ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Pon Kwi 24, 2006 19:21
Transfery Milanu (cz. 18)
Autor Wiadomość
konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 20, 2006 08:17   

Henry z Szewą na pewno by wymiatali, ale nie sądzę, że mamy szanse na pozyskanie tego piłkarza. dzisiaj czytałem, że Chelsea oferuje 60mln za Eto'o. na razie to plotka, ale w razie transferu pewnie następcą Eto'o byłby Henry(k).

jeśli ktoś może prosze o przetłumaczenie TEGO .
nie zawracałbym głowy nikomu, ale interesuje mnie szczególnie słowo "ufficile", które wiemy co oznacza :P . z góry dzięki.

EDIT:
ciąg dalszy:
oferta odrzuconaSobis

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 20, 2006 18:14   

RASI napisał/a:
droc napisał/a:

Domniemanie niewinności istnieje i owszem. Przyznałem przecież rację, że nie został skazana a "zaledwie" oskarżony.

Teraz piszesz "zaledwie" a post wyzej pisałes:

droc napisał/a:
RASI - fakt, nie został skazany, więc był tylko podejrzany. Ale dla mnie to i tak dużo.

To jak wkoncu uważasz ?

Zapewne wiesz, że cudzysłów w tym przypadku służy jako zaznaczenie ironii, a słowo znajdujące się w tymże cudzysłowie ma odwrotne znaczenie do jego bezpośredniego...

A teraz sama śmietanka...

RASI napisał/a:

droc napisał/a:
Jeżeli w waszym mniemaniu to jest ok, że 19-to latek, bądź, co bądź zawodowy piłkarz zostaje oskarżony o gwałt to gratuluję relatywizmu moralnego. Moim zdaniem jest to poważny sygnał. Zazwyczaj takie podejrzenia nie biorą się z powietrza.

A gdyby miał 38 lat i byłby zawodowym prawnikiem to cośby zmieniło ? Jezeli jest winny to nie ma róznicy wiek i zawód. Jesli jest oskarżony niesłusznie to tym bardziej nie robi to róznicy.
Nie potrafie tego pojąć bo widze, że nawet jesli go uniewinnia to dla Ciebie i tak juz zawsze bedzie "tym co zgwałcił".

Widzisz RASI. Nadal nie pojmujesz podstawowego przesłania tego co próbuję Ci wytłumaczyć. Piszesz mi o "chybionych argumentach", a tym czasem to Ty trafiłeś z tym prawnikiem jak kulą w płot. Mówiąc w prost:
Van Persie jest piłkarzem. Osobą publiczną. Idolem wielu nastolatków czy nawet dzieci - vide Przemysław90 (sorry Przemku, że tak tu szafuję Twoim imieniem i w żadnym razie nie chcę Ci ubliżyć ;-) ).
Natomiast 38-mio letni zawodowy prawnik (btw. jaka jest różnica pomiędzy zawodowym prawnikiem a prawnikiem amatorem?? :lol: ) jest osobą z publicznego punktu widzenia A-N-O-N-I-M-O-W-Ą. That's the point. Jego zawodem nie jest dyscyplina sportowa, którą pasjonuje się grubo ponad 500 mln ludzi na całej ziemi (nie czepiaj się tych 500mln - kiedyś na Eurosporcie takie coś usłyszałem). On może być idolem tylko i wyłącznie dla swoich dzieci (jeżeli je ma) i młodszych kolegów z kancelarii w której pracuje.
Masz rację, że wiek i zawód nie gra roli. Ale my dyskutujemy o piłkarzu a nie o rolniku zza Buga czy też innej zabitej dziury (sorry rolnicy). O prawnikach też nie. :evil:
Natomiast co do ostatniego Twojego zdania: "Nie potrafie tego pojąć bo widze, że nawet jesli go uniewinnia to dla Ciebie i tak juz zawsze bedzie "tym co zgwałcił"." - widzisz, wracamy do podstaw. Czyli tego co napisałem tuż nad tymi słowami ;-) . Ponownie pojawia się kwestia bycia osobą publiczną (angielskie słowo celebrity jest tu bardzo przydatne) i wzorca postępowania jaki daje nam taki oto piłkarz. Ja nie twierdzę przecież, że jest tym co zgwałcił. Ja twierdzę, że jeżeli nastolatek zostaje o gwałt podejrzany bo szwęda się po nocnych klubach, to jego kariera jest pod znakiem zapytania. Ja piszę, że to "poważny sygnał". Coś jest nie tak z tym chłopakiem. Proszę wskaż mi dokładny fragment mówiący o tym, że dla mnie jest tym co zgwałcił. Poza tym proszę nie wyciągaj z całości wypowiedzi najbardziej kontrowersyjnego fragmentu i nie opieraj na nim swoich kruchych teorii. Jeżeli dalej pociągniemy mój cytat to dowiemy się:
droc napisał/a:
Jeżeli van Persie chce mienić się jako wielki piłkarz i zawodowiec to powinien omijać takie nocne kluby i takie sytuacje jak najszerszym łukiem. Będzie miał czas na to po zakończeniu kariery.

Czyli co? Nie grzmię, że jest gwałcicielem! Nawet piszę, że na zabawy w nocnych klubach przyjdzie czas. ;-)

RASI napisał/a:

droc napisał/a:
Chłopak jest po prostu bezdennie głupi. Bo ma wielki talent i odwrotnie proporcjonalny do tego intelekt.

To równiez chybiony argument. Intelekt nie ma tu większego znaczenia. W dragi i alkocholizm nie wpadają jedynie "półgłowki", a gwałtow i morderstw nie popełniaja tylko "ćwierćinteligenci". ;)

Ręce same składają się do braw. Tu mnie po prostu położyłeś na łopatki. Widać jak byłem zmęczony. Przyczepiłeś się tu dokładnie 1 słowa ;-)
RASI - czy jeżeli ktoś ma ponad przeciętny IQ ale do tego pakuje się w kłopoty z własnej woli to jest to mądra osoba? Mądrość to nie tylko wysoki wynik testu na IQ. To też umiejętność podejmowania porawnych decyzji w życiu. Nie sądzisz?

RASI napisał/a:

Pisząc tego posta byłes chyba mocno zmęczony albo nie wyspany albo "pod wpływem" ;) bo cały 2 akapit i wiekszość trzeciego jest dla mnie nieprzemyslana.

Tak. Byłem pod wpływem ... Twojego postu ;-)

RASI napisał/a:

Przeciez nigdzie nie napisałem, że wytłumaczeniem dla gwałtu czy morderstwa może być młodziencza fantazja (czy jak kto woli głupota) :wall: A to próbujesz mi wmówic :|
Jesli ktos popełnił taka zbrodnie nie ma dla niego wytłumaczenia.
Tekst o błędach młodości dotyczył nocnego rozbijania sie po nocnych klubach, bijatyk czy naduzywania alkoholu.

Ja tego nie Ci tego nie wmawiam. Bynajmniej. Zacytuję znów siebie:
droc napisał/a:
Ja chcę pokazać tylko, co czai się za rogiem. Jaki jest następny potencjalnie krok. I jak groźne jest trywializowanie tak poważnych spraw ubierając je w płaszczyk błędów młodości czy nie daj Bóg - fantazji

HA! Widzisz teraz? Rozumiesz o co chodzi w 2 i 3 akapicie? Chodzi o to, że jak Ty van Persiego usprawiedliwiasz, to ja tym bardziej go karcę. Bo nie chcę czekać na jego kolejny wybryk. Tym razem może to być coś więcej niż tylko podejrzenie o gwałt.

RASI napisał/a:
Ty natomiast przyszpiliłes mu łatke gwałciciela, pijaka, awanturnika i idioty i najlepiej wysłałbys go na "zieloną trawke" :)

W żadnym razie na trawkę ;-)
Wydaje mi się, że cały czas udowadniam, że van Persie mimo talentu nie jest wielkim piłkarzem i być może nim nigdy nie będzie. Oraz bronię swojej tezy, że dla takich jak on w Milanie miejsca nie ma. Jeżeli Juventus lubi zbierać różnego rodzaju "piłkarzy po przejściach" to proszę bardzo ;-) weź go sobie ;-)

pzdr,

RASI 
Juventino

Wysłany: Pią Sty 20, 2006 20:21   

no wreszcie doczekałem sie odpowiedz ;) szkoda tylko, że poraz kolejny widze, że cały czas nie mozemy sie zrozumiec ;-)

droc napisał/a:
Zapewne wiesz, że cudzysłów w tym przypadku służy jako zaznaczenie ironii, a słowo znajdujące się w tymże cudzysłowie ma odwrotne znaczenie do jego bezpośredniego...

Zapewne... nie wiedziałem. Bo cały czas stoje na stanowisku ze bycie podejrzanym nie jest dla mnie czyms co może rzutowac w istotnym stopniu na moja opinie o człowieku. Zwłaszcza, że w przypadku o którym mówimy (z tego co pamiętam) nie było zadnych poważnych dowodów.

Rozumiem Twoje podejście, że osoba publiczna musi byc "poza wszelkim podejrzeniem". Tylko, że to tak pięknie brzmi tylko w teorii. Zwłaszcza w erze dzisiejszych brukowców i rządnych sensacji mediów. Najzwyczajniej w świecie naoglądałem sie juz zbyt wiele takich rozdmuchanych afer i nabrałem do nich dystansu.

Co do prawnika: podałem go bo jako pierwszy przyszedł mi do głowy ;)

droc napisał/a:
(btw. jaka jest różnica pomiędzy zawodowym prawnikiem a prawnikiem amatorem?? :lol: )

Widze, że Ty nie masz w zwyczaju czepiania sie słowek ? :?

Nie bede juz rozbierał Twojego posta na części i cytował ( no może mały fragmencik ;) ) - odrazu przejde do podsumowania :) :
Ustalmy coś odrazu: nie jestem fanem Van Persiego. Nawet go nie lubie. Mi również się nie podobają jego nocne ekscesy i klubowe awantury. Jestem jednak w stanie go zrozumiec ( sam nie wiem co bym robił mając taka kase w takim wieku ;) )Wszystko rozbija się o to, że nie moge się pogodzic ze "skreślaniem" ludzi, którym nic nie udowodniono. A Twoje słowa, że:
droc napisał/a:
IMHO van Persie gra na pozycji "napastnik-gwałciciel" ewentualnie "pomocnik-pijak".
Sorry ale zawodnik, który w takim wieku zaczyna karierę od podejrzenia o gwałt i jak narazie wykazuje się tylko aferami z nocnych klubów.
van Persiemu mówię NIE.

to jak dla mnie dość jasne "przekleślenie" tego chłopaka mimo, że jego największa winą (puki co) jest... niesportowy tryb zycia

Panowie, proszę kontynuować dyskusję w innym miejscu. To temat poświęcony transferom.

Admin

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 14:12   

Od wczoraj Braida jest w Amsterdamie. Oficjalnie pojechal tam rozmawiac o przyszlosci Stama, ktory po sezonie chce wrocic do ojczyzny. Zrodla zblizone do Milanu mowia jednak, ze rozmowy maja dotyczyc transferu De Jonga (jeszcze w styczniu) i Sneijdera (w czerwcu). Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Ciekawostka jest to, ze obaj gracze postrzegani sa jako pupile Marco Van Bastena... Nieee, niczego nie sugeruje ;)

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 15:14   

a to stam przypadkiem nie chcial wrocic do psv ? niby mowil,ze tam ma przyjaciol i tam chcialby wrocic do swojego domu itp. chociaz z 2 strony to ajax ma problemy z defensywa,stam mialby tam pewne miejsce i bylby bezsprzecznie jedna z gwiazd.

bardzo podoba mi sie perspektywa sprowadzenia 2 holendrow,zwlaszcza sneijdera,ktory ma papiery na bycie niesamowitym grajkiem(sodowka juz mu przeminela),jeden z najlepiej zapowiadajacych sie pomocnikow na swiecie. co do de jonga,nie widzialem go w wielu meczach,jednak slyszalem wiele pochelbnych recenzji(ile ma cm i kg ?).

co do plotek o przyjsciu vb to nie bede plakal,wszak nie od dzis wiadomo ze van basten w Milanie=torres w Milanie.

(Torres: Van Basten jest moim bohaterem
Młoda gwiazda Atletico Madryt, Fernando Torres, w wywiadzie dla Corriere dello Sport wyjawił, jak bardzo podziwia legendę Milanu, Marco Van Bastena. Hiszpan powiedział: "Van Basten jest moim bohaterem. Kiedy byłem mały wygrał Złotą Piłkę, a ja uczyłem się od niego oglądając kasety video. Demetrio Albertini zawsze o nim mówił i kiedy we wrześniu pochlebnie wypowiedział się na mój temat, nie mogłem w to uwierzyć.")

do tego dochodza slowa prezesa atleti,ze rozwaza kazda oferte za torresa...
("Jako prezes klubu mam obowiązek rozważyć każdą propozycję. Zarówno za Torresa jak i za każdego innego gracza. Po analizie dopiero można powiedzieć co dalej. Ale to normalne w każdym klubie, w Londynie, Paryżu czy Atenach. "

"My nie jesteśmy jednak klubem, który musi sprzedawać by, na przykład, zgromadzić fundusze na podstawowe działanie. Fernando ma kontrakt z Atletico i nic nie stoi obecnie na przeszkodzie by go wypełnił. Oferty za niego? Nie, nie ma żadnych ani ostatnio nie było.")

wszystko uklada sie w logiczna calosc...

dodatkowwo Milan pdobno walczy z juve o utalentowanego brazylijczyka,kapitana u19 niejakiego Lucasa Pezziniego(wloskie korzenie?)
(Lucas Pezzini jest kapitanem młodzieżowej reprezentacji Brazylii i już teraz jest on jedną z ważniejszych postaci w klubie, w którym na codzień grywa. Piłkarz ten podobno posiada wielki talent i dlatego już teraz przyciągnął on uwagę "Starej Damy" i "Rossonerich". Najwyraźniej obie ekipy uwarzają, że sprowadzenie tego gracza byłoby wzmocnieniem.)

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 15:20   

Dzis rzeczywiscie pojawilo sie wiele transferowych plotek dotyczacych Milanu. Oczywiscie wizyte Braidy w Amsterdamie ciezko kwestionowac. Wedlug calciomercato.com rozmowy tocza sie na temat przyszlosci Sneijdera (nieco rozszerzona wersje przedstawil wyzej TomekW ;) ). Stam podobno chce odejsc juz teraz, a zgoda Milanu jest uwarunkowana jedynie znalezieniem nastepcy Holendra. Mowi sie glownie o dwoch rozwiazaniach: krotkoterminowym - Materazzi i dlugoterminowym - Barzagli. Ja oczywiscie jestem zwolennikiem tego drugiego. Byc moze juz podczas jutrzejszego meczu z Palermo dojdzie do zblizenia stanowisk i wloski obronca zasili Milan.
W zwiazku z przyjsciem do Juve Marchioniego, niepewna stala sie przyszlosc Camoranesiego. Dodatkowo trzeba pamietac o konfliktach Mauro z Capello. Agent Camora powiedzial, ze jego klient odejdzie po sezonie, a jednym z zainteresowanych klubow jest Milan.
Dzis takze prezydent Atletico "umiescil" na rynku transferowym Torresa, ktorym, jak wiadomo, od dawna interesuja sie dzialacze rossonerich. Jednak wlodarze Atletico oczekuja oferty w granicach 90 mln euro ;) .
Gdyby wszystkie te ploty okazaly sie prawda i dodac do tego jeszcze Oddo, to wyszlaby calkiem fajna druzyna:
Kod:

Dida
Oddo  Barzagli  Nesta  Jankul
            Pirlo
   Camoranesi  Sneijder
            Kaka'
        Sheva  Torres

;)
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

ostry 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 15:47   

beneras: to ze Torres opowiada o tym jak bardzo podziwia i jakim wzorem jest dla niego Van Basten wcale nie oznacza ze ten drugi chcialby go gdyby trenowal druzyne klubowa, sama pochlebna wypowiedz o niczym nie swiadczy. No ale juz sie nie czepiam bo wiem ze w tej sprawie masz swoje przekonania i nic ich w stanie zmienic ;)

Jedenastka przedstawiona przez bakera naprawde fajna tylko nie wiem czy nie nazbyt ofensywna, kto mialby tam cofac sie do obrony i pracowac w destrukcji?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 17:03   

Jeśli Ancelotti odejdzie po sezonie, to jego następcą zostanie prawdopodobnie ktoś z trójki Holendrów: Van Basten, Riijkard i Hiddink (tak spekuluje prasa). Wszyscy wymienieni preferują holenderskie ustawienie z jednym wysuniętym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi, którzy niewiadomo czy są napastnikami czy pomocnikami. Tak grają zespoły prowadzone przez w/w trenerow (PSV, Barcelona i Holandia), więc jedenastka zaproponowana przez bakera jest raczej mało prawdopodoba :)

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 17:12   

to moze tak:

sheva---------torres
--------GILA-------

sheva z torresem nie graliby klasycznych skrzydlowych tylko tak jak w barcy,lewy i prawy napastnik.obydwaj maja do tego dyspozycje(szybkosc,drybling,podanie) i do tego znalazloby sie miejsce dla gilaridno.tylko niebardzo wyobrazam sobie pomoc rossonerich(granie 3 w pomocy+mialby dojsc sneijder).

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 17:23   

Moja jedenastka zostala stworzona nieco "na sile". Zawodnicy, o ktorych dzis plotkowaly serwisy sportowe w kontekscie Milanu zostali "wcisnieci" do skladu ;) . Generalnie jednak widzialbym Sneijdera jako nastepce Rino na pozycji defensywnego pomocnika. Marzy mi sie jednak zawodnik, ktory oprocz dobrej techniki, podania i strzalu, dobrej gry w destrukcji, dobrze gralby takze glowa. Tu moimi faworytami sa Gerrard i van Bommel ;) .
Rzeczywiscie bogiel masz racje, co do ustawienia preferowanego przez trojke holenderskich trenerow (z jednym wysunietym napastnikiem). Jednak trzeba pamietac, ze przychodzac do Milanu beda musieli liczyc sie ze zdaniem Berlusconiego ;) .
i ani gorący, ani zimny,

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 17:44   

Nie, tak jak zaproponowal beneras napewno nie bedzie. Ustawienie formacji ofensywnej w Barcelonie wygląda tak:

-----------------Eto------------------
Ronaldinho--------------------Messi

W PSV :

--------------Venegoor -------------
Beasley----------------------Farfan

I w Holandii (tak było, gdy Holendrzy grali przeciwko Czechom):

-------------V.Nisterlooy-------------
Robben--------------------------Kuyt

Jak widać skrzydłowi to szybcy i dobrze dryblujący zawodnicy, którzy poza Kuytem słyną raczej z rajdów i biegania po prawie całej długosci boiska niz ze strzelania goli. Zaś środkowi napastnicy to typowi łowcy bramek tacy jak Sheva czy Gilardino.
Ostatnio zmieniony przez bogiel Wto Sty 24, 2006 17:46, w całości zmieniany 1 raz  

Lutrzyk 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 17:46   

Sneijder, De Jong na San Siro ? - bardzo ciekawa perspektywa.
Śledze na bieżąco mecze Ajaxu w Eredivisie, więc pozwole Sobie na krótki komentarz dotyczący obu panów :wink: .
Sneijder - mój ulubieniec spoza Mediolanu :P . Trudno się nie zgodzić z Benerasem, iz to świetny materiał na światowej klasy piłkarza. Posiada On wszelkie potrzebne walory na bycie "wielkim". Natomiast z "sodówką" bywa różnie :P . Wesley to strasznie impulsywny piłkarz, u którego "strojenie fochów" ( przypomina Mi sie Swego czasu Seedorf :oops: ) jest na porządku dziennym. Nie zwalając całej winy na młodego piłkarza, w Ajaxie brakuje trenera "z jajami", który stanie się ojcem, a nie kolegą.. Trenera, który jasno przedstawi swoje oczekiwania względem innych, dyscypline...Więc co na to Ancelotti :lol: ...no chyba ze inny coach :P
De Jong - osobiście nie zauroczył Mnie swoja grą :P . Jest to zawodnik bardzo uniwersalny, dobry w defensywie, nieco gorzej w ataku. Wg Mnie na chwile obecna nie ma większych szans na pierwszą 11. Jednak świadomość iż zawodnik ten ma dopiero 20 lat i jest do wzięcia za free napawa optymizmem. Powiedziałbym doskonały rezerwowy :wink:
To tyle...

Taktyki preferowane przez potencjalnych następców Carletto czyli 3-4-3 wydają sie bardzo ciekawe. Prawda jest taka, że większość drużyn w Holandii preferuje taki styl, jakis nawyk..?/

Ps. Baker - Pozycja Sneijdera jako DM jest praktycznie niemozliwa. Jak juz wcześniej powiedziałem zawodnik ten mizernie( no powiedzmy ze słabo :wink: ) prezentuje sie w tej formacji. Więc zostaje pozycja prawo/lewoskrzydłowego.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 18:36   

Ja nie jestem zwolennikiem Sneijdera. Owszem zdarza mu sie czasem zagrac dobry mecz, ale jakos nie widze go w pierwszym skladzie Milanu. Seedorf jest moim zdaniem klase lepszy i tylko ktos o zblizonych do niego umiejetnosciach moglby go zastapic. Sneijder tym kims nie jest. Co do De Jonga, jest uniwersalnym graczem, grywa w obronie i pomocy i jego sprowadzenie mogloby byc inwestycja na przyszlosc. Na razie bez wiekszych szans na gre w pierwszym skladzie. Barzagli - ciezko jest mi sie o nim wypowiadac, rzadko widzialem go w akcji. Z wielu wypowiedzi wynika jednak, ze jest solidnym obronca, ktory (gdyby przyszedl w zimie) powoli moglby sie ogrywac w Milanie. Materazzi - bez komentarza. Najbardziej licze jednak poki co na Oddo ;)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 19:39   

Ja tez nie jestem przekonany do Snejidera. Wroce na chwile do Barzagliego bo po pierwsze gral w ostatniej kolejce przeciw Interowi co mialem okazje obserwowac i zwrocilem na niego uwage, a po drugie gra jutro przeciw Milanowi w Copa Italia. A wiec musze powiedziec ze bardzo milo mnie rozczarowal jezeli mozna tak powiedziec. Mimo wyniku zagral naprawde niezle spotkanie. kilka razy powstrzymal grozne akcje i ogolnie prezentowal sie niezle. Ma chlopak perspektywe. Co do De Jonga to zaczynam sie obawiac, ze Milan buduje sklad i chce osiagnac to co w sezonie 96/97 i 97/98...
Co do wymyslonych formacji to niedlugo powinnismy zatrudnic Zdenka Zemana i zaczac grac radosny football z 5 bramkami strzelonymi i 4 straconymi (albo 5 czy 6)
Uslyszalem ostatnio o Mascherano i staralem sie dowiedziec czegos wiecej. Mysle ze to moze byc strzal w dziesiatke bo chlopak prezentuje sie na razie calkiem niezle. Przypominam tez o Kompany'm i Oddo (jak zauwazyl Suchy). Jezeli chodzi natomiast o Materazziego, to jak chca rzeźnika to niech wejda TU . Sam pomysl jest porazką...

A sklad Bakera tez jest zrobiony na sile (jak zreszta sam przyznal) i uwazam ze mialby niewielka szanse na skuteczna rywalizacje. Nie mozemy nastawic sie na branie odpadow z innych druzyn, ktorzy blizej maja do emerytury niz do zakonczenia sezonu, tylko czas zaczac budowac zespol na mlodych perspektywicznych zawodnikach.

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 21:30   

Wie ktoś coś więcej o pomocniku Gremio Lucas'u Pezzini'm (oprócz tego ,że jest to kapitan reprezentacji U19 Brazyli :!: ) ,którym podobno interesuje się MILAN i Juve :!:
Widział go ktoś w akcji :?:

suchy napisał/a:
Ja nie jestem zwolennikiem Sneijdera. Owszem zdarza mu sie czasem zagrac dobry mecz, ale jakos nie widze go w pierwszym skladzie Milanu.

Zgadzam się z tobą ,nigdy nie zrobił na mnie wrażenia ,wydaje mi się że nie sprawdził by się w Serie A

suchy napisał/a:
Seedorf jest moim zdaniem klase lepszy i tylko ktos o zblizonych do niego umiejetnosciach moglby go zastapic.

Jak dla mnie ,najlepszym wzmocnieniem byłby:

Full name: Javier Alejandro Mascherano
DOB: June 8, 1984
Birthplace: San Lorenzo, Argentina
Nationality: Argentinian
Other nationality: Italian
EU passport: Yes
Height: 171 cm
Weight: 66 kg

Club: SC Corinthians Paulista
Position: Defensive Midfielder [C]
Number: 3
Contract Expires:
Previous Clubs: (youth) River Plate > Corinthians

International debut: July 2003, v Uruguay
Caps: 10
Goals: 0
World Cups: none
Palmares:
Olympic Games (04)
Argentinian Torneo de Clausura (03, 04)
Brazilian League (05)

chociaż widzialem z nim mniej meczy niż ze Sneijder'em robił on na mnie zawsze piorunujące wrażenie (szczególnie podczas IO w Atenach)

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 22:11   ;)

dinosaur5 napisał/a:
Wie ktoś coś więcej o pomocniku Gremio Lucas'u Pezzini'm (oprócz tego ,że jest to kapitan reprezentacji U19 Brazyli :!: ) ,którym podobno interesuje się MILAN i Juve :!:
Widział go ktoś w akcji :?:
nie, na pewno nikt nie wie, ani tym bardziej nikt go nie widzial w akcji, tym bardziej Braida albo Moggi, jak gra to pewnie widzial tylko jego agent i to na kasecie przez 3 min, rzeczony Lucas Pezzini z pewnoscia jest zalosnym beztalenciem, ktory chcialby opuscic nedzne Gremio i przejsc do Europy, by zarobic jakiekolwiek pieniadze, za ktore na pewno chce nabyc sztuczna szczeke, bo ze zgryzoty, ze jest tak slaby stracil wszystko swoje zeby. dlatego wlasnie jego wspomniany wczesniej agent, ktory z pewnoscia ma takich klientow dziesiatki, rozpuszcza jakies plotki w zaprzyjaznionych szmatlawych mediach,a pozniej Ty je z owych zbierasz i nam w topicu bruzdzisz, Pezziniemu wroze wielka kariere prawego lawkowego w Rodzie Kerkrade, ewentualnie czolowa postac rezerw w Czarnomorcu Odessie, pewnikiem umrze sam, opuszczony przez rodzine, przyjaciol miec nie bedzie i marzen o sztucznym uzebieniu nigdy nie zrealizuje.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Cartman 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 00:10   ;)

Brawo Stan! Pokazałeś mu. A co, niech chłopak wie, że taki scout jak Ty zna wszystkich piłkarzy na świecie! Dzięki temu, że widziałeś go w 20 spotkaniach, w tym 6 na żywo (zapewne dzięki temu, że często podróżujesz do Rio na karnawał), świetnie opisałeś tego grajka. Wiesz, ja też często latam do Rio moim prywatnym odrzutowcem i całkowicie się z Tobą zgadzam! Co więcej, odkryłem, że nie nazywa się Lucas Pezzini, a Łukasz Paziński, gdyż wiele lat temu jego rodzice wyemigrowali do Brazylii w poszukiwaniu kawy i tam zostali. Jako, że ma polskie korzenie polecę go Janasowi, może poleci na MŚ! Już rozmawiałem o tym z jego agentem, jest zachwycony tym pomysłem. Musimy się jednak spieszyć, gdyż jego prababcia była Ukrainką i sieci zarzucili na niego także Ci z Odessy! Brawo stan, co za wnikliwa analiza? To może w ten sam sposób opowiesz nam o każym innym piłkarzu, o którym pojawią się plotki w kontekście Milanu? Ja, Dinozaur5 i wszyscy inni użytkownicy forum będziemy Ci bić pokłony do samej ziemi!! :brawo:

A wracając do tematu,
Full name Lucas Pezzini Leiva
Birth The 09.01.1987
In Dourados [MS]
Height 179
Weight 74
Current club Grêmio [RS]
Position Offensive midfielder
, Club titles Brazilian League (2nd division): 2005

w zeszłym roku występował na MŚ do lat 18 w Japonii, domyślam się stan, że w reprezentacji Brazylii bezzębnych. Potem,
UNDER-20 Friendlies
20.04.2005: Santiago, CHILE; Estadio Carlos de Apoquindo
BRAZIL – PANAMA 3:0 (3:0)
Felipe GABRIEL 8’; Thiago QUIRINO 11’ pen; Lucas PEZZINI 43’
Po zdjęciu na tej stronie http://www.gremio.net/sit...u.asp?campo=170 widać, że jest szpetnej urody, więc do Milanu się nie nadaje, bo go będzie wstyd pokazać.

Na stronie poświęconej zawodnikom z CM http://www.thedugout.net/...type=md&page=6# ,dostał user rating 4,86, ale można go kupić za jedyne 1,2 mln Ł. ALe ten jego menedżer dobry, nawet w FM go umieścił! Musimy kupić jego i jeszcze Aghahowe, pamiętam, że był dobry w CM! ALe stworzą atak!

Znalazł się też w kadrze Brazylii na Milk Cup 2005, zapewne w dojeniu krów. Milk Cup jest międzynarodowym turniejem piłkarskim juniorów. Rywalizują reprezentację i drużyny klubowe. Występowali w tym turnieju Beckham, Nevile, Rooney czy Scholes, a na MŚ w Japonii i Korei grało 30 zawodników z mleczną przeszłością.

A więc jest nie tylko bezzębnym beztalenciem, ale do tego jescze pastuchem. Stanowczy sprzeciw dla tego zawodnika w Milanie! Dzięki stan, że otworzyłeś nam oczy!

pozdrawiam wszystkich uzębionych!

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 12:16   Re: ;)

do stan:
przepraszam wielkiego znawce footballu ,że osimieliłem się zapytać!
Ale moje pytania brzmiało:
Czy ktoś wie coś o Lucasu Pezzinim?(chodzilo o konkrety -jakieś mecze itd.)
ty piszesz:
stan napisał/a:
Lucas Pezzini z pewnoscia jest zalosnym beztalenciem

podaj chociaż jakiś konret :!: ,pozatym reprezentacja Brazyli U19 wg.ciebie z pewnością jest banda żałosnych patałchów nie mających pojęcia na piłce :!:

I nie wydaje mi się ,że każdy uzdolniony 18-brazylijczyk gra od razu w Santosie czy Sao Paulo ,zobacz sobie przykład Didy :!:

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 12:54   

Lutrzyk napisał/a:
Ps. Baker - Pozycja Sneijdera jako DM jest praktycznie niemozliwa. Jak juz wcześniej powiedziałem zawodnik ten mizernie( no powiedzmy ze słabo :wink: ) prezentuje sie w tej formacji. Więc zostaje pozycja prawo/lewoskrzydłowego.

Nie jestem znawca Eredivisie, wiec nie bardzo sie orientuje, co do mozliwosci gry Sneijera na roznych pozycjach. Skoro piszesz, Lutrzyk, ze na pozycje Rino by sie nie nadawal, to ja CI wierze :) . Tylko, ze w takim przypadku w ogole nie widze miejsca dla Holendra w pierwszym skladzie Milanu (a sciaganie go na lawke mija sie z celem). Calkowicie zgadzam sie zpunktem widzenia przedstawionym przez suchego. Jezeli Sneijder mialby zastapic Seedorfa to ja jestem przeciwny, bo nasz Surinam wydaje sie zdecydowanie lepszym zawodnikiem. Sneijdera umiescilem w mojej jedenastce w miejsce Gattuso, gdyz tylko Rino wydaje mi sie gorszym pilkarzem niz gracz Ajaxu, a jezeli Milan ma byc silniejszy, to graczy slabszych nalezy zastepowac silniejszymi. Jezeli Sneijder nie pasuje do pozycji DM, to nadal podtrzymuje moje preferencje zaprezentowane wczesniej: Gerrard lub van Bommel ;) .
Jezeli chodzi o Camoranesiego, to wydaje mi sie, ze prezentuje on zblizona klase do Seedorfa. Patrze na niego przychylnie takze dlatego, ze jest Wlochem, a ja wlasnie chcialbym jak najwiecej wloskich zawodnikow w Milanie ;) . Plotki o odejsciu Camora nie ustaja, a dzis nawet pojawila sie informacja o mozliwej wymianie Camor-Seedorf (wyjatkowo malo wiarygodna ale jednak ;) ). Przy calym szacunku dla klasy Wlocha, chyba bym takiej wymiany nie zaryzykowal ;) . Jezeli Seedorf ma odejsc, to jedynie poza Wlochy :) .
i ani gorący, ani zimny,

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 13:11   :P

dinosaur5 napisał/a:
do stan:
przepraszam wielkiego znawce footballu ,że osimieliłem się zapytać!
winy sa Ci wybaczone. tylko pilnuj sie na przyszlosc.
Cytat:
Ale moje pytania brzmiało:
Czy ktoś wie coś o Lucasu Pezzinim?(chodzilo o konkrety -jakieś mecze itd.)
ty piszesz:
stan napisał/a:
Lucas Pezzini z pewnoscia jest zalosnym beztalenciem

podaj chociaż jakiś konret :!: ,pozatym reprezentacja Brazyli U19 wg.ciebie z pewnością jest banda żałosnych patałchów nie mających pojęcia na piłce :!:
tak wlasnie jest.

Cartman napisał/a:
pozdrawiam wszystkich uzębionych!
i ja rowniez!
Cytat:
To może w ten sam sposób opowiesz nam o każym innym piłkarzu, o którym pojawią się plotki w kontekście Milanu? Ja, Dinozaur5 i wszyscy inni użytkownicy forum będziemy Ci bić pokłony do samej ziemi!! :brawo:
oj nie trzeba, zrobie to z wrodzonej dobroci i uprzejmosci, chetnie podziele sie swoja (rozlegla) wiedza.

jesli chodzi o Sneijdera, pomoc Seedorf-Pirlo-Sneijder wyglada imponujaco, gralibysmy szybka, kombinacyjna, imponujaca pilke, ale mam cos obawy, ze zbyt ofensywna ;) . Sneijdera za Surinama poki co nie widze, Camora tez nie, choc to dobrzy pilkarze. Clarence jest naszym najrowniej grajacym pomocnikiem i w tym sezonie proby (w poprzednich latach roznie bywalo z jego forma i gdyby w tym byl rownie nieregularny to chetnie bym sie go pozbyl) na razie nie zawodzi. zostaje jeszcze opcja ze wspomnianym przez bakera wysokim, silnym, dobrze grajacym glowa pivotem (DM) (u nas najlepiej nadawalby sie do tego Ambro, choc ma nieco slaby strzal z dystansu) i dwoma bocznymi pomocnikami (Seedorf, Sneijder, Camor?). tylko co wtedy z Pirlo? gral juz raz z przez chwile boku pomocy (z Brescia, wtedy role cofnietego pomocnika przejal Vogel), ale za krotko bym moc wyciagnac jakies sensowne wnioski. podywagowac zawsze sobie mozna :P .

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 13:33   

szykuje sie przelomowy transfer w dziejach naszego klubu a wy tu o takich glupotach piszecie.dinosaura to jeszcze rozumiem,ale ty cartman nie jestes od dzis na forum i powiniennes wiedziec ze stan to wielokrotny mistrz polski w obsludze ironii.

wracajac do tematu,dzis ukazala sie kolejna wiadomosc laczaca torresa z Milanem.najbardziej podobal mi sie ten fragment:"Torres also privately favours a move to Italy, despite the interest of Premiership giants Chelsea and Manchester United.".nie od dzis wiadomo,ze torres przejdzie albo do Milanu,albo do chelsea,zaden inny klub nie liczy sie w wyscigu o hiszpanskiego van bastena.jednak zwazywszy na hiszpanski klimat,watpie zeby fernando chcial isc do deszczowej anglii,podobny argument przekonal kiedys etoo co do transferu do barcy(w londynie umarlbym z zimna).dodatkowo swoja robote w madrycie zrobil tez albertini,ktory(jak mowi torres) wiele opowiadal mu o Milanie...no i jego pilkarski idol.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 15:43   

A ja slyszalem, ze Torres kuszony jest przez Juve w zwiazku z przeprowadzka Trezegola... czy jezeli Torres pojdzie do Juve to odejdziesz od nas beneras?? :P :twisted:
tak z ciekawosci pytam...

Cartman 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 19:05   

Beneras, muszę przyznać Ci rację. W obliczu transferu Torresa wszystko inne jest nic nie znaczącymi detalami :) A tak wracając do tematu, to:

- wysyłamy Leonardo do Sao Paulo, on mówi dobrze o Milanie, Kaka i Amoroso decydują się na Milan
- wysyłamy Albertiniego do Atletico, on mówi dobrze o Milanie, Torres decyduje się na Milan!!

Genialne! Już wiem po co Galliani ściągał tych wszystkich dziadków! Pomyślmy:

- Stam przychodzi w zaawansowanym piłkarsko wieku do Milanu, chłopaki go tam omamiają, Stam jest zafascynowany Milanem. Milan wprowadza Mind Room, czy jak to się tam nazywa. Robią mu pranie mózgu. Stam chce odejść do Ajaksu. Tam będzie mówił dobrze o Milanie. Sneijder i de Jong decydują się na Milan.

- Przychodzi Vieri, sytuacja taka sama jak u Stama, odchodzi do Monaco. Plan spala na panewce, bo wszystkiego domyśla się Evra i ucieka do ManU.

W kadrze Milanu jest wielu zawodników, których na starość Galliani roześle po całym świecie w celu nakłaniania przez nich młodych zdolnych zawodników, jak Lucas Pezzini, do gry w Milanie. Wkrótce wszyscy na całym świecie będą miali wyprane mózgi i Berlusconi zdobędzie cały świat! :) Galliani to ma łeb, co nie?

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

ostry 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 19:44   

Cartman napisał/a:
- Stam przychodzi w zaawansowanym piłkarsko wieku do Milanu, chłopaki go tam omamiają, Stam jest zafascynowany Milanem. Milan wprowadza Mind Room, czy jak to się tam nazywa. Robią mu pranie mózgu. Stam chce odejść do Ajaksu. Tam będzie mówił dobrze o Milanie. Sneijder i de Jong decydują się na Milan.

Cos moze byc na rzeczy ale ja bym Stama wyslal do PSV, a tam moglby robic w glowach Alexowi i Gomesowi ;)

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 19:53   

Hmm... Ostatnio, dosc niespodziewanie ze swej posady zrezygnowal Roberto Donnadoni. Livorno szlo calkiem niezle. Oficjalnie poszlo o niefajne relacje miedzy nim a zarzadem.
Jednak, jesli trzymac sie jedynie slusznej lini trenerow Milanu wywodzacych sie sposrod bylych graczy - to wychodzi ze jest on w trojce, z van bastenem i rijkardem, najaktywniejszych zawodowo. Czy moze byc cos na rzeczy i czy w przypadku dalszych niepowodzen rossonerrich to nie on bedzie nowym szkoleniowcem, i to jeszcze w trwajacym sezonie?
Osobiscie bym nie chcial, choc w przeszlosci dzialacze zaskoczyli nas m.in tabarezem... :roll:
Co o tym myslicie?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi