ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery rywali Milanu (cz. 9)
Autor Wiadomość
nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 22:26   

miszcz napisał/a:
Mam nadzieję, że takie przekręty skończą się wykluczeniem tego klubiku z pucharów.

I to byłaby genialna okazja na podkupienie kogoś stamtąd np. za rok ;)

miszcz napisał/a:
Chociaż pewnie wtedy kupią UEFE.

Po syfie związanym z MŚ2022 to raczej będą ostrożni.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 01, 2017 08:03   

nismovsky napisał/a:
miszcz napisał/a:
Chociaż pewnie wtedy kupią UEFE.

Po syfie związanym z MŚ2022 to raczej będą ostrożni.

Nie zrozumiałeś, nie chodzi o przekupienie tylko o kupienie. Wchodzi w poniedziałek rano pan szejk waniliowy do głównej siedziby i mówi "Pani Zosiu, wczoraj podczas lunch'u kupiłem sobie UEFĘ proszę odnaleźć teczkę z napisem Py Sy Gy i wrzucić do niszczarki" :D

A tak poważniej, to jest patologia i w sumie też zaczynamy brać w niej udział, dawno już powinno to być powstrzymane, ale nie przez fair play tylko ograniczenia max. kwota transferu i max pensja... ale już chyba za późno, świnie są przy korycie i nie będą sobie odbierać.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 19:02   

Neymar już oficjalnie sprzedany, a Real targuje się o Mbappe. Monaco chce 190 a oni dają tylko 160...
Koniec świata :rotfl2:
Mam nadzieję, że Uefa ostro się weźmie za te kwoty transferów, bo póki co FFP to jedna wielka kpina na której tracą biedniejsi.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 19:07   

Przerażające. Naprawdę....

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 19:17   

Pytanie tylko, czy już w latach 20. padnie miliard euro za piłkarza? Barcelona ubiła fantastyczny interes tym transferem. Za 222 mln euro Katalończycy mogą sprowadzić kilku zawodników na najwyższym poziomie. Ciekawe w jaki jeszcze sposób Arabowie będą bawić się swoja paryską zabawką i czy ktoś postawi temu granicę?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 19:42   

MK92 napisał/a:
Za 222 mln euro Katalończycy mogą sprowadzić kilku zawodników na najwyższym poziomie.
Nie, nie mogą, mogą kupić ze 2 na najwyższym poziomie, albo ewentualnie 25 Deulofeów.
Kojarzycie nasz mecz z Borussią? Ile warty jest Dembele? Mi się wydaje, że bez 100 mln nawet nie warto dzwonić do siedziby jego klubu - a to tylko obietnica wielkiego mistrza. O Mbappe pyta Real, a o kwotach wspomina miszcz.

No i szczerze mówiąc nie do końca Was rozumiem, serio, chociaż ten rekord faktycznie ładnie przebija wcześniejsze rekordy. To się nie zaczyna teraz, ba, nie zaczynało się też wtedy, gdy City oferowało za Kakę 100 mln. Takie czasy, że $ zgarnia 6 mln netto rocznie. Dużo pisało się w tym temacie o Higuainie, bo wtedy, gdy trafiał do Neapolu, jak i wtedy, gdy z niego odchodził, w obu przypadkach dziwiąc się jego cenie. Ciekawe czy za trzecim razem też będzie zdziwienie. :P
Futbol staje się najpopularniejszym sportem świata, to są tego efekty. Dziwicie się cenom piłkarzy, gdy golfista doszedł do ponad 1 mld majątku. Co, on zasłużył bardziej? Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy przypadkiem nie każdy zespół Premier League zgarnia co najmniej 100 mln za prawa telewizyjne za sezon?

miszcz napisał/a:
Mam nadzieję, że Uefa ostro się weźmie za te kwoty transferów, bo póki co FFP to jedna wielka kpina na której tracą biedniejsi.
Ale w jaki niby sposób? Wzrost wpływów wielkich klubów jest corocznie wyraźny, dlaczego więc ma być limit odgórny i jak go ustalić? To samo pensje. Ok, sallary cap funkcjonuje w USA, ale z drugiej strony to nie zatrzyma wpływów do kasy klubu, tylko wpływ do kieszeni piłkarzy. Wolelibyście żeby tą kasę zatrzymywał sobie właściciel klubu?

I szczerze mówiąc Belotti za choćby 60 mln, jest mniej logiczny (a przez to bardziej kuriozalny) niż Neymar za 220. Neymar, jeden z top piłkarzy świata, piłkarsko i marketingowo szczyt szczytów. A Belotti to cień i Igły i Icardiego.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 19:53   

UEFA raczej nie będzie miała nawet punktu zaczepienia, bo ten transfer ponoć tak został rozwiązany, że to sam zawodnik wykupił się z klubu. A skoro piłkarz ma "swoje" pieniądze, to "jego" wybór, co z nimi zrobi. To samo z PSG, klub pozyska zawodnika za darmo, z kartą na ręku.

Pytanie tylko, czy federacja będzie chciała zmodyfikować zasady FFP by brać pod uwagę takie przypadki, czy nie...

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 20:41   

carlos napisał/a:
No i szczerze mówiąc nie do końca Was rozumiem, serio, chociaż ten rekord faktycznie ładnie przebija wcześniejsze rekordy. To się nie zaczyna teraz, ba, nie zaczynało się też wtedy, gdy City oferowało za Kakę 100 mln.

Dokładnie tak, już kilkadziesiąt lat temu zdarzało się że rekord transferowy podwajał się w ciągu kilku lat, w latach 90 rekordy transferowe przeszły od 8 mln funtów za Baggio do 32 mln za Vieriego. Przecież Milan swego czasu słynął z takiej polityki transferowej jaką ma teraz PSG czy inne City. Poza tym przez ostatnie ~10 lat obroty topowych klubów się podwoiły, nie wiem jak kogoś mogą dziwić rosnące kwoty transferów biorąc to wszystko pod uwagę. Im więcej kasy w piłce tym więcej wydaje się na transfery, a rekordy cały czas są przebijane od dobrych 100 lat. Niektórzy się chyba niepotrzebnie przyzwyczaili do tej relatywnej stagnacji która była w latach 2000.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 22:23   

carlos napisał/a:
MK92 napisał/a:
Za 222 mln euro Katalończycy mogą sprowadzić kilku zawodników na najwyższym poziomie.

Nie, nie mogą, mogą kupić ze 2 na najwyższym poziomie, albo ewentualnie 25 Deulofeów.

Jest jednak spora względność moim zdaniem, ponieważ wiele w kwestii ceny zależy od medialności piłkarza i klubu, który reprezentuje. Wspomniani przez Ciebie Dembele czy Mbappe, choć bardzo młodzi i bez wyrobionej jeszcze marki sportowej tylko z jej przebłyskami, już są rozchwytywani po jednym głośnym sezonie za astronomiczne sumy, podczas gdy regularnie od kilku sezonów jeden z najlepszych obrońców świata, Leonardo Bonucci, przychodzi do Milanu za jedyne 42 mln euro płatne w trzech ratach. Tutaj wychodzi też sprawa przepłacania głównie za piłkarzy ofensywnych... Mimo że Ty i ja mamy swoje racje w tej wątłej sprawie, to nie podlega moim zdaniem dyskusji fakt, że Barcelona wciąż może bardzo dobrze spożytkować te 222 mln euro i nie żałować długo Neymara, jeśli nie pójdzie drogą Arabów lub Pereza, tylko drogą Fassone ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 22:35   

carlos, czasy takie są, realia takie a nie inne. Nie dziwi mnie wydawanie coraz to bardziej chorych kwot, ale nie zaakceptuje tego nigdy jako coś normalnego. Chociaż i tak bym zrozumiał bardziej nawet 1 mld za Neymara niż 50 mln za amatora z Premiere League.

Ja wiem, że świat idzie do przodu(chyba), a ludzie coraz większej ilości niegodziwych kiedyś zachowań nadają nowe łatki. Dla mnie jednak na ten przykład prostytucja będzie zawsze prostytucją, a nie "sponsoringiem" czy "rozwojem osobistym"

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 23:49   

MK92, wiadomo, że na cenę ma wpływ wiele czynników, jak choćby pozycja na boisku (rekordy należą jednak do graczy ofensywnych) czy sam charakter zawodnika i jego priorytety. Gdyby Leo był łasym na kasę brazolem, to też nigdy by do nas nie trafił, ale gdzie indziej, bo z pewnością nie jeden klub dałby mu dużo więcej i to z radością, że taką możliwość w ogóle ma. Nie zgodzę się też, że Mbappe i Dembele mają jedynie przebłyski, bo grają równo i na wysokim poziomie, ale jednak zbyt krótko, żeby za top gwiazdy uchodzić. Powiedziałbym, że są mocnymi kandydatami na gwiazdy, co widać obecnie wystarczy na tłuste sumy.
MK92 napisał/a:
nie podlega moim zdaniem dyskusji fakt, że Barcelona wciąż może bardzo dobrze spożytkować te 222 mln euro i nie żałować długo Neymara, jeśli nie pójdzie drogą Arabów lub Pereza, tylko drogą Fassone ;)
Z pierwszą częścią się totalnie zgadzam, dlatego wyznaję opinię, że nie ma co się zabijać w walce o gwiazdy lub ich utrzymanie w klubie. Podoba mi się podejście Atletico czy Juve, chciałbym żeby tak to wyglądało i u nas. Z drugim już mniej, bo jednak uważam, że Perez DOSKONALE zarządza Realem. Trafił co prawda na historycznie wielką Barcelonę, ale teraz już wyprowadził klub na najwyższy poziom. Finanse Realu chyba źle się nie mają, a kwoty transferowe (i znów - transfer Mbappe jest rozsądniejszy niż Belottiego w naszym wykonaniu, bo i Francuz jest lepszy i bardziej rozpoznawalny, tak i oni stanowią po prostu elitę finansową wśród klubów) umacniają ten klub w oczach wszystkich jako zespół gwiazd. No i to właśnie Barcelona ma raczej problem z sensownym kupowaniem, dlatego też w ich rozsądek nie bardzo wierzę, bo robią podchody pod Coutinho za 100 mln, czyli wyraźnie proponowanej przez Ciebie ścieżki nie uważają za odpowiednią.

miszcz, ja wcale nie twierdzę, że traktuję to jako coś zwyczajnego czy odpowiedniego, bo świat moich marzeń tak z pewnością by nie wyglądał. Jednak piłka to tylko element, który pasuje do reszty. Mamy kapitalizm i postępującą globalizację, a także społeczeństwa uwielbiające stawiać celebrytów za wzór i w nich zapatrzone. Justin Bieber jest pewnie 10 razy bogatszy niż muzycy, których cenisz bardziej. Z tego co pamiętam Celine Dione dostała podobną kwotę jak Barca za Neymara, dzięki kontraktowi na kilkuletnie ciągłe występy w jednym z kasyn w Las Vegas... Schumacher kilkadziesiąt mln za jeżdżenie w kółko po torze, a Jordan ponad 20 lat temu ponad 30 mln za noszenie butów Nike.

Generalnie nauczyłem się tej argumentacji, gdy w przeszłości ludzie, zazwyczaj głupie koleżanki, załamywały ręce nad pensjami sportowców, bo wtedy wchodziłem z ich ulubionymi aktorami, pisarzami (Rowling) czy modelkami. Teraz mamy szafiarki czy innych znanych z instagrama z tego że są znani. To nie zaczęło się na piłce, jak i się na tym nie kończy. Ja naprawę świata też zacząłbym nie od piłki, tylko od bombardowań dywanowych wszystkiego i wszystkich, oprócz starannie wyselekcjonowanej grupy młodych i jędrnych kobiet. ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 04, 2017 08:00   

carlos napisał/a:
jednak uważam, że Perez DOSKONALE zarządza Realem. Trafił co prawda na historycznie wielką Barcelonę, ale teraz już wyprowadził klub na najwyższy poziom.

Oczywiście, pełna zgoda. Pereza bronią kapitalne wyniki, które biorą się ze zbudowania bardzo szerokiej i równej jakościowo kadry. Podałem przykład Florentino w jednym ciągu z Arabami z Man City i PSG, gdyż odnosiłem się tylko do sum transferowych wydawanych przez te kluby, a gdyby Barca wydała w podobny sposób te 222 mln, to rzeczywiście kupiłaby maksymalnie dwóch piłkarzy o najwyższej jakości... i pewnie tak Katalończycy zrobią :ok:

carlos napisał/a:
Generalnie nauczyłem się tej argumentacji, gdy w przeszłości ludzie, zazwyczaj głupie koleżanki, załamywały ręce nad pensjami sportowców, bo wtedy wchodziłem z ich ulubionymi aktorami, pisarzami (Rowling) czy modelkami. Teraz mamy szafiarki czy innych znanych z instagrama z tego że są znani. To nie zaczęło się na piłce, jak i się na tym nie kończy.

Bardzo dobra kontrargumentacja i pozwól, że sobie ją pożyczę na inne okazje niż dyskusja na naszym forum ;) Jeśli chodzi o te gigantyczne sumy transferowe, to gdy analizujemy ich ewolucję na przestrzeni dekad i usprawiedliwiamy to szaleństwo tym, że kiedyś Berlusconi też zachowywał się jak Szejk z Paryża, warto zastanowić się, czy bogactwo zwykłych ludzi świata zachodniego też wzrosło proporcjonalnie do pieniędzy wydawanych na kupowanie piłkarzy i wypłacanie im wynagrodzeń...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sie 05, 2017 11:40   

MK92 napisał/a:
pozwól, że sobie ją pożyczę na inne okazje niż dyskusja na naszym forum ;)
Częstuj się i traktuj jak swoje. ;)
MK92 napisał/a:
warto zastanowić się, czy bogactwo zwykłych ludzi świata zachodniego też wzrosło proporcjonalnie do pieniędzy wydawanych na kupowanie piłkarzy i wypłacanie im wynagrodzeń...
Praktycznie corocznie w kontekście USA mówi się, że wąska grupa najbogatszych jest jeszcze bogatsza niż była wcześniej, a że to oni raczej stoją za sportem w elitarnym wydaniu, więc i płacą więcej. Nam, szaraczkom, pozostaje decyzja czy kupić bilet na mecz i koszulkę, sam bilet lub koszulkę, albo nic. Jeśli nie będziemy kupować nic, to właściciele zapewne rozbiją bank, żeby przywrócić entuzjazm, tak jak to zrobiono u nas.
MK92 napisał/a:
i pewnie tak Katalończycy zrobią :ok:
A tak szczerze mówiąc mają jakieś inne wyjście, biorąc pod uwagę oczekiwania kibiców czy innych swoich piłkarzy? Wydając duże pieniądze na znanych piłkarzy zrzucają trochę z siebie odpowiedzialność za niepowodzenie, mówiąc: patrzcie, kupiliśmy Hazarda/Dembele/Dybale za 150mln, czy mogliśmy zrobić więcej? Inni piłkarze zespołu też mają swoje ambicje i oczekiwania, więc też chcą wierzyć, że projekt jest poważny i konkurencyjny na najwyższym poziomie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 08:36   

Tymczasem to Inter pozyskuje zawodnika z Dortmundu.
https://twitter.com/lorenzo2392/status/893589607434121216

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 09:10   

carlos napisał/a:
MK92 napisał/a:
i pewnie tak Katalończycy zrobią :ok:

A tak szczerze mówiąc mają jakieś inne wyjście, biorąc pod uwagę oczekiwania kibiców czy innych swoich piłkarzy? Wydając duże pieniądze na znanych piłkarzy zrzucają trochę z siebie odpowiedzialność za niepowodzenie, mówiąc: patrzcie, kupiliśmy Hazarda/Dembele/Dybale za 150mln, czy mogliśmy zrobić więcej? Inni piłkarze zespołu też mają swoje ambicje i oczekiwania, więc też chcą wierzyć, że projekt jest poważny i konkurencyjny na najwyższym poziomie.

Faktycznie, patrząc od tej strony, włodarze Blaugrany nie mają chyba wyjścia i muszą kupić teraz kogoś przynajmniej za 100 mln euro. Przyznam szczerze, że nie przyszło mi do głowy, żeby spojrzeć na tę sprawę w ten sposób. Jednak rozmowa na forum poszerza horyzonty człowieka :ok:

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 09:26   

carlos napisał/a:

MK92 napisał/a:
warto zastanowić się, czy bogactwo zwykłych ludzi świata zachodniego też wzrosło proporcjonalnie do pieniędzy wydawanych na kupowanie piłkarzy i wypłacanie im wynagrodzeń...
Praktycznie corocznie w kontekście USA mówi się, że wąska grupa najbogatszych jest jeszcze bogatsza niż była wcześniej, a że to oni raczej stoją za sportem w elitarnym wydaniu, więc i płacą więcej. Nam, szaraczkom, pozostaje decyzja czy kupić bilet na mecz i koszulkę, sam bilet lub koszulkę, albo nic. Jeśli nie będziemy kupować nic, to właściciele zapewne rozbiją bank, żeby przywrócić entuzjazm, tak jak to zrobiono u nas.

Zazwyczaj te wszystkie informacje o dalszym rozwarstwianiu społeczeństwa i o bogaceniu się garstki najbogatszych są mocno naciągane. Ostatnio czytałem np., że rozwarstwienie społeczne jest większe niż w okresie rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Tymczasem to wszystko są efekty czysto księgowe wynikające z niskich stóp procentowych jakie obowiązują w najważniejszych bankach centralnych na świecie. Wystarczy, by stopy procentowe były 1-1,5 punktu procentowego wyższe, żeby zniknęła nawet 1/4 tego całego bogactwa najzamożniejszych. Zresztą ten problem nijak nie pasuje do piłki nożnej, która nigdy sportem elitarnym nie była, tylko właśnie rozrywką dla mas i stąd jej wielka siła i miano najpopularniejszej dyscypliny na świecie.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 10:11   

Co do najbogatszych to powielam tylko onetowe artykuły, bo temat jest mi tak obcy, że go nigdy nie zgłębiałem.
Co do drugiej kwestii to jednak właścicielami klubów są ludzie zdecydowanie powyżej średniej zamożności, chociaż zgadzam się, że futbol utrzymują szare masy, właśnie dzięki temu, że są masą. Pieniądze w sporcie biorą się z popularności dyscypliny. No ale to oczywiste. ;)
MK92, chociaż sam też przyznaję rację Twojemu spojrzeniu, że można byłoby za to kupić z 5 piłkarzy i zyskać dzięki wyrównaniu składu i nadania mu głębi.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 10:28   

https://www.facebook.com/...82401438452455/
https://www.facebook.com/...87070244652241/
Besiktas fajnie poleciał :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 06, 2017 11:56   

To przy okazji można wrzucić analogiczny filmik w wykonaniu Romy:
https://twitter.com/ASRomaEN/status/893166249223606272
oraz 'prezentację' Defrela:
https://twitter.com/ASRomaEN/status/888020857666375681

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 18:14   

Bendikt Howedes na testach medycznych w Juventusie.
http://www.bbc.com/sport/football/41094966

Moim zdaniem to bardzo dobry transfer, który zminimalizuje ból po utracie Bonucciego.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 09:55   

Jest już oficjalne potwierdzenie, że Juventus wypożyczył Hoewedesa z Schalke za kwotę 3,5 mln euro płatną do 15 września 2017 roku. Stara Dama ma prawo wykupu Niemca do 1 lipca 2018 roku lub będzie musiała obowiązkowo wykupić go za 13 mln euro, płatnych w ciągu dwóch lat, jeśli zagra co najmniej 25 spotkań w pierwszej drużynie. To taki typowy dla Marotty transfer. Doświadczony gracz o potwierdzonej międzynarodowej renomie na danej pozycji, sprowadzony jak najmniejszym nakładem finansowym. Na pewno defensywa Bianconerich po odejściu Bonucciego została tym transferem znacznie wzmocniona.

Odpowiedz do tematu