ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 14)
Autor Wiadomość
sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 13:48   

Zwróćcie uwagę na fakt że o zainteresowaniu Van Bommelem ze strony Milanu mówiło sie już przed ćwiercfinałowymi meczami z Interem i trudno przypuszczać by już wtedy włoskie media prowadziły kampanię przeciwko PSV :wink: Ponoć działacze Milanu kontaktowali sie z agentem zawodnika, który wtedy miał być już na 99% w Barcelonie. Jednak poźniej sam zainteresowany stwierzdil, że nic nie jest jeszcze przesądzone i ostateczną decyzje podejmie po zakończeniu sezonu.

chrissnail napisał/a:

jeżeli on już przyjdzie to nie sądzę aby był zmiennikiem Pirlo bo mu się nie opłaca w takim razie przychodzić do Milanu...

Prawdopodobnie Milan zaoferował Van Bommelowi 3 letni kontrakt w wysokości 3 milionów euro za sezon. Takich pieniędzy prawdopodobnie Barcelona nie jest w stanie mu zaoferować. Tak więc od strony finansowej Van Bommelowi opłaca się przejść do Milanu. :)

Myslę że jego rola w zespole nie ograniczałaby się tylko do zastępowania Pirlo. Marc to zawodnik, który może występować na każdej pozycji w pomocy, biorąc pod uwagę jego umiejętność gry w defensywie można przypuszczać że Carlo mógłby pokusić się o wystawianie Van Bommela nawet na bokach drugiej linii.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 16:18   

Veerapan napisał/a:
Ja rozumiem ze Ambro nieudolnie zastepowal Pirlo, ale to tylko dlatego ze to nie jest jego pozycja ani jego zadania na boisku.
...i właśnie z jednej strony nieudolny i nie mający stałej pozycji przez dłuższy okres a z drugiej...10 lat w Milanie...pytanie na dziś: po co go trzymać? Co z tego że ma 239 występów w koszulce rosso-nerich jak jest "zapchajdziurą" w najlepszym tego słowa znaczeniu...

Veerapan napisał/a:
Nie mozna przekreslac tego co dla nas zrobil i jak gra na swojej nominalnej pozycji. Dla mnie Ambro to taki drugi Rino.
...ale nie ma sentymentów w profesjonalnym futbolu...Albertini miał większy wpływ od niego na grę Milanu i w pewnym momencie poszedł w odstawkę. A do Rino to jeszcze raczej mu daleko jeżeli chodzi o zaangażowanie...tak sądzę...bo Gattuso to największy człowiek od czarnej roboty (obecnie) w futbolu (lepsza wersja Makelele)...

Veerapan napisał/a:
Mysle, ze mamy kilku bardziej zbednych zawodnikow niz Ambro.
...kto?...mam na myśli tylko 2 linię...Serginho (może) Seedorf (na pewno nie)...bo Esejasa nie biorę poważnie pod uwagę jeżeli chodzi o skład...zostają na dobrą sprawę Brocchi i Vikash...

sicmaggot napisał/a:
Tak więc od strony finansowej Van Bommelowi opłaca się przejść do Milanu....Myslę że jego rola w zespole nie ograniczałaby się tylko do zastępowania Pirlo. Marc to zawodnik, który może występować na każdej pozycji w pomocy, biorąc pod uwagę jego umiejętność gry w defensywie można przypuszczać że Carlo mógłby pokusić się o wystawianie Van Bommela nawet na bokach drugiej linii.
...nie myślałem o finansach van Bommela...tylko o stronie sportowej...nie sądzę by Mark przyszedł do Milanu po to by podziwiać grę klubu z perspektywy "drewna"...a z tą zmianą na boki...raczej tylko ma szansę na lewą stronę za Seedorfa...bo raczej Carlo nie zmieni Rino...
Pozdrawiam

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 17:46   

chrissnail napisał/a:
...i właśnie z jednej strony nieudolny i nie mający stałej pozycji przez dłuższy okres a z drugiej...10 lat w Milanie...pytanie na dziś: po co go trzymać? Co z tego że ma 239 występów w koszulce rosso-nerich jak jest "zapchajdziurą" w najlepszym tego słowa znaczeniu...

Nie przeinaczaj moich slow. Nieudolnie zastepowal Pirlo. Kiedy dostaje szanse gry na normalnej pozycji ze swoimi nominalnymi zadaniami na boisku, gra bardzo dobrze i ze swoich obowiązkow wywiazuje sie swietnie.
Smieszy mnie nazywanie go "zapchajdziurą". Kim w takim razie jest Rui Costa, Costacurta, Kaladze, Inzaghi i reszta rezerwowych ? Ja wole uzyc sformuowania wartosciowy zmiennik, ty wolisz go nazwac zapchajdziura. Twoja sprawa.

chrissnail napisał/a:
ale nie ma sentymentów w profesjonalnym futbolu...Albertini miał większy wpływ od niego na grę Milanu i w pewnym momencie poszedł w odstawkę. A do Rino to jeszcze raczej mu daleko jeżeli chodzi o zaangażowanie...tak sądzę...bo Gattuso to największy człowiek od czarnej roboty (obecnie) w futbolu (lepsza wersja Makelele)...

I dlatego wlasnie jest pierwszym rezerwowym Milanu a Gattuso jest zawodnikiem podstawowym. Nie uwazam jednak znowu zeby bylo mu az tak daleko do Rino. A sentymentow nie ma w realu, w Milanie jest jedna wielka rodzina i jezeli zawodnik prezentuje sie z dobrej strony to nie sprzedaje sie go tylko dlatego ze pojawil sie ktos kogo mozna kupic.

chrissnail napisał/a:
kto?...mam na myśli tylko 2 linię...Serginho (może) Seedorf (na pewno nie)...bo Esejasa nie biorę poważnie pod uwagę jeżeli chodzi o skład...zostają na dobrą sprawę Brocchi i Vikash...

A dlaczego Esajas ? Wkoncu zabiera miejsce w kadrze jednemu zawodnikowi. Ale tak powazniej myslalem wlasnie o Serginho, Brocchim i Dhorasoo. Do Serginho dawno juz przyległo to, że wychodzi mu jeden mecz na pięć. Brocchi o ile zazwyczaj prezentuje sie solidnie, glownie w pucharze włoch bo tam zazwyczaj grywa, to do Ambro sie nie umywa. Dhorasoo natomiast ewidentnie ma jakis konflikt z Carlo. Mimo iz teraz jest niby kontuzjowany to gdy nie byl i tak nie dostawal szans od trenera. Cenie sobie umiejetnosci Vikasha ale nie ma sensu trzymac w druzynie pilkarza, ktorego w skladzie nie widzi trener.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 19:30   

Wartościowy zmiennik przez 10 lat w klubie dla mnie jest "zapchajdziurą"...mówiłem o dobrym znaczeniu tego słowa...widocznie tylko na tyle zasługuję, bo przez te ostatnie lata kilku zawdodników przyszło. Wiem, że większośc była pomocnikami ofensywnymi - być może w Milanie został "tak na wszelki wypadek" jakby był potrzebny defensywny pomocnik...nie wiem, możliwe. Jednak 10 lat w jednym klubie bez jakiegoś konkretnego miejsca i pozycji to trudno nazwać normalnym (wspomniany Gattuso jednak dał radę). Po za tym wielu zawodników już po jednym sezonie mów otwarcie, że zmienia klub bo chce grać...widocznie Ambro to pasuje...być "wartościowym zmiennikiem"...
Co do reszty to się zgodzę Veer...choć dziwi mnie odstawenie Vikasha, skoro sam Ancelotti go ściągał...możliwe, że to niestety On poleci...a miał być wartościowym zmiennikiem podobno :wink:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 20:16   

chrissnail napisał/a:
Wartościowy zmiennik przez 10 lat w klubie dla mnie jest "zapchajdziurą[...] Jednak 10 lat w jednym klubie bez jakiegoś konkretnego miejsca i pozycji to trudno nazwać normalnym

Nie zmieniaj sensu mojej wypowiedzi. Ambro wcale nie byl 10 lat zmiennikiem. Moze mala lekcja historii ;) . Po powrocie z wypozyczenia w roku 98 Ambrosini na dobre zadomowil sie w wyjsciowej jedenastce trenera Zaccheroniego. przez 3 sezony gral w pierwszej jedenastce, az do czasu feralnej kontuzji w zime roku 2001, ktora wykluczyla go z gry na rok czasu. Przez tą kontuzje sezon 2001/2002 byl dla niego stracony. Od sezonu 2002/2003 nasza pomoc skladala sie juz z Rino, Pirlo i Seedorfa a Ambro zostal zmiennikiem. Jesli mozna to tak wogole nazwac bo zwykly zmiennik nie rozgrywa 36 spotkan w sezonie 2002/2003, 32 spotkan w sezonie 2003/2004 a w tym sezonie ma ich juz 34.Przy takiej rotacji jaka stosuje Carlo nie mozna Ambrosiniego nazwac zapchajdziura nawet w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Milan to nie pierwsza 11 i rezerwa, Milan to druzyna skladajaca sie z 17-19 zawodnikow podobnej klasy. Ambro sie do nich zalicza, tyle tylko chcialem zauwazyc.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 20:56   

Poprostu twierdzę, że czas jego już się zakończył jako zawodnika aspirującego do gry w pierwszym składzie Milaniu, bo po co kupowano kolejnych graczy? Po za tym nie potrzebuję lekcji historii...nie ma ona znaczenia "na dziś"...jeżeli ktoś ma grać za zasługi no to trudno...na dzień dzisiejszy wolałbym dać szansę Vikashowi niż jemu (cóż trener myśli innaczej)...a Ambro życzę jak najlepiej...bo być 3 lata zmiennikiem to już długo...

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 23:44   

Cytat:
Galliani: Nie prowadziliśmy rozmów z Parmą na temat Gilardino
Adriano Galliani przed spotkaniem z Parmą w rozmowie z reporterem stacji Sky zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek negocjowano z Parmą pozyskanie Alberto Gilardino: ”Nigdy nie prowadziliśmy rozmów z Parmą na temat Gilardino. Jak wszyscy wiemy Parma wystawiona jest na sprzedaż i w związku z tym nie prowadzi żadnych rozmów transferowych.”

no prosze,tyle sie mowilo o tym,ze gilardino juz na 100% jest pilkarzem Milanu a tu zonk :!: niby tak samo lysy mowil przed transferem nesty,ale teraz sytuacja jest troche inna mianowicie parma nie prowadzi zadnych rozmow transferowych.

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 00:06   

beneras napisał/a:

niby tak samo lysy mowil przed transferem nesty,ale teraz sytuacja jest troche inna mianowicie parma nie prowadzi zadnych rozmow transferowych.

A dlaczego nie prowadzi żadnych rozmów transferowych :?: Nie przypuszczam aby Parma zatrzymywała swych najlepszych graczy w przypadku spadku do Serie B na co się zanosi. Zresztą Galliani już w przeszłości mówił że nie planuje transferów a w rzeczywistości sprawy wyglądały inaczej. Dla mnie ta wypowiedź to oczywiste "mydlenie oczów" :wink:

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 00:15   

" Jak wszyscy wiemy Parma wystawiona jest na sprzedaż i w związku z tym nie prowadzi żadnych rozmów transferowych.”.

nie wiem na czym to polega,ale lysy dal jasno do zrozumienia,ze poki co nie negocjuje z parma.zobaczymy co bedzie dalej.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 10:03   

Adriano Galliani już nie raz potwierdził że w sprawach transferowych potrafi i lubi blefować. Tak jest i w przypadku Gilardino. Jestem przekonany, że po zakończeniu sezonu Gila trafi na San Siro. Pamiętem jak już po fakcie podpisania kontraktu z Vikashem Dhorasoo, zapytany na tą okoliczność Galliani stwierdził z całą powagą - "Dhorasoo? Nie znam takiego zawodnika". Po czym po tygodniu przyszło oficjalne potwierdzenie z klubu, o tym że Vikash jest zawodnikiem ACM. Jak sobie dobrze przypominam to podobne zapewnienia składał Galliani gdy Lazio miało kłopoty finansowe. Wówczas padały podobne deklaracje w sprawie transferu Nesty. Jak to się skończyło wszyscy wiemy. Zresztą takie przykłady można mnożyć. To jest po prostu strategia naszego klubu w sprawach transferowych. Galliani zawsze twierdzi, że mamy wspaniałą kadrę i nie potrzebujemy wzmocnień.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 10:10   

pamietam jak dzis: dzien przed oficjalnym potwierdzeniem transferu Nesty Galliani powiedział, ze negocjacje zakonczyly sie fiaskiem :lol2: hehe, cwaniak 8)

tak wiec, ta deklaracja wlasciwie nic nie znaczy. no moze teraz przyjscie Gilardino jest troche bardziej prawdopodobne :) .

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 10:37   

Przeciez Galliani mowi prawde :) Parma od jakiegos czasu jest wystawiona na sprzedaz, a jej zawodnicy sa wycenieni. Nie ma wiec potrzeby negocjowania czegokolwiek z klubem. Wystarczy wplacic ustalona kwote i dogadac sie z Gilardino ;)

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 10:44   

hehe, no tak :) .
a jaka to kwota? wczoraj na C+ mowili cos o 20 mln ojro. prawda to?

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 10:45   

juz tuttosport jest bardziej wiarogodne niz wypowiedzi transferowe gallianiego ;)

a tak powaznie co mial powiedziec? ze staramy sie o gilardino? prasa by zaraz rozdmuchala, ze gilardino nasz, cena by podskoczyla a gdyby do transferu jakims cudem nie doszlo kibice byliby rozczarowni bo juz gilardino wydnieje w kadrach milanistow na nastepny sezon ;)

zgadzam sie ze stanem. prasa nie ma pozywki, a kibice dostali jasna zapowiedz, ze ten napastnik jest nasz :D

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 12:05   

wczoraj gilardino zdobyl u mnie duzego plusa. i to bynajmniej nie postawa na boisku - bo swoje umiejetnosci demonstruje przeciez nie od wczoraj - a postawa po za nim. zaimponowal mi wysoka kultura osobista i inteligencja w trakcie pomeczowego wywiadu na antenie raidue. pod tym wzgledem pasuje jak ulal do naszego zespolu. mysle, ze pod wzgledem wychowania/inteligencji/kultury gilardino stoi co najmniej jeden szczebelek wyzej niz chocby ibrahimovic, czy cassano.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 12:14   

jeden szczebel ? ;) to chyba roznica jak miedzy drabinką na placu zabaw a drabina strazacka ;)
Tegoroczne mercato zapowiada nam sie bardzo ciekawie. Jest szansa zachowania Crespo, mowi sie ze Gilardino jest juz niemal nasz, do tego dochodzą Jankulovski i Van Bommel. Z Jankulovskim moze byc tak ze moglby on przyjsc ewentualnie w miejsce Kaladze, gdyby ten zostal jednak wymieniony za Crespo :/ MVB moze rowniez byc tylko zmyłą, jak sie okazało Carlo znalazl swietny sposob na zalatanie dziury przy ewentualnej niedyspozycji Pirlo. Bardzo dobrze jako defensywny rozgrywajacy radzil sobie Seedorf, a Rui wrecz wzorowo.
Oczywiscie wszystkie te nazwiska to ciagle tylko spekulacje, jednak mozna tez juz dzisiaj przewidywac ze miejsca w skladzie nie zatrzyma Simic i Tomasson. Byc moze dojda do nich Brocchi, Serginho albo Dhorasoo. Tak czy siak, nie umrzemy z nudow w letnim okresie transferowym. Mam przynajmniej taka nadzieje :)

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 03, 2005 14:30   

http://www.lechsport.pl/?act=news&more=47907

alberto nie wspomnial nic o takich klubach jak man utd czy inter co by oznaczalo,ze albo oni nie sa zainteresowani transferem,albo albercik nie jest zainteresowany tymi druzynami.widac,ze real tez bardzo chce sciagnac do siebie gilardino.zobaczymy co z tego wyjdzie.pewne jest,ze ten zawodnik opusci latem parme.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2005 19:00   

Słyszałem (źródła nie pamiętam), że jednak MVB podpisał kontrakt z Barcą.
PS. Ambrosini to także były kadrowicz, wicemistrz Europy z 2000 r. Nie jest więc żadnym przeciętniakiem. Mam nadzieję, że również w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy ACM.

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 06, 2005 23:33   

Pląta się sprawa z Crespo. Ja sądze, że Milan nie zdecyduje się wyłożyć na niego gotówki i postara się sprowadzic Gilardino. Myślę że cena obu graczy jest w tej chwili podobna (może Chelsea będzie chciała nawet więcej od Parmy), no a wątpliwości nie ma chyba nikt co do tego że Alberto jest bardziej perspektywiczny. Ja mam nadzieje że we wszystko wmiesza się Juventus.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 07, 2005 09:44   

po dzisiejszej wypowiedzi Mourinho oddala sie od nas Crespo. jesli Argentynczyk nie zasili nas na stale po tym sezonie to na pewno konieczne bedzie wzmocnienie ataku (Gilardino). jesli przyszedlby Alberto to nasz atak pewnie wygladalby tak: Sheva-Gila(Inzaghi) + JDT na ławce. oczywiscie nie wiadomo jak sobie bedzie radzil Pippo po tak dlugiej kontuzji (serii kontuzji raczej..) i czy bedzie zdrowy chociaz przez polowe sezonu... jednak wierze, ze jeszcze nam sie na cos przyda.

jest jeszcze druga opcja: jesli zakontraktujemy I Crespo I Gilardino. ale wtedy nie widzialbym juz miejsca na Pippo (nie lubi siedziec na lawce tak jak JDT, ma duzy kontrakt jak na 4 napastnika, itd).

czyli albo: Sheva, Gilardino, Pippo +JDT
albo: Sheva, Gilardino, Crespo + JDT
obie dobre moim zdaniem :)

mysle, ze najgorzej byloby dla nas jesli nie udaloby sie pozyskac Gilardino. sadze, ze to powinien byc nasz priorytet tegorocznego mercato.

TomkuW - jakie jest zrodlo wypowiedzie Mourinho na stronce?

EDIT: pomyslu wymiany Shevy na Crespo jest tak niedorzeczny, ze nawet go nie skomentuje :P

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Maj 07, 2005 13:45   

Stan, ta wypowiedz znalazla sie na wielu serwisach ;) ja ja znalazlem na stronie LGdS.

Jesli chodzi o Gilardino, to podobno Milan w styczniu zaplacil za niego pierwsza rate, a w lipcu zawodnik stawi sie w Milanello. Gila wykluczyl przeprowadzke do Madrytu, bo chce grac we Wloszech, wiec zostaje tylko Milan. Juventus niby cos kombinuje, ale to raczej tylko podbijanie ceny. Gilardino byli zainteresowani latem, ale transfer Ibrahimovica zakonczyl te sprawe. Poza tym teraz nasza kolej na zakup napastnika ;) Inter odkupil Adriano, Juve Zlatana, a teraz my wezmiemy Gilardino ;)
Odejscie Tomassona wydaje sie byc przesadzone. Do tego dochodzi sprawa Crespo. Mourinho prawdopodobnie stara sie podbic cene. Wydaje mi sie, ze Argentynczyk pozegna sie z Milanem. Tymbardziej, ze znow wraca sprawa... Tottiego ;) Zrodla zblizone do rzymskiego klubu donosza, ze Totti ma juz serdecznie dosc gry w stolicy, co widac w jego zachowaniu na boisku. Ponoc decydujace znaczenie mialo miec to, ze podczas pucharowego meczu ze Siena kibice obrzucili kapitana Romy butelkami. Podobno Totti ma tez podpisane wstepne porozumienie z Milanem, ktore mowi, ze jesli opusci Rome i nie wyjedzie z Wloch, to przejdzie wlasnie do ACM. Wiem, ze ten temat powraca od paru lat. W zeszlym roku ponoc kluby byly juz dogadane, ale Totti zaczal pluc i Milan sie wycofal. Jednak Berlusconi nie zrezygnowal z kapitana Romy. A atmosfere podgrzal sam Totti, ktory niedawno kupil dom w Mediolanie... (podobno transfer ma byc ogloszony po meczu ostatniej kolejki w Udine, ale ciiii :wink: )
No i wciaz nie wiadomo co z Pippo...
Z kolei Barcelona jest ponoc zaniepokojona faktem, ze Van Bommel spotkal sie z dzialaczami Milanu po meczu w Eindhoven...

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 07, 2005 14:59   

Totti to swietny pilkarz, tylko gdzie mialby grac? za Kake? :| nie sadze. a jesli przyjdzie Gila to choinka tez grac nie bedziemy (Shevy na lawce Alberto nie posadzi :P ). ale faktem jest, ze nazwisko kapitana Romy juz od dawna jest laczone z Milanem, moze faktycznie cos w tym jest..

btw: czemu odejscie Tomassona jest przesądzone? zdaje sie, ze w tym sezonie przedluzano z nim kontrakt do 2009 roku..

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Maj 07, 2005 16:06   

Owszem, przedluzano. Ale nikt sie wtedy nie spodziewal, ze Dunczyk bedzie gral padake przez caly sezon.
A Totti? No nie wiem. Carlo na pewno by cos wymyslil. Biedny Seedorf... :P

dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Maj 07, 2005 18:03   

przypuszczam, ze tak jak w romie gralby w ataku, a nie na pozycji kaki (do ktorej moim zdaniem jest bardziej predysponowany). wpierw jednak totti musi zostac pilkarzem milanu - bylby to pewnie niemaly wydatek, rzedu 30mln euro, z drugiej strony co nieco w tym sezonie dzieki awansowi do finalu LM zarobilismy i interes sie kreci :-D nie zapominajmy jednak, ze duzo bardziej prawdopodobny jest transfer gilardino, a przeciez i on nie przyjdzie za worek ziemniakow.

podsumowujac: nie uwierze, dopoki nie zobacze (tottiego w koszulce milanu). najchetniej to niech ten pan pozostanie jednak w romie. nie pasuje moim zdaniem do naszego zespolu. kopac pilke potrafi, ale juz jego cechy charakteru i inteligencja nie powalaja na kolana... z drugiej strony moze mediolanskie powietrze dobrze by mu zrobilo... nigdy nie mow nigdy.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 07, 2005 18:06   ?

moze ja jestem jakis dziwny, ale zawsze sadzilem, ze Totti to typowy trequartista (gra w klubie ZA Cassano i Montellą, czyz nie?). tak jak Kaka'.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi