ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jose Mourinho
Autor Wiadomość
MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 12:52   Jose Mourinho

Chyba jeszcze temat menedżera Chelsea nie był rozpatrywany. W związku z ostatnimi "wybrykami" Mourinho postanowiłęm założyć ten temat aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie o nim. Zgadzamy się wszyscy (chyba ;-) ) że jest to bardzo dobry strateg i umie dobrze wykorzystać potencjał zespołu ale poza tym według mnie jest chamem i próbuje zwracać na siebię uwage przez swoje skandaliczne zachowanie (najpierw niesłuszne zarzuty pod adresem Friska - wiemy jak się to skończyło, a potem gest pod adresem kibiców Bayernu - wiemy o jaki chodzi :wink: ) z powodu jego zachowania wizerunek klubu w oczach innych spada (myślę, że Romek A. powinien nad tym pomyśleć ;-) ) ale obecnie Mourinho może się stać najlepiej opłacanym trenerem na świecie. Przedstawiam sytuację, który świadczy o tym jaki jest Józef M. Całe zajście zapoczątkował były znakomity trener Bayernu Monachium Otmar Hitzfield, który w czasie jednego z wywiadów, powiedział, że Mourinho jest co prawda znakomitym trenerem, jednakże przy tym prezentuję dużą arogancję i zadufanie w sobie.
W odpowiedzi na to Mourinho powiedział:
"W mojej opinii rzesza świetnych trenerów i managerów mogłaby pracować, a niestety tego nie robią. Są zdolni, posiadają wielkie umiejętności, budzą respekt i szacunek piłkarzy, a jednak cos sprawie że im się nie chce. To zwykłe pasożyty! Do pracy leniuchy!A jeśli nie chce się wam pracować, to odczepcie się od mojej pracy" - zakończył Mourinho
Bez komentarza :-|

Mati_91 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 16, 2005 11:25   

Moim zdaniem trenerowi Mourinho odbila woda sodowa czy cos takiego! Wygral Lm z Porto od razu poszedl do Chelsea i tam zachowuje sie co najmniej skandalicznie.Ja osobiscie nie lubie ludzi przy okazji trenerow takiego typu.Nie wiem jak wy ale to jest moje zdanie.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 18, 2005 21:30   

Doceniam umiejętności i osiągnięcia, ale nie znam trenera bardziej aroganckiego od Portugalczyka. Szkoda, że się tak rozbestwił. Oby kiedyś spokorniał.

Hagi 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 18:54   

Pewność siebie, talent, warsztat i pieniadze na zawołanie.
Poza tym jak wyzej: arogancja.
Mam nadzieje, ze zostanie sprowadzony na ziemie po finale LM

crimer 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 12:05   

krotko mowiac murinio to pajac.

Krotko mowiac - papa
Moderator

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 16:50   

Spore wrażenie zrobiło na mnie zachowanie Portugalczyka po meczu z Liverpoolem. Mourinho zszedł na murawę i pogratulował każdemu z piłkarzy The Reds. Po prostu wielka klasa. Zauważyłem, że ostatnio trener Chelsea troszkę się uspokoił i spokorniał.

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 17:03   

nie wydaje mi sie, mourinho ma po prostu w zwyczaju dziekowanie po meczu pilkarzom obu zepsolow. zreszta na pomeczowej konferencji prasowej po raz kolejny udowodnil swoja "klase" kilkoma wypowiedziamy w swoim stylu.

MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 17:37   

dezali napisał/a:
zreszta na pomeczowej konferencji prasowej po raz kolejny udowodnil swoja "klase" kilkoma wypowiedziamy w swoim stylu.

Dokładnie. Jak zwykle pojechał na wszystkich od sędziego na kibicach kończąc. Zaniedługo będzie oskarzał tych co podają piłki zza linii. Totalny brak klasy ("Oczywiście Chelsea jest najlepsze" rzekł Mourinho)

acmilanka 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 18:22   

Mam mieszane uczucia wobec Mourinho :? . Z jednej strony jest znakomitym trenerem. Sukcesy z FC Porto (Puchar UEFA, wygrana w Lidze Mistrzow i mistrzostwo Portugalii) oraz teraz z Chelsea swiadcza same za siebie. Z drugiej strony dobry trener tez powinien sie umiec zachowac honorowo, bo swoim zachowaniem pracuje na caly wizerunek druzyny. Nie podoba mi sie to jak po kazdej porazce Chelsea od razu wymysla teorie spiskowe - a to sedzia podjal jakies niesluszne decyzje, a to trener przeciwnikow kombinowal z arbitrem ;-) Poza tym rozumiem, ze uwaza zespol prowadzony przez siebie za najlepszy, ale to nie znaczy, ze musi to od razu tak podkreslac i nie doceniac gry innych druzyn.

Z pewnoscia jednak Jose Mourinho ma poczucie humoru. Wymiana Crespo za Shevchenke :lol: Na co my jeszcze w ogole czekamy :lol:
Eyes of a tragedy

Dolnoślązak 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 18, 2005 13:33   

Jest dobrym trenerem, będąc jednocześnie dobrym menedżerem. Niestety, daleko mu do typu angielskiego dżentelmena, a nawet przyjaznego Portugalczyka. Ten pan mówi to co myśli, a że czasem miewa myśli szalone...Hmm. Przypomina mi Andrieja Urlepa i jego opinie o sędziach :wink:

Dae 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 21, 2005 18:50   

Uwielbiam jego wyraz twarzy. Wieczny głaz. Po zdobyciu LM z Porto jego reakcja na długo zapadnie mi w pamięć, a ściślej totalny brak reakcji. Menadżerem jest świetnym o czym mogą świadczyć jego sukcesy. Ale nie znoszę jego prowokujących wypowiedzi na konferencjach pomeczowych. :evil:

Airwolf 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 22, 2005 20:05   

Moją opinię o Mourinho streścić mogę w 3 zdaniach:

:arrow: Jeden z najwybitniejszych trenerów świata. Byle kto nie zdobyłby z Porto obu europejskich pucharów w 2 lata
:arrow: Człowiek o zdającej się nie mieć granic pewności siebie i pysze, przechodzącej wręcz w arogancję. Mourinho to po prostu taki typ człowieka, który nigdy nie traci wiary we własną wielkość, a do tego mówi co myśli.
:arrow: Jak to wcześniej zauwazył Dae - kamienna twarz. Chciałbym umieć patrzeć tak, jak Mourinho.

Mati_1906 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 01, 2011 23:30   

CHCIAŁBYM BY NIGDY NIE POPROWADZIŁ MILANU. ciekawe ze przyjazni sie z innymi trenerami tylko jesli z nimi wygrywa.
dołączył kolejny;
"Relacja obecnego trenera Chelsea ze szkoleniowcem Realu jest zimna, wręcz nie istnieje, chociaż obaj panowie pracowali ze sobą w latach 2002-2009."
czy wiąze się to z tym? Villas-Boas zaczął odnosić sukcesy: uratował przed spadkiem Académicę, a następnie zdobył triplete z Porto. Po wygraniu Ligi Europy stwierdził, że jego inspiracją był Guardiola. Na prezentacji w Chelsea na pytanie o Mourinho odpowiedział: "Futbol to nie jest show jednego człowieka, to coś związanego z grupą, ja jestem 'The Group One'".
gdyby Max nie był taki zajebisty to jego chciałbym na trenera milanu.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 02, 2011 08:40   

Uważaj na słownictwo. Wulgaryzmy nie są tu tolerowane.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 08:46   

PrzM, nigdzie w poście Matiego nie ma wulgaryzmu, już o tym pisaliśmy w innym temacie. W innym temacie jak się pojawił to poszła karteczka więc spokojnie, forumowa władza pilnuje interesu ;) więc proszę o jedno, nie zwracaj uwagi ludziom że stosują wulgaryzmy gdy napisali "zajebisty", słowo wywodzące się z wulgaryzmu ale nim niebędące ;)

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 09:16   

bajer napisał/a:
PrzM, nigdzie w poście Matiego nie ma wulgaryzmu, już o tym pisaliśmy w innym temacie. W innym temacie jak się pojawił to poszła karteczka więc spokojnie, forumowa władza pilnuje interesu ;) więc proszę o jedno, nie zwracaj uwagi ludziom że stosują wulgaryzmy gdy napisali "zajebisty", słowo wywodzące się z wulgaryzmu ale nim niebędące ;)
OK, sprawdziłem w SJP PWN i rzeczywiście nie jest już oznaczony jako wulgarny, choć wciąż ludzie mają podzielone zdania na ten temat. Przepraszam, już nie będę ;-)

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 05:28   

Arogancki, charyzmatyczny... psycholog II kategorii :lol2: Przede wszystkim mistrz motywacji, szanowany przez swoich piłkarzy i uwielbiany przez kibiców.

Osobiście uwielbiam tego gościa, chociaż jego ostatni wybryk pt. "palcem w oko" troszkę mnie zniesmaczył :dunno:

Mati_1906 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 12:39   

Camill zapomniałeś dodać, że jest fantastycznym tłumaczem :D
P.S. szkoda, że nie został przy swoim zawodzie :D

Meritus 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 24, 2012 18:29   

Mam mieszane odczucia co do niego, na pewno niezwykły strateg potrafiący wydobyć z zespołu to co najlepsze. Tylko zazwyczaj jego idea prowadzenia zespołu sprawdza się w pierwszych dwóch sezonach później jest już nieco gorzej. Przykład Chelsea, z pół środków zrobił niezłą drużynę, która stoczyła bój z mułami w finale LM. Później opuścić The Blus i przez kilka sezonów mieli problemy z 'dojście do siebie'. Kolejna drużyna prowadzona przez portugalczyka - Inter... zdobył LM i do tej pory ledwo jedzie przeżywając lepsze i gorsze okresy nadal nie mogąc ustabilizować swojej sytuacji nie wspominając o tym, że pół składu jest do wymianu. No i wreszcie czas na Real - chyba każdy widzi co z nimi robi.

Dobry z niego trener aczkolwiek nie wszystkie metody stosowane przez niego wg. mnie są właściwe poza tym jest zwykłym chamem śmiejącym się ludziom prosto w oczy. :-?

SineCere 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 25, 2012 00:57   

Meritus napisał/a:
jest zwykłym chamem śmiejącym się ludziom prosto w oczy.

Lepiej, że prosto w oczy, niż miałby to robić za ich plecami ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 25, 2012 14:22   

SineCere napisał/a:
Lepiej, że prosto w oczy, niż miałby to robić za ich plecami

ot,jak dobrze mądrego posłuchać :ok:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 25, 2012 14:54   

Mówisz?
Ja na przykład nie wyobrażam sobie by Conte czy Angelli mogli wyjść przed kamerę ze słowami: "Cieszę się, że wylosowaliśmy Celtic. Na tym etapie rozgrywek to najsłabsza drużyna, więc nie mogliśmy trafić lepiej. Będzie wstyd, jeśli odpadniemy, ale wątpię w to: jeśli zagramy na odpowiednim poziomie to Szkoci nie będą mieli większych szans". Choć pewnie zdarzyło im się coś w tym stylu pomyśleć po losowaniu.
Ja jednak cenię sobie pewną kurtuazję, kulturę wypowiedzi i szacunek dla pracy innych i rywali (którego regularnie w wypowiedziach Mourinho brakuje). Zresztą jego 'prosto w oczy' to żadna szczerość czy niechęć do obgadywania za plecami: on z tego uczynił element pracy trenerskiej i w żaden sposób nie uznaję tego za stosowne.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 25, 2012 18:59   

http://www.realmadrid.pl/...lnosci&id=42575

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 25, 2012 19:06   

Venomik napisał/a:
"Cieszę się, że wylosowaliśmy Celtic. Na tym etapie rozgrywek to najsłabsza drużyna, więc nie mogliśmy trafić lepiej. Będzie wstyd, jeśli odpadniemy, ale wątpię w to: jeśli zagramy na odpowiednim poziomie to Szkoci nie będą mieli większych szans"

Ale mozna to jeszcze powiedziec w sposob inny, nie obrazajacy rywala a nadal bedzie wprost, ze losowanie bylo "dobre".
A nie jakies slodkie pierdu pierdu jak 99% wie ze jest inaczej :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 25, 2012 19:39   

Oczywiście, można tak powiedzieć. Ale cały czas za plecami, bez obecności kamer i działaczy Celticu, będzie się mówić o tym, że to drużyna słaba i wstydem byłoby jej nie przejść, prawda? Cały czas inaczej za plecami, inaczej w oczy.
I w tym nie ma nic złego. Ba, tak jak w życiu piłkarskim tak i w normalnym funkcjonowaniu jest to swego rodzaju obowiązek.

Odpowiedz do tematu