ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jerzy Dudek
Autor Wiadomość
Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2003 23:59   Jerzy Dudek

W Polsce nie brakuje fanów tego bramkarza. Jednak wielu zarzuca mu, że za często puszcza szmaty. Innym zarzutem jest fakt, że Dudzio nie wygrał naszej reprezentacji jeszcze żadnego meczu, a przez niego przegraliśmy z Łotwą w Warszawie, na konto Dudka należy zapisać też przynajmniej jedną bramkę na MŚ 2002. W związku z tym mam pytanie. Kto powinien być pierwszym bramkarzem kadry? Nadal Dudek, czy też należałoby postawić na Nalepę, a może Szamotulskiego?

Myślę, że warto i należy nadal stawiać na Dudka. Ostatnio znowu broni bardzo dobrze zarówno w Liverpoolu (wybierano go najlepszym graczem meczu) i reprezentacji (rewanż z Łotwą). Nalepa to dla mnie nr 2. Powinien się częściej ogrywać w meczach towarzyskich.
Prosze nie zakladac tematow o pilkarzach, ktorzy nie graja w Milanie na podforum Piłkarze, bo jest on w dziale AC MILAN i dotyczy tylko graczy ACM. O polskich kopaczach rozmawiajmy w Reprezentacjach.
Admin

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 06:29   

A mnie się Dudek nie podoba. Który inny bramkarz reprezentacji Polski wpuszczał tyle szmat. Chyba w każdym meczu, licząc od MŚ, w którym tracimy gola (a była to większość spotkań) co najmniej jedna wisi na Dudku. I nie przekonuje mnie nawet wypowiedź Jana Tomaszewskiego, który słabszą dyspozycję Dudka w reprezentacji tłumaczy ciągle zmieniającą się linią obrony.

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 07:34   

Heh Tomaszewskiego to się wogóle nie ma co słuchać.
A co do Dudka to prawda jest taka, że nie mamy innego bramkarza na dobrym poziomie. A Dudek jest nim bez wątpienia, wkońcu broni bramki Liverpoolu. Nalepa ? Szamotulski ? toż to są solidni zawodnicy ale przeciętni. W swoim fachu Dudek nie ma sobie równych w Polsce. W ostatnim meczu z Łotwą zagrał b.dobrze. Zgadzam się, że w poprzednich troche zawodził ale jak ma się w obronie Jopa i Stolarczyka :roll: . ... Heh szkoda gadać. :evil:

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 09:52   

wedlug mnie dudek broni pod publike.Czest ptzy latwych strzalach robi takie parady, a wystarczy tylko krok dostawny i mozna zlapac wiele pilek ktore dudzio odbia.Ale ogulnie jest b. dobrym bramkarzem

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 11:36   

Ja bym go nazwał b.dobry wsród przeciętnych, czyli taki sobie. To fakt, że na razie nie widać lepszego, więc może spać spokojnie.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 12:42   

Podobno na zgrupowaniu przed meczem ze Szwecją pomylił jakąś dziennikarkę z żoną "Kryszała". :lol: I ją serdecznie wycałował myśląc, że to pani Kryszałowicz. :lol:

icx 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 12:57   

Pewnie tę widamość masz z przeglądu sportowego- oni się specjalizują w takich duperelach- nie zdziwiłbym się gdyby pisali o tym na pierwszej stronie. Ale wracając do Dudka, to nie jest on może w pierwszej piątce najlepszych bramkarzy świata, ale w 10 mógłby być. Nie jest to może Buffon, ale od Kasillasa to jest na pewno lepszy. :) . Drażnią mnie ataki na bramkarza a głosy o niepowoływaniu go do kadry to kpina. Gdyby nie był dobry to w liverpoolu broniłby kirkland, który ma wielki lobbing tam w Anglii. Myśle, że pretensje do Dudka to wynik braku innych b.dobrych graczy - w efekcie czego więcej wymagamy od naszego bramkarza, oczekując cudów w kazdym spotkaniu.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 13:13   

icx napisał/a:
Pewnie tę widamość masz z przeglądu sportowego- oni się specjalizują w takich duperelach- nie zdziwiłbym się gdyby pisali o tym na pierwszej stronie. Ale wracając do Dudka, to nie jest on może w pierwszej piątce najlepszych bramkarzy świata, ale w 10 mógłby być. Nie jest to może Buffon, ale od Kasillasa to jest na pewno lepszy. :) . Drażnią mnie ataki na bramkarza a głosy o niepowoływaniu go do kadry to kpina. Gdyby nie był dobry to w liverpoolu broniłby kirkland, który ma wielki lobbing tam w Anglii. Myśle, że pretensje do Dudka to wynik braku innych b.dobrych graczy - w efekcie czego więcej wymagamy od naszego bramkarza, oczekując cudów w kazdym spotkaniu.

Cassilas jest wg mnie lepszy od Dudka. Przynajmniej utrzymuje stałą, wysoką formę i nie ma głupich wpadek.
A gdyby nie kontuzja Kirklanda, to Dudzio byłby dzisiaj niewiadomo gdzie.

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 13:36   

Moim zdaniem Dudek jest na pewno najlepszym polskim brankarzem. Gdy Matysek byl w formie, to chyba byl lepszym bramkarzem, lecz teraz Dudek nie ma konkurencji. Wpadki mial i to potworne w lidze jak i w reprezentacji (pierwszy gol ze Szwecja no i wolny), ale chyba ma ten okres za soba i mozna na niego liczyc.

Co do bramkarzy w ogole, to jest nasz Dudzio raczej gorszy od Casillasa, nie mowiac o Buffonie, czy Toldo. Ja bym go moze porownal Abbiatiego, choc nasz Dudzio, chyba jeszcze troche musi popracowac, by osiagnac ten pulap.

unkas24 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 13:39   

Dla mnie typowy średniak.Mistrzostwa swiata to pokazały okrutnie.Przełamanie rąk lub szmaty w krótki róg to zdecydowanie błędy bramkarza.Nie przepadam i koniec.Dawniej za takie błędy wypadali ze składu bramkarze na dobre.Przykładem jest Woźniak który to zawalił jedną bramke z Anglia gdzie za daleko wyszedł.Shira był bezwzgledny i Woźniak poleciał.Dudek ma duzy limit zaufania,za co?-nie wiem moze po meczach myje chłopakom plecy=;))
:twisted:
Wielki Duchu,Stwórco wszelkiego życia Bieży ku tobie Wojownik niczym strzała skierowana ku słońcu-Przyjmij GO niech zasiądzie przy ognisku rady starszych mojego plemienia - To Unkas mój syn,karz mu byc cierpliwym i popros śmierc o pośpiech

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 14:45   

icx napisał/a:
Pewnie tę widamość masz z przeglądu sportowego- oni się specjalizują w takich duperelach- nie zdziwiłbym się gdyby pisali o tym na pierwszej stronie.

Fakt, "PS" często zajmuje się głupotami, ale cytat pochodzi ze "Sportu". Co do mojego poprzedniego postu, to nie chciałem w ten sposób ośmieszyć Dudka (nie jestem złośliwy), tylko podać to jako sympatyczną anegdotę. Uzupełniając moją opinię o Dudku muszę powiedzieć, że w najlepszej formie był chyba za czasów gry w Feyenoordzie, wówczas grał fenomenalnie, np. z Lazio w LM. Ciekawe jak będzie sobie radził Zbyszek Małkowski, następca-rezerwowy w ekipie z Rotterdamu?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 20:10   

Dudek powinien bronić w reprezentacji. Jednak moim zdaniem jest troszkę przereklamowany.
Co do Casilasa to ten gracz zrobił największe postępy w minionym sezonie. Jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. Tylko szkoda, ze broni w Realu... :evil:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 09, 2003 21:35   

Bartezowi tez zdazają sie głupie wpadki, i to jezscze więcej niz Dudkowi, a jest w czołówce najlepszych bramkarzy swiata. Ale jezeli chodzi o Polskę to Dudek jest napewno lepszy od Nalepy, Szamotulskiego i całej reszty, i jako ze za wybitnego go nieuwazam to sie nim niezachwycam ale w kadrze powinien byc pierwszym bramkarzem
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 10, 2003 00:58   

Moim zdaniem Dudek jest bardzo dobrym bramkażem i kwestia tego czy powinien bronić on czy Szamo albo Nalepa jest śmieszna. O Nalepie tak naprawde nikt nic nie wie i przyznali byście się , że zawierzacie opini selekcjonerów. Bo przecież, żaden z was nie widział go nawet na oczy w akcji. A szamo no cóz przypominam sobie mecze Amiki w pucharze Uefa
aż nie wiedziałem co siędzieje. Na przedpolu praktycznie nie istniał a każde jego wyjście do dośrodkowania pachniało golem. Asbo się mijał albo niepewnie piąstkował. Zgoda Dudek puścił kilka szmat. Z Koreańcami po rękach to raz z Łotwą dwa i z jedna z Portugalią a ostatnio ze Szwedami z wolnego. Bo jak mi ktoś wini, że Dudek nie broni strzału z 7 metrów w sam róg a piłka przelartuje mu po rękach albo nad to nie dokońca ma racje. To jest taka odległość , że Dudek ledwo może zareagować i trzeba mieć troche szczęścia którego Dudzio nie miał. Ale nie można zapominać , że zarówno bramki koreańca i łotysza padały z około 17m czy obrońcu zrobili coś by zablokowac strzał :?: Nie zrobili nic wycofywali się i czekali aż Dudek obroni, a jak widzieismy nei obronił :( Czy wyobrażacie sobie coś takiego w reprezentacji Itali albo Milanie :?: Napewno by blokowali nawet szaleńczymi wślizgami, ale unas się nie blokuje przecież mamy w bramce dudka bramkaża Liverpoolu..... Poprzedni sezon miał nieudany szmat nawpuszczał na wyspach, że szkoda gadać. Kirkland złapał kontuzje i Dudzio mógł się troche odbudowac. Ale nie zmienia to faktu , że teraz anglik jest zdrowy i to , że Dudek gra to znaczy , że jest lepszy. A cały czas dochodzą słuchy, że Dudek jest wyrózniającym się graczem w Liverpoolu i albo man of the match albo w najlepszej piątce meczu. Dudek to bramkarz światowego gracz nr 5-8 na świecie na tej pozycji. Tak więc obsada bramki nie powinna budzić watpliwości , moim zdaniem nawet przez koleine 5 lat. O ile oczywiście Dudek będzie w takiej formie jak teraz. I jego następcy dalej nie widze bo Nalepa i Szamotulski to gracze conajwyżej solini a Dudek jest bramkażem wybitnym :!: Aczkolwiek zmieni niedługo barwy bo presja na Houliera by wystawiał Kirklanda jest zbyt wielka i kiedyś czasy Dudka w Liverpoolu napewno się skończą, ale może przejdzie do lepszej drużyny , np Arsenalu :?: Kto wie w każdym razie Dudek sięj escze nie skończył i w kadrze nie raz pokaże klase. Trzeba dodać także , że z Łotwa bronił dobrze a dzisiaj ze Szwedami to on wygra nam mecz :D

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 10, 2003 06:45   

Veerapan napisał/a:
Bartezowi tez zdazają sie głupie wpadki, i to jezscze więcej niz Dudkowi, a jest w czołówce najlepszych bramkarzy swiata. Ale jezeli chodzi o Polskę to Dudek jest napewno lepszy od Nalepy, Szamotulskiego i całej reszty, i jako ze za wybitnego go nieuwazam to sie nim niezachwycam ale w kadrze powinien byc pierwszym bramkarzem

Barthez był w czołówce najlepszych bramkarzy świata trzy lata temu. Od tego czasu jedzie po równi pochyłej (bynajmniej nie w górę). Do takich bramkarzy jak Buffon, Toldo, Rustu czy Cassilas (a nawet Dida) trochę mu już brakuje. Przecież nawet nie jest pierwszym bramkarzem w MU.
A o Dudku napiszemy coś po meczu.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 10, 2003 15:31   

korsi napisał/a:
Aczkolwiek zmieni niedługo barwy bo presja na Houliera by wystawiał Kirklanda jest zbyt wielka i kiedyś czasy Dudka w Liverpoolu napewno się skończą, ale może przejdzie do lepszej drużyny , np Arsenalu :?:

Szkoda, że Dudek nie trafił do Arsenalu, którego lubię dużo bardziej niż The Reds. Gdyby nie ten Seaman... Teraz Dudek na pewno miałby pewny plac u Kanonierów i nie musiałby się martwić jakimś Kirklandem.

unkas24 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 10, 2003 15:42   

Co do Nalepy to razem chodziliśmy do szkoły.Dzieli nas 300m.Widziałem go w akcji ,poniewaz jego brat jest to mój dobry kumpel z którym oglądamy prawie wszystkie mecze.On to właśnie przynosi mi kaset z meczy Maćka,jego interwencje itp.Maciek ma tez brata który wczesniej bronił w Górniku Łęczna a teraz w Pogoni Leżajsk która wejdzie w tym sezonie do 3 ligi.To na marginesie.

Dudek oprócz puszczania bramek w krótki róg,przełamywania mu rąk(proponuje siłownie),i co najśmieszniejsze wyskakiwania do piłki dalszą ręką (strzał w prawy górny róg a nasz Dudek chce łapać w lewa np.bramka z łotwą)to jest zwykłym średniakiem.Nigdy nie powiemy ,że jest najlepszy jeśli nie dajemy innym szansy.Nalepa nie twierdze,że jest lepszy ale dajmy mu choć raz szanse!!!
Wielki Duchu,Stwórco wszelkiego życia Bieży ku tobie Wojownik niczym strzała skierowana ku słońcu-Przyjmij GO niech zasiądzie przy ognisku rady starszych mojego plemienia - To Unkas mój syn,karz mu byc cierpliwym i popros śmierc o pośpiech

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Wrz 10, 2003 15:47   

unkas24 napisał/a:
Nalepa nie twierdze,że jest lepszy ale dajmy mu choć raz szanse!!!

Pewnie, ze powinien dostac szanse, ale w jakims sparingu z Trynidadem i Tobago, a nie w meczu o wszystko ze Szwecja ;)

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 10, 2003 16:22   

unkas24 napisał/a:
Co do Nalepy to razem chodziliśmy do szkoły.Dzieli nas 300m.Widziałem go w akcji ,poniewaz jego brat jest to mój dobry kumpel z którym oglądamy prawie wszystkie mecze.On to właśnie przynosi mi kaset z meczy Maćka,jego interwencje itp.Maciek ma tez brata który wczesniej bronił w Górniku Łęczna a teraz w Pogoni Leżajsk która wejdzie w tym sezonie do 3 ligi.To na marginesie.

Nalepa nie twierdze,że jest lepszy ale dajmy mu choć raz szanse!!!

W sparingach powinni bronić Dudek i Nalepa po pół meczu. A co do tych znajomości to fajna ciekawostka. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że chodziłem do szkoły z gościem, który teraz gra w TKP Toruń (dawna Elana), występował w 4, potem w 3, a teraz znowu w 4 lidze. I jest napastnikiem. A z jego ojcem miałem wf na studiach. Też piłka nożna.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 06:34   

We wczorajszym meczu Dudek zaprezentował się przyzwoicie. Wybronił kilka niebezpiecznych sytuacji, przy bramkach nie miał nic do powiedzenia. Chyba pierwszy mecz od dawna, po którym nie można mu nic zarzucić.

olympique
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 09:33   

Rzeczywiście niezły mecz Jurka, co z tego jak przegrany. Chciałbym zobaczyć w końcu jak dzięki jego grze na koncie strat mamy zero a nasi coś strzelają i wygrywamy. Mimo wszystko jest na pewno najlepszym naszym bramkarzem i Nalepa na pewno mu jeszcze nie zagraża.

unkas24 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 15:04   

Zaprezentował sie normalnie to fakt.Lecz przegralismy 2:0.To i tak najmniejszy wymiar kary(dzięki ci AAlback=;) )Dudek nie miał szansy by się zaprezentować.A co do meczu to nie był to mecz o wszystko.Całe szczęście mecz o wszystko będzie z węgrami i liczmy na szwedów=;))
W barazach sa Holandia,Hiszpania,to nie za miła perspektywa=;))

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 12, 2003 07:18   

unkas24 napisał/a:
Zaprezentował sie normalnie to fakt.Lecz przegralismy 2:0.To i tak najmniejszy wymiar kary(dzięki ci AAlback=;) )Dudek nie miał szansy by się zaprezentować.A co do meczu to nie był to mecz o wszystko.Całe szczęście mecz o wszystko będzie z węgrami i liczmy na szwedów=;))
W barazach sa Holandia,Hiszpania,to nie za miła perspektywa=;))

Jak to nie miał? Wybronił chyba dwie albo trzy sytuacje, po którch powinny paść bramki.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 13, 2003 21:22   

13 września Dudek rozegrał setny mecz w Premiership. Aż w 49 ze 100 spotkań zachował czyste konto. Bardzo dobra średnia. Ciekawe jaką średnią miałby po stu meczach w Serie A? Oczywiście, gdyby bronił w jakiejś czołowej drużynie. :)

dezali 
Administrator

Wysłany: Pią Wrz 19, 2003 17:22   

Z dudziem to tak po trosze - zachowujac wszelkie proporcje- jak z rivaldo, niegdys gral na b.wysokim poziomie, a pozniej gdzie sie zagubil. zreszta podobna uwage mozna odniesc do wielu polskich reprezentantow 01-02...dudek jak na bramkarza jest jeszcze mlody i jestem przekonany, ze niedlugo znow bedzie mial dobra prase nie tylko w anglii, ale i w polsce... choc dluuugo zajmuje mu powracanie do dawnej formy zwiazane z przemeczeniem po MS

Odpowiedz do tematu