ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Pon Kwi 24, 2006 19:21
Transfery Milanu (cz. 18)
Autor Wiadomość
Przemysław90 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 17:21   

Załuje ze Gallani nie jest wiceprezesem innego klubu... moglby tam sprowadzac supersnajperow pokroju Rivaldo, Vieriego czy Ronaldo... W tym innym klubie tez by go pewnie nie lubili...

Kiedys bylem fanem talentu Ronaldo, ale wtedy mial 4lata i 20 kilo mniej... Jego transferowi do Milanu mowie stanowcze NIE

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 17:58   ;)

byles zwolennikiem talentu Ronaldo jak mial 4 lata? a on potrafil juz kopnac pilke wtedy? o maan, co by nie bylo, to niezly z Ciebie scout, moze wyslij swoje CV na Via Turati :P ?

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

icx 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 18:28   

stan:
Cytat:
Kiedys bylem fanem talentu Ronaldo, ale wtedy mial (4lata i 20 kilo) mniej... Jego transferowi do Milanu mowie stanowcze NIE

8) :]

A co do poulsena... to on + diarra = rino w MU ? to sie nazywa rewolucja kadrowa... a tej oczekujemy.

ale to sa wszystko wciaz megaploty.

pozdro.

skopi 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 06:23   

Nie da sie ukryc ze obecna forma Ronaldo raczej nie zacheca do sprowadzenia tego piłkarza ale nalezy pamietac ze przed mundialem w korei tez był gruby jak początkujący zapaśnik sumo a na mistrzostwach zdobył króla strzelców. Jeżeli by przesledzic dokonania Ronaldo to mozna tez zauważyc ze za kazdym razem po przejsciu do nowego klubu jego forma zwyżkowała i zawsze miał ok 20 goli na sezon w lidze w LM sam wygrywał mecze np 3 gole na MU. Przyczyna obecnej nadwagi i ogólnej sprawnosci Ronaldo jest tez to ze Real tak czy siak wystawia go do grania z powodów marketingowych i zawracanie sobie głowy zrzuceniem wagi było zbyteczne...
Jeżeli działacze Milanu zdecydowali by sie na sprowadzenie brazylijczyka na san siro napewno wczesniej dojdzie do spotkania obu stron i sprecyzowania warunków jakie zawodnik musiał by przyjąć do realizacji (zrzucenie wagi, cięższe treningi itp) ponieważ klub bedzie miał duze oczekiwania w stosunku do tak klasowego gracza ale równiez sam Ronaldo chyba jest chetny do zmiany otoczenia i napewno zdaje sobie sprawe ze ulgowe traktowanie w razie gry w Milanie nie przejdzie i tylko poprzez mobilizacje i własny wkład w poprawe formy moze mu zapewnic szanse gry

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 11:40   

słyszałem wczoraj coś o przejściu Poulsena do Villareal, więc przeciwnicy tego transferu mogą mieć jeszcze nadzieje 8) a jak będzie to pewnie już niedługo się okaże.

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:18   

Z Poulsenem to niestety nie plotka. Jeszcze wczoraj dwa portale bez cienia watpliwosci podawaly, ze Dunczyk bedzie pierwszym wzmocnieniem Milanu na nowy sezon. Jedynie calciomercato.com (chyba najminej wiarygodne ;) ) pisalo za hiszpanska Marca, ze gracz Schalke przejdzie do Villareal.
Dzis te same portale, ktore wczoraj byly pewne przejscia Poulsena do Milanu pisza o tym ze znakiem zapytania ;) . Sam Dunczyk zapytany o swoja przyszlosc, powiedzial, ze jeszcze nic nie zdecydowal.
Wyglada na to, ze Poulsen otrzymal dwie konkretne oferty (z Milanu i Villareal, mozliwe takze ze chce go M'Boro) i teraz od niego zalezy, gdzie bedzie gral. Mam nadzieje, ze wybierze sloneczna Hiszpanie ;) .
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 15:07   

Z toczonej dyskusji wnioskuje ,że nikt z nas nie chce Poulsena w MILANIE :brawo:
Więc apeluje do zarzadu MILAN CLUB POLONIA o utworznie emaila protestacyjnego (w związku z wcześniej wspomnianym transferem) do zarządu MILANU w Italii na którym swoją dezaprobatę mogli by wyrazić członkowie ACM i sympatycy MILANU

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 19:21   

ludzie, nie na gallianiego najezdzajcie, a na chalturzacych dziennikarzy, ktorzy takie glupoty wypisuja. niech nawet i 5 wloskich dziennikow napisze, ze X ma zasilic later milan, a i tak nie uwierze, dopoki nie zostanie to oficjalnie ogloszone. nieraz 'sprowadzalismy' juz w ten sposob pilkarzy, a pozniej nagle transfery upadaly. jestem przekonany, ze ani ronaldo, ani poulsen nie zasila latem milanu:)

skopi 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 20:27   

dinosaur5 napisał/a:
Więc apeluje do zarzadu MILAN CLUB POLONIA o utworznie emaila protestacyjnego (w związku z wcześniej wspomnianym transferem) do zarządu MILANU w Italii na którym swoją dezaprobatę mogli by wyrazić członkowie ACM i sympatycy MILANU

Co miał by przyniesc za skutek taki mail protestacyjny? Zostanie zwołane walne zgromadzenie zarządu i nasze pismo będzie głównym tematem obrad? Jezeli wogóle ktos z zarządu go przeczyta to zostanie potraktowany raczej jako dosc zabawna ciekawostka a juz napewno w zaden sposób nie wpłynie na politykę transferową klubu (i nie zaleznie od tego czy klub naprawde chce pozyskac piłkarza czy nie..)
A zamiast pisac protesty lepiej poczekac na moment kiedy klub zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie a nie niepotrzebnie robic zamieszanie na podstawie doniesien z prasy które mogą nie miec nic wspólnego z rzeczywistoscia i moga byc tylko dziennikarską spekulacją, tak jak setki podobnych newsów pojawiających sie tym częściej im bliżej końca sezonu kiedy to zacznie sie prawdziwy ruch transferowy

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Lut 27, 2006 12:34   

Jak mowi przyslowie w kazej plotce jest troche prawdy. W niektorych jest jej wiecej niz w innych.
Z ciekawosci przejrzalem sobie watek o transferach Milanu z lutego 2005 roku i okazalo sie, ze dyskutowalismy o pozyskaniu przez rossonerich Gilardino i Jankulovskiego (oczywiscie miedzy innymi ;) ).
Jak pisalem wczesniej zainteresowanie Milanu Poulsenem plotka nie jest. Wystarczy spojrzec na wypowiedzi dzilaczy rossonerich o Dunczyku. Po meczach z Schalke w CL mowili, ze Poulsen to "nikczemnik". Teraz Galliani mowi, ze Dunczyk to "twardy pomocnik" a Ancelotti dodaje, ze "na razie gra w innym klubie". Moim zdaniem Poulsen otrzymal (otrzyma?) oferte od Milanu, a czy zagra w czerwono-czarnych koszulkach bedzie zalezalo tylko od niego.
Jezeli chodzi o Ronaldo, to takze zainteresowanie Milanu jest pewne. Wypowiedzi typu "nasze drzwi sa dla Ronaldo zawsze otwarte" nie pozostawiaja watpliwosci. Choc w zwiazku ze swietna forma naszych napastnikow Galliani zdaje sie wycofywac z tych slow ;) . Bardzo prawdopodobne wydaje mi sie, ze Ronnie opusci latem Madryt i trafi do Mediolanu, ale nie do Milanu, lecz do Interu. Wiadomo, ze Brazylijczyk traktuje Morattiego jak ojca i raczej nie zrobi mu takiego "swinstwa", ze zalozy czerwono-czarna koszulke. Nie wiadomo tylko jak przyjeliby go kibice nerrazzurich, ktorzy omal go nie zlinczowali po tym, jak oglosil, ze odchodzi do Realu.
Z przyjemniejszych wiadomosci; po raz kolejny potwierdza sie zainteresowanie Milanu pomocnikiem Lyonu - Diarra. Potwierdzil to prezes francuskiej druzyny Jean-Michel Aulas.
i ani gorący, ani zimny,

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 12:12   

AC Mian zamierza powalczyć o pozyskanie 14 - letniego zawodnika Santosu. Te cudowne dziecko jest już porównywane z ulubieńcem Realu Madryt - Robinho. Milan namierzył go dzięki Leonardo, który wyraził swoją chęć do podpisania umowy z nastolatkiem.

http://acmilan.com.pl/ind...how_all&no=2435

jak dla mnie za stary :/ mamy przeciez maldiniego,costacurte,cafu i stama,po co jeszczo on ?

warto tez zauwazyc,ze nie podano jego imienia.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 21:14   

Z tego co wyczytalem, ten dzieciak nazywa sie Neymar.

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 07, 2006 10:23   

dinosaur5 napisał/a:
Z toczonej dyskusji wnioskuje ,że nikt z nas nie chce Poulsena w MILANIE

Ja nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jeśli jest okazja pozyskać bardzo dobrego zawodnika za darmo to czemu Milan miałby z niej nie skorzystać??? Myślę, że gdyby Poulsen zawitał na San Siro, to w żaden sposób nie wpłynęłoby to na atmosferę w drużynie z tej prostej przyczyny, że Duńczyk rozpocząłby nowy etap w karierze i jego grzechy przez Milanistów zostałyby mu zapomniane :wink: Poza tym zawodnicy to przecież profesjonaliści i jestem pewien, że Duńczyk zostałby dobrze przyjęty w Milanie.
Jeśli jednak nic nie wyjdzie z transferu Duńczyka, to jako alternatywa szykowany jest 27 letni Brazylijczyk z Parmy - Fabio Simplico. Zawodnikiem tym w poprzednim sezonie interesowały się m. in. drużyny Interu i Realu Madryt.

ostry 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 11:27   

Ciekawa informacje podala dzis pilka.pl link
Wedlug tego co tam napisane niemal pewne jest iz latem zasili nas kolumbijski obronca Atletico Madryt, niejaki Luis Perea. Niestety nie widzialem nigdy gry tego zawodnika ale moze ktos bardziej zorientowany w sprawach PD moze cos na jego temat napisac.

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 12:40   

Z tego co wiem to jest niesamowicie szybki....Jakiś czas temu było onim coś wspomniane w ''Piłce nożnej'' a może był nawet i artykuł.Ponoć ma też bardzo szybką żonę(jest reprezentantką kolumbi w jakiś sprintach) i redaktorzy zastanawiali się nad potencjałem szybkościowym ich przyszłego potomka :-D

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 13:01   

O Kolumbijczyku mówiło się już w styczniu, że może zasilić obronę Milanu, teraz temat powraca. Oby działacze wiedzieli co robią, bo jeden obiecujący obrońca mający za sobą występy w Primera Division już w Milanie był :lol: Widać, że szczególne upodobanie działaczy do obrońców rodem z Ameryki Południowej, mówiło się o Yepesie, Lugano, nadal głośno o Crisie a teraz Perea.
Podobno Jankulovski ma zostac wypożyczony do Romy, by pod skrzydłami swojego byłego trenera Spalettiego odzyskać formę jaką prezentował podczas swoich występów w Udniese. Niestety po kontuzji czeski skrzydłowy wyrażnie nie może odnaleźć formy i takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 15:05   

Każdy tylko nie Poulsen!! Mamy Ambro, Rino i Vogela. Po diabła nam Poulsen? Przecież on rozwali atmosferę w drużynie. Każdy oczywiście będzie mówił, że te incydenty nic dla niego nie znaczą, że to już historia, że na boisku robi się różne głupoty a później się ich żałuje. Ale w rzeczywistości wszyscy będą myśleli coś innego: co ten sk... robi w naszym klubie??

Porek 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 17:50   

Jesli chodzi o tego kolumbijskiego zawodnika a mianowice Perea jest naprawde dobrym obronca i jest stosunkowo nie stary... Lubie tez Athletico i kila razy ogladalem jego wystepy i jest zarowno szybki jak i dobry technicznie... wydaje mi sie jednak ze jest niski a o jego wyskoku nie slyszalem nic... To bedzie dobry zakup zdecydowanie :-D tylko dosyc drogi bo az 7 mln euro... :o

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 18:50   

Luis Amaranto Perea ur. 30/01/1979 mierzy 181 cm. wzrostu, waży 73 kg. do gigantów nie należy, ale ułomkiem też nie jest :) Jeśli faktycznie jego cena to 7 milionów euro to nie uważam żeby to była jakaś pokaźna, jak na realia współczesnej piłki, suma.

tom_n 
Administrator

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 19:52   

Poza tym nie wiem, czy wiecie, ale Perea jest murzynem, więc dobry wyskok i kocie ruchy powinien mieć we krwi ;)

ostry 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2006 21:36   

Hehe, no Roque Junior tez byl czarny ;) a tych kocich ruchow troche mial za malo zeby zostac w druzynie, poza tym niejaki Ibrahim Ba mi sie skojarzyl choc on obronca chyba nie byl ;)

Coraz ciekawiej sie zaczyna robic na linii Milan - Roma. Podobno Milan zaproponowal wypozyczenie z opcja wykupienia Jankula do dryzyny ze stolicy, wczesniej juz byly plotki o Abbiattim i Foggi. Dla mnie to wszystko wyglada na przygotowywanie gruntu pod sprowadzenie kogos z Rzymu;)

Jesli za chodzi o gracza Atletico to moze Milan wykorzystuje dlug wdziecznosci (chyba nie tylko) ktory u nas maja Hiszpanie, tylko co wtedy z Torresem. Czyzby plany benerasa legly w gruzach ? ;)

Porek 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2006 00:22   

Co do Ibrahima Ba to musze powiedziec ze bardzo go lubilem bo byl doscy blyskotliwy i w umie skonczyl tak jak Vikash... ta sama historia i nawet narodowosc bo Vikash nie mial szansy sie pokazac a to co gra i we Francji i w reprezentacji to czysta profesorka :D

A Perea jest czarny owszem... ale nie wiem czy wart 7 milionow nawet jak na realia dzisiejszej pilki...:) A Torres tez by mogl przyjsc :D

Co do JAnkula to tez bede zalowal jak go sprzedadza bo jest dobry tylko nie gra... ale coz widocznie glebsza mysl Carlo...:P

W Romie jest kilku ciekawych pilkarzy i bynajmniej nie chodzi mi o Tottiego bo on jest nie na sprzedaz a rzeczywiscie jest Wielki, natomiast De Rossi albo Aquillani ( nie wiem czy tak to sie pisze...:P )to mlodzi i ciekawi no i oczywiscie Mancini...:D

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Śro Mar 15, 2006 08:42   

Rowniez uwazam, ze Mancini bylby dobrym rozwiazaniem. Ten sezon ma znow udany, sprawdzil sie na wloskich boiskach i jest preferowanym przez zarzad Brazylijczykiem. Jednak czy on jest celem nie wiemy obecnie, ale ze Milan chce pozyskac kogos z Romy to raczej pewne. Moim zdaniem celem nr 1 powinien byc wlasnie Mancini, a najlepiej w pakiecie z Chivu ;] 2 zakupy, jedna robota i problem z obrona z glowy 8) Co do innych zakupow to poczekalbym juz na nowego, miejmy nadzieje, trenera.

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Mar 15, 2006 12:15   

Ja Manciniego w Milanie nie chce, bo po prostu nie bedzie dla niego miejsca na boisku. Roma gra zupelnie innym ustawieniem niz Milan, a dodatkowo rola samego Manciniego jest w tym ustawieniu ciezka do zdefiniowania.
Teoretycznie mozna powiedziec, ze gra on ofensywnego prawego pomocnika. Jednak bardzo czesto, zwlaszcza gdy na boisku byl Totti, Mancini gral wysunietego napadziora. Teraz zreszta tez czesto schodzi do srodka i jest najblizej bramki rywala ustawionym graczem Romy.
Gdzie takiego zawodnika ustawic w Milanie? Za Gattuso? Nie, bo Rino jest defensywny a Mancini ofensywny. Za Kake? Niemozliwe. Za Inzaghiego? Dziwne :) .
Pzdr.
EDIT
Rino - defensywny pomocnik, Mancini - ofensywny pomocnik :) . Poprawione.
i ani gorący, ani zimny,

Ostatnio zmieniony przez baker Śro Mar 15, 2006 13:40, w całości zmieniany 1 raz  

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2006 12:39   

Jeżeli chodzi o mnie to moim zdaniem powinno się zrezygnować z Poulsena. Szkoda atmosfery w drużynie, żeby się pokusić na transfer tylko ze względu na to, że Duńczyk może przyjśc za darmo. Głownym celem Milanu powinna być obrona. Na pewno po sezonie odejdzie Stam. I nie oszukujmy się w ciągu dwóch najbliższych sezonów odejdą również: Maldini, Costacurta, Cafu, Serginho. Łącznie więc do roku 2007 stracimy 5 obrońców. Dlatego uważąm, że już w tym roku najlepiej byłoby kupić dwóch. Nie ma co się oszukiwać - te transfery z pewnością nie będą tanie. Bardzo żałuję, z MIlan nie odkupił Samuela z Realu i dał się wyprzedzić Interowi. Wierzę, że w Milanie Walter odzyskałby formę z Romy. Mówi się dużo o transferze Crisa z Lyonu. 20M$ za Brazylijczyka to kosmiczna kwota, a on ma już prawie 30 lat. POza tym jak go pamiętam w Leverkusen to moje wspomnienia nie są zbyt pozytywne MI marzy się gruntowne odmłodzenie drużyny. Dlatego do obrony mam 3 typy - Alexa z PSV, Chivu i Vincenta Company z Anderlechtu. Company to taka sfera marzeń bo interesuje się nim pół Europy więc szanse na jego ściągnięcie są niewielkie. Ale dwóch pozostałych jak najbardziej. Alexa 2 lata temu PSV kupiło za 7 mln. NAleży się liczyć, ż eta cena uległa co najmniej podwojeniu. AL emyślę, ze i tak warto. Chivu też będzie kosztował coś koło tej sumy. I jeszcze jedno pytanie: co sądzicie o Mexesie z Romy. Jest jeszcze młody porywczy i nieukształtowany. Początki w Romie miał fatalne, ale teraz spisuje się lepiej. Jak sądzicie, warto zainteresować się jego transferem?

[ Added: Wed Mar 15, 2006 12:41 ]
baker napisał/a:
Gdzie takiego zawodnika ustawic w Milanie? Za Gattuso? Nie, bo Rino jest ofensywny a Mancini defensywny. Za Kake? Niemozliwe. Za Inzaghiego? Dziwne :) .
Pzdr.

Chciałeś chyba napisać: Gattuso defensywny, Mancini - ofensywny?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi