ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery rywali Milanu (cz. 9)
Autor Wiadomość
Markucjo 
Juventino

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 20:05   

A tymczasem Douglas Costa w drodze do Turynu. Różne informacje dot. kwot.
6 milionów za wypożyczenie, 40 za wykup w dwóch ratach po 2019 roku. Jedni mówią, że wykup obligatoryjny, inni, że nie. Stawiam na to drugie, bo inaczej Bayernowi za nic by się to nie opłacało. Niezłe warunki, zobaczymy jak sobie poradzi we Włoszech, może być mega kocurem, ale z drugiej strony może też popaść w przeciętność taką jak ostatnio w Bayernie ( pomimo bombowego półrocza w pierwszym sezonie ).

Jednocześnie do Bayernu na bardzo podobnych zasadach ma przyjść James R.
Mówi się nawet, że kwota wykupu ( najpierw wypożyczenie na 2 lata za bodajże dyche ) ma wynieść 35 mln ( media niemieckie ), albo 60 ( media hiszpańskie ).
No nie wiem, czy Real by go opchnął tylko za 45, bo w ostatnie sezony potrafili sprzedawać ( po erze Robbena, Sneijdera, gdzie można było wyjąć od nich topów za bezcen ).

Szczęsny po sprzedaży Neto, też jedną nogą w Turynie ( nie ma go na zgrupowaniu Arsenalu ). Pewnie Juve chciało wytransferować najpierw Neto, albo Marotta zwietrzył szansę przy tej szopce z Dollarumą ( ciesze się, że do Juve nie zawitał i raczej nie zawita ).

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 21:40   

Markucjo napisał/a:
Stawiam na to drugie, bo inaczej Bayernowi za nic by się to nie opłacało. Niezłe warunki, zobaczymy jak sobie poradzi we Włoszech, może być mega kocurem, ale z drugiej strony może też popaść w przeciętność taką jak ostatnio w Bayernie ( pomimo bombowego półrocza w pierwszym sezonie ).

Kto wie, może w Bayernie przewidzieli przyszłość tego Brazyla tak jak w Milan Lab Kaki jak odchodził do Realu :brew:

Douglas Costa wygląda mi na typowego Brazyla, który lubi duże kontrakty, ale też nie najcięższą pracę. Allegri lubi z kolei zakładać taktyczne kajdany, a Costa wydaje się być jednak piłkarzem dość jednowymiarowym. Nie jestem tak szczerze przekonany, czy to dobry mariaż, choć nie da się ukryć, że mogę się jednak mylić.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 23:34   

Markucjo, a co to za jaja z Schickiem? :P

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 08:04   

Problemy z wynikami testów medycznych ponoć. Media wczoraj były ubogie w szczegóły, dziś jeszcze nie czytałem ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 09:00   

Ja byłem pewny, że to oficjalne i dogadali się już całkowicie, a tu jaja jak u Cissokho :P

Z innych ciekawostek, to Salah nie dostał jeszcze pozwolenia na pracę w UK, a Dani Alves miał ponoć poprosić o koszulkę z numerem 61 i PSG się zdenerwowało :rotfl2:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 09:55   

A jaki jest problem z tym numerem?

Douglas Costa wydaje się bardzo ciekawym wzmocnieniem. My na razie musimy o takich niestety zapomnieć.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:34   

Barcelona-PSG 6:1 ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:51   

Nie skojarzyłem ;) Serio by był takim trollem? Ciekawa sprawa. Raczej by mu to nie ułatwiło wejścia do klubu.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 03:39   

Chust wie o co w tym Schickiem chodzi. Najświeższe info jest takie, że badania kardiologiczne nie są pozytywne. Juventus ma rzekomo rządać odejścia od przymusowego wykupu Schicka, a optować za opcjonalnym. Jednocześnie, sam zawodnik ma przejść nowe badania, tak dla upewnienia się. Nie wiem o co tutaj chodzi, czy to jakieś brudne gierki ze strony Marotty, mające na celu obniżyć kwotę transferu, czy tylko dmuchają na zimne. Osobiście stawiam na to, że zawodnik i tak zawita do Turynu, na pierwotnych ustaleniach.
Zresztą jeżeli zawodnik jest chory, to nie wiem czy jest sens, żebyście się przy nim kręcili jak jednak nie trafi do Juve.

Costa już oficjalnie na wypożyczenie za 6 mln, jedynie z opcją wykupu. I to jest świetny deal w takim wypadku.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 06:54   

Markucjo napisał/a:
Zresztą jeżeli zawodnik jest chory, to nie wiem czy jest sens, żebyście się przy nim kręcili jak jednak nie trafi do Juve.

Otóż to. Jak dziwnie się czyta teksty typu "negocjują obniżkę, bo ma problem kardiologiczny". To nie towar z wystawy, tylko człowiek, a jeżeli w dodatku z problemami zdrowotnymi, to według niby jakiego miernika miałyby być wycenione?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 10:34   

Jedyną informacją noszacą jakieś większe znamiona realności jest ta, że zawodnik ma przejść kolejne testy w tym tygodniu jeszcze. Reszta bardziej przypomina spekulace.
Natomiast Yahoo - mówi się o negocjacji warunków, niekoniecznie chodzi o cenę. Bardziej trafiają do mnie informacje mówiące o tym, że Juventus chciałby zmienić obowiązek wykupu na opcję wykupu (ale tylko w sytuacji, jeśli obecnie oceniany stan zdrowia okaze się poważniejszy).
Miało się to wiązać z tym, że nie wiadomo czy wykryty potencjalny problem kardiologiczny może być jakąkolwiek przeszkodą w dalszej karierze.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 13, 2017 10:57   

Markucjo napisał/a:
Costa już oficjalnie na wypożyczenie za 6 mln, jedynie z opcją wykupu. I to jest świetny deal w takim wypadku.
Tak, teraz już świetny, bo zawsze lepiej jest mieć możliwość obejrzeć z bliska i wypróbować. Sam piłkarz to dla mnie kandydat na gwiazdę ligi, bo predyspozycje do tego ma.
Mnie dziwi odejście Medela z Interu, bo to był taki turbo Kucka. No ale każdy rzeźbi po swojemu.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 11:16   

Te wszytskie testy medyczne są śmieszne. Uważam, że większość sportowców nie jest zdrowa. Natomiast najłatwiej wykryć problem kardiologiczny bo większość populacji nie ma książkowego układu krwionośnego. Szczególnie u sportowców zdarza się to często, przerośnięty mięsień sercowy to niemal norma u nich.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 11:17   

Alves nie dostanie 61, ponieważ we Francji są numery 1-23. Balotelli musiał zrezygnować z 45.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 11:39   

Kukiss napisał/a:
Alves nie dostanie 61, ponieważ we Francji są numery 1-23. Balotelli musiał zrezygnować z 45.

To dlaczego wybrał 32?

3x2=6
3-2=1
:devil:

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 13, 2017 12:20   

Kacapa92 napisał/a:
Kukiss napisał/a:

To dlaczego wybrał 32?

3x2=6
3-2=1
:devil:

Mój błąd, pomyliłem się, coś mi świtało, że we Francji nie można mieć wysokich numerów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 14:14   

Plotki, plotki... że Juve chciałoby Manolasa w miejsce Bonucciego. Osobiście wątpię, bo naturalnym następcą wydaje się Rugani, a jest przecież jeszcze Benatia, ale sytuacja jest ciekawa. A Roma na razie wygląda na największego przegranego tego okienka.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 14:29   

Nie sądzę, żeby Juventus kupił Manolasa. Roma po sprzedaży Rudigera nie rozwali sobie całego środka obrony, jeśli nie przyjdzie gigantyczna oferta. Poza tym Grek jest relatywnie młody jak na defensora, więc nic nie wskazuje na to, żeby to był najlepszy czas na jego sprzedaż.

Pytanie, czy Juventus nie będzie całkowicie odchodził od gry trójką w obronie, sprzedaż Bonucciego na pewno pociągnie za sobą decyzję o tym, czy budować kadrę pod system z czterema obrońcami. Na to by wskazywały plotki o zainteresowaniu Maticiem.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 14:33   

Jeśli jeszcze Manolas opuściłby Romę, to Giallorossim bez większych wzmocnień będzie ciężko włączyć się do walki o czwarte miejsce. Interiści z kolei są już niemal pewni wyrwania Romie Nainggolana ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 14, 2017 14:37   

To mnie akurat martwi, zdecydowanie wolę silną Romę od silnego Interu.
Pamiętajmy, że Inter ma prawdopodobnie pieniądze nie mniejsze od nas. Na razie nie robi z nich użytku, ale kwestią czasu jest, aż się ogarną i staną się bardzo groźni.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 12:24   

20 lat temu Inter za czasów Morattiego wydawał bardzo duże pieniądze, kupił m.in. Ronaldo, Vieriego a sukcesów nie było, nie liczę tu Pucharu Uefa w 98r. W Serie A latami się męczyli, oglądali plecy Milanu, Juve, a nawet i Romy czy Lazio, czyli drużyny które triumfowały w tamtych czasach we Włoszech. Inter charakteryzował się wówczas często przepłacanymi transferami, często wyrzuconymi pieniędzmi w błoto. /Niejednemu piłkarzowi "złamali kariery". Dopiero Calciopoli dało Interowi szansę za zaistnienie. Kto wie czy za ery Sunningu Inter nie wróci do" korzeni" :brew:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 07:43   

Schick ostatecznie nie trafił do Juventusu, może warto się po niego zgłosić? Nie jest to typ napastnika o profilu podobnym do naszych aktualnych celów transferowych (Morata/Belotti/Aubameyang), mamy już młodego Silvę, który na pewno będzie walczył o pierwszą jedenastkę, ale Czech z pewnością jest na tyle utalentowany, że nie można stracić go z pola widzenia. Bardzo jestem ciekaw, gdzie ostatecznie zagra, bo Ferrero twierdzi, że na stole ma kilka ofert rzędu 40 mln euro z innych klubów (w tą kwotę jednak wątpię).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 08:02   

Czyli nie było klauzuli 25 mln w jego kontrakcie? Bo takie podano info jak była walka o niego.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 08:37   

Ferrero powiedział, że klauzula już nie obowiązuje, więc pewnie wygasła z dniem 30 czerwca. Z Juventusem byli chyba umówieni na formułę wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za wyższą kwotę (30 mln euro?).

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 08:40   

Schick miał dwukrotnie robione testy medyczne. Wykryli u niego coś z sercem.

Odpowiedz do tematu