie bliżej bramki robiąc za trzeciego napastnika i szerokość gry zapewniają przez to sami boczni obrońcy, odkryte tyły razem ze stoperami ładnie zabezpiecza... Nocerino. :king: Do 7 kolejki za duet stoperów robili Romagnoli i Mexes, ale Ely który po meczu z Juve zastąpił Mexesa (zawalił przy obu bramkach) jest pewnym punktem defensywy od tego czasu. Najdłużej "rozgrywali się" Montolivo z racji nowej pozycji i Bacca który często dosyć mocno się cofa i nie robi za typową dziewiątkę, ale póki co ma 4 bramki i 3 asysty, z napastników na pewno spisuje się najlepiej. Lopez robi za libero w stylu Neuera żeby zabezpieczać tyły z tak mocno wysuniętą linią obrony ale z ograniczoną swobodą w rozgrywaniu piłki - nie spisuje się w tym względzie najlepiej także poleciłem mu jak najmniej ryzykowne podania i oddawanie piłki najbliższym kolegom z zespołu. Nie ruszałem jeszcze ustawień stałych fragmentów, na początku zostawiłem to na później, jak po 6 kolejkach miałem 1 miejsce w tabeli to już nie chciałem niczego ruszać, żeby nie popsuć. :P

Kilku użytkowników przyznało się, że ściąga taktyki z internetu, także jeśli ktoś chciałby sprawdzić u siebie to wrzucam. :)

http://www87.zippyshare.com/v/xiZZrRvD/file.html

Jeszcze parę statystyk:

http://i.imgur.com/905x6ms.png
http://imgur.com/a/RvTlW

Oczywiście będzie potrzeba sporo czasu do opanowania tej taktyki i odpowiedniego treningu, taka filozofia futbolu wymaga wszestronnych piłkarzy, w innych karierach szkoliłem młodych w przeróżnych rolach, tak żeby napastnicy umieli bronić, pomocnicy strzelać bramki, a stoperzy rozgrywać piłkę i tutaj planuję robić tak samo.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 14:24   

Dzisiaj skończyłem swój pierwszy sezon Milanem w nowym FM-ie. Niestety mistrzostwo przegrałem w ostatniej kolejce zaliczając wpadkę z Violą. Przeskoczył mnie... nie kto inny jak Juventus :/

TABELA

Nie popełniłem błędu Łysych i przed sezonem sprowadziłem 4 pomocników: Ajera i Diakhate (obiecujący juniorzy), Boatenga (sentyment), Zivkovic (19 latek z marszu wskakujący w pierwszy skład).
Aby zrobić dla nich miejsce pozbyłem się między innymi: Kucka, Nocerino i Bertolacci (wypożyczenia), Poli (sprzedaż do PSG za 10mln !!!)

TRANSFERY

20 spotkań w pierwszym składzie zaliczył Donnarumma. Stawiam na chłopaka od samego początku i jak narazie świetnie się rozwija. Również na plus Romagnoli i Jose Mauri.

Zobaczymy jak pójdzie w kolejnym sezonie. Mam zamiar ostro się wzmocnić bo Berlu sypnął 42mln na transfery. No i w końcu jest powrót do Ligi Mistrzów :P

Odpowiedz do tematu