ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bankructwo klubów Serie A (?)
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 18:37   Bankructwo klubów Serie A (?)

Ponad połowie klubów piłkarskich grających we włoskiej Serie A grozi odebranie licencji z powodu zadłużenia - poinformował włoski miesięcznik ekonomiczny Sole 24 Ore.

Na liście zespołów zagrożonych utratą licencji UEFA są m.in. AS Roma, Lazio, Parma, AC Milan i Inter Mediolan. W najtrudniejszej sytuacji jest Lazio, który to klub przed ogłoszeniem upadłości uratowali wierzyciele, zgadzając się rozłożyć na 23 lata spłatę ponad 140 mln euro długu.

Na kwotę 97,9 mln euro zadłużony jest Inter Mediolan. W klubie został opracowany program naprawczy, który jednak nie został zaakceptowany przez wierzycieli.

/za onet.pl/

Jestem ciekawy na ile zadłużony jest Milan. Może ma ktoś z Was dostęp do tego miesięcznika? Osobiście nie wierzę w mozliwość odebrania licencji. Choć wiemy że fama bankructwa (czy też problemów finansowych) ciągnie się już od pewnego czasu.

MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 18:47   

Ja czytałem to samo na ligamistrzów.pl ale tam nie było napisane ile Milan jest zadłużony, aczkolwiek jestem tym nieco zaniepokojony. :?

adam012 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 19:33   

No co wy ja w to nie wierze!! ktos plote puscil albo te pismo ma jakies lewe wtyki!! Czym mialby Milan miec to zadluzenie?? wysokimi kotraktami? przeciesz ostatnimi czasy duzo wygrywaja, nie kupuja zawodnikow (tylko za free biora), maja sponsora dobrego, duzo kibicow pojawia sie na meczach no i jeszcze Silvio jest jak co!! no nie ma szans zeby Milan byl zadluzony ja w to nie wierze!!

AC.JACK 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 20:29   

Te zadłuzenia nie nalezy brac na serio .. niby real czy barca jest zadłuzona na 300 milionów dolców i co z tego... kupuja najlepszych i sie ciesza :) Nie wierze ze Berlusconi zadłuzylby Milan.. Kto jak kto ale pod parasolem premiera nie zejdziemy na bankruta... Inter pod wodza Morattiego kto wie ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 09:39   

Fajnie jakby wypowiedział się w tym temacie ktos kompetentny i doinformowany.
Trochę niepokojące to newsy. Lepiej, żeby nie było to rzeczywiste zadłużenie...

ppiekut 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 20:06   

Jak dla mnie to te wszystkie pogłoski o bankructwie to zwykła ŚCIEMA!!!
to dziwne ale jeden ranking zaprzecza drugiemu... przeciez w rankingu najbogatszych klubów Milan jest chyba 3 czy tam 2 :)
PS: WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW!!! :D

Snake
Milanista

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:10   

Wiem, że może temat trochę się już zestarzał, ale mylicie pojęcia. Zadłużenie to nie to samo, co posiadanie wielu niespłaconych pożyczek. Rozmawiałem na ten temat z wujkiem, który naprawdę może byc uznawany za wyrocznię w tych sprawach. Nie chodzi o to, na jak dużo klub jest zadłużony, a o to, czy jest w stanie spłatę długu wpisac w coroczny budżet. Np: zakładając, że Milan jest zadłużony na te 80 mln. Euro, to czy jest w stanie wpisac w coroczny budżet wydatek 10 mln. ojro na spłatę.
W tym momencie dług Milanu, jak i większości innych klubów Włoskich jest już o wiele mniejszy, ze względu na ich politykę transferową i płacową. Aczkolwiek niektórzy kibice nie zdają sobie sprawy, jak wielkie było zagrożenie, że czołowe kluby Włoch zostaną zdegradowane a nawet rozwiązane.
Kilka lat temu ten problem dotknął zespoły Hiszpanii. Nawet potężny dziś Real był na skraju bankructwa, tak jak Barcelona (ta nadal odczuwa tego skutki).
Jeszcze wcześniej to samo działo się e Niemczech.
Podejrzewam, że niedługo taka sama sytuacja dosięgnie kluby z Anglii, ze względu na ich rozrzutnośc i politykę płacową.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Paź 03, 2007 08:35   

Co do klubów angielskich to bardzo wątpię.
Wpływy z biletów oraz wpływy od federacji są zyskami stałymi. Zobacz ile kluby dostają od nich pieniędzy.
Wystarczy, że klub utrzyma siew pierwszej lidze i już może liczyc na ogromny zastrzyk gotówki każdego roku.
Przy odpowiednim zaciśnięciu pasa da się prztrwał słąbszy okres.

We Włoszech jest nieco inaczej. Ale sprawa się zmieniła trochę po zmianie sposobu dzielenia pieniędzy za prawa do transmisji. Małe kluby zyskały, duże straciły.
Włoskie kluby trzymają jakoś finanse (przy tak wielkich podatkach) bo mają najwydajniejszą politykę płacową oraz często bogatych sponsorów (patrz: Milan czy Inter).

nAzGuL22 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 04, 2007 18:32   

Dobra, tylko kwestia sposnsorów nie ma aż takiego znaczenia, jakby nie było większość klubów włoskich jest na sporym minusie, i nie mówie o tym że nie majakasy, bo tej ejst w brud, ale z tego kasa jest odprowadzana na płace, utrzymanie ośrodkó treningowych i innych pierdół, do teog trzeba spłacaćzadłużenie. Wcale nieprzypadkowo zazwyczaj przy raportach finansów jest naklreślane że kluby włoskie w przekrtoju całego sezaonu były stratne, lub miały niewielki zysk. Nie wie m czy dobrze pamietam ale po poprzednim sezonie milan był na plusie zaledwie parę milionów ojro ( mogę isęmylić) , nie inaczej było z innymi klubami. One wciąż sązadłużone ale póki co jakośto spłacają. Zauważcie że w ostatnich latach milan był skapy, każdy banknot, tudzież monetę pieszczą zanim ją wydają na jakiśtransfer, z prostego powodu, gdyby wydawali wiecej kasy niż mogą to długo by nie pociągnęli a tak to dopinają budżet na tyle, aby z sezonu na sezon nie mieć większych problemów z finansami.

W barcelonie jest podobnie ( zresztą wciażsązadłużeni na ok 200mln euro) ale z roku na rok dług maleje , zwiększają się zyski. Tak na dobrą sprawę cały bum z długami jest spowodowany wejściem prawa bosmana i przełomu wieków, kiedy kluby po prostu szastały pieniędzmi, teraz sątego skutki. Z czasem te skutki zmaleją i kluby wyjdą na prawdziwąprostą.

A co do premiership aktualnie wszystko opiera sietam na możnych sponsorach, dlatego kluby nie są w długach, plus na sprzedaży praw telewizyjnych. Ale przykłądowo, wda/trzy lata temu west ham rozpaczliwie bronił się przed spadkiem z prostego pwodu, za gręw premiership mieli zagwarantowane 20 mln euro, co byl,o lwia częścią ich budżetu, po spadku klub praktycznie stoczyłby siean dno bo nie mieliby zwyczajnie skad wziąśćkasy. Premiership jest aktualnie najbardziej opłacalną ligą i najlepszym towarem na rynku, dlatego odstaje finansowo od reszty europy, ale pomimo tego połowa klubów premiership jest również zadłużona .

Odpowiedz do tematu