ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
San Siro
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 17:07   

Hmmm, jakoś nie kojarzę braku fosy przy prostych... Kiedy je zlikwidowali? Kurczę, za dużo jarałem skrętów i piłem borghetti na meczu 2 miechy temu stąd nie wpadło mi do głowy, by o tym pamiętać ;) . Nie chcę skłamać, że ich nie ma. Myślę, że teraz na derbach ktoś tam z tego forum będzie (na pewno mój bytomski ziomek - kazelot), to pamiętajcie, by się tematowi dobrze przyjrzeć. I nie jarać/chlać za dużo!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 17:31   

Zamiast fosy jest tylko niski płotek, miałem na myśli zmiany na trybunie na prawo, jeśli patrzymy z Curva Sud. Ubyło też krzesełek u dołu, a na samej górze chyba pojawiło się coś w rodzaju loży, czy nie wiem jak to nazwać.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 29, 2016 13:22   

pepe - nie chlac za duzo :) ? :rotfl:
W sierpniu na San Siro byłem to byl remont , wtedy to likwidowali fose przy ławkach rezerwowych .
rangiz - cos tam spróbuje zobaczyc na tej pomarańczowej .

kazelot 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 10:38   

Co do pomarańczowej trybuny to nie jestem pewny czy na dole ubyło krzesełek. Na samej gorze to chyba nie loza tylko po prostu czarne krzesełka zamiast pomaranczowych . Tak to wygłądało z Curve Sud po kilku piwach :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 04, 2016 11:02   

Od kilku spotkań na środku, zamiast miejsc siedzących są chyba jakieś rusztowania.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 25, 2016 18:53   

Kazelot - miałeś się odezwać :P
Dziś media donoszą o spotkaniu Thohira z Barbarą, odnośnie stadionu i tego, że nadal nie wykonano nawet zaplanowanych przed finałem zmian i modernizacji... ciekaw jestem, jak prezentowała się ta lista modyfikacji na papierze, bo np. o zniesieniu barier mówiło się od dawna, ale nikt z tym nic nie robi.
Inter twierdzi, że stadion da się jeszcze przystosować do obecnych realiów, ale obiekt, który nie był ruszany od mundialu w 1990 roku wymaga wkładu minimum 150 mln euro.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 29, 2016 12:57   

Witam
Napisalem co widzialem w czasie derbów :
Co do pomarańczowej trybuny to nie jestem pewny czy na dole ubyło krzesełek. Na samej gorze to chyba nie loza tylko po prostu czarne krzesełka zamiast pomaranczowych . Tak to wygłądało z Curve Sud po kilku piwach :)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 29, 2016 20:20   

kazelot, Po prostu pokrowce czarne

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 17:32   

Jakiś czas temu poznikały wysokie bariery, oddzielające trybuny za bramkami od tych, wzdłuż boiska. Teraz, na meczach ligowych stoi tam jedynie kilku stewardów. Podobnie, zniknęły podwójne płoty i część pleksy na dolnych kręgach, a została w zasadzie jedna barierka.

Klatki też nieco przypudrowane:

Na środku trybuny pomarańczowej zakończyły się już chyba wszystkie prace, na pierwszy rzut oka, jest więcej przejść i pojawiły się jakieś dodatkowe wejścia(?)

Nikt z Was nie natrafił na artykuł, dotyczący wymogów UEFA odnośnie niezbędnych remontów, w związku z meczem finałowym LM na San Siro?

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 17, 2016 18:00   

Na drugim kręgu również poznikały pleksy? Czyli jak Milan jest gościem i Inter gospodarzem, to oddzielają ich na łuku stewardzi? Jak byłem na San Siro w listopadzie to te pleksy jeszcze normalnie stały.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 18:18   

Roma normalnie siedziała w klatce, między drugim, a trzecim bez zmian.
Jeśli zdemontują, to pewnie tylko na sam finał, w weekend przecież jeszcze grała liga.
UEFA ma ogromne zastrzeżenia do tempa prac makaronów i wynikających z tego opóźnień, ale bez biegłego włoskiego, nic więcej w temacie się nie dowiemy.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 17, 2016 19:49   

Przecież sektor gości obecnie jest na 3 kręgu. Mi chodzi o krąg 2 - czy dalej są pleksy oddzielające fanatyczne sektory na łukach od prostych.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 20:46   

To się dogadaliśmy... :P
Jest, standardowo przy niej po jednym, symbolicznym ochroniarzu na całą wysokość piętra.
Za to na parterze niebieskiej, tam gdzie jeszcze niedawno RAMS i Tigre, nie ma już tego podwójnego płotka, przez który radość po golu osób z pierwszych rzędów była w ostatnich latach utrudniona.
Została barierka, wysoka na jakiś metr.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 27, 2016 19:49   

http://stadiony.net/aktua...e_przed_finalem

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 14:39   

Nawiązując do ostatnich informacji podanych przez media (400 mln na renowacje San Siro), to wydaje mi się, że bez wykupienia Stadionu taka opcja nie ma sensu, za te pieniądze (plus zakup terenu) można naprawdę zbudować super stadion. Za większą kwotę buduje się stadiony niemal tylko w USA.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 18:17   

lord bass napisał/a:
Za większą kwotę buduje się stadiony niemal tylko w USA.

Z Warszawy jesteś, masz więc stadion o takim koszcie budowy za oknem ;)

theoden92 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 21:21   

Nie wiem, ile kosztowal stadion Energi w Gdansku, ale tez jest imponujacy.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 21:24   

Venomik,
Zbytnim fanem naszego narodowego nie jestem. Prędzej podałbym przykład Velodrome (niecałe 300), stadion Lyonu za 400, Lille za 300.

theoden92 napisał/a:
Nie wiem, ile kosztowal stadion Energi w Gdansku, ale tez jest imponujacy.

864mln zł według stadiony.net

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 21:31   

lord bass napisał/a:
Venomik,
Zbytnim fanem naszego narodowego nie jestem.

A ktokolwiek jest fanem tego stadionu, wybudowanego za absurdalne pieniądze? ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 21:42   

Venomik, Jak zajmujowali sie tym ludzie niedoświadczeni. Plus wpływ polityki. Mieszanka wybuchowa.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 21:57   

Wiem. Ja tylko chciałem podkreślić absurd naszego kochanego narodowego (jego kosztów) - nie musisz mi wyjaśniać skąd one się wzięły.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 22:41   

Choć i tak zastanawiają mnie koszty amerykańskich stadionów, ktore sa często kilkukrotnie droższe od tych najdroższych europejskich.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 05, 2016 22:50   

Nigdy się tym nie interesowałem. Możesz podrzucić, jeśli masz pod ręką, jakieś 2-3 przykłady dziwnie drogich stadionów?
Może to tak jak z samochodami, które z punktu widzenia europejczyka są dziwne. Duży silnik, mało koni, ciężko skręcać, itp. A jednak jest to zupełnie racjonalne.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2016 12:50   

Yankee Stadium 1,5mld
Lucas Oil Stadium 720mln
Levi's Stadium 1,27mld
AT&T Stadium 1,3mld
Lambda Field 960mln
MetLife Stadium 1,6 mld

Ciężko powiedzieć skad te różnice.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2016 13:05   

Nie znam się zbytnio, ale chyba głównym przeznaczeniem takiego Yankee Stadium jest baseball, co nie przeszkadza oczywiście by rozgrywać tam również mecze piłki nożnej czy futbolu amerykańskiego. Samo boisko do gry w baseball powinno być zatem większe od zwykłego boiska do gry w piłkę nożną. Teraz pytanie czy na San Siro można by było grać w baseball? Wydaje mi się, że nie...

Odpowiedz do tematu