ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Nie Cze 25, 2006 15:48
Liga Mistrzów 2005/2006
Autor Wiadomość
kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 13, 2005 23:06   Liga Mistrzów 2005/2006

Wczoraj i dziś odbyły się pierwsze mecze 1'szej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów sezonu 2005/2006. Jak wiadomo grę od pierwszej rundy zaczął zdobywca Pucharu w tym roku - Liverpool. Mecz zakończony bez żadnej sensacji. Obrońcy tytułu ograli mistrza Walii TNS Llansantffraid 3:0. Wszystkie bramki strzelił Steven Gerrard. Jak dla mnie awans Liverpoolu do drugiej rundy jest przesądzony, chociaż życzę im horroru z Istanbułu :mrgreen:
Wyniki pozostałych meczy:

Haka Valkeakoski (Finlandia) - Pjunik Erewan (Armenia) 1:0 (1:0)

F91 Dudelange (Luksemburg) - Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) 0:1 (0:1)

HB Torshavn (Wyspy Owcze) - FBK Kowno (Litwa) 2:4 (1:3)

Glentoran FC (Irlandia Płn.)- FC Shelbourne (Irlandia) 1:2 (0:0)

NK Gorica (Słowenia) - KF Tirana (Albania) 2:0 (0:0)

Liverpool FC (Anglia) - TNS Llansantffraid (Walia) 3:0 (2:0)

Kairat Ałmaty (Kazachstan) - Artmedia Petrżalka (Słowacja) 2:0 (1:0)

Neftczi Baku (Azerbejdżan) - FH Hafnarfjoerdur (Islandia) 2:0 (1:0)

Levadia Tallin (Estonia) - Dynamo Tbilisi (Gruzja) 1:0 (1:0)

Dynamo Mińsk (Białoruś) - Anorthosis Famagusta (Cypr) 1:1 (0:1)

Sliema Wanderers (Malta) - Szeriff Tyraspol (Mołdawia) 1:4 (0:2)

FK Rabotniki Skopje (Macedonia) - Skonto Ryga (Łotwa) 6:0 (1:0)

Pozdro,

Bart 
Interista

Wysłany: Czw Lip 14, 2005 10:09   

Widać, że Liverpool jest jeszcze na wakacjach. Wynik 3-0 z Llantsantffraid u siebie nie powala na kolana, tym bardziej, że Amica 3 lata temu pokonała TNS 5-0 u siebie i 7-2 na wyjeździe ;-)

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 14, 2005 20:35   

A ja dodam, że bramkę dla zespołu z Kowna strzelił nieco zapomniany w Polsce Arkadiusz Klimek. Kilka tygodni przed tym meczem Liverpoolu słyszałem, że Walijczycy chcą zakontraktować... Iana Rusha (tego pana nie trzeba przedstawiać). Ostatecznie nie doszło do realizacji tego pomysłu. A szkoda, byłaby to na pewno spora sensacja. Czytałem też, że wielu graczy z tego małego klubu z Walii kibicuje Liverpoolowi i przynajmniej jeden z nich był na meczu z Milanem w Istambule.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 15, 2005 15:08   

A mnie interesuje to jak Milan odniesie się w tym sezonie do nowego przepisu dotyczącego młodych zawodników. UEFA nakazuje aby w kadrze na LM było conajmniej 4 graczy w wieku 15-21 lat (wyszkolonych w kraju pochodzenia zespołu). W tym 2 musi być wychowankami klubu. Obejść ten przepis można...nie powołując ich do kadry na LM ale wtedy klub może wystawić na LM kadrę pomniejszoną o brak tych młodych zawodników. Normalnie jest zgłoszonych 25 zawodników...tak więc jak nie ma w składzie 4 "młodych" to UEFA pozwoli zarejestrować tylko 21 kopaczy. Nie wiem czy to nie jest sztuczny przepis...bo czy taki Lino Marzoratti nawet zgłoszony, kiedykolwiek załapie się do meczowej 18 ???

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 16, 2005 09:57   

Mnie się ten przepis podoba. Może jest to jakiś sposób na małe unarodowienie zespołów klubowych, a także popracowanie nad pracą z wychowankami. Nie wiem jak Wam, ale mnie nie podoba się fakt, iż w wielu drużynach większość graczy w podstawowej jedenastce jest obcokrajowcami. Co za dużo to niezdrowo.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 27, 2005 10:04   

Obrońca trofeum :x Liverpool FC rozpoczął swą przygodę z LM 05/06 od 1 rundy eliminacji. Teraz w 2 rundzie potyka się z FC Kowno (gdzie gra Klimek). Wczorajszy mecz raczej rozstrzygnął sprawę awansu do 3 rundy, bo Liverpool wygrał na wyjeździe 3-1 (już 6 bramkę w tych rozgrywkach zdobył Gerrard!!). Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie na Cyprze (z tym że w tym przypadku wygrał gospodarz) gdzie Anarthosis Famagusta pokonał faworyzowany Trabzonspor z Mirkiem Szymkowiakiem na pokładzie. Wynik 3-1 w pierwszym meczu stawia w ekstremalnie trudnej sytuacji turecki klub (ale nie niemożliwej) i trzymam za nich mocno kciuki (bo chciałbym, żeby Mirek pokazał się w fazie grupowej LM). Zaskoczeniem jest dla mnie tylko remis na własnym stadionie Dynama Kijów z FC Thun.
Z pozostałych ciekawych wyników: starzy znajomi Wisły Kraków: Anderlecht i Valrenga solidarnie zwyciężyli w 1 spotkaniach 2 rundy. Odpowiednio: Anderlecht 5-0 (i to raczej oznacza już, że zobaczymy klub z Brukseli w 3 rundzie) a Valrenga 1-0.
Dziś do gry włącza się Celtic Glasgow z Maćkiem Żurawskim i Arturem Borucem w składzie. Co ciekawe, większe szanse na grę od 1 minuty ma Boruc.

pzdr,

kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 27, 2005 22:06   

To sobie Żurawski pgorał w Lidze Mistrzów :lol:
Celtic Glasgow z Żurawiem w składzie od pierwszej minuty przegrał z Artmedia Petrzalka (Słowacja) 5-0 :shock: . Pocieszeniem jest, że to nie Boruc wpuścił 5 bramek ;) I to już chyba koniec marzeń Maćka o Lidze Mistrzów.
pozdro,

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 01:11   

mysle,ze Boruc ma otwarta droge do bramki Celticu(chyba,ze bramkarz nic nie mogl poradzic na strate goli i dobrze dyrygowal obrona-watpliwe...ale meczu nie widzialem,wiec moge sie mylic).
a chyba jedyna szansa Zurawia na zaistnienie w L.M. jest wtargniecie i przebiezka na golasa po boisku w trakcie jakiegos meczu w tych rozgrywkach....choc zawsze moze zostac przedstawicielem UEFA... :mrgreen:

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 13:39   

Myślę, że nie ma co się śmiać z Maćka i jego ambicji zaistnienia w Europie. To raczej tragiczne jest, że najlepszy polski piłkarz zmienia klub na słynny szkocki Celtic i tenże Celtic w pierwszym meczu o stawkę w nowym sezonie zbiera niesamowite lanie od słowackiego klubu. Można powiedzieć, że to blamaż roku chyba jak narazie. W ogóle ex-wiślacy, którzy odeszli z Krakowa, żeby grać w pucharach mają w tym roku pecha. Trabzon "Szymka" oberwał 3-1 od cypryjskiego klubu (w którym grało kiedyś kilku polaków) a Celtic "Żurawia" praktycznie już odpadł. Naprawdę los będzie złośliwy, jak jakimś cudem Wiśle uda się awansować do fazy grupowej LM (czego jej życzymy).

pzdr,

kamillos 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 11:33   

Dziś odbyło się losowanie III rundy eliminacji LM. Wisła zagra z greckim Panathinaikosem Ateny. Wg. mojej opini większych sznas nie ma ale rywal napewno słabszy niż w zeszłym roku i można powalczyć :P
Zestaw par:

Wisła Kraków - Panathinaikos Ateny
FC Basel - Werder Brema
Artmedia Bratysława/Celtic Glasgow - Partizan Belgrad/Sheriff Tiraspol
Szachtar Donieck - Inter Mediolan
Shelbourne/Steaua Bukareszt - Rosenborg Trondheim
Manchester United - VSC Debreczyn/Hajduk Split
Malmoe FF/Maccabi Hajfa - Dynamo Kijów/FC Thun
Everton - Villarreal
FBK Kowno/Liverpool - KF Tirana/CSKA Sofia
Sporting Lizbona - Udinese
Vaalerenga/Haka Valkaekoski - Club Brugge
F91 Dudelange/Rapid Wiedeń - Rabotnicki Skopje/Lokomotiw Moskwa
Anderlecht Bruksela/Neftczi Baku - Slavia Praga
Anorthosis Famagusta/Trabzonspor - Glasgow Rangers
Dinamo Tbilisi/Broendby - Ajax Amsterdam
Betis Sewilla - Monaco
Ostatnio zmieniony przez kamillos Pią Lip 29, 2005 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:04   

rywal Wisly zdecydowanie w zasiegu.... Wisla jest mocno oslabiona (w rok stracili 2/3 czolowych zawodnikow) i ciesze sie, ze nie trafila na kogos zdecydowanie mocniejszego, bo takihc mozliwosci bylo nawet sporo....
Olisadebe i spolka nie sa sie tak grozni jak pare lat temu i trzeba byc dobrej mysli :)
do tego Engel juz postara sie zrobic swemu adoptowanemu synkowi z Afryki pranie mozgu co by nie przyszlo mu do glowy akurat teraz odzyskiwac forme ;)

btw: bylby niezly paradoks jakby Wisla awansowala, a Zurawski z Szymkiem zostali na lodzie....oczywiscie tego im nie zycze, ale przynamniej jeden z nich ma pozamiatane po calosci jak narazie

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:26   

Hehe co do celticu to az zali mi sie wypowiadac - poprostu kompromitacja i szkoda mi tylko maćka zurawskiego. A co do losowania to Wisełka trafiła dość dobrze - napewno nie są bez szans choć jak widze ich gre ostatnio to i tak ich nie widze w LM. Inter? licze na niespodzianke ze strony szachtara :) :twisted:

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:37   

Losowanie nie było dla Wisły tak tragiczne jak rok temu. Z tymże, wiąże się to z innym obciążeniem ;-) . Przed rokiem, kiedy Wisła wylosowała galaktyczny Real nikt nie spodziewał się, że da radę awansować. A "bohaterska porażka" w nie kompromitujących rozmiarach odebrana była wręcz entuzjastycznie. Teraz na pewno nadzieje na awans są większe - zresztą jest to uzasadnione.
Panathinaikos jest w zasięgu Wisły. I nie miałbym nic przeciwko temu, żeby Wisła awansowała do fazy grupowej - a tam trafiła na Milan.

pzdr,

Lucid_Dreamer 
Juventino z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:39   

Ja mam nadzieję, że wisła nie trafi do fazy grupowej. Z egoistycznego, ale jakże banalnego powodu. Jeśli nie trafi na Juve w grupie, to mogę zapomnieć o zobaczeniu mojego ukochanego klubu w TVP... Cieszę się, że Celitc odpadnie, bo byłoby to samo. :)

Interista 
Interista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:46   

zino napisał/a:
Inter? licze na niespodzianke ze strony szachtara :) :twisted:

to niezbyt mądre zdanie, bo co Ci da to że Inter by odpadł? zaspokojenie wlasnych jakis kompleksow? na tym poziomie dla ogółu piłki włoskiej jest wazne by jak najwiecej druzyn wloskich gralo i zdobywalo punkty dla Serie A

a rywal Interu...bardzo trudny, nie chciałem trafić Shakhtaru a jednak tak wyszło, Inter jest zespołem o wiele silniejszym, więc musi zwyciężyć, choć na pewno nie będzie to spacerek

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 13:04   

Ty Lucid nie dość, że jesteś egoistą-juventini (co za zestaw!), to jeszcze anty-polakiem jesteś!! Zastanawiam się nad jakimś donosem w tej sprawie do władz LPR'u. Rozważam też powiadomienie terenowych władz Młodych Wszechpolaków, którzy nauczyliby Cię patriotyzmu! ;-)

Pomyśl o całej sprawie w ten sposób, jeżeli Mirek Szymkowiak zostanie zakupiony w końcu przez Juve (bo Vieira na pewno nie jest tym piłkarzem o którego Miggi walczył - dla mnie to zasłona dymna przed sprowadzieniem Szymka na Del Alpi) to będziesz mógł ogladać Juventus w TVP do woli! A teraz powinniśmy się wspólnie cieszyć z możliwości cieszenia się sukcesami polaków w innych klubach. Jaką radość sprawił nam rok temu Dudek Jurek swą wspaniałą grą z Bayerem Leverkusen :lol: , Chelsea :lol: no i Milanem ;-) . Jak się cieszyliśmy, jak Krzynówek Jacek strzelał bramki Realowi (pomścił Wisłę) czy AS Romie!
Przypomnij sobie jaką euforię zapewniały nam występy Olisadebe. Jak cieszyliśmy się z pojawienia się na boisku Żewłakowa.
Podsumowując, apeluję jeszcze raz do twojego poczucia polskości! TERAZ POLSKA!

pzdr,

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 13:13   

Teoretycznie Panatinaikos to jeden ze slabszych rywali jaki Wisła mogla wylosowac, ale pamietajmy, że podobnie bylo w przypadku Anderlechtu, ktory pokazal Wisle miejsce w szeregu

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 13:30   

To bardzo dobra wiadomość. Co prawda o Anderlechcie też mówiło się w podobnym tonie...ale Wisełka nie jest w tak ciężkiej sytuacji jak przed rokiem. Mam nadzieję że chłopaki wezmą sobie to mocno do serca i się wezmą jak najszybciej do pracy...o kiepskim meczu z Łęczna trzeba zapomnieć. Panathinaikos to w tej chwili nie jest "gigant"...nie ma już Konstantinou...Oli nadal w formie "plażowej" albo i nawet "do ciasta"...więc szanse jakieś są. Zapewne lepiej o zespole Wisły i jego formie wie nasz Carlo...i chyba na jego wypowiedź w tym temacie czekam. I mimo, iż życzyłem Wiśle dobrych występów w PUEFA to teraz zmienie ton wypowiedzi...do boju Wisełko...LM czeka :)

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 13:54   

Mnie najbardziej zastanawia konfrontacja Interu z Shakhtarem. Mysle, ze nasi sasiedzi zza miedzy moga (i beda) miec spore problemy z pokonaniem zespolu z Doniecka.

Shakhtar zawsze jest grozny u siebie a nie nalezy zapominac, ze Inter bedzie gral na San Siro przy pustych trybunach, co stwarza ukraincom powazne szanse na awans do fazy grupowej.

Nie bez znaczenia jest tez fakt, iz ukraincy juz rozpoczeli regularny sezon, podczas gdy Inter jest dopiero w fazie przygotowan, takie mecze sa zawsze ciezkie.

Wisła Kraków - Panathinaikos. jestem w tym wypadku za ekipa bialej gwiazdy, ale w obecnej formie ciezko bedzie pokonac grekow w dwumeczu, choc jest to z pewnoscia mozliwe.

ciekawie zapowiada sie tez rywalizacja zoltej lodzi podwodnej z evertonem, licze na to, ze hiszpanie pokaza klase i awansuja dalej.

pozostale pary sa dla mnie bez znaczenia ;)
It's understood

Lutrzyk 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 14:15   

droc napisał/a:

I nie miałbym nic przeciwko temu, żeby Wisła awansowała do fazy grupowej - a tam trafiła na Milan.

Byłaby to super sprwa... :o
Zobaczyć ukochany Milan tak blisko...we własnym kraju...
Choć patrząc na pojedynki z Panathinaikosem to jakoś tego nie wiedze...
Niestety ale kolejny raz przejdzie nam takaszansa koło nosa...

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 14:16   

A ja zgadzam się z Interistą, dla nas lepiej, żeby to Inter awansował do fazy grupowej ;-) Zawsze to dodatkowe mecze w sezonie w perspektywie walki i scudetto. A poza tym ostatnie 2 konfrontacje z Interem w fazie pucharowej LM były dla nas przepustką do finału ;-) więc życze nam wszystkim, aby to Inter grał w fazie grupowej, a co więcej życzę im również awansu do fazy pucharowej ;-)

pzdr,

Lucid_Dreamer 
Juventino z Klasą

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 14:28   

Droc, masz racje przemyślałem to i chce, aby to wisła awansowała, ale musi trafić na Juve w grupie, a potem do Kraka jedziemyy ijaaaaaa !

Mam nadzieję, że Inter awansuje - i tak na niego nie trafimy (my, czyt. Juve), a zawsze punkty lecą :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 29, 2005 15:01   

Nie do Kraka tylko do Chorzowa, bo stadion Wisły nie spełnia odpowiednich norm UEFA i póki co nie mozna tam rozgrywać meczów w ramach ligi mistrzow.

Raffikki87 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 31, 2005 12:04   

droc napisał/a:
Ty Lucid nie dość, że jesteś egoistą-juventini (co za zestaw!), to jeszcze anty-polakiem jesteś!! Zastanawiam się nad jakimś donosem w tej sprawie do władz LPR'u. Rozważam też powiadomienie terenowych władz Młodych Wszechpolaków, którzy nauczyliby Cię patriotyzmu! ;-)

Pomyśl o całej sprawie w ten sposób, jeżeli Mirek Szymkowiak zostanie zakupiony w końcu przez Juve (bo Vieira na pewno nie jest tym piłkarzem o którego Miggi walczył - dla mnie to zasłona dymna przed sprowadzieniem Szymka na Del Alpi) to będziesz mógł ogladać Juventus w TVP do woli!
pzdr,

Szymkowiak w Juve ten borok on tam co najwyżej to tylko by neipotrzebnie budżet zajmował swoja pensją i po drugie ręczniki i butelki z piciem podawał .Ewentualnie mógłby sobie powiedzieć że grał w rezerwach on by się nawet na puchar włoch nie załapał.Szkoda gadać dobry kawał z tym transferem do Juve nijeakiego Mirosława Sz. który mógłby mieć problem z swoimi delikatnymi nogami bo na perwszym treningu byłoby ach moje nogi nie moge grać przez x miesięcy. Nie nie nie wole czeskeigo rozgrywającego Jana polaka (23 lata) niż Mirosława Sz. 29 lat .Mirosław Sz. nie zasłużył na gre w Juve i nigdy nie zasłuzy ,ale jak chcesz to se kup go do drużyny Juve w Fifiie nikt ci nie zabrania .

SZYMKOWIAK W JUVE => WYMYSŁY GAZET :!: :!:
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 31, 2005 14:13   

No to nasza Wisełka trafiła na Panathinaikos. Pierwszy mecz graja w Krakowie co korzystne raczej nie jest. Szanse uwazam ze sa rowne . Panathinaikos to nie sa jakies giganty futbolu zas wierze w Jurka Engela i mysle ze forma naszej Wisełki zacznie wzrastac .

Co do Celticu to sie troche zdziwiłem. Liczyłem sie z tym ze Petrzałka moze sprawic niespodzianke i wygrac z Celticiem u siebie lecz nie w stosunku 5:0 :?: :!: Szkoda mi Zurawskiego lecz sam ma czego chciał . Tak mu sie chcialo odchodzic z Wisly to niech teraz zaluje . Tymczasem ma "kontuzje" i nie wystapi najprawdopodobniej w rewanzu który jest raczej tylko formalnoscia.

Co do Trabzonsporu to uwazam ze zmiazdzy Anorthosis u siebie i przejdzie dalej . Hat - Tricka zaliczy Fatih Tekke i beda mogli sie przygotowywac do meczu z Glasgow Rangers .

Swoja droga ciekawe sa te eliminacje , jest kilka niespodzianek i licze ze bedzie jeszcze jakas sensacja ( np. odpadniecie Liverpoolu :P ).

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi