ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszulki Milanu
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 09:29   

Rzecz w tym, że to Adidas chyba zerwał.

Dziwi mnie to. Poczekamy na oficjalne wiadomości co do nowego kontraktu, ale wygląda to dość dziwnie. Rozumiałbym w pełni zerwanie kontraktu z Milanem bez kasy i perspektyw, ale obecnie, po inwestycjach i w przededniu powrotu do poważnej piłki? Dziwne.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 10:13   

rafal996 napisał/a:
ale obecnie, po inwestycjach i w przededniu powrotu do poważnej piłki? Dziwne.

Obecny sezon jeszcze nie pomógł Ci zejść na ziemię? To nie będzie takie hop-siup. Adidas faktycznie inwestuje w pewne marki, które są cały czas na topie. Taki był w sumie przecież Milan od 1998 roku...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 11:27   

No tyle, że przez ostatnie lata nie byliśmy nawet w pucharach, a teraz jesteśmy w LE, więc jak by nie patrzeć jakaś tendencja wzrostowa jednak jest. Zrozumiałbym zerwanie kontraktu np. 2 lata temu, ale nie dziś. Myślę też, że jakkolwiek by się ten sezon nie skończył sportowo, to raczej pod względem przychodów powinien być lepszy niż poprzedni. Chociaż patrząc na to, że po Adidasie ponoć także Audi nas zostawia, to może jednak niekoniecznie...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 16:01   

rafal996 napisał/a:
Rzecz w tym, że to Adidas chyba zerwał.

Jeśli zerwał Adidas to na pewno nie za darmo.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 16:16   

No to ubrali nas już w trzy różne firmy i za trzy różne kwoty :P
Same ploty... Adidasa szkoda mi ze względów sentymentalnych, jak człowiek zajarał się grą Milanu, jego trybunami itd. to te trzy paski już były... głównie stonowane, klasyczne wzory, nieodłącznie towarzyszące wszystkim latom chwały.

Natomiast za ostatnie lata nie żal mi ani trochę - mały wybór i niewielka różnorodność odzieży klubowej, nie tej typowo piłkarskiej, ale jak chodzi o biedotę całej kolekcji robionej dla klubu. Do tego słabiutka jej dostępność, nie marząc nawet o pełnej rozmiarówce.
Na tej płaszczyźnie, pomiędzy Nike, a koncernem Reebok-Adidas jest wręcz przepaść. W byle jakim centrum handlowym znajdziesz masę ciuchów z łyżwą, sygnowanych herbem klubu, który ubierają, spróbujcie dokonać tej sztuki względem Milanu... co najwyżej trafią się jakieś resztki domowych koszulek Realu.

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 16:42   

Mnie również marzy się włoskie Lotto lub Kappa lecz to raczej nierealne, na pewno nie wyłożą +-20mln Euro. Moje kibicowanie Milanowi zaczęło się jeszcze przed erą Adidasa.

Wspominane amerykańskie firmy pewnie chcą opanować rynek chiński i chcą to zrobić przy pomocy Milanu. Ważne żeby się piłkarzom dobrze w tym grało, odnośnie wyglądu myślę, że nas nie zawiodą, dostępność np. na świat i Polskę z racji braku takich sklepów u nas (NB trochę się znajdzie) powinna być przez sklepy internetowe w szerokim asortymencie, nie wiem jak finansowo ale powinno być taniej niż z Adidasa.

Szkoda bardziej tego Audi. Mowi się o Volvo i VW :dunno: :rotfl:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 16:51   

rangiz napisał/a:
Adidasa szkoda mi ze względów sentymentalnych, jak człowiek zajarał się grą Milanu, jego trybunami itd. to te trzy paski już były... głównie stonowane, klasyczne wzory, nieodłącznie towarzyszące wszystkim latom chwały.

Nie chciałbym być uszczypliwy, ale w latach największych triumfów Milanu sponsorem była wpierw Kappa, a potem Lotto. Adidas na 2 lata został sponsorem z początkiem lat 90-tych XX wieku, ale po nieudanych 2 piłkarskich latach Milanu (po wcześniejszych latach triumfów) umowy nie przedłużyli i temat przejęło Lotto przez następnych 6 lat i w tym czasie Milan również święcił międzynarodowe triumfy.
Cokolwiek by nie mówić - marka Milanu pod kątem sponsora technicznego była głównie kojarzona z Adidasem i Lotto. Chyba każdy z nas będzie potrzebował czasu, by przyzwyczaić się do Pumy czy jakiejkolwiek innej firmy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 17:00   

W umowie Milanu z Adidasem, podpisanej do 2023 roku, jest podobno zawarta klauzula, która umożliwia w przypadku zmiany właściciela klubu wypowiedzenie tej umowy przez jedną ze stron i Adidas chyba właśnie z tej klauzuli skorzystał. Wydaje mi się, że Adidas chce się skupić w każdej lidze na najlepszym w tym momencie zespole. W Hiszpanii walczą o utrzymanie Realu Madryt, z którym flirtuje podobno Under Armour, w Anglii postawili na Manchester United, w Niemczech od lat na Bayern Monachium, a we Włoszech od lat na Milan. Tyle tylko, że już trzeci sezon sponsorują też Juventus, który w tej chwili jest, bez dwóch zdań, najlepszym włoskim klubem z bezpieczną przyszłością i to na Starej Damie, kosztem Milanu, chce skupić się niemiecka firma. Ja tak to postrzegam. Z chęcią zobaczyłbym koszulki Milanu od Kappy czy Macron, ale włoskie firmy nie dadzą nam tylu pieniędzy co amerykańskie lub niemieckie. Po dokładniejszym przyjrzeniu się koszulkom Liverpoolu, Sevilli i Porto, z poruszanych w kontekście Milanu marek najciekawsze stroje piłkarskie robi chyba New Balance.

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 17:04   

Dlatego niech Lotto powalczy. Może gdyby dalej był Silvio to chcąc włoskiego Milanu związałby się z Lotto. Pożyjemy zobaczymy. Na to żadnego wpływu nie mamy niestety.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 17:45   

Pepe - ile osób świadomie kojarzy takie daty i wydarzenia z Lotto i Kappą? W ogóle była szansa to oglądać u nas w kraju, czy nawet nie było Milanu przez 5 sekund w wiadomościach?
Od 20 lat gramy w trzech paskach, no już nie szukaj prehistorii :P

Nie sądzę, by Lotto, Kappa czy Macron w ogóle podejmowały temat, a już tym bardziej przedstawiły ofertę satysfakcjonującą Milan.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 18:47   

Prehistoria? Zaczynałem kibicować, kiedy w koszulce Milanu biegał Baggio i ta koszulka nie miała trzech pasków. A przecież pamiętam też czasy Van Bastena. Może i jestem stary, ale nie aż tak, że prehistoria ;) Jak się oglądało? Od wielkiego dzwonu w TVP, a częściej na zdjęciach w Piłce Nożnej. Dla mnie najbardziej klasyczna koszulka, do której mam największy sentyment, ma logo Lotto i Opla. Dlatego z tym Adidasem nie czuję się jakoś emocjonalnie związany.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 19:17   

Pierwszy mecz Milanu jaki oglądałem w telewizji, to pojedynek na San Siro w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium, w październiku 2002 roku, tak więc Milan najbardziej kojarzy mi się z Adidasem i Oplem ;) Ale z drugiej strony, nie mam żadnych sentymentów do Adidasa jako sponsora technicznego Milanu, a nawet chciałbym, żeby Milan związał się z kimś nowym na rynku piłkarskim, np. właśnie z firmą New Balance, która bardzo ładnie ubiera Liverpool, Porto i Sevillę.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 19:25   

pepe napisał/a:
Gdzieś kiedyś pamiętam widziałem stronę w necie typa z Włoch, który zbierał wszystkie koszulki Milanu, miał ich ogromną kolekcję. Ktoś kojarzy tą stronę?

http://www.andreabs.com/

Qba69 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 19:44   

Syn mi się rodzi w grudniu. Myślę sobie zobaczę na stronkę Milan Store, trzeba by coś mu już powoli szykować. Jakieś śpioszki, koszulkę może butelkę ze smoczkiem czy niewiem kurde kocyk... I co na stronce znajduje? Nic. Jeden! dres. Mysle ze takich ludzi jak ja jest sporo. Kasa ucieka bo zapewne znajde ćos ale na ibejach czy innych amazonach. Mam nadzieje ze sytuacja sie zmieni niezaleznie od tego kto zostanie "zaopatrzeniowcem" Milanu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 21:16   

rafal996 napisał/a:
Dlatego z tym Adidasem nie czuję się jakoś emocjonalnie związany.

Otóż to! Ja jestem związany z paskami, czerwono-czarnymi barwami. Jeśli kolejna firma nie będzie robiła pstrokatych, dziwacznych trykotów to nie będę miał z tym problemu.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 22:08   

Ja tam kibicować zaczynałem jak było Lotto i Opel, ale pamiętam też jeszcze Mottę na koszulkach. Poza tym Adidas w Milanie przez pierwsze sezony mi w ogóle nie podchodził (prócz tej rocznicowej), bo albo paski były za szerokie, albo wyblakłe, albo coś jeszcze... Dopiero te z Merivą były OK (także świetny srebrny trzeci komplet wtedy był), aczkolwiek znowu ta Meriva zamiast standardowego Opla, ech... Tak naprawdę to do każdych bym się przyczepił o coś, a potem wyszły obłędne stroje na sezon 11/12 (najlepsze w historii ACM z Adasiem; obok rocznicowych oczywiście).

Jedni chcą wielkich marek jak Puma czy któreś z amerykańskich, inni włoskiej a skończy się na jakimś chińskim Li-Ning czy Dongxiang (który ma prawa do Kappy na terenie Chin i Japonii, więc część powinna być zadowolona XD).

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 23:07   

Niebezpiecznie zmierzasz w kierunku Alibaby, czy innego DHgate :P
To dopiero byłby raj cenowy...

Zgadzam się z tym, że kuleje nie tylko ubogi asortyment, jaki przygotowuje dla Milanu Adidas. Kuleje cały Milan Store, jakby kilka lat temu został w miejscu.
Z rzeczami produkowanymi przez innych wykonawców, tylko na licencji Milanu, również jest spory zastój.

majlech
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 08:40   

Qba69 napisał/a:
Syn mi się rodzi w grudniu. Myślę sobie zobaczę na stronkę Milan Store, trzeba by coś mu już powoli szykować. Jakieś śpioszki, koszulkę może butelkę ze smoczkiem czy niewiem kurde kocyk... I co na stronce znajduje? Nic. Jeden! dres. Mysle ze takich ludzi jak ja jest sporo. Kasa ucieka bo zapewne znajde ćos ale na ibejach czy innych amazonach. Mam nadzieje ze sytuacja sie zmieni niezaleznie od tego kto zostanie "zaopatrzeniowcem" Milanu.

Na pewno w Milan Store rzeczy, o których piszesz są, bo niedawno kupowałem. Trudno wytłumaczyć, dlaczego nie ma ich na stronie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 15:29   

Chodzi o braki w internetowej wersji Milan Store, a o sklepach stacjonarnych Adidasa w Polsce w ogóle szkoda gadać.

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 17:35   

Ja troche z innej manki. Z gory uprzedzam, ze mam swiadomosc dezaprobaty, frontalnego hejtu i dzbanowania mnie od najgorszych:)
Otoz wkrotce udaje sie na mecz Milan-Juve, mimo zawansowanego, jak juz tu wytknieto wieku (pozdro Gandalf) bedzie to moj pierwwszy raz (o ile uda nam sie nabyc bilety w otwartej sprzedazy heh).
No i wlasnie, mimo ze ta fascynacja trwa od 1994 roku i nie ma juz ze mna podrabianej koszulki z nazwiskiem Savicevica oraz szalika w klimacie bozonarodzeniowym to niebardzo wiem jak sie przysposbic na takia okazje.
Reasumujac fest bedzie zenua jak przyodzieje taka oto koszulke ?

ps. fota robiona kalkulatorem w pokoju Siostry takze bez aluzji (pozdro2 Gandalf)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 14, 2017 18:28   

Koszulka jakby kilka (naście?) kg temu pasowała ;) .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 15, 2017 11:08   

enkidu81 napisał/a:
nie ma juz ze mna podrabianej koszulki z nazwiskiem Savicevica

A moja z Baggio nadal leży w szafie na pamiątkę ;)
Jej bazarowi projektanci wymyślili biały kołnierzyk na dobre kilkanaście lat przed tym, jak ściągnął to po nich Adidas :D

Odpowiedz do tematu