ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 23:06   

bounty_fire napisał/a:
Jak się Konfederacja nie rozleci to mogą to utrzymać (ale będzie mocno grillowana w mediach)

Ale może już nie tak ostro w TVP. Bo jednak PIS powinien zacząć dostrzegać w nich POTENCJALNEGO sojusznika przy okazji następnych wyborów i być może jakiejś koalicji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2019 06:21   

Jednak na obecną chwilę przewaga PiS to ok. 8%, co spokojnie można nazwać dużą porażką PO. Jest jakiś tam kontakt, ale strata jest duża.

Za to Konfederacja prawdopodobnie pod progiem. Klęska całkowita. Jestem bardzo mocno zaskoczony.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2019 07:05   

8 procent trudno nazwać kontaktem. Duża porażka KE. Nie dostała premii za zjednoczenie?

Smutne, że głosowało 25 procent młodych tylko. Nie rozumiem tego. Muszę pogadac ze studentami :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2019 07:50   

80% głosuje na PiS lub PO, a jak już ktoś się ogarnie, że jest jednak inny wybór to... głosuje na Wiosnę i Konfederację :rotfl: No, ale już od bardzo dawna wiadomo, że w tym kraju nic się nie zmieni, skoro głosujemy ciągle na tych samych ludzi. Jedyne co się zmienia to hasełka i kolory tych ludzi :)
Te wszystkie wypowiedzi z wczorajszego wieczora nabierają innego wymiaru :)

pandoktor, a co byś mi powiedział? Ja akurat w tych wyborach nie głosowałem, a powód jaki za tym stał jest niesamowicie denny :P

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 13:03   

miszcz napisał/a:
pandoktor, a co byś mi powiedział? Ja akurat w tych wyborach nie głosowałem, a powód jaki za tym stał jest niesamowicie denny :P

Szkoda, że nie głosowałeś (niezależnie od powodu ;-) Ja jestem bardzo za tym żeby korzystać z prawa głosu, choćby przez oddanie głosu nieważnego (świadomie).

A młodzi ludzie będący beneficjentami UE (fundusze, przepływ osób, prawa konsumentów, etc.) powinni z tego prawa korzystać tym bardziej.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 13:11   

Ja też jestem za tym by głosować i korzystać z tego prawa, zawsze byłem. Miałem iść i oddać właśnie głos nieważny lub na którąś z list, której nie wybrało 96 % głosujących. Jednakże jakiś czas straciłem ten zapał i chęć, więc każda wymówka była dobra by się nie ruszać z domu. Dumny z tego na pewno nie jestem. Poza jednymi wyborami samorządowymi, to były pierwsze w których nie brałem udziału.

Na jesieni powinienem się poprawić :)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 13:14   

pandoktor, też jestem zszokowany niską frekwencją młodzieży na wyborach. Niecałe 30% idących na głosowanie w tej grupie wiekowej jest po prostu smutne.

Sam jestem studentem akurat na WSMiP UŁ i tutaj świadomość jest ogromna, z kim bym nie rozmawiał, to wszyscy oddali swój głos. Każdy wydział jest ukierunkowany w inny sposób, na moim akurat kwestie polityczne są kluczowe, to i frekwencja była wysoka. Ktoś studiujący na wydziale zarządzania czy psychologii, po prostu jest ukierunkowany w inną stronę i kwestia możliwości zagłosowania jest niżej na liście priorytetów.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 29, 2019 21:00   

A tak to właśnie ustawa 447 nie ma żadnego znaczenia:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanscy-senatorzy-napisali-list-do-premiera-morawieckiego-domagaja-sie-dzialan-ws/31ldw52

A to tylko kolejna z wielu już dokonanych i spodziewanych w najbliższym czasie 'sugestii' naszego największego 'sojusznika'.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 06, 2019 11:09   

Senat USA idzie dalej w sprawie żydowskich uroszczeń:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemal-caly-senat-usa-podpisal-list-w-sprawie-restytucji-mienia-ofiar-holocaustu-w/h4jk0vc

Dodatkowo Mosbacher znowu w sposób już nawet mało dyplomatyczny wskazuje Polsce, że "sprawa będzie wracać i coś trzeba będzie z tym zrobić".

Zbliżają się jesienne wybory i jestem pewien, że po nich - zgodnie z zaleceniami Żyda Yazdgerdiego w kierunku Żyda Chodorowicza (oficjalnie polskiego dyplomaty (sic!)) już tak miło nie będzie i zaczynając od prezesa Światowego Kongresu Żydów, poprzez Mosbacher, Pompeo i Trumpa naciski przybiorą formę jednoznacznie bezczelną, pozbawioną eufemizmów i słodkiego pierdzenia w ramach poklepywania po plecach.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 06, 2019 18:51   

https://wpolityce.pl/polityka/456710-sprawa-kuchcinskiego-juz-wyjasniona-a-po-dalej-kombinuje
Śmiesznie się teraz czyta takie artykuły. A teraz wychodzi, że nawet na wczorajszej konferencji Kuchciński kłamał, a w TVN jakiś łepek z Solidarnej Polski w żywe oczy jeszcze się wypiera, że Kuchciński zorganizował ten lot specjalnie dla żony. https://www.tvn24.pl/wiad...nty,958963.html

Jeszcze czekać jak się jednak odnajdzie ta nieletnia Ukrainka co to ją ... spotkał i już będzie w ogóle pięknie. Jak go nie odwołają w piątek to tylko pokaże ile prawdy jest w tej odnowie moralnej o której tak bardzo lubią gardłować politycy PiS...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 06, 2019 19:04   

Nie znajdzie się. Kostecki coś tam wiedział, ale popełnili mu samobójstwo. Ciekawe, czy to ten sam seryjny samobójca, co za czasów PO...

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 06, 2019 19:08   

Sprawa Kuchcińskiego i jego pobytów w podkarpackich burdelcah jest dużo szersza, a jej obyczajowy kontekst jest tu najmniej ważny. Istotne jest to, że jak polityk wybiera się w takie miejsce, to istnieje poważne ryzyko, że będzie później szantażowany i będzie się musiał wysługiwać gangusom. A tutaj zamieszane w sprawę są służby. Nie bez powodu bracia Rysicz hulali w tym biznesie pod ewidentnym parasolem ochronnym i w zasadzie za swoje przestępstwa nie odpowiedzieli. Wszytko wskazuje na to, że jedna z nici prowadzi nawet do Dudy, co mogło by tłumaczyć jego podejście do sprawy Ukrainy. Ale politycy i ich mocodawcy będą się bronić na wszystkie możliwe sposoby, żeby sprawa została przykryta. Seryjny samobójca powrócił za nowych rządów i słynny bokser-gangster musiał zejść z tego padołu. Oczywiście współwięźniowie nic nie widzieli ani nie słyszeli, bo...przykrył się kocem. Podobnież sekcja nie wykazała udziału osób trzecich. Jakież to już szablonowe dla tego naszego biednego kraju...

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 06, 2019 21:40   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Sprawa Kuchcińskiego i jego pobytów w podkarpackich burdelcah jest dużo szersza, a jej obyczajowy kontekst jest tu najmniej ważny. Istotne jest to, że jak polityk wybiera się w takie miejsce, to istnieje poważne ryzyko, że będzie później szantażowany i będzie się musiał wysługiwać gangusom. A tutaj zamieszane w sprawę są służby. Nie bez powodu bracia Rysicz hulali w tym biznesie pod ewidentnym parasolem ochronnym i w zasadzie za swoje przestępstwa nie odpowiedzieli. Wszytko wskazuje na to, że jedna z nici prowadzi nawet do Dudy, co mogło by tłumaczyć jego podejście do sprawy Ukrainy. Ale politycy i ich mocodawcy będą się bronić na wszystkie możliwe sposoby, żeby sprawa została przykryta. Seryjny samobójca powrócił za nowych rządów i słynny bokser-gangster musiał zejść z tego padołu. Oczywiście współwięźniowie nic nie widzieli ani nie słyszeli, bo...przykrył się kocem. Podobnież sekcja nie wykazała udziału osób trzecich. Jakież to już szablonowe dla tego naszego biednego kraju...

Ty zdaje się jesteś z Jasła, jeżeli dobrze pamiętam. Co się o sprawie mówi na Podkarpaciu?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 07, 2019 09:57   

Nie mieszkam od wielu lat w Jaśle, więc nie powiem. Ale pewnie większość widzi to tak, jak mainstream serwuje - czyli jak w całej Polsce. Ciekawostką z mojego punktu widzenia jest fakt, że pod Jasłem jest burdel, który zdaje się kiedyś był pod kontrolą wspomnianych ukraińskich braci. Niedługo będę w rodzinnym mieście, to może uda się podpytać kogo trzeba i wtedy ewentualnie coś napiszę więcej.

Edit: prawdopodobnie mamy drugą ofiarę seryjnego samobójcy - Brunon Kwiecień wczoraj znaleziony martwy w celi...

Resk 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 15:22   

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kto-albo-co-rozbija-polska-narodowo-chrzescijanska-prawice

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 07:51   

Nie wiem jaki obłęd mną kierował gdy klikałem w ten link... ale uśmiałem się jak nigdy. Tylko chyba w złym dziale ten "artykuł" wylądował :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 07:53   

Ja doczytałem do Wielkiej Polki Kai Godek i wysiadłem ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 08:04   

Ja miałem wysiąść gdy po raz 15-sty przeczytałem o "Prawdziwych Polakach"(swoją drogą kim oni są? Jestem bardzo tego ciekaw), ale warto było dla akapitu o "mocach nadprzyrodzonych" :D W tym momencie zacząłem mieć wątpliwości czy ten artykuł jest na serio, ale niestety zobaczyłem inne artykuły, które serwują pod tagiem "Iluminaci" :rotfl2:

Staram się trzymać z daleka, ale jak to mówią, z daleka czasami lepszy widok. Nie jest może tak, że ta Prawdziwie Polska Prawica jest gdzie jest przez ludzi o takim myśleniu i wątpliwym intelekcie? :) Prędzej bym zagłosował teraz na Partie Pokemonów i Kucyków Pony niż coś tak niedorzecznie bekowego :D

Resk 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 10:45   

Niektórzy wolą Onety, Wirtualne Polski czy inne Interie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 11:02   

Dokładnie! Ja to się lubuje jeszcze w czytaniu NaTemat, OkoPress i TT Tomasza Lisa :)
Jednakże, do tego "czegoś" u góry to się jednak nie umywa. Wybitny poziom :)

No, ale żeby nie szorować po poziomie dna Rowu Mariackiego. Serdeczne gratulacje dla osób, które sprawiły, że strona główna Onetu wygląda teraz jak wygląda :ok:

Resk 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 11:04   

A skąd pan wiesz, że koń nie jest krową? - Powiedział profesor Geist.

Resk 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 11:11   

... EDIT...

Zresztą co ja się tłumaczę.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 13:08   

Resk napisał/a:
Niektórzy wolą Onety, Wirtualne Polski czy inne Interie.

Ja tylko Haaretz i Известия.

Resk 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 13:54   

Taką teraz modę mamy.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 22, 2019 16:46   

'Bo wszyscy artyści, to prostytutki...'

https://www.youtube.com/watch?v=5bCQIquRECA

Odpowiedz do tematu