ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Pon Kwi 24, 2006 19:21
Transfery Milanu (cz. 18)
Autor Wiadomość
Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lut 12, 2006 02:05   

Na dzień dzisiejszy trenerom pochodzącym "z rodziny" mówię: nie. Nawet Rijkaardowi i Van Bastenowi. Mogłoby to oznaczac kontynuację klubowej beztroski. Nawet przy takich a takich umiejetnosciach kandydatów. Najgorsze jest to, ze sa jeszcze wlasnie Donadoni, Baresi, Tassotti i Silvio ma w kim wybierac... A jezeli juz cos byloby na rzeczy z Donadonim, to w razie niepowodzenia z Bayernem lepiej byloby zeby juz wtedy złapał za ster. Raz, że wczesniej zaczalby budowac druzyne. Dwa, ze przeszedlby swoisty test.

rinho 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 17, 2006 15:05   

na pilka.pl przeczytałem ze Milan jest poważnie zainteresowany piłkarzem Ol. Lyon. wybrankiem tym jest Mahamadou Diarra.

"Włoski klub chciał go pozyskać już zimą jednakże nie uczynił tego z niewiadomych przyczyn. Jednak już teraz można stwierdzić, iż Milan nie popuści i ściągnie Francuza na San Siro

Zainteresowanie tym zawodnikiem wyraził sam trener, Carlo Ancelotti, który to na chwilę bardzo podziwia tego piłkarza."

Wg tamtej informacji musimy walczyć z ManU o tego piłkarza, który też chce sciągnąć go do siebie

Co o tym myślicie? Ja Diarrę bardzo lubię, ale czy jest nam tak bardzo potrzebny? nie wydaje mi się...

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:16   

Bylbym bardzo zadowolony, gdyby Diarra trafil do Milanu. To jeden z najlepszych defensywnych pomocnikow na swiecie. W zeszlym sezonie byl dla mnie lepszym pilkarzem niz Essien i powaznie sie zdziwilem, ze Chelsea kupila Ghanijczyka a nie Diarre.
Ja widze Diarre na miejscu Gattuso. Wydaje mi sie, ze posiadanie takiego defensywnego pomocnika jak reprezentant Mali nawiozywaloby do przeszlosci, gdy barwy czerwono-czarne reprezentowali Rijkaard czy Desailly. Brakuje obecnie w Milanie defensywnego pomocnika z dobrym przegladem pola, dryblingiem, podaniem, strzalem, gra glowa itp (Rino jest gorszy w tych wszystkich aspektach od Diarry).
Wydaje mi sie jednak, ze pozyskanie zawodnika Lyonu nie bedzie latwe. Trzeba pamietac o powznej konkurencji innych klubow. Zainteresowanie Diarra wyrazaly juz takie zespoly jak: Chelsea, MU czy Arsenal. Dodatkowo Malijczyk na pewno nie bedzie tani. Znajac polityke transferowa Gallianiego, nalezy raczej sceptycznie spojrzec na zakup Diarry.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 20, 2006 11:04   

Ja natomiast czytałem, że Diarra jest przymierzany do roli vice-Pirlo. Gattuso pełni u nas dziwną rolę, jest zawodnikiem od czarnej roboty, jednak zajmuje pozycję pół-prawego pomocnika (który z zasady powinien mieć też jakiś udział w grze ofensywnej). Zawodnikiem ktory w jakimś stopniu spełnia kryteria dobrego przeglądu pola, podania itd jest Vogel a mimo to nie jest nawet rozważany jako zmiennik Gattuso. Wszystko więc wskazuje na to, że Diarra miałby być zmiennikiem Pirlo w taktyce preferowanej przez Ancelottiego, więc nie wiem czy jest sens sprowadzania tego zawodnika. No chyba, że po sezonie zmieni się trener, wtedy nowy z pewnością chciałby ułożyć zespoł na nowo.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 12:23   

no, no dzisiejsze plotki i ploteczki też dają rade ;-)
Diarra potwierdził zainteresowanie ze strony Milanu klik

wczoraj i dzisiaj czytałem też o Poulsenie z Schalke :o ciekawe co Gattuso i Kaka by na to powiedzieli :P

no i oczywiście po wczorajszych "rewelacjach" :wall: powrócił temat Ronaldo, nie wiem czy walczy on o podwyżkę czy naprawdę chce odejść, ale jak coś to na trzeciego albo czwartego może się nadać 8)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 14:21   

Zainteresowanie Diarrą to naprawdę dobra wiadomość. Oznaczałoby to, że jednak Łysy i s-ka nie są tak do końca zadowoleni z postawy i osiąganych wyników (wbrew temu co oficjalnie mówią). Źródła zbliżone do Sky Sports ;p podają, że Milan prowadzi też rozmowy w sprawie sprowadzenia na San Siro (spowrotem ;p) Emre z Newcastle. W spekulacjach pojawia się też osoba Cris'a (Lyon) jako potencjalnego zmiennika Stama po zakończeniu sezonu. Robi się ciekawie? ;-)

pzdr,

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 15:49   

droc napisał/a:
Robi się ciekawie? ;-)
pzdr,

zgadza się, ale pomyśl co będzie się działo jak (ewentualnie) przegramy dwumecz z Bayernem (odpukać w niemalowane ;-) ). chyba nie powinienem pisać takich rzeczy w dniu meczu :wall:

o Crisie mówi się od dawna, ale suma 15-20 mln jakoś nie napawa optymizmem.
wrócił też temat Gallasa. Podobno Braida pojechał do Londynu w tej sprawie (a może w innej :P ). Kartą przetargową może stać się Kaladze.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 15:54   

cris jest niezly,ale cena za niego jaka podaje prasa kosmiczna.zdecydowanie bardziej wole alexa czy chivu.

co do zawodnika OL to jest to calkiem dobry grajek,podabny do essiena:niezly w ofensywie i defensywie.ciekawe jak treneiro poskladalby pomoc Milanu jesli ten transfer doszedlby do skutku.

Fruki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 16:31   

acm napisał/a:
wrócił też temat Gallasa. Podobno Braida pojechał do Londynu w tej sprawie (a może w innej :P ).
Może pojechał po Alexa ? Wkońcu to chyba piłkarz Chealsy.

acm napisał/a:
Kartą przetargową może stać się Kaladze.
Oby nie, bo ostatnio Kala jest w dobrej formie i do tego jest jeszcze młody.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 17:08   

acm napisał/a:
o Crisie mówi się od dawna, ale suma 15-20 mln jakoś nie napawa optymizmem.
wrócił też temat Gallasa. Podobno Braida pojechał do Londynu w tej sprawie (a może w innej :P ). Kartą przetargową może stać się Kaladze.
Gallas podobno chce grać na środku obrony, a po tym co widziałem, uważam, że Kaładze nie jest gorszym kandydatem do gry na tej pozycji. Po co więc taka wymiana?

beneras napisał/a:
cris jest niezly,ale cena za niego jaka podaje prasa kosmiczna.zdecydowanie bardziej wole alexa czy chivu.
Zgadzam się. Ja nie dodałbym jednak frazy "czy chivu" :P

Fruki napisał/a:
Wkońcu to chyba piłkarz Chealsy.
Jesteś bratem benerasa? :shock:

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 19:59   

Co do Crisa to wszyscy go chwala,że gra niby rewelacyjnie,że jest najlepszym obrońcą ligi francuskiej itd.Za bardzo do niego nie byłem przekonany gdyż ciągle wydawało mi się, że to jest ten Cris, który ''grał'' 3 sezony temu bodajże w Leverkusen.No i gdy zobaczyłem na acm.com.pl news, w którym mowa była o 15 mln funtów to zdecydowałem się wkońcu sprawdzić....Co się okazało??Że ten sam Cris, który za rok będzie miał już 30 na karku na przemian z Radkiem Kałużnym lądował czy to na ławie czy to też na trybunach......Co by nie prezentował obecnie chociaż pewnie umiejętności mu nie przybyło, lecz pewności siebie i ogrania to jak dla mnie tak duże sumy są nie do zaakceptowania, zważywszy no to, że to nie młodzian.....

Diarra to ja nie wiem gdzie miał by grać, chociaż cenie go i nie uważam by był gorszy od takiego np Essiena(poprostu kolega z Ghany strzelił troche bramek w LM i zrobiło się o nim głośno)to ni jak nie moge znaleźć dla niego miejsca w obecnej drużynie przy obecnej taktyce(tj. rombie) :-|

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 10:54   

korsi napisał/a:
to ni jak nie moge znaleźć dla niego miejsca w obecnej drużynie przy obecnej taktyce(tj. rombie) :-|

Mam nadzieje, ze taktyka sie zmieni wraz ze zmiana trenera ;] Zapewne Carlo odejdzie po sezonie wiec nie dopasowujcie zawodnikow do obecnej taktyki ;] Moim zdaniem Cris to plotka, lysy nie wyda tyle mln na zawodnika, jesli w gre wchodzi zmiana trenera, a nowy trener bedzie chcial zawodnikow pasujacych do jego wizji. Do czasu lata beda, jesli beda, to transfery niskonakladowe lub zawodnicy z konczacym sie kontraktem. Powazne transfery i pieniadze beda latem (miejmy nadzieje).

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 14:57   

Moim zdaniem z Crisem to nie plotka. Na pewno Milan sie nim interesuje. Na temat obroncy Lyonu wypowiadal sie np. Serginho, zapraszajac go do Milanu. Zreszta sam zainteresowany powiedzial, ze wie o zainteresowaniu dzialaczy rossonerich swoja osoba.
Podobna jest sytuacja z Diarra. Reprezentant Mali niedawno powidzial, ze pochlebia mu zainteresowanie tak wielkiego klubu, jakim jest Milan.
Na pewno bariera dla transferow tych graczy do Mediolanu bedzie cena. Byc moze jednak Berlusconi zdecydowal o przebudowie zespolu i nie bedzie zalowal grosza.
Ja jestem zwolennikiem zalatwiania transferow juz teraz (jezeli to mozliwe). Latem sa mistrzostwa swiata i po nich wartosc niektorych zawodnikow moze bardzo wzrosnac.
Oczywiscie racje ma None_naliM piszac, ze o transferach powinien decydowac (ewentualny) nowy trener Milanu. Bardzo prawdopodobne wydaje mi sie jednak, ze po zmianie na lawce trenerskiej rossonerich, o zakupie graczy wciaz beda decydowac dzialacze.
Z Crisem sprawa jest prosta (w kwestii miejsca na boisku); mialby grac na srodku obrony. Sytuacja Diarry jest nieco ciezsza. Dzialacze rossonerich obserwuja gracza Lyonu w kontekscie "ochrony" dla Pirlo. Diarra bowiem gra w swoim klubie obok Juninho, podobnie jak u nas Gattuso obok Andrei. Reprezentant Mali mialby wiec zastapic Gattuso. Byc moze Rino latem zostanie sprzedany, co wydaje sie nieco bardziej prawdopodobne w swietle doniesien o zainteresowaniu Milanu Poulsenem ;) .
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 16:13   

:brawo: dla autorów dwóch powyższych postów. zgadzam się z wami 100%

jeśli Diarra zajmie miejsce Gattuso, to Rino bankowo odszedłby z Milanu a Poulsen byłby "rezerwowym Gattuso". z całym szacunkiem dla Gattuso, ale w kilku ostatnich meczach (które oglądałem) zwróciłem uwagę na jego braki w ofensywie. nawet jak nadrabia to walecznością to uważam, że eksperyment z kimś kto będzie potrafił to co on + technika, rozegranie, "ciąg na bramkę" itd. może okazać się strzałem w dziesiątkę.

dzisiaj czytałem, że niejaki Adriano Galliani "otworzył" drzwi Milanu dla niejakiego Ronaldo.

rinho 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 18:26   

Ronaldo to by była troszkę porażka... nie wiem jak mozna się nim jeszcze interesować... Chociaż wątpiężeby top prawdziwe było, i żeby przyszedł do nas ten zawodnik z "lekką" nadwagą.

Na Diarrę jestem nastawiony pozytywnie, ale faktem jest, że chyba zająłby miejsce Rino, a tego bym nie zniósł :D . To jeden z moich ulubionych piłkarzy, choć rzeczywiście ostatnio jakoś szczególnie dobrze nie grał...:(

Jeszcze raz: Ronaldo mówię zdecydowanie NIE :D

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 19:12   

napisał/a:
Jeszcze raz: Ronaldo mówię zdecydowanie NIE

W 100% zgadzam sie z tobą :!:
Transfer Ronaldo do MILANU był by takim samym niewypałem jak z Vierim
Poulsen w MILANIE :?: Nigdy w Życiu :!:

MILAN w swoich transferach lubi zaskakiwać :!:
,jakiś czas temu na seriea.pl pojawiła się wiadomośc ,że MILAN przygląda się Marquezowi :!:
Wiadomo że Barca nie puści go i traktuje to jak zwykła plotkę ale MILAN to niezwykły
klub i wszystko może sie zdażyć.....

Fruki 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 23:03   

Radeo napisał/a:
Jesteś bratem benerasa? :shock:

Nie nie jestem :P Co podobnie myślimy ?

Na seriea.pl przeczytałem, że Milan i Juve chcą dokonać wymiany zawodnikami, a chodzi tu o Zebine i Ambro. Mam nadzieje, że jest to tylko plota, bo Ambro jest bardzo przydatnym zawodnikiem i gdyby nie kontuzja to sądze, że wygryzł by Seedorfa z pierwszej 11.

Poza tym, Berlusconi ostatnio odwiedził Tottiego w szpitalu. Czy to były zwykłe odwiedziny czy może Silvio chce zrobić mega transfer i sprowadzić symbol Romy do Mediolanu ? Hmm... wedłóg mnie on w Milanie nie jest potrzebny i lepiej jak by władze rossonerich zajeli się sciąganiem dobrych obrońców, niż znowu ściągać ofensywnych piłkarzy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 23, 2006 17:20   

Ja podaje pilka.pl:

18-letni zawodnik AC Milan, Federico Piazza znalazł się w kręgu zainteresowania menadżera Arsenalu Londyn, Arsena Wengera. Trener Kanonierów po konsultacjach ze skautami swojej ekipy uznał, że młody Włoch jest bardzo perspektywicznym graczem.

Federico Piazza nie podpisał jeszcze kontraktu z Milanem, co oznacza, że mógły przejść do drużyny z Highbury za darmo. Arsene Wenger jest znany z tego, że sprowadza do klubu młodych i utalentowanch graczy. W 2004 roku Francuz sprowadził do Londyny młodziutkiego napastnika AC Parma, Arturo Lupoliego.

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 10:49   

dinosaur5 napisał/a:

Poulsen w MILANIE :?: Nigdy w Życiu :!:

Ja uważam że zainteresowanie Poulsenem to krok w dobra stronę, a Diarrą krok jeszcze lepszy :wink: Są to zawodnicy ( podobnie jak Rino, Vogel i Ambro) dobrzy w defensywie, ale lepsi od wymienionych w grze ofensywnej. Gdyby udało sie pozyskać któregoś z nich to gra Milanu zyskałaby nową jakość. Ciekawe czy Poulsen polubiłby sie z Gattuso ??? :lol:

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 11:10   

Poulsen to pomyłka... Ronaldo jeszcze wieksza... Pamietam jak sprowadzilismy Rivaldo, tez miało być super...
Diarra z drugiej strony moze byc krokiem w dobra strone.

rinho 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 11:20   

sicmaggot napisał/a:
Ciekawe czy Poulsen polubiłby sie z Gattuso ??? :lol:

Wydaje mi się że raczej nie:D Bo gdyby przyszedł Poulsen, to Rino raczej u nas już by nie było :)

Fruki 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 12:23   

http://www.pilka.pl/?ls=I...id=1&show=48860

To chyba jakiś żart. :|

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 13:55   

Mam nadzieję że to plota bo jak nie to stracę szacunek do Gallianiego i spółki. Jeszcze kilka miesiecy temu Ancelotti i część pikarzy mówiła o nm: NIKCZEMNIK a teraz ma niby założyc naszą klubową, świętą koszulkę???? Ludzie to paranoja! Gdy on przyjdzie to zapewne odejdzie Gattuso, a z tego co słyszałem to Pirlo będzie chciał odejsć. Oby to tylko była PLOTA bo.. :|

coś o Gattuso i Pirlo... z DevilPage

rinho 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 15:14   

Nie wiem co o tym myśleć... To nie może być prawda... :(
Poulsen w Milanie = odejście Gattuso
Dopóki nie potwiedzą tego oficjalnie, będę żył myślą że sąto TYLKO wymysły prasy....

And1 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 15:17   

..... Galiani wyjedzie z Milanello na taczce. Kibice już o to postarają się :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi