ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Rybeq 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 02, 2006 21:31   

Cytat:
Kuba1899, a jesli wejdzie nowa ordynacja wyborow samorzadowych, to bedzie to demokracja? PiS do samorzadow wniesie na plecach Samoobrone i LPR, mimo znikomego poparcia spolecznego. Ludzie nie chca tych ludzi a dostana.

skoro maja znikome poparcie to jak znalazly sie w sejmie ? elektorat samoobrony i lpr jest dosc znaczny.
czy porozumienie zostalo juz podpisane ? nie. wiec poki co mozemy teoretyzowac.
ludzie nie chca a dostana ? tak mozna powiedziec w sytuacji w ktorej pis potajemnie wiaze sie z samoobrona i narodowcami. a przeciez wszyscy doskonale beda zdawac sobie sprawe z ewentualnego bloku, juz wybiorcza o to zadba.

Cytat:
usunięcie z listy podręczników tego nagrodzonego w Europie.

zapoznales sie z trescia tego pdorecznika ?
szkola ktora ma byc z zalozenia niedoktrynujaca, miala przezen popierac i promowac homoseksualistow. oczywiscie pseudopostepowe media nie maja nic przeciwko takiemu indoktrynowaniu. silne lobby lewackie dziala.
Ostatnio zmieniony przez Rybeq Śro Sie 02, 2006 22:22, w całości zmieniany 2 razy  

pan Kamil 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 02, 2006 22:10   

Cytat:
Np. wg mnie osoba pełnoletnia, która olała wybory, nie ma prawa narzekać bo świadomie odrzuciła swoje demokratyczne prawo do oddania głosu na którąkolwiek opcję polityczną i dodania swojej kropli w kierunku zmian.

rzadzacy sa urzednikami panstwowymi,i ich zadaniem jest sluzyc obywatelom.Sa utrzymywani z podatkow,ktore obywatele placa,w zwiazku z tym,ten kto swoimi podatkami utrzymuje ich,ma prawo wymagac i na nich narzekac,niezaleznie od tego czy ze swojego prawa skorzystal.A udzial w wyborach jest przywilejem a nie obowiazkiem,bo jak nie mam na kogo glosowac to nie glosuje.

icx 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 02, 2006 23:14   

Rybeq: poparcie spoleczne sie zmienia i rozne sondaze roznie je przedstawiaja (uprzedzajac Twoj argument biore pod uwage fakt, ze sa niewarzace). Chyba wiesz, ze LPR pikuje w doł.

Kod:

TNS OBOP:
Sondaż został przeprowadzony w dniach 6–10 lipca na reprezentatywnej losowej próbie 940 dorosłych Polaków.
32% PO
24% PiS
10% SLD
7% Samoobrona
4% SdPl
3% LPR
3% PSL
2% KPEiR

Jesli sie myle, to mnie popraw, ale partie stana do wyborow samorzadowych osobno. Nie bedzie czegos takiego jak Wspolny Blok Koalicyjny, tylko kazda partia wystapi na liscie osobno. W przypadku, gdyby LPR (lub inna samoobrona) nie osiagnelaby progu wyborczego (czyt. demos by ich odrzucil) i tak jej samorzadowcy zasiedliby w samorzadach lokalnych. Wbrew woli ludu.

W kazdym powiecie wynik moze byc inny. Mnie interesuje to co stanie sie we wroclawiu, a tu zapowiada sie sytuacja jaka przedstawilem powyzej.
http://serwisy.gazeta.pl/...86,3500477.html

Piszesz, ze wszyscy beda wiedziec o konsekwencjach. Tylko dlaczego zmuszac ludzi do glosowania 'przeciw' a nie 'za' ?

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 02, 2006 23:20   

Cytat:
Jesli sie myle, to mnie popraw, ale partie stana do wyborow samorzadowych osobno. Nie bedzie czegos takiego jak Wspolny Blok Koalicyjny, tylko kazda partia wystapi na liscie osobno. W przypadku, gdyby LPR (lub inna samoobrona) nie osiagnelaby progu wyborczego (czyt. demos by ich odrzucil) i tak jej samorzadowcy zasiedliby w samorzadach lokalnych. Wbrew woli ludu.

glosy partii sa liczone razem, jesli wczesniej podpisza umowe o zawiazaniu bloku. glosujac wiec na pis, popierasz blok.
cala ordynacja ma glownie na celu, budowe silnej formacji prawicowej. pis od dawna ma ochote wchlanac lpr i to jest kolejny krok ku temu.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 08:36   

Kamil - chyba żartujesz? Głosowanie nie jest żadnym przywilejem!! Takie masz prawo a moralnie i obowiązek. Jeżeli nie głosujesz, nie masz reprezentanta. Jeżeli głosujesz a twój reprezentant się nie dostaje - masz prawo narzekać, bo twoja opcja nie weszła do sejmu. Jeżeli głosujesz, twoja opcja się dostaje, rządzi i sieje manane, masz prawo i obowiązek się wstydzić! Jeżeli głosujesz na kogoś innego i nie podobają ci się rządy partii która wygrała, też masz prawo narzekać, bo nie twoja opcja polityczna rządzi... itd. A jak nie oddajesz głosu, to świadomie pozbawiasz się tego prawa! Mogłeś przecież wybrać!! Spektrum polityczne w polsce jest szerokie. Na pewno coś byś dla siebie znalazł... a jak nie, to masz zbyt wygórowane ambicje, albo bardzo małą wiedzę.
icx, ale wiesz że tuż przed wyborami parlamentarnymi w sondażach wygrywało PO a przed prezydenckimi naszym "ojcem narodu" był Donald?? Ja sondażom nie wierze, można nimi manipulować, poza tym co to znaczy reprezentatywna grupa??LPR 3%?? Myslisz ze wszystkie babcie wymarły nagle?? Albo zmieniły swoje poglądy na liberalne po namowach wnuczków?? Nie sądze... myśle że bez problemu obie osiągną wymagany próg... nie bym im tego życzył, ale coś mi się wydaje, że tak może być...

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 10:19   

icx napisał/a:
Veer, czy napewno znasz cala otoczke tej sprawy, bo odnosze wrazenie, ze dla Ciebie "zla policja chciala sobie postrzelac..."
Po pierwsze w okolicy dwoch gosci na motorach ukradli calkiem pokazna gotowke z hurtowni - byla na nich oblawa.
Po drugie - motocyklista nie zatrzymal sie na wyrazne wezwanie do tego. Zaczal uciekac.
Laczac oba fakty jaka moze byc konkluzja? Mogl to byc bandyta? Mogl. Zyjemy w panstwie prawa i prawo te nalezy respektowac, koles nie dosc ze nie zatrzymal sie - a bylo to jego obowiazkiem, to dodatkowo zlamal kolejne prawo - jezdzac bez prawa jazdy. Sorry, grdyby sie zatrzymal, rutynowa kontrola trwalaby 5 minut. Sam jest sobie winny i jakkolwiek wszystko okazalo sie pomylka, to ja dzialaniom policji nic zarzucic nie moge... Prawo trzeba przeciez szanowac, zaprzeczysz?

Znam te sprawe doskonale i nie zgadzam sie z tym co napisales. Oczywiscie nie bylo mnie tam ale fakty swiadcza same o sobie. Trzeba tez wiedziec o czym sie pisze.
Dwoch gosci okradlo hurtownie, ukradli pieniadze, jakakolwiek by nie byla oblawa nikt nie mial prawy ich zabijac. Proponuje poczytac paragrafy o obronie koniecznej i uzyciu srodkow bezposredniego przymusu.
Nawet jesli motocyklista nie zatrzymal sie na wezwanie, nawet jesli byl tym bandziorem ktory okradl hurtownie, nawet jesli chcial uciec, to nie zasluzyl na smierc, nie zasluzyl on a tym bardziej nie zasluzyl niewinny chlopak.
Nie zatrzymal sie, byl to jego obowiazek, zlamal kolejne prawo, wszystko to prawda, ja tylko zadaje kolejne pytanie, czy wobec tego co zrobil dalej twierdzisz ze zasluzyl na smierc ? Przeciez piszesz ze sam jest sobie winny.
Prawo trzeba respektowac ale nie mozna naduzywac swoich mozliwosci. Mowisz ze nic nie mozesz policjantom zarzucic ? A ja moge.
Po pierwsze jak juz wspominalem, uzyc broni mozna tylko w przypadku zagrozenia zycia, bezposredniego ataku. Jak zagrazal czyjemukolwiek zyciu facet na motorze ktory sie od nich oddalal ? bo przeciez gdyby jechal na niego to nie mialby kul w plecach ! BEZPODSTAWNE UZYCIE BRONI.
Druga sprawa, fatalne wyszkolenie policjantow. Moj stary byl w jednostkach specjalnych. Teraz ma 50 lat, oczy juz nie te, a dalej potrafi z 25 metrow trafic w monete 5-zlotową, 8 na 10 razy. Nie wierze ze policjant wyznaczony do scigania takich a nie innych osob nie umie strzelac, rozumiem ze motor sie poruszal i moglo byc ciemno, ale jak on nie umie trafic takiego motoru w kolo tylko strzela facetowi w plecy to dla mnie jest to bawienie sie w amerykanskiego Rambo. Ten czlowiek nie powinien byc w policji bo albo nie umie strzelac albo nie umie myslec.

Policja powinna przyznac sie do bledu a faceta wyrzucic z policji. Nikt by go nie skazal w tym kraju, ale najbardiej irytujace jest wykpienie sie z calej sprawy i zrobienie z niego niewinnego a moze nawet bohatera.

Kuba1899 napisał/a:
veerepan - Jednak jedna rzecz - skoro nie ma świadków, to skąd wiemy że bawili się w rambo??

Bo mogl to zrobic inaczej. Jesli nei zrobil to sa dwie opcje, albo nie umial, albo chcial sie pokazac z super strony zabijajac bandziora. Pech chcial ze to nie byl bandzior, tylko chlopak ktory nie mial prawa jazdy. Taki Miś w papierach uniemozliwilby mu dostanie sie do policji do ktorej staral sie wstąpic, dlatego sie nie zatrzymal. Czy naprawde waszym zdaniem zasluzyl na smierc ?

Kuba1899 napisał/a:
Mogłeś przecież wybrać!! Spektrum polityczne w polsce jest szerokie. Na pewno coś byś dla siebie znalazł... a jak nie, to masz zbyt wygórowane ambicje, albo bardzo małą wiedzę.

Tutaj sie nie zgodze. Spektrum choc szerokie to niewiele sie od siebie rozni. Chcialbym zaznaczyc ze sam jestem zdania iz kazdy powinien isc do wyborow, jednak nie zgadzam sie z taka argumentacja, bo nie raz juz sie zawiodlem na tych na ktorych glosowalem, wiec nie pisz, ze jezeli sie uwaza, ze w kazdej partii znajduja sie spore grupy osob ktore sa tam tylko dla wzbogacenia sie i nie lezy im na sercu dobro kraju to ma sie malą wiedze albo wygorowane ambicje. I chociaz rowniez uwazam ze kazdy ma moralny obowiazek glosowac, to nie zgodze sie ze chociaz jedna partia jest czysta i godna zaufania.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 11:34   

W kwestii motocyklisty:
dla mnie szukanie winy jednej strony jest glupota, choc moim zdaniem ten motocyklista ponosi najwieksza wine czyli jest sam sobie winny = to on sprowokowal ta sytuacje a ze sie zbiegly przy okazji inne przypadki to skonczylo sie jak sie skonczylo. Bo robi sie z niego ofiare a zapomina ze to on jezdzil z premedydacja bez prawa jazdy i papierow na motocykl. Wpadl na blokade to zamiast zatrzymac sie i poniesc konsekwencj to, moze nie jak rambo, ale jak szybcy i wsciekli, chcial sie zabawic i zwiac policji. Zamiast zaplacic kare zaplacic przez przypadek zyciem. Niestety tak sie zdaza jak ktos lamie prawo, gdyby mial wszystkie papiery to by nie uciekal, wiec zaczelo sie przez niego. Inna sprawa to policjant choc on jest tu winny najmniej. Dostal rozkaz zrobienia blokady, mial czekac na niebezpiecznych, uzbrojonych bandytow na motorach i czekal. Nagle widzi motocykliste ktory mimo znakow by sie zatrzymac zaczyna przyspieszac i gna na niego. Zapewne ten policjant ma rodzine, zaczyna dzialac adrenalina, na podjecie decyzji ma ulamki sekund. Tu niestety klania sie wyszkolenie policjantow i ich uprzednie przygotowanie na tego typu sytuacje a z tym u nas krucho. Chyba kazdy wie ze bron jest niebezpieczna i o wypadek z nia nie trudno. Tu zbieglo sie kilka okolicznosci i niestety zginal czlowiek. Policjant powinien byc jakos ukarany, ale nie robmy z niego bandyty, ktory strzela do wszystkiego co sie rusza.
Veerapan napisał/a:
Teraz ma 50 lat, oczy juz nie te, a dalej potrafi z 25 metrow trafic w monete 5-zlotową, 8 na 10 razy.
Jezeli twoj ojciec ma taka celnosc z kałacha, bo o ile kojarze to taka brn mial, to tylko pogratulowac ;]

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 12:12   

Po kolei:

Cytat:
cala ordynacja ma glownie na celu, budowe silnej formacji prawicowej

Rybeq -> no wlasnie... mnie sie wydaje, ze ma w jaknajdokladniejszy sposob oddac wole glosujacych. Nie podoba mi sie, ze kaczynscy postrzegaja kraj jak plansze do gry, gdzie wygrywa ten kto zdobedzie wladze. Powinni respektowac glos spoleczenstwa i ku JEGO dobry dzialac. Nowa ordynacja jest po to, by wiecej wygrac, "lekko" naginajac demokracje.

dalej,
Cytat:
Myslisz ze wszystkie babcie wymarły nagle?? Albo zmieniły swoje poglądy na liberalne po namowach wnuczków?? Nie sądze... myśle że bez problemu obie osiągną wymagany próg... nie bym im tego życzył, ale coś mi się wydaje, że tak może być...

Kuba -> moze niech przemowia fakty. Liga pikuje i przy starej ordynacji w wiekszosci okregow poniosla by kleske. Przykladem niech bedzie Gdansk w zeszlych wyborach paralmentarnych:
Liga nie osiagnela tu wymaganego progu wyborczego i nie dostala mandatow, teraz mimo wyraznego sprzeciwu spoleczenstwa, jej kandydaci zasiedliby w samorzadach. Identyczny fakt mialby miejsce, gdyby spojrzec na wyniki samego gdanska (miasta- nie okregu wyborczego) gdzie rowniez samoobrona nie uzyskalaby mandatu. Sprawiedliwe? Niebardzo...
Wyniki: w Gdansku
w Poznaniu

Veer -> moze masz racje, Twoje argumenty w pewnym stopniu do mnie przemawiaja, tylko ja oceniac chce przyczyne zajscia. A zrodlem wszystkiego bylo nieodpowiedzialne zachowanie motocyklisty. Chlopak chcial zachowac sie jak mistrz kierownicy, zeby nie zaplacic kary, czy warto ryzykowac zycie dla kilku zlotowek?
O tym, ze nie mogli uzyc broni nie wiedzialem, a np. strzelic w opone motoru by mogli? czysto hipotetyczne pytanie.

pozdro.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:10   

naliM to prawda nie ma jednego winnego. Ale nie zgodze sie z rozkladem winy na obie strony dokonanym przez Ciebie. Moim zdaniem to chlopak, ktory jedynie nie mial papierow na jazde motorem byl w tej sprawie najmniej winny. Policjant ktory jako jedyny powinien zachowac rozwage i spokoj w calej sytuacji spanikowal. Malo ktory uciekajacy motocyklista ginie, a uzycie broni w stosunku do czlowieka wiaze sie ze zdecydowanie wiekszymi konsekwencjami.
nonenalim napisał/a:
Dostal rozkaz zrobienia blokady, mial czekac na niebezpiecznych, uzbrojonych bandytow na motorach i czekal. Nagle widzi motocykliste ktory mimo znakow by sie zatrzymac zaczyna przyspieszac i gna na niego. Zapewne ten policjant ma rodzine, zaczyna dzialac adrenalina, na podjecie decyzji ma ulamki sekund.

A ta rzekoma proba rozjechania go to juz wersja samej policji ktorej niestety nikt nie moze potwierdzic ani zenegowac. Czy w Twojej glowie nie rodzi sie pytanie dlaczego nei strzelal wtedy gdy ten gnal na niego tylko wtedy gdy byl juz za nim ? Adrenalina itp nie zwalniaja go z myslenia, pierwsza rzecz jakiej uczą podczas wydawania pozwolenia na bron to w jakich sytuacjach mozna jej uzyc przeciwko drugiemu czlowiekowi, poraz kolejny powtarzam, niech ktos mi wytlumaczy w jaki sposob i czyjemu zyciu zagrazal napastnik, ze az trzeba mu bylo strzelac w plecy ?
nonenalim napisał/a:
Jezeli twoj ojciec ma taka celnosc z kałacha, bo o ile kojarze to taka brn mial, to tylko pogratulowac ;]

Nie wydaje mi sie aby policja na takie akcje byla wyposazona w AK-47 ale nie mam pewnosci ;) Tak czy siak na 10 oddanych strzalow 2 celne i w dodatku w plecy to moim zdaniem slaby wynik.

icx napisał/a:
Chlopak chcial zachowac sie jak mistrz kierownicy, zeby nie zaplacic kary, czy warto ryzykowac zycie dla kilku zlotowek?

Tak jak pisalem chlopak chcial zdawac do szkoly policyjnej a takie cos zamkneloby mu do tego droge. Byc moze fakt ze jechal bez uprawnien tylko potwierdza ze nie nadawal sie do policji i zgadzam sie, ze zachowal sie nieodpowiedzialnie, ale nie mozna mowic ze sam jest sobie winien, ma na co zasluzyl itp.
icx napisał/a:
O tym, ze nie mogli uzyc broni nie wiedzialem, a np. strzelic w opone motoru by mogli? czysto hipotetyczne pytanie.

Tu nie tyle chodzi o samo uzycie broni, tylko o uzycie jest w celu pozbawienia zycia drugiej osoby. A na to po prostu trzeba sobie duzo bardziej zasluzyc niz okradzeniem hurtowni. Mysle ze gdyby strzelil w opone (co niestety rowniez moglo sie zakonczyc tragicznie jesli predkosc byla duza) to nie byloby takiej afery. Moim zdaniem policjant przekroczyl swoje uprawnienia albo poprzez bezmyslnosc albo chec popisania sie. Efekt jest taki ze mlody chlopak nie zyje.

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:24   

Cytat:
Powinni respektowac glos spoleczenstwa i ku JEGO dobry dzialac. Nowa ordynacja jest po to, by wiecej wygrac, "lekko" naginajac demokracje.

zakladajac ze blok pisu wygra wybory, to bedzie to dla mnie rownoznaczne z tym iz spoleczenstwo popiera nowa ordynacje. wiekszosc bedzie z nimi. demokracja to ustroj glupi, i wiedza to chyba wszyscy. tu mamy tylko kolejny przyklad.

Neceron 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:34   

Rybeq napisał/a:
demokracja to ustroj glupi

W pełni popieram. Mogliby wziąć przykład z podziału administracyjnego USA i metody uchwalania ustaw od Szwajcarów. Wtedy może byłoby normalniej.

Nie zgodzę się z tym, że to policjant ponosi całą odpowiedzialność. Wina leży po obu stronach, a nawet bardziej po stronie głupiego motocyklisty. Mógł nie wiedzieć po co ta blokada, ale jak wzywali go do zatrzymania się, to mógł usłuchać. Widocznie był to kolejny dzieciuch zakochany w GTA. Nie zmienia to jednak faktu, że motocyklista potrącił rowerzystkę (jak to w ogóle możliwe??) i przejechał blisko (1-2 metry?) policjanta (wątpię żeby chciał go rozjechać). Policjanta można usprawiedliwić tym, że adrenalina wyolbrzymia niektóre rzeczy (stąd mowa o próbie rozjechania).

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:36   

na prawde tak uwazasz? :o
Wygra PiS a przy okazji przemyci Lige i Samoobrone - tam gdzie ich NIE CHCA. I nie bedzie to mialo nic wspolnego z poparciem dla nowej ordynacji. Po prostu olewa sie tu ludzi a liczy sie partykularny, wlasny interes.

To jak postawiles swoja teze, podobne jest do referendum z 1946 r.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:39   

Neceron napisał/a:
Nie zmienia to jednak faktu, że motocyklista potrącił rowerzystkę (jak to w ogóle możliwe??) i przejechał blisko (1-2 metry?) policjanta (wątpię żeby chciał go rozjechać). Policjanta można usprawiedliwić tym, że adrenalina wyolbrzymia niektóre rzeczy (stąd mowa o próbie rozjechania).

Chyba nie bardzo, jezeli sie nie myle to po postrzeleniu go, wpadl na kobiete na rowerze.

Agares 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:47   

Veerapan napisał/a:
ta rzekoma proba rozjechania go to juz wersja samej policji ktorej niestety nikt nie moze potwierdzic ani zenegowac

Dla mnie jest to wielce prawdopodobne bo motocykliste znaleziono już za blokadą i nie wierzę że przejechał sobie koło niej spokojnie. Może nie miał w założeniu rozjechania policjanta, ale tylko chciał go nastraszyć. Jednakże jeśli ktoś mnikniee na ciebie z prędkością około 200 km/h to robi wrażenie.
Veerapan napisał/a:
Czy w Twojej glowie nie rodzi sie pytanie dlaczego nei strzelal wtedy gdy ten gnal na niego tylko wtedy gdy byl juz za nim ?

Ja odp ci na to ptytanie. Policjant poprostu czekał i miał taką nadzieję że motocyklista się zatrzyma i to latego nie strzelał. Ale jak ten już przebił się przez blokadę, no to ten oddał strzały ostrzegawcze, a jak to nie pomogło strzelał.
Veerapan napisał/a:
Tak jak pisalem chlopak chcial zdawac do szkoly policyjnej a takie cos zamkneloby mu do tego droge

Oki, ale jak się stawia życie nad szkołę policyjną i myśli może się uda to potem są takie skutki. Gość miał niepokoleji w główce jeśli wolał uciekać i narazić się na śmierć niż zapłacić kilka stówek.

Drażni mnie że po śmierci kogoś robi się z niego takiego dobrego i wogóle. Nagle wszyscy go wspominają i mówią jaki on był grzeczny, pomocny itd. Gdyby to byli ci sprawcy którzy mieli tam być to nikt by nie miał pretensji do policjanta, a pewnie jeszcze nagrodę by dostał. A okazało się że był to jakiś idiota, który nie potrafił ocenić skali zagrożenia i miał totalnie nasrane w główce i zapłacił za to. Policjanant zachował się wg. procedur i miał prawo użyć broni.
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 13:59   

Cytat:
Wygra PiS a przy okazji przemyci Lige i Samoobrone - tam gdzie ich NIE CHCA. I nie bedzie to mialo nic wspolnego z poparciem dla nowej ordynacji. Po prostu olewa sie tu ludzi a liczy sie partykularny, wlasny interes.

ale przeciez jest jasne ze pis wraz z koalicjantami (i roznymi innymi pomniejszymi partiami) stworza blok. zasady sa jawne. wiesz ze popierajac pis mozesz wprowadzic do samorzadu innych.

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:06   

TO niech wystapia jako blok koalicyjny a nie osobno na listach :wall2:
to cyniczne i niekonieczne dla wszystkich jasne .

Neceron 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:17   

icx napisał/a:
TO niech wystapia jako blok koalicyjny a nie osobno na listach :wall2:
to cyniczne i niekonieczne dla wszystkich jasne .

Zdaje się, że tak dostalibby więcej miejsc, więc to raczej logiczne. Zresztą o co Ci chodzi? Czepiasz się tak dla zasady? :> Przecież wszyscy wiedzą, że PiS, SO i LPR to koalicja. Gorzej będzie z koalicją PO, SLD, SdPL i PD.

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:20   

Veerapan, no wlasnie to chyba byl AK wiec celujac w opone przy szybko oddalajacym sie obiekcie nie powinien dziwic rozrzut. Po drugie czy policjanta nie obowiazuje zasada ze powinien uzyc niezbednych srodkow do zatrzymania groznego przestepcy jesli uzna ze zagraza on innym? Bo jesli tak jest to skad policjant mial wiedziec ze uciekajacym motocyklista jest jakis chlopaczek a nie grozny bandyta? W chwili podejmowania decyzji nie mogl o tym wiedziec. chlopak dal mu jednak podstawy do wysnucia takiego wniosku. policjant byl nastawiony na groznych bandytow na motorach i nagle widzi motor, ktory przebija sie przez barykade. to jaki wniosek mogl wyciagnac w kilka sekund? "pewnie to jakis gowniarz chce sie zabawic w ucieczke policji"? Niestety takie sa skutki lamania prawa i podejmowania prob ucieczek przez jednych a dawania drugim broni. Jakiebys nie ustanowil prawa to zawsze beda sytuacje stykowe i zawsze w ktorejs z nich ktos podejmie bledna decyzje. Policjant popelnil blad ale sprowokowal go motocyklista i zaistniale okolicznosci. Obaj sa winni ale to chlopak sprowokowal ta sytuacje. Nie bede sie rozczulal nad chlopakiem bo za glupote sie placi -jak widac czasami ogromna cene - a policjant powinien jakas kare poniesc uwzgledniajaca kilka lagodzacych okolicznosci.

Neceron 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:26   

nonenalim napisał/a:
a policjant powinien jakas kare poniesc uwzgledniajaca kilka lagodzacych okolicznosci.

Podobno jest pod opieką psychiatry, więc jako tako karę (dożywotniego dręczenia przez sumienie itp.) już poniósł...

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:32   

Cytat:
Gorzej będzie z koalicją PO, SLD, SdPL i PD.

tu widzimy kolejny niuans tej ordynacji. platforma w wiekszosci okregow miala juz przed zlozeniem projektu ustawy podpisane umowy dotyczace lokalnych koalicji. wiec watpliwe aby teraz zawiazali blok z kims powaznym. a koalicja z w/w ukladem ubekow, czerwonych i lewakow byloby dla platformy samobojstwem politycznym. a dla mnie porazka w zwiazku z powrotem unii wolnosci do wielkiej polityki.

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:36   

Nie czepiam sie dla zasady. Chodzi mi o to, by o moim miescie/kraju/ o mnie/ decydowali ludzie, na ktorych glosowalem ja/spoleczenstwo. I jesli ktos zostanie odrzucony to niech nie bedzie na sile pchany tam gdzie go nie chca! Czy to trudne do zrozumienia?
Mnie zalezy na tym, by o moim miescie decydowal ktos kto ma do tego legitymacje spoleczna, nie jakis koles z ukladu politycznego.
Rozumiesz?

Neceron 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 14:49   

icx masz chyba jakieś kompleksy czy coś w tym stylu... To, że Ty zagłosujesz po swojemu, nie znaczy, że inni też muszą tak jak Ty. Skoro ktoś głosuje na PiS to znaczy, że akceptuje tą koalicję. To chyba łatwe do zrozumimenia??

icx napisał/a:
Nie czepiam sie dla zasady. Chodzi mi o to, by o moim miescie/kraju/ o mnie/ decydowali ludzie, na ktorych glosowalem ja/spoleczenstwo. I jesli ktos zostanie odrzucony to niech nie bedzie na sile pchany tam gdzie go nie chca!

Te kryteria spełnia raczej tylko Szwajcaria. Choć nie jestem tego taki pewien...

---------------------

PO samo sobie poradzi w wyborach. Gorzej z ex-komuchami itp, prawdopodobnie ponieśliby klęskę taką jak LPR samodzielnie. Oni będą zabiegać o koalicję z Platformą.

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 15:02   

Sluchaj, jesli ktos by chcial we wroclawiu LPR i Samoobrone to by na nie zaglosowal.
Tak? tak!
Jesli na nie nie glosuje to ich nie chce.
Tak? tak!
Jesli ich nikt nie chce a dostaja to sprawiedliwe? Nie!
Do wielkich miast wejda politycy niechciani tam! I to nie ja mam kompleksy, tylko banda autorytarnych (...) chce ich tam wciagnac wbrew wszystkim i wszystkiemu. To nie jest demokratyczne rozwiazanie.

Popatrz kogo ludzie chca a kogo NIE we wroclawiu

Czego jeszce nie rozumiesz?

Neceron 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 15:13   

SO nie startowała we Wrocku, więc o to nie masz co się burzyć. LPR przekroczył 5% progu, więc dostał miejsce. Chyba nie myślisz, że PiS odda im swoje miejsca w samorządzie? :lol2: Głównym zadaniem nowej ordynacji jest zbliżenie SO i LPR do PiS, a co za tym idzie ich wchłonięcia.

icx napisał/a:
Jesli na nie nie glosuje to ich nie chce.

Co mnie kur*a obchodzi czego Ty chcesz? Taka jest aktualna (pseudo)demokracja i się pogódź z tym.

icx napisał/a:
Czego jeszce nie rozumiesz?

Nie rozumiem skąd się biorą debile itp na świecie, ale kiedyś do tego dojdę :P

Przeklenstwa nie sa tolerowane.
Admin

Czepiasz się. Jedna gwiazdka nie wystarczy? Wszędzie tak się robi. Dziwny jesteś.

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2006 15:47   

Cytat:
Sluchaj, jesli ktos by chcial we wroclawiu LPR i Samoobrone to by na nie zaglosowal (ten ktos).
Tak? tak!
Jesli na nie nie glosuje (ten ktos) to ich nie chce.
Tak? tak!

czytaj ze zrozumieniem (i bez emocji :] )

hmm w protokole komisji widnieje, ze 9,4 tys. osob oddalo glos na Samoobrone... to chyba jednak startowala... (albo jej elektorat jest tak wybitny :kij: )

To jezeli nikt na nich nie zaglosuje ('nikt' rozumiem jako nieosiagniecie progu wyborczego) to czyje dostana miejsce?

A co do ostatniej wypowiedzi, to jakas aluzja do mnie?

Odpowiedz do tematu