ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 17:05   

Jakiej mojej? Dobrze się czujesz? Jak oni wyciągali łapy po moją kasę, to tak samo protestowałem jak teraz.
Poza tym, rozumiem że jak ktoś inny nas okradł w jednej sprawie, to drugi w innej też może? Ciekawa logika. Ja myślałem, że to ma być dobra ZMIANA, a nie są o samo od nowa.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Lip 10, 2017 17:12   

Po czy m.in. cymbała poznasz? A choćby po tym, że stawia znak równości między płaceniem kartą służbową za śledzia a okradaniem państwa na miliardy jak w przypadku umowy gazowej. Tu jest problem z Rafałkiem, a jak się pozbyć Gersdorfów, Michników, Żurków i reszty czeredy?!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 17:24   

Ale może licz się ze słowami? Gdzie takiej kultury uczą, żeby nie dać ani jednego argumentu i obrzucać rozmówcę inwektywami?

Wasz problem polega na tym, że fanatyzm przesłania Wam zdolność logicznego myślenia. Tak długo, jak będziecie dawać sobie wmawiać, że walka z jednym złodziejstwem usprawiedliwia drugie złodziejstwo, tak długo będzie u nas trwać ta beznadzieja. Jedni wyjmują nam z prawej kieszeni, przychodzą inni, zaczynają wyjmować z lewej, a gawiedź zachwycona, bo zmiana.

Nigdzie i nigdy nie pisałem, że nie należy rozliczyć patologii poprzedniego rządu. Ale nie zgadzam się, żeby to się odbywało kosztem patologii obecnego.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Lip 10, 2017 17:36   

Pytam się Ciebie, ukulturalniony lemingu - widziałeś liczby dotyczące stanu gospodarki?! Budżet jest większy czy mniejszy? Dług zaciągnięto większy? Mamy większy deficyt? Jak ze ściągalnością podatków i ściganiem złodziei? Naprawdę Twoje miejsce jet na acmilan.com.pl. Ale, zdaje się, nie chca Cię już tam...

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 17:55   

Jak to mawia Stanisław Michalkiewicz, w Polsce obowiązuje najważniejsza niekonstytucyjna zasada ustalona przy okrągłym stole: "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych, a kopiemy się tylko po kostkach"... Tak w skrócie wygląda rozliczanie jednych przez drugich od prawie trzech dekad...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 18:31   

Nie ma żadnych waszych i naszych. To są jedni i ci sami.

jarles napisał/a:
widziałeś liczby dotyczące stanu gospodarki?! Budżet jest większy czy mniejszy? Dług zaciągnięto większy? Mamy większy deficyt? Jak ze ściągalnością podatków i ściganiem złodziei

Nie wiem, jak zamierzasz zrobić z tych danych użytek, ale spróbujmy.

Wzrost gospodarczy za ostatni rok 2,6 - rozwijamy się, chociaż wyraźnie wolniej niż w poprzednim roku (2015), czy jeszcze poprzednim. Wzrost mnie cieszy, generalnie dobra kondycja naszej gospodarki mnie cieszy, ale powiedz, jak mam wnioskować z tego o jakiejś znaczącej poprawie, skoro za PO też mieliśmy same wzrosty, czasem nawet większe (2010, 2011, 2014), przy czym koniunktura w Europie była znacznie gorsza?

Deficyt budżetowy mamy za to najwyższy w historii, czyli się zadłużamy. Zresztą dług publiczny szybuje w górę niezmiennie, tak samo jak za poprzedników, tylko szybciej.

Wpływy z VAT? Były nieznacznie wyższe, więc coś drgnęło, chociaż to nie dziwi biorąc pod uwagę wzrost gospodarki.

Co do bieżącego roku, widzę że dane szczątkowe są bardzo optymistyczne i zobaczymy. Ja tam będę się cieszył, jeśli się okaże że faktycznie coś się zmieni, ale poczekajmy do końca roku. W poprzednim też do grudnia było wszystko super, aż trzeba było zwrócić przetrzymywany VAT.

W każdym razie, gdzie widzisz te drastyczne zmiany na plus? Rozwój nieco spowolnił, VAT nie wzrósł zbyt mocno, deficyt rekordowy. Nie różni się to praktycznie niczym od wyników, jakie miało PO, które podobno kradło na potęgę.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 18:45   

rafal996 napisał/a:
Nie ma żadnych waszych i naszych. To są jedni i ci sami.

Ale na potrzeby urabiania umysłów mas wyborczych są ci "wasi i nasi"...

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Lip 10, 2017 21:50   

I znowu udowadniasz, Rafałku, ze dane to masz chyba z TVN. I jak ja mam z Tobą dyskutować, skoro białe czarnym nazywasz?! Dramat!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 22:28   

:D
Z GUS mam. Rozumiem, że jest lewacki?

Ale serio, do tego stopnia sobie stworzyłeś alternatywną rzeczywistość, że masz jakieś inne dane gospodarcze niż oficjalne? Weź może je przedstaw razem ze źródłem. Może to ja się mylę i mnie sprowadzisz na dobrą drogę. Serio piszę, o nie wiem jakie inne dane możesz mieć.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 10, 2017 23:01   

jarles
Prawdy objawione Sumlińskiego mnie nie ruszają. Prawdy o SKOK może i bardziej, ale też jakoś szału z tego powodu nie dostaje. Ośmiorniczki na służbową kartę? Tak to mnie rusza, bo złodziejstwa nie lubię. Lubię uczciwość za to. Dlatego jestem pewny co do Kaczyńskiego, ale nie jestem pewny co do jego otoczenia. Co do PiS to mam obawę, że jak Jarek zejdzie to wszystko się rozleci, bo wtedy wyjdzie co kto chce dla siebie.
Jeśli chodzi o sedno sprawy to uważam, że prędzej Sumliński padnie ofiarą gry o poziom wyżej niż sięga jego głowa niż ktoś pozwoli mu pokazać kwity. Problem z Twoją oceną tej sytuacji jest taki, że wiesz tyle co ja, tyle co reszta. Czyli tyle ile może wyjść na światło dzienne. O ile nie jesteś dopuszczony do tajemnic państwowych oficjalnym kanałem lub masz dojście do takowych mniej przyjaznymi ścieżkami. Mówisz, że czytasz i wiesz więcej? Fajnie. Ja też czytam, też wiem i też wyciągam wnioski. Skąd wiesz że moja wiedza nie jest większa od Twojej, skąd możesz zakładać, że Twoja interpretacja "faktów" jest trafniejsza i bliższa prawdzie? O Sumlińskim z tej chwili mogę napisać jedno i to samo: był bardzo dobrym dziennikarzem śledczym, ale stał się marnym pisarzem gatunku political fiction. W literaturze zachodu jest wielu takich "spiskowców" tylko, że oni to wiedzą i znają swoje miejsce w szeregu. Dla służb są więc tylko pewną odskocznią od tego świata. Sumliński zaś uważa się za "półboga" tej dziedziny, napisał książkę sklecając ją z trzech papierków, pięciu wniosków i kilku tomów książek innego autora. Mówię Ci bardzo poważnie: jeśli coś wie, jeśli ma na coś papier to albo będzie miał dużo szczęścia i udowodni coś przed sądem, albo odpowiedni ludzie "rozegrają" nim swoją wojnę. Historia pokaże, na razie możesz gdybać sobie ile Ci się żywnie podoba.
Co do poziomu życia w Polsce i wyganiania mnie z niej? Mnie się żyje dobrze, pieniędzy mi wystarcza, bo pracuję i się staram. Znam realia państwowości, więc mnie podatki nie ruszają, muszą być i tyle. I za jednych i za drugich będą i były. Nieudolość ludzka wynikająca ze chciwości zawsze będzie z kolei nakłaniać do patologii typu ośmiorniczki i rozpisywanie kilometrówek do Madrytu. To dla mnie tez normalne. To że politycy mnie ciulają to też wiem. Czerwoni, czarni, jeden ch...
Ja robię swoje: pracuję, co kwartał płacę podatek i wydaję w Polsce jak najwięcej mogę. Reszta mnie mało obchodzi, bo jest częścią świata, do którego nie należę i nie mam zamiaru należeć. Już dawno zrozumiałem, że świata nie zmienię ;)

kazelot 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 10:30   

jarles napisał/a:
ludziach, którzy za tzw. 'Ojczyznę' ryzykują życiem, .

kogo masz na myśli ?

Dark Eldar 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 12:15   

miszcz napisał/a:
Przewinęło mi się jakiś czas temu info o skorumpowanych sędziach, którzy wydawali wyroki w sprawie osób z Amber Gold. Jest ktoś w stanie więcej światła na to rzucić? Przerażające są trochę takie informacje.

Wątpię, żeby ludzie wyszli na ulice przez podatek.

Możesz powiedzieć jakie wyroki zapadły w sprawie osób z Amber Gold? Z tego co wiem to żadne ale już wiadomo że wydali je skorumpowani sędziowie, żenada, zero wiedzy ale powtarzamy plotki na podstawie wypowiedzi jakiegoś Suskiego czy kogoś o podobnym intelekcie i wiedzy...
W Polsce żaden sędzia nie został skazany ani nawet oskarżony o korupcję poza Panią z Olsztyna która wzięła słoik miodu i z tego co wiem powiesiła się później. Prokuratura drugi raz jest w rękach Ziobry i trudno przypuszczać, że tuszuje takie sprawy skoro wywlekają jakieś nalepki na książkach i 50 zł na stacji benzynowej ale i tak można pierdzielić o skorumpowanych sędziach.
Dodam że nie bronię tych sędziów od pendrivewów czy 50 zł ale od tego do korupcji bardzo daleko.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 14:12   

Wyjątkowo poszukałem o sprawie, ale czuję się teraz źle ze sobą, że w ogóle napisałem posta. Nie uczestniczę w dyskusjach o polityce. Z chęcią bym o wielu kwestiach społecznych czy kulturowych porozmawiał, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto wrzuci wszędzie politykę i zapragnie kłótni na ten temat. Niektórych też ewidentnie dawno nikt nie przytulił.

Co do sprawy Janusza K. Info znalazłem na pikio, ale nie kojarzą mi się z solidnym dziennikarstwem, więc liczyłem, że ktoś wie coś więcej.
http://pikio.pl/sedzia-sk...000-zl-lapowki/

Więcej i rzetelniej chyba tutaj napisano.
http://koscierski.info/wi...-wiezienia.html

Cytat:
Dodajmy też, że w 2006 roku orzekał w sprawie Marcina P. Za popełnione przestępstwo prezesowi Amber Gold groziła kara od pół roku do ośmiu lat więzienia, a otrzymał jedynie niewielką grzywnę, co więcej, nie miał nawet obowiązku naprawienia szkody.

Poza tym podpisuję się pod tym co napisał Kargool, zwłaszcza pod koniec :)

A wyjazd jak najbardziej biorę pod uwagę :) Z chęcią bym pozwiedział więcej świata.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 06:31   

jarles napisał/a:
Celowo się nie odzywałem przez chwilę, żeby poobserwować i wychodzi na to, że miałem rację. A teraz pojadę prawie po wszystkich. Otóż, chłopcy, Wy nie macie pojęcia o tym, co się dzieje i co opisujecie. Nie jesteście na bieżąco, coś tam czytacie, a próbujecie robić za ekspertów. Tak Wam źle za PiS?! - to zjeżdzać z tego kraju. Won, parchy, bo tak Was można tylko nazwać. Kim jesteście, skoro jedziecie po ludziach, którzy za tzw. 'Ojczyznę' ryzykują życiem, podczas gdy Wy przy najbliższej okazji schowalibyście się pod sukienkę mamusi. Rafal66, Ty naprawdę jesteś lemingiem, wręcz wzorcowym. I to nawet nie powinna dla Ciebie być obraza. Oddaj 500+ za dzieciaka i zmykaj stąd. Z Londynu, po lekkim zmądrzeniu, może zaczniesz uruchamiać swojego nietęgiego orzeszka. Kargool, to nie Twoja domena ewidentnie, zatem albo się doinformuj albo nie nadkładaj zbędnego pisania. miszczuniu, sam się wystawiasz na pośmiewisko wylewając swoją ignorancję na stolik. Też wyjazd z tego kraju! O tych, którzy pojawili się po latach na stronie i próbują niejako odżyć aż szkoda wspominać, bo to jest bieda aż po Helsinki. A teraz tak - jeśli o Macierewicza, Sumlińskiego i innych idzie - nie pasuje Wam TVP, nie przechodzą prawicowe media. No to może w te zakute łby dotrze Witold Gadowski czy Jerzy Robert Nowak. Oglądnijcie czasem 'Minęła 20' albo 'Poranki' z Klarenbachem i próbujcie udowadniać, że ów i Rachoń to Wybrocza, propaganda itd. itp. Rzygam, jak Was czytam, bo właśnie przez takie bezkręgosłupowe łajzy Polska jest, gdzie jest mimo wielkiej ofiary.

Piękne. Ja się czuję przekonany do Twoich racji, choć dla pewności można było dodać jeszcze trochę wyzwisk, żeby mieć pewność, że dotarło do każdego.
Jak byś mógł mi tylko pomóc, bo się waham, kto najbardziej ryzykuje życie za Ojczyznę? Misiewicz? Może Jasiński wciśnięty na fotel prezesa Orlenu z pensją 1,7 mln PLN rocznie? Albo Sadurska, która w zarządzie PZU ma zarabiać 1 mln PLN rocznie? Witold Ziobro i Patrycja Kotecka (brat i żona Zbigniewa Ziobry), którzy też dostali intratne fuchy w PZU? CZy też Daniel "wszystko mogę" Obajtek, który został przepchnięty na prezesa Energi nawet wbrew statutowym regulacjom spółki (o jego pensji dowiemy się po publikacji sprawozdań). Ja bym chyba mimo wszystko stawiał na Misiewicza, w końcu został już nawet za to odznaczony ;) .

Rachoń to dziennikarz TV Republika, który został teleportowany do TVP po przejęciu władzy przez dobrą zmianę. Jestem pewien, że będziesz oglądał Tomasza Lisa jak kiedyś znowu zagości w TVP, bo nagle stanie się jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki niezaangażowanym politycznie dziennikarzem :prayer:

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 14:15   

Jak widać w PiSie są jeszcze indywidualiści, którzy mają swoje zdanie i to całkiem niegłupie:

LINK

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 11:34   

Niemiecki portal polskojęzyczny pisze... http://wiadomosci.onet.pl...-pzu-sa/l8jemgy
Marco7 napisał/a:
Albo Sadurska, która w zarządzie PZU ma zarabiać 1 mln PLN rocznie?

To chyba tyle, jeżeli chodzi o fale fejków, półprawd itd z jakimi mamy do czynienia codziennie.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 14:42   

Bubu, to nie jest żaden fake news czy półprawda. Ma podpisaną umowę na 90 tys miesięcznie, czyli 1,08 mln PLN i nawet przytoczony przez Ciebie link to potwierdza. Napisałem ma zarabiać, a nie zarabia. To, że zdecydowała się nie pobierać tej pensji przez jakiś czas jest godnym pochwały i nie mam problemu, żeby to przyznać. Natomiast wciąż pod nową kominówką będzie zarabiać najprawdopodobniej koło 65 tys miesięcznie. I to podstawowej pensji, bo będzie mogła jeszcze drugie tyle dostać w bonusie.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 22:10   

Najprawdopodobniej, podobno... To są właśnie te półprawdy albo fejki. W TV i necie poszło info o 90tys co finalnie będzie nieprawdą. Sprostują? :rotfl2:
https://twitter.com/kdwojakowski/status/885401938375966720

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 22:51   

Najprawdopodobniej, bo ustawa nie jest jeszcze przecież przegłosowana w ostatecznym kształcie. Według wstępnego projektu zarabiałaby 65 tys. PLN. Może tak zostanie, może wyjdzie maks 50 tys, a może pozostanie przy 90 tys. Nie ja decyduję o kształcie ustawy więc użyłem najbardziej wydawałoby się pasującego słowa w języku polskim. No, ale rozumiem, że tonący brzytwy się chwyta i robisz wszystko, żeby nagiąć moje wypowiedzi, tak by pasowały do Twoich tez.
Wytłumacz kto i co miałby niby prostować? Dziwnym trafem Sadurska nie miała żadnych oporów, żeby podpisać umowę na 90 tys PLN miesięcznie mimo absolutnego braku kompetencji i doświadczenia w jakimkolwiek obszarze w jakim operuje PZU. Pod pręgierzem opinii publicznej zdecydowała, że nie będzie przez jakiś czas pobierała tej pensji. Ale nawet jakby jutro się podała do dymisji i nigdy ( a nie tylko przez jakiś czas) tych pieniędzy nie dostała, to nie zmienia to faktu, że informacje podane o jej pensji są prawdziwe i nie ma tu czego prostować. Co najwyżej można podać kolejną informację, że późno bo późno, ale Sadurską ruszyło sumienie.
To trochę tak jakby ktoś coś ukradł, a po usłyszeniu zarzutów zwrócił skradzione rzeczy wytaczając jednocześnie człowiekowi, którego okradł proces o zniesławienie. No bo przecież cytując Ciebie informacje o kradzieży ostatecznie okazały się nieprawdziwe.

P.S. Bubu, a zastanowiłeś się już może jak to jest z tym Macierewiczem ;) ?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 23:33   

Marco7 napisał/a:
To trochę tak jakby ktoś coś ukradł, a po usłyszeniu zarzutów zwrócił skradzione rzeczy wytaczając jednocześnie człowiekowi, którego okradł proces o zniesławienie. No bo przecież cytując Ciebie informacje o kradzieży ostatecznie okazały się nieprawdziwe.
Że jak? Jak ktoś coś ukradł to ukradł, stał się FAKT. To, że ewentualnie zwrócił nie ma znaczenia, fakt kradzieży się stał. A tu poszło info, że będzie zarabiała kwotę X a jak się okazuje nie będzie tej kwoty zarabiała. Dość proste.
Marco7 napisał/a:
P.S. Bubu, a zastanowiłeś się już może jak to jest z tym Macierewiczem ?
A co konkretnie z tym Macierewiczem?

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 07:19   

Twierdzisz, że informacja o pensji Sadurskiej jest fake newsem, półprawdą, w skrócie kłamstwem, domagasz się sprostowania, co jest niedorzecznością taką samą jak czepianie się w moim wpisie słowa "najprawdopodobniej".
Sadurska podpisała umowę w PZU dającą jej pensję około 1 mln PLN rocznie i o tym informowały media. Nie ma znaczenia to czy później Sadurska zdecydowała się nie pobierać okresowo pensji (co ma miejsce w rzeczywistości), całkowicie zrezygnowała ze stanowiska w PZU, czy podpisała nową umowę na np 15 tys PLN miesięcznie. Nie zmienia to prawdziwości historycznej informacji, nie ma mowy o zmyślonym newsie, kłamstwie czy czymkolwiek takim.

Tak samo jak ktoś Ci ukradnie zegarek, to tylko dlatego, że go oddał nie może negować historycznego faktu i to dokładnie miałem na myśli przytaczając przykład z kradzieżą. Ale jak Ci się nie podoba to podam inny. W Warszawie jest teraz słoneczna pogoda. I nawet jeśli popołudniu spadnie deszcz to nie masz podstaw do nazywania tej informacji fake newsem czy półprawdą. Nie będzie też podstaw, żebym prostował tą informację, ja co najwyżej mogę podać nową/dodać aktualizację.

Pytałem się Ciebie kilka postów temu, czy na tej samej zasadzie co Komorowskiego o współpracę z FSB podejrzewasz Macierewicza.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 07:57   

Marco7 napisał/a:
domagasz się sprostowania
Zadałem jedynie pytanie... Raczej retoryczne bo "tamtej stronie" nie zależy na faktach, trzeba walić wszystkim co się da w rządzących jak na wyżej wklejonym linku widać. Umowe podpisała na tyle? Mogła na mniej? Nie wiem, pytam, a to dość istotne.
Marco7 napisał/a:
Pytałem się Ciebie kilka postów temu, czy na tej samej zasadzie co Komorowskiego o współpracę z FSB podejrzewasz Macierewicza.
Tego Macierewicza, który wraz z Kaczyńskim na przemian (w zależności co danego dnia pasuje) albo są agentami Moskwy albo dążą do wojny z Rosją? To już dużo bardziej podejrzany jest ex Prezydent.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 18:04   

http://gosc.pl/doc/403588...ie-miliard-euro

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Lip 14, 2017 21:29   

Poniżej pakiet propagandy z dnia dzisiejszego w reżimowej telewizji! Same fake newsy, naginanie rzeczywistości, zero obiektywizmu i oborona współczesnej bolszewii. Ogółem - skandal!

https://www.youtube.com/watch?v=zrrvi0jaPqM

https://www.youtube.com/watch?v=VpGHNid3RGY

https://www.youtube.com/watch?v=PlWNPAfwLnc

https://www.youtube.com/watch?v=qpgkYOvM5CM

Bon appetit, my dear lemmings. But bear in mind - it takes a little patience...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 22:16   

Na całość nie mam czasu ale tu widać kto w programie jest oszołomem a kto normalnie prowadzi dyskusje.
https://www.youtube.com/watch?v=PlWNPAfwLnc

Odpowiedz do tematu