ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery rywali Milanu (cz. 8)
Autor Wiadomość
RASI 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 06, 2005 17:04   

Giorgio jest w połowie "własnościa" (brzydkie okreslenie) Fiorentiny. Na 99% wróci do Juventusu a we Violi zostanie Mareaska i Miccoli :)
A o forme i temperament Davidsa zadba Capello 8)

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 14:35   

Coraz głośniej mówi się o ewentualnym transferze Ashleya Cole'a do Juventusu :) Moim zdaniem byłby to strzał w 10. Zająłby pewne miejsce na lewej stronie obrony a Zambrotta grałby na lewej pomocy bądź prawej obronie! Znakomity pomysł na zakup anglika :) Mam nadzieję że to wszystko prawda :)

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 15:35   

wszak wiadomo ze chiellini po to wraca do juve zeby na lawce siedziec.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 15:56   

samoth to ty :o :o :o ?czesc stary co tu robisz ?! tylko czemu masz nick "rybeq"?

a co do transferu cole'a to o ile odejdzie blizej mu bedzie do barcy badz realu niz juve.

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 17:51   

W transfer Cola nie wierze - zwykła plotka.Juventus potrzebuje kilku zawodników nie bedzie więc wydawał na jednego 22 mln E

Według słow Moggiego Chellini wróci do nas na 100% więc cześć "moich planów" ;) juz sie spełniła.
Niemal pewne jest tez przejscie Giannicheddy. Na pewno nie jest to zawodnik klasy Davidsa mam więc nadzieje, że posłuzy on jako karta przetargowa w zakupie np.: Bonery :-)

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 20:38   

Uwierz mi że żaden piłkarz nie podpisze kontraktu z klubem tylko po to by stać się kartą przetargową :lol: Sezon napewno pogra a jak się wkomponuje w drużynę to zostanie na dłużej. Chiellini ponoć nie chce wracać, ale nie zapominajmy że odejdzie najprawdopodobnij Birindelli i może Pessotto więc zakup Cole'a nie wyklucza powrotu Chielliniego (biorąc pod uwagę uniwersalność Zambrotty).

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 21:41   

a przypadkiem nie jest tak,ze zawodnik w roku moze zmienic tylko raz klub(co innego wypozyczenia)?tak mi sie wydaje,wiec giannicheda nie moglby by karta przetargowa.

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:01   

Nie jestem ekspertem w sprawach transferowych wiec upierac sie nie będe.

Jesli jednak słowa Del Piero sie potwierdzą i odejda od nas zawodnicy o których mówił, prawdopodobne jest, że Giani będzie wykorzystany jako obrońca. Jako boczny przyjdzie Chellini i ( mam nadzieje ) Bonera. Jest tez Thuram.

Co do Cola: zrozum DP ze wydanie ponad 20mln E na jednego zawodnika raczej nie wchodzi w gre :roll: Juventus to nie Milan, Real czy Chelsea.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:20   

RASI napisał/a:

Co do Cola: zrozum DP ze wydanie ponad 20mln E na jednego zawodnika raczej nie wchodzi w gre :roll: Juventus to nie Milan, Real czy Chelsea.

z tego co sie kojarze,to juve zaplacilo wiecej za bramkarza niz Milan za najdrozszego pilkarza w historii :]

poza tym kiedy Milan ostatnio dokonywal jakis spektakularnych transferow?ostatnim sporym wydatkiem bylo kupno nesty,wy kupiliscie zlatana.

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:32   

beneras napisał/a:

z tego co sie kojarze,to juve zaplacilo wiecej za bramkarza niz Milan za najdrozszego pilkarza w historii :]

Dawne dzieje.

beneras napisał/a:
poza tym kiedy Milan ostatnio dokonywal jakis spektakularnych transferow?ostatnim sporym wydatkiem bylo kupno nesty,wy kupiliscie zlatana.

Zlatan kosztował nas 19mln. Żeby go kupic ( i Emersona )musielismy sie pozbyc: Miccoliego, Di Vaio, Mareski i Chelliniego. Nie widze na kim mielibysmy teraz zgromadzic tyle kasy

adamjam 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:36   

Nie ma takiej opcji zeby Cole przeszedl do Juve,szczegolnie, jak mu Romek chce płacić tyle..., Co do Adriano, to Real podobno oferował : Owena, Solariego, Gutiego i kogos tam jescze ;] Jak dla mnie Owen nie pasuje do ligi włoskiej, ale było by to dobre posunięcie Interu, jeszcze tylko by trenera zmienili na takiego, co by poukładał tą ekipe i wrócili by do walki o tytuł.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:41   

RASI napisał/a:

Nie widze na kim mielibysmy teraz zgromadzic tyle kasy

sprzedalibyscie cos ze swojej apteczki :P uzbieralaby sie niemala sumka 8)
Ostatnio zmieniony przez beneras Wto Cze 07, 2005 22:49, w całości zmieniany 2 razy  

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:47   

RASI napisał/a:
Zlatan kosztował nas 19mln. Żeby go kupic ( i Emersona )musielismy sie pozbyc: Miccoliego, Di Vaio, Mareski i Chelliniego. Nie widze na kim mielibysmy teraz zgromadzic tyle kasy
...no to teraz Chellini wraca...ten sam numer zróbcie z Miccolim i Marescą...a potem wszystkich znów sprzedać...i macie na Cola :]

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 22:49   

beneras

Cytat:
a przypadkiem nie jest tak,ze zawodnik w roku moze zmienic tylko raz klub(co innego wypozyczenia)?tak mi sie wydaje,wiec giannicheda nie moglby by karta przetargowa.

Nie mam pojęcia, ale napewno żadn piłkarz nie byłby taki głupi żeby przechodzić do jakiegoś klubu tylko poto by ten mógł łatwiej kupić jakiegoś piłkarza np. z Romy. Załżómy że Juve chce GG by wymienić go za Cassano, piłkarz chyba wolałby odrazu przejść do Romy nie osłabiając przyszłego klubu. Napewno jest klauzula która gwarantuje mu conajmniej rok pobytu w Turynie bez możliwości sprzedarzy bądź wymiany.

RASI
Cytat:
Jesli jednak słowa Del Piero sie potwierdzą i odejda od nas zawodnicy o których mówił, prawdopodobne jest, że Giani będzie wykorzystany jako obrońca.

GG będzie wykorzystywany na środku pomocy. Miał być C.Zanetti a skończyło się (chyba) na Laziale, nie wyobrażam sobie śmigającego Giannicheddy na boku obrony. W Lazio gdy grywał na obronie to tylko i wyłącznie na środku. A jako obrońca wykorzystywany będzie Robert Kovac. Giannichedda to naprawdę wartościowy piłkarz i myślę że jeśli rzeczywiście przejdzie do Juve to ma szanse pojechać na mundial.

Cytat:
Co do Cola: zrozum DP ze wydanie ponad 20mln E na jednego zawodnika raczej nie wchodzi w gre Juventus to nie Milan, Real czy Chelsea.

Ja wszystko rozumiem. Wiem, że Juve nie szasta pieniędzmi jak Chelsea ale wiem też że za naprawdę wartościowego gracza Moggi potrafi wiele zapłacić co potwierdzało się już w nie tak delekiej historii. Juventus nie jest wszakże tak ubogi by niemógł pozwolić sobie na taki kaprys (nie zapominaj o nowej umowie z Tamoil :wink: )

adamjam

Cytat:
Nie ma takiej opcji zeby Cole przeszedl do Juve,szczegolnie, jak mu Romek chce płacić tyle...,

Cole na 100% nie przejdzie do Chelsea z wielu względów. Po 1 są tam już Del Horno, Kaladze i Bridge... po 2 ostatnio miejsce miała pewna afera.... po 3 Cole deklaruje że nie zagra dla innego angielskiego klubu niż Arsenal, ale mówi też że chce odejść (więc raczej są to szczere wyznania)

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 23:02   

to jedziemy pokolei:
Del Piero napisał/a:
Nie mam pojęcia, ale napewno żadn piłkarz nie byłby taki głupi żeby przechodzić do jakiegoś klubu tylko poto by ten mógł łatwiej kupić jakiegoś piłkarza np. z Romy. Załżómy że Juve chce GG by wymienić go za Cassano, piłkarz chyba wolałby odrazu przejść do Romy nie osłabiając przyszłego klubu. Napewno jest klauzula która gwarantuje mu conajmniej rok pobytu w Turynie bez możliwości sprzedarzy bądź wymiany.
Piłkarz nie musi o tym odrazu wiedziec. Moggi sprowadzając Mutu i Chelliniego udowodnił, że zna sie zna sie transferowych kruczkach. Ale dla dobra sprawy załóżmy ze zostanie:

Del Piero napisał/a:
GG będzie wykorzystywany na środku pomocy. Miał być C.Zanetti a skończyło się (chyba) na Laziale, nie wyobrażam sobie śmigającego Giannicheddy na boku obrony. W Lazio gdy grywał na obronie to tylko i wyłącznie na środku. A jako obrońca wykorzystywany będzie Robert Kovac. Giannichedda to naprawdę wartościowy piłkarz i myślę że jeśli rzeczywiście przejdzie do Juve to ma szanse pojechać na mundial.

Chyba oczywiste ze chodziło mi o srodek obrony :roll: Nie zmienia to faktu, że przydałby sie jeszcze jeden boczny obronca. Bonera nadaje sie do tej roli lepiej i jest tanszy.
Kovacevicz jesli przyjdzie bedzie skazany na ławke ale oczywiscie sie przyda

Del Piero napisał/a:
Ja wszystko rozumiem. Wiem, że Juve nie szasta pieniędzmi jak Chelsea ale wiem też że za naprawdę wartościowego gracza Moggi potrafi wiele zapłacić co potwierdzało się już w nie tak delekiej historii. Juventus nie jest wszakże tak ubogi by niemógł pozwolić sobie na taki kaprys (nie zapominaj o nowej umowie z Tamoil :wink: )

Gdybyśmy mogli wydac wiecej pieniedzy to Moggi zapewne nie upierałby sie przy tych 10mln za Emersona :) A aby zakupic Zlatana nie pozbywałby sie czesci wartosciowych graczy

beneras napisał/a:
sprzedalibyscie cos ze swojej apteczki :P uzbieralaby sie niemala sumka 8)

nie da rady. kasa z apteczki pojdzie na sedziów w przyszłym sezonie :roll: :roll: :roll:

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 23:15   

RASI

Cytat:
Chyba oczywiste ze chodziło mi o srodek obrony

Napisałeś, że jeżeli odejdzie Pessotto i Birindelli to GG będzie wykorzystywany na obronie. Pozycjami dwóch Juventino są boczne strony obrony... więc samo się wszystko nasuwa na myśl :wink: No ale nie ma się o co sprzeczać.

Cytat:
Nie zmienia to faktu, że przydałby sie jeszcze jeden boczny obronca. Bonera nadaje sie do tej roli lepiej i jest tanszy.

Ashley Cole ;-) Gdybyśmy mieli Zambrotte, Zebine, Cole'a i Chielliniego to byłoby idealnie :) Myślę że stać nas na ich utrzymanie w klubie.

Cytat:

Pewnie że będzie na ławce (Canna - Lilian :) ), ale nie zapominajmy że Montero i Ferrara odchodzą. Jak sam pisałeś nie możemy sobie pozwolić na super gwiazdy na ławkę więc Kovac będzie zupełnie pasował. Oprócz Kovaca potrzaba będzie jeszcze jednego środkowego obrońce. Może Tudor... ? Choć Kovac chyba wyklucza Igora...

Cytat:
Gdybyśmy mogli wydac wiecej pieniedzy to Moggi zapewne nie upierałby sie przy tych 10mln za Emersona A aby zakupic Zlatana nie pozbywałby sie czesci wartosciowych graczy

Dlaczego nie miałby się upierać :| ? To jego praca żeby jak najlepiej dzielić kasą. Zamożność klubu nie ma tu nic do rzeczy. Miccoli, Di Vaio musieli odejść tak czy siak... chyba nie wyobrażasz sobie byśmy w klubie mieli Zlatana, Del Piero, Miccoliego, Di Vaio, Trezegueta, Zalayete... Błędem było jedynie oddanie Mareski. Większym problemem od tych milionów za Di Vaio i Miccoliego były z pewnością ich tygodniówki :wink:

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 07, 2005 23:52   

Del Piero napisał/a:

Napisałeś, że jeżeli odejdzie Pessotto i Birindelli to GG będzie wykorzystywany na obronie. Pozycjami dwóch Juventino są boczne strony obrony... więc samo się wszystko nasuwa na myśl :wink: No ale nie ma się o co sprzeczać.

Gianni na srodek Lilian na prawa. Może, żle sformułowałem zdanie ale o to mi chodziło

Del Piero napisał/a:
Rasi napisał/a:

Nie zmienia to faktu, że przydałby sie jeszcze jeden boczny obronca. Bonera nadaje sie do tej roli lepiej i jest tanszy.

Ashley Cole ;-) Gdybyśmy mieli Zambrotte, Zebine, Cole'a i Chielliniego to byłoby idealnie :) Myślę że stać nas na ich utrzymanie w klubie.

na początek sprostoawanie: nie wiem skad wytrzasnąłem Kovacevicza :D
Zaczynasz z tym Colem jak beneras z Torresem :roll:

Del Piero napisał/a:
Dlaczego nie miałby się upierać :| ?

Upierajac sie przy tak małej kwocie ryzykował utrate tego gracza na rzecz Realu.

Del Piero napisał/a:
To jego praca żeby jak najlepiej dzielić kasą.

dlatego nie kupi Cole: sa zawodnicy nieustepujacy mu klasa a tansi :)

Del Piero napisał/a:
Zamożność klubu nie ma tu nic do rzeczy. Miccoli, Di Vaio musieli odejść tak czy siak... chyba nie wyobrażasz sobie byśmy w klubie mieli Zlatana, Del Piero, Miccoliego, Di Vaio, Trezegueta, Zalayete... Błędem było jedynie oddanie Mareski.

Gdyby nie chodziło o kase to pozbyłby sie Zalayety. Zreszta sam Moggi mówił, ze ich sprzedaz była konieczna do zakupu Zlatana :)

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 00:01   

RASI

Cytat:
Gianni na srodek Lilian na prawa. Może, żle sformułowałem zdanie ale o to mi chodziło

Tylko wtedy gdy kontuzjowani byliby wszyscy boczni obrońcy... choć też nie wiadomo... w takim wypadku gralibyśmy pewnie 3 obrońcami. Thuram na prawej już nie grywa i raczej nie ma zamiaru grywać.

Cytat:
Zaczynasz z tym Colem jak beneras z Torresem

Cole dałby niezwykłe możliwości taktyczne... "uwolniłby" Zambrotte

Cytat:
Upierajac sie przy tak małej kwocie ryzykował utrate tego gracza na rzecz Realu.

Nie ryzykował bo miał słowo. Wszystko było pięknie wymyślone. Roma wkońcu musiała go sprzedać bo dziś odchodziłby do nas za darmo :wink:

Cytat:
dlatego nie kupi Cole: sa zawodnicy nieustepujacy mu klasa a tansi

Bonera, Chiellini :lol: :lol: :lol: Są perspektywicznie ale Cole to obok Zambrotty najlepszy lewy obrońca na świecie. I jest młodziuteńki :D Lepiej już Casse na Cassano przeznaczyć na Cole'a :)

Cytat:
Gdyby nie chodziło o kase to pozbyłby sie Zalayety. Zreszta sam Moggi mówił, ze ich sprzedaz była konieczna do zakupu Zlatana

Chodziło o kase a także oto że Capello potrzebował kogoś "kto dobrze gra w powietrzu" :lol: :lol: :lol: . A na poważnie to doskonale zdaje sobei sprawę że nie jesteśmy Chelsea ale wiem też że stać nas na wydanie 20-30 mln na transfery :) ( ahh TAMOIL )

P.S. Dawać Cole'a do Juve !

RASI 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 00:05   

kurna mam dość nabijania na dzisiaj - ponabijamy dalej jak sie wyśpie ;-)
na dzien dzisiejszy twierdze, że Cole w Juve nam niepotrzebny. Jesli przyjdzie to płakac nie bede, uwazam jednak, że sa lepsze mozliwosci zainwestowania tych pieniedzy

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 06:02   

Cytat:
Zlatan kosztował nas 19mln.

pieknie rozbite na coroczne raty 4+4+4+4+3

Cytat:
nie zapominaj o nowej umowie z Tamoil

umowa daje nam zaledwie 3 mln wiecej niz rok temu. wiec skoncz fantazjowac na temat "wielkiej" umowy.

Cytat:
Bonera, Chiellini Są perspektywicznie ale Cole to obok Zambrotty najlepszy lewy obrońca na świecie. I jest młodziuteńki

chiellini, mlody reprezentant wloch, odkrycie obecnego sezonu serie a. wroci do juve by zajac miejsce na lewej obronie. zambro wreszcie skonczy z gra na obronie i wroci na skrzydlo. gdzie tu miejsce dla cola ?

JUVEFANE_10 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 08:54   

beneras napisał/a:

Może zmienić klub .Ale tylko jeżeli to będzie włoski klub.A jeżeli zagraniczny to raz

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 09:20   

Cytat:
umowa daje nam zaledwie 3 mln wiecej niz rok temu. wiec skoncz fantazjowac na temat "wielkiej" umowy.

Ważne że ją przedłużyliśmy i że mamy gwarancje że te pieniądze przez najbliższe lata będą. Może i to podwyżka tylko o 3 MLN ale w stosunku do innych klubów to kolejne zwiększenie przewagi o 3 mln. Nie chcę tu się kłócić o pienążki gdyż jestem przekonany że stać nas na zakup Cole'a.

Cytat:
chiellini, mlody reprezentant wloch, odkrycie obecnego sezonu serie a. wroci do juve by zajac miejsce na lewej obronie. zambro wreszcie skonczy z gra na obronie i wroci na skrzydlo. gdzie tu miejsce dla cola ?

Czy wróci to nie wiadomo, sam jak narazie nie zamierza. Pozatym Legrottglie też był odkryciem sezonu i co :D ? Cole ma dopiero 24 lata (20.12.1980) jest od dobrych kilku lat reprezentantem Anglii. JEst też wielkim odkryciem światowej piłki a na dodatek jest już bardzo doświadczony i pewny. Moim zdaniem Chiellini przy nim jest maluśienki. Uważam że warto dokonać tego transferu nawet za cenę kupna np. Cassano. Nie zapomnajmy że Arsenal interesuje sie naszym Appiahem, Tudorem.... więc myślę że Moggiemu udałoby się wykombinować atrakcyjną dla Juve transakcję.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 12:33   

Ładna konwersacja się wywiązała...ktoś jeszcze pomyśli że jakiś temat z JP się tu zawieruszył ;) . Osobiście nie interesuje się aż tak bardzo zmianami w Juve jednakże samymi transferami w Serie A tak. Del Piero (jak wspomniałeś) dokładnie tak samo mówiono o Legrottglie i w podobnym kontekście o Appiah (o Maresce...chyba też). Nie zmienia to faktu że żaden z nich nie osiągnął tyle co mu przepowiadano. Co z tego że Chellini jest młody i perspektywiczny skoro ten sam temat przewija się prawie co roku z innym nazwiskiem. Tacy gracze widocznie nie są stworzeni do gry w wielkich klubach włoskich...możliwe że na to ma wpływ rywalizacja z obcokrajowcami często z nazwiskiem lub sprowadzanymi za ciężkie pieniądze. Co do samego Chelliniego...owszem świetny obrońca...tylko pytanie czy da sobie rade na lewej stronie (Zambrotta miał "pozytywny" sezon ;) )
A w przypadku Cola...to chyba sfera "ciężkich marzeń"...prawdopodobieństwo że odejdzie gdziekolwiek jest małe...no chyba że blaugrana jakoś wyrwie Heńka...a wtedy demontaż Arsenalu jest już formalnością. Lecz pytania...czy Moggi jest w stanie rywalizować z Romkiem czy Perezem?...Chyba nie...na dobrą sprawę możecie tylko upchnąć Mutu i Appiaha...
Jednak Del Piero....marzenia się czasem spełniają :)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 12:50   

Dla mnie całe to zamieszanie z Colem jest dla troszkę niezrozumiałe. 20 mln za obrońce tej klasy? Moggi nie popełnia tak głupich błędów. Troszkę mnie to śmieszy ta suma, może parę lat temu gdy była inna koniunktura na piłkarskim rynku, ktoś chciałby tyle wyłożyć za tego typu gracza. Teraz na taki zakup pozwoli sobie tylko Abramowicz, zresztą jeśli zapłaci tyle pieniędzy to sporo przepłaci. O wiele lepszym obrońcą jest z pewnością Bonera do tego jego możliwości są znane, na co dzień gra w serie A. Chciałbym żeby ten piłkarz zasilił Milan, ale niestety obawiam się że Daniele stanie sie wkrótce zawodnikiem Starej Damy. I przypominają mi się dwie sytuacje z przeszłości gdy Juventus wyciągnął z Bordeoux Zidane'a Milan Duggary'ego i kiedy Juve zakupiło z Bari Zambrotte a Milan De Ascentisa :wall:

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 08, 2005 12:57   

Carlo - sugerujesz, że Gilardino skończy jak Dugarry?:-)
Swoją drogą to bardzo ciekawe porównanie, tyle że takie analizy moim zdaniem są tak wartościowe jak te historie z korelacją konklawe i zwycięzcy CL.
Zgadzam się jednak, że Cole to dobry obrońca, jednak przy obecnej koniunkturze na rynku piłkarskim to 20 mln E za takiego zawodnika to kpina. Poza tym Cole w Arsenalu zarabia ok. 50-60k funtów tygodniowo - czyli w Juve musiałby zarabiać na pewno więcej bo po co zmieniać środowisko za mniejszą kasę? W Chelsea Romek mu obiecywał kontrakt na kwotę ponad 100k tygodniowo i tego raczej Moggi nie przebije (bo by musiał chyba DP sprzedać ;P).

pzdr,

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi