ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 12:23   

Ależ miło widzieć jak sznureczkiem pojawiają się kolejne elementy kółka wzajemnej adoracji. Już same awatary co poniektórych na starcie wiele mówią, co znajduje swoje uzasadnienie w ich późniejszej 'twórczości'. Gdybym miał się liczyć ze zdaniem takich ludzi, to już dawno bym zwariował. Poklepujcie się dalej po różowych pupciach. Smacznego!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 12:48   

Masz całkowitą rację. Rozumiem też, że powstrzymasz się od pisania farmazonów w tym temacie? Wyjdzie to nam wszystkim na zdrowie. Ty nie będziesz musiał klepać swoich tez na klawiaturze, a my nie będziemy musieli tego czytać. Możesz przecież pisać to samo na innym forum a my spokojnie podyskutujemy sobie tutaj na bieżące tematy, nie sprowadzając wszystkiego do żydowskich spisków. Wilk syty i owca cała.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 13:11   

Należysz do najzabawniejszych i najbardziej kabotyńskich figur tego forum, więc nie widzę najmniejszego powodu, żebyś mi dyktował, co mam pisać, a czego nie. A już na pewno w kwestii tematów, o których zdajesz się nie mieć bladego pojęcia. Do tego dochodzi mój staż na forum i różnica wieku. Więc wiesz, jakaś gierka pod pachę albo do szukania pokemonów w mieście odsyłam...

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 13:15   

Ponowie masz całkowitą rację, wybacz starszy i mądrzejszy jaśnie oświecony mesjaszu. Poddałem tylko tę kwestię pod Twoją rozwagę a nie cokolwiek narzucałem. No nic, nie pozostaje mi nic innego, jak czekanie na kolejne teorie spiskowe mądrzejszych ode mnie. :ok:

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 16:37   

Kargool, Ty mnie tu, proszę, nie próbuj wrzucać do worka niewrażliwych, bo na wrażliwych i kontrowersyjnych tematach można łatwo manipulować ludźmi i w tym momencie ma to miejsce. Ja na podobne szantaże moralne nie idę. Takie rzeczy mnie ruszają i brzydzą jednocześnie i jestem za radykalnymi środkami zwalczania oraz karania ich. Ale staram się widzieć szerszy obraz i na ten przykład bardziej interesuje mnie to, że w 2018 r. umarło ponad 400 tys. Polaków, czyli najwięcej od II WŚ i to, jaka czeka przyszłość miliony moich rodaków pod butem izraelskiego okupanta. W wymiarze Państwa takie sprawy są szokujące dla opinii publicznej, ale tak naprawdę mają znikomy wpływ na życie całego narodu. Były, są i będą. Dramaty setek osób, ale mnie bardziej interesuje los milionów.

Powiedz szczerze, czy tak samo wrażliwy jesteś na umierające z głodu dzieci w Afryce i te ginące od pocisków zbrodniarzy izraelskich?

Mówisz, że data premiery, księża TW SB itd. nie są ważne....ciekawe. Bo to tak, jakbyś nie widział, że poprzez jawną manipulację zmierza to prostą drogą do tego, żeby zniszczyć KK, którego ponoć jesteś członkiem. Myślisz, że jak zniszczą Kościół, to pozostanie próżnia? Sam nie chodzę do kościoła od wielu lat, ale wiem czym pachnie i jak się może skończyć udany plan jego zniszczenia.

Tak wierzysz w Sekielskiego i w jego rzekomą troskę o ofiary? Śmiem twierdzić, że robił ten film na obstalunek. Dziś poseł Majka mówił jak to wysłał 15 lat temu Sekielskiemu film Brauna "Plusy dodatnie, plusy ujemne". Jakoś zainteresowany nie był...

A najśmieszniejsze i tragiczne zarazem jest to, że w tej chwili najbardziej zatroskani o ofiary księży-pedofilów są ci sami lewacy, którzy szerzą lewacką propagandę wszelakich zboczeń od gender, przez seksualizację dzieci w szkołach, po LGBT.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 17:15   

JJO
Ty mnie tu, proszę ja Ciebie, nie bierz pod włos ;)
Po pierwsze - o KK się nie boję. Nawet mnie to po cichu cieszy, ponieważ wiem ile i czego jest w środku co należy oczyścić. Jeśli o mnie chodzi to wolałbym Kościół mniej liczny, ale konkretny. I taki przetrwa, nikt go nie zniszczy. Żydzi próbują do 2000 lat i jak im się nie udało, gdy miał 12 członków to tym bardziej nie uda im się teraz.
Mówisz "izraelski okupant"? Niestety nie uwierzę i nie połknę haczyka, który Ty połknąłeś, bo na świecie jest za dużo interesów, żeby wygrywał tylko ten jeden. Do tego tortu zasiadło paru graczy i nie pozwolą, aby jeden z nich zjadł całość. Geopolityka jest skonstruowana bardziej poligamicznie niż Ci się wydaje. Tylko nie wyskakuj mi z tekstem, że wszędzie Żydzi mają swoje wtyczki, bo są miejsca gdzie ich noga nie postanie.
W Sekielskiego nie wierzę, doceniam jego dorobek na przestrzeni lat. Kiedyś nie zainteresował się materiałem? Jeśli miałbym oceniać całość człowieka po jego jednej wpadce sprzed kilkunastu lat to byłbym hipokrytą. Jeśli tak robisz to też nim jesteś, chyba że od zawsze masz taki kręgosłup i nigdy, ale to przenigdy nie zrobiłeś nic wbrew Twoim poglądom dziś.
A dzieciom w Afryce pomagam, w miarę moich możliwości ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 19, 2019 15:21   

Parę dni temu obejrzałem w końcu ten film, no i muszę pogratulować Sekielskiemu, bo żadnego z grzechów, jakie obawiałem się że popełni, nie uczynił. Jest tam kilka przykładów księży pedofilów, takich typowych - że tak to określę; ale w większości kroczą oni w cichej asyście wyższych hierarchów, którym najdelikatniej można przypisać grzech zaniechania, chociaż często prosiłoby się o wręcz współudział.
Ja to obserwuję z boku, bo nie jestem członkiem kościoła, ale bardzo podoba mi się postawa Kargoola, który widzi w tym szansę na oczyszczenie. Jak na moje, jeśli kk tego nie zrobi, to czeka kościoły to, co spotkało je na zachodzie. Tzn. w pewnym stopniu to i tak nieuniknione, bo laicyzacja społeczeństwa będzie postępować (o ile nie nastaną jakieś naprawdę złe czasy dla ludzkości), ale od nich zależy ile osób odejdzie od kościoła. Pycha kroczy przed upadkiem, a że nie byli i nie są w stanie oczyścić się sami, więc niech im pomagają Sekielscy. Mam nadzieję, że w drugiej części filmu biuskupi już wystąpią, a w trzeciej - za kilka lat - będą mogli pochwalić się statystykami księży odsiadujących wyroki i wydalonych z kapłaństwa.

Co do daty emisji i co tym chcieli przykryć, to zawsze można pytać w dwie strony, tj. co ten marsz miał ukryć? Czy żydzi to temat zastępczy i dla kogo?
A tak serio, to dawno się przestałem emocjonować polityką, bo i tak mam na to zerowy wpływ. Jak widzę sens, to idę oddać na kogoś głos, jak nie to idę i rysuję na karcie do głosowania jakieś mazy, albo skreślam wszystko i wszystkich. A geopolityka to rzecz, gdzie przyjaciel klepie cię jedną ręką po plecach, a drugą wyciąga po Twoją kasę. A że nasze elity lubią na kolanach, to co człowiek może zrobić? Ja jedynie mogę robić mazy.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 21, 2019 21:49   

Jedna z opinii odnośnie ustawy 447:
https://www.gosc.pl/doc/5579786.Polska-pod-sciana

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 19:33   

Cytat:

Pistacje 43,30 zł
Sałatka wielowarzywna (5 słoików) 38,30 zł
Kakao 6,40 zł
Kremlowska (małpka) 5,70 zł
Ciasteczka 4,10 zł
Góralki 2,20 zł

Potwierdzi się?:)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 20:28   

Bubu napisał/a:
Cytat:

Pistacje 43,30 zł
Kakao 6,40 zł
Ciasteczka 4,10 zł
Góralki 2,20 zł

Prawie. Ciekawe.

Ale dlaczego Kremlowska?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 20:31   

Wyniki na ostrzu noża. Do jesieni czeka nas emocjonujący spektakl... obietnic i haków.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 20:33   

pandoktor napisał/a:
Bubu napisał/a:
Cytat:

Pistacje 43,30 zł
Kakao 6,40 zł
Ciasteczka 4,10 zł
Góralki 2,20 zł

Prawie. Ciekawe.

Ale dlaczego Kremlowska?

bo Pis i media z nimi związane (Sakiewicz i gazeta Polska oraz TVP) atakowały Konfederację jako agentów rosyjskich, potomków morderców żółnierzy wyklętych

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 21:07   

bounty_fire napisał/a:
pandoktor napisał/a:
Bubu napisał/a:
Cytat:

Pistacje 43,30 zł
Kakao 6,40 zł
Ciasteczka 4,10 zł
Góralki 2,20 zł

Prawie. Ciekawe.

Ale dlaczego Kremlowska?

bo Pis i media z nimi związane (Sakiewicz i gazeta Polska oraz TVP) atakowały Konfederację jako agentów rosyjskich, potomków morderców żółnierzy wyklętych

Piękne :)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 21:58   

https://www.youtube.com/watch?v=TFUxRElVO7g

389k głosów zdobyła. w Warszawie wygrywa Włodek. Piękny ten kraj. ...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:02   

rafal996 napisał/a:
Wyniki na ostrzu noża. Do jesieni czeka nas emocjonujący spektakl... obietnic i haków.
Mhm. Rafale, 5 lat temu obecna sałatka wielowarzywna bez połączenia miała 49%. Teraz -10. Raczej wspólnie już nie pojdą :) Zawiedziony jestem wynikiem listy numer 1. Aczkolwiek w liczbach bezwzględnych będzie to duży wzrost.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:06   

Bubu napisał/a:
rafal996 napisał/a:
Mhm. Rafale, 5 lat temu obecna sałatka wielowarzywna bez połączenia miała 49%. Teraz -10. Raczej wspólnie już nie pojdą :) Zawiedziony jestem wynikiem listy numer 1. Aczkolwiek w liczbach bezwzględnych będzie to duży wzrost.

Gdyby nie fajna lista Konfederacji na pomorzu to nie wiem czy bym poszedł. (Dziambor, Mentzen) bo nie jestem do końca fanem całego sojuszu, ale trzeba było to przełknąć.

Pewnie z Konfederacji pojedzie Korwin, Wilk i Berkowicz?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:13   

Też miałem spoko. Wilk i Sośnierz.
Cytat:
ale trzeba było to przełknąć.
Racja. Póki nie ma ideału, trzeba niestety przymykać oko. Ale z wyborów na wybory jest znacznie łatwiej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:22   

Bubu, w oczach przeciętnego wyborcy to nie jest sałatka, tylko zwyczajne PO. I nie liczy się wynik w porównaniu do poprzednich wyborów, tylko w porównaniu do wyniku wroga. PiS startował z poziomu absolutnego faworyta, a ta przewaga spadła do kilku procent, z niewyobrażalnej zmniejszyła się do możliwej do zniwelowania. Na ten moment widmo kontynuacji rządów większościowych jest bardzo dalekie, a głównie o to szła gra przez dłuższy czas. Wynik pokazuje, że można nawet marzyć o wygranej. Osobiście wątpię, ale marzyć można.

Jestem zaskoczony niskimi notowaniami Konfederacji. Myślałem, że są niedoszacowani i 10% pęknie spokojnie. I teraz pytanie co dalej. Bo jeśli mają komuś odebrać głosy, to na pewno nie PO, które jest na drugim biegunie. Raczej to wyborcy PiS mogą się złamać. Będzie ciekawie.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:33   

Heh, (łiszfulfinking) za pare miesięcy nie będzie KE. Tylko SLD, PSL i PO,a nie tylko PO. Duża grupa przymkneła oko i zagłosowała na "koalicje". Ale za 4 miesiące już nie będzie sojuszu i głosy się rozejdą.
Można sie okłamywać tylko po co?
rafal996 napisał/a:
Jestem zaskoczony niskimi notowaniami Konfederacji.
Niższe bo frekwencja zaskoczyła. W liczbach bezwzględnych pewnie sporo na plus.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:37   

ale gdzieś te 10 punktów procentów KE uciekło jeśli liczymy wyniki PO+SLD+PSL z poprzednich eurowyborów.

Nie wiem czy to nazwać sukcesem ^

Nowa prawica miała 7% 4 lata temu te 6% zbliżone a gdzie tam pewnie niektórzy zostali w domu albo głosowali dalej na K15, Gwiazdowskiego nawet nie liczę, ale też mógło mieć wpływ, że nie dogadał się z innymi tylko poszedł w projekt który skończył się porażką na starcie wyborów

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:42   

Ja tam uważam, że te 6% Konfederacji, to ogromny sukces, patrząc na to, że nie mają oni pojęcia o funkcjonowaniu UE, co było nawet widać po słowach Bosaka w debacie. Nie mniej jednak takie czasy, że populizm świetnie się sprzedaje, a gadanie o 447 przy każdym temacie, nawet dotyczącym polityki energetycznej UE, też robi swoje. W dodatku nie można zapomnieć o wzmożonej aktywności zwolenników Konfederacji w internecie przed samymi wyborami. Ponad 6-cio% poparcie to naprawdę duży sukces, biorąc pod uwagę, że to ugrupowanie pieniaczy bez konkretnego planu działania w Europie.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:43   

jakby to z KE i z Pisu wiedzieli po co tam idą :rotfl: (no w sumie na emeryturę patrząc na nazwiska)

Wybory te raczej mają być przetarciem przed parlamentarnymi więc pewną bazę Konfederacja zbudowała. Pytanie co zrobi Kukiz bo to on wyrzucił Wilka, Jakubiaka etc i teraz ogląda ich plecy. Czy przymili się do Pisu czy będzie dalej rozłam

to samo KE oni mieli problem z ułożeniem list, a do sejmu będzie jeszcze większa wojenka węwnątrz KE + gdzieś Tusk na horyzoncie czeka by zdetronizować Grzesia

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:44   

Jasne, że też nie wiedzą. Nie mniej jednak nie bazowali całej kampanii na hasłach w ogóle niezwiązanych z polityką unijną. :)

edit: Podobnie jak Wiosna. Dlatego zarówno ich 6% jak i Konfederacji uważam za ogromny sukces. Polecieli na fali populizmu, nie mając żadnego pojęcia o funkcjonowaniu UE.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 22:56   

Ja tylko przypomnę casus Korwina poprzednio - ponad 7% do PE i klęska w parlamentarnych. Nie wiem skąd ten optymizm co do Konfederacji. Ja bym w ciemno obstawiał, że do PE będzie lepszy wynik, niż do parlamentu.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 23:02   

rafal996 napisał/a:
Ja tylko przypomnę casus Korwina poprzednio - ponad 7% do PE i klęska w parlamentarnych. Nie wiem skąd ten optymizm co do Konfederacji. Ja bym w ciemno obstawiał, że do PE będzie lepszy wynik, niż do parlamentu.

Jak się Konfederacja nie rozleci to mogą to utrzymać (ale będzie mocno grillowana w mediach)

Po tych wyborach do europarlamentu Nowa Prawica została rozbita dzięki Wiplerowi i jedni poszli za Korwinem drudzy zostali w NP (choćby właśnie Wilk) i środowisko dostało łbem bo nie wiedziało co zrobić

Odpowiedz do tematu