ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jeżdżą Milaniści?
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 20:25   

http://allegro.pl/fiat-12...3267412169.html
Może ktoś się skusi :D

Ogólnie historia wygląda tak że jakiś koleś dostał w spadku po rodzicach tego malucha, trzymał go w jakimś garażu, stary, zakurzony i nie używany, sprzedał go jakiemuś handlarzowi za grosze, ten go "odświeżył", powymieniał filtry, wyczyścił, wypolerował, itd. i teraz widzicie ile samochód jest wart :D Nawet jeszcze folia jest na siedzeniach :D
(ciekawe co sobie teraz myśli ten gość co pozbył się tego auta za grosze :P ).
#10 Rui Costa per sempre!

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 20:33   

I dupa, bo nikt nie kupił tego auta. Znów ktoś bawił się w przebijanie bez sensu (coś jak ten czajnik z odbitym obliczem nagiego "fotografa", co miał iść za 900 mln zł :P ). Zerknij w zakładkę "oferty kupna" - dawno takiego burdelu nie widziałem :lol2:

Kaj 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 21:08   

Właściwie, to on nawet nie chciał sprzedać tego maluszka na allegro, a tylko zobaczyć ile jest wart :) Podobno najwyższa oferta wyniosła 280tys zł. Allegro również zadziałało w tej sprawie i bardzo prawdopodobne, że niedługo nie będzie już możliwości licytacji aut, a wszystko będzie w formie ogłoszeń.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2013 23:15   

Już myślałem, że gość sprzeda ten samochód za niebotyczną sumę. Musiały iść niezłe wałki, skoro jest taki syf w ofertach kupna. Cała aukcja została anulowana?

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 29, 2013 00:26   

Tak. Oferty kupna doszły do miliarda, widocznie ludzie stwierdzili że popsują tą aukcje i dla żartów zaczęli się przebijać nawzajem. W dziale motoryzacji to przejdzie, ale w innym mogliby mieć problem i np zapłacić wylicytowaną sume :)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 16, 2014 23:34   

Miał ktoś może styczność z Audi A3 II? pytam bo wstępnie rozglądam się za nowym samochodem i nie ukrywam że ten model bardzo mi się podoba. Wiem że A3 starszej generacji to bardzo solidne wozy ale jak wiadomo "dzisiejsze" samochody są wypełnione po brzegi elektroniką i z każdą pierdołą trzeba się cackać i obchodzić jak z jajkiem a też nie są to przeważnie tanie rzeczy. Niemniej paru znajomych ma/miało Audi i sobie chwalą, niskie spalanie (interesuje mnie tylko diesel), mała awaryjność a ewentualne naprawy przy dobrych konszachtach wcale nie muszą opróżniać portfela.

:prayer:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 08:07   

Wybierz wersję z silnikiem 1.9 TDI, a nie 2.0. Dwójki to awaryjne jednostki, chociaż ponoć w pewnym momencie się z tym uporali (ale wcześniejsze były tak problematyczne, że problemy z nimi urosły do rangi plamy na honorze koncernu VW-Audi).

Zakładam, że pewnie wybierasz skrzynie manualną, ale nie zrażaj się na wersję z automatem S-Tronic (DSG). Bardzo dużo osób chwali sobie tą przekładnię.

Ogólnie można się spodziewać problemów z zawieszeniem, ale to akurat kwestia naszych dróg (wielowahacze).

Co do elektroniki to z jej awaryjnością jest raczej przeciętnie, nie są to znowu amerykańskie cacka psujące się bez przerwy.

Ogólnie dobry wybór :ok:

Aha i sceptycznie podchodź do sprawy przebiegu, lepsze blisko 300 tysięcy, ale naprawdę wiarygodnie udokumentowane (a takie przebiegi to standard dla 10letnich dieslów eksploatowanych np. w Niemczech), aniżeli kręcone 150 tysięcy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 08:15   

Dowiedz się dokładnie o silniki, bo łatwo wdepnąć w awaryjne 2.0 TDI na pompowtryskach. Chyba od 2008 roku przeszli na common rail i wiele się poprawiło. Najlepiej szukać 1.9 TDI, ale sądzę że będzie ich niewiele i montowane były też tylko do pewnego momentu (chyba do 2009 roku o ile pamiętam).

DSG bym nie polecał. To świetna skrzynia, ale z natury nie wytrzymuje długo, a remonty są koszmarnie drogie. Licząc, że samochód ma 300 tys. nalatane, to może być już druga skrzynia na wykończeniu i powoli czas na trzecią ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 08:31   

W przypadku DSG ciekawe jest to, że starsze modele tej skrzyni są chłodzone w trochę inny sposób i cechują się lepszą trwałością. Nie zgodzę się z Tobą Rafał, że to awaryjne podzespoły (raczej naturalnie się zużywają), natomiast zgodzę się co do kosztów napraw, które są wysokie (głównie dlatego, że byle kto nie powinien naprawiać tego niestandardowego układu). W sumie jednak może faktycznie w przypadku używanego diesela nie ma co bawić się w DSG, bo jak auto ma przejechane te 300 tysięcy kilometrów z hakiem to taka skrzynia może już powoli zacząć umierać śmiercią naturalną.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 10:17   

Napisałem, że 2.0 TDI PD są awaryjne, a nie skrzynie DSG ;) One po prostu mają określoną trwałość, dużo mniejszą niż manualne, czy nawet normalne automaty. To zużycie jest naturalne, nie ma się co czepiać, po prostu występuje. I niestety remont pochłania majątek, dlatego bym unikał. To świetna skrzynia do nowego auta, na pierwsze 60 - 70 tysięcy km.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 17:06   

Renesco napisał/a:

Zakładam, że pewnie wybierasz skrzynie manualną, ale nie zrażaj się na wersję z automatem S-Tronic (DSG). Bardzo dużo osób chwali sobie tą przekładnię.

O to chodzi? Jestem tradycjonalistą więc stanowcze nie dla automatu, nie dość że większe spalanie, mniejsza frajda z jazdy to jeszcze większe koszty ewentualnych napraw. Moim zdaniem automaty są dla starych dziadków :P

Renesco napisał/a:
Ogólnie można się spodziewać problemów z zawieszeniem, ale to akurat kwestia naszych dróg (wielowahacze).

To znowu ja słyszałem że zawieszenie jest trwalsze niż w pierwszej generacji ale jak wiadomo, ile ludzi tyle opinii ;) Spotkałem się również z opiniami że elektronika czasem wydziwia różne rzeczy, od klimy po pokazywanie różnych błędów na desce rozdzielczej których w rzeczywistości nie ma.

Renesco napisał/a:
Aha i sceptycznie podchodź do sprawy przebiegu, lepsze blisko 300 tysięcy, ale naprawdę wiarygodnie udokumentowane (a takie przebiegi to standard dla 10letnich dieslów eksploatowanych np. w Niemczech), aniżeli kręcone 150 tysięcy.

Wiadomo :wink: jeśli już będę kupował to musem będzie wcześniejszy skan samochodu w stacji diagnostycznej żeby właśnie nie obudzić się później z palcem w tyłku że auto ma 2x większy przebieg niż pokazuje, poza tym sprawdzenie czy samochód jest sprawy i nic poważnego mu nie dolega.

Bardzo podoba mi się ten samochód ale trochę odstrasza mnie cena, bo za dobrze utrzymane A3 równie dobrze mogę mieć taką A4 B7

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 18, 2014 09:54   

Tak, są moim zdaniem niewspółmiernie drogie. W ogóle Audi jest moim zdaniem nieco przeceniane na rynku wtórnym. Co nie znaczy że nie warto, ale trzeba mieć tego świadomość.

Automaty są fajne w określonych okolicznościach ;) Ale do przyjemności z jazdy faktycznie wybieram manual.

Zawieszeniem się szczególnie nie martw, jest dość trwałe. Co prawda nie jest to pancerna konstrukcja powalająca prostotą, bo jednak ma zapewnić komfort, ale nie zużywa się przesadnie szybko.

Kwestia przebiegu jest delikatna i drażliwa. Osobiście wolę duży przebieg i dobry stan, niż wątpliwy niski przebieg. Samochody klasy premium w większości projektowane są tak, że 200 tys. nie robi na nich wrażenia, a w Polsce to już jest magiczna granica, powyżej której samochodów się nie kupuje... A ja znam przykłady i to dość liczne, gdzie auto ma nalatane blisko 300 tysięcy, wiek powyżej 10 lat i śmiga na oryginalnych wahaczach bez żadnych luzów itd. Długi temat na długą dyskusję ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 18, 2014 10:18   

Rossonero_ napisał/a:
Bardzo podoba mi się ten samochód ale trochę odstrasza mnie cena, bo za dobrze utrzymane A3 równie dobrze mogę mieć taką A4 B7

Jeśli względnie radzisz sobie z parkowaniem i nie zależy Ci na jak najmniejszym aucie to ja bym się długo nie zastanawiał ;) Sam jeździłem A4 B5 i B6 (może stąd moje uprzedzenie to kwestii zawieszenia?) i szczególnie B6 przypadł mi do gustu. B7 prowadzić nie miałem okazji, ale podejrzewam, że jest to już samochód prowadzący się jak najnowsze maszyny. Na allegro mając budżet około 35k zł można znaleźć bardzo dużo ofert używanych B7, Ty mieszkając na Śląsku masz blisko do granicy, więc mógłbyś poszukać czegoś za granicą na własną rękę ;)

rafal996
Ceny Audi są jakie są, według mnie wynika to właśnie w przypadku jednostek 1.9 TDI z trwałości. Po erze mercedesowych niezniszczalnych beczek VW wyprodukował tą bardzo trwałą jednostkę, która gwarantuje przejechanie wielu kilometrów.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 21:49   

Panowie...
Szykuję się do zmiany auta :)
Z Scenica 1,9 dCi na:
1/ Opel Meriva
2/ Honda Jazz
3/ Ford C-Max
4/ Fiat Idea
Samochód ma być rodzinny, benzyna i niestety będzie wiekowy czyli za jakieś 10-13K.
Jakies sugestie? Jestem zdecydowany najbardziej na 1 ew. 2.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 22:49   

Qnen, piszesz, że auto ma być rodzinne, wcześniej jeździłeś Sceniciem, a proponujesz małe auta segmentu B czyli Jazza, Merivę, Ideę. Ford jest odrobinę większy. Moje pytanie: jak duży ma być ten samochód? Tj. kto ma nim jeździć (nie tylko ilość osób, ale również czy będą to dzieci zajmujące niewiele miejsca, czy np. 4 dorosłych) i jak dużo bagażu będziesz nim przewoził.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 23:21   

Qnen jeśli z tych to C-max, przynajmniej dobrze się jeździ :) lub Honda ale to małe trochę jest. Jeśli bierzesz coś innego pod uwagę to rozejrzyj się za Peugeotem Partnerem lub Berlingo. Klockowate, ale w sumie wygodne, oszczędne (szczególnie w gazie) i duuużo miejsca.
Ja przymierzam się do:
http://www.ford.pl/Samoch...Tourneo-Courier
lub
http://www.ford.pl/Samoch...Tourneo-Connect
w zależności od tego co mi się uda wynegocjować. Chciałbym się w 70k w leasingu zmieścić, potrzebuję wygodnego, dużego auta i na działalność i dla rodziny.
No i jeszcze polecę Ci Octavię. Jak drapniesz coś z I lub II w dieslu i kombi to nie pożałujesz. Jeździłem Octavia I, 1,9 TDI (105 KM chyba). Spalanie na poziomie 5 litrów, bez awarii, wygodne, wielkie i jak trzeba to przyspieszysz, bo ma fajny motor ze sprawna turbina. Ale tutaj szukanie jest ciężkie bo większość to po flocie, a te bywają zajechane. Ja moją miałem również służbówkę od licznika 126k do 240k, nie do zajechania.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 23:30   

Nie chcę w dieslu bo robię mało rocznie kilometrów - dlatego też pozbywam się obecnego. Do pracy blisko (klika minut) to samochód stoi, ew. do sklepu, gdzieś do rodziny. W 4 lata - tylko 14K przejechane.
Renesco
Rodzina 4-os (2+2), 2 foteliki z tyłu.
Scenic owszem bardzo wygodny a te, o których mowa już mniejsze ale doskonale to rozumiem.
Z tych co wymieniłem to najbardziej mi odpowiada Meriva. Ale w sumie jestem otwarty na propozycje :)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 23:40   

To proponuję Ci się rozejrzeć jeszcze za Nissanem Note. Moi rodzice jeżdzą, miałem okazję kilka razy zasiąść za kółkiem. Wygodny, ma proste, trochę krzesełkowate siedzenia (zwłaszcza kanapę), jednak to jest wygodne do pakowania fotelika (mam ogromnego cybexa na isofixie) a przy niewielkich rozmiarach na zewnątrz w środku daje dużo miejsca. I ma fajny bagażnik z podówjną podłogą. Tutaj ta Honda w takim razie może Ci spasować bo to podobne auto. O Oplu nie mam zdania, jeździłem kiedyś Astrą III, ale zaledwie kilka dni, więc ciężko mi coś ocenić.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 28, 2015 08:10   

Też robię małe przebiegi (5500 km rocznie), dlatego kupiłem Corsę C w benzynie 1,2 Twinport (80KM) i jestem zadowolony. Mogę polecić Merivę z trochę mocniejszym, bezawaryjnym silnikiem 1,4 Twinport (90 KM).
Tu masz linka do artykułu na temat używanej Merivy:
Kod:
http://autokult.pl/1126,uzywany-opel-meriva-awarie-i-problemy

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 28, 2015 11:28   

Qnen, ja bym na Twoim miejscu zwrócił jeszcze uwagę na takie samochody:

Mitsubishi Lancer (raczej w wersji kombi) z lat 03-08 - trwały, większy od wymienionych przez Ciebie i za podane pieniądze znalazłbyś coś całkiem nowego.

Toyota Corolla z rocznika 01-07 - popularne i całkiem solidne autko.

Wspomniana Octavia to na pewno trafny wybór, niczym nie urzeka, ale jeździ tego tyle, że możesz przebierać w ofertach i nie musisz martwić się o części.

Pytanie, czy jesteś w jakimkolwiek stopniu fanem motoryzacji, czy auto ma być w charakterze czysto użytkowym? W podanym przedziale można znaleźć coś oryginalniejszego np. Saaba 9-3/9-5 i kilka innych modeli, ale nie polecałbym Ci takich eksperymentów, jeśli zależy Ci przede wszystkim na bezproblemowej eksploatacji. Mniej popularne marki = więcej zachodu z wyborem serwisu i.t.d. (nawet, jeśli na co dzień nie sprawiają kłopotów).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 28, 2015 21:50   

Nie jestem fanem motoryzacji :) Samochód ma jeździć, sprawiać przyjemność z jazdy i być funkcjonalnym dla 4-os. rodziny.
Myślę, że Meriva... bo...

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 01, 2015 10:13   

Tak sobie pomyślałem, że fajną rzeczą byłyby naklejki na samochód - z herbem na karoserię albo napis AC Milan na szybę :brew: Nie wiecie gdzie można by coś takiego dostać?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 01, 2015 10:57   

Pewnie gdzieś w tego typu firmach:
http://allegro.pl/naklejk...4958569487.html
na allegro jest tego od zatrzęsienia :)

Jeśli chodzi o temat Qnen, to obecnie bardziej milanowe jest Audi, jako jeden ze sponsorów ;) i ja jak najbardziej polecam, chodź wiem, że cenowo jest to wyższa półka od wymienionych, ale moim zdaniem warto.

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 01, 2015 16:36   

Tylko te naklejki jak już to trzeba w tej firmie zamówić. Nie wiadomo co z tego wyjdzie i za ile. Żeby gdzieś takie dostać to też niestety nie znalazłem. Może się skuszę i zamówię u nich żeby mi zrobili na zamówienie... Podobają mi się też takie, małe flagi Włoch (3D), czasem na Fiatach, Alfach takie coś widziałem ale żeby kupić to nigdzie, nawet w salonach Fiata, we Włoszech też nigdzie takiego czegoś nie widziałem a poluję już długo :-?

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 01, 2015 18:13   

Forum Passata ma takie swoje wlepy na samochód. Może trzeba by uderzyć do MCP żeby coś takiego wykombinowali dla forumowiczów czy członków...

Odpowiedz do tematu