ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 11:43   

Marco7 napisał/a:
Czyli popraw mnie czy dobrze rozumiem: nieważne, ze Sumliński nazmyślał, ważne że jego linia zarzutów jest niezmienna?
Nie nie rozumiesz. Ale już mnie jakoś to nie dziwi. A pisać kolejny raz to samo mi się nie chce.
Niezła zadyma wczoraj. A tu zdjęcie dnia :) https://pbs.twimg.com/media/DFDNnn2XkAICKFl.jpg

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 12:04   

Zdjęcie świetne ;)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 16:06   

Bubu napisał/a:
Marco7 napisał/a:
Czyli popraw mnie czy dobrze rozumiem: nieważne, ze Sumliński nazmyślał, ważne że jego linia zarzutów jest niezmienna?
Nie nie rozumiesz. Ale już mnie jakoś to nie dziwi. A pisać kolejny raz to samo mi się nie chce.

Nie dziwię się, bo podejrzewam, że ten tok myślenia jest równie trudno wytłumaczyć, co zrozumieć ;)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 16:58   

Tam jest wytłumaczone jak dla 5 latka. Dasz rade.
http://sonar.wyborcza.pl/...eRedirects=true
Sonar zdjął maskę? :D
I ciekawostka https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/887341191800303617
https://twitter.com/MosinskiJan/status/887448924289724421 był o tym żółty pasek cały dzień?
I "truskawka na torcie" https://www.facebook.com/...461532610561362

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 21:50   

Chyba przeceniłeś moje możliwości Bubu ;) . Nie za bardzo widzę związek zamieszczonych przez Ciebie linków z odpowiedzią na pytanie czemu niepoparte dowodami insynuacje co do osoby Macierewicza są niewarte uwagi, mimo że nie podał do sądu rzucających takie oskarżenia, a w przypadku niepopartych dowodami insynuacji dotyczących Komorowskiego coś musi być na rzeczy, bo się nie broni przed sądem.

Mogę się tylko domyślać, ze Twoim argumentem jest to, że media są nieobiektywne. I nie sposób się w tym z Tobą nie zgodzić, tylko mam nadzieję zdajesz sobie sprawę, że to rażące skrzywienie w poglądach jest bardzo widoczne zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Dlatego tym bardziej nie rozumiem, dlaczego bezkrytycznie bierzesz za dobrą monetę oskarżenia rzucane przez jedną ze stron.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 22:01   

Bubu - czy czasem to, co wrzuciłeś jako ciekawostkę (a właściwie co wrzucił twitter Kancelarii Sejmu) nie jest mocną manipulacją?
Na ile ostatnio czytałem to tylko w jednym kraju w Europie (w Portugalii) parlament jest w stanie wybrać sam ponad połowę sędziów Sądu Najwyższego (w sumie też przy mocnej krytyce krajów Europu), w pozostałych więc to sędziowie wybierają większość.
Później trafia to jako lista do parlamentu, ministerstwa czy innego prezydenta, który ją podpisuje. Ale nie ma prawa ani nikogo wyrzucić, ani dodać, ani wymienić. Ani nie może listy nie podpisać - ot, taka formalność. Stąd w tweecie nie masz wcale nic o tym, że mowa o tym, kto wybiera sędziów, choć tekst/kontekst sugeruje powiązanie z sytuacja w Polsce.
To jakby sugerować, że o tym kto z piłkarzy zostanie zgloszony do Ligi Mistrzów decyduje klubowa sekretarka, bo to ona przesyła listę wybranych piłkarzy do UEFY.

No ale skoro o manipulacjach mowa, to zobacz to:
https://www.wykop.pl/cdn/...x5HW91Qcqhs.jpg
Link sponsorowany, więc nie jestem w stanie potwierdzić, że nie fejk, ale ponoć nie.
Wyszło groteskowo.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 22:33   

Venomik napisał/a:
Ale nie ma prawa ani nikogo wyrzucić, ani dodać, ani wymienić.

Otóż to. W całej tej dyskusji "zapomina" się (w cudzysłowie bo nie wierzę, że "zapominają" o tym Ziobro, Zaradkiewicz czy Kaleta), że tu nie chodzi tylko o sposób powoływania, ale o nagłe odwołanie - wbrew przepisom stanowiacym wprost o nieusuwalności sędziów i ogólnie standardom prawa. Innymi słowy, jeśli sędziów SN jest teraz, powiedzmy, 80 i np. 5 z nich umrze czy zrezygnuje, to tych nowych 5 sędziów mogą powołać politycy (parlamentarzyści, prezydent, etc.), ale nie może być tak, że usuwa się nagle wszystkich i nagle o całości decydują politycy.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 22:40   

Sztafeta kretynów zdaje się nie mieć końca. Wypad z RP, jak się nie podoba, parchy, powtarzam!

I kolejna kartka.
Admin

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 22:46   

A polecasz jakieś konkretne miejsce? Dokąd wyjechałeś z Polski jak rządziło PO? ;]

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 23:23   

Do Niemiec, Francji, Brukseli. Byłem, ośle, na posterunku. I na nim pozostanę. A Ty smaruj swoją Grażynę i głaskaj swoje Brianki i Jessici. To wy, półprodukty, jesteście dowodem na to, że wybicie inteligencji w czasach wojennych musiało przynieść taki plon. Wstyd mi za was, tchórze! Won raz jeszcze, jak się nie podoba!

I kolejna...
Admin

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 23:26   

Standard.
"Zamiast siedzieć w Polsce i krytykować rząd w internecie to spadajcie za granicę!
Gdzie ja byłem jak rządziła poprzednia partia? Siedziałem w Polsce i krytykowałem ją w internecie
"

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 23:32   

Polej się ketchupem po tym tępym łebku, półgłówku! Nawet nie ogarniasz jakim jesteś kretynem...

I jeszcze jedna.
Admin

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 23:40   

Zapomniałeś jeszcze o lemingu, który nie potrafi myśleć sam i ma mógz przeżarty przez wyborczą.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 00:28   

Panie Boże (w domyśle - moderatorze), dziękuję!!!

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 03:48   

No to szanowny jarles chyba w końcu doczekał swojego "wyjazdu zagranicznego"... W wielu kwestiach politycznych nawet się z nim zgadzam, ale sposób w jaki własne poglądy prezentuje nie przysparza tym poglądom zwolenników... Daleko mu niestety do Talleyranda, Nesselrode'a, Gorczakowa, a nawet i do Ławrowa ;)

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 07:31   

Szkoda chłopa. Za szybko się gotuje. Znam to.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 07:51   

Szkoda ze nie dowiem się o jakich to ludzi chodziło którzy za tzw. 'Ojczyznę' ryzykują życiem

Cytat:
pepe

Chyba nigdy tak szybko aż tylu kartek nie nazbierałeś :)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 07:55   

Mnie też poglądowo bliżej do wykartkowanego kolegi, ale nie tędy droga chłopaku. Takie wybuchy nie służą niczemu dobremu.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 08:27   

Sądząc po wypowiedziach, to do poglądów jarlesa wielu ma blisko, niestety jak zauważył Matthaeus, sposób ich prezentowania sprawia, że przysparza sobie wrogów, a nie przyjaciół w tej samej sprawie.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 08:49   

kazelot napisał/a:

Szkoda ze nie dowiem się o jakich to ludzi chodziło którzy za tzw. 'Ojczyznę' ryzykują życiem
Nic nie szkodzi jakbyś wziął do ręki kilka biografii opozycjonistów poczytał i się dowiedział. Na telewizor nie licz, tego Ci nie powie. I co to jest tzw Ojczyzna w cudzysłowie?
Wczoraj natomiast chyba pierwszy raz przekroczone zostały wszystkie granice. Wyrywanie mikrofonu prowadzącemu, szarpaniny, rzucanie kartkami w przewodniczącego, gaszenie świateł... Cyrk.
Ludzie wrzeszczący o demokracji nie potrafią się z nią pogodzić. Byłoby śmieszne ale jest żałosne.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 08:51   

Ciężko powiedzieć jak blisko, bo generalnie jest tak, że wszyscy chcą: prawdy, przejrzystości, uczciwych sądów, wolnych mediów, kompetentnych urzędników i ludzi, ogólnie mówiąc, wierzących w lepszą Polskę. Zaryzykuję, że wszyscy którzy tutaj piszą. Problem jest taki, że każdy ma inną wizję jak do tego doprowadzić i z którymi przekazami się identyfikować.
Każdy z nas jest tutaj niestety skrzywiony jedną, bardzo ważną i istotną, a może nawet i kluczową, cechą współczesnego świata. Mediami. Jak napisał Marco7
Marco7 napisał/a:
I nie sposób się w tym z Tobą nie zgodzić, tylko mam nadzieję zdajesz sobie sprawę, że to rażące skrzywienie w poglądach jest bardzo widoczne zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.

Istotą dziennikarstwa jest przekazanie faktów, relacjonowanie. Niestety w czasach, gdy media mają wpływ na wielu ludzi, bo oni się z nimi identyfikują, to zarządcy tych mediów ulegają presji politycznej i finansowej. Wywierają w konsekwencji nacisk na dziennikarza, który albo zaopiniuje przekaz zgodnie z ich wytycznymi, albo wylatuje. To działa od mediów lokalnych, amatorskich, aż po ogólnokrajowe, w pełni zawodowe i profesjonalne. Bez wyjątku, różni się tylko skala. Ciężko w tym bałaganie przekazów znaleźć coś co pozwoli wyrobić człowiekowi opinię na dany temat.
tak jest teraz w sprawie sądownictwa, tak było w sprawie trybunału, tak będzie za chwilę z budżetem itd. Jedni będą wołać, że to hańba i skandal, drudzy, że naprawiają. A media będą popierać albo czarnych, albo czerwonych, w zależności od tego kogo "lubi" naczelny/prezes.
Dlatego polecam zostawić przekazy medialne samym sobie, a poczekać na efekt końcowy. Co ta zmiana, co nowy budżet przyniesie naszym prywatnym porftelom.
Mnie na przykład podoba się, że Kaczyński jest uczciwy i jak powiedział, że ma nie być podatku w paliwie to go nie będzie ;) (tak, to przekaz też z mediów :D )

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 09:02   

W kwestii opłaty paliwowej i podobnych rzeczy to oni badają teren jak przyjmą media/społeczeństwo i potem nagle, ustawy/przepisu nie będzie. Gdyby nie to, że krzyk o opłacie paliwowej zrobiły też media związane z Pisem (DoRzeczy krytykowało tą ustawę) to by się nie wycofywali.

Ogólnie nie podoba mi sie retoryka niektórych ministrów, głównie Radziwiłł i Szyszko no i Błaszczak. Jeśli my jesteśmy świetnie przygotowani na zamachy to polecam chaos w Sopocie kiedy ogłoszono alarm bombowy na dworcu w ostatnich dniach :D

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 09:19   

No, ale na tym właśnie to forum polega, ze dyskutujemy o swoich poglądach zwłaszcza wtedy gdy są różne. Dyskusja na temat, w którym wszyscy we wszystkim się zgadzają raczej nie potrwała by długo i skończyłaby się pewnie na 2-3 wpisach typu: "dobrze gadasz" czy "polać mu".

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 09:25   

Dlatego ja chętnie biorę udział w takich dyskusjach ;) I tłumaczę na przykład teraz z czego wynika różnorodność w podawaniu tych samych faktów przez różne media. Co prowadzi to skrajnych opinii wśród odbiorców tychże faktów. I wtedy "fakty" stają się "fucktami" ;)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 12:01   

Bubu napisał/a:

Ludzie wrzeszczący o demokracji nie potrafią się z nią pogodzić.

Bubu, nie bronię PO ani Nowoczesnej, ALE zmienianie Konstytucji za pomocą ustawy to nie jest demokracja..., do tego mandatu PiS nie ma (w przeciwieństwie np. do Orbana, który miał większość konstytucyjną). Tak samo nie jest demokracją nieszanowanie praw mniejszości parlamentarnej (tutaj wszyscy są siebie warci).

Odpowiedz do tematu