ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 15)
Autor Wiadomość
beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 01, 2005 22:13   

na acm.pl nic nie pisza wiec plota :P

kaladze chce odejsc bo chce grac w 1 skladzie,juz widze jak chelsea mu to gwarantuje,zwlaszcza jak wielce prawdobodone jest przejscie asiela del horno z bilbao.

kamal 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 01, 2005 22:24   

tydzien po zakończeniu sezonu i mamy już 3 transfery
przyszło dwóch, odszedł na razie jeden.. pewnie odejdzie jeszcze kilku i przyjdzie kilku
oby wszystko wyszło na dobre...bo każdy chce widzieć Milan w Paryżu w 2006. :roll:

chociaż dla mnie sprzedaż Kaładze nie było dobrym posunięciem
chyba, że mają zamiar sprowadzić jakiegos młodego obrońce...oby bo za rok Maldini, Cafu, Nesta będą o kolejny rok starsi :| a szkoda :lol:

coś mi się wydaje, że skoro Kaładze poszedł do Londynu, to nie zobaczymy Gilardino w Milanie w przyszłym sezonie tylko Crespo

to jeszcze nic baneras, a to zamieszanie wokół Cole'a z Arsenalu? to tez boczny obrońca...także Kaładze będzie musial sie starać., jeśli by jeszcz on tam polazł

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 01, 2005 23:03   

hojnor napisał/a:
no coż bardzo lubiłem tego piłkarza ale z niewolnika nie ma pracownika

Otoz to, te okreslenie swietnie pasuje. Kaladze to wysmienity obronca, jednak Milanowi potrzeba zawodnikow, ktorzy beda zawsze gotowi do gry, ale tez musza akceptowac swoje miejsce w skladzie. Wydaje mi sie ze po przyjsciu Jankula, Kakha mialby jeszcze mniej szans gry niz w tym sezonie, jezeli chce grac, to powinien odejsc, bo nie potrzebujemy pilkarza, ktory bedzie psul atmosfere w zespole ciaglym narzekaniem ala Rivaldo.

Peruzzi to swietny wybor, mam nadzieje ze po odejsciu Christiana, to wlasnie Angelo nas zasili. Jest to sprawdzony bramkarz o duzym doswiadczeniu, ktory nie powinien narzekac na siedzenie na lawce i gre tylko w pucharze włoch.

Teraz tylko czekac na Oddo i Gilardino, sprzedanie Tomassona i mozemy uznac mercato za niezwykle udane.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 01, 2005 23:19   

Milan nie sprzedaje wielkich mistrzow,wiec nie ludzcie sie ze tomasson odejdzie.zreszta potwierdzil to lysy(tymczasme o inzaghim nic nie wspominal,a wielki pippo niby obrazil sie na ancelottiego) wiec wszytko jasne.

hojnor 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 10:40   

zobaczcie http://www.gazzetta.it/Ca...gilardino.shtml
jesteśmy coraz blizej upragnionego celu :D

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 11:28   

Z tego co pamiętam Inzaghi dopiero co przedłużył swój konrakt więc nie wydaje mi się, aby to on opuścił Mediolan. Prędziej stawiałbym na Tomassona.

Co do naszej zacnej obrony. Nie postarzajcie tak Nesty, facet ma dopiero 29 lat, co jak na obrońcę nie jest tak dużym wiekiem (ma przed sobą przynajmniej 5, a może więcej sezonów gry na wysokim poziomie). Co do Kaładze - wydaje mi się, że nie jest to aż tak ogromna strata jak niektórzy mówią. Po Euro 2004 naprawdę spodobała mi się ga Jankulovskiego i wydaje mi się, że jest on nawet lepszy niż Kakha.

Jak widać sprawa Gilardino (nie Gilardinio ani Gilardinho - on jest Włochem, a nie Brazylijczykiem) jest wciąż nierozstrzygnięta, ale myślę, że jeśli Łysemu naprawdę na nim będzie zależało to po prostu nie możemy przegrać wyścigu po niego.
lì a casa il cuore sentirà!

dranzer 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 12:00   

A może Milan po prostu zbiera kase na Gilardino i nie ma to nic wspólnego z transferem Craspo! Kto ich tam wie ale to że Gilardino ma wstępne uzgodnienia z Milanem jest zdecydowanym plusem w pozyskaniu tego zawodnika, a należy pamiętać że kolejka jest długa!

tom_n 
Administrator

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 13:06   

Sprawa transferu Crespo jest już niemal przesądzona. Brakuje tylko podpisów obu stron. Za niego do Chelsea pójdzie Kaladze i chyba kilka milionów euro. Transfer ma zostać ogłoszony 11. czerwca, kiedy Crespo wróci z Ameryki Południowej, gdzie przygotowuje się z reprezentacją Argentyny do meczów eliminacyjnych MŚ.
Jeśli chodzi o Gilardino to są małe rozbieżności cenowe ;) Parma chce za swojego napastnika 35 mln euro, natomiast Milan oferuje tylko 25. Jednak wydaje się, że obie strony się dogadają. Na razie Parma szykuje się do barażu o utrzymanie, a później obie strony zasiądą do negocjacji. Dużo będzie zależało od wyniku tego barażu. Jeśli Parma spadnie do Serie B to cena za Gilardino powinna znacznie się obniżyć.
Jeśli oba transfery się potwierdzą to zespół będzie musiał opuścić jeden napastnik i będzie nim Tomasson, który razem z Brocchim ma się przenieść do Sampdorii.

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 13:27   

krotko mowiac jesli mialbym wybierac to zdecydowanie wole Gilardino od Crespo.

Mimo wszystko Crespo nie rozumie sie z Sheva tak jakbysmy tego chcieli, niewatpliwie jest jednak swietnym napastnikiem i byc moze potrzebuje jeszcze troche czasu aby zgrac sie ze swoim partnerem w ataku.

Natomiast Alberto wydaje mi sie idealnie pasowac do ukladu z Sheva - mimo, ze razem nie grali (zawsze moze wyniknac jakas niespodzianka) to patrzac na styl i poziom prezentowany przez niego juz teraz mozna stwierdzic, ze przed nim wielka kariera - mam nadzieje, ze w lepszej czesci Mediolanu :P

Oczywiscie tak jak pisze tom_n jesli oba transfery dojda do skutku ktos bedzie musial nas opuscic i chyba nikt nie ma watpliwosci ze bedzie to Tomasson :brawo:
mam nadzieje ze tak sie wlasnie stanie :brawo:

nadal czekamy na prawego obronce - w tej chwili najbardziej prawdopodobna opcja wydaje sie byc Oddo... tymbardziej, ze w przypadku sprowadzenia Alberto w kasie moze nie zostac zbyt wielu pieniedzy na kolejny spektakularny transfer w stylu Nesty...
It's understood

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 15:11   

inv napisał/a:
nadal czekamy na prawego obronce - w tej chwili najbardziej prawdopodobna opcja wydaje sie byc Oddo...

Podobno Oddo powiedział, że nie ma zamiaru ruszać się z Lazio i chce wypełnić obowiązujący do 2008 roku kontrakt. Takie wypowiedzi przeczą informacjom, według których Oddo niemal na pewno miał podpisać kontrakt z Milanem. Dodatkowo Simic powiedział, że zostaje na kolejny sezon, więc transfer obrońcy Lazio wydaje się coraz mniej realny.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 16:02   

Nie ma co płakać po Gruzinie. To był tylko notoryczny rezerwowy, teraz mamy Jankula. Poza tym to dopiero początek sezonu ogórkowego, tzn. transferowego. :) Myślę, że jeszcze wiele się może zdarzyć. A byłoby świetnie, gdyby został Crespo (myślę, że na 90 % się tak stanie) i przybył Gilardino (szanse oceniam na 80%). To takie moje skromne szacowania.
PS. Gdyby przyszedł Oddo razem z Peruzzim to w błękitnej, czyli ładniejszej :P części Rzymu będą nas darzyć jeszcze większą niechęcią... Ale trudno się mówi. :)

pasik88 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 16:29   

Nie jestem taki pewien czy to dobrze,że odszedł Kaladze...Był to młody gracz,a trzeba sobie powiedzieć,że w końcu trzeba będzie zrobić rotacje i zakupić młodszych graczy...Bo zaczynam się obawiać,żeby nagle nie zaczął się taki czas obrońców Milanu,jak kiedyś Hierro w Realu,gdzie grał katastrofalnie,a jak na razie w Milanie za bardzo nie widze takich obrońców którzy są w stanie zastąpić Malidniego,Stama oraz Cafu? :roll:

Slay 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 17:06   

Wciąż mam nadzieję, że Kaładze jednak zostanie w Milanie... Zawsze darzyłem tego piłkarza szacunkiem, mimo że ostatnie dwa sezony w jego wykonaniu nie były najlepsze. W każdym razie uważam, że na boisku jest miejsce zarówno dla Kaładze, jak i dla Jankulovskiego, więc przybycie Czecha wcale nie powinno oznaczać końca przygody Gruzina z Milanem.

don balon 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 19:13   

dlaczego wy wszyscy chcecie, zeby kupic Peruzziego? przeciez on jest stary i na pewno nie tak dobry, jak dida a nawet abbiati! :shock:

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 19:26   

sam sobie odpowiedziałeś na zadane przez siebie pytanie :) ma jak nikt warunki na rezerwowego bramkarza w wielkim klubie

Przemysław90 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 19:58   

Karygodny błšd ze sprzedarzš Kaladze:/ Dlaczego Carlo sprzedaje takiech zawodnikow jak Collocini i Kaladze zamiast(np. rui costa czy pancaro)?? Collocini odszedl i teraz gra bardzo dobrze, to juz byl wielki blad ale widac wladz milanu to nie przekonuje:\ Ludzie nie oszukujmy sie!! Za pare lat trzeba bedzie dokonac drastycznych zmian w lini obrony bo nasi weterani nie beda grac wiecznie!! Lepiej zacznijmy powoli wdrażać zmiany( gdyby nie sprzedali kakhy to moglby z powodzeniem grac na lewej obronie zamiast maldiniego ktory juz swoje lata ma...) nie patrzmy na tych zawodnikow przez filtr szacunku i uwielbienia oni sš juz starzy i czas na powolne przeobrazenia!! szkoda ze zamiast kupowac mlodych zawodnikow to stawia sie na stare pryki...

biedronka 
Milanistka z Klasą

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 20:21   

Myślę, że klub zrobił wszystko, żeby tylko zatrzymać Kaladze. Zaproponowali mu przedłużenie kontraktu, on się nie zgodził i w sumie nie wiem, jak można go było jeszcze przekonywać. Jeśli Kaladze chciał gwarancji, że będzie grał w pierwszym składzie, to oczywiście nie mógł jej dostać, bo to jest tylko przywilej Seedorfa :wink: . Jeśli grał mało w ostatnich dwóch latach, to nie było to spowodowane na ogół decyzjami Ancelottiego, a ciągłymi kontuzjami. I często grał jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań. Teraz jak przychodzi Jankulovski, wcale nie musiałoby to oznaczać, że Kala grałby jeszcze mniej: właściwie zmienialiby się we dwóch na lewej obronie, bo innych piłkarzy na tę pozycję w przyszłym sezonie już nie widzę. Ale jeśli Kaladze poddał się, nie ma już siły, by walczyć o miejsce, to niech szuka nowych wyzwań w Anglii. Oczywiście szkoda go, jest młody, może grać na kilku pozycjach, na pewno osiągnąłby jeszcze formę sprzed dwóch lat, ale jeśli on sam chce zmienić klub, to ciężko go zatrzymywać na siłę. A jeśli dzięki sprzedaży Kaladze wykupimy Crespo, któremu bardzo zależy na grze w Milanie i udowodnił to, to na pewno na tym zyskamy. Ja wolę w każdym razie Crespo niż Kaladze: motywacja ma jednak duże znaczenie.
Jeśli chodzi o bramkarza, Peruzzi nie byłby takim złym rozwiązaniem. A ostatecznie jeśli w ataku będziemy mieć w przyszłym sezonie pięciu zawodników, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w bramce czasem stanął Pippo, który dwa dni temu radził sobie w tej roli całkiem dobrze :wink: .

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 21:03   

Cytat:
Dlaczego Carlo sprzedaje takiech zawodnikow jak Collocini i Kaladze zamiast(np. rui costa czy pancaro)?? Collocini odszedl i teraz gra bardzo dobrze, to juz byl wielki blad ale widac wladz milanu to nie przekonuje:\

jak czytam tego typu wypowiedzi to mi sie noz w kieszeni otwiera ;) Widzac kilka wystepow Colo w Milanie mozna sie tylko ciezyc ze go u nas nie ma. Widzialem kilka jego wystepow w Deportivo. Mial mecze dobre, ale mial tez takie, gdy go napastnicy osmieszali. To nie jest obronca dla Milanu. Martwicie sie o obrone? Jak zajdzie taka potrzeba nastepce Maldiniego sie kupi. Uksztaltowanego, doswiadczonego obronce. Za Zaca Milan kupowal mlodych, zdolnych. Z calej tej plejady zostal tylko gattuso. Kupa kasy poszla na marne. Milan to nie klub dla mlodych, zdolnych, szczegolnie w linii obrony.

Co do kaladze to chyba dobrze, ze odszedl. Ciagle byl niezadowolony, a gdy gral efekt byl tego rozny. Mamy Marka ktory IMHO niczym nie ustepuje kaladze w obronie, a w ofensywie go przewyzsza i jego forma jest ustabilizowana.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 21:18   

co do Kaladze to oczywiscie bardzo zaluje ze odchodzi(najprawdopodobniej) bo nie raz podkreslalem,ze jest jednym z moich ulubionych zawodnikow w Milanie,ale jak juz bylo powiedziane "z niewolnika nie ma pracownika".szkoda...

co do Peruzziego to jestem oczywiscie na tak,ale ktos tu wspominal ze miala by byc wymiana za Brocchiego.w takim wypadku uwazam,ze bedzie to zly interes pod wzgledem finansowym gdyz Peruzzi nie jest juz tyle wart ze wzgledu na wiek...
jesli do Brocchiego bedzie doplata to ok,ale zawodnik za zawodnika to raczej nie...

ale i tak chcialbym u nas Igora Akinfeeva z CSKA Moskwa...

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

marco58
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 21:32   

Moim zdaniem Peruzzi tozły pomysł, ma juz jesli sie nei myle 37 lat więc ile pogra? rok, dwa, a stracimy dobrego i utalentowanego Abiattiego, jesli juz Abiatti bedzie chcial odejsc, to w jego miejsce powinni sprowadzic kogos młodszego, ale takze z duzym doświadczeniem

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 21:41   

ja uwazam ze Peruzzi to znakomity pomysl - wlasnie dlatego ze nie bedzie kosztowal zbyt wiele (a moze wcale?) pogra rok i bedziemy mogli sie wtedy zastanowic nad sprowadzeniem kogos za wieksze pieniadze - lepiej te ktore mamy do wykorzystania w tym sezonie zainwestowac w chocby wspominanego przeze mnie prawego obronce.

marco58: nie uwazasz, ze zaprzeczasz sam sobie? ciezko kupic mlodego i doswiadczonego bramkarza jednoczesnie, nie wspominajac juz o tym, ze ma byc tylko zmiennikiem :)

...a Abbiatiego juz na pewno stracimy - jak pisalem kiedys - nalezy mu sie gra w podstawowym skladzie - moze w Violi? zycze mu jak najlepiej i dziekuje za to co dla nas zrobil ... za cierpliwosc rowniez :) :brawo:
It's understood

hojnor 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 22:43   

a co powiecie o takiej wymianie abbiati-guardalben bo mnie to się nie podoba,nie jest to jakiś rozwojowy bramkarz czyniący postępy jak wczesniej christian gra w niezłej drużynie ale to nic nie znaczy,wolałbym bramkarza młodszego mniej ogranego ale z wielkim talentem wróżącemu dużą karierę który robił by stałe postępy i mógły wejść za didę gbyby ten np.wracał z reprezentacji lub był zmęczony

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 03, 2005 00:46   

Jak młody, nieograny bramkarz może zdobywać doświadczenie i czynić postępy siedząc na ławie? I w dodatku jak nieograny i niedoświadczony bramkarz mógłby zastępować Dide w ważnych meczach? Na rezerwę Peruzzi jest stworzony.

hojnor 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 03, 2005 08:41   

wszyscy upodobaliście sobie peruzziego,mnie on nie pasuje.Uważam że Sicignano lub Hildebrand byliby dużo lepszym rozwiązaniem

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 03, 2005 08:53   

Jak "donosi :wink: " La Gazzetta, Milan jest już blisko zamknięcia transferu Alberto Gilardino. Podobno Galliani podniósł ofertę do 25 milionów euro, natomiast Baraldi obniżył do... 35. Ale jak twierdzą włoscy dziennikarze zawarcie porozumienia jest bardzo prawdopodobne. Jednak Milan na wypadek gdyby jednak nie doszło do finalizacji rozmów, ma gotową alternatywę w osobie zawodnika Udinese Iaquinty.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi