ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 30, 2019 22:33   

Konfederacja wygrywa w sądzie w trybie wyborczym z TVPiS, a ta jest zobowiązana do sprostowania i uzupełnienia informacji na swojej antenie w rzeczonej sprawie.

Tymczasem kolejny dowód na instalowanie Polin w Polsce:

https://wprawo.pl/2019/09/30/potezna-gwiazda-dawida-w-sercu-parku-burmistrz-skojarzenia-mozna-miec-rozne-wideo/

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 30, 2019 23:03   

Cytat:
gdzie tu widzisz stwierdzenie, że wszystko am runąć lada dzień?
Już mi się nie chce linkować kolejnych artykułów w dokładnie tym samym tonie o katastrofie, w ciagu roku czy dwóch. To jakbym miał udowadniać, że Milan przegrał w Violą w ostatni weekend. Chcesz sie bawić w zaklinanie rzeczywistości to bezemnie.
Cytat:
Brak długofalowego myślenia może za 5-7 lat zepchnąć Polskę w sytuację, z której już nie będzie wyjścia, podobnie jak było to w Grecji,
To już bawimy się w gdybanie?
Cytat:
przez podnoszenie ZUS miałem na myśli zniesienie limitu trzydziestokrotności i wyższe stawki dla przedsiębiorców, czyli działania, które zwiększyłyby wpływy ze składek nawet gdyby dynamika pensji wynosiła zero.
Pisałeś, że PiS podnosi do sytuacji która MA SIĘ STAĆ, a nie już została zrobiona. Komiczne. Za dwa tygodnie wygra PO i co z Twoich prognoz?
Cytat:
może skoro w jednych idzie lepiej, a w innych gorzej niż poprzednikom to reguła "zarządy PiS lepiej działają" nie istnieje?
To teraz udowodnij, że w "innych jest gorzej" to przyznam racje (nie sprawdzałem nie wiem). Tylko bez "kazelotowych" argumentów poproszę...

kazelot 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 01, 2019 07:39   

Cytat:
To teraz udowodnij, że w "innych jest gorzej" to przyznam racje (nie sprawdzałem nie wiem). Tylko bez "kazelotowych" argumentów poproszę...

Ale do Ciebie nie trafiają żadne argumenty, ile razy mogę pisać o "funkcjonowaniu" LOT-u ? Ośmieszyłeś się już brakiem swojej wiedzy w tematach około lotniczych pisząc ze jeden z argumentów za budową Centralnego Portu Lotniczego:
"Bo to ułatwiony eksport i import?"
Więc nie oczekuję ze zrozumiesz argumenty kogoś kto ma w tym temacie wiedzę.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 01, 2019 09:56   

Wiadomo przecież, że na budowie takiego portu eksport i import ucierpią, prawda?
A argumenty typu, że gdzieś jakiś lot został odwołany czy opóźniony są delikatnie mówiąc niepoważne. Mając na uwadze, że firma ma ponad dwa razy wiecej pasażerów nić w 2015.
Ale temat może zakończmy, Ty uważaj dalej że lepiej było do 2015 gdzie LOT trzeba było ratować kasą z budżetu (ale szkolono i inwestowano w pracowniktów, tak?) A ja będę uważał, że lepiej jak do państwowej spółki nie trzeba dokładać publicznych pieniędzy jak jest to teraz. (tak wiem Marco, inne linie lotnicze też teraz więcej zarabiają).

kazelot 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 01, 2019 10:50   

Bubu napisał/a:
Wiadomo przecież, że na budowie takiego portu eksport i import ucierpią, prawda?

Napisz proszę jakie towary importujemy oraz eksportujemy drogą lotniczą? Z tego co wiem taki transport odbywa się drogą lądową, morską, kolejową.
Bubu napisał/a:
A argumenty typu, że gdzieś jakiś lot został odwołany czy opóźniony są delikatnie mówiąc niepoważne.

Nie chodzi o pojedyncze przypadki, źle się dzieje jeżeli biuro podróży rezygnuje z krajowego przewoźnika na jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych ?
Bubu napisał/a:
że lepiej jak do państwowej spółki nie trzeba dokładać publicznych pieniędzy jak jest to teraz

A lepiej jak nie ma inwestycji ?

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 01, 2019 11:39   

kazelot napisał/a:
Napisz proszę jakie towary importujemy oraz eksportujemy drogą lotniczą? Z tego co wiem taki transport odbywa się drogą lądową, morską, kolejową.

Wtrącę się na sekundę do dyskusji i odpowiem ze swojej branży, że chociażby kwiaty są importowane do Polski drogą lotniczą z Azji czy Ameryki Płd. W branży głównie używa się faktycznie transportu drogowego czy morskiego, ale samoloty również są jakimś %.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 01, 2019 11:48   

To jest jakaś komedia, że temat importu i eksportu wyjaśniony dobitnie wieki temu jest dalej kontynuowany, bo do kogoś nie docierają argumenty poparte faktycznym stanem rzeczy. Bubu, przejrzyj tamtą dyskusję jeszcze raz. To nie są argumenty z "pupy", jakichś no-namów z TT czy YT, czy poparte polityczną papką, tylko na podstawie faktycznej wiedzy, którą tu wielu posiada(z racji wykonywanego zawodu czy wykształcenia). Tutaj się nic nie zmieniło.

Zadając to samo pytanie znów po takim czasie i to jeszcze z widoczną szyderą, przykro mi to mówić, ale się zwyczajnie ośmieszasz.

Nawet jeżeli przyjmiemy, że importujemy towary tylko drogą lotniczą(co jest jakąś totalną abstrakcją), to czy wolałbyś by paczka była zabierana z lotnika w Katowicach czy Warszawy? Jak myślisz, jaki to może mieć wpływ na koszt transportu nawet przy zwykłym serwisie DHL czy TNT?

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 01, 2019 22:41   

Bubu napisał/a:
Cytat:
gdzie tu widzisz stwierdzenie, że wszystko am runąć lada dzień?
Już mi się nie chce linkować kolejnych artykułów w dokładnie tym samym tonie o katastrofie, w ciagu roku czy dwóch. To jakbym miał udowadniać, że Milan przegrał w Violą w ostatni weekend. Chcesz sie bawić w zaklinanie rzeczywistości to bezemnie.

To nie linkuj kolejnych, tylko odnieś się do tych co już podlinkowałeś i napisz, w którym miejscu Gomułka pisze o natychmiastowej katastrofie?
Bubu napisał/a:
Cytat:
Brak długofalowego myślenia może za 5-7 lat zepchnąć Polskę w sytuację, z której już nie będzie wyjścia, podobnie jak było to w Grecji,
To już bawimy się w gdybanie?

Mam wrażenie, że Ty pisałeś tego posta będąc mocno nie w formie, na jakimś mocnym rauszu, czy czymś podobnym... Albo ja czegoś znowu nie rozumiem. Czy Ty tutaj próbujesz wchodzić w polemikę z cytatem z artykułu, który sam wkleiłeś?
Bubu napisał/a:
Cytat:
przez podnoszenie ZUS miałem na myśli zniesienie limitu trzydziestokrotności i wyższe stawki dla przedsiębiorców, czyli działania, które zwiększyłyby wpływy ze składek nawet gdyby dynamika pensji wynosiła zero.
Pisałeś, że PiS podnosi do sytuacji która MA SIĘ STAĆ, a nie już została zrobiona. Komiczne. Za dwa tygodnie wygra PO i co z Twoich prognoz?

Zniesienie limitu 30-krotności zostało przegłosowane już rok temu. Jedynie odroczono jego wprowadzenie i budżet wskazuje na to, że w przyszłym roku limit już nie będzie obowiązywał. Potwierdzają to zresztą politycy PiS.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 02, 2019 08:52   

I zapewne kolejna prowokacja:

https://krakow.onet.pl/krakow-zdewastowano-fragment-muru-krakowskiego-getta/z6f042b

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 02, 2019 09:33   

Patologia przewodniczącego RM Łańcuta, który zrywał plakaty Konfederacji:

https://www.youtube.com/watch?v=LVNb6b2vmDA

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 03, 2019 10:44   

Braun nie dopuszczony do programu w TVP Rzeszów (zakulisowe nagranie):

https://www.youtube.com/watch?v=I4WtHC3xHMs

Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 05, 2019 09:32   

Jedno jest pewne: nikt nie potrafi przepraszać tak jak TVP.
https://streamable.com/d1h3y?fbclid=IwAR0fzB4QR5PkH97kpj53-8LyIhSkRpQu8Cxd3YyiCyIH94RQUiUKJQDVVFs

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 05, 2019 10:45   

https://www.youtube.com/watch?v=k2NCClto6OA
warto obejrzec :)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 05, 2019 13:52   

To jest właśnie PO/KO. Rzy.ać się chce.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 05, 2019 17:18   

Marco7 napisał/a:
To nie linkuj kolejnych, tylko odnieś się do tych co już podlinkowałeś i napisz, w którym miejscu Gomułka pisze o natychmiastowej katastrofie?
"500 zł na dziecko: Budżet państwa tego nie wytrzyma"
Cytat:
Moim zdaniem to będzie skutkowało wzrostem deficytu o kolejne 50-60 mld zł. Takie planowanie i ogłaszanie nowych propozycji to nieodpowiedzialność;
2017 rok, deficyt na poziomie 25mld, 2018 około 10mld.
Jak już DondaMajk zauważył tu nikt nikogo nie przekona. Czekają nas kolejne 4 lata rządów pisiaków i wtedy zobaczymy kto miał racje w swoich "przepowiedniach" póki co na drugą Grecję się nie zapowiada. No chyba, że wymyślą dodatek do pensji za punktualność.
Marco7 napisał/a:
Czy Ty tutaj próbujesz wchodzić w polemikę z cytatem z artykułu, który sam wkleiłeś?
Twierdzisz, że wszystko prowadzi do katastrofy a podpierasz to cytatem, w którym autor asekuracyjnie pisze "może"?
Marco7 napisał/a:
Potwierdzają to zresztą politycy PiS.
A co z ostatnim pytaniem w poprzednim poście?
miszcz napisał/a:
Zadając to samo pytanie znów po takim czasie i to jeszcze z widoczną szyderą, przykro mi to mówić, ale się zwyczajnie ośmieszasz.
Mało mnie obchodzi czy Ci jest przykro czy nie.
Nie przypominam sobie żebym twierdził, że to jest główny argument tylko jeden z wielu Zino sam zwrócił uwagę na swoją branże do tego:
https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/lotnicze-cargo-co-samoloty-przewoza-oprocz-bagazu-pasazerow/9hrmv0s
I pamiętajmy, że dyskusja dotyczyła nie tylko CPL a całego CPK.
https://www.forbes.pl/tra...ejowych/53xs82s
acmilan1899 napisał/a:
o jest właśnie PO/KO. Rzy.ać się chce.
Kolego, to jest odgrzewany kotlet, nagranie było nielegalne i to co Pan Sławek powiedział jest wyrwane z kontekstu.
:rotfl2:
Zwłaszcza ciekawy jest fragment o Pawle Adamowiczu.
Marco7 napisał/a:
Jedno jest pewne: nikt nie potrafi przepraszać tak jak TVP.
https://streamable.com/d1h3y?fbclid=IwAR0fzB4QR5PkH97kpj53-8LyIhSkRpQu8Cxd3YyiCyIH94RQUiUKJQDVVFs
Mi się bardziej podobał ostatnio wywiad z grzybiarzami, zbliżenia na pełne kosze, pytania co znajdują a na koniec o tym, że Komorowski chciał lasy sprzedać :D
"Faszyści i naziole" sięgają po discopolowy elektorat https://www.youtube.com/watch?v=o4YkC8YoWQo
:]

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 06, 2019 08:26   

Wyrwane z kontekstu :rotfl:

[edit]gratulacje dla TW Bolka

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 10, 2019 16:28   

Dużo było dyskusji na temat wynagrodzeń nauczycieli. Tymczasem w tej debacie publicznej prawie nikt (poza Konfederacją) nie zająknął się na temat: ile kosztuje przeciętnie wykształcenie jednego ucznia w publicznej szkole. I kwoty są kosmiczne.

Według GUS w roku 2017 wydano 71,9 mld zł na 4,9 mln uczniów. Podzieliłem te kwoty i wyszło mi, że rocznie ponad to 14 000 zł , miesięcznie ponad 1200 zł - chyba nie zrobiłem błędu, więc sprawdzcie sami, bo kwoty wydają się tak absurdalne, że aż niemożliwe.
źrodło: https://wei.org.pl/article/pieniadze-nie-naprawia-polskiej-edukacji/?fbclid=IwAR2mS5yJQ5nEmHZOX-Ul_vXnKZ58R-x9crSo4MHxgsquWIzCYKUiNd5C-mI

Za ponad 1200 zł to można zorganizować 15 lekcji dla jednego ucznia w małym miasteczku.
Klasy liczą z tego co wiem 20 osob. Jesli pomnożymy powiedzmy 250 zł (przykładowy składka na edukację rodzica) przez 20 osób wychodzi nam suma 5000 zł
5000 zł - to kwota, która powinna wystarczyć na dobrą pensję nauczyciela, koszty organizacyjne i media.

Natomiast oszczędność rodzica to prawie 1000 zł miesięcznie (1200 - 250 =950 zł).
Jesli w rzeczywistości tak jest, to znaczy, ze jestesmy dymani finansowo, a publiczną edukację należy zastąpić prywatną. Ewentualnie wprowadzić bon edukacyjny, żeby niektórzy rodzice nie przepili i nie przejedli tej kwoty.

E:
Poniższe źrodła również podają , że wykształcenie dziecka kosztuje miesięcznie ponad 1000 zł. I to zdecydowanie.
1) OECD
szkoła średnio - 1366 zł miesięcznie
szkola podstawowa - 1475 zł miesięcznie
https://forsal.pl/artykuly/646814,raport-oecd-ile-kosztuje-wyksztalcenie-obywatela-polski.html

2)
1141 zł miesięcznie
https://mojadabrowa.wordpress.com/2015/06/08/wydatki-szkol-na-jednego-ucznia-dabrowa-bialostocka/

DRAMAT

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Paź 10, 2019 17:49   

Rozumiem, że w takim razie lekcje odbywają się na świeżym powietrzu, pod drzewkiem - żeby odpadły koszty udowy/remontu szkoły, koszty prądu, sprzątania, utrzymania obiektu.
Pomoce naukowe są zbędne, w-f w sam raz można na świeżym powietrzu zrobić (tylko jakaś zrzutka na piłkę), a po zajęciach umyją się w pobliskim jeziorku/rzece/rowie i po problemie. A zimą wytarzają w śniegu. Chociaż można go uznać za zbędne - skoro lekcje odbywają się na świeżym powietrzu to zapach potu nikomu przeszkadzać nie będzie.
Na wsi uczniowie będą dreptać po kilka kilometrów na lekcje (bo zorganizowany dojazd kosztuję), żadnych posiłków nie będzie, a za toalety będą służyły niedalekie krzaki.
Itp...

Ja rozumiem, że wydatki na szkolnictwo są dalekie od ideału, ale bez przesady z podejściem, że wystarczy 5k miesięcznie - łącznie dla nauczyciela i media.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 10, 2019 17:57   

Dokładnie Venomik. Nie popadajmy w paranoję.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 10, 2019 18:18   

To niech bedzie skladka rodzica wyższa.. I tak rodzice są zdecydowanie na plus.
Podane dane i tak są z ubiegłych lat, więc obecnie przeciętne wykształcenie ucznia kosztuje wiecej niż 1300zł miesięcznie.

Pomoce naukowe? Ksiązki i tak kupuja rodzice
Posiłki? To też również jest (wspoł)finansowane przez rodzicow
Spoceni uczniowie? Woda nie jest droga. Poza tym, uczniowe przecież nie kąpią sie po wf.
Budowa szkół? Szkoły już są, wiec nie trzeba budować nowych, tym bardziej, że relatywnie mało dzieci się rodzi.

Sedno w zarządzaniu pieniędzmi w sektorze publicznym (nie tylko w edukacji) jest gdzie indziej.
Urzędnik kupi sobie laptop za 3000, ze srodków prywatnych kupiłby sobie za 1500.
Jak ma możliwość kupna telefonu, to kupi jeden z droższych za 2000 zł, bo i tak podatnik za to zaplaci. A mógłby za 1000 zł. Jak telefon się zepsuje, to kupi sobie nowy. Prywatnie pojdzie do serwisu, żeby go naprawić. Itd, itd.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 10, 2019 19:50   

To się tyczy wielu innych sfer. Dopóki nie zrobi się porządku z rozpasioną biurokracją, różnej maści pośrednikami, doradcami itd., dopóty pieniądze podatnika będą w znacznej części przejadane. To by była połowa problemu, gdyby szkoła była szkołą z prawdziwego zdarzenia, a nie wylęgarnią coraz głupszych ludzi, przesączoną ideologiami, które są z góry narzucane. Sprywatyzować, wprowadzić bony i dać ludziom wolną rękę w decydowaniu o swoich dzieciach. Jedni niech się uczą o LGBT, a inni tabliczki mnożenia. Proste jak drut..

Dark Eldar 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 11, 2019 10:05   

Co do kwestii wydatków to piszecie nie mając podstawowej wiedzy np. podręczniki od lat funduje moim dzieciom budżet, więc zapewne pozostałe wywody są równie merytoryczne. Np. pisanie o wodzie po wf przy pominięciu CO, gdzie ogrzanie takich budynków kosztuje sporo jest nadużyciem. W szkole moich dzieci dobudowano w zeszłym roku nowe skrzydło, stare wymaga remontu, bo grzyb na ścianie się pojawił więc raczej wydatki w infrastrukturę są i będą. Zakup laptopa przy tym to waciki, a wątpię by nauczyciele mieli służbowe lapki czy telefony.
O biurokracji piszecie ogólnikowe dyrdymały więc trudno się do nich odnieść, ale każdy polityk przed wyborami obiecuje oszczędności w tej materii, a później dziwnym trafem się nie udaje. Oszczędzają tylko na pensjach co skutkuje równomiernym spadkiem jakości usług pubicznych. W prywatnej dużej firmie łatwiej wydębić tego mitycznego laptopa, bo te pieniądze są firmy, więc w świadomości ludzi jeszcze bardziej niczyje niż państwowe, przynajmniej takie są moje doświadczenia.
Co do bonu to nie sprawdzi się on poza dużymi miastami więc sprawa nie jest prosta jak drut. Na prowincji nie w każdej miejscowości masz szkołę, na czym będzie polegał wybór rodzica? Odpowiednik bonu mamy w służbie zdrowia, kasa idzie za pacjentem i rodzi to tylko patologie jak zawsze na styku sektora prywatnego i państwowych pieniędzy, może da się to zrobić ale proste to nie jest, Polaków to nie interesuje więc partie nia mają tego w programach i jak zwykle nic się nie zmieni, bo też bym chciał żeby szkoła być wylęgarnią głupoty przesączoną ideologią.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 11, 2019 10:35   

Zgadzam się tutaj z Dark Eldarem, mimo tego że jestem wolnorynkowcem to niestety, ale te pozornie proste rozwiązania oparte o jeszcze prostsze wyliczenia nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Moim zdaniem główny problem związany ze szkolnictwem to nakłady jakie ponoszone są na uczniów, którzy nie są w żadnym stopniu zainteresowani nauką. Tu odbywa się prawdziwe palenie pieniędzy. I nie chodzi mi tutaj o przeciętną młodzież, tylko ten margines powiedzmy 10-20% młodzieży, która dla przykładu nie potrafi pokazać Polski na mapie w wieku bliskim pełnoletności.

Druga sprawa to szkoły zawodowe i technika, którym trzeba przywrócić jakąś renomę. Nie może być tak, że ktoś kto chciałby kształcić się w danym rzemiośle zastanawia się nad sensem wyboru tego typu szkoły, bo zdaje sobie sprawę, że poziom może być dostosowany do pozostałych dzieci z których duża część to po prostu te, które nie dostały się nawet do słabych liceów.

Rozwiązałoby to po części problem z produkcją studentów uczelni o bardzo niskiej renomie, dzięki którym tytuł magistra nie oznacza w dzisiejszej Polsce właściwie nic. Poza tym na rynku pracy brakuje właśnie wykwalifikowanych pracowników szkół zawodowych, więc jest to odpowiedź na kolejną potrzebę państwa.

Myślę, że w edukacji potrzebne są właśnie reformy systemowe, a niekoniecznie wywrócenie wszystkiego do góry nogami i niech "wolny rynek" się o to martwi".

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 11, 2019 11:29   

1200 zł miesięcznie za kształcenie jednego dziecka to dużo? A są jakieś dane z innych krajów dla porównania?

Tak się składa, że mam dostęp do danych dotyczących finansów pewnej szkoły językowej. Jest to oczywiście co innego, ale daje pewien pogląd. Dla ułatwienia przyjmijmy, że godzina zajęć dla dziecka kosztuje 35 zł w kilkuosobowej grupie. Jest to kwota, która naprawdę na styk pozwala pokryć koszty administracyjne utrzymania budynku, personelu oraz cokolwiek zarobić.

Z tego co pamiętam, w starszych klasach podstawówki jest ok. 30 godzin zajęć tygodniowo, co daje 6 godzin dziennie. Gdyby w takiej szkole językowej było tyle zajęć, co w normalnej, dzień nauki kosztowałby 210 zł. Przy 20 dniach w miesiącu daje to 4410 zł.

Oczywiście wiadomo, że zasady w dużej placówce są inne, ale też koszty są inne. Przede wszystkim bardzo duże koszty związane z utrzymaniem budynku. Wszelkie prace porządkowe, naprawcze, remontowe, związane z eksploatacją - to są rzeczy, które się nie kończą, stały proces. Są też wszelkiego rodzaju przeróbki, modernizacje, często wynikające ze zmian w przepisach. W ostatnim czasie większość szkół przeszło przebudowy, bo były dostosowane do funkcjonowania jako gimnazja lub podstawówki i gimnazja w jednym, a teraz są odpowiednio zmieniane (kwestia osobnych wejść, kwestia obecności sal dla nauczania początkowego itd.). W każde wakacje znane mi szkoły w mieście co roku przechodzą mniejsze lub większe remonty. Są nowe wytyczne i standardy, do których się trzeba dostosować. Jest kwestia wyposażenia pracowni, świetlic, bibliotek. Tego się nie robi raz, to się robi ciągle.

A personel techniczny? Sprzątanie, pracownicy techniczni, ochrona?

To nie jest takie proste, że opłacamy tylko pensję nauczyciela i zrobione.

Oczywiście kwestia wydajności państwowego aparatu, biurokracji itd. to zupełnie inna sprawa i z całą pewnością można tu dużo poprawić. Tyle, że nikt tego nie robi i nikt nawet nie planuje.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 11, 2019 22:30   

Bubu napisał/a:
Marco7 napisał/a:
"500 zł na dziecko: Budżet państwa tego nie wytrzyma"

Przecież to tytuł artykułu, a nie cytat Gomułki. Przeczytałem jeszcze raz cały artykuł i nic takiego nie powiedział.
Bubu napisał/a:
Cytat:
Moim zdaniem to będzie skutkowało wzrostem deficytu o kolejne 50-60 mld zł. Takie planowanie i ogłaszanie nowych propozycji to nieodpowiedzialność;
2017 rok, deficyt na poziomie 25mld, 2018 około 10mld.

Tu już o tyle lepiej, że rzeczywiście cytujesz Gomułkę, ale nie ma żadnej cezury czasowej. A obniżenie wieku emerytalnego ma to do siebie, że z każdym rokiem generuje większy koszt. Jedyną cezurą czasową jest 5-7 lat o której wspomina w kontekście scenariusza greckiego.

Bubu napisał/a:
Jak już DondaMajk zauważył tu nikt nikogo nie przekona. Czekają nas kolejne 4 lata rządów pisiaków i wtedy zobaczymy kto miał racje w swoich "przepowiedniach" póki co na drugą Grecję się nie zapowiada.
To trochę filozoficzna kwestia. W końcu jesteśmy na forum dyskusyjnym i na co dzień dyskutujemy czy trener X powinien zostać zwolniony czy nie, czy zawodnik Y spełnia oczekiwania czy nie, czy Z powinien grać jako trequartista czy skrzydłowy i też rzadko zdarza się, by ktoś kogoś przekonał. No, ale zgadzam się: czas pokaże.
Bubu napisał/a:
://businessinsider.com.pl/finanse/handel/lotnicze-cargo-co-samoloty-przewoza-oprocz-bagazu-pasazerow/9hrmv0s

Ech, niewiarygodne, że nadal o tym dyskutujemy. Dane GUS za 2017 rok: transport międzynarodowy ogółem 285 mln ton, transport lotniczy ogółem (a więc zarówno krajowy jak i zagraniczny) 52,7 tys. ton(sic!)
Cytat:
I pamiętajmy, że dyskusja dotyczyła nie tylko CPL a całego CPK www.forbes.pl/transport-i...ejowych/53xs82s

Żeby wybudować nowe linie kolejowe nie trzeba budować lotniska.

Odpowiedz do tematu