ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
Najlepsza jedenastka świata FIFPro 2004/05
Autor Wiadomość
inv 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 20:45   Najlepsza jedenastka świata FIFPro 2004/05

"Międzynarodowa Federacja FIFPro ogłosiła wyniki ankiety przekazanej przez FIFPro 38 tysiącom zawodników w 40 krajach.

Brazylijczyka Ronaldinho uznano za piłkarza roku.

Piłkarze wybierali także najlepszą jedenastkę świata w sezonie 2004-05. Znalazło się w niej pięciu zawodników AC Milan - bramkarz Dida (Brazylia), obrońcy Cafu (Brazylia), Paolo Maldini i Alessandro Nesta (obaj Włochy) i napastnik Andrij Szewczenko (Ukraina).
Trzech przedstawicieli ma Chelsea Londyn - obrońcę Johna Terry'ego (Anglia) oraz pomocników Claude Makelele (Francja) i Franka Lamparda (Anglia). Najlepszą jedenastkę świata FIFPro uzupełniają pomocnik Realu Madryt Zinedine Zidane (Francja) i napastnik Barcelony Samuel Eto'o (Kamerun).

Cala jedenastka:

bramkarz - Nelson Dida (Brazylia/AC Milan)

obrońcy - Cafu (Brazylia/AC Milan), Alessandro Nesta (Włochy/AC Milan), John Terry (Anglia/Chelsea), Paolo Maldini (Włochy/AC Milan)

pomocnicy - Frank Lampard (Anglia/Chelsea), Claude Makelele (Francja/Chelsea), Ronaldinho (Brazylia/Barcelona), Zinedine Zidane (Francja/Real Madryt)

napastnicy - Samuel Eto'o (Kamerun/Barcelona), Andrij Szewczenko (Ukraina/AC Milan)"
(onet)

czyli, jak widac nasi zawodnicy zostali przez kogoś docenieni, ten wynik cieszy zwłaszcza dlatego, ze do glosu doszli sami pilkarze a nie 'panowie zza biurek'. Mamy w tym rankingu najwieksza liczbe przedstawicieli - zawsze to jakies pocieszenie po nieudanej koncowce sezonu i slabym poczatku obecnego...
It's understood

zbysio
Interista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 21:00   

Cytat:
ze do glosu doszli sami pilkarze a nie 'panowie zza biurek'

To gdzie jest Gerrard i co robi tam Zidane czy Maldini lub Cafu ?

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 21:58   

moze dlatego znalezli sie w tym rankingu bo b.dobrze grali w zeszlym sezonie(Maldini,Cafu)??

na twoim miejscu to bym przestal czepiac sie pilkarzy Milanu i raczej zastanowil sie dlaczego nie ma tutaj nikogo z Interu....
jak dojdziesz do jakichs konstruktywnych wnioskow to koniecznie podziel sie nimi z nami...

P.S.
bardzo sie ciesze,ze zostal doceniony Dida - nalezalo mu sie :)

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

zbysio
Interista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 07:54   

Zauważ Mocium Panku ze wskazałem tez na Zidana, który chyba piłkarzem Milanu nie jest. Natomiast wskazałem na Cafu i Maldiniego bo jest kilku piłkarzy którzy grali o wiele lepiej.

Cytat:
jak dojdziesz do jakichs konstruktywnych wnioskow to koniecznie podziel sie nimi z nami...

Skoro sam do nich nie potrafisz dojść to nie mam ochoty Cie na nie naprowadzać

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 08:42   

Twoje argumenty nas przytlaczają, znow bawisz sie w krzykacza i pewnie znow uciekniesz z podkulonym ogonem bez odpowiedzi tak jak to mialo miejsce w temacie "Z myślą o kibicach Milanu" gdzie po swoich bzdurnych teoriach dlugo juz nic u nas nie napisales oprócz wysmiania Milanu za final ligi mistrzow notabene bardzo dorosle, a potem znow po paru miesiacach o sobie przypomniales wyglaszajac teorie iz atak Interu jest lepszy a najwazniejszym argumentem bylo to ze "to jest przeciez oczywiste" :lol: Pozniej doczepiles sie Didy wymyslajac sobie jakies kiksy ktorych nie bylo, a teraz twierdzisz ze Cafu w zeszlym sezonie gral o wiele gorzej od kilku innych pilkarzy. Niestety od kogo to juz nie potrafiles podac :( (a co dopiero mowic o jakims uargumentowaniu ?) ale jakos mnie to nie dziwi.

zbysio
Interista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 09:12   

Wiem ze jestes na mnie uczulony, ale nie wmawiaj mi słów których nie napisałem

Cytat:
"Z myślą o kibicach Milanu"

Nigdy nic w takim temacie nie pisałem

Cytat:
wysmiania Milanu za final ligi mistrzow

Nie wysmialem, po zakonczeniu meczu wszedłem tutaj i zobaczyłem posty z pierwszej połowy "hahah, mamy Lige Mistrzów", no to sie odpowiedzialem "cieszcie sie dalej". Niestety musiales pod tą wypowiedz coś doczepic i dałes mi drugie ostrzezenie (dziwne ze wszystkie dostałem tylko od Ciebie)

Cytat:
to jest przeciez oczywiste

Biorąc pod uwage dokonania napastników Interu i Milanu w tym sezonie to "jest oczywiste"

Cytat:
dy wymyslajac sobie jakies kiksy ktorych nie bylo

nie ogladales meczu to nie gadaj bzdur.

Cytat:
Niestety od kogo to juz nie potrafiles podac

Jezeli chodzi o samą Serie A to kilku prawych obrońców zbierało lepsze oceny niz Cafu, w Lidze Mistrzów także sie niczym Twój idol nie wyroznial, po prostu byl czlonkiem druzyny która doszła do finału. Argument: oceny różnych gazet

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 09:56   

zbysio napisał/a:
Wiem ze jestes na mnie uczulony, ale nie wmawiaj mi słów których nie napisałem

Jestem uczulony na szerzenie bredni a nie na ciebie. I nie mam zwyczaju wytykac komus czegos czego nie napisal, to raczej twoja dzialka.

zbysio napisał/a:
Veerapan napisał/a:
"Z myślą o kibicach Milanu"

Nigdy nic w takim temacie nie pisałem

http://www.acmilan.pl/for...p?p=40393#40393
a w tym temacie to pewnie odpowiadalem na posty jakiegos innego zbysia albo to mama pod twoja nieobecnosc pisala za ciebie :lol:

zbysio napisał/a:
Veerapan napisał/a:
wysmiania Milanu za final ligi mistrzow

Nie wysmialem, po zakonczeniu meczu wszedłem tutaj i zobaczyłem posty z pierwszej połowy "hahah, mamy Lige Mistrzów", no to sie odpowiedzialem "cieszcie sie dalej". Niestety musiales pod tą wypowiedz coś doczepic i dałes mi drugie ostrzezenie (dziwne ze wszystkie dostałem tylko od Ciebie)

Ikonka ":lol:" po wypowiedzi faktycznie nie oznacza ze wysmiales. Ciekawe czy wiesz zatem co ona oznacza.
Co do ostrzezen to niestety ale jesli post nic nie wnosi do dyskusji i jest tylko prowokacja to sa na to paragrafy.

zbysio napisał/a:
Veerapan napisał/a:
to jest przeciez oczywiste

Biorąc pod uwage dokonania napastników Interu i Milanu w tym sezonie to "jest oczywiste"

Przyznaje, argument nie do zbicia :lol: szczegolnie iz to niezwykle madre zdanie wypowiedziane bylo w kontekscie przyjscia do nas Gilardino czyli rozumiem chodzi o atak w nadchodzacym sezonie, faktycznie przedsezonowe dokonania napastnikow pokazuja iz wszystko jest oczywiste :lol:

zbysio napisał/a:
Veerapan napisał/a:
dy wymyslajac sobie jakies kiksy ktorych nie bylo

nie ogladales meczu to nie gadaj bzdur.

bzdurami jest wygadywanie iz jedna nieudana interwencja podczas towarzyskiego meczu swiadczy o tym, ze powinnismy sie martwic o naszego bramkarza. Bo w meczu z Chile zadnych kiksow nie bylo, nie wiem co dla ciebie oznacza slowo kiks ale na pewno nie jest to wybicie pilki przez bramkarza na rog albo zlapanie jej na raty jesli (jak sam byles łaskaw zauwazyc) nie bylo w poblizu zawodnika druzyny przeciwnej.
Ale trzeba oczywiscie wpasc na forum Milanu i pokazac im gdzie raki zimuja.

zbysio napisał/a:
Veerapan napisał/a:
Niestety od kogo to juz nie potrafiles podac

Jezeli chodzi o samą Serie A to kilku prawych obrońców zbierało lepsze oceny niz Cafu, w Lidze Mistrzów także sie niczym Twój idol nie wyroznial, po prostu byl czlonkiem druzyny która doszła do finału. Argument: oceny różnych gazet

Przytocz na milosc boska choc jedno nazwisko a nie wymigujesz sie notami z gazet, ktorych pewnie nawet nie znasz.

Ps. co do Cafu wcale nie twierdze ze nie masz racji, ale podaj jakies argumenty a nie: "nie byl bo nie byl". To pewnie tez jest oczywiste :lol:

zbysio
Interista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:53   

Cytat:

Jestem uczulony na szerzenie bredni a nie na ciebie. I nie mam zwyczaju wytykac komus czegos czego nie napisal, to raczej twoja dzialka.

Wskaż

Cytat:

http://www.acmilan.pl/for...p?p=40393#40393
a w tym temacie to pewnie odpowiadalem na posty jakiegos innego zbysia albo to mama pod twoja nieobecnosc pisala za ciebie Laughing

Twoje genialne wypowiedzi w tamtym temacie nie wymagały dalszego komentarza. Zresztą ta wypowiedz tez jest nie na miejscu, widac ze takt nie jest Twoją mocną stroną

Cytat:
Ikonka "Laughing" po wypowiedzi faktycznie nie oznacza ze wysmiales. Ciekawe czy wiesz zatem co ona oznacza.
Co do ostrzezen to niestety ale jesli post nic nie wnosi do dyskusji i jest tylko prowokacja to sa na to paragrafy.

To spojrz na moje ostrzezenie (ooo, Ty mi je dales - co za przypadek) i zobacz dokladnie pod jaki "paragraf" to podchodzi. Moim skromnym zdaniem chcialem zeby moj przedmówca podał argument do swojej wypowiedzie, Ty uznales to za spam.

Cytat:
Przyznaje, argument nie do zbicia Laughing szczegolnie iz to niezwykle madre zdanie wypowiedziane bylo w kontekscie przyjscia do nas Gilardino czyli rozumiem chodzi o atak w nadchodzacym sezonie, faktycznie przedsezonowe dokonania napastnikow pokazuja iz wszystko jest oczywiste

Gilardino dopiero przyszedł, strzelił jedną bramke. Z tego co pamietam tam wszyscy Milanisci uwazali ze razem z Szewczenką strzelą po 20 bramek w Serie A, na co sie nie zanosi, dlatego to Inter ma lepszy atak.

Cytat:
Bo w meczu z Chile zadnych kiksow nie bylo, nie wiem co dla ciebie oznacza slowo kiks ale na pewno nie jest to wybicie pilki przez bramkarza na rog albo zlapanie jej na raty jesli

Wybicie na róg? On nie złapał piłki która leciał prosto w niego, odbiła mu sie od klatki. Na pewno nie bylo to zamierzone. Co do łapania "na raty" to skoro uwazasz ze Dida sobie pomyslal "odbije sobie pilke i zlapie ją jeszcze raz, bo nikogo blisko mnie nie ma" to gratuluje logiki.

Cytat:
Przytocz na milosc boska choc jedno nazwisko a nie wymigujesz sie notami z gazet, ktorych pewnie nawet nie znasz.

Kolejny raz probujesz mi coś wmowic, ale juz jestem do tego przyzwyczajony. Biorąc pod uwage ze pomoc w tej jedenastce złozona jest z 4 srodkowych nominalnie pomocników, to na miejsce Cafu moglby wskoczyc chocby Thuram, Cannavaro, Falcone, Grosso czy Alex

EOT

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 11:37   

To plebiscyt FIFPro...więc zawodnicy często wybierają kogoś nad wyrost. Nie będę polemizował nad tym czy Cafu oraz Maldini powinni zostać wyróżnieni. Widocznie dla innych piłkarzy bramka Maldiniego z finału zapadłą w pamięci i za to go nominowali...możliwe że również za całokształt kariery. Inna sprawa wygląda z Zidanem...tu chyba zadziałała magia nazwiska. Dla mnie dziwny jest brak graczy Liverpoolu...no chociażby tego nieszczesnego Gerarda. Śmieszy mnie też żąglowanie pozycjami w przypadku Ronaldinho. W plebiscycie Fifa nagroda jako napastnik :lol: a tu wraca na pozycję pomocnika. Mimo iż zasługuje na wyróżnienie to czasem na siłę chcą go wcisnąć gdziekolwiek. Można sobie zadać wiele pytań...gdzie w takim razie jest Kaka?...albo dlaczego nie ma gracza X czy Y.
zbysio napisał/a:
...to na miejsce Cafu moglby wskoczyc chocby Thuram, Cannavaro, Falcone, Grosso czy Alex
...Zbysio motasz sie już...jak byś skończył na Thuramie i Cannavaro potraktował bym to jeszcze poważnie...ale już Falcone i Grosso...zapomniałeś o Zanettim? :lol:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 12:41   

zbysio :o
1) Twoje brednie wskazalem conajmniej kilka razy w poprzednim poscie, mozna je tez znalezc w temacie ktoryp przytoczylem, nazywalem rzeczy po imieniu wiec raczej nikt umiejacy czytac nie powinien miec trudnosci z odnalezieniem ich, nie bede sie powtarzal.

2) Zastanawiam sie czy komentarza wymagaja Twoje wypowiedzi ale jednak sie o to pokusze. Nie widze ani w tamtej wypowiedzi ani w tej nic nie na miejscu, wtedy atakowales kibicow Milanu i zostales sprowadzony na ziemie teraz od jakiegos czasu czepias sie zawodnikow Milanu bez jakichs konkretnych argumentow. Troche to irytujace wiec nie dziw sie ze ktos odpisuje na te bzdury.

3) Proponuje zajrzec do slownika i zobaczyc co kryje sie pod hasłem "spam". Nie mam zamiaru dyskutowac z toba nad slusznoscia ostrzezenia. Napisz zazalenie do moderatora GTW, jesli przyzna ci racje niech odbierze mi moda.

4) W swoich teoriach na temat tego kto ma lepszy atak powstrzymaj sie do konca sezonu. Wyglupiles sie piszac iz oczywistym jest ze Inter ma lepszy atak, w chwili gdy sezon jeszcze sie nawet nie zaczal a Sheva z Gila strzelali od paru sezonow conajmniej po 20 bramek wiec zamiast drązyc temat powinienes go zostawic w spokoju.

5) Co do interwencji Didy to rowniez proponuje sprawdzic w slowniku co znaczy slowo kiks. Jest roznica miedzy kiksami a nieudanymi interwencjami (bez konsekwencji) gdy nie ma realnego zagrozenia pod bramka.

6) Po tym jakich udzieliles propozycji w miejsce Cafu zastanawiam sie czy w ogole warto warto bylo zaczynac ta rozmowe. Chrissnail ma racje, mogles chociaz zakonczyc na Canna i Thuramie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 16:40   

Cóż, sam w dużej mierze zgadzam się z tym, że, poza Schevą, obecność pozostałych graczy Milanu budzi moje wątpliwości.
W moim odczuciu w tym zestawieniu powinien znaleźć się Ukrainiec oraz Kaka. Dziwi mnie brak Brazylijczyka i obecność Zidana. Ten zawodnik niczym wielkim się nie wyróżnił.
Jako bramkarza postawiłbym na Cecha. Miał wiele kapitalnych interwencji i doskonale dyrygował obroną. W końcu ilość straconych bramek przez Chelsea jest wprost niesamowita...
W obronie - uwazam, że gracze Milanu mieli przynajmniej rownorzędnych rywali (choćby Cannavaro, Thuram) ale oni zostali wybrani. Mam wątpliwości, czy nie zaważyła renoma i nazwisko (w końcu Juve straciło mniej bramek w lidze i w LM).

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 21, 2005 08:59   

Faktycznie niektóre wybory dość dziwne. Dla mnie mimo, że jestem milanistą ;-) na bramce powinien znaleść się Petr Cech - wielki sezon i wiele rekordów bramkarza CFC. W obronie 3 milanistów... cóż. Co najmniej o jednego za dużo ;-) Jeżeli znalazłby się w tym zestawieniu na przykład Sami Hyppia to nic wielkiego by się nie stało. Pomoc poza Zidanem jest ok. I tu mam dylemat - bo zamiast gwiazdy Realu postawiłbym na: Gerrarda lub Kakę. I tu mimo indywidualnego przywiązania do Kaki :p postawiłbym ostatecznie na kapitana The Reds, bo jego indywidualny wkład w zdobycie LM był większy niż Kaki w dotarcie choćby do finału ;-)

pzdr,

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 21, 2005 17:12   

Jak dla mnie takie plebiscyty nie sa miarodajne. Zapewne wielu pilkarzy glosowalo na Zidane'a czy Maldiniego tylko dlatego, ze sie na nich wzoruja. Oczywiscie nie wszystkich dotyczy taka sytuacja w koncu wiekszosc z wymienionych ma za soba bardzo udany sezon. Ale obecnosc chociazby rozgrywajacego 'trojkolorowych' swiadczy o tym, ze znalazl sie on w tym gronie tylko i wylacznie za zaslugi ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi