ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
San Siro
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 23:24   

lord bass napisał/a:

Zmniejszenie pojemności = mniej kibiców = mniej pieniędzy.

A o ile byloby zmniejszenie? 10tys?
To w maksymalnie 2-3 spotkaniach w sezonie bylby "problem" + 4-5 meczach w LM? Troche malo...

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 08:33   

Kilka danych dot. stadionów (za stroną www.stadiony.net )
1. Koszt modernizacji Stade Velodrome 273mln euro
2. Koszt modernizacji Maracany 342mln euro
3. Koszt budowy nowego stadionu Atletico Madryt 240mln euro
4. Koszt budowy nowego stadionu Valencii 300mln euro

Wiadomo, że stadion stadionowi nierówny, ale to zestawienie pokazuje, że nowy stadion wcale nie musi być droższy, niż gruntowny remont starego.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 11:17   

nadal nie rozumiem dlaczego sporo ludzi tutaj uwaza ze SS wymaga jakiejs gruntownej renowacji.
nasze stare rozpadajace sie wymagajace gruntownych prac San Siro ma 5200 biznesowych miejsc podczas gdy ultra hiper nowoczesny stadion juve 3600...
SS potrzeba odrobine poszerzenia infrastruktury kibicowskiej by kasa zostawala w rekach klubu a nie w budach a kolkach przed stadionem i przede wszystkim potrzeba nam posiadania stadionu na wlasnosc (ewentualnie pol na pol z interem) by zarobionymi na meczu pieniedzmi nie dzielic sie z miastem ktore zarzadza obiektem

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 11:24   

VelenoRosso napisał/a:
SS potrzeba odrobine poszerzenia infrastruktury kibicowskiej by kasa zostawala w rekach klubu

To oraz unormowanie własności żeby w razie czego jakieś przyszłe remonty były finansowane z kieszeni właściciela/i :)
Wybudowanie nowego obiektu to problem związany z podłączeniem go do miejskiej infrastruktury. Metro, drogi, przystanki etc.
San Siro to dobra lokalizacja i tradycja, więc jeśli koszta wszelkich prac modernizacyjnych byłyby porównywalne do zakupu działki i postawienia nowego stadionu to lepiej zostać na starym i dbać. Ale tylko w przypadku własności :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 19:05   

VelenoRosso napisał/a:
nadal nie rozumiem dlaczego sporo ludzi tutaj uwaza ze SS wymaga jakiejs gruntownej renowacji.

Ja Ci powiem dlaczego.
Większość z nich nie była na San Siro. A jak byli to nie zrobili tour de San Siro, które kosztuje bodajże 10 eur i jest dostępne tylko w dni niemeczowe. Ja to mam za sobą i stwierdzam, że San Siro jest zajebiście funkcjonalnym obiektem. Szatnie, całe wnętrze, loże biznesowe - wszystko jest na najwyższym poziomie. A to, że na stadionie jest fosa stanowiąca swoiste "ku pamięci" dla dawnych czasów kibicowskiego rozpasania, to rzecz, o której oglądając transmisje nawet nie wiesz, a będąc na stadionie praktycznie nie zauważasz.
Poddawanie się jakimś debilnym trendom, że inni budują, remontują to my też musimy jest chore. San Siro jest obiektem świetnym w dalszym ciągu. Jedyna kwestia, to stworzenie w kuluarach stadionu SS swoistego centrum pozwalającego na trzepanie kasy z wynajmu biur, pomieszczeń itp. Problem w chwili obecnej będzie stanowiła lokalizacja SS, gdy budowana jest tam linia metra bezpośrednio ze stacją pod SS. Przez tą budowę okolica stadionu jest niemal całkowicie wymarła.

lord bass - w czasie, gdy dobudowywano trzeci krąg na San Siro (przed Italia '90) rozgrywano na stadionie normalnie mecze. Mam w swojej kolekcji fotek kibicowskich całą serię ukazującą trybuny z oprawami, ale też i w tyle widać kolejne etapy budowy obiektu. Wynika z tego, że wszystko normalnie odbywało się w czasie, gdy Milan grał w lidze, mało tego - zaczął wtedy święcić swoje największe triumfy.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 20:55   

Chcą podobno zdjąć pleksę między klatką gości a sektorami gospodarzy, ciekawe kto na to wpadł :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 21:33   

Przecież to nic nie zmieni, bo sektor gości i tak oddzielony jest od dolnych kręgów siatką, co jest w Serie A wymogiem od 2007 roku (związane jest to z rzucaniem przez kibiców rac na boisko). Więc i tak kibice gości będą nadal oddzieleni od gospodarzy nieprzekraczalną barierą, już nie wspomnę o tym, że Tessera załatwia sprawę, bo na wyjazdy chuligani po prostu nie jeżdżą, bo nie mogą. Więc nie ma strachu, że do czegoś więcej to doprowadzi :) .

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 22:08   

cala ta plekse z 3ciego powinni w piz...wypieprzyc.poza tym ze przeszkadza w ogladaniu jak siedzisz w dolnych sektorach nic wiecej ona nie wnosi

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 23:45   

pepe napisał/a:
VelenoRosso napisał/a:

Ja Ci powiem dlaczego.
Większość z nich nie była na San Siro. A jak byli to nie zrobili tour de San Siro, które kosztuje bodajże 10 eur i jest dostępne tylko w dni niemeczowe. Ja to mam za sobą i stwierdzam, że San Siro jest zajebiście funkcjonalnym obiektem. Szatnie, całe wnętrze, loże biznesowe - wszystko jest na najwyższym poziomie. A to, że na stadionie jest fosa stanowiąca swoiste "ku pamięci" dla dawnych czasów kibicowskiego rozpasania, to rzecz, o której oglądając transmisje nawet nie wiesz, a będąc na stadionie praktycznie nie zauważasz.
Poddawanie się jakimś debilnym trendom, że inni budują, remontują to my też musimy jest chore. San Siro jest obiektem świetnym w dalszym ciągu. Jedyna kwestia, to stworzenie w kuluarach stadionu SS swoistego centrum pozwalającego na trzepanie kasy z wynajmu biur, pomieszczeń itp. Problem w chwili obecnej będzie stanowiła lokalizacja SS, gdy budowana jest tam linia metra bezpośrednio ze stacją pod SS. Przez tą budowę okolica stadionu jest niemal całkowicie wymarła.

lord bass - w czasie, gdy dobudowywano trzeci krąg na San Siro (przed Italia '90) rozgrywano na stadionie normalnie mecze. Mam w swojej kolekcji fotek kibicowskich całą serię ukazującą trybuny z oprawami, ale też i w tyle widać kolejne etapy budowy obiektu. Wynika z tego, że wszystko normalnie odbywało się w czasie, gdy Milan grał w lidze, mało tego - zaczął wtedy święcić swoje największe triumfy.

Byłem i na meczu i na wycieczkach. Byłem tez na wielu nowoczesnych arenach, które biją na głowę SanSiro

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 01:49   

Pepe jesteś pewny co do tej siatki?
http://www.curvasudmilano...12-2013%203.JPG
http://4.bp.blogspot.com/...012-2013_09.JPG

123 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 07:22   

przeciez to nie jest SS :hmm:
poza tym i na gorze i na dole siedza goscie...

ps. ooo, jest i ziomek z venecji :p

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 10:24   

Źle zrozumiałeś 123, pepe pisał że siatka musi być bo jest taki wymóg , a rangiz wrzucił stadiony na których nie ma siatki, a zespoły grają s serie a.
w pogardzie mając każdy targ.

123 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 11:41   

moze zle sie wyrazilem. wydaje mi sie, ze wymog ten stosuje sie w sytuacji, gdy jedny z kregow siedza przyjezdni... choc z drugiej strony pepe pisze o rzucaniu rac na boisko...
sam juz nie wiem :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 12:44   

rangiz, jak pisałem o tych siatkach też miałem na myśli stadion Juventusu, ale on powstał niedawno. Jest jeszcze Parma bez siatek, znalazłoby się też i Lecce, Bari itd. itp., ale generalnie tam, gdzie w 2007 roku była opcja rzucania między sektorami racami, tam wprowadzono siatki, bądź kibiców przyjezdnych wyrzucono w najgorsze miejsca stadionów, by ich styczność z miejscowymi była zminimalizowana do zera. Na stadionach, gdzie nie było możliwości styczności między kibicami, siatek nie wprowadzano, natomiast powiększano do granic możliwości sektory buforowe (to dotyczyło dużych stadionów jak właśnie Lecce, Bari, Stadion Olimpijski w Rzymie, stadion w Weronie). Miało to miejsce po pamiętnym szale w strukturach rządowych związanym ze śmiercią psa we Włoszech i później z przegraną batalią o Euro z Polską i Ukrainą.

Celowo też wspomniałem o Tesserze - po wprowadzeniu tej karty ilość incydentów chuligańskich zmalała niemalże do zera, a miało to miejsce przecież właśnie parę lat temu, jeszcze przed oddaniem stadionu Juventusu do użytku czy rozpoczęciem rozgrywania meczów Torino na ich obecnym stadionie.

lord bass - i co z tego? To znaczy, że Milan ma władowywać kasę w coś nowego tylko dlatego, że inni mają bardziej nowoczesne obiekty? San Siro w obecnym stanie ma prawie 25 lat. Więc też trochę dystansu i mniej podniety. Jak ktoś ma super odwaloną chatę, to też będziesz za wszelką cenę brał kredyty, żeby mieć jak nie lepszą, to przynajmniej taką samą, pomimo że masz ją w pełni funckjonalną w obecnym stanie? Zastanów się. Niepotrzebny Milanowi owczy pęd. Na każdym kroku mowa jest o oszczędnościach i nie ma co się nawet łudzić, że Milan pójdzie w budowę własnego stadionu.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 14:12   

Ja bym tam chętnie zobaczył Stadion Silvio Berlusconi San Siro :king:

Też nie jestem entuzjastą nowego obiektu, najważniejsze to pozbyć się Interu, wykup, a potem spokojna modernizacja i będzie pięknie.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 14:21   

GPower napisał/a:
Ja bym tam chętnie zobaczył Stadion Silvio Berlusconi San Siro
I wtedy wyłączysz Pleja i pójdziesz spać ;)
Cytat:
najważniejsze to pozbyć się Interu, wykup, a potem spokojna modernizacja i będzie pięknie.
Większość wyjaśnił pepe i VelenoRosso. Co Was boli ten Inter, który ma te same prawa do stadionu miejskiego co Milan?

Jakakolwiek modernizacja stadionu powinna opierać się na zmianie konstrukcji pod względem oświetlenia/nieosłonecznienia... bo jak widać nadal boisko wygląda czasem jak pastwisko.

123 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 14:28   

oj, chyba kolega nie czyta dokładnie materialow na stronie gl. :)
http://www.acmilan.pl/prasa/wywiady/gandini_1.php

dla mnie w tym przypadku inter to tylko nazwa... rownie dobrze mogłby to byc fc sodomia, czy inna gomoria ;)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 15:08   

Czytałem Rafał ;) Dobrze wiemy, że żadna ze stron nie wyprowadzi się ot tak :)

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 15:11   

chrissnail napisał/a:
Czytałem Rafał ;) Dobrze wiemy, że żadna ze stron nie wyprowadzi się ot tak :)
A czy Inter przypadkiem sam się nie przymierza do budowy nowego stadionu?

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 15:18   

No i ? Czy Moratti czy Silvio szukają (albo chcieli) inwestora bo jak wiemy sami finansowania się nie podejmą. To zwykłe przepychanki. Na chwile obecna "najtaniej" jest dzielić razem stadion. A w sumie wybudowanie stadionu nie oznacza od razu mega zysków "już za chwilę". Arsenal jeszcze spłaca kredyty... Juve też ;)
Przykładem pozytywnym może być Alianz Arena... z Bayernem i TSV.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 17:49   

Chodzi o to że Inter już podjął decyzję i wcześniej czy później (w zależności od tego kiedy ten ich nowy stadion powstanie) wyniosą się z San Siro więc automatycznie pojawia się opcja posiadania go na własność gdyż będziemy jego jedynym użytkownikiem ;) Teraz interesy słabo idą, kadra jest przeciętna a Milan w kryzysie jednak mimo wszystko warto już by było się zastanowić nad tym i wstępnie się rozeznać o jakich w ogóle kwotach mowa (sam jestem ciekaw ile trzeba wyłożyć na wykup obiektu) i ewentualnie nad późniejszymi kosztami modernizacji, powtarzam - WSTĘPNIE!

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 20:08   

Rossonero_ napisał/a:
Chodzi o to że Inter już podjął decyzję i wcześniej czy później (w zależności od tego kiedy ten ich nowy stadion powstanie) wyniosą się z San Siro więc automatycznie pojawia się opcja posiadania go na własność gdyż będziemy jego jedynym użytkownikiem ;)

Dokładnie to mam na myśli, skoro Inter ma w planach nowy stadion, to na pewno nie będą się interesować modernizacją/wykupieniem San Siro razem z Milanem, więc będziemy tym musieli się zająć sami.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 25, 2013 22:55   

No i tu pojawia się problem, Inter będzie sobie planował, i planował, i planował... my będziemy czekać, i czekać, i czekać. Niczego nie będzie ;)
Wątpię w to żeby coś się ruszyło patrząc choćby na ruchy transferowe obu klubów, bez szejków nie da rady niestety.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 19:20   

http://fcinter.pl/news/20...kupimy-san-siro

Trzymam za słowo :king:
#10 Rui Costa per sempre!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 03, 2013 17:49   

Ktoś pytał niedawno o modele stadionu, znalazłem też u nas takowe.
http://sklep.stadiony.net...search[detail]=

Odpowiedz do tematu