ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Czw Maj 22, 2008 09:37
Liga polska sezon 2005/2006
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 18:18   

RASI napisał/a:
Metodą walki z nimi są regulacje prawne i nowoczesne stadiony.

Nazwijmy te regulacje prawne "martwymi przepisami". Mówię tu o teoretycznym zakazie stadionowym. Ja jestem za wprowadzeniem zwykłego "zamordyzmu". Jakoś też nie widzę chęci rządu do zmian w prawie...ile jeszcze będzie takich zapowiedzi i ile ofiar stadionowej młócki? Nowoczesność stadionu też nie może polegać na zakratowaniu nowego stadionu. O wstawieniu bez sensu kilku kamerek też uważam za bezsensowne skoro system i tak nie działa.
RASI napisał/a:
(...)MUSZA to byc kluby z duzych aglomeracji (...) Szefostwo Amici juz to zrozumiało i dlatego przenoszą się do Poznania.

Nie do końca sie z tym zgodzę...sport jest dla wszystkich. Mieliśmy już sytuację gdzie podobno "wielkie kluby" pałętały sie grupą w dole tabeli ligi. Wielokrotnie jest tak że klub za przeproszeniem gówno robi...a jedzie na nazwie...tak mamy od jakiegoś czasu z KSG...było swego czasu z Ruchem Widzewem i Lechem.

Co do samej Amiki to nie jest tak do końca jak mówisz. Kaszyńskiego znudziły już widowiska dla 1000 kiboli. Ktokolwiek kiedyś był we Wronkach to sam powie...nie obrażając Wronczan...ale to straszna dziura...to że tam wyrósł klub, który dosyć ładnie zapisał sie w historii polskiej szmacianki....jak na swoje możliwości. Co ważne...nikt tam nie zamierza burzyć klubu....jak nie wyjdzie z Lechem przez kilka lat zapewne Kaszyński da Sobie spokój...On ma gdzie wrócić...zakład zostaje we Wronkach...klub też.
RASI napisał/a:
Teraz oba Łodzkie kluby i Slask (a wiec najblizsze awansu obecnie kluby ) są wkoncu uporzadkowane i dobrze zarzadzane. Ligi pewnie z marszu nie podbija ale lepsze to niz groclin czy amica

No to zapytam sie w czym są lepsze? Bo skoro jeszcze niedawno dobrodziej LKS-u chciał "rzucić wszystko w p***u"...w Widzewie ciągnie sie widmo niespłaconych długów...a w Śląsku nie ma "światła i szatni" (o atmosferze na trybunach Śląska i Widzewa kilka postów wyżej dyskutowaliśmy). A taki Groclin ma budżet większy niż wszystkie kluby razem wzięte (chyba).

RASI 
Juventino

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 19:07   

chrissnail napisał/a:
RASI napisał/a:
Metodą walki z nimi są regulacje prawne i nowoczesne stadiony.

Nazwijmy te regulacje prawne "martwymi przepisami". Mówię tu o teoretycznym zakazie stadionowym. Ja jestem za wprowadzeniem zwykłego "zamordyzmu". Jakoś też nie widzę chęci rządu do zmian w prawie...ile jeszcze będzie takich zapowiedzi i ile ofiar stadionowej młócki? Nowoczesność stadionu też nie może polegać na zakratowaniu nowego stadionu. O wstawieniu bez sensu kilku kamerek też uważam za bezsensowne skoro system i tak nie działa.

I tu sie z Toba zgodzę... prawie ;) ponieważ uważam zamordyzm za równie idiotyczny pomysł jak obecne przepisy. Spowoduje to tylko wzrost agresji huliganów a nie ich wypędzenie za stadionów. Przepisy prawne tak naprawdę tez nie są złe tyle, ze są... nie egzekwowane. Problem po części leży jednak właśnie w słabych stadionach. Moja recepta ?
Pełny monitoring na stadionach, kary identyfikacyjne dla każdego kibica, dokładna kontrola przy wejściach --> koniec anonimowości huliganów na meczu --> szybka rozprawa ( sądy 24 godzinne ) --> zakaz stadionowy --> dokładne kontrole jego przestrzegania (np.: obowiązkowe przesiadywanie na posterunku w trakcie meczów danej druzyny. Areszt domowy w trakcie meczu i kontrola telefoniczna ) --> bezpieczne stadiony
W Angli się sprawdziło więc chyba warto spróbować nie ?

chrissnail napisał/a:

RASI napisał/a:
(...)MUSZA to być kluby z dużych aglomeracji (...) Szefostwo Amicii już to zrozumiało i dlatego przenoszą się do Poznania.

Nie do końca sie z tym zgodzę...sport jest dla wszystkich. Mieliśmy już sytuację gdzie podobno "wielkie kluby" pałętały sie grupą w dole tabeli ligi. Wielokrotnie jest tak że klub za przeproszeniem gówno robi...a jedzie na nazwie...tak mamy od jakiegoś czasu z KSG...było swego czasu z Ruchem Widzewem i Lechem.

oczywiście, że ssport jest dla wszystkich. przecież nie postuluje zakazu gry w 1 lidze druzyn z miejscowości np.: mniej niż 100tys ludności ;)
Mi bardziej chodzi o to, ze tylko takie kluby mają realną szanse na normalne prosperowanie. W kazdym normalnym klubie to właśnie kibice jednym z najważniejszych "sponsorów" klubu. Ciężko by Wroncznie mogli temu podołać ;)
Co do KSG czy Ruchu: oni pokutują za grzechy działaczy a nie za winy huliganów. Albo rządzili tymi klubami ludzie rodem z PRL zupełnie nieprzystosowani do wymagań nowych realiów, albo byli to nieudacznicy kurczowo trzymający się stołków. Wpędzili klub w długi to nic dziwnego, ze chętnych na kupno nie ma a klub dalej tonie.
Na szczęście coraz więcej znanych firm przeszło już swoiste "oczyszczenie" - np.: Cracovia, Lechia, Lech, Arka, a wcześniej Legia czy Wisła. Piłka powoli wraca, i wracać będzie, do dużych miast. Taka jest rzeczywistość. Liczę, że Ruch, KSG, Widzew, ŁKS, Lechia czy Śląsk już niedługo będą grały w polskiej 1 lidze
Oczywiście nie zawsze się udaje pokonać problemy: vide Bydgoszcz gdzie są bodajże 4 twory o nazwie Zawisza - wszystkie mieniące się spadkobiercami Zawiszy w której grał jeszcze Boniek.

chrissnail napisał/a:

Co do samej Amiki to nie jest tak do końca jak mówisz. Kaszyńskiego znudziły już widowiska dla 1000 kiboli. Ktokolwiek kiedyś był we Wronkach to sam powie...nie obrażając Wronczan...ale to straszna dziura...to że tam wyrósł klub, który dosyć ładnie zapisał sie w historii polskiej szmacianki....jak na swoje możliwości. Co ważne...nikt tam nie zamierza burzyć klubu....jak nie wyjdzie z Lechem przez kilka lat zapewne Kaszyński da Sobie spokój...On ma gdzie wrócić...zakład zostaje we Wronkach...klub też.

Nie wróci do Wronek. Bo to bezcelowe. Lech grajacy w Poznaniu, nawet nie osiągający oszałamiających sukcesów to zdecydowanie lepszy nośnik reklamy niż klub z Wronek.

chrissnail napisał/a:

RASI napisał/a:
Teraz oba Łodzkie kluby i Slask (a wiec najblizsze awansu obecnie kluby ) są wkoncu uporzadkowane i dobrze zarzadzane. Ligi pewnie z marszu nie podbija ale lepsze to niz groclin czy amica

No to zapytam sie w czym są lepsze? Bo skoro jeszcze niedawno dobrodziej LKS-u chciał "rzucić wszystko w p*zdu"...w Widzewie ciągnie sie widmo niespłaconych długów...a w Śląsku nie ma "światła i szatni" (o atmosferze na trybunach Śląska i Widzewa kilka postów wyżej dyskutowaliśmy). A taki Groclin ma budżet większy niż wszystkie kluby razem wzięte (chyba).

W czym się polepszyło ? Widzew w końcu jest stabilny finansowo. Teraz to teoretycznie inna firma niż ta "zadłużona" - kwestią dyskusyjna jest czy PZPN dopuścił się przy tym przekrętu czy nie. Procentuje tez rozsądna polityka kadrowa tak postulowana przez Bonka. O kłopotach ŁKSu tez ostatnio cicho. Jak jest w Śląsku prawdę mówiąc nie wiem, wiec upierać się nie będę.

pzdr

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 20:10   

RASI napisał/a:
Moja recepta ?
Pełny monitoring na stadionach, kary identyfikacyjne dla każdego kibica, dokładna kontrola przy wejściach --> koniec anonimowości huliganów na meczu --> szybka rozprawa ( sądy 24 godzinne ) --> zakaz stadionowy --> dokładne kontrole jego przestrzegania (np.: obowiązkowe przesiadywanie na posterunku w trakcie meczów danej druzyny. Areszt domowy w trakcie meczu i kontrola telefoniczna ) --> bezpieczne stadiony
W Angli się sprawdziło więc chyba warto spróbować nie ?

Dokładnie to miałem na mysli mówiąc "zamordyzm". Model angielski warty jest wprowadzenia. Jednak wydaje mi sie że w Polsce ktoś o tym pomyśli gdy stanie sie coś na miarę Heysel (zero podtekstów). Oczywiście nie zapominając o różnicach lig: polskiej i angielskiej. Z własnego poznańskiego podwórka wiem, że nawet coś takiego jak elektroniczna kontrola biletów nie działa sprawnie...inna sprawa że na bramie i tak stoją "swoi kolesie", którzy kogo trzeba i tak wpuszczają.
RASI napisał/a:
Nie wróci do Wronek. Bo to bezcelowe. Lech grajacy w Poznaniu, nawet nie osiągający oszałamiających sukcesów to zdecydowanie lepszy nośnik reklamy niż klub z Wronek.

Amica jest na tyle znaną firmą że Sobie poradzi. Czas pokaże co ugra w Poznaniu. Za dużo przekrętów widziałem przez lata w Poznaniu aby powiedzieć że Amica zwiąże sie z Lechem na długie lata. Sam wspomniałeś o działaczach trzymających sie stołków...tutaj tacy jeszcze są.

Pozdrawiam

P.S. Droc gratuluje :)

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 20:32   

Ostatnio czytałem w prasie, że minister Ziobro wybrał się do Anglii, żeby zapoznać się z miejscowymi sposobami na walkę z chuligaństwem. Jestem ciekaw, co z tego wyniknie.
Być może w przyszłej kolejce będziemy mieli oficjalnie Legię na mistrzowskim tronie. :-) Pod warunkiem, że Wisła przegra (Wisła wierzy jeszcze w mistrzostwq, dowodem na to jest fakt, iż działacze nie wyrazili zgody na udział M. Baszczyńskiego i R. Sobolewskiego w meczu kadry z Litwą - w terminie, który nie jest oficjalnym terminem FIFA na rozgrywanie meczów towarzyskich). O ile raduje mnie bliska perspektywa powrotu mistrzostwa do Warszawy, o tyle żal Polonii, która ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

Giorgio85 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 16:27   

Taki monitoring i karty i zakazy stadionowe są u nas w Kielcach juz wiec moze cos z tego bedzie :D :forzamilan:

RASI 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 17:09   

Że tak powiem: drogi chłopcze, zakazy stadionowe są w całej Polsce i Kielce nie są wyjatkiem. Chodzi o to, że nikt o to nie dba. Sam znam mnóstwo ludzi, którym zakaz wlepiono nie wiadomo za co, a spokojnie wchodzą na stadion ( ci, którzy dostali "wiadomo za co" też wchodzą ;) ) i nie wierze, żeby na Koronie było inaczej :)
pzdr

Giorgio85 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 29, 2006 14:14   

Drogi starcze :) ktory masz jakies niemile wspomnienia z dziecinstwa sadzac mo avatarze :D a czy ja napisałem ze nie wchodza? to ze nie wchodza nie zalezy od klubu tylko od nieudolnosci Policji ktora powinna dopilnować zeby w godzinie meczu dany czlowiek stawil sie na komendzie :) Klub wiecej zrobic nie moze :) bo wiadomo ze nie da sie czlowieka sprawdzac :) ale u nas wchodzi sie na stadion dzieki karcie kibica :) ktora na pewno czyta dane z karty :) moze sa wprowadzone do komputera ich dane i nie daja zielonego swiatelka :) a jezli potrafia to obejsc :) to juz inna bajka :) wiec starcze :) luzuj swoje madrosci :)

Minotoro 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 29, 2006 18:11   

Giorgio85 napisał/a:
to ze nie wchodza nie zalezy od klubu tylko od nieudolnosci Policji ktora powinna dopilnować zeby w godzinie meczu dany czlowiek stawil sie na komendzie

Moze odrazu na izbę ;-)
Giorgio85 napisał/a:
u nas wchodzi sie na stadion dzieki karcie kibica ktora na pewno czyta dane z karty

I to jest rozwiazanie. Ale takie rozwiazanie w Polskich klubach, ktore ledwo wiąża koneic z koncem to odlegla przyszlosc.

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 29, 2006 18:54   

Giorgio85 nie rozumiem Twojej uszypliwości. Chyba zupełnie zrozumiałeś mojego posta ?
W pierwszym poście chwaliłeś się, że macie w Kielcach: monitoring, karty i zakazy. I to się Wam chwali. Jak najbardziej popieram. Moaj wypowiedź dotyczyła właśnie tego co mówisz: zakazy stadionowe w Polsce to fikacja (głownie z winy policji). I z tego powodu nie sądze by na Koronie były on skuteczniejsze niż gdzie indziej.
Teraz druga sprawa: ja Cię w swoim poście nie obrażałem ( bo określenie "drogi chłopcze" nie jest chyba obraźliwe ? ), więc wypraszam sobie insynuacje dotyczące mojega dzieciństwa :>
Zresztą o Twojej mądrości świadczy podpis napisany stylem 14-to latka:

FoRzA MaGiCo MiLaN
KoRoNa CK

Giorgio85 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 29, 2006 22:06   

Ale ja Cie rowniez nie obrazilem:) moze masz dobre wspomnienia z dziecinstwa ( oby) a moj podpis jest tak twórczy ze literki robia fale meksykanska :)
pozdrawiam <piwo>

nescik 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 30, 2006 20:59   

Carlo napisał/a:
Mam też przyjaciół którzy chodzili na mecze Cracovii, lecz po pamiętnym meczu z Zagłębiem Lubin, gdzie chuligani sterroryzowali cały stadion, bijąc nawet osoby w wieku emerytalnym (jeśli nie dostosowywali się do słów piosenki "Kto nie skacze jest za Wisłą"), już nie mieli odwagi i ochoty wybierać sie na mecze.

a ja znam kogos kto byl w ameryce ...''

po pierwsze Twoi koledzy to nie sa kibice Cracovii
po drugie nikt nie biegal po stadionie i nie bil nikogo tylko doszlo do awantury
po trzecie jak juz doszlo do sytuacji w pamietnym meczu z zaglebiem ze bito kogo za nie spiewanie piosenki to nie za '' kto nie skacze ten za wisla '' tylko za '' wisla to stara k....''
wiec prosze nie mylic faktow i pozdrowic ''kibicow'' cracovii ktorzy okazuja sie takimi kibicami by w momencie kryzysu ich ukochanego klubu odwracaja sie plecami od swojego klubu
niema to jak miec takich wlasnie kibicow

jednak ja i napewno prawdziwi kibice takim ''kibicom'' mowimy stanowcze NIE
co by sie nie dzialo za wlasny klub trzeba walczyc w kazdy mozliwy sposob a bandytyzm pozbyc sie ze stadionu tylko w jaki sposob jak nie ktorzy uciekaja
dajac za wygrana bezmylnym ludziom

wracajac do Ligi
Cracovia pewna utrzymania :D :D:D:D:D:D
i co najwazniejsze w przyszlym sezonie lepszy wzmocniony zespol :)
pozdrowienia dla kibicow Arki Gdynia
mam nadzieje ze sie utrzyma Areczka w 1 lidze

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 00:35   

Ostatnio ten temat jest moim ulubionym. Nie ma to jak nasza rodzima liga :brew: Ten weekend byl w ogole bardzo interesujacy. Kilka ciekawych spotkań. Najlepsze widowisko było w Kielcach :ok: Ten ekscytujący mecz miałem okazję obejrzeć na antenie Canal + Sport i nie zaluje. W zgodnej opinii komentatorów spotkanie na pieknym obiekcie w Kielcach :brawo: bylo jednym z lepszych w naszej ekstraklasie na przelomie kilku lat! Jako kibic do tej opinii sie przychylam. Pod względem tempa, poziomu sportowego widowisko to nie odstawalo od spotkan w ligach europejskich! Powiedzialbym, ze nawet je przewyzszalo, bo np. taki mecz Juve - Milan (ten z rundy rewanzowej) byl widowiskiem nedznym dla oka kibica i zestawiajac poziom meczu w Kielcach z tym z Turynu to mozna napisac, ze dzielila je taka odleglosc, jaka jest miedzy miloscia romantyczna a prostytujca. Pisze to z calkowita premedytacja, bo mam juz dosc sluchania opinii wiecznych malkontentow jaka ta nasza liga slaba. Niech sami lepiej wezma sie za granie (roznych lig na terenie Poznania jest pelno), a nie stale narzeka. No i mam dosc sluchania opinii jakie te inne, zagraniczne ligi, dobre. Dajcie nam takiego Abramowicza i zobaczymy. No, ale do rzeczy, bo nie mialem tutaj zamiaru rozpisywac sie o "kosmopolitach", impertynetach i wszelkiej masci malkontentach.

Ogolnie to mialem fajny pomysl na posta o tej kolejce, ale zburzyl go Piotr Wlodarczyk. Mialem mianowicie napisac, ze Lech nie jest juz jedynym klubem, ktory pokonal zarowno Legie, jak i Wisle w lidze. Korona byla bardzo bardzo blisko, aczkolwiek zabraklo jej tego czego Legia ma w nadmiarze - a wiec boiskowego doswadczenia, cwaniactwa. Albo inaczej, Korona niepotrzebnie cofnela sie zaraz na poczatku 2 polowy do obrony. Wydaje mi sie, ze wlasnie ta faza zadecydowala o meczu. Mogli nadal grac wysoko pressingiem. Mam wrazenie, ze Legia by sie zniechecila. Gol Choto dal im nadzieje. Ogolnie piekne widowisko. Chapeau-bas szczegolnie dla Bonina (szkoda, ze nie przeszedl swego czasu do Lecha, bo Czechu go chcial) :(

Leszek rowniez pokazal sie z bardzo dobrej strony. Cieszy sie moje serce i dusza, poniewaz w Poznaniu sa perspektywy na dobra druzyne (niepozbywanie sie najlepszych pilkarzy po zakonczonym sezonie, jak to zawsze w Kolejorzu bylo), trenera z wielkim nazwiskiem i uznana marka (Smuda), kompetentny zarzad i piekne chwile. Jak ujawil Pan Godlewski w magazynie Liga + w nowym Lechu z Lecha starego miejsce maja:
- Bosacki
- Reiss
- Scherfchen
- Telichowski
- Wachowicz
- Zakrzewski
Oczywiście pod uwagę będą brani również młodzi wychowankowie, ale w sumie który z powyższych nie jest wychowankiem? Tylko Wachowicz! Swoją drogą piękną brameczkę strzelił.
Ciesze sie, ze Bury nie trafi do nowego Lecha. Nie moge sluchac tych jego zachwytow stolica. Widac, ze mu sodowka do glowy uderza i lansuje sie na drugiego Deyne. Bury bedzie swieta krowa w Warszawie do kolejnej libacji. Działacze Amiki nie są w ciemię bici i dobrze wiedzieli, że starego Burkhardta moga sie pozbyc, a mlodego nie. Osobiscie licze, ze polityka Lecha i Amiki polegajaca na ksztalceniu wychowankow da nam spokoj i stabilizacje na dlugie, dlugie lata podczas ktorych inni beda sie posilkowali talentami z innych klubow :P . Tyle w tym temacie.

W ogole OE prezentuje sie coraz lepiej. Do ligi wejda uznane marki: Widzew, ŁKS, może Śląsk. Nie bez szans jest nowa Zawisza, Zaglębie Sosnowiec, wreszcie KSZO. W wielu klubach sa pieniadze, dobre zarzadzanie np. Legia, Korona, nieco gorzej Wisla, ale oni jeszcze wszystko uporzadkuja. Naprawde robi sie coraz atrakcyjniej.

Polonia ma juz raczej tylko matematyczne szanse na utrzymanie, choc na nich liczylem. Nie dali jednak rady. Jesli chodzi o Puchar UEFA to walka bedzie dalej pomiedzy Zaglebiem (co sie stalo z nimi w finale PP?), Korona i Amika. Przed Amika mecz z Legia na wyjezdzie (wierze, ze stac ich na punkty), Łęczna u siebie (porgom bedzie :piwo: ), Belchatow wyjazd (ciezki mecz, bo GKS w tej rundzie nalezy do czolowych druzyn, a duet Matusiak - Gargula jest calkiem, calkiem). Zaglebie zagra z Belchatowem (w), Grodziskiem (d), Cracovia (w). Najwieksze szanse na awans do PUEFA maja moim zdaniem: Zaglebie (w ich zasiegu sa trzy zwyciestwa) i Korona (rowniez w miare pewne trzy zwyciestwa). Amika niestety nie wywalczy awansu do PUEFA nowemu Lechowi i moze dobrze. Niech buduja pake w spokoju.

Na zakonczenie tabelka RYCERZE WIOSNY
LEGIA 28 pkt 9-1-0
WISŁA 22 pkt 7-1-2
AMICA 17 pkt 5-2-3
GKS BEŁCHATÓW 17 pkt 5-2-3
ZAGŁĘBIE 17 pkt 5-2-3
KORONA 16 pkt 4-4-2
DYSKOBOLIA 15 pkt 4-3-3
LECH 15 pkt 4-3-3
POGOŃ 12 pkt 4-0-6
GÓRNIK 10 pkt 3-1-6
PŁOCK 10 pkt 3-1-6
ARKA 9 pkt 1-6-3
ŁĘCZNA 9 pkt 2-3-5
ODRA 9 pkt 2-3-5
POLONIA 8 pkt 2-2-6
CRACOVIA 8 pkt 2-2-6

Odniose sie jeszcze do kilku grygolow powyzej. Dyskutowalbym z wypowiedzia chrissnaila

Cytat:

To zupelnie nie tak, ze Kaszynskiego czy Rytkowskiego znudzily widowiska dla 1000 osob. To tak naprawde nie do konca istotne, drogi kolego. Amica obrala strategie horyzontalna na poczatku lat 90. :google: Jedym z elementow tej strategii marketingowej bylo w ramach swojego koszyku produktow zwiekszenie rozpoznawalnosci marki wsrod spoleczenstwa. Dosc powiedziec, ze jak startowali mieli rozpoznawalnosc 17%, a teraz wynosi ona 95%. Pytam sie, gdzie w tej chwili jest Polar, Wromet i inne spolki. Ja nie wiem. W tej chwili, chrissnail, Amica zmienia strategie horyzontala na wertykalna, poniewaz w ramach swojej podstawowej grupy produktow zrobili tyle, ze wiecej juz sie nie da. Z cala pewnoscia pewne galezie dzialanosci Amica SA sa juz dojrzale (cykl zycia produktu :google: ) i spolka musi szukac nowych nisz. Albo moze inaczej musi szukac innych katalizatorow do promocji niektorych produktow. Przeciez Amica kupila przede wszystkim prawa niematerialne Lecha, a wiec - tradycje, reputacje, logo, rozpoznawalnosc, barwy itp. Jeszcze zaden klub w Polsce nie zrobil z tego uzytku. Sadze, ze Amica bedzie sie starala to dobrze wykorzystac. To, czy w Poznaniu powstanie (miejmy nadzieje mega paka) nie jest dla prezesow Amiki priorytetem w tej chwili. Liczy sie przede wszystkim cel biznesowy, choc osiagniecie sukcesu sportowego i klimat dla pilki w Ponznaniu nie byl im obojetny takze. Powiedzialbym, ze dobre zarzadzanie Lecha przekuje sie na dlasze utrzymywanie tendencji wzrostowych holdingu.

Tak w ogole to szacun dla tych Panow. Nie chodzi mi tutaj o Lecha. Patrze na to bardziej z punktu widzenia ich efektywnosci w zarzadzaniu. Wielkie uznanie dla tych jegomosci! No i jako ludzie podczas konferencji prasowej wywarli na mnie wrazenie skromnych, pracowitych, z glowa na karku.

I jeszcze chcialem cos dodac - napisalem na hyde parku temat pt. "Bez tematu", ktory zostal zablokowany. Mod, ktory go zablokowal sie nie podpisal. Na przyszlosc prosze takie uwagi i decyzje (z ktorymi sie absolutnie nie zgadzam) podpisywac nickiem. Zadam otwartej przylbicy - troszke honoru. Nie rozumiem, gdzie zlamalem jakiekolwiek zasady netykiety. Chcialem by temat stal sie katalizatorem uczuc i emocji roznej masci - nic wiecej. Liczylem na poczucie humoru i toleracje. Tego zabraklo. Nie bede sie kopal z konmi, ale "urzedalstowo" w takim wydaniu smieszy mnie nierzadko.

Pozdrawiam.

Jestes na forum od dawna a nie wiesz, ze GTW nigdy nie podpisuje sie nickami. Czerwone wpisy nie sa robione przez uzytkownika tylko przez moderatora. To jego praca, nie majaca nic wspolnego z jego dzialalnoscia jako zwyklego usera. Jesli zalozysz sobie swoje forum na ktorym bedziesz adminem to bedziesz mogl "zadac", a poki jestes zwyklym userem dostosuj sie do panujacych zasad.
Proponuje zapoznac sie z tymi podpunktami regulaminu:
* Nie masz nic do powiedzenia? Nie pisz! Rozpoczęcie dyskusji w stylu: "co o tym sądzicie?" bez wyrażenia własnej opinii będzie karane żółtą kartką.
* Niedozwolone jest nabijanie ilości postów głupimi i bezsensownymi wypowiedziami, nie wnoszącymi nic do dyskusji
* Forum służy do wymiany poglądów.
* Wszelkie przejawy rasizmu klubowego (przekręcanie nazw klubów, znieważanie klubów i ich piłkarzy oraz kibiców, obraźliwe podpisy i avatary) będą bezwzględnie karane.
* Należy pisać poprawną i pozbawioną wulgaryzmów polszczyzną oraz starać się zwracać uwagę na ortografię i interpunkcję.
* Zarty i aluzje w kierunku adminow oraz moderatorow podwazajace ich pozycje i wiarygodnosc beda karane.
* Decyzje adminów i moderatorów są niepodważalne i nieodwołalne. Forumowiczom nie przysługuje również uzyskanie uzasadnienia decyzji adminów i moderatorów.

Moderator

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 13:21   

Lorak_ napisał/a:
Jak ujawil Pan Godlewski w magazynie Liga + w nowym Lechu z Lecha starego miejsce maja:
- Bosacki
- Reiss
- Scherfchen
- Telichowski
- Wachowicz
- Zakrzewski

Bo Godlewski jest wiarygodnym źródłem informacji? Sam Scherfchen ma zamiar wyjechać do Angli...a Zakrzewski raczej ma małe szanse na grę jak przyjdzie Dembiński.

Lorak_ napisał/a:
Amica obrala strategie horyzontalna na poczatku lat 90.(...)Amica zmienia strategie horyzontala na wertykalna, poniewaz w ramach swojej podstawowej grupy produktow zrobili tyle, ze wiecej juz sie nie da.
Firma (marka) a nie klub...to dwie różne sprawy. Amika mogła nadal siedzieć we wronieckim lesie...ale wydawanie kasy dla "1000 kibiców" stało sie bezsensowne. Kaszyński po prostu nie chce topić już kasy na marne.

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 14:04   

Póki na oficjalnej (bądź nieoficjalnych) stronach Lecha nie będzie informacji na temat kształtu "nowego Lecha" opieram się o wiedzę dziennikarzy, którzy mają okazję porozmawiać z prezesami, działaczami, trenerami, piłkarzami etc. Osobiście takiej możliwości nie mam, więc pozostaje mi podzielić się tym, co usłyszałem. Chrissnail nigdzie przecież nie napisałem, że Pan Godlewski jest wiarygodnym źródłem informacji. Skąd wiesz, że sam Scherfchen ma zamiar wyjechać do Anglii? Czy udzielił jakiegoś wywiadu? Czy też z nim rozmawiałeś? Wiem jedynie, że Szeryfem interesowali się menedżerowie z Hearts (chyba nic nie przekręcam). Było to w pzerwie zimowej bodajże. Szeryf był na testach i nie sprawidził się ponoć. Na jego miejscu chciałbym zostać w Poznaniu - w końcu to absolwent "13", od dziecka związany emocjonalnie z Lechem i Poznaniem. Co do Dembinskiego - mam do tego zawodnika wielki szacunek, bo zawsze zostawia duzo zdrowia na boisku, ale ma on już niestety sporo lat (w grudniu skończy 37!). Poza tym jego pozycja nominalna nie jest prawy pomocnik (wlasnie Zaki gra na takiej pozycji), lecz napastnik! Owszem Zaki pewnie wolalby grac w ataku, ale Czasiu bardzo rzadko go tam wystawial. Zakrzewski na gre ma szanse jak najbardziej i mam nadzieje, ze zostanie, bo to w odroznieniu od J.D. perspektywiczny (25 lat) wychowanek.

Poczekajmy do 8 maja - wtedy ma wyjaśnić się kwestia przyszłego trenera Lecha, choć być może sprawa ta się przeciągnie nieco. Nie ukrywam, że jestem wielkim zwolennikiem Smudy. Pracując jeszcze w Widzewie Franz bardzo pozytywnie wypowiadał się o Lechu i kibicach. Już wtedy był zdania, że chce w przyszłości pracować w Kolejorzu. :ok:

OK, firma i klub to dwie różne sprawy, ale w przypadku Holdingu Amica, klub stał się narzędziem marketingowym wykorzystywanym w celu zrealizowania wspomnianej przeze mnie strategii horyzontalnej. Pomysł wypalił świetnie - liczby są nieubłagalne. Amica nie mogła dalej siedzieć we wronieckim lesie, bo wszystko, co założyli sobie Kaszyński i Rutkowski zostało dzięki klubowi sportowemu zrealizowane (chodzi oczywiście o rozpoznawalność marki). I nie chodzi o wydawanie kasy dla 1000 kibiców przecież. Utrzymanie klubu to dla holdingu żadne pieniądze, wierz mi! Pożytki płynące z inwestycji w klub zwróciły się z nawiązką w postaci przychodów ze sprzedaży produktów holdingu, wzrostu wartości firmy i akcji na giełdzie. Dośc powiedzieć, że przychody ze sprzedaży od 1994 roku, kiedy Rutkowski przejał Amikę wzrosły o 1500%! Korzyść odnoszą zatem zarówno menedżerowie zarządzający przedsiębiorstwem (premie itp.), jak i akcjonariusze (dywidendy, partycypacja w zyskach). Wydawanie 20-35 mln zł rocznie na utrzymanie klubu jest w rzeczywistości reklamą publiczną. Powiedziałbym nawet, że taka reklama nie należy do najdroższych. A dodatkowo Amica bardzo dobrze zapisała się w historii polskiej piłki (PP) będąc przecież (nie raz, nie dwa) trzecią, czwartą siłą w lidze.

W gruncie rzeczy myślę, że się w miarę zgadzamy. Twoje stwierdzenie "Kaszyński nie chce topić kasy na marne "odczytuję jak moje "Amica zmienia strategie horyzontala na wertykalna, poniewaz w ramach swojej podstawowej grupy produktow zrobili tyle, ze wiecej juz sie nie da", bo to przecież właśnie wroniecki klub było narzędziem do realizacji rzeczonej strategii. Tyle, że nie zgodzę się, że w przypadku Amiki klub i firma to dwie różne sprawy, ponieważ klub Amica (czy teraz KKS Lech Poznań) wedle mojej wiedzy będzie się nazywał Lech SA i będzie to jeden z podmiotów w holdingu Amica notowanym na giełdzie. Oto cytat z wywiadu z Kolatorem: " Powtarzam: piłkarze Amiki cały czas grają dla siebie, dla nikogo innego. Po sezonie Amica ma wejść w prawa niematerialne Lecha Poznań, to znaczy kupuje je od Lecha. Jeśli wszystkie zmiany przebiegną tak, jakie są założenia, to w przyszłym sezonie obecna Amica SA będzie się nazywała Lech SA czy też KKS Lech Poznań SA. Wszystko zależały od tego, jaką nazwę zarejestruje w sądzie." Na udokumentowanie tego, że klub sportowy Amica Wronki jest jednym z elementów składowych holdingu Amica cytat z "Wprost": "Za pośrednictwem Amiki Rutkowski kontroluje także (ma 54,4 proc akcji) pierwszoligowy klub piłkarski Amica Wronki". Stwierdzenie "za pośrednictwem" rozumiem jako włączenie do holdingu, co potwierdza cytat z WP: " Kontrolę nad zadłużonym klubem przejmie od początku przyszłego roku holding Amica.".

Pozdrawiam.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 00:57   

Lorak_ napisał/a:
Ciesze sie, ze Bury nie trafi do nowego Lecha. Nie moge sluchac tych jego zachwytow stolica. Widac, ze mu sodowka do glowy uderza i lansuje sie na drugiego Deyne. Bury bedzie swieta krowa w Warszawie do kolejnej libacji.

Lorak_ ja Cię proszę ;-) Ty nie pisz takich bredni tutaj. Co to znaczy, że mu sodówka do głowy uderzyła? Bo chłopak pracuje na treningach i cieszy się, że mu dali szansę w takim klubie jak Legia? A może głównie boli to, że Bury jest Poznaniakiem a odnalazł się w Legii?
Ja nie uważam, że Burkhardt się lansuje na Deyne. Ma naprawdę udaną wiosnę (kilka asyst i kilka ważnych i spektakularnych bramek) więc nasi rodzimi dziennikarze już rozpoczeli promocę pod tytułem Burkhardt do kadry. Bury do tego podchodzi spokojnie, bo wiadomo, że tak długo jak kadrą rządzi Janas przy współpracy dobrze znanego mu Skorży w reprezentacji to on nie pogra. Zresztą daleka droga przed nim, żeby być czołowym piłkarzem reprezentacji. Na ligę natomiast wystarczy. Co do Twoich insynuacji natomiast, że do czasu kolejnej libacji, to zniżając się do tego poziomu mógłbym napisać, że Reiss będzie grać dobrze do czasu następnego podpalenia domu/mieszkania sędziego i znów będzie musiał szukać "na gwałt" zatrudnienia poza polskim wymiarem sprawiedliwości. A może jak nowym włascicielom Lecha ktoś na mieście samochód ukradnie, to Reiss zadzwoni w dwa-trzy miejsca i auto się znajdzie?
No ale ja tego nie napiszę :wink:

Jeszcze ciekawostka:
Lorak_ napisał/a:
Pytam sie, gdzie w tej chwili jest Polar, Wromet i inne spolki.

Odpowiedź na pytanie gdzie jest Wromet wydała mi się tak oczywista ... że aż musiałem się upewnić ;-) i za radą Twoją sprawdziłem w googlu ;-) czy mnie pamięć nie myli.
Kod:
Wśród założycieli tej Spółki znalazła się "Fabryka Kuchni Wromet"-poprzednik prawny obecnej firmy Amica Wronki S.A.

pzdr,

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 01:29   

Ale wy sie lubicie ;) I jeden i drugi lubi sobie postrzelać. Droc wydaje mi się że musiałeś tym razem odpowiedzieć na zaczepkę ;)
droc napisał/a:
Bo chłopak pracuje na treningach i cieszy się, że mu dali szansę w takim klubie jak Legia? A może głównie boli to, że Bury jest Poznaniakiem a odnalazł się w Legii?
Dobrze przepracowane pół roku od 2 lat i już gwiazda ;) . Droc...nikt w Poznaniu nigdy chyba nie myślał o Burym...wtedy nie było sensu (Lech za słaby) teraz już tym bardziej (jak to mówisz odnalazł sie w Legii). Nie dziwię sie Lorakowi...Bury to dwulicowy gość jakich wśród piłkarzy wielu. Póki miał dobrze we "wronieckim lesie" to wypowiadał sie w samych superlatywach o Amice...kiedy sodówka (a taka była) uderzyła do głowy..."stanął w miejscu" i strzelał gwiazdeczkę. Kaszyńskiemu sie to nie spodobało i wysłał go na 4 ligowe rezerwy. Teraz jak wrócił do piłki plecie (sorki ale tak to nazwę) teksty jaka to Warszawa piękna i nigdzie indziej nie chce grać. Ja mu życzę jak najlepiej bo to gracz z przyszłością...który "przegrał" już 2 lata swojej dobrze zapowiadającej sie kariery...i jak sam mówisz:
droc napisał/a:
że tak długo jak kadrą rządzi Janas przy współpracy dobrze znanego mu Skorży w reprezentacji to on nie pogra.
...czemu wcale sie nie dziwię...do reprezentacji trzeba czegoś więcej niż jedna runda
droc napisał/a:
Co do Twoich insynuacji natomiast, że do czasu kolejnej libacji, to zniżając się do tego poziomu mógłbym napisać, że Reiss będzie grać dobrze do czasu następnego podpalenia domu/mieszkania sędziego i znów będzie musiał szukać "na gwałt" zatrudnienia poza polskim wymiarem sprawiedliwości. A może jak nowym włascicielom Lecha ktoś na mieście samochód ukradnie, to Reiss zadzwoni w dwa-trzy miejsca i auto się znajdzie?
No ale ja tego nie napiszę :wink:
Zniżyłeś sie...napisałeś...a nie spodziewałem sie tego po Tobie droc

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 17:03   

Cytat:
Ale wy sie lubicie I jeden i drugi lubi sobie postrzelać. Droc wydaje mi się że musiałeś tym razem odpowiedzieć na zaczepkę

Ma na avatarze 10000 zielonych nagroda to strzelam :D

No właśnie droc - po co pisałeś, że się nie zniższysz skoro się zniżyłeś? Bez sensu zupełnie. Trzeba było się ugryźć w język, ale jak już napisałeś to skontruje. Chodzi Tobie o zajście z sędzią Żyjewskim z Leszna. Było to już x lat temu i tak jak w przypadku bronionej przez Ciebie Legii (mistrzostwo Lecha przy zielonym stoliku) tak i w tym przypadku Reissowi nic nie udowodniono! Weź to pod uwagę. Twoje insynuacje n.t. skradzionych samochodów i udziału w tym Reissa bądź jego mafijnych znajomości są po prostu skandaliczne i mocno rynsztokowe. Na poziomie szmatławców jakimi są Fakt i SE.

Także uwzględnij fakt, że Reissowi nic w sprawie Żyjewskiego nie udowodniono (natomiast sam Pan Żyjewski został nieco później wykluczony z sędziowania, bo brał pieniądze za ustawiane meczy). I jeszcze cytat: "To spotkanie zapisze się w historii jako "Piotr Reiss show". Kapitan Lecha trzy razy pokonał Grzegorza Szamotulskiego, Lech wygrał 3:0 i utrzymał się w ekstraklasie. Końcówka opisywanego sezonu wiązała się również z niezbyt przyjemną dla Reissa sprawą. Sędziujący przegrane przez Lecha wyjazdowe spotkanie z Petrochemią Płock arbiter Żyjewski oskarżył Reissa o rzekome pogróżki. Sprawa miała znaleźć swój finał w sądzie, gdy jasne stało się, że sąd oczyści Piotra z zarzutów obie strony doszły do porozumienia i konflikt został zażegnany. W kolejnym sezonie Reiss stworzył z Maciejem Żurawskim idealną parę napastników. 12 goli w 15 ligowych spotkaniach i pierwsze miejsce w klasyfikacji króla strzelców zaowocowało powołaniem do kadry narodowej oraz zainteresowaniem ze strony klubów zagranicznych."

To, że Bury libacje lubił jest faktem, a to co piszesz o Reissie faktem nie jest, więc sobie odpuść na przyszłość!

Żeby nie było, to dzięki za uświadomienie mi gdzie podziewa się Wromet.

No i jeszcze muszę nawiązać do wpisu na czerowono w moim poście powyżej - proszę zatem moda o wskazanie jaki punkt regulaminu złamałem, że temat pt. "Bez tematu" został zamknięty. Moim zdaniem żaden z podanych na czerowono na dole mojego postu, bo:
- Miałem coś do powiedzenia. Miałem pomysł na post, w którym możnaby wyrazić różne uczucia, pogratulować komuś ładnego avatara itp. Miał o być luźnym postem o wszystkim, a nie typową poleminką słowną.
- Forum służy do wymiany poglądów - czyli w moim poście poglądy też możnaby było wyrażać przecież. Nie widzę problemu.
- Żadnego rasizmu klubowego nie uskuteczniałem przecież. Można wyrazić swoje uczucia względem nielubionych klubów dobitnie na stadionie, a tutaj trzeba wyrażać się kulturalnie. Nie zachęcałem zatem do łamania regulaminu, który każdy czytał, a jak nie czytał to prędzej (ostrzeżenie) czy później (ban) go pozna.
- Nie użyłem żadnego wulgaryzmu i pisałem poprawną polszczyzną.
- Nie podważyłem wreszcie pozycji i wiarygodności adminów w swoim poście "Bez tematu", bo niby gdzie!?
- No i ten ostatni punkt to jest to co zamyka mi usta ostatecznie, ale nie rozumiem dlaczego nie przysługuje uzyskanie uzasanienie decyzji? Wszędzie w cywilizowanym świecie przysługuje uzasadnienie zwolnienia z pracy, wyroku, uzyskanie specyfikacji wyświadczonej usługi. Skoro zatem mówisz, że jestem zwykłym userem i mam się dostosować do panujących zasad to ja odpowiadam, że jestem dostosowany. Jedynie nie rozumiem, dlaczego temat, o którym napisałem wyżej został zamknięty. Nie widzę związku czy też naruszenia żadnego z punktów regulaminu. Gdybym widział nie pytałbym się: "Dlaczego?".

Pozdrawiam.

To moj ostatni wpis w tej sprawie. Przeczytaj dokladnie uzasadnienie zamkniecia tematu. Podpunkty regulaminu, ktore ci przekleilem miales przeczytac i sie z nimi zaznajomic bo wydawalo mi sie ze ich nie rozumiesz. Jak widze w uzasadnieniu dalej nie rozumiesz. Podpunkty te lamales w temacie ktory zalozyles, w temacie w ktorym sie do niego odwolujesz oraz do lamania niektorych z nich podzegales.
Jesli masz ochote na dalsza dyskujse na ten temat to napisz na priv i nie zasmiecaj forum, bo nastepne odwolanie do tej sprawy zakonczy sie ostrzezeniem.
Moderator

[ Dodano: Wto Maj 02, 2006 22:05 ]
OK, do kogo mogę w tej sprawie napisać najlepiej? Ja odniosłem się do tego, co Ty napisałeś, Ty tego nie zrobiłeś. Bronie swoich racji, Ty swoich nie bronisz. Dlaczego?

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 22:40   

Lorak_ napisał/a:
Twoje insynuacje n.t. skradzionych samochodów i udziału w tym Reissa bądź jego mafijnych znajomości są po prostu skandaliczne i mocno rynsztokowe.

Trochę dziś się naszukałem ;-) ale się udało. Wiedziałem, że o tym kiedyś czytałem... ;-)

www.lech.poznan.pl napisał/a:
W listopadzie 1998 r. na poznańskim os. Kopernika złodzieje skradli hondę preludę Piotra Reissa. Reiss zwrócił się za pośrednictwem mediów do kibiców Lecha z prośbą o pomoc i wtedy auto się znalazło.

Stąd brałem moje informacje. A sprawa pojawiła się przy okazji Merca SL 500 "Świra" ;-)

Lorak_ napisał/a:
No właśnie droc - po co pisałeś, że się nie zniższysz skoro się zniżyłeś?

Tak na zasadzie Ty opowiadasz o libacjach Burego (jeden dowód - picie piwa w pokoju na zgrupowaniu) ja o znajomościach Reissa (sędzia Żyjewski oskarżył "Reksia") i samochodzie (cytat powyżej). Dla mnie to porównywalne wartości miało.

Lorak_ napisał/a:
To, że Bury libacje lubił jest faktem, a to co piszesz o Reissie faktem nie jest, więc sobie odpuść na przyszłość!

Czy moja powyższa odpowiedź jest satysfakcjonująca? Co to znaczy, że lubił libacje? Bo raz się piwa na zgrupowaniu napił? Sam kiedyś na starym rynku siedziałem o 2 w nocy w środu sezonu i dwa dni przed meczem z Iwanem i Gajtkowskim czy to oznacza, że i oni lubili libacje? Ty nadinterpretowałeś fakt picia piwa (niewątpliwy błąd Burego) ja fakty oskarżenia przez Żyjewskiego i "cudownego odnalezienia" samochodu Reksia. Uważam, że to chyba tyle co powinniśmy w tym temacie pisać.

Lorak_ napisał/a:
yło to już x lat temu i tak jak w przypadku bronionej przez Ciebie Legii (mistrzostwo Lecha przy zielonym stoliku) tak i w tym przypadku Reissowi nic nie udowodniono!

Zaczynamy się dogadywać ;-)

chrissnail napisał/a:
Ale wy sie lubicie I jeden i drugi lubi sobie postrzelać.

Nam strzelać nie kazano ... :wink:

chrissnail napisał/a:
Dobrze przepracowane pół roku od 2 lat i już gwiazda

Ja tego z jego wypowiedzi nie wywnioskowałem. To raczej niektórzy dziennikarze próbują na siłę robić z niego gwiazdę.
Link 1
Link 2
Link 3

chrissnail napisał/a:
...czemu wcale sie nie dziwię...do reprezentacji trzeba czegoś więcej niż jedna runda

To samo mówił Burkhardt ;-) i ja też się zgadzam. Co zresztą napisałem:
droc napisał/a:
Zresztą daleka droga przed nim, żeby być czołowym piłkarzem reprezentacji. Na ligę natomiast wystarczy.

chrissnail napisał/a:
Bury to dwulicowy gość jakich wśród piłkarzy wielu.
chrissnail napisał/a:
Teraz jak wrócił do piłki plecie (sorki ale tak to nazwę) teksty jaka to Warszawa piękna i nigdzie indziej nie chce grać.

Hm. Nie wiem co masz do końca na myśli. Czy to, że w danym momencie profesjonalnie podchodzi do zawodu i wypowiada się dobrze o swoim pracodawcy nie oznacza moim zdaniem dwulicowości. To tak, jakby pracownik firmy X przechodził do firmy Y i opowiadałby w około, że tak naprawdę to on nie lubi Y, że chce grać tylko w Z bo tam się urodził i tam jego korzenie ;-)
Co do "plecienia" to [ten wywiad polecam. Moim zdaniem jego wdzięczność dla ludzi z Legii jest raczej uzasadniona. Dali mu 2 szansę w końcu.

Większość cytatów z legia.net ;-) ale źródła to m.in. GW ;-)

pzdr,

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 22:59   

Ale to, że Reksio apelował do kibiców i samochody się znalazły nie oznacza, że ma powiązania z mafią (wiem, że tego wprost nie sugerowałeś), a jak sam widzisz z sędzią Żyjewskim winy nie udowodniono, a w kwestii mistrzostwa 1993 też już dawno temu doszliśmy do kompromisu chyba :)

Nie sądzę by było to 1 czy 2 piwa, ale jak tak uważasz bądź wierzysz prasie to masz do tego prawo :P Ze sprawdzonych źródeł, o których pisałem Ci na privie, wiem, że Bury lubi się "wozić".

Aha - nie czytaj legia.net :P

Pozdrawiam :)

Agares 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 13:23   

Nie No Szczajcie Sobie To Jak W Profesjonalnej Piłce Oczywiście Za Taką Uważa Się Polską Ekstraklasę (Osobiście śmiać mi się z tego chce), Jest miejsce na takie wałki Klub chce zapłacić I Co najlepsze przyznaje się że nad takim rozwiązaniem myśli. No czy to nie jest poprostu przekupstwo, śmiech na sali
http://sport.onet.pl/1318760,wiadomosci.html
PS. sorrki za CapsLocka

Nie pisz z caps lockiem - następnym razem będzie ostrzeżenie

Admin
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 13:40   

Nie to nie jest przekupstwo tylko motywacja. Przkupstwo byłoby wtedy gdyby Wisła chciała zapłacić za podłożenie się a nie za wygraną. Tak samo jak sponsor może obiecać większe premie za pokonanie Legii tak może zrobić to inny klub.
Ciekawe czy Milan dostał maila z wiadomością ile powinien zapłacić Regginie żeby wygrała z Juve :)

Agares 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 13:48   

No oki, ale troche to jest niesmaczne jakby nie patrzeć
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

nescik 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 10, 2006 19:09   

koniec 29 kolejki Ligi polskiej
i sa dwie rzeczy ktore chce tutaj napisac pierwsza:

ja jako kibic Cracovii Gratuluje Legii zdobycia tytulu Mistrza Polski i zycze powodzenia w el.LM

kolejna sprawa ... gratuluje wisle jej kibicow ktorzy to dotkliwie pobili pilkarzy Arki gdynia
mam nadzieje ze zamkna ta bude na dlugi okres czasu i wrescie moze cala polska wkoncu skieruje swoje oczy na stadion i srodowisko przy ul.reymonta a nie szuka ciagle pomyslow jakby tu dogrysc Cracovii i mowic jacy to kibice pasow sa zli, ba na stadionie nawet sie morduja ...
nam stadion zamkneli na dwa mecze za co... a no za nic a co sie stanie tym razem ze stadionem wisly?
jedym slowem wstyd heh a oni jescze chca Euro w 2012 <lol>

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 10, 2006 20:14   

nescik napisał/a:
kolejna sprawa ... gratuluje wisle jej kibicow ktorzy to dotkliwie pobili pilkarzy Arki gdynia

Aha, czyli jak pseudokibice Cracovii kogos pobija, to jest wielkie obrazanie sie, bo to nie kibice tylko kibole albo pseudokibole, ale jak pseudokibice Wisly kogos pobija, to sa to KIBICE.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

RASI 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 10, 2006 20:16   

Kibice na boisko wtargnęli jeszcze przed końcem spotkania, kilku piłkarzy z Gdyni zostało poturbowanych. Teoretycznie za przerwanie spotkanie powinien być walkower. Za pobicie piłkarzy zamkniety stadion. a pewnie skończy sie na 3tys zł kary...

PZPN [']

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi