ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Perspektywy na przyszły sezon
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 17, 2014 17:50   

Nowy sezon za progiem więc odświeżę temat ;)

Przede wszystkim liczę na to że w nowym sezonie Milan będzie zespołem a nie jak to dotychczas było zlepkiem przypadkowych, bezmózgich graczy którzy mają wyrąbane na granie i wolą poszpanować swoimi klatami, fryzurami czy tatuażami. Liczę w końcu na to że moje oczy nie będą krwawić na widok gry rossonerich, liczę na to że w końcu będzie widać rękę trenera i jakiś spójny pomysł na grę, wyuczone schematy, taktykę, ustawienia przy stałych fragmentach gry.

Problem w tym że oczekiwania to jedno a realne szanse to drugie, patrząc na kadrę Milanu wciąż nie można być zadowolonym. Defensywa została wzmocniona i to cieszy, atak jest solidny ale linia pomocy leży i kwiczy. Liczę na to że Pippo nie będzie bał się stawiać na Cristante czy Saponarę nawet jeśli im z początku nie będzie szło. Wolę oglądać młodych którzy natchną kibiców wiarą że Milan jednak ma jakąś przyszłość niż Essiena, Muntariego czy nawet drwalów jak Montolivo czy Polego. Może Mastour też dostanie szansę na zabłyśnięcie? póki co to chłopak zasypuje internet zdjęciami w swoich cool-okularkach.

3 miejsce i powrót do Ligi Mistrzów to chyba sfera marzeń bo Juve, Napoli i Roma są nieosiągalni dla reszty stawki. Wydaje mi się że uplasujemy się na 4-6 miejscu, ale przeboleję nawet brak awansu do LE pod jednym warunkiem! że ten sezon będzie przejściowy w którym Pippo przewietrzy skład i wprowadzi nową koncepcję i nowych, świeżych zawodników do składu.
#10 Rui Costa per sempre!

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 17, 2014 19:37   

Nie ma co się nastawiać na fajerwerki. O podium będzie naprawdę ciężko, myślę że będziemy walczyć o miejsce 5-6. Wyższa pozycja będzie dla mnie niespodzianką. Na początku ważne będzie dobre rozpoczęcie sezonu. 3 falstart z rzędu oznaczać będzie kolejną nerwówkę na koniec sezonu, a tego sobie i wam nie życzę.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 17, 2014 19:49   

Również na podium nie liczę, bo kadrowo i przez pryzmat poprzedniego sezonu mentalnie przegrywamy właśnie z Juve, Romą i Napoli. Liga Europy to już realny cel, pytanie tylko czy potrzebny. Według mnie nie, ponieważ gra w pucharach=poszerzenie kadry, a w przypadku Milanu poszerzenie kadry=sprowadzenie szrotu. Przede wszystkim w tym sezonie najważniejsze będzie dobrze przeprowadzić końcówkę tego i zimowe okno transferowe. W Milanie, który ma mieć jakieś perspektywy na kraj i Europę musi zabraknąć darmozjadów i drwali, a w ich miejsce muszą przyjść zawodnicy dający jakość. Jak już to uda się osiągnąć, to sukcesy przyjdą same.
Poza tym liczę, że w tym sezonie trenerowi uda się wyrobić jakiś styl w grze zespołu, bo od pewnego czasu takiego nie mamy. Gra Milanu jest kojarzona tylko ze statycznym atakiem pozycyjnym, a tak dalej być nie może.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 08:32   

Ale nie możemy unikać pucharów. Dwa lata przerwy od gry w Europie uznałbym za totalną klęskę. Pamiętajmy też, że wtedy będzie jeszcze trudniej namówić kogokolwiek na transfer do nas, a już teraz opieramy się przecież na darmowych graczach. Plus to, że sam zespół pozbawiony rywalizacji choćby w LE nie będzie w stanie tak nagle wskoczyć do LM i odegrać tam jakiejś roli. A przecież długoterminowo do tego dążymy.

Mierzyć trzeba wysoko, więc celem zespołu powinno być nie mniej nie więcej, tylko scudetto. Oczywiście ze świadomością, że miejsce na podium będzie sukcesem, a miejsca 4 - 5 przyzwoitym wynikiem. Na razie nie widzę niestety w grze jakiejś poprawy, nadal nie jest to zespół, nadal boryka się z wieloma problemami. Ale kadrowo nie wyglądamy źle, transfery były dotąd bardzo sensowne, więc pozostaje wierzyć, że w trakcie sezonu jakoś się to poukłada i zaczniemy grać na miarę możliwości.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 08:44   

Jak przypomnę sobie żenadę poprzedniego sezonu, skład i trenera z jakim zaczynaliśmy, to jestem pełen nadziei na progres. Nie oczekuję fajerwerków ale miejsce 4-5 na koniec sezonu powinno być w naszym zasięgu i odnotuję takie coś jako dobry znak na przyszłość.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 08:55   

A ja liczę na 3 miejsce. Nie gramy w europejskich pucharach, więc jeśli wyklaruje nam się silny pierwszy skład to jesteśmy w stanie zdobyć wiele punktów. Uważam, że powrót do LM to powinien być nasz główny cel.

Dobre wyniki Milanu uzależniam od dobrej gry obronnej naszego zespołu. Jeśli Lopez i Alex odnajdą się w Milanie, a De Sciglio będą omijały urazy to jesteśmy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi zespołami we Włoszech.

Kluczowa postać w Milanie na następny sezon to dla mnie Vio. Jeśli będziemy tracić mało bramek to powinniśmy zdobyć wiele punktów dzięki pojedynczym bramkom strzelanym po stałych fragmentach gry. 20 bramek może zostać wypracowanych właśnie dzięki temu magikowi.

Zmiennych i niewiadomych jest bardzo wiele. W skrajnym przypadku możemy powtórzyć sukces Romy sprzed roku i Juventusu sprzed 3 lat. Możemy też równie dobrze skończyć jak 3 miesiące temu. Po Balotellim, El Shaarawym, Menezie, Alexie, Armero i wielu innych naszych zawodnikach możemy się spodziewać absolutnie wszystkiego poza gwarancją gry na jakimś określonym poziomie.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 10:08   

Wierzę, że obrona się jeszcze ogarnie. Zwłaszcza z De Jongiem na DM.

Bardziej martwi mnie brak kreatywności w pomocy. Szkoda, że Saponara nie wypalił na tej lewej połówce :-?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 11:09   

Właściwie zgadzam się z Renesco we wszystkim.

Co do stałych fragmentów, to już widzę potężną różnicę. Są różne warianty, cokolwiek się ruszyło w stosunku do tego, że stał zawodnik i po prostu strzelał. Wrzutki są fajnie rozwiązane, często na nabiegnięcie, przed całą grupę. Widzieliśmy też wczoraj ruch całej drużyny w momencie dobiegania do piłki Hondy, nieźle to zdezorientowało przeciwnika. Tak że widać już pracę, tylko patrzeć aż przyniesie efekty.

Kadra - twierdzę, że jest całkiem dobra, tylko niestabilna i niezgrana. Jeśli kilku graczy odnajdzie formę, zaczną grać na równym poziomie i na miarę swoich możliwości, to możemy powalczyć. Nie ma kreatywności w środku, ale na bokach mamy kilka wyborów graczy ciekawych technicznie, szybkich i myślących. Do tego nieprzewidywalny Balotelli. Wiele zależy od obrony, ale tam też skład osobowy nie wygląda źle. Kwestia zgrania tego wszystkiego, tu musi zadziałać jakaś magia.

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 11:23   

Na moje wygląda u nas tak, że w teorii czyli na papierku nasz skład wygląda dobrze i śmiało możemy walczyć o puchary, no ale jak dochodzi do praktyki czyli do gry, to już nasz skład wygląda tak jak każdy widzi. Myślę, że nie potrzeba na wywalczenie pucharów już dużych zmian kadrowych, starczyłby jeden playmaker i styka. Reszta zależy od chęci piłkarzy i tego jak poradzi sobie z nimi Pippo.

mms 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 17:06   

pan_lucas napisał/a:
Na moje wygląda u nas tak, że w teorii czyli na papierku nasz skład wygląda dobrze i śmiało możemy walczyć o puchary, no ale jak dochodzi do praktyki czyli do gry, to już nasz skład wygląda tak jak każdy widzi. Myślę, że nie potrzeba na wywalczenie pucharów już dużych zmian kadrowych, starczyłby jeden playmaker i styka. Reszta zależy od chęci piłkarzy i tego jak poradzi sobie z nimi Pippo.

Wywalczenie pucharów może i tak, ale tylko, jeśli mówimy o Lidze Europejskiej. Z takim serem szwajcarskim w obronie nawet w przypadku kupna dobrego playmakera, pozostaniemy tymi samymi średniakami.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 18, 2014 18:05   

Realnie? Przy obecnym zestawieniu linii pomocy walka o puchary, ale taka sama jak rok temu, co najwyżej z miejsc 4-6. Obrona póki co robi dziury, tu pewnie jeszcze można coś poprawić, ale w pomocy to zwyczajnie nie ma kogo poprawiać.

Jeśli tym składem będziemy na podium to chwilowo i szybko z niego zlecimy, tak jak wypada zejść na ziemię odnośnie oczekiwań, wątpię, by prezydent sypnął pieniądze na wzmocnienia w odpowiednim sektorze boiska, przecież zwykły pomocnik nie będzie medialny...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 19:07   

Pisałem już kilkukrotnie, że teraźniejszy Milan na papierze aspiruje do walki o Ligę Europejską, czego obecne okienko transferowe już nie zmieni. Oczywiście jest szansa na "wyskok" i pierwszą trójkę, ale trzeba byłoby wyciągnąć wszystkie asy z rękawa (życiowa forma Faraona i Mario, niesamowity postęp u Cristante i Poliego, bezproblemowe wejście w zespól Meneza, Armero i Lopeza [bezproblemowe, czyli z wysokiego C od początku]) oraz liczyć na brak kontuzji, szczęście u nas/pecha rywali.

Paolo#3 napisał/a:
Bardziej martwi mnie brak kreatywności w pomocy.
Mnie w tym momencie snu z powiek to nie spędza, nie czas na to. Mamy co mamy, to co udało się uzbierać przez kilka lat, więc to owoc naszej filozofii. Obecnie martwi mnie ilość straconych bramek w poprzednim sezonie, tradycyjne wejście w sezon na zaciągniętym hamulcu ręcznym i brak prawego skrzydłowego, gościa, który powie: najlepiej się czuję w tym rejonie boiska, to moja pozycja. Niech sześciu ludzi głownie broni, niech czterech odpowiada za ofensywę. Niech nasi pomocnicy głównie przeszkadzają rywalom, byle tylko mogli posłać piłkę w kierunku kogoś, kto będzie wiedział co zrobić dalej. Fajne jest to, że naszym skrzydłowym zaszczepia się potrzebę silnego wspomagania obrony.

Pomocy nie zrobimy teraz takiej, żeby mogła konkurować z tą Romy. Fajnie, że łączy się nas z takimi ludźmi jak Rabiot czy Grenier, ale to nie działa tak, że pstryknie się palcami, sprowadza młodego gracza z innej ligi i zbiera owoce. Na te trzeba czekać dłużej. Na skrzydle jest wakat, gdy w pomocy role rozdzieliliśmy tak jak rozdzieliliśmy.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 18:11   

San Siro ma finał Ligi Mistrzów 2016!

Odpowiedz do tematu