ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 14)
Autor Wiadomość
pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 20:24   

beneras napisał/a:
wielu forumowiczow mowi ze Milan nie powinien kupowac torresa poniewaz poprzedni hiszpanski talent sie u nas nie sprawdzil.mowa o jose marim,ktory byl powszechnie uwazany za wielki talent.

No widzisz beneras jak Ty mało wiesz. Wielu forumowiczom nie chodzi o Jose Mari tylko o hiszpan i im podobnych w Serie A. A zaliczają się do nich tacy zawodnicy jak: Jose Mari, Javi Moreno, Mendieta czy wychowani w hiszpańskich warnukach Rivaldo i Coloccini.
Jeżeli mam do wyboru kolejnego Hiszpana i Włocha, który w półtora sezonu strzelił w przeciętnym zespole 36 goli w Serie A to wybacz, ale dla mnie wybór jest prosty.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 21:34   

javi moreno to byl gosc :lol2: przepraszam bardzo,ale jego tez uwazasz za zmarnowany talent ? koles,ktory do 26 roku zycia gral w rezerwach swoich klubow ma byc wielkim (zmarnowanym) talentem ?do dzis sie zastanawiam jakim cudem strzelil 22 gole w barwach alaves.jego jedyna zaleta byla gra glowa :/ nic wiecej.typowy 1sezonowiec.

mendiety byla dobrym graczem,ale pokazywal pelnie swoich umiejetnosci tylko w taktyce cupera.odszedl do lazio,tam gral padake,wrocil na sezon do hiszpanii(barcelona) i tam tez gral slabiutko.teraz kopie sobie pilke w Middlesbrough :)

podajesz przyklad rivaldo i masz racje.a co z redondo(bynajmniej nie chodzi o kontuzje) ?on tez byl jak to ladnie nazwales "wychowany w hiszpanskich warunkach",a jak mial okazje do gra do spisywal sie bez zarzutu.

[ Dodano: Pon Lut 21, 2005 9:47 pm ]
pionka napisał/a:
Wielu forumowiczom nie chodzi o Jose Mari tylko o hiszpan i im podobnych w Serie A. A zaliczają się do nich tacy zawodnicy jak: Jose Mari, Javi Moreno, Mendieta czy wychowani w hiszpańskich warnukach Rivaldo i Coloccini.

nie chcialo mi sie szukac,pewnie jest tego wiecej ale mam tu 2 wypowiedzi(ale za to kogo :!: ):

-Fakt jest utalentowany, ale Jose Mari tez byl.(nalim-szef szefow)

-Torres to bez watpienia wielki talent. Podobnie jednak bylo z Jose Mari(...)Obawiam sie, ze przygoda Torresa z Milanem moglaby sie skonczyc podobnie. (baker-milanista z klasa)

javi moreno to byl cienias,jose mari mial pojecie o pilce(ale nie mowcie ze byl jakis wielce utalentowany),ale torres bije ich na glowe.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 22:30   

beneras napisał/a:
przepraszam bardzo,ale jego tez uwazasz za zmarnowany talent ?

A kto pisał o talencie? Sam żeś się uczepił tego słowa. Ja pisałem o hiszpanach.

beneras napisał/a:
javi moreno to byl cienias,jose mari mial pojecie o pilce(ale nie mowcie ze byl jakis wielce utalentowany),ale torres bije ich na glowe.

A Torresa na głowę bije Gilardino. Więcej w tym głupim temacie pisał nie będę ;) Kropka!

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 22:58   

beneras napisał/a:
nie chcialo mi sie szukac,pewnie jest tego wiecej ale mam tu 2 wypowiedzi(ale za to kogo :!: ):

-Fakt jest utalentowany, ale Jose Mari tez byl.(nalim-szef szefow)

Jose Mari to pierwszy z brzegu a jednoczesnie najlepszy przyklad. Co do utalentowanych mlodych zawodnikow to utalentowanych niespelnionych talentow jest na peczki. Narazie Torres jest gwiazda w srednim klubie, nic nie osiagnal.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 16:00   

sheva tez byl gwiazda w srednim klubie,teraz jest gwiazda w najlepszym klubie :wink:

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 16:47   

Klub, który dochodzi do półfinału LM i gra w niej z powodzeniem co sezon jest średni.. :/

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 17:03   

masz racje pionka, Dynamo to wielki klub, istny gigant i hegemon w europejskiej pilce.
atletico przy tym molochu to marny robak.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 17:10   

Porównując Dynamo z 98 - 99 roku (bo wtedy Andrij się wybił) do Atletico z dnia dzisiejszego (niedawny awans do pierwszej ligi :lol: ) mogę z lekkością stwierdzić, że klub z Kijowa właśnie takim gigantem był. Nie każdy ogrywa jak chce Real i Barcelone na ich stadionach ;-)

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 19:10   

torres ogral ostatnio barce,zobaczymy jak bedzie z realem :)

dobra koniec tej dyskusji,wracamy do transferow :!:

az 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 18:54   

Na planetfootball.com pojawila sie informacja, ze Gilardino juz jest nasz :) I bardzo dobrze. Kogos takiego nam trzeba. Sheva - Gilardino atak marzen. Chociaz Crespo strzelajac bramke na Old Trafford wiele zyskal w moich oczach :)

http://skysports.planetfo...o&channel=Italy

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 03, 2005 17:51   

dzis na onecie napisali, ze milan znalazl nastepce... Didy

Cytat:
W przyszłości między słupkami bramki 'Rossonerich' ma stanąć 21-letni Argentyńczyk Barbosa z zespołu Banfield. Barbosa ma europejski paszport, więc nie będzie zbyt wielu problemów z jego pozyskaniem. Teraz Milan spróbuje kupić Barbosę i wypożyczyć go do jednego z klubów Serie A, by tam zyskał doświadczenie.

i dalej

Cytat:
Tymczasem trzeci bramkarz Milanu, Valerio Fiori odnowił swoją umowę z klubem na kolejny rok, natomiast przyszłość Abbiatiego leży niemal na pewno w Palermo lub Sampdorii Genua.

w tym calym zamieszniu szkoda mi troche Abbiatiego.
To swietny fachowiec, ale chyba nie jest mu dane wiecznie siedziec na lawce :( bo jak narazie pozycja didy jest niezagrozona.

Ogolnie, jezeli to prawda (ten tekst moge dodawac do kazdego swojego posta :> ) to ciesze sie, ze Milan zaczyna powoli 'wychowywac' mlode pokolenie, a jak wiadomo bramkarzy swiatowej klasy mamy jak na lekarstwo.

Ciekawe tylko, czy Barbosa bedzie w stanie bronic na dobrym poziomie w razie kontuzji (odpukac) Didy, bo w przypadku odejscia Abbiatiego zostanie numerem 2 w ACM
It's understood

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 03, 2005 17:58   

inv kogo jak kogo ale ciebie nie podejrzewalem o to ze tak latwo wierzysz portalom typu onet.pl
Moim zdaniem caly news to kolejny wymysl ludzi z bujna wyobraznia.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 03, 2005 18:07   

Veer :) nie widze tam napisu sports.it czy "As" wiec moge uwazac informacje za godna spekulacji - ot co ;)

zreszta moze to byc ciekawe pole do zastanowienia sie nad przyszloscia naszych bramkarzy, a news ten proponuje potraktowac z lekkim przymrozeniem oka, chociaz....

argumentacja przyjeta?:)
It's understood

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 03, 2005 19:20   

Veerapan, ten temat stworzony jest do takich plotek jako że, acmilan.pl nie zamieszcza spekulacji dziennikarskich na temat transferow milanu (a szkoda, i tak kazdy rozsadny czlowiek potrafi ocenic wiarygodnosc takiego newsa).

moim zdaniem, nawet najwieksza plotka jest warta umieszczenia na forum, to zawsze okazja, zeby wypowiedziec sie/podyskutowac na temat jakiegos pilkarza czy tez skomentowac pomysl jakiegos dziennikarza z bujna wyobraznia :)

a, ze inv w to uwierzyl to nie nie dam wiary :P ;)

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

pako 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 03, 2005 22:58   

Czytam co napisaliscie i zastanawiam sie co jest grane. :?: :?:

Antonioli przedłużył dzisiaj o rok umowe z Sampdoria. Mówiło sie że on w razie transferu zastąpi Abbiatniego w Milanie aaa Christian miał iść właśnie do Sampdori, teraz jeden przedłużył umowe i mówi sie już że Milan pozyska młodego Barboso a Abbiati pójdzie do Palermo (które szykuje sie na puchary). W razie transferu Abbiatego to i tak nie ma sensu bo ten młody na zostać niby wypożyczony by sie ogrywac w serie a to kto bedzie nr. 2 bramce rossoneri :?: Może są jakieś przymierki ale to tylko można kupić i wypożyczyć ale w takim wypadku Abbiati musi zostac w Milanie :!: :nono:

Co do młodego Argentyńczyka to go sprawdziałem :P - nazywa sie BARBOSA, Mariano Damián - urodził sie 27/07/84 ma 1,86 wzrostu i waży 72 kg. Rozegrał w tym sezonie ok. 1200 minut teraz tam chyba jest ta cała liga zamkniecia i to różnie jest z meczami Club Atletico Banfield

Tu są jego dane z tam tego sezonu i zdjecie
:D [img]http://www.clubabanfield.com.ar/Plantel2003-2004/barbosa.htm[/img]

Tu jest link do tego sezonu on jest pierwszy od lewej w bramkarzach [img]http://www.clubabanfield.com.ar/Plantel2004-2005.htm[/img]

A co ciekawe Marek Jankulovski coraz odważniej sie wypowieda o transfere do Milanu. Pomoć wczoraj Czeci zrobi gdziej fotomontarz Marka w trykocie rossonerich i śmieli sie że jego "6" zostnie na pamietke w Udine bo w Milanie zastrzeżona :D ..........

"""Skrzydłowy Udinese, Marek Jankulovski potwierdza, że jest bardzo blisko transferu do Milanu. Czech nie ukrywa, iż jest prawie pewien, że w przyszłym sezonie założy czerwono-czarną koszulkę.

Piłkarz na łamach jednej z włoskich gazet nie owija w bawełnę i mówi nawet ile będzie mógł zarobić w zespole z Mediolanu. Podobno podpisze 4-letni kontrakt, a jego roczne wynagrodzenie będzie wynosiło ok. miliona euro.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł grać w Milanie. Przejście do jednego z największych zespołów na świecie, jest jak sen” – mówi.

Jankulovski niespodziewanie dodał też, że latem dostał najlepszą ofertę – od CSKA Moskwa! „Moim zamiarem było jednak zawsze pozostać we Włoszech” – dodaje. "" -- Lechsport.pl

Szymon_W 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 04, 2005 08:43   

Tomasson może zostanie zastopiony ale wątpie w to że gorszym zawodnikiem bo to by musiała być klasa Milana Barosa

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Mar 04, 2005 14:04   Tommason...nie

Szymon_W dzwi mnie trochę kolejna obrona Tommassona. Ten sezon ma wyjątkowo (albo dziwnie) słaby, bo gdyby tak nie był po co sporowadzano by Crespo. Oczywiście miała na to wpływ kontuzja Inzaghiego ale na dobrą sprawę Tomasson nie pokazał czegoś wielkiego w tym sezonie. Nie wiem jak długo odpowiadać mu będzie rola zapchajdziury w Milanie. Jeżeli odejdzie z Milanu (wreszcie) to na jego miejsce powinien przyjść jakiś włoch...może jednak Girardinho lub Iaquinta (choć ten ma jednak małe szanse). Napewno niech to nie będzie czasem wspomniany Milan Baros bo po tym co pokazuje w ostatnich meczach to lepiej żeby zdala od Milanu się trzymał (chociaż...może polubi ławkę ...jak Tomasson).

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Mar 15, 2005 12:00   

Ostatnio u nas na forum toczyla sie dyskusja na temat: Torres czy Gilardino. Na ten sam temat wymieniaja poglady kibice takze na innych forach. Na DevilsManii znalazlem filmik porownujacy obu napastnikow. Niektore bramki sa slabej jakosci ale ogolnie da sie ogladac. Film zajmuje 70MB i trwa 5 min i 2 sekundy. Z doswiadczenia wiem, ze filmiki z tego serwera znikaja dosc szybko, wiec jezeli ktos jest zainteresowany sciagnieciem to radze nie zwlekac ;) . Milego ogladania. Pozdrawiam.
Torres vs Gilardino
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 15, 2005 20:38   

czy po obejrzeniu tego filmiku ktos ma jeszcze jakies watpliwosci :D :wink: ?

torres i gilardino to 2 rozne typy napastnikow.hiszpan jest graczem lepszym technicznie,nikonwencjonalnym,wloch to typowy sep pola karnego,ktory dodatkowo potrafi popisac sie niekonwencjonalnym zagraniem.obaj sa swietnymi napastnikami,niezaleznie ktory przyjdzie i tak podniesie poziom naszego ataku :) a tak poza tym to przyjscie jednego nie przekresla transferu drugiego.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 15, 2005 21:05   

Wątpliwości? A czego mają dotyczyć te wątpliwości?
Na filmiku podanym przez bakera 95% bramek strzelonych przez Torresa wygląda tak samo. Wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela silnie po długim rogu. Jego bramki są w 1/3 zasługą podających, w 1/3 zasługą słabych obrońców, którzy go kryją a w 1/3 jego nosowi strzeleckiemu.
Ja nadal twierdze, że wśród włoskich obrońców Torres by zginął. Gilardino między nimi gra i radzi sobie świetnie. Nawet mimo tego, że ma słabych partnerów w zespole.

beneras napisał/a:
a tak poza tym to przyjscie jednego nie przekresla transferu drugiego.

I będą grali w pięciu albo sześciu :-D

badzio 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 16, 2005 12:53   

pionka napisał/a:

taa... w pieciu :D . inzaghi bedzie rozgrywajacym, a na skrzydle bedzie szalal tomasson :wink: .
a tak na powaznie to jesli obaj (gilardino, torres) mieliby przyjsc do milanu, to najpierw musialby odejsc inzaghi lub tomasson, ale i tak napewno milan nie kupilby dwoch napastnikow naraz.
poza tym jesli np. gilardino milaby przyjsc latem, to jaka mamy pewnosc, ze torres zima bedzie znajdowal sie jeszcze w takiej dyspozycji jakiej jest teraz.

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 16, 2005 13:32   

pionka napisał/a:
w 1/3 zasługą słabych obrońców, którzy go kryją.

ciekawi mnie czemu gilardino nie strzelil gola sevilli :roll: ale pewnie znajac zycie kryl go jakis super obronca :lol:

i jeszcze nie wiem jakim cudem torres strzelil gola wlochom :roll: przeciez to tacy super obroncy...Aaa ! juz wiem,to pewnie zasluga w 1/3 podających :lol: .

pionka napisał/a:
Jego bramki są w 1/3 zasługą podających, w 1/3 zasługą słabych obrońców, którzy go kryją a w 1/3 jego nosowi strzeleckiemu.

za tego posta bede na ciebie glosowal jako "forumowicz roku" ;) jak bedziesz mial czas to przedstaw tez taki opis gilardino(zgaduje ze 1/3 drybling,1/3 technika,1/3 blyskotliwosc).

pionka napisał/a:

:roll:

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 16, 2005 13:55   

beneras napisał/a:
pionka napisał/a:
w 1/3 zasługą słabych obrońców, którzy go kryją.

ciekawi mnie czemu gilardino nie strzelil gola sevilli :roll: ale pewnie znajac zycie kryl go jakis super obronca :lol:

Pewnie dlatego, że gra w bardzo słabym zespole, który broni się przed spadkiem z Serie A. A piłka nożna to gra zespołowa. Strzelać bramki po podaniu prostopadłym w sytuacji sam na sam z bramkarzem to nawet Rasiak umie.. no może przesadzam, ale Tomasson już prędzej.

beneras napisał/a:
i jeszcze nie wiem jakim cudem torres strzelil gola wlochom :roll:

Jak to jak? Tak jak potrafi najlepiej. Dostał podanie na czysto i walnął na pałe po długim rogu :]

beneras napisał/a:
jak bedziesz mial czas to przedstaw tez taki opis gilardino(zgaduje ze 1/3 drybling,1/3 technika,1/3 blyskotliwosc).

No ładnie to ująłeś. Ja bym jeszcze dodał umiejętność przyjęcia piłki z obrońcą na plecach i urwanie się spod jego krycia ;)

beneras napisał/a:
pionka napisał/a:

:roll:

Coś wyjaśnić? ;)

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 16, 2005 14:15   

pionka napisał/a:
Pewnie dlatego, że gra w bardzo słabym zespole, który broni się przed spadkiem z Serie A. A piłka nożna to gra zespołowa. Strzelać bramki po podaniu prostopadłym w sytuacji sam na sam z bramkarzem to nawet Rasiak umie.. no może przesadzam, ale Tomasson już prędzej.

nie zapominaj ze wloska marka jest najlepsza :] .

pionka napisał/a:
Jak to jak? Tak jak potrafi najlepiej. Dostał podanie na czysto i walnął na pałe po długim rogu :]

a gdyby tak strzelil gilardino to bys sie zachwycal ze pieknie przymierzyl :] :wink: .

pionka napisał/a:
Coś wyjaśnić? ;)

liczyles z crespo :] ?

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 16, 2005 14:19   

Nie zachwycam się bramkami Gilardinio. Stwierdzam tylko, że jest lepszy.

W pięciu albo w sześciu = bez Crespo albo z Crespo.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi