ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 15)
Autor Wiadomość
stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 15:55   

Hugo Viana :o ?
widziales go kiedys jak gral w lidze silniejszej niz portugalska (czyli w Anglii)?
ja widzialem i dlatego jestem zdania, ze nie jest to najlepszy pomysl :P

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

adam012 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 16:03   

Mnie tak troszke chodzi o to zeby Seedorf przekazal mu trzoszke swoich umiejetnosci jest mlody w Portugali gral dobrze w Newcastle tez ma dobre mecze (i napewno majatku by nie kosztowal) :D

acmilanka 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 17:30   

Jako ze nie mam mozliwosci ogladania wszystkich druzyn Serie A, nie bede sie wypowiadala sie na temat zawodnikow, ktorych w zyciu na oczy nie widzialam. Napisze ogolnie. Moim zdaniem ten sezon pokazal, iz mimo bogactwa w formacji ataku, czasem ciezko sie w niej wiedzie. Szewa zdobywal bramki, ale mial tez kilka kontuzji, Pippo praktycznie caly sezon byl wykluczony z gry, JDT jak gral wszyscy widzieli, Szewa zdobywal bramki, ale tez mial kilka kontuzji w sezonie, a Crespo mial dobre wystepy (ManU), ale tez bardzo slabe. Sadze, ze z kims z ostatniej trojki nalezaloby sie pozegnac. Nigdy nie bylam fanka talentu aktorskiego Pippo :-D ale jego akurat klub na pewno nie sprzeda, weic nie ma o czym gadac. Zostaje Tomasson i Crespo. Chcialabym aby Argentynczyk zostal w Milanie, ale rozsadnym kosztem (moze Chelsea zgodzilaby sie na Tomassona + jakas doplata :mrgreen: ). Poza tym do Milanu powinien przejsc Gilardino, najlepiej za Dunczyka (mimo calej mojej sympatii do niego). Wtedy nasz atak wygladalby tak: Sheva, Gilardino, Crespo i Inzaghi (ciekawe tylko czy ten ostatni bedzie mial kolejny sezon podobny do tego :| ).
Jesli chodzi o Tottiego, to ja w zadnym wypadku nie chcialabym go w Milanie. Byc moze jestem uprzedzona, ale po prostu go nie lubie i sadze, ze jesli Milan potrzebowal kogos na jego pozycje (a chyba nie potrzebuje :-| ), to na pewno znajdzie kogos innego niz Francesco.
W pomocy zastanowilabym sie wlasciwie tylko nad Seedorfem. Jesli nadal bedzie gral tak jak gral ostatnio :doh: Nie skazywalabym go zbyt pochopnie na wylot, bo badz co badz, zrobil wiele dla druzyny, ale zastanowilabym sie, kto moglby go zastapic i czy to chwilowa slabsza forma, czy Holender bedzie tak gral rowniez w przyszlym sezonie.
I na koniec obrona. Gdyby do Milanu przyszedl Jankulovski, to mielibysmy na lewej obronie jego, Paolo, Pancaro i Kaladze. A kto na miejsce niezmordowanego Cafu? Nie kojarze w tej chwili zadnego dobrego prawego obroncy, ktory moglby przejsc do Milanu, ale wierze, ze dzialacze Milanu cos wymysla.
Reasumujac - tak dla Gilardino i poszukiwania jakiegos dobrego prawego obroncy i kogos, kto ewentualnie moglby grac na pozycji Seedorfa.
Eyes of a tragedy

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 19:53   

Głośną sprawą jest kwestia transferu Marka van Bommela. Swego czasu mówiono, że może on trafić do zespołu Milanu. Lecz dziwniym trafem te pogłoski zbiegły się w czasie z meczami w ramach półfinału LM AC Milan-PSV. Jak dla mnie były one jedynie wymysłami dziennikarzy mającymi podgrzać atmosferę. Podobne zabiegi stosowane były w meczach z MU (Gatusso) i Interem (Emre). Dzisiaj w meczu holenderskiej I ligi MvB strzelił prawdopodobnie swą ostatnią bramkę na stadionie PSV. Gdy schodził z boiska miał łzy w oczach. Prawdopodobnie już podjął decyzję, że ochodzi z Holandii lecz zapewne jak sam stwierdził do ligi hiszpańskiej.

Dolnoślązak 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2005 13:02   

Van Bommel będzie raczej grał w Barsie, temat więc zamkniety. Gilardino może być drogi- proponowałbym (tja, Galliani mnie posłucha :wink: ) oddać Tomassona i dopłacić coś niecoś.
Crespo należy się pozbyć- w ataku nadmiar bogactwa, jeśli przyjdzie oczywiście Gilardino. Argentyńczyk za dobry nie jest, JDT jeszcze gorszy, a obaj przecież kosztują.
Jeśli chodzi o Seedorfa, trochę bym go postraszył perspektywą zwolnienia, może w końcu by lepiej zagrał. Ale jeszcze nie czas na zmianę, chyba że trafi się jakiś talent (młody!)
Natomiast nie widzę najmniejszego sensu w trzymaniu na ławie Esejasa, Brochciego czy Simica (on jeszcze gra? myślałem, że dawno juz odszedł!). To mi właśnie nie pasuje- niby Milan ma długą ławkę rezerwowych, ale w ostatnich meczach nie postawiono np. na Pancaro od pierwszej minuty. Efekt taki, że przemęczony skład wtopił z Juve i Lecce, a gracze nudzą się na ławce. A Milan ma przez nich deficyt budżetowy.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 17, 2005 14:24   

Dolnoślązak napisał/a:
Crespo należy się pozbyć.... Argentyńczyk za dobry nie jest

czy Ty piszeszesz o tym naszym Hernanie(a wlasciwie Chelsea)???mam nadzieje,ze nie bo to oznaczaloby ze o pilce to masz mgliste pojecie...w tym sezonie(nie wspominam o innych gdzie strzelal po 20 br.w sezonie),gdzie praktycznie zaczal grac od grudnia strzelil w lidze 11 bramek,a w LM 4(tak jakos mi sie zdaje,ze to on odeslal MU do domu :P ).

Dolnoślązak napisał/a:

Jeśli chodzi o Seedorfa, trochę bym go postraszył perspektywą zwolnienia, może w końcu by lepiej zagrał.

proponuje przelozyc jeszcze przez kolano i dac pare klapsow...
koncowka nie nalezy do niego,ale b.ciezko jest grac na wysokim poziomi przez caly sezon!!
mysle,ze zmobilizowac go moze nie straszenie,ale kupno kogos kto bedzie z nim walczyl o miejsce w 1 skladzie(nie czarujmy sie ale to nie jest Dhorasoo,ktory nie ma wsparcia w trenerze i nie gra zbyt czesto)

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Maj 18, 2005 14:05   

Oddo podobno jest juz nasz. To rozwiazaloby sprawe zmiennika dla Cafu oraz byloby dobrym posunieciem w obliczu planowanych reform, na mocy ktorych kazdy zespol musialby miec w kadrze okreslona liczbe wychowankow. Oddo ma kosztowac 4-5mln euro + dwoch juniorow z Primavery (prawdopodobnie na zasadzie wspolwlasnosci lub wypozyczenia).
Gilardino tez niby zaklepany, ale prasa nadal spekuluje. Ponoc Parma jest sklonna zgodzic sie na 25mln euro + dwoch pilkarzy (w gre wchodzi ktos z trojki Dalla Bona, Kutuzov, Borriello).
Van Bommel juz oficjalnie w Barcelonie, wiec zastepcy Pirlo trzeba szukac prawdopodobnie w duecie Liverani - Pizzaro.

3d_man 
Laziale

Wysłany: Śro Maj 18, 2005 16:02   

heh a pamietasz ? pisalem tu kiedys ze bedziecie mieli obrone bialoniebieska :| no i chyba wykrakalem :-(

Oddo-Stam-Nesta-Pancaro

zlodziejeeeee :P :roll:
la Lazio é l'immenso, stracolmo di cuori

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 19, 2005 23:29   

I pojawił się kolejny news. David Pizarro powiedział że chce odejść do większego klubu niż Udinese (ale zostać we Włoszech) nawet jeżeli zakwalifikują się do LM. Jeżeli potwierdzi to kilka bardziej poważnych stron (news z eurosport.com) to będzie to kolejny ciekawy zawodnik do wzięcia - choć jak dojdzie do sprzedaży to raczej będzie to drogi transfer.

dezali 
Administrator

Wysłany: Pią Maj 20, 2005 23:14   

trzech pilarzy (abbiati, brocchi i simic) po spotkaniu z palermo stwierdzilo, ze najprawdopodobniej byl to ich ostatni wystep w milanie. tym samym potwierdzaja sie krazace po tygodni pogloski. na konkrety przyjdzie nam jednak jeszcze poczekac kilka tygodni.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 21, 2005 00:52   

Brocchiego mi trochę szkoda, bo nie był on aż taki zły :/ to był solidny zawodnik. Abbiati wiadomo, a Simic? pomyłka :P Grazie

marz 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 22, 2005 10:51   

Simic pomyłka? fakt,ze nie dorownuje klasie Cafu,ale nie zapomnij ze to wlasnie z nim w skladzie wygralismy final w Manchesterze..... Dario szacunek :)

Dolnoślązak 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 22, 2005 11:31   

Nie gra szacunek, ale piłkarz. Jak ktoś się nie nadaje do Milanu, to nie można go zostawić tłumacząc to "szacunkiem". Faktycznie, należy mu sie uznanie za lata gry, lecz nie oznacza to, że te uznanie ma przesłonić faktyczną wartość tego piłkarza. Szacunek to ja mam dla większości piłkarzy (niektórzy nie zasługuja swoją postawą- nie chodzi mi o postawę piłkarską, tylko o sam charakter człowieka) .
Ciekawi mnie, jak w przyszłym sezonie, jesli przyjdzie Jankulovski (piłkarz polski :lol: ) będzie wyglądać sytuacja na lewej flance. Rywalizacja Marka i Maldiniego może byc naprawdę interesująca, choć mam nadzieję, że to Paolo wygra! :mrgreen:

adam012 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 22, 2005 12:46   

Mnie sie wydaje ze Maldnini w przyszlym sezonie nie bedzie zbyt czesto grywal na lewej obroni bo jak wiadomo ma swoje lata a po bokach trzeba wedrowac czesto pod bramke rywali,. Wydaje mi sie ze na srodku bedzie gral z Nesta i Stamem (taki trojkat do zmiany).

ps. Podobno nasz Carlo jest zainteresowany Gerrardem (ale tylko wtedy jak bedzie chcial z liverpoolu odejsc) ale wydaje mi sie ze to tylko taki wymysl dziennikarzy zeby atmosfere podgrzac. (wiadomosc z www.lechsport.pl) :wink:

moczo 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 25, 2005 01:08   

Ciężko z tymi transferami.EhGilardino oczywiście byłny bardzo pomocny.Makkay to jest dla mnie szczyt marzeń ale bayern go nie puści.Seedorf słabiutko grał,może sie wypalił.Oby nie.Ale przydał by sie ewentualnie ktoś na jego miejsce.Najlepiej ven der vaart.Obrona złym posunięciem była sprzedaż colocciniego mógł grać na prawej pomocy a treaz to ciężko z obróńcami na prawą.No chyba że bonera ale będzie ciężko.Pozbyć sie simica, brochiego,Tommasona choć go lubie ale .Crespopowinien zostać a co do Inzagiego.Nie lubie go zbytnie ale jak strzela bramki może być ale ten sezon to wiadomo.Niech pogra troche sie zobaczy.Jankulowski niech przychodzi da kolejne możliwości ancelottiemu.

JediMajster 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 26, 2005 18:58   

No i pierwsza transferowa informacja na temat Milanu !

Vogel piłkarzem Milanu
AC Milan podpisał trzyletni kontrakt z pomocnikiem PSV - Johannem Vogelem. Szwajcar na San Siro przyjdzie za darmo.
- To czołowy klub na świecie. Dla mnie to spełnienie marzeń i czuję się fantastycznie - powiedział 28-latek.
O Vogela zabiegały także rzymskie Lazio oraz Roma.
(źródło- SerieA.pl - tutaj )

Vogel ... hmmm. Nie mogliśmy dostać van Bommela, to mamy Vogela. Teoretycznie to w zasadzie nawet bardzo dobry transfer. Po pierwsze, że Vogel przeszedł do nas za darmo, a po drugie, że to zawodnik solidny. Liczę tylko na to, że będzie umiał, z korzyścią dla zespołu, przebić się do pierwszego składu i nie powtórzy się sytuacja z tego sezonu, kiedy to nasz letni zakup wystąpił w zaledwie kilku, mało ważnych, meczach (Dhorasso :doh: ) :nono: !

Cartman 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 26, 2005 19:00   Vogel w Milanie

Dziś poinformowano, że trzyletni kontrakt z Milanem podpisał pomocnik PSV Eindhoven Johann Vogel. Transfer jest bezgotówkowy, gdyż jego kontrakt dobiega końca wraz z obecnym sezonem. Vogel jest Szwajcarem, ma 177cm i waży 63 kg.Urodził się 8 marca 1977 roku w Genewie.W PSV gra od sezonu 99-00. W obecnym sezonie zagrał 12 meczy w CL, nie strzelił bramki. W lidze strzelił za to 1. W poprzednich 5 sezonach też strzelał 1-2 bramki na rok. Średnią ma więc podobną do Dhorasoo, a warunki fizyczne wskazują,że to on będzie w przyszłym roku zmiennikiem Pirlo, co oznacza prawdopodnie pożegnanie z Hindusem. Nie ma jeszcze potwierdzenia, ale piszą o tym wszystkie sportowe serwisy: http://www.pilkanozna.pl/...l=news&id=41073 , http://www.channel4.com/s...lia/may26i.html . To pierwszy transfer rossonerich na sezon 2005-06. Zanim przyszedł do Milanu, był nęcony ofertami z Romy i Lazio.
Jego przyjście prawdopodobnie uniemożliwi transfery innych zawodników typowanych do gry w naszej drużynie : Davida Pizzaro, Simone Barone.
Widać więc ile spekulacji było we wcześniejszych plotkach.

Dziś piszą, że Parma jest gotowa sprzedać Alberto G. do Juventusu, a to ze względu na ich wcześniejsze relacje przy trasferach. Zawodnikiem interesuje się też m.in. Inter. Dyrektor Luca Baraldi powiedział Tuttosport : "Mam długą pamięć i nie mogę zapomnieć, że Juventus dał nam 100 funtów w zamian za zawodników w ostatnich latach.Użyliśmy tych pieniędzy do spłat długów i sprowadzenia obiecujących zawodników z wielką przyszłością. W międzyczasie Juventus wygrał wiele, dzięki inwestycji w Thurama, Buffona i Marca Di Vaio. Jesteśmy z nimi szczerymi przyjaciółmi. Ale oczywiście Gilardino trafi do klubu, który zaoferuje najwięcej. Jeśli Milan przebije oferte z Turynu, wtedy jest oczywistym, że Aleberto trafi do Mediolanu. Jednakże do teraz nie mamy żadnych konkretnych ofert." To by było na tyle jeśli chodzi o obecną sytuację Alberto Gilardino (http://www.channel4.com/sport/football_italia/may26j.html).

Jak widać nie zawsze do skutku dochodzą te transfery, o których pisze się najwięcej. W żadnych wcześniejszych plotkach nazwisko Vogela nie łączyło się z Milanem. Do świadczy o 2 sprawach - Vogel dopiero teraz znalazł się w kręgu zainteresowania klubu (po meczach półfinałowych CL), po drugie - Galliani naprawdę potrafi załatwiać sprawy po cichu.
Pozdrawiam

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 26, 2005 20:45   

jak na razie o podpisaniu kontraktu przez vogela z milanem poinformowal jedynie psv za posrednictwem swojej strony internetowej. milan nie potwierdzil tego faktu. wypowiedz samego pilkarza wskazuje jednak na to, ze jest to tylko kwestia czasu

misiek 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 26, 2005 22:16   

Mam nadzieję, że nie pozbędą się Dhorasoo!Przecież to świetny piłkarz i nikomu tego uświadamiać nie trzeba.Czemu w Milanie marnuje się talenty tego formatu!? :evil:

donot
Milanista

Wysłany: Pią Maj 27, 2005 00:55   

Dla mnie podstawowym transferem powinno być wywalenie Carlo A. Niestety on już jest w moich oczach skreślony i trzymając go Milan pogrąży się w maraźmie. Popatrzcie na ManU. Potrzebne jest nowe spojrzenie na ten zespół. Wystarczy tylko dokupić jednego napastnika, lewego pomocnika i lewego obrońcę. Poza tym powinno obejść się bez rewolucji, oprócz oczywiście ławki trenerskiej...

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 27, 2005 07:05   

misiek napisał/a:
Mam nadzieję, że nie pozbędą się Dhorasoo!Przecież to świetny piłkarz i nikomu tego uświadamiać nie trzeba.Czemu w Milanie marnuje się talenty tego formatu!? :evil:

Zgadzam sie, Dhorasoo to swietny piłkarz, ale on ma już 32 lata... to nie jest perspektywiczny zawodnik ani marnowanie talentu, tylko już roszada ze względu na wiek.... A co do Vogela to nie tylko PSV trabi o tym ale również wczoraj na Eurosporcie był kometarz.

michass 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 27, 2005 08:52   

donot napisal:
Cytat:
Dla mnie podstawowym transferem powinno być wywalenie Carlo A. Niestety on już jest w moich oczach skreślony i trzymając go Milan pogrąży się w maraźmie

jezeli tak myslisz to nie wiem niby kto by mial sprostac takiemu zadaniu jak poprowadzenie Milanu wg mnie gadasz glupoty Carlo zrobil tak wiele dla tego zespolu doprowadzil do finalu, 2 miejsce w lidze pozatym teraz Vogel podpisal kontrakt 3-letni wiec mysle ze jest to wzmocnienie dla naszej ekipy :) jak by zwolnili trenera to to by byla najglupsza decyzja podjeta przez dzialaczy :!:

-Piomil-
Milanista

Wysłany: Pią Maj 27, 2005 09:29   

Vogel :shock:
zapowiada to inne "super" transfery :-(

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 27, 2005 09:41   

Muszę powiedzieć, że kiedy przeczytałem oficjalną informację o tym że pozyskaliście Johana Vogela to na mojej twarzy pojawił się uśmiech :) Po pozyskaniu Vogela napewno ktoś odejdzie. Ambrosini, Brocchi, Dhorasoo to główni kandydaci. Czy było warto? Chyba nie :)

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 27, 2005 10:37   

Czytaliście na pilkanoza.pl o plotkach na temat Ronaldo? Jeżli nie kliknijcie:tutaj

Pojawiły sie też spekulacje na temat odejścia Tomassona i Dhorasso do Depo - kliknijcie:
tutaj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi