ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 15)
Autor Wiadomość
Dolnoślązak 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 19:50   

To znakomicie. Mało kasy, duzo grania- ostatnio klub w transferach kieruje się ta dewizą.
Zobaczymy co z Gilardo. Sprawa trochę chimeryczna. raz juz jest, raz już go nie będzie. Ale to bedzie, i to wiemy, swietny piłkarz.
Ps. A Maldini to co? Tylko Kaladze na lewej? Niby Paolo wygryzie? :lol: :lol: :lol:

taktyk 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 19:55   

Parma jeszcze nie poleciala do serie a - o ile wiem chyba bedzie baraz z bologna.
Ale kamal masz calkowita racje, jesli poleca to sznase na Alberto znacznie rosna, choc przyznam szczerze lekka nutka smutku zagra u mnie - zolto-niebiescy to kawal historii calcio (mowa oczywiscie o ostatnich 15 latach), mimo, ze mistzem nigdy (tak mi sie wydaje) nie byli i dostraczyciel najwiekszej liczby talentow dla ligowej czolowki. Najwazniejszy jest jednak Milan, wiec nie wazne kto na tym ma ucierpiec - Gilardino bardzo u nas chcialbym.

Redondo 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 19:59   

Kupić Milana Barosa,Cristiano Ronaldo i Francesco Tottiego i mamy pakę nie do zdarcia. :mrgreen:

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 20:41   

kupmy jeszcze diego,henrego,ronaldinho i terrego to wogole nikt nam nie podskoczy.

kamal jankul na 100% nie przyszedl za darmo,nie konczyl mu sie kontrakt,Milan musial zaplacic jakas kase.

Dolnoślązak wedlug mnie maldini bedzie gral na srodku.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 20:50   

Parma oczywiscie jeszcze nie spadla,bo bedzie grac baraz z Bologna...

nie zycze Parmie spadku,ale gdyby ten spadek mial oznaczac przejscie do nas Gilardinio to raczej nie mialbym skrupulow!!!

sprawa domniemanego transferu prawego obroncy raczej sie rozstrzygnela bo Simic zostaje na nastepny sezon,co moze nie byc wcale takim zlym posunieciem o ile znowu nie przytrafi mu sie kontuzja i bedzie mial szanse odpowiednio przepracowac okres przygotowawczy...mimo tego licze na transfer Oddo,bo raczej Bonera bedzie gral w Juve

lewego pomocnika raczej napewno nie pozyskamy bo skoro przychodzi Jankulowski(ktory tez tam moze grac),zostaje Dhorasoo i Serginho oraz Seedorf to raczej nie widze sensu kupowac tutaj kogos...swoja droga jesli przyszedlby Totti to trzeba by calkowicie przebudowac 2 linie,ale to jak narazie bardziej sci-fi wiec nie ma co bujac w oblokach!

uwazam za to ze trzeba kupic zmiennika dla Pirlo, bo mimo szacunku dla kazdego pilkarza nie uwazam zeby Vogel mogl udzwignac obowiazek zastepowania Pirlo i raczej jego zadania nie beda takie.on raczej zostal zakupiony(tzn.przyszegl na wolnym transferze) po to by zastapic Brocchiego,ktory raczej sie z nami pozegna...wiec moze Pizarro...

no i wypadalo by kupic jakiego mlodego bramkarza(Abiatti na 99% odejdzie) zeby ogrywal sie przy Didzie i w przyszlosci przy odrobinie szczescia go zastapil(chyba,ze mam jakis wybitny talent w Primaverze..??).moim marzeniem bylby zakup Igor Akinfeeva z CSKA Moskwa...ale to raczej nierealne.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/
Ostatnio zmieniony przez Mości Nie Maj 29, 2005 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 20:50   

Ciekawe jaką rolę bedzie pełnił Vogel w drużynie Milanu. Nie wydaje mi sie aby był wykorzystywany jako nastepca Pirlo, gdyż do tej roli się raczej nie nadaje, jest to zawodnik zorientowany defensywnie i trudno przypuszczać aby pod nieobecność Andreii to on miał kierować grą Milanu :roll: Zobaczymy jak to bedzie z Vogelem , chociaż na dzień dzisiejszy nie wydaje mi sie on lepszy od Ambrosiniego czy nawet Brocchiego.
Jeśli Spaletti potwierdził, że Jankulowski przejdzie do Milanu to jest to chyba przesądzone. Jest to potwierdzenie informacji, która pojawiła sie juz kilka miesięcy temu. Teraz kolej na Gilardino :)

beneras napisał/a:

mozna powiedziec,ze przyjscie jankula jest pewne na 100% Cool wedlug mnie jest to swietny transfer(ciekaw jestem ile za niego dalismy Rolling Eyes ),(...)

kamal napisał/a:
z tego co wiem to za free... Smile bo mu się kontrakt skończył...

Z tego co ja wiem to nie kończy mu sie jeszcze kontrakt z Udinese. Mówił sie o sumie około 10 - 15 milionów euro.

Fruki 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 21:01   

Letnie okno transferowe zapowiada się bardzo ciekawie. Mamy już dwóch nowych zawodników (Vogel, Jankulovski), Simic zostaje w milanie, Brocchi i Abbiati reczej odejdą z klubu, wiec zastepce walecznego pomocnika mamy, co do bramkarza to nie mam koncepcji kogo by mogli sciągnąć na miejsce Christian'a. Milan najbardziej teraz potrzebuje napstnika w gre wchodzą Crespo (podaje go bo jest wlasnoscią Chealsy), Gilardino, a także Ronaldo (pewnie plota). Nie sądze by Milan kupił dwuch z trzech wymienionych napastników, najbardziej prawdopodobne wydaje sie zakup Crespo bo mamy już następce Kaladze (Jankulovski) do tego on sam chce zostać. Co do Ronaldo to musze go obronić. Wszyscy mówicie że jest słaby, że jest wolny ale skurczybyk jest bramkostrzelny, strzelil 21 bramek, czyli więcej niż sheva, a to że jest gruby nie oznacza że jest wolny jak oglądałem mecz LM Roma - Real to nie wieżyłem że on ma takie przyspieszenie. Przy okazji Ronaldo to chyba ulubiony piłkarz Berlusconiego. Gilardino najchętniej bym go widział w Milanie ale coś nie wydaje mi sie byś my przebili oferte Chealsy. Zastępca Seedorfa wydaje mi się że mamy nawet dwuch na jego miejsce nasz nowy nabytek Janek :P , a także ostatnio w bardzo dobrej formie Serginho na którego nie stawia Carlo (dlaczego ?). Obrona poza Jankulowskim to jedynie Oddo bym się spodziewał. Pewnie jeszcze sciągna jakiego przeciętniego pomocnika lub obronice który zagra pewnie tylko w meczach o pietruszke i pucharze włoch. Tak więc skład na nowy sezon może wyglądać tak:

bramkarze: Dida, Fiori i ......... ?
obrona: Cafu, Maldini, Nesta, Stam, Pancaro, Simic, Costacurta, Jankulovski, Oddo?, ........?
pomoc: Seedorf, Gattuso, Pirlo, Kaka, Rui, Ambrosini, Dhorasoo, Serginho, Vogel, ...........?
atak: Sheva, Pippo, Tomasson, Crespo

nie oczekuje na duże zmiany, prasa jedynie puszcza ploty bo przegraliśy LM :?
Ostatnio zmieniony przez Fruki Wto Maj 31, 2005 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

Przemysław90 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 30, 2005 07:35   

Kupiliby chociaz ze 2 mlodych(do 20lat) jakis malo znanych dobrych zawodnikow i o jakis czas daliby im szanse gry... Sqad Rossonerich jest coraz starsi ci zawodnicy zaczna masowo odchodzic na emeryture i trzeba bedzie gruntownie przebudowac sqad!! Trzeba juz teraz powoli zastępowac(np. obroncow) mlodszymi odpowiednikami(do 26 roku) , bo tak jak jest teraz to za pare lat moze byc cieniutko...

P.S. Jeszcze raz podkersle ze szkoda mi vdVaarta;/ a co sadzicie o Mancinim i Zambrottcie

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Maj 30, 2005 08:41   

Przejscie Jankula wydaja sie juz niemal pewne. To bardzo ciekawy i uniwersalny pomocnik. Moze grac zarowno w pomocy jak w obronie. Wlasnie ze wzgledu na te wszechstronnosc Czech bedzie cennym nabytkiem Milanu.
Nie wydaje mi sie, zeby byl on zmiennikiem Seedorfa. Jankulovski to typowy skrzydlowy, ktorego najwiekszym atutem sa dosrodkowania. Bedzie wiec gral na boku obrony lub srodkowej linii.
Nalezy zauwazyc, ze w ostatnich meczach sezonu Ancelotti coraz czesciej stosowal taktyke gry trojka srodkowych obroncow i skrzydlowymi (Cafu, Serginho). Byc moze w nastepnym sezonie mister jeszcze czesciej bedzie siegal po ten manewr taktyczny. W takim przypadku zwieksza mu sie wybor skrzydlowych o bylego gracza Udinese.
Teraz niech Jankul jak najszybciej wraca do zdrowia, zeby mogl w pelni sil rozpoczac przygotowania z Milanem do nowego sezonu.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16
Ostatnio zmieniony przez baker Pon Maj 30, 2005 21:30, w całości zmieniany 1 raz  

inv 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 30, 2005 18:01   

i juz mamy potwierdzenie, ze Marek Jankulovski przeszedł do nas z Udinese :brawo: .

"Jankulovski? Potwierdziam, że przeszedł do Milanu." - powiedział Giampaolo Pozzo.

swietnie - transfr Vogela mnie specjalnie nie ucieszyl, ale Jankulovski jest nam bardzo potrzebny, teraz czekamy na Gilardino i kogos na prawa obrone. A gdyby pojawil sie jeszcze klasowy ofensywny pomocnik to bylbym w siodmym niebie :)
It's understood

Dolnoślązak 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 30, 2005 18:54   

Ronaldinho :lol: I mamy scudetto+ pucvhar LM.
Prawego juz mamy- zostaje Simic. Przydałby się ktoś młodszy, żeby się ogrywał. Ale trudno, trzeba korzystac z tego co jest.
Tomasson zostanie, Crespo raczej też (te 10 mln funtów to tak dużo nie jest...); natomiast nie wierzę że za Janka zażądali 15 mln EURO. Coś za duzo mi się widzi.
Korekt już w składzie raczej nie będzie, a szkoda. Za małe zmiany. Potzreba graczy, którzy ogrywali by się przy starszych. Milan na takich transferach za daleko może nie zalecieć.
Pozostaje nam tylko wierzyć.
Ps. Dwóch pisze się przez Ó. lUDZIE, NIE ŚPIJCIE NA LEKCJACH/ CZYTAJCIE KSIĄŻKI.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 30, 2005 20:20   

Dolnoślązak napisał/a:
Ronaldinho :lol: I mamy scudetto+ pucvhar LM.
Ps. Dwóch pisze się przez Ó. lUDZIE, NIE ŚPIJCIE NA LEKCJACH/ CZYTAJCIE KSIĄŻKI.

Chociaż jestem wielkim zwolennikiem przejscia Roniego do Milanu uważam to za bardzo mało realne... BTW Z ronim w składzie Barca nie zdobyła LM... Faktem jest jednak że mają mistrza i za o mu chwała. Co do Simica, to nie uważam że utrzymanie go w składzie jest wielkim sukcesem. Na szczęście mamy innych zawodników. Szkoda że ci zawodnicy którzy mnie najbardziej interesują są poza zasięgiem - Terry, Robben (oczywiście w formie a nie kontuzjowany co 2 mecz), Joe Cole, Lampart, Ronni, Etoo. Trudno

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Maj 30, 2005 22:07   

wedlug nieoficjalnych informacji jankul kosztowal ok. 8.5mln euro i mysle, ze to bardziej zblizona prawdzie kwota, niz owe 10-15 mln. teraz pora na gilardino i wydaje mi sie, ze bynajmniej nie bedzie to jeszcze najwiekszy hit transferowy milanu ;-)

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 00:39   

beneras napisał/a:
barca nie pozbedzie sie etoo,bo nie bylo wcale takiej oferty o jakiej pisze prasa(55+gallas+crespo).jest to zwykly wymysl dziennikarzy.

Jak zatem nazwac "rewelacje" z As'a ktore sam tutaj rozpowszechniasz ?

Dolnoślązak napisał/a:

Musze przyznac ze na bledy ortograficzne zazwyczaj nie zwracam uwagi, gdyz sam robie ich coniemiara, jednak jezeli ktos zwraca komus uwage na pisownie, to powinien najpierw sam zastanowic sie czy pisze poprawnie, bo pomijając już przestawianie literek miejscami to nie zaczyna sie zdań od "Ale", a "ogrywali by" to pisze sie jednak razem. Zanim zaczniesz pouczac innych, sam zabierz sie za lekture slownika.

Co do samych transferow, to mysle ze zarząd Milanu pokazal nam juz na przykladzie ostatnich sezonow ze transfery to ich silna strona, Jankul to swietny pomysl, a i z Vogela bedziemy mieli z pewnoscia wiele pozytku. Licze jeszcze na przyjscie Oddo i Gilardino, oraz ze druzyne opusci JDT ;) .
Niemal pewne wydaje sie odejscie Christiana Abbiatiego, w jego miejsce musialby sie pojawic jakis dobry bramkarz, gdyz nie wyobrazam sobie aby Fiori mial zastepowac Dide w razie jakiejs kontuzji.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

hojnor 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 10:56   

Mówi się o Peruzzim za którego poszedł by Brocchi do lazio,ale uważam ze powinien przyjsc jakis młody talent np.ostatnio na gwiazdę wyrasta Curci z romy.Po za tym wartościowego zawodnika do Cafu tutaj wybór jest duży Cassetti, Oddo, Mesto i na pewno bombera tutaj moim zdecydowanym faworytem jest Gilardino alternatywą dla niego powinien być Torres.
Bardzo żałuję odejścia Kaładze,jedyny plus to ze wyminimy go za Crespo :)

tom77 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 12:23   

My tutaj spekulujemy kogo byśmy chcieli w Milanie zobaczyć a zarząd bez rozgłosu, szumu w mediach robi swoje, załatwia sprawy :D .

hojnor 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 12:32   

I tego mogą nam zazdrościć inne kluby :D

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 13:06   

Kaładze do Chelsea za Crespo? Czy to jest już oficjalne?
lì a casa il cuore sentirà!

kamal 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 13:11   

Songo napisał/a:
Kaładze do Chelsea za Crespo? Czy to jest już oficjalne?

+ ileś tam milionów euro

też o tym słyszałem...

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 13:31   

ja tez slyszalem, no i co z tego? slyszalem o wielu rzeczach. oficjalne to oczywiscie na razie nie jest. i mam nadzieje, ze nie bedzie.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 14:00   

Veerapan napisał/a:

Jak zatem nazwac "rewelacje" z As'a ktore sam tutaj rozpowszechniasz ?

jakie rewelacje ?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 14:06   

Po wczorajszym ogloszeniu transferu Jankulovskiego Milan szykuje sie do sprzedazy. Podobno jest juz porozumienie z Fiorentina w sprawie transferu Abbiatiego. Na jego miejsce mialby przyjsc Peruzzi (wymiana za Brocchiego) lub Guardalben. Kaladze powiedzial, ze chce odejsc ("Zal odchodzic, ale chce grac") i prawdopodobnie wyprowadzi sie do Londynu w ramach rozliczenia za Crespo. Z kolei Dhorasoo jest ponoc juz jedna noga w PSG, do ktorego mialby trafic... za darmo :shock: Los Tomassona zalezy od transferu Gilardino, na ktorego ogloszenie trzeba jednak bedzie zaczekac do zakonczenia barazy o utrzymanie w lidze. Alternatywa maja byc Van Nistelrooy i Iaquinta.

Dedal 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 14:14   

Jesli chodzi o bramkarzy, to po odejsciu Abbaitiego, pozostaje wlasciwie tylko Dida. Nalezy zatem poszukac wartosciowego zmiennika dla Brazylijczyka. Kiedys glosno bylo o Ivanie Pelizzolim (Roma), wrozono mu wielka kariere w Serie A. Jest to dosc mlody zawodnik (25 lat), tylko nie wiem czy nie zahamowal sie jego pilkarski rozwoj...Ciekawym zawodnikiem na tej pozycji jest takze Sebastien Frey (tez 25 lat). Wczesniej zawodnik Interu, ostatnio Parmy (nie wiem czy nie jest na wypozyczeniu, ale chyba nie). Ponadto w tym sezonie dobre recenzje zbieral Morgan De Sanctis z Udinese (28 lat). No ale to tylko takie moje dywagacje. Zobaczymy jak sprawy sie potocza w trakcie letniego mercato :)

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 14:22   

ta wypowiedz Kaladze to z pewnego zrodla jest? jesli tak to, niezle bym sie wsciekl :evil:
pomyslu oddania Dhorasoo za darmo to nawet nie skomentuje..
Fiora ma dobrego bramkarza (Lupatelli), wiec nie wiem po co im Abbia.. zreszta mysle, ze tak dobry bramkarz jak Christian zasluguje na lepszy klub niz walczaca o utrzymanie Fiora :?
jesli chodzi o Peruzziego, to nie wiem czy godzilby sie on siedziec u nas na lawce.

a zadnego Iaquinty ani van Nistelrooija u nas nie chce widziec, tylko Gilardino.

-->Veerapan, podpowiem Ci, mozesz je nazwac plotkami :P .

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Dedal 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 14:43   

stan napisał/a:
jesli chodzi o Peruzziego, to nie wiem czy godzilby sie on siedziec u nas na lawce.

Ja to w ogole nie widze Peruzziego w Milanie. Nigdy sie nie moglem przekonac do tego bramkarza. Przyznam, ze jestem zasoczony doniesieniami o mozliwosci jego przejscia do Milanu. Ja raczej stawial bym na mlodszego goalkeepera. Dobrze, ze jest Dida i ze broni napradwe wspaniale. Od tego incydentu z meczu z Leeds uplynelo wiele czasu, a Dida od tamtej pory zaczal grac rewelacyjnie. :brawo:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi