ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2020 22:50   

Bubu napisał/a:
Racja, z Sejmikiem województwa pomyliłem. Ale mniejsza z tym, bo rozchodziło się o to owe cofanie. Chcesz pociągnać temat za rafała i je wykazać?
Ale w sejmiku wojewódzkim PiS rządzi dopiero od półtora roku, więc jest duże prawdopodobieństwo, ze jeśli rzeczywiście ten rozwój w ostatnich 5 latach o którym piszesz wynika z pracy sejmiku, to również zawdzięczasz go Platformie ;) . I wydawało mi się, że 80% moich postów w tym wątku jest o tym cofaniu :]
Bubu napisał/a:
Niczego nie stawiam na szali. Pokazuje tylko, że media publiczne to nie tylko Wiadomości. To setki regionalnych TVP, TVP Historia, Kultura, TVP ABC + rozgłośnie radiowe. Dziesiątki tysięcy ludzi, którzy pracowali za SLD, za PO a teraz pracują za PiS.

Ale ja Ci tłumaczę, ze są telewizje prywatne, które całkowitych przychodów mają tyle co TVP samej dotacji i żyją i mają się dobrze. Wcale nie muszą też okrajać swojej oferty programowej. POwstaje więc pytanie o zarządzanie TVP, bo skoro inni mogą generować solidne zyski tylko z rynku reklamowego, to dlaczego TVP potrzebuje dodatkowych 2,65 mld PLN.
Bubu napisał/a:
Wydatki na służbę zdrowa rosną mimo wydatków na TVP, czy nie? Już pomijam fakt, że osławione 2 duże bańki zostały "wydane" na onkologie, na "kowid najntin", na walkę z skutkami suszy/powodzi i pewnie jeszcze parę innych przykładów.
Zostało wydane, ale pytanie czy zostało wydane wystarczająco dużo? Bo wciąż chyba dałoby się znaleźć w służbie zdrowia, czy edukacji pola, gdzie 2 mld PLN wsiąkłoby jak kropla wody w suchy piasek.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 02, 2020 23:19   

@Marco7
W TV prywatnej duże wydarzenia sportowe są dostępne w formie PPV. Jednym z sukcesów Komorowskiego było wszak wywalczenie finału MŚ w siatkówce w otwartym Polsacie.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2020 23:26   

Ale Polsat z Eleven Sport miał w 2019 roku 1998 mln PLN przychodów i zrobił 580 mln PLN zysku EBITDA. A na małą ilość sportu chyba nie można w ich przypadku narzekać? Co oznacza, ze cały ich kontent (w tym sportowy)+wynagrodzenia pracowników+wszelkie koszty poza amortyzacją wyniosły około 1,4 mld PLN. Więc ja się pytam dlaczego TVP, które ma abonament i wpływy reklamowe dostaje jeszcze 2 mld PLN?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 02, 2020 23:32   

Nie twierdzę, że TVP jest zarządzane w idealny sposób, no ale nie można ich porównywać do stacji prywatnych, gdyż w porównaniu do nich mają ograniczone wpływy z reklam (brak przerw reklamowych w trakcie programów) oraz nie prowadzą sprzedaży w formie PPV. Dodatkowo jest wiele niszowych programów, które zapewne się nie zwracają, ale ich realizacja jest pewnego rodzaju misją (nie chodzi mi o koncerty Disco Polo tylko programy na TVP Kultura/Historia bądź TVP regionalnych). TVP z założenia nie jest nastawiona na zysk.

Ja rozumiem, że można się bulwersować poziomem publicystyki i wiadomości politycznych w TVP, mi też to nie odpowiada, natomiast nie da się ukryć, że te 2 mld nie idą w większości na propagandę.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2020 15:16   

Idą pewnie w znacznej mniejszości. No i nikt tu ameryki nie odkrył, że prywatne>państwowe.
RT zadeklarował, że wezmie udział w MN! :rotfl2: czekamy na ruch AD w sprawie marszu LGBT :>

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2020 15:26   

Zadeklarował, że weźmie udział w MN, jeśli nie będzie wykorzystywany politycznie. Taką deklarację ja też mogę bardzo chętnie złożyć. Byłoby pięknie, gdyby tam nie było polityki.

Bardziej mnie załamuje, że Trzaskowski pieprzy coś o tym, że podwyższenie wieku emerytalnego było złą decyzją. Strasznie smutny jest ten populizm.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 03, 2020 15:39   

Moim zdaniem naiwna jest też wiara, że Trzaskowski zawetuje cokolwiek związanego z rozdawnictwem. Prędzej spodziewam się odsyłania ustaw do dalszych prac z pogłębieniem rozdawnictwa, żeby prezydent mógł firmować później socjalne projekty także swoim nazwiskiem. Takie błędne koło.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2020 16:11   

rafal996 napisał/a:
jeśli nie będzie wykorzystywany politycznie. Taką deklarację ja też mogę bardzo chętnie złożyć.
Haseł politycznych tam raczej nie widziałem (aczkolwiek na pewno nie widziałem wszystkich transparentów przez tyle lat). Wykorzystanie polityczne za to często. Np żeby przywalić w głównego oponenta politycznego ratusz i politycy PO chcieli zrzucić odpowiedzialność za burdy (często wywołane prowokacjami) na PiS, który w tej samej chwili był setki km dalej w Krakowie :)
Rafał, też mogę zadeklarować, że będę wspierał Inter jak tylko będą się w superlatywach wypowiadać o Milanie i przeleją kilka baniek rocznie, albo oddadzą jakiegoś rokującego grajka. To tyle w kwestii takich deklaracji.

Resk 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 05, 2020 20:14   

https://www.youtube.com/watch?v=Ck5zrKptjLc
Tytuł: Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego? | #113
Kanał: Wojciech Sumliński

https://www.youtube.com/watch?v=V7fSv-x9h_o
Tytuł: Sumliński wRealu24!Człowiek Trzaskowskiego pracował dla mafii! Czy poznamy prawdę? Na żywo!
Kanał: wRealu24

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 05, 2020 22:23   

Renesco napisał/a:
ale nie można ich porównywać do stacji prywatnych, gdyż w porównaniu do nich mają ograniczone wpływy z reklam (brak przerw reklamowych w trakcie programów) oraz nie prowadzą sprzedaży w formie PPV. Dodatkowo jest wiele niszowych programów, które zapewne się nie zwracają, ale ich realizacja jest pewnego rodzaju misją (nie chodzi mi o koncerty Disco Polo tylko programy na TVP Kultura/Historia bądź TVP regionalnych).

TVP nie pobiera opłat bezpośrednio od widzów, ale podobnie jak inne telewizje pobiera opłaty za emisje swoich programów, (tych które nie są emitowane na multipleksach telewizji naziemnej) od operatorów kablówek i platform cyfrowych. Natomiast samo PPV dopiero raczkuje w Polsce i nawet w najlepszym pod tym względem Polsacie jest to 1-2% przychodów. Główną różnicą między telewizjami jest więc możliwość przerywania programów reklamami, ale nawet to TVP stara się obchodzić dzieląc programu na kilka krótszych i pomiędzy nimi puszczając bloki reklamowe.

Renesco napisał/a:
Ja rozumiem, że można się bulwersować poziomem publicystyki i wiadomości politycznych w TVP, mi też to nie odpowiada, natomiast nie da się ukryć, że te 2 mld nie idą w większości na propagandę.

Nie wiem w jakim stopniu te 2 mld są wykorzystywane na propagandę, czy jest 50, 200 czy 500 mln PLN. Dla mnie to jest kwestia wtórna. Bo po pierwsze Kurski sam jest winien pogarszającej się kondycji TVP, udział w oglądalności telewizji publicznej spadła w okresie jego rządów o 4 punkty procentowe, co automatycznie przekłada się an wpływy reklamowe i wyciąganie TVP za uszy z problemów, do których się doprowadziło jest nieuczciwe wobec obywateli, którzy na tę pomoc łożą i obec konkurentów TVP.
Po drugie, nawet gdyby na propagandę nie szła ani złotówka, to jednak jest to pomoc publiczna i pieniądze publiczne i pozostaje pytanie, czy nie ma szczytniejszych/ważniejszych obszarów, gdzie te pieniądze należałoby wydać.
Renesco napisał/a:
Moim zdaniem naiwna jest też wiara, że Trzaskowski zawetuje cokolwiek związanego z rozdawnictwem. Prędzej spodziewam się odsyłania ustaw do dalszych prac z pogłębieniem rozdawnictwa, żeby prezydent mógł firmować później socjalne projekty także swoim nazwiskiem. Takie błędne koło.

Wydaje mi się, że w najbliższych latach prawdopodobieństwo, ze na biurko prezydenta trafią jakieś kolejne programy socjalne jest niewielkie. Bardziej się spodziewam nowych podatków, które pozwoliłyby dotychczasowe rozdawnictwo podtrzymywać. I tu po Trzaskowskim można się spodziewać weta, po Dudzie decyzji zgodnych z wolą Kaczyńskiego.

Ktoś grubo pojechał :D
https://www.facebook.com/...88032328&type=3

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 05:23   

Odpisuję z opóźnieniem, bo brakowało czasu.
rafał996 dyskusję o CPK śledziłem, była merytorycznie o tym, że się nie da. Tutaj natomiast bardzo merytorycznie o tym, że potrzebne i że się da:
https://www.youtube.com/watch?v=UwNsKIGFQVo (o samym CPK ok 30 minut)
Podobnie jak w poprzedniej dyskusji (jako laik), nie jestem w stanie podważyć, ani zaprzeczyć argumentom. Więc pozostaje mi wierzyć innym. A tu o wiele bardziej wierzę, tym "którym zależy tylko na Polsce", i jak słusznie zauważył Renesco "spełniają swoje obietnice", niż tym którzy mają swoje lotnisko w Berlinie i jak ponownie zauważył Renesco "jest najbardziej kłamliwą partią".
Marco7 raczej propaganda SLD:
https://www.youtube.com/watch?v=vmD_StwfgOQ
Marco7 piszesz, że "Polacy nie dorośli"? Ostatnio słuchałem rozkminy na temat tego sformułowania "Polacy nie dorośli". Gdy w demokratycznych wyborach wybieramy rząd PiS, czyli nie ten co trzeba to słyszymy, że "Polacy nie dorośli do demokracji". Gdy poparcie Kidawy spadło to 2%, to słyszymy, że "Polacy nie dorośli do uczciwych polityków". Więc gdy piszesz, że "Polacy nie dorośli", to od razu zapaliła mi się czerwona lampa.
miszcz, Bubu Konfederacja to może być melodia przyszłości. Spotkałem się z opinią, że sukces Konfederacji wiedzie przez politycznego trupa PiS. Ale jak na razie Konfederacja jest za mała, ma za małe poparcie, żeby zastąpić PiS.
PiS i Konfederację uważam za dwie propolskie partie, które działają dla dobra Polski i zwykłych obywateli, choć drogi dojścia do tego mają inne. PiS na sposób lewicowy, K na sposób prawicowy. Poza tym mam też ograniczone zaufanie, do takich nowych tworów. Pamiętam Kukiza,jego akurat nie posądzam o nieuczciwość, ale pamiętam jak skończył w partii, która jest największą kwintesencją tego co krytykował i z czym chciał walczyć.
rafał996, Marco7 odnośnie obecnych wypowiedzi RT, to widzę, ż tylko Bubu w tej dyskusji rozumie w czym żart, skoro wy na serio przejmujecie się tym co on mówi. Jako przedstawiciel totalsów, na 99% RT gdyby został prezydentem, będzie prowadził politykę totalnej opozycji. Będzie wetował wszystkie zmiany, które rząd PiS zaproponuje. W przypadku jego wygranej albo PiS poszuka koalicji umożliwiającej odrzucanie weta prezydenta, albo rząd będzie w stanie jedynie administrować państwem przez kolejne 3 lata, albo czekają nas przedterminowe wybory.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 09:27   

STARY TIROWIEC napisał/a:
PiS i Konfederację uważam za dwie propolskie partie

Pozwolę się z tym całkowicie nie zgodzić, zwłaszcza w kwestii tych drugich :)

Marco7 piszesz, że "Polacy nie dorośli"?

To niestety przykry fakt. Jednakże żaden Trzaskowski czy PO w tym dorośnięciu nam nie pomogą.
Jeżeli już kiedyś "dorośniemy", to raczej pomimo ich wszystkich, nie dzięki nim. To w sumie jak z gospodarką i rozwojem technologii w kraju :P

Kukiza,jego akurat nie posądzam o nieuczciwość

To akurat niejako wiążę się z tym powyższym, bo Kukiz ostatnio udzielił ciekawego i bardzo gorzkiego wywiadu. W skrócie: "Chciałem zmienić system na lepszy, bardziej obywatelski i zaorać oligarchię partyjną. Ludzie jednak widzieli we mnie tylko muzyka i anty-POPiS."
Podejrzewam, że znaczna część wyborców Hołowni miała podobne podejście.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 09:34   

miszcz napisał/a:
Pozwolę się z tym całkowicie nie zgodzić, zwłaszcza w kwestii tych drugich

Z tego co mówią od dawna, jako narodowcy to propolskie, a co z tego wyniknie w działaniu, to zobaczymy w praniu :) .

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 11:02   

STARY TIROWIEC, nie obraź się, ale w tym ostatnim poście rzucasz bardzo dyskusyjnymi tezami i nie zadajesz sobie najmniejszego trudu, żeby je jakoś argumentować, czy próbować udowodnić, jakby to były jakieś aksjomaty.
rafał996, Marco7 odnośnie obecnych wypowiedzi RT, to widzę, ż tylko Bubu w tej dyskusji rozumie w czym żart, skoro wy na serio przejmujecie się tym co on mówi. Jako przedstawiciel totalsów, na 99% RT gdyby został prezydentem, będzie prowadził politykę totalnej opozycji. Będzie wetował wszystkie zmiany, które rząd PiS zaproponuje

Jeżeli argumentem za tym, że Trzaskowski będzie wszystko wetował jest to, że jest z opozycji, to na tej samej zasadzie można postawić tezę:
"Duda będzie podpisywał każdą, nawet najgłupszą i najbardziej szkodliwą ustawę, bo wywodzi się z obozu rządzącego"
Różnica jest taka, że na potwierdzenie tej drugiej tezy mamy 5 lat bogatych w dowody doświadczeń. A w przypadku Trzaskowskiego to są jedynie domysły. Na zasadzie: "To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!"

No i wydaje mi się, ze razem z Rafałem dokonujemy raczej trzeźwej oceny potencjalnej prezydentury Trzaskowskiego. Niestety nie będzie można liczyć na fajerwerki, nie będzie odwracania niekorzystnych zmian wprowadzanych przez PiS (tu zresztą prezydent nie ma nawet do tego kompetencji), nie będzie wetowania dalszego rozdawnictwa, by nie zrażać sobie opinii społecznej (choć tak jak pisałem moim zdaniem raczej nowego rozdawnictwa bym sie nie spodziewał). Natomiast to co będzie to wreszcie szukanie konsensusu. Żeby przegłosować ustawę nie wystarczy już wola jednego człowieka (Kaczyńskiego), będzie sobie musiał zjednać też innych posłów, bądź prezydenta. to daje nadzieję, ze nowe prawo będzie bardziej przedyskutowane, lepiej przygotowane (to co działo się w ostatnich latach jest najzwyczajniej w świecie kpiną, niektóre ustawy były już modyfikowane kilkanaście razy). I co najważniejsze nie będą służyły interesom jednej partii.
Nie będzie też dalszego podnoszenia podatków. Aby spiąć budżet PiS będzie musiał poszukać oszczędności. Jak mu się uda, to wspaniale dla kraju. Jak nie, to będzie musiał przyciąć rozbuchane przez siebie wydatki socjalne i też dobrze.
Kolejny akcjomat
Cytat:
A tu o wiele bardziej wierzę, tym "którym zależy tylko na Polsce"
i
Cytat:
PiS i Konfederację uważam za dwie propolskie partie, które działają dla dobra Polski i zwykłych obywateli,

Jakbyś mógł się w kontekście tych słów odnieść choćby do ostatniej sytuacji, gdy Morawiecki wykrzykiwał na wiecu, ze epidemii już nie ma i że latem wirusy znikają, co jest ewidentnie w sprzeczności z tym co mówi ministerstwo zdrowia. Jak dla mnie krzyczał tak, by wyciągnąć na wybory najstarszych wyborców i jak na dłoni widać, ze ten człowiek jest w stanie zrobić wszystko, by tylko utrzymać się przy władzy, nawet jeśli oznacza to ryzyko utraty życia i zdrowia dla tych obywateli, o których w Twojej opinii tak dba.
O tym, że nie stać nas na tak duże programy społeczne i że niszczą w ten sposób finanse państwa też doskonale wiedzą, bo samemu Morawieckiemu się kiedyś wymknęło, że to wszystko na kredyt.
Przykładów można by mnożyć...

rafał996 dyskusję o CPK śledziłem, była merytorycznie o tym, że się nie da. Tutaj natomiast bardzo merytorycznie o tym, że potrzebne i że się da:
https://www.youtube.com/watch?v=UwNsKIGFQVo (o samym CPK ok 30 minut)

Jak śledziłeś dyskusję o CPK, to tam była też rozmowa o tym kolesiu, i chyba nawet o tym konkretnym filmiku.
Koleś mija się z prawdą już niemal w pierwszym zdaniu stwierdzając, ze wszystkie analizy wskazują na to, że ruch an lotniskach regionalnych nie ucierpi an powstaniu PCK, a tymczasem wszystkie analizy, w tym nawet rządowa podpięta pod rozporządzenie rady ministrów mówi o likwidacji części lotnisk regionalnych.
Koleś jest prawnikiem, sam siebie określa jako "ekspert do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej". Nie wiem na jakiej podstawie zajął się studium wykonalności takiego projektu. Koło 24 minuty zresztą sam stwierdza, że on nie wie ile będzie kosztowało lotnisko i że to nie jest ważne :D
Jest jeszcze kilka wątkó, do których chciałbym się odnieść, ale zrobię to później :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 12:17   

Ciężko w ogóle rozmawiać w taki sposób, bo zaczyna to przypominać jakąś religię. Ja wierzę tym, a nie tamtym. Tamci mówią że są propolscy, więc na pewno są. To wszystko fajnie, ale wiara to trochę mało. Niektórzy wierzą w płaską ziemię, ale nie zmienia to zasadniczych faktów.

Chciałbym się tylko odnieść do jednej rzeczy:

Jako przedstawiciel totalsów, na 99% RT gdyby został prezydentem, będzie prowadził politykę totalnej opozycji.

To jest klasyczny przykład propagandy i powielania partyjnej nowomowy. W narracji PiS, istnieje coś takiego, jak "totalna opozycja", a charakteryzuje się to tym, że "totalsi" zawsze są przeciwko, bez względu na wszystko.

No to zobaczmy, jakie są fakty. Poniżej wykres, pokazujący jak poszczególne partie głosowały nad poprawkami zgłaszanymi przez PiS:

Jak widać, KO poparła ok. 40% poprawek zgłaszanych przez PiS, zdecydowanie odrzuciło mniej więcej połowę. PSL poparło ok. połowę, odrzuciło tylko ok. 30%. Generalnie, żadna z opozycyjnych partii nie udowadnia, że jest w jakikolwiek sposób "totalna" i jak widać, jednak oceniają propozycje rządu merytorycznie, często je popierając, jeśli są dobre.

Ok, a w takim razie jak głosuje PiS nad poprawkami KO? Czy wyniki będą podobne?

Przynajmniej 90% przeciw.

Kto tu jest totalny?

W formie ciekawostki, warto jeszcze sprawdzić, jak oceniane są przez największe partie poprawki Konfederacji?

PiS - 100% przeciw
KO - 40% za, 10% przeciw, reszta wstrzymanie się

Rodzi się parę pytań. Kto zasługuje na określenie "totalny"? Czy partyjna propaganda mówi prawdę? Która partia zachowuje się racjonalnie, głosując zgodnie z oceną sytuacji, a która kieruje się w 100% linią partii? Z którą partią można szukać porozumienia i kompromisu, a która z góry odrzuca wszystko i jest "totalna"?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 12:57   

rafal996 napisał/a:
W narracji PiS, istnieje coś takiego, jak "totalna opozycja",
https://polskatimes.pl/grzegorz-schetyna-bedziemy-opozycja-totalna-bedziemy-przeszkadzac-w-niszczeniu-kraju/ga/9441037/zd/17104705
Czasem może warto poznać genezę określenia. Co do tabelek z głosowaniem... Trzeba by to wszystko rozbić na czynniki pierwsze i podyskutować czemu tą czy tamtą poprawkę razem poparły takie kluby a nie inne i czemu jakoś nie dziwi mnie, że gospodarczo PiSowi bliżej do SLD i KO niż do Konfederacji. "Podział" jakiego dokonał ST jest dość powszechnie utarty, ze względu na podejście do spraw światopoglądowych, historii czy religii w.w partii.
Marco7 napisał/a:
Jak dla mnie krzyczał tak, by wyciągnąć na wybory najstarszych wyborców i jak na dłoni widać, ze ten człowiek jest w stanie zrobić wszystko, by tylko utrzymać się przy władzy, nawet jeśli oznacza to ryzyko utraty życia i zdrowia dla tych obywateli, o których w Twojej opinii tak dba.
Zapewne chce wyciągnąć jak najwiecej osob, jak jak opozycja chce "wyciągnąć" swoich. A co do utraty życia i zdrowia to ile bylo takich przypadków po pierwszej turze? Bądźmy poważni. Koronacyrk z każdym dniem mniej ludzi obchodzi (a dodając idiotyczne obostrzenia to już w ogóle)
Marco7 napisał/a:
Różnica jest taka, że na potwierdzenie tej drugiej tezy mamy 5 lat bogatych w dowody doświadczeń. A w przypadku Trzaskowskiego to są jedynie domysły.
Mamy też dowód na to, że wetował więcej niż jego poprzednik nota bene też z PO. A pisanie o domysłach można sobie zostawić dla kogoś kto polityką interesuje się tylko w czasie wyborów. To samo środowisko, to samo myślenie, podobna wiarygodność.
miszcza nawet nie pytam o argumenty na potwierdzenie tezy o braku propolskości, bo się znowu obrazi albo poczuje urażony jakimś "słowem"

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 13:21   

Bubu napisał/a:
ile bylo takich przypadków po pierwszej turze

Wszyscy specjaliści i nawet chyba MZ od zawsze zgodnie twierdzą, że okres inkubacji wirusa trwa do 14 dni.
Bubu napisał/a:
miszcza nawet nie pytam

Nie potrafisz inaczej niż manipulacja, wyciąganie chochoła czy próba dyskredytacji poprzez żałosne ad personam? Jak pisałem, dorosły chłop, a te same zagrywki i błędy logiczne od lat. Nie zawsze trzeba mieć rację, ale warto się rozwijać jeżeli chodzi o dialog i prowadzenie dyskusji.
Nigdy nie byłem urażony żadnym słowem, ale pewnie wiesz lepiej ode mnie :) Rozumiem, że mój błąd to chęć dyskusji na argumenty i to co ja napisałem, a nie na domysły, chłopski rozum i to co próbuje się imputować rozmówcy, bo inaczej się nie potrafi? :)

Bubu napisał/a:
na potwierdzenie tezy o braku propolskości

To była opinia. Naprawdę weź pod uwagę feedback jaki Ci ludzie dają w dyskusji, by takie podstawy ogarniać i nie robić tylu logicznych baboli. To nie jest przytyk, szydera tylko zwykła rada. Dyskusja to nie arena czy ring bokserski FTF (if You know what I mean :) )

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 13:27   

Bubu napisał/a:
Czasem może warto poznać genezę określenia.

Znam genezę, tylko co ona zmienia wobec faktów?

Bubu napisał/a:
Trzeba by to wszystko rozbić na czynniki pierwsze i podyskutować czemu tą czy tamtą poprawkę razem poparły...

Ale wiesz, że odwracasz kota ogonem :D Mówimy o tym, jak zachowuje się PiS i jak traktuje poprawki swoich przeciwników politycznych. I jakoś dziwnie przemilczasz fakt, że Konfederację dużo częściej popierało KO, niż PiS. I tu już nie zastanawiasz się, komu do kogo bliżej.

Cytat:
Mamy też dowód na to, że wetował więcej niż jego poprzednik nota bene też z PO

Tutaj też, jak rozumiem, pochylisz się uczciwie nad każdym przypadkiem weta Dudy, prawda? I zobaczysz, że z dziewięciu wet, cztery były za czasów poprzedniego rządu. A wśród tych za czasów PiS są np. ustawy sądowe, które jednego dnia zawetował, żeby właśnie potem mieć takie statystyki jak przytaczasz, a potem podpisał bez żadnych zmian. Co ciekawe, najpierw argumentując tym, że są niekonstytucyjne, a potem już mu to nie przeszkadzało.

Co do tego głosowania, to namawianie starszych ludzi przez mówienie, że wirusa nie ma jest moralnie haniebne, ale to i tak jeszcze nic. Dużo ciekawsze są dwa jaskrawe przykłady manipulacji wyborami.

Pierwszy - wozy strażackie dla małych gmin z najwyższą frekwencją. Niepoparta niczym, poza celami politycznymi akcja mobilizacji akurat grup, wśród których spodziewali się zyskać największe poparcie. Przypadkowo nie mobilizują ludzi z miast, taki tam przypadek. W ogóle niezwiązany z tym, że w miastach mają niższe poparcie. Pomijam już, że absurdem jest dawanie wozów tam, gdzie jest frekwencja w wyborach, a nie tam, gdzie są potrzebne. Zwyczajna korupcja polityczna, która by nie była możliwa w żadnym cywilizowanym kraju.

No i drugi, dużo poważniejszy. Wprowadzana "bez żadnego trybu" i podstaw prawnych zasada, że pierwszeństwo przy głosowaniu w drugiej turze mają osoby starsze i z małymi dziećmi. Znowu - całkowicie przypadkowo - akurat grupy, wśród których PiS spodziewa się wysokiego poparcia. Niby z powodów bezpieczeństwa, chociaż przecież Morawiecki mówi, że wirusa nie ma...

Ale to, czy uprzywilejowana jest grupa seniorów czy jakakolwiek inna nie ma znaczenia. W każdym przypadku jest to jaskrawe złamanie zasady równości wyborów. Absolutnie fundamentalna zasada prawa wyborczego w państwie demokratycznym - zapewnienie równego dostępu do wyborów, zapewnienie głosowania na takich samych zasadach.

Jeśli ta nowa reguła będzie respektowana, może naprawdę w znaczący sposób wpłynąć na wyniki. Nietrudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której idę do komisji i mam przed sobą pięćdziesięciu seniorów. I za chwilę dochodzą nowi. I nowi. I wychodzi na to, że mam czekać godzinę, może dwie, może pięć. Ile osób gorszej kategorii, muszących czekać, zrezygnuje, bo zwyczajnie nie ma całego dnia na to? Ile osób aktywnych zawodowo, mających obowiązki, osób które wyrwały się z pracy czy uczelni? To mogą być poważne liczby.

Bez względu na wszystko, uprzywilejowanie jakiejkolwiek grupy w jakikolwiek sposób jest wprost wykluczone w każdym demokratycznym państwie prawa. Nie wyobrażam sobie, jakie fikołki trzeba zrobić, żeby to w jakikolwiek sposób obronić.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 14:06   

miszcz napisał/a:
To była opinia.
To poprzyj ją argumentami albo wcale nie odpisuj. Wodolejstwa już wystarczy.
miszcz napisał/a:
że okres inkubacji wirusa trwa do 14 dni.
Skoro minał już ponad tydzień to już powinny być jakieś wzrosty. Mniejsza z tym. O morderczych kopertach mówili przedstawiciele PO, jednocześnie przyjmując niemordercze paczki od kurierów/listonoszy. Nie ma co koronacyrku mieszać do wyborów.
rafal996 napisał/a:
tylko co ona zmienia wobec faktów?
Przecież to nie tyczy tylko wykresów, które powklejałeś a codziennej naparzanki, krytykowanie z góry na dół wypowiedzi/decyzji/czegokolwiek (mimo, że sami będąc u władzy zachowywali się bardzo podobnie/identycznie)
rafal996 napisał/a:
I jakoś dziwnie przemilczasz fakt, że Konfederację dużo częściej popierało KO, niż PiS. I tu już nie zastanawiasz się, komu do kogo bliżej.
Naprawdę uważasz, że im bliżej do siebie na podstawie poparcia bądź odrzucenia jakiejś poprawki?
rafal996 napisał/a:
Tutaj też, jak rozumiem, pochylisz się uczciwie nad każdym przypadkiem weta Dudy, prawda? I zobaczysz, że z dziewięciu wet, cztery były za czasów poprzedniego rządu. A wśród tych za czasów PiS są np. ustawy sądowe, które jednego dnia zawetował, żeby właśnie potem mieć takie statystyki jak przytaczasz, a potem podpisał bez żadnych zmian. Co ciekawe, najpierw argumentując tym, że są niekonstytucyjne, a potem już mu to nie przeszkadzało.
Czyli 5:3 dla Dudy co czyni zdanie, że wetował więcej niż poprzednik prawdziwym.
rafal996 napisał/a:
Zwyczajna korupcja polityczna, która by nie była możliwa w żadnym cywilizowanym kraju.
https://www.rdc.pl/informacje/darmowe-muzea-i-baseny-w-zwiazku-z-rekordowa-frekwencja-wyborcza/
rafal996 napisał/a:
Nietrudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której idę do komisji i mam przed sobą pięćdziesięciu seniorów. I za chwilę dochodzą nowi. I nowi. I wychodzi na to, że mam czekać godzinę, może dwie, może pięć.
Albo i 10 godzin! Odrobina powagi. Idz w godzinach obiadowych, albo zaraz na otwarcie i zaoszczędzisz tyyyyle czasu. Nie dziękuj za rade.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 14:43   

Bubu napisał/a:
To poprzyj ją argumentami

Jak grochem o ścianę...

"Propolskość" jest subiektywna i niemierzalna. Zatem każdy może ją rozpatrywać wedle własnego widzimisię. Jesteś w stanie zapewnić jakieś obiektywne parametry, którymi możemy zbadać poszczególne ugrupowania?
Wedle mojej opinii, ekolodzy (prawdziwi) i naukowcy są dużo większymi patriotami i są bardziej "propolscy" niż Narodowcy Bosaka. Jednakże każdy może uważać inaczej, ponieważ ma inny zestaw wartości, które tworzą taką subiektywną opinię.

Bubu napisał/a:
Wodolejstwa już wystarczy

Odnoszę wrażenie, że wszystko co Ci się nie podoba jest wodolojestwem. Merytoryczne argumenty, pozbawione ideologii fakty naukowe lub nawet opinie ekspertów w temacie Covid itd itp.
Z tym okresem inkubacji znalazłem informację na stronach Sanepidu nawet. To też wodolejstwo?
Bubu napisał/a:
już powinny być jakieś wzrosty

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? To pytanie to też wodolejstwo?

Poniżej fantastyczny artykuł na temat osoby, postulatów i poglądów Krzysztofa Bosaka. Same fakty, jego słowa, jego program, wszystko poparte dowodami i odnośnikami. To też wodolejstwo?
https://www.facebook.com/...74778640755965/
Polecam zwłaszcza fragment włoski ( w duchu forum :) ) i dwa poniższe:

Cytat:
W 2017 roku “Sitas” został skazany na karę grzywny za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz za propagowanie ustroju totalitarnego. Do sprawy włączył się jednak poseł Robert Winnicki, który interweniował u Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, narzekając że środowiska nacjonalistyczne są prześladowane. Po owej interwencji prokuratura wycofała akt oskarżenia z sądu i sprawę umorzyła.

Cytat:
Wyparcie faktów naukowych i konsensusu naukowego na rzecz “roztropności i zdrowego rozsądku” są dla Krzysztofa Bosaka czymś naturalnym. Podważa on istnienie dowodów dotyczących np. tego że Ziemia krąży wokół Słońca. Neguje również fakt, że homoseksualizm jest naturalnym i nie jest żadnym zaburzeniem, wbrew temu co mówią naukowcy z całego świata.

Jak do tego doszło, że partię uważa się na ugrupowanie faszystów, anty-szczepionkowców, płaskoziemców, anty-naukowców i innych tzw. oszołomów czy "szurów" ? No ja nie mam pojęcia szczerze mówiąc. :dunno:

Wiem, że jesteś bardziej za Korwinem, więc dla jasności napiszę, że z nich wszystkich do niego mi najbliżej, pomimo przepaści dzielącej nas w wielu sprawach i na niego mógłbym zagłosować, gdyby był w II turze wyborów. Uważam, że z nich wszystkich, to on jest najbardziej "propolski". To jednak tylko moja opinia.

W temacie "totalsów", to pojęcie służy obu stronom i będzie przez obie strony mielone do skutku. W czasach pandemii widać było, że cokolwiek PiS nie stwierdzi, PO powie że trzeba całkowici inaczej. Dosłownie w każdej kwestii "anty". Nawet eksperci telewizyjni o tym wspominali, w tym Kwaśniewski. Tymczasem w Portugalii na czas pandemii zawarto rozejm polityczny. Brak wojenki pod publiczkę, ale u nas plan całkowitej polaryzacji społeczeństwa jest niestety nadrzędny :) To o tyle ciekawe, że jak ustaliliśmy - w sprawach fundamentalnych - różnic brak :help:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 15:00   

Ale do jasnego, prosto formułowanego przepisu o równości wyborów się nie odniesiesz, bo po co. Lepiej ośmieszyć sytuację.
Jeśli muszę przyjść o odpowiedniej porze, bo inaczej nie będę mógł swobodnie zagłosować, to oznacza po prostu, że wybory nie są równe, a niektóre grupy wyborców są dyskryminowane. Nie da się tego obronić.

Bubu napisał/a:
Przecież to nie tyczy tylko wykresów, które powklejałeś a codziennej naparzanki

Dziwne masz te zasady, takie wybiórcze.
Dla mnie "naparzanka" ma jednak dużo mniejsze znaczenie, znacznie ważniejsze jest to, do czego później doprowadza. Jeśli będą się "naparzali", a potem zagłosują mądrze, z sensem i korzyścią dla kraju, to niech się naparzają ile chcą.
Należałoby też zadać sobie pytanie - skoro KO stosunkowo często jest w stanie zgodzić się z PiS i poprzeć ich poprawkę, a PiS z KO nigdy, to kto z nich jest odpowiedzialny za agresywną "naparzankę"?

Bubu napisał/a:
Naprawdę uważasz, że im bliżej do siebie na podstawie poparcia bądź odrzucenia jakiejś poprawki?

Nie. Uważam, że te wykresy rewelacyjnie pokazują, kto jest totalny i niezdolny do żadnych kompromisów, a z kim można w cywilizowany sposób rozmawiać. Zwracam uwagę, że PiS jest JEDYNĄ partią, która w 95% przypadków odrzuca pomysły każdej innej partii. Jedyni z monopolem na rację.

W kwestii darmowych muzeów za frekwencję, jak zwykle porównanie dwóch całkowicie różnych sytuacji i próba wywarcia wrażenia, że to przecież to samo.

Przed wyborami parlamentarnymi pojawiła się niezależna, pozarządowa inicjatywa profrekwencyjna. Namawiali oni WSZYSTKICH do udziału w wyborach, w tym aby samorządy włączały się w akcję. WSZYSTKIE samorządy, bez względu na to, czy popierają jedną, czy drugą partię. Każdy był zapraszany do udziału w akcji i każdy mógł zachęcać ludzi na swój sposób. Akurat władze Warszawy obiecały muzea i baseny, wiele innych samorządów także wzięło udział.

Tymczasem teraz mamy akcję rządową, finansowaną z pieniędzy publicznych, która dotyczy tylko starannie wybranych grup. Dlaczego tylko małe gminy? Dlaczego nie większe? Dlaczego nie miasta? Ba, w drugiej turze zasady się zmieniają i na potrzeby akcji, rząd "przywraca" 49 województw, żeby można było zmobilizować jeszcze więcej elektoratu. Oczywiście to także przypadek. I to przecież to samo, co mobilizowanie wszystkich i wszędzie, w całej Polsce.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 16:33   

Miszcz, przeczytałem to po łebkach. Generalnie autor wypisał cechy faszyzmu i podporządkował to wypowiedziom Bosaka. Na tej podstawie nazwał go faszystą.

Tu masz program NSDAP (partia Hitlera)
https://www.vaterland.pl/program_nsdap.html
Mnóstwo postulatow partii Hitlera jest spełnianych obecnie. Rozumiem, że wszystkie rządy w Polsce są/były nazistowskie?

Poza tym, z programu NSDAP:
11. Zniesienie przychodów nie zyskanych przez pracę. Złamanie niewolnictwa interesów.
14. Żądamy podziału zysków w wielkich przedsiębiorstw przemysłowych.
15. Żądamy rozległego rozwoju systemu ubezpieczeń dla ludzi starszych.
25. Aby wprowadzić te zamierzenia w czym, żądamy stworzenia silnej władzy centralnej dla Rzeszy

Te cztery postulaty to postulaty bandy czworga. Konfederacja w znacznie mniejszy sposob popiera te postulaty...

Zarzuty wobec Bosaka:
1. O silnym ośrodku władzy wykonawczej:
"Jest to punkt, który według mojej wiedzy Bosak spełnił dopiero niedawno. W swoim programie wyborczym Nowy Porządek przedstawił wizję państwa, w której pełnię władzy wykonawczej miałby premier. Dodatkowo postuluje zmniejszenie liczby posłów o połowę, pozostawiając Sejm w rękach niewielkiej grupy ludzi."

Teraz nie ma w miarę silnego ośrodka władzy? Za PO nie było? Uuu faszysci z PO i PiSu. U PiS nawet Prokurator Generalny jest władzą pod tym względem kto jest bardziej faszystowski PiS czy Konfederacja?

2. "Krzysztof Bosak jest za tym, aby zwiększać wydatki na polskie wojsko. Chce, aby już niedługo w Polsce było co najmniej 200 000 żołnierzy zawodowych. Uważa również, że gwarantem bezpieczeństwa jest "siła naszej armii i strategia odstraszania, którą sami jesteśmy w stanie zrealizować".

No coż...wydawanie pieniedzy na wojsko to faszyzm... Czyli tak jak pisalem wcześniej, banda czworga to faszyści.

3. Zarzut o nowomowie. Autor nie zauważa, że lewica używa nomowy. Małżenstwo wg lewicy może związek osób jednej płci, mimo że każdy (!) słownik "nie zgadza się" z tym. U lewicy Tolerancja jest mylona z gościnnoscią. Wniosek: Srodowiska lewicowe to faszyści.

4. Konwencja stambulska. Co jest w tej konwencji, a czego nie ma w prawie polskim? Pytam bo nie wiem. Nie jest tak czasem, że Konwencja Stambulska wprowadza spowiadanie się z jej wykonania w instytucjach europejskich, a dla zwykłej kobiety nie zmienia nic?
Autor o wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej napiał, że to pogarda dla słabszych. Hmmmm...

Mi też się nie podoba, że europosłowie donosza na Polskę w europarlamencie. Nie podoba mi się, że prawo europejskie i sądy europejskie jest ponad prawem polskim. No cóż, jestem faszystą.

Brakło mi jeszcze na koniec tego felietonu:
Faszysci jedli chleb, Konfederaci jedzą chleb, więc Konfederacja to faszysci :)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 17:02   

rafal996 napisał/a:
Ale do jasnego, prosto formułowanego przepisu o równości wyborów się nie odniesiesz, bo po co.
Bo to jest wymyślony problem, nawet jak będzie kilku seniorów w kolejce, to pewnie jeden z drugim stanie normalnie i nie będzie robił problemu, że poczeka 5 czy 10 minut dłużej (notabene, nawet jak była kolejka w moim lokalu to nie pamiętam żebym spędził tam dłużej niż 10 minut - a frekwencja ostatnio powyżej 65 procent) Wszystko idzie sprawnie.
miszcz napisał/a:
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Generalnie jak już chyba zauważyłeś ten koronacyrk mam w wielkim poważaniu, chodziło mi raczej o straszenie wirusem kiedy to danej opcji jest na rękę.
rafal996 napisał/a:
Jeśli będą się "naparzali", a potem zagłosują mądrze, z sensem i korzyścią dla kraju, to niech się naparzają ile chcą.
A kiedy tak było? Bo ostatnie 5 lat mam w pamięci ciągłe kłótnie i spory. ŻADNEGO wspólnego działania. Aczkolwiek nie dziwię się PiSowi, 8 lat obrywał był atakowany z każdej strony przez PO/PSL + trzy największe TV, że nie ma ochoty na słuchanie rad innych i zamierza skorzystać z tego, iż demokratycznie wygrał i chce urządzić kraj po swojemu.
rafal996 napisał/a:
Jedyni z monopolem na rację.
Demokrację
rafal996 napisał/a:
Przed wyborami parlamentarnymi pojawiła się niezależna, pozarządowa inicjatywa profrekwencyjna.
Z tego co czytam, to same duże miasta wzięły w niej udział, a tam jak wiadomo PiS nie wygrywa. Inna sprawa, że działalność AkcjiDemokracja jest nakierunkowana w konkretny sposób - atakować/krytykować obecny rząd/prezydenta
rafal996 napisał/a:
Tymczasem teraz mamy akcję rządową, finansowaną z pieniędzy publicznych
Wtedy było z prywatnych, że podnosisz ten argument?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 19:06   

Bogiel napisał/a:
Miszcz, przeczytałem to po łebkach

Widać. Sprowadziłeś wszystko do absurdu i nie podważyłeś najcięższych dowodów i argumentów.
Kwestia ideologii LGBT jest tu najmniej istotna i według mnie w ogóle niepotrzebna w tym artykule, bo to akurat tylko opinia autora. Reszta jednak to ciężkie dowody i niepodważalne fakty.
A że demokratyczne państwa mają kilka punktów wspólnych z nazizmem... no wow :prayer: Chodzi o kontekst, środowisko i wszytko co opisano.
Twój post przypomina mi monolog jakiegoś chłopa z ostatniego odcinka "Moja genialna przyjaciółka". Polecam obejrzeć jak i cały serial :)

Bubu napisał/a:
chodziło mi raczej o straszenie wirusem kiedy to danej opcji jest na rękę.

No i racja. Ja tylko chciałem Ci pokazać, że jeżeli ktoś będzie chciał podnieść argument wirusa w temacie wyborów, to obiektywnie będzie mógł zebrać dane dopiero w najbliższych tygodniach.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 06, 2020 19:17   

Bubu napisał/a:
Marco7 napisał/a:
Jak dla mnie krzyczał tak, by wyciągnąć na wybory najstarszych wyborców i jak na dłoni widać, ze ten człowiek jest w stanie zrobić wszystko, by tylko utrzymać się przy władzy, nawet jeśli oznacza to ryzyko utraty życia i zdrowia dla tych obywateli, o których w Twojej opinii tak dba.
Zapewne chce wyciągnąć jak najwiecej osob, jak jak opozycja chce "wyciągnąć" swoich. A co do utraty życia i zdrowia to ile bylo takich przypadków po pierwszej turze? Bądźmy poważni. Koronacyrk z każdym dniem mniej ludzi obchodzi (a dodając idiotyczne obostrzenia to już w ogóle)

Chyba zgodzisz się, że z dwójki minister zdrowia i premier to na pewno pełniejszą i dokładniejszą wiedzę na temat etapu epidemii w jakim jesteśmy ma ten pierwszy?
Czy widzisz subtelną różnicę pomiędzy namawianiem go głosowania, a okłamywaniem bojących się iść na wybory osób z grupy ryzyka? Bo tych nie bojących się nie trzeba okłamywać.
Bubu napisał/a:
Marco7 napisał/a:
Różnica jest taka, że na potwierdzenie tej drugiej tezy mamy 5 lat bogatych w dowody doświadczeń. A w przypadku Trzaskowskiego to są jedynie domysły.
Mamy też dowód na to, że wetował więcej niż jego poprzednik nota bene też z PO. A pisanie o domysłach można sobie zostawić dla kogoś kto polityką interesuje się tylko w czasie wyborów. To samo środowisko, to samo myślenie, podobna wiarygodność.

Już Ci odpisywałem na temat tej ilości wet, ale widzę, że używasz tego forum do pisania, a nie do czytania. Reszty nie komentuję, bo to jest zwykły bełkot. Na zasadzie: Ty jesteś z Zagłębia, Zdzisław Marchwicki był z Zagłębia, więc jesteście tacy sami [']
Bubu napisał/a:
rafal996 napisał/a:

Czyli 5:3 dla Dudy co czyni zdanie, że wetował więcej niż poprzednik prawdziwym.

9 wet Dudy - 4 ustawy zawetowane za czasów rządów PO - 1 weto dla ustawy o SN, która następnie została podpisana w praktycznie niezmienionej formie = 4 weta
Komorowski zawetował w ciągu swojej prezydentury 4 ustawy, wszystkie w czasie rządów PO.
Dla mnie jest więc 4:4.
Przy czym Duda zrobił to przy większej ilości ustaw, więc odsetek miał od Komorowskiego gorszy.

Odpowiedz do tematu