ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 11:16   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Film rzeczywiście o pedofilach a nie pedofilii w Kościele.

Film pokazuje również jak systemowo reagował i reaguje Kościół na takie przypadki oraz jaki ma stosunek do tego zjawiska.

Jak słusznie zauważono w tak licznej instytucji ja KK, czarne owce są niemalże pewne. Od pewnego czasu jest wielka nagonka i rozdmuchiwanie pedofilii niemalże wyłącznie wśród księży. Każde tego typu czyny godne potępienia, ale należy zaznaczyć, że procentowo ilość pedofilów wśród księży, jest zbliżona do innych zawodów/grup społecznych (zapewne te mające kontakty z dziećmi większe). Prawdopodobieństwo natrafienia na księdza pedofila jest zbliżone do trafienia na pedofila wśród nauczycieli, trenerów młodzieżowych, opiekunów kolonii itp.

Czarne owce są wszędzie. Nie wiem w jakiej instytucji ani w jakim zawodzie pedofilii jest najwięcej ilościowo czy procentowo. Natomiast osobiście nie słyszałem, żeby ten proceder był tak tuszowany, nie zgłaszany do odpowiednich organów i aby wszyscy ci ludzie byli tak chronieni i żeby pozwalano na bezkarną dalszą normalną egzystencję, wręcz ją zapewnianą i finansowaną, a wszystko to systemowo opracowane przez Kościół.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 12:32   

plakat33 napisał/a:
Nie wiem w jakiej instytucji ani w jakim zawodzie pedofilii jest najwięcej ilościowo czy procentowo.

Procentowo najprawdopodobniej wśród nauczycieli. Nie przytoczę źródła, ale kilka wiosen wstecz czytałem omówienie takich badań, bodajże w USA. Głowy i ręki nie dam uciąć.
plakat33 napisał/a:
wszystko to systemowo opracowane przez Kościół.

To jest bardzo duży problem i chyba istota takich zagadnień. Ale nie dotyczy tylko księży, ponieważ również na przykładzie "Leaving Neverland" możemy zobaczyć jakim mechanizmem jest molestowanie. I w szerokim wymiarze dotyczy wielu aspektów tego słowa: od mobbingu w pracy, przez "robota za loda", aż do tych najgorszych czyli wykorzystywania dzieci.
I tutaj wszędzie zawodzą dwie rzeczy: egzekucja prawa i brak odpowiedniego wsparcia i ochrony dla poszkodowanych. Do tego dochodzi pieniądz (i ten z KK na tuszowanie spraw, a także ten w biznesie) i koło się kręci.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 13:09   

plakat33 w Polsce jest ok 31 tyś księży, nauczycieli ok 700 tyś (nie wszyscy to mężczyźni, a głównie to oni dopuszczają się pedofilii). z tych liczb wynika, że przynajmniej statystycznie kilkukrotnie więcej powinniśmy słyszeć o pedofilii wśród nauczycieli. Tymczasem w mediach, w kwestii pedofilii jest wałkowany praktycznie tylko temat księży. Zapewne to tylko przypadek, prawda??? Ciekawe ile razy usłyszelibyśmy o tuszowaniu pedofilii, gdyby media w równym stopniu interesowałyby się innymi grupami społecznymi? Ilu rodziców zastanowiło by się czy posyłać jeszcze swoje dzieci do szkoły, na kolonie?
P.S. Kargool ty jeszcze żyjesz :P ? :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 14:19   

Panowie, z całym szacunkiem. Wydaje mi się, czy problemem staje się to, o kim się mówi, a nie to, kto się czego dopuścił?

Dlaczego powstał film o księżach? Oczywiście poza tym, że z powodu ewidentnego spisku ( ;) ), to z dwóch powodów:

- przypadki pedofilii (oraz innych przestępstw) są w kościele tuszowane, a sprawcy w większości nie odbywają żadnej kary, poza przeniesieniem
- księża cieszą się szczególnym zaufaniem, nieporównywalnym z innymi zajęciami czy zawodami, bo dochodzi wymiar religijny, posłannik Boga itd.

Szokują mnie opinie, że to jest niszczenie kościoła. Wręcz przeciwnie, to jest jedyny sposób na ochronę kościoła. Jeśli chce zachować moralne prawo do nauczania, jeśli chce pozostać autorytetem, w tych skomplikowanych czasach być wartością, do której się można odwołać, to powinien to wykorzystać. Fakt, że facet z prawomocnym wyrokiem i zakazem pracy z dziećmi nie tylko nadal jest kapłanem, ale jeszcze jeździ sobie i prowadzi rekolekcje, to jest absolutny skandal, który podważa fundamenty kościoła. Nie ten film je podważa, tylko takie przypadki.

I nie, żaden nauczyciel, ani żaden przedstawiciel innego zawodu nie może liczyć na takie traktowanie. Dlatego ten film powstał właśnie o księżach.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 14:30   

Stary Tirowiec ty chyba nie rozumiesz istoty problemu. Wyraźnie napisałem, że tzw. czarne owce albo zwykli przestępcy są w każdej grupie społecznej i zawodowej. Więcej bądź mniej. Problem polega na tym, że osobiście nie słyszałem, żeby Ministerstwo Edukacji Narodowej albo jakiś Związek Nauczycielstwa Polskiego miał SYSTEMOWO opracowany plan tuszowania takich spraw, przenoszenia tychże osób z placówki na placówkę, zapewniania takim osobom ochrony i spokojnego egzystowania oraz dalszej pracy jak to robi Kościół. Nie wydaje mi się aby ''z urzędu'' sprawy nie były kierowane do odpowiednich organów, tylko wyjaśniane wg. własnych procedur i w dodatku wszystko w trybie bez mała tajnym, gdzie strona poszkodowana nie jest nawet stroną w takim postępowaniu.
z tych liczb wynika, że przynajmniej statystycznie kilkukrotnie więcej powinniśmy słyszeć o pedofilii wśród nauczycieli.

I co jakiś czas takie informacje wychodzą, tylko reakcja samego środowiska jak i zwykłych ludzi jest diametralnie inna. Kolejna sprawa jest taka, że Kościół jest bardzo sprawnie działającą instytucją, z bardzo dobrym przepływem informacji w przeciwieństwie do jakiegoś państwowego molocha, z czego na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę.
Tymczasem w mediach, w kwestii pedofilii jest wałkowany praktycznie tylko temat księży. Zapewne to tylko przypadek, prawda???

Absolutnie nie jest to przypadek, tak samo jak nie jest przypadkiem wałkowanie innych różnych afer na szeroką skalę. Tak, zdaję sobie sprawę, że nie wszystkich.
Jak już wcześniej napisałem pokaż mi inną instytucję z tak opracowanym systemem, mającą taką, a nie inną misję i nastawioną na pracę z ludźmi i dla ludzi jak Kościół.
I dla jasności nie jestem osobą, która twierdzi, że każdy ksiądz to pedofil itp. Natomiast twierdzę wprost, że w Kościele konkretnie to zjawisko było rozwiązywane w negatywny sposób systemowo, a stanowisko tej instytucji i różne wypowiedzi, działania chociażby najwyższych hierarchów napawają arogancją i obrzydzeniem.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 17:30   

Ja bym się nie zdziwił jakby bezpieka wiedziała o takich księdzach a potem ich szantażowało (a ten wątek pominięto, a kościół sam z tego problemu też "umył" ręce)

https://www.dorzeczy.pl/k...azani-z-SB.html

Druga sprawa to biskupi którzy chyba dalej tkwią jako "szlachta" a kontroli nad nimi też na Episkopat nie ma ^

Jeszcze wrócę do filmu bo chciano powiązać też JPII tylko temat tak po macoszemu mam wrażenie dotknięto i mam wrażenie, że na dzisiejszy stan wiedzy raczej niepotrzebnie

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 18:39   

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Wydaje się, że Konfederacja jest rzeczywiście nie na rekę PiS.
Poza tym mamy takie uroki demokracji i/lub mediów, że żadnej (pseudo)debaty nie bedzie. W tych wyborach zaistniała dobra okoliczność, żeby stworzyć namiastkę dobrej debaty, bo zgłoszonych na cały kraj jest tylko 6 komitetów. Dzięki temu każdy z przedstawicieli komitetow mogłby dłużej mowić. No ale taka debata ewidentnie nie jest na rękę PiS i PO-KO, bo mozna zbyt wiele stracic.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 14, 2019 08:02   

Filmu nie oglądałem i szczerze mówiąc nie wiem czy obejrzę. Na pewno wierzę, że jest mocny i warto, ale jakoś szkoda mi tracić 2 godziny z życia na coś co już wiem.

To co mnie jednak najbardziej żenuje to jak zwykle reakcja. To samo było przy okazji aferki z CR7 czy każdą inną, która dotyczy przestępstw seksualnych. Mało kogo obchodzi ofiara, to co przeżywa i jak żyje z tym bólem. Taka ofiara teraz czyta teksty w stylu:
- dobra dobra, pedofilia pedofilią, ale muszą znowu walić w kościół? Przecież inni też gwałcą!
- to gierka polityczna, bo chcą obalić tych czy tamtych i wygrać wybory!
- oooo nie, chcą przykryć protest przeciwko jakiejś zdupyustawie!
- potępiam pedofilie itd itp... ale zaraz to nie jest kapelan Wałęsy?!!

Zawsze kończy się u mnie to tym samym facepalmem. Ta ofiara ma w dupie PiS, PO, ustawy 447, kto jakie ma koneksje czy inne tego typu bzdety. Chce sprawiedliwości, ukojenia i poczucia, że jej dzieci nie będą narażone na to samo.
Oczywiście, że problem leży nie tylko w kościele, ale też oczywiste jest dlaczego się tym zajęto z taką determinacją. Na pewno powodem nie jest jakaś wyimaginowana groźba zwrotu mienia.
rafal996 napisał/a:
Wydaje mi się, czy problemem staje się to, o kim się mówi, a nie to, kto się czego dopuścił?

Dokładnie.
Przy okazji sprawy CR7 liczyło się tylko to czy:
- ta kobieta jest kłamliwą "kur*ą"
- Juve traci miliony na giełdzie
:wall2:
Kargool napisał/a:
"Leaving Neverland"

W tej sprawie jest niestety zbyt dużo wątpliwości by wierzyć tym ludziom... nawet zdecydowanie za dużo, ale o tym i powyższym powinniśmy chyba porozmawiać w innym temacie, bo "Polityka" i całe gówno z nią związane nie pasuje do tego.

Co do tej ustawy, to kiedy mam wyskakiwać z tych pieniędzy? Nie wiem czy mam brać kredyt czy zdążę dostać wypłatę? :D
Venomik, mówiłem Ci już że jesteś odważny prawda? :P Jakby sam fakt bycia Juventino na tym forum nie wystarczył :) Zapewne Ty i ja wiemy, że osoby które tak ochoczo pieprzą i krzyczą o manipulacji, bez podawania żadnych argumentów czy umiejętności dyskutowania jak kulturalny człowiek, same dają się manipulować jak dzieci w przedszkolu :) Myślę niestety, że nie jest warto próbować przemawiać kimś takim do rozumu, jeżeli takiego po prostu nie ma.

Edit.
Obejrzałem jednak, bo znalazłem te 2 godziny wieczorem. Oczywiście było to wstrząsające i daje sporo do myślenia.
Nie zgadzam się z tym co napisano tutaj, że to film o pedofilii tylko. Oprócz tego że pokazano jak się zachowuje Kościół, dla mnie głównym wydźwiękiem było pokazanie świadectwa ofiar. I za to właśnie ten film ma moje uznanie. Z obrzydzeniem czytam i słucham gdy ktoś to komentuje tylko tak jak opisałem wyżej. Naprawdę trzeba mieć słabo w głowie by sprowadzać to na te właśnie tematy. Włączyłem nawet pierwszy raz od baaaaaardzo dawna TV na znane kanały informacyjne i byłem w szoku jak prowadzi się dyskusje w tej sprawie. Ludzie się powinni opamiętać i pomyśleć przede wszystkim o ofiarach.
Bardzo dobrze że pokazano niegodne reakcje wielu ludzi na te czyny, nie tylko tych z Kościoła, może to pomoże w tym opamiętaniu się.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 09:32   

Venomik, sprawdziłem kilka źródeł i rzeczywiście wychodzi na to, że sama premiera filmu nie była wycelowana bezpośrednio w marsz przeciwko ustawie 447, choć de facto finalnie skutecznie spełniła taką rolę, przekierowując uwagę większości opinii publicznej na kwestię pedofilii w KK. Rzecz jasna, przy pomocy usłużnych mediów rządowych i nierządnych, które nawet nie zająknęły się nt. marszu. Zagalopowałem się, bo jasnym jest dla mnie, że data premiery nie była przypadkowa, a celowo wyznaczona na okres wyborczy. Sam film, natomiast, to jedno z dział 'obozu zdrady i zaprzaństwa', które na tę okazję miały uderzyć w PiS poprzez zaatakowanie ściśle skorelowanego politycznie z nim Kościoła. Zatem, rzeczony marsz dostał niejako rykoszetem. Zresztą, taki film to majstersztyk na potrzeby polityczne, bo w zasadzie mógłby przykryć wszystko inne. Zamykając wątek, stąd kieruję moje przeprosiny w Twoją stronę.

Co do samego dokumentu...
Wczoraj obejrzałem go wraz ze swoją kobietą i nie zszokował ani mnie ani ją. Pewnie dlatego, że nie wniósł do sprawy w naszym przypadku niczego nowego. Jeżeli ktoś przeżył trochę wiosen, miał do czynienia z duchownymi w różnych sytuacjach, naczytał, naoglądał i nasłuchał się o tym sporo oraz - wreszcie - zapoznał się z informacjami, które sugerują, że Dziwisz to mason najwyższego stopnia, a Wojtyła najprawdopodobniej żyd, to go już nie zdziwi nic. Z drugiej strony, obydwoje wyczuliśmy pewne manipulacje, na które (bacząc na proweniencję przynajmniej jednego z twórców) byliśmy gotowi od początku. Największą z nich, oczywiście, jest brak kluczowej informacji o tym, że owi księża-pedofile, to byli TW SB. Ot, takie 'małe' pominięcie. Z mniejszych, to np. to, że te ofiary, prawnicy oraz pani psycholog sprawiali wrażenie, jakby byli z 'łapanki'. Być może - wgłębiając się w ich życiorysy - wyszły by różne ciekawe rzeczy... Za samą realizację wystawiłbym co najwyżej 'czwórkę' w skali 1-6.

Yahoo323, muszę przyznać, że trochę rozczarowałeś mnie takim wpisem, bo jawiłeś mi się jako ktoś bardziej poważny. Co to za manifest, co to za deklaracja?! Naprawdę nie miałeś świadomości tego, co się dzieje w Kościele? Jaki to niby 'nowy, ważny temat do dyskusji w Polsce'? Nie chcesz chyba powiedzieć, że po obejrzeniu filmu zacząłeś wierzyć, że w każdej parafii czai się ksiądz-pedofil i czeka na Twoje dzieci? Jeżeli powstanie podobny film o pedofilii wśród nauczycieli, to przestaniesz słać dzieci do szkoły?

bounty_fire, Bezpieka nie tyle wiedziała, co instalowała w środowisku kościelnym ludzi o określonych skłonnościach (jeden z koronnych haków wg zasady 'korek, worek i rozporek') jako kretów dostarczających informacji i wewnętrznie kompromitujących tenże.

W tej chwili zraniony 'obóz płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm' - nie mając wyjścia - wystrzelił salwę w ramach kontrataku i zapewne raz jeszcze 'ciemny lud to kupi'. Mowa tutaj o pisanej na kolanie ustawie mającej na celu zaostrzenie kar dla pedofilów, która ma dotyczyć wszystkich bez wyjątku, a więc również duchownych. Czysta demagogia i populizm. Szkoda, że za takie rzeczy rządzący w Polsce biorą się dopiero w ramach chwytania się brzytwy podczas tonięcia.

Na koniec kilka słów do mojego 'błękitnookiego chłopca' miszczunia...
Myślisz, trybiku w maszynie, że tą grabież odczujesz przez to, że przyjdą żydzi i zabiorą ci z konta 30 tys. w ramach roszczeń, tak, żebyś mógł to namacalnie odczuć na swojej skórze i rozumku (tu pewnie i tak przesadzam)? Nie misiu, pysiu. Jako, że oficjalnie w ramach istniejącego prawa zrobić się tego nie da, to będą usilnie próbować zrobić to "na okrętkę". Wytyczne są jasne - stworzyć kompleksowe ustawodawstwo, które miało by obejść odwieczne zasady Prawa rzymskiego i usankcjonować tę grabież. To po to, by zagrabić lwią część z biliona. Reszta pójdzie po cichu, a w zasadzie już ma to miejsce. Zaznajom się z takimi firmami jak: TVN, Tahal, Mobilis (jesteś z Krakowa, więc pewnie masz świadomość podwyżki cen biletów od maja br.), szereg z branży deweloperskiej, Superpharm, Cinema City itd. Do tego dochodzą kontrakty na zbrojenia, nie tak dawno zakupione złoto zdeponowane w Anglii (znowu!)., dotacje dla muzeów, cmentarzy, fundacji i innych instytucji żydowskich. A o czym jeszcze nie wiemy? Do twojej wiadomości - gdybyś jakimś cudem przejrzał na oczy i chciał się sprzeciwić choćby słownie, to nasi 'przyjaciele' zza oceanu wcześniej zadbali o to, byś siedział cicho - klepnięta ustawa o zwalczaniu antysemityzmu w Europie, wojska amerykańskie na terenie Polski. Do tego służby izraelskie z długą bronią na terenie polskich lotnisk i budowanego CPK. O żydowskiej pałce antysemityzmu na potrzeby Przemysłu Holocaust chyba wspominać nie trzeba. Być może nie widzisz, co się dzieje, bo rozłożono to sprytnie w czasie (wręcz na dziesięciolecia), ale obudź się ju może, jako że wchodzą w ostatnią fazę i swoją głupota oraz krótkowzrocznością swoje biedne dzieci skażesz na bycie pariasem we własnym kraju. No chyba, że masz określone korzenie, to...sam wiesz.
Połącz kluczowe fakty i wydarzenia:

1996 r. - Israel Singer: Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie atakowana i poniżana na forum międzynarodowym

2000 r. - wydanie paszkwilu Grossa pt. 'Sąsiedzi'

2001 r. - wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, haniebne przeprosiny żyda Kwaśniewskiego oraz biskupa Glempa

Dalej już izraelska propaganda wspomagana przez GW, TVN, polskojęzycznych żydów i kryptożydów oraz rozpychanie się w Polsce starszych w wierze idą lawinowo. Zrobienie z Auschwitz praktycznie żydowskiej enklawy, kolejne filmy typu 'Pokłosie', przejmowanie polskich spółek i wydarzenia z ostatnich kilku lat (ustawa o IPN, amerykańska 447, bezczelne i kłamliwe atakowanie Polski i Polaków na polskiej ziemi itd. itp.) Nie chce mi się szukać dat i wszystkich wydarzeń, ale może masz na tyle szarych komórek, żeby to wszystko zestawić ze sobą i wyciągnąć wniosek prowadzący do tego, do czego to wszystko zmierza. Tak dla picu to robią? Chyba jednak nie...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 10:06   

No proszę, jednak umiesz pisać po ludzku i coś uargumentować.
Szkoda tylko, że rzucasz przy tyle chybionych inwektyw, którymi chcesz pokazać swoję dominacje. Udowadniasz niestety jak małym jesteś człowiekiem. Tylko baaardzo mały człowiek potrafi w każde zdanie wkleić coś co ma obrazić rozmówcę. Może warto by było, żebyś uwierzył w swoje argumenty jednak, nawet jeżeli są słabe, a nie próbował się ratować chamskim językiem?

Zaskoczę cię (chociaż nie wiem po co bo i tak wiesz wszystko najlepiej), że znam temat bardzo dobrze i nawet na tym forum kilka razy dobitnie dawałem znać co myślę o Przemyśle Holocaust, Panu(TFU!) Mitomanie Grossie i innym im podobnych. Jak sam widzisz, trwa to tyle lat, że mój zapał w tym temacie osłabł znacznie i nie zamierzam swojego życia tracić na martwienie się czymś, na co nie mam wpływu żadnego. Ja swoje wiem, ty i inni też, ale to nie ma żadnego znaczenia, bo to nie my decydujemy co będzie uznane za prawdę. Jak to było? "Prawda została ustalona i żadne fakty jej nie zmienią"... czy jakoś tak.
O ustawie już pisałem i powtarzać się nie będę. Oczywiście wiadomo jednak, że jak ktoś u nas rozłoży szeroko nogi, to będzie wszystko możliwe. Ja to również wszystko wiem.

Jay-Jay Okocha napisał/a:
podwyżki cen biletów od maja

Dla kogoś podwyżka, dla innego obniżka :)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 10:07   

P.S. Kargool ty jeszcze żyjesz ?

Żyję :) Cały czas obserwuję, ale nie było weny. Mam nadzieję, że teraz wróci.
Wracając do tematu.
rafal996 napisał/a:
- przypadki pedofilii (oraz innych przestępstw) są w kościele tuszowane, a sprawcy w większości nie odbywają żadnej kary, poza przeniesieniem
- księża cieszą się szczególnym zaufaniem, nieporównywalnym z innymi zajęciami czy zawodami, bo dochodzi wymiar religijny, posłannik Boga itd.

To jest problem właściwy dla tego filmu. I niestety uwypukla patologie, które prześladują inne grupy zawodowe. Trzy przykłady:
- bodajże wczoraj lub w poniedziałek Izba Lekarska uniewinniła czy oczyściła z zarzutów lekarza, który w Świebodzicach podczas porodu urwał główkę! wcześniaka. Nic, takie rzeczy się przecież zdarzają, lekarze w Świebodzicach codziennie urywają główki dzieciom;
- przykład mi bardzo bliski: dziewczyna w wieku 13 lat ma "profilaktycznie" usunięty jajnik (w związku z boreliozą, zapaleniem stawu biodrowego etc), w wieku 33 lat ma znikome szanse na zajście w ciążę. Lekarz do którego poszli rodzice z problem najpierw skrytykował, zapowiedział zgłoszenie do Izby, pomoc w zadośćuczynieniu itp. Gdy dostał dokumentację z wypisem i podpisem lekarza który to zrobił zmienił zdanie o 180 st. Bo to uznany lekarz, on się zna, ma doświadczenie, na pewno były przesłanki
- w poniedziałek organ nadzworujący sędziów (KRS?) nie dopatrzył się winy u sędziego, który zawija 50 zł z lady (monitoring nie kłamie) tłumacząc go roztargnieniem.
Przykład filmu Sekielskich to kolejna, nie jedyna, nie pierwsza (choć bardzo paskudna i perfidna) patologia grupy.
Mam przyjaciela księdza. W zasadzie gościa, którego znam od 10 roku życia, przeczołgałem go przez ministrantów, seminarium, mam spory udział w tym, że jest księdzem. Uważamy że to może być pewny katarsis dla KK. Jest nadzieja, że wypleni się to co złe, zostanie mniej, ale tego co dobre. Jest też żal, że rozlewa się to na wszystkich, księża uczciwie mają teraz przewalone. Ale ci dobrzy muszą ponieść ofiarę za tych złych, taka kolej rzeczy.
Podoba mi się opinia prymasa w sprawie tego filmu. Mówi wprost - to nie jest atak na Kościół. Top jest pokazanie złego systemu i złych ludzi, którzy go tworzyli.
Jay-Jay
Ja też obejrzałem wczoraj ten film. I choć znam sprawy to mnie poruszył. Bo jak napisał wyżej miszcz będziemy się napierdzielać kto kogo atakuje, a ofiary będą pomijane. Ty się przejmujesz że ksiądz był z SB, że psycholog z łapanki, a nie przejmujesz się tym, że 12 latek musiał klękać? To Cię nie rusza?
Ja też w życiu poznałem mnóstwo księży, z Kościołem mam bardzo bliskie relacje. Poznałem w całej historii jednego, który miał problemy, ale damsko-męskie. Parafianki lubiły jego, a on je. Ale te dorosłe, więc to już nie kryminał, a "tylko" grzech. Ale nigdy, choć widziałem dużo i byłem blisko, nie puściłem ministranta sam na sam z księdzem, nie widziałem, że księdzu w pokoju sprzątają same dziewczynki w wieku 7 lat itp. Zawsze jak gdzieś z księdzem trafiał ktoś młody to ten ksiądz nigdy nie brał go samego, ale z animatorem czy opiekunem. To jest problem tego filmu, a nie data premiery, spisek żydów czy polityczny oddźwięk. Swoją drogą jeszcze rok temu Sekielski miał łatkę zdrajcy, który poparł PiS po odejściu z TVN. Tego nie kupuję, za to kupiłem dramat tych ludzi.
I nie dziwię się dlaczego pedofile i gwałciciele mają w więzieniach tak jak mają.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 10:26   

miszczuniu, ty to musisz być jednak niewyobrażalnie ciepła kluseczka. Ten ton wypowiedzi, wypisz-wymaluj ton ofiary, męczennika i podblokowej fajtłapy, to masz od zawsze? Ucałować cię mam, po czółku pogłaskać? Dobrze, że 'aj, waj' nie krzyczysz na tym forum, choć to tylko kwestia formy, bo treść identyczna. Tyle ode mnie. Dalsza dyskusja zbędna

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 10:57   

Nie trzeba, dzięki. Możesz się po prostu zamknąć i zniknąć, czym zrobisz wszystkim przysługę.
Masz racje, z tobą zbędna.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 10:58   

Jeżeli powstanie podobny film o pedofilii wśród nauczycieli, to przestaniesz słać dzieci do szkoły?

Nie kojarzę żeby były przypadki ukrywania nauczyciela pedofila poprzez przenoszenie go miedzy szkołami. O żadnej innej grupie społecznej nie powstanie taki film bo nigdzie nie ma parasola ochronnego nad tego typu zachowania.

że data premiery nie była przypadkowa, a celowo wyznaczona na okres wyborczy.

Ostatnio cały czas jest tzw okres wyborczy. Koniec tamtego roku samorządowe,teraz PU, po wakacjach parlamentarne , pierwsza połowa 2020 prezydenckie. Więc kiedy miała odbyć się premiera ?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:12   

...Mobilis (jesteś z Krakowa, więc pewnie masz świadomość podwyżki cen biletów od maja br.)...

bardzo mnie ciekawi ta kwestia, możesz rozwinąć?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:20   

Pierwszy z brzegu:

https://nczas.com/2019/02/25/pis-chce-dotowac-pks-nasze-podatki-trafia-do-izraelskiej-firmy/

Należało by jeszcze wspomnieć o Uberze, bo zdaje się, że również jest w wiadomych rękach...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:22   

a co to ma wspólnego z taryfą biletową w Krakowie?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:26   

jpd, trzeci inteligentny inaczej pod rząd? Taki jesteś leniwy, że nawet nie przeczytałeś uważnie? Szkoda mojego pisania dla lenia. Szukaj sobie sam.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:32   

Pamato napisał/a:
a co to ma wspólnego z taryfą biletową w Krakowie?

Nic :) Ale jeżeli żydowskie PKS-y decydują o tym, że mam w MPK tańszy bilet okresowy, to taki zwrot mienia mi pasuje :D

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:46   

Wiem miszczu bo akurat synuś źle trafił i jestem z tematem zaznajomiony ;) ale bardzo mnie ciekawiło jak on chciałby połączyć ten zasygnalizowany ciąg przyczyno-skutkowy, ale niestety się zawiodłem a nie mam zdrowia już na tego typu tyrady jak niektórzy tu jeszcze :lol2:

ciekawi mnie jednak czy oni mają jakiś przekazy dnia (może tygodnia?), bo ostatnio zauważyłem wzmożony ruch antyżydowski na kilku odwiedzanych forach i wszędzie wygląda to bardzo podobnie ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 11:52   

Pamato napisał/a:
ciekawi mnie jednak czy oni mają jakiś przekazy dnia (może tygodnia?),

Może taki przekaz na dziś? :P
https://www.rp.pl/Polityk...E4kxXvKJ0NRAARw

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 12:00   

Pamato Teoretycznie sprytnie, ale w tej chwili to możesz sobie to wykręcać w którą tylko stronę zechcesz. A może się nie rozumiemy? Twoje pierwsze pytanie sugerowało, że trzeba cię ukierunkować przede wszystkim na to, czym jest Mobilis. Dostałeś artykuł pierwszy z brzegu, w którym jasno stoi, czym zarządza, czego właścicielem jest ta firma i jak to się przy okazji w sposób negatywny przekłada na sprawy w innych miejscach. Skoro jest odpowiedzialna za przewóz osób w Krakowie, a ceny idą w górę, to jaki z tego wniosek? Wiem, wiem, że zaraz mi napiszesz, iż to radni głosowali i oni ustalają ceny biletów. Zapewne działa to wg podobnego klucza, jak w przypadku wycinki drzew, zgód na budowę dla deweloperów itd...

Ale widzę, że wy, chłopcy, jesteście zainteresowani jedynie 'ciepłą woda w kranie', więc o czym mamy dyskutować?

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 12:07   

Ja się wtrącę na chwilę i napiszę, że jeszcze nigdy nie widziałem kogoś, aż tak zmanipulowanego. :rotfl: Co śmieszniejsze Jay-Jay Okocha, utkwił w swojej pułapce, bo wydaje mu się, że wszyscy inni są zmanipulowani przez żydowskie media i w ogóle wszystko co żydowskie, tylko nie on. Oglądaj sobie Michalkiewicza i łykaj wszystkie brednie, ale błagam nie próbuj nas tutaj indoktrynować, bo dyskusję na każdy temat w tym dziale zamieniasz w rynsztok. Od dawien dawna jesteś tu punktowany a wciąż się wysilasz i próbujesz otwierać nam oczy. Jak widzisz to nie działa, bo każdy traktuje to co piszesz z przymrużeniem oka, a Ty w odpowiedzi potrafisz przybrać tylko agresywną postawę. Świadkowie Jehowy bywają mniej upierdliwi niż Ty. :P

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 12:08   

pierwsze słyszę żeby operator KMK miał kiedykolwiek zyskiwać (lub tracić) na zmianach cen biletów w Krakowie, ale ok, może moja własna branża ma przede mną jakieś tajemne tajemnice, o których wiedziało do tej pory tylko kilkoro rycerzy z darknetu... dzięki :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 12:09   

Ja tam się zgadzam. Powszechnie wiadomo, że ceny nigdy nie idą w górę. Szczególnie kiedy jest inflacja. Ceny idą w górę wyłącznie z powodu Żydów.

Odpowiedz do tematu