ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 16)
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Cze 14, 2005 14:54   

Z tego co czytalem, to w gre wchodza Brocchi, Dalla Bona, Donati, Simic i Budel. Wczesniej byla mowa tez o Borriello.
Natomiast na dniach ma zostac ogloszony transfer Abbiatiego do Genoy.

3d_man 
Laziale

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 12:28   

mhm te nazwiska wchodza wg gazet w gre, choc nie wiadomo na ile naprawde oni nas interesuja a na ile jest to wymysl dziennikarzy ktorzy wciskaja po prostu w kazdy transfer zawodnikow wam niepotrzebnych badz nie znajdujacych miejsca.

ja bardziej mam nadzieje na transakcje - 5mln + karta jednego waszego mlodzieniaszka - prawy obronca wloch under20 - Marzoratti
pare jego meczow na eurosporcie ogladalem, ale czy moge dostac jakies blizsze info o nim ?
la Lazio é l'immenso, stracolmo di cuori

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 12:48   

na imie ma Lino, zadebiutowal z Udine, zagral nie najgorzej (6 od wiekszosci gazet, 6.5 od Corriere. lepiej niz Coloccini ;) ), byl troche wyploszony :) . to tyle,jesli chodzi o mnie :P .
ciekaw jestem jak spisuje sie na mistrzostwach, w meczu z Kolumbią (0:2) gral 90 min.

info z acm.pl

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 14:16   

3d_man napisał/a:
ja bardziej mam nadzieje na transakcje - 5mln + karta jednego waszego mlodzieniaszka - prawy obronca wloch under20 - Marzoratti
pare jego meczow na eurosporcie ogladalem, ale czy moge dostac jakies blizsze info o nim ?

Oddanie zawodnika z takim potencjałem raczej nie wchodzi w grę. A jeżeli Carlo dał mu zadebiutować w Serie A to znaczy, że i Carlo wiąże z nim duże nadzieje. Oddo jest świetny rozwiązaniem na teraz, ale Lino (o trudnym nazwisku) może być ostoją prawej strony obrony i Milanu i Italii za 3-5 lat. Myślę, że oddawanie go teraz a potem odkupowanie (jak z Oddo) byłoby bez sensu.

pzdr,

Walker 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 14:35   

Transfer Oddo raczej nie wchodzi w gre. Lazio chcialo 5 mln funtow i Milan podziekowal.....
wedlug gazzetta dello sport!

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 14:41   

ja nigdzie na stronie LGdS nie widze takiego newsa, skad to wziales?

poza tym, 5 mln funtow? niedawno bylo ~5 mln euro i Milan ponoć godzil sie na taką kwotę. nagle Rzymianom zachcialo sie funtów :P ?

Walker 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 15:02   

Info jest z dzisiejszej gazety a nie ze strony! Galliani-Lotito zrywaja negocjacje w sprawie Oddo. Z tego co pisza wynika, ze 5 mln to za duzo. Dlatego Milan moze probowac sciaganac gracza o nazwisku Cassetti! Tyle pisza w gazecie. Czy to prawda czy kolejna kaczka dziennikarska nie wiem.
FORZA MILAN!

PS. Takze Donadel najprawdopodobniej od dzis w Fiorentinie za 1,2 mln euro!

3d_man 
Laziale

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 15:46   

droc napisał/a:
Oddanie zawodnika z takim potencjałem raczej nie wchodzi w grę. A jeżeli Carlo dał mu zadebiutować w Serie A to znaczy, że i Carlo wiąże z nim duże nadzieje. Oddo jest świetny rozwiązaniem na teraz, ale Lino (o trudnym nazwisku) może być ostoją prawej strony obrony i Milanu i Italii za 3-5 lat. Myślę, że oddawanie go teraz a potem odkupowanie (jak z Oddo) byłoby bez sensu.

pzdr,

pozdrawiam :P

tak wlasciwie to czemu nie wchodzi w gre ?
jest za mlody na podstawowa 11 Milanu, zbyt duze ryzyko ze sie spali, a Oddo jest juz teraz gotow, jakby nie bylo to jeden z lepszych zawodnikow na swojej pozycji i reprezentant Wloch.
uwazam ze taka transakcja jak napisalem wyzej bylaby sprawiedliwa dla obu stron (nie badzcie znowu tacy skapi noo :P )
ps
to ze Ancelotti wiaze jakies nadzieje to dla mnie znikomy argument, on tam akurat ma najmniej do gadania

pps :mrgreen:
owszem pisza dzisiaj w roznych (tele)/gazetach/portalach ze 5mln (ale euro)+ktos to dla was za duzo, ale to jeszcze nie znaczy ze juz po wszystkim i go nie pozyskacie
zreszta :) jesli Oddo zostanie to sie bede tylko cieszyl ;-)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 17:27   

Rzeczywiscie sprawa Oddo sie skomplikowala. Lotito zyczy sobie za obronce 5mln + jakiegos zawodnika, a Galliani jest sklonny dac 3mln + zawodnika. Wszystko wskazuje na to, ze Lysy nie bardzo chce wydawac kase na kogos, kto z gory skazany jest na role zmiennika Cafu. Zwlaszcza, ze wroble cwierkaja, ze Milan juz podjal zdecydowane dzialania, majace na celu sprowadzenie w przyszlym sezonie Mesto z Regginy, ktory wowczas zajalby miejsce Brazylijczyka. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Cassetti odpada, bo nim jest mocno zainteresowane Juve, a ostatnie lata wyraznie pokazaly, ze Milan i Juventus nie wchodza sobie w droge podczas mercato.
Tymczasem rowniez rozmowy z Chelsea utknely w martwym punkcie. Nie dosc, ze Romek uznal, ze 13mln za Kaladze to za duzo, to jeszcze zbytnio naciskal, by zaklepac sobie jakies prawa do Shevy i Gattuso :o Ponoc posunal sie nawet do kontaktowania sie z samymi graczami. Lysy sie wkurzyl i podobno zawiesil rozmowy. Jesli nic sie nie zmieni, to Kaladze zostanie u nas, a Crespo wroci do Londynu.
Z kolei Sereni powiedzial, ze musialby sie zastanowic, czy chce byc zmiennikiem Didy. Ale dodal, ze Milanowi sie nie odmawia ;)
Oczywiscie to tylko plotki, ale podobno w kazdej plotce jest ziarnko prawdy ;)

Jezeli zas chodzi o Marzorattiego, to nie wiem, czy Milan by go tak puscil. Wyglada na to, ze bedzie jednym z niewielu wychowankow, ktorzy w ostatnich latach mieli szanse zaczac z wysokiego pulapu (czytaj: trafili od razu do klubu Serie A lub B, a nie C jak wiekszosc). Ostatnim, jaki przychodzi mi do glowy, jest Donadel (nawet dobrze rokujacy Abate poszedl do C1), ktory wlasnie zostal sprzedany do Fiorentiny. Ale wczesniej 3 sezony spedzil na wypozyczeniach. Takze raczej nie masz co sie ludzic 3d ;)
A tak a propos wychowankow, to slyszalem sporo dobrego o Davide Di Gennaro. Wyglada na to, ze warto zapamietac nazwisko reprezentanta Wloch U17.

Dolnoślązak 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 15, 2005 19:13   

Nikt talentu nie odda, to normalne. Oddo raczej do nas nie przejdzie, skoro został Simic. Sprawa wydaje się zakończona.
Donadel- hmm, nie mozna było go wypozyczyc tak na trzy sezony? A tak to niedługo juz będziemy musieli go kupić :?
Crespo juz został wypozyczony, nikt nam go nie ukradnie. Nawet Romek :-D Kaladze raczej pójdzie, choć nie wiem, czy to dla niego (a na pewno nie dla ACM) najlepsze rozwiązanie.
Może cos innego...wiecie coś nowego o Gilardino i Bonerze?

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 16, 2005 12:29   

Dolnoślązak napisał/a:
Oddo raczej do nas nie przejdzie, skoro został Simic. Sprawa wydaje się zakończona.

To że Dario najprawdopodobniej zostanie w Milanie nie oznacza że nie pozyskamy jakiegos prawego obrońcy. Wydaje się, że Simic bardziej przydatny jest na środku obrony, na której to pozycji występował w końcówce sezonu, niż na boku boiska. Zawodnik ten nie posiada takich predyspozycji do gry w ofensywie jak Oddo nie mówiąc już o Cafu. Jestem więc zdania że jak najbardziej możemy spodziewać się nowego zawodnika na prawą obronę. Myślę, że Lazio i Milan dojdą do porozumienia i niebawem zobaczymy Oddo w Milanie.

Dolnoślązak napisał/a:

Donadel- hmm, nie mozna było go wypozyczyc tak na trzy sezony?

Nie wydaje mi się, żeby miło było co sezon zmieniac otoczenie i nie wiedzieć do końca jakiego klubu jest sie zawodnikiem. Jestem przekonany, że Donadel sam chciał odejść z Milanu, co uważam za dobry krok bo raczej nawet w przyszłości nie miałby miejsca w podstawowym składzie. We Florencji może liczyć na regularne występy więc szkoda by było gdyby chłopak sie marnował na trybunach San Siro. Nie ma co rozpaczać w końcu Dalla Bona nadal jest nasz :P

pozdr

3d_man 
Laziale

Wysłany: Czw Cze 16, 2005 15:18   

Dolnoślązak napisał/a:
Nikt talentu nie odda, to normalne.

heh trzeba bylo napisac Milan, bo niestety "nikt" nie odnosi sie do Lazio (chociazby ostatnio Russotto :? :wall: )

Tomek - co by byl ze mnie za kibic gdbybym co roku sie nie ludzil w lecie (i nie tylko lecie :roll: ) ? ;-)
(Di Gennaro tez mozecie dac :mrgreen: przyda sie wzmocnienie do naszej primavery :P )

co do Sereniego - bramkarz dobry, ale jako czlowiek ma u mnie minusa jak pas startowy airbusa :| :P (poeta ze mnie :mrgreen: ) jesli go pozyskacie to bedzie dobrym i pewnym zmiennikiem Didy

Bati 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 16, 2005 15:41   

Kaładze raczej odejdzie. Za niego trzeba kupic jakiegoś obrońce. Przydałby się zmiennik Cafu lub Maldiniego oczywiście świetny obrońcą i ACM wiele mu zawdzięcza ,ale ma swój wiek. Co do napastnika: Wie ktoś może co z Gilardino ?

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 16, 2005 15:48   

Walczak numer 2 Milanu Christian Brocchi podpisał kontrakt z Fiorentiną. Media nie podały ile kosztował Violę Brocchi. To już drugi w ostatnich dniach zawodnik Milanu, którego kupuje Fiorentina. Czyżby możliwa była przeprowadzka do Milanu napastnika Fiorentiny Pazziniego? Teorie tą zdaje sie popierać fakt, że Galliani rzekomo zrezygnował z kupna Gilardino o czym informował jego agent. Jestem jednak zdania, że to "zasłona dymna" i w najbliższych dniach zostanie ogłoszony transfer Gilardino do Milanu :-D

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 16, 2005 17:04   

3d_man napisał/a:
co do Sereniego - bramkarz dobry, ale jako czlowiek ma u mnie minusa jak pas startowy airbusa :| :P (poeta ze mnie :mrgreen: ) jesli go pozyskacie to bedzie dobrym i pewnym zmiennikiem Didy

a czym Ci zawinil? tym, ze nie chcial byc zmiennikiem Peruzziego? bylby w sam raz, doswiadczony, pewny. Sereni przybywaj (razem z Oddo :P ).

sicmaggot napisał/a:
Walczak numer 2 Milanu Christian Brocchi podpisał kontrakt z szkoda, ze odszedl, ale tak musialo byc. zawsze lubilem tego zawodnika, pamietam jego Fiorentiną. Media nie podały ile kosztował Violę Brocchi. To już drugi w ostatnich dniach zawodnik Milanu, którego kupuje Fiorentina. Czyżby możliwa była przeprowadzka do Milanu
napastnika Fiorentiny Pazziniego?

swietny mecz w rewanzu z Ajaxem w sezonie, w ktorym zdobylismy Puchar Mistrzow. oficjalna strona milanu napisala wtedy: "it's good to have a brocchi" ;) , byly jeszcze 2 bramki z Piacenza (byl wtedy jedynym graczem z 1 skladu, reszte stanowila primavera +Fiori ;) ), no i w kazdym meczu walka do upadlego. za to serce, za cierpliwosc, za wytrwalosc i za walecznosc: Grazie Christian!
"brocchim sie rodzi, mistrzem sie zostaje..."

mam nadzieje, ze zostanie podstawowym zawodnikiem Violi i pomoze jej wrocic na pilkarskie salony.

Cytat:
[..] Galliani rzekomo zrezygnował z kupna Gilardino o czym informował jego agent. Jestem jednak zdania, że to "zasłona dymna" i w najbliższych dniach zostanie ogłoszony transfer Gilardino do Milanu :-D

czyli jutro Gila jest nasz :mrgreen:

Martino 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 17, 2005 12:01   

Szkoda mi Brocchiego, bo swoim sercem do walki zyskał moją dużą sympatię. No ale życże mu powodzenia, mam nadzieję że będzie podstawowym graczem fioletowych.
Jeden odszedł, ktoś musi przyjść... Nadal niewyjaśniona jest sprawa Oddo. Podobno Milan złożył nową propozycję: 1,5 mln funtów (tylko od kiedy to we Włoszech się funtami płaci) a do tego Donati i... Beppe Pancaro. Chyba niezła propozycja z punktu widzenia obu klubów- U nas Massimo i Beppe na pewno nie pograją za dużo (Donati pewnie znów poszedłby na wypożyczenie) a w Lazio na pewno przydaliby się doświadczony (i ciągle solidny) obrońca oraz młody, ambitny pomocnik.
Szkoda, że sprzedaliśmy Donadela, bo może za parę sezonów będziemy musieli sięgać do portwela żeby go odkupić. A mam wrażenie, że chłopak będzie całkiem niezły...

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Cze 17, 2005 16:43   

Wczoraj odbylo sie kolejne spotkanie w sprawie Crespo. I znow nic z tego nie wyszlo. Niby Chelsea i Milan sie przyjaznia, ale Romek coraz bardziej przegina. Na cene za Kaladze marudzi, wybrzydza w sprawie Crespo, robi podchody pod Rino i Sheve, a teraz jeszcze podobno zlozyl oferte kupna Gilardino (40mln), wiedzac doskonale, ze jest on naszym glownym celem transferowym :shock: I to ma byc wspolpraca miedzy klubami? Abramovich powinien przyjrzec sie wspolpracy Milanu z Juventusem, ktore nie podkupuja sobie graczy. Albo niech przestanie gadac o dobrych stosunkach z nami. Kase ma, ale klasy zdecydowanie nie.
W razie, gdyby Crespo musial wracac na Wyspy, Milan rozpoczal negocjacje z Sampdoria w sprawie Bazzaniego, ktory od dziecka jest zdeklarowanym milanista. Zreszta calkiem mozliwe, ze Fabio przyjdzie do nas nawet jesli Crespo zostanie, bo Tomassonem powaznie interesuja sie Deportivo i Liverpool, a i Sampdoria chetnie widziala go u siebie (jednak musialby sie zgodzic na obnizke pensji, bo na obecna blucerchiati pozwolic sobie nie moga).
To nie koniec rozmow na linii Milan - Samp. Mowi sie, ze Borriello juz zgodzil sie na roczne wypozyczenie. Transfer mialby zostac ogloszony po niedzieli. Do tego Sampdoria bardzo chce odkupic od nas Dalla Bone.
Brocchi z kolei jest bliski podpisania kontraktu z Fiorentina. Juz wczoraj pojawila sie informacja, ze wszystko zostalo dopiete na ostatni guzik, ale agent Cristiana zdementowal te plotke.
Trwaja tez negocjacje z Lazio w sprawie Oddo. Galliani zdecydowal sie zmienic oferte i obecna ma brzmiec: 2mln euro + wypozyczenie Pancaro i Donatiego. W miedzyczasie Lysy mial rzekomo zaklepac dla nas Mesto, w razie gdyby Lotito nie chcial przyjac naszej oferty za Oddo. Fakt, ze chcemy oddac Pancaro (przy jednoczesnym odejsciu Kaladze), swiadczy chyba o tym, ze Carlo powaznie mysli o grze trojka w obronie :shock: Przynajmniej do czasu, kiedy Jankul sie wyleczy.

3d_man 
Laziale

Wysłany: Pią Cze 17, 2005 22:30   

stan napisał/a:
a czym Ci zawinil? tym, ze nie chcial byc zmiennikiem Peruzziego? bylby w sam raz, doswiadczony, pewny. Sereni przybywaj (razem z Oddo :P ).

wiesz, niezbyt lubie ludzi ktorzy za najwazniejszy cel stawiaja sobie (cytuje bo slyszalem na wlasne uszy) "chce byc coraz bardziej bogaty" :|
ja rozumiem byc bogaty, albo nie wiem :> zapewnic swoim kolejnym 3 pokoleniom spokojne zycie, ale takie cos mnie po prostu zdziwilo, zwlaszcza ze Sereni nie jest glupi - kazdy jego wywiad to nie zwykly tradycyjny belkot, tylko konkretne, przemyslane, madre wypowiedzi.

a co do Oddo
z reka na sercu - czy wydaje sie wam (Martino) ze taka propozycja - 2 mln i wypozyczenie Donatiego i naszego starego Beppe (zwany rowniez nosem :mrgreen: ) jest choc troche sprawiedliwa ? :-|
cale szczescie ze Lotito ma sprawnie pracujacy mozg :)

biedronka 
Milanistka z Klasą

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:00   

Szkoda mi odejścia Brocchiego, ale rozumiem całkowicie jego decyzję - zasługuje na pewno na to, by grać więcej. Ancelotti zupełnie go lekceważył i Cristian nawet po jednym dobrym występie, na ogół w kolejnym meczu szansy już nie dostawał. Ciekawa jestem, jak wypadnie we Fiorentinie; myślę, że na pewno udowodni swoją wartość.
Mam nadzieję, że teraz nie stracimy jeszcze Ambrosiniego (którego cierpliwość aż mnie dziwi) i Dhorasoo (kilka dni temu słyszałam, że może odejść do PSG, oby nie było to prawdą).
Dziś przeczytałam, że Abbiati może zostać tylko wypożyczony, tak by wrócić kiedy już będzie miał w Milanie możliwość gry. Byłby to naprawdę dobry pomysł, w przeciwieństwie do wymiany z Guardalbenem.
Wolałabym, żeby Milan jednak porozumiał się z Chelsea. Kaladze, po tym jak od roku już myśli o opuszczeniu Milanu i najwyraźniej brakuje mu już motywacji do gry u nas, powinien faktycznie szukać szczęścia i miejsca w podstawowym składzie (bo chyba nie kieruje się względami finansowymi...) gdzie indziej.
Jeśli jednak odejdzie, niezbędny będzie zakup jakiegoś dobrego lewego obrońcy. Pancaro oddałabym jak najszybciej innemu klubowi (jeśli chciałoby go znowu Lazio i miałoby to pomóc w uzyskaniu Oddo, nie zastanawiałabym się ani chwili). A nawet jeśli Milan będzie grać częściej niż w tym sezonie trójką obrońców, ktoś na lewą stronę, oprócz Jankulovskiego i ewentualnie - ale bardzo ewentualnie - Maldiniego, jest niezbędny... Na prawej obronie z kolei mam nadzieję, że Cafu jeszcze w tym sezonie będzie w dobrej formie, i wystarczy nam, jeśli jako alternatywę będziemy mieć Oddo, Mesto czy Cassettiego.
W ataku - jeśli zatrzymamy Crespo i kupimy wreszcie Gilardiono - sytuacja wyglądać będzie naprawdę rewelacyjnie. Może już po wieczornym barażu rozmowy z Parmą staną się bardziej konkretne.

ostry 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:33   

Mnie najbardziej zdenerwowalo to ze Kaladze podobno (pilka pewnie ploty sieje) stwierdzil ze w Milanie gra sie za nazwisko. W pewnych przypadkach to racja ale jednak mimo wszystko nie powinien byl takich gadek wciskac.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 15:54   

Co do Kaladze - ta wypowiedź została zamieszczona bodaj w "Tuttosport" a jak wiadomo nie jest to zbyt wiarygodne źródło informacji. Dziennikarze tej gazety lubia dodać "coś od siebie", tak więc nie wierzę że Kaladze tak się wypowiedział. Tym bardziej, ze nie rozpętało to jakiejś burzy we Włoszech, sprawa wydaje się zamknięta. Zdaje się że nikt nie traktuje poważnie tych "rewelacji"
Szczerze mówiąc mi nie jest szkoda Brocchiego - to nie był zawodnik z odpowiednimi umiejętnościami na taki zespół jak Milan. Do tego raczej wątpliwe aby się rozwinął, czy nastąpiła jakaś eksplozja jego formy. Wolałbym aby miejsce w kadrze zajął np Donati, który już za kadencji Fatiha Terima pokazał się z niezłej strony.
A co do Gilardino - sprawa ostatnio coś ucichła. Coś mnie nachodzą złe myśli. Ale może jak napisała Biedronka - sprawa przyspieszy już dziś wieczór.

Martino 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 16:46   

3d_man napisał/a:

a co do Oddo
z reka na sercu - czy wydaje sie wam (Martino) ze taka propozycja - 2 mln i wypozyczenie Donatiego i naszego starego Beppe (zwany rowniez nosem :mrgreen: ) jest choc troche sprawiedliwa ? :-|
cale szczescie ze Lotito ma sprawnie pracujacy mozg :)

Donati niemiałby być wypożyczony ale oddany na własność. Ale jeśli mam być szczery to wydaje mi się, że interes na takim rozwiązaniu ubiłby tylko Milan. Choć Donatiego uważam za bardzo przyszłościowego piłkarza i klub, do którego odejdzie (jeśli tak się stanie) będzie miał z niego duży pożytek.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 18:15   

biedronka napisał/a:
A nawet jeśli Milan będzie grać częściej niż w tym sezonie trójką obrońców, ktoś na lewą stronę, oprócz Jankulovskiego i ewentualnie - ale bardzo ewentualnie - Maldiniego, jest niezbędny...

Jezeli Milan będzie grał trzema obroncami, to w roli lewego skrzydłowego widzę Serghinho.

Jesli chodzi o wypowiedz Kaładze, to myślę, że Gruzin częściowo miał rację. Przykładem jest Seedorf, który grał bardzo słabo, ale Ancelotti ciągle na niego stawiał.

Chciałbym by Milan w tegorocznym mercato kupił jeszcze Gilardino, Crespo (nawet kosztem Kaładze), Oddo, Peruzziego bądz Sereniego (jeśli odejdzie Abbiati) i Emre. Ten ostatni walczyłby o miejsce w pierwszym składzie z Seedorfem i uważam, że wygryzłby Holendra ze składu. Co prawda w kadrze Milanu jest Dhorasoo, który nie odstaje od niego umiejetnosciami, ale Ancelotti nie przepada za Francuzem i zapewne, tak jak w minionym sezonie, francuski zawodnik za duzo sobie nie pogra; chyba, że odejdzie do inngo klubu.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 18:49   

jesli mamy Dhorasoo to po co nam Emre? bez sensu jest trzymanie w kadrze dwoch bardzo podobnych do siebie pilkarzy (zarowno w sposobie gry jaki i warunkach fizycznych). jak juz napisal Carlo Tuttosport nie jest jakims wybitnie wiarygodnym zrodlem dlatego nie warto za bardzo zajmowac sie ta wypowiedzia Kaladze. ale jezeli mialbym ja skomentowac: nawet jesli Kala ma racje (a uwazam,ze po czesci na pewno ma) to nie powinien tego mowic publicznie. takie rzeczy zalatwia sie ze sztabem szkoleniowym, z trenerem, albo nawet z Gallianim, ale nie marudzi w gazetach. tak po prostu sie nie robi, nawet jesli ma sie w perspektywie odejscie do innego klubu.

jesli juz uprzemy sie na ta gre 3 obroncami (naturalnie Maldini-Nesta-Stam) to pojawia sie problem ich zastepcow. w kadrze mamy Simica (ktory ma za soba wspanialy sezon - 2 cudowne wystepy w SerieA :brawo: ), Billy'ego (ktorego trudno rozpatrywac jako pelnoprawnego czlonka kadry pierwszej druzyny) i... to by bylo na tyle. w wypadku kontuzji ktoregokolwiek z naszej koronnej trojki stoperow mamy problem. po lewej stronie jest Jankul/Serginho a po prawej Cafu i (jesli przyjdzie) Oddo (albo jakis Mesto, Casetti, czy ktokolwiek inny). w srodku pomocy robi sie tlok: Pirlo, Gattuso (pewniacy), Seedorf, Ambro, Dhorasoo, Vogel. cos duzo ich.

Carletto pozostanie przy sprawdzonym 4-3-1-2 (co zapowiada) to zgodze sie z biedronka, ze wypadaloby pozyskac lewego obronce. na dobra sprawe Jankul przychodzi jako pomocnik, a Maldini ma grac na srodku z Nesta (w odwodzie Stam). jak o wzmacnianiu prawej strony mowi sie duzo (wspomniane juz wczesniej nazwiska Mesto, Casetti czy glownie Oddo) to o lewej zdaje sie nikt nie myslec. na dobra sprawe naszym jedynym lewym obronca zostaje Pancaro, ktorego najchetniej bym sie pozbyl (ma za soba bardzo marny sezon i nie sadze by kiedykolwiek wrocil do formy z sezonu 2003/04) - pakiet z Donatim za Oddo + kasa bylby w sam raz :) . nawet jesli jednak Jankul ma grac na obronie to przydalby mu sie zmiennik troche lepszy niz Beppe. pomoc jest w miare kompletna: Seedorf/Dhorasoo/Serginho/Jankul[?]-Pirlo/Vogel-Rino/Ambro. przed nimi Kaka'/Rui/Sergio[?]. jesli chodzi o atak to mam nadzieje, ze wszystko niedlugo bedzie jasne, tzn. ze mamy zarowno Crespo jak i Gilardino :P .

to tyle moich wydumek :wink:

PS: gdzies wyczytalem, ze klub przedluzyl kontrakt z naszym wspanialym... Harvey Delano Esajasem - druzynowym clownem. to zart jakis, prawda :mrgreen: ? nie wierze, ze Seedorf ma taki wplyw na Carlo :mrgreen: .

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 20:37   

stan napisał/a:
1) jesli mamy Dhorasoo to po co nam Emre? bez sensu jest trzymanie w kadrze dwoch bardzo podobnych do siebie pilkarzy (zarowno w sposobie gry jaki i warunkach fizycznych).

2)Carletto pozostanie przy sprawdzonym 4-3-1-2 (co zapowiada) to zgodze sie z biedronka, ze wypadaloby pozyskac lewego obronce. na dobra sprawe Jankul przychodzi jako pomocnik, a Maldini ma grac na srodku z Nesta (w odwodzie Stam).

1) Sęk w tym, że Dhorasoo jest w kadrze tylko na sztuke. Jak już wspomniałem Ancelotti za nim nie przepada i mimo duzych umiejetnosci Francuza - nie wiadomo dlaczego - rzadko na niego stawia. I tym sposobem Seedorf praktycznie nie ma zmiennika. Są jeszcze Serghinho i Jankulovski, ale obaj to klasyczni skrzydłowi, pilkarze o innej charakterystyce.
Emre zaś to według mnie dobry i pewnie niezbyt drogi piłkarz, ktory mogłby skutecznie powalczyc z Seedorfem o miejsce w pierwszym składzie.

2) Mnie tez się wydaję, że Milan bedzie nadal grał w ustawieniu 4-3-1-2. A Jankulovskiego w tym ustawieniu widze na lewej obronie, a nie na lewej pomocy. Jako pomocnik lepszy od Czecha jest Serghinho.
Jesli zas chodzi o ustawienie z trzema obroncami, to prawdopodnie Milan nie będzie w takim ustawieniu zbyt często grac od pierwszych minut, bo rossoneri mają tylko trzech srodkowych obroncow z prawdziwego zdarzenia i w przypadku dłuzszej kontuzji ktoregos z nich w pierwszym składzie musiałby grac Costacurta, który jest na to za slaby.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi