ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowicz Roku 2015

Forumowicz Roku 2015
carlos
15%
 15%  [ 10 ]
rafal996
19%
 19%  [ 12 ]
rangiz
12%
 12%  [ 8 ]
TomekW
38%
 38%  [ 24 ]
Venomik
14%
 14%  [ 9 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 13:47   Forumowicz Roku 2015

Tradycją tego forum stało się wybieranie Forumowicza Roku. Mam przyjemność rozpocząć dwunastą już edycję zabawy. Ogłaszam zatem rozpoczęcie wyborów Forumowicza Roku 2015!

Swój głos może oddać każdy aktywny użytkownik forum zarejestrowany nie później niż 17 grudnia 2015. W przesłanej do mnie prywatnej wiadomości wymienić należy nicki maksymalnie trzech użytkowników forum, których chce się nominować do tytułu FR'15. Kolejność wymieniania nie ma znaczenia, każdy nominowany dostaje jeden punkt. Osoby z pięcioma najwyższymi wynikami zostaną ujawnione, a ich nicki umieszczone w sondzie, która następnie wyłoni wyróżnionego.

Można nominować każdego poza samym sobą oraz mną. Głosowanie kończy się 31 grudnia (czwartek) o godzinie 23:59. Prywatne wiadomości powinny zawierać jedynie loginy użytkowników, ewentualna dyskusja niech będzie prowadzona w tym temacie. 1 stycznia ukaże się finałowa sonda, która wyłoni tegorocznego zwycięzcę.

W poprzednich latach wygrywali:
2004 - biedronka
2005 - baker
2006 - Cartman
2007 - Pamato
2008 - suchy
2009 - TomekW
2010 - carlos
2011 - carlos
2012 - Paolo#3
2013 - Renesco
2014 - VelenoRosso
2015 - ?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 14:11   

Moja trójka to: Venomik, rafal996 i jarles. Gdyby można było wybierać pięciu, to dołączyłbym jeszcze carlosa i Qnena.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 14:20   

1 rafał996 - za wielką aktywność i ciekawe dyskusje (również ze mną)
2 pepe - za całokształt i zapał w przekazywaniu swojej pasji (taki zapał podziwiam)
3 carlos - powrót do dużej i regularnej aktywności (poza tym lubię ten "cięto-ironiczny" humor)
Wyróżnienia dla: Venomik, Bubu, Qnin, rangiz, jarlse, Carlo, Kargool, SineCere, Camill, TomekW, rossonero (ten od Chicago Bulls), miszcz i jeszcze kilku ale nicki mi się już mylą więc sorki za pominięcie w "wyróżnionych".

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 15:43   

Moja trójka:
Carlos
Venomik
Rafal996

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 20:13   

W tym roku jakos faworyta nie mam (chyba, ze negatywnego - rangiz)... W sumie ten TomekW nie pisze głupio, wiec glos chyba pojdzie na niego.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 20:26   

Kandydaci: rafal996, jarles, lord bass. Chyba po raz pierwszy daję sobie możliwość głosowania na kogoś spoza trójki w sposób realny w finale.

Miała być selhaard za to, że zawsze czekałem na jej pomeczowy komentarz, ale niestety wraz z ciążą uwagę skupiła nie na meczach tylko na smakowym powiązaniu ogórków kiszonych, musztardy, lodów czekoladowych i dżemu o dowolnym smaku w zgrabną, nienachalną całość. Przekonała się równocześnie, że ciężko jest żyć bez alkoholu, a bez niego jeszcze trudniej oglądać mecze. Kiedyś wróci i dostanie, to co jej. ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 20:32   

Ja w tym roku zagłosuję inaczej niż mi się dotychczas zdarzało.
Wyróżnię selhaard za jej poczucie humoru oraz dygresję pomeczową, rafala996za duży wkład na forum i rangiza bo bez niego bywa nudno :lol2:

Jest jeszcze kilku uzytkowników godnych wyróżnienia, a Ci na których głosowałem kiedyś niech pamietają, że nadal ich cenię :D

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 18, 2015 21:15   

W tym roku faktycznie nikt się nie wybił i nikt się nie wyróżnia. Tomek z Veleno udzielają się okazyjnie, prawie ich nie widać, Pepe nie dość, że miał bana, to w związku z podupadaniem sceny kibicowskiej na Milanie, nie ma zbytnio czego komentować i tematów do poruszania jakby mniej.
Renesco nie ma chyba w ogóle, a kojarzę, że w miarę dbał o poziom i merytorykę Swoich wypowiedzi...
Mały plusik dla Carlosa, z niektórych porównań i tekstów można się nieźle uśmiać, chociaż coś, w tym całym Milanowym maraźmie.

Gdyby dodać podkategorię "anty" to widzę, że minimum 50% głosów i większość mam zapewnioną, w pierwszej turze :P

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 20, 2015 16:51   

Paweuu
kamilus
Venomik

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 21, 2015 08:54   

TomekW - zawsze rzeczowy, nie udziela się na siłę, tylko tam gdzie musi. Uważam, że jest Tomka za mało na tym forum - masz ogromną wiedzę w temacie Milanu, mniemam, że jedną z większych spośród nas tu wszystkich. Jedyny minus za niezreazlizowany do dziś dział historii kibicowskiej Milanu. Ale wiem, że praca wre :gol: .

Bubu - lubię czytać jego riposty i niejednokrotnie ironiczne wytyki. No i przede wszystkim jest wielkim orędownikiem wielkości Milanu. Sędzią głównym w meczach Milanu nie mógłby być na pewno, bo padałyby rekordy zwycięstw rossonerich pod rząd :) .

rangiz - za to, że bez niego to forum byłoby nudne. A tak jest zawsze wątek rangizowego czarnowidztwa. Kiedyś tego nie lubiłem, dziś się z tym tak oswoiłem, że to forum bez rangiza uważałbym za wybrakowane. Poza tym, z kim ja bym sobie popisał w temacie kibicowskim? Musiałbym stworzyć fake'owe konto i naparzać ping-ponga ze sobą, by ten temat jakoś żył. I tak na przekór - dajmy rangizowi w tym roku wygrać. Jestem ciekaw jego komenta po zwycięstwie :rotfl: .

A jeszcze mam pytanie - może ktoś z Was wie - co dzieje się z użytkownikami, którzy zdobywali tytuły forumowiczów roku i zniknęli? Mowa tu szczególnie o biedronce, bakerze i cartmanie. Suchy i Pamato z rzadka coś tam napiszą. Nie umarli, choć mocno wycofali się. Ale poprzednicy to co - zmiana zainteresowań, klubu, priorytetów życiowych, brak kompa, odcięcie neta? Wiecie coś?

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 10:06   

Ja jak co roku głosowałem na Bubu, mimo że jego postawa w ostatnich tygodniach mocno mnie zirytowała, kiedy wycofał się okrakiem z dwóch dyskusji. Niemniej lubię jego wyrazistość i konkretne poglądy, pomimo tego że jest z Sosnowca ;)
Na pozostałych miejscach Qnen i miszcz. Pierwszy z nich pisze konkretnie i ciekawie. Nie są to miałkie wywody i fantazje, a poza tym dobrze napisane. Z kolei mój trzeci kandydat wydaje mi się bliski mentalnie, więc go wspieram.
Generalnie to się cieszę, że mogłem z powrotem wejść na to forum w większej ilości niż w poprzednich latach i znalazłem w końcu czas na obejrzenie kilku meczów i prześledzenie paru informacji. Dobrze tu być, bo mam wrażenie że Milanistów coraz mniej.
pepe napisał/a:
A jeszcze mam pytanie - może ktoś z Was wie - co dzieje się z użytkownikami, którzy zdobywali tytuły forumowiczów roku i zniknęli?

Ja się również nad tym zastanawiałem. Tytuł FR często powoduje, że w kolejnym roku ci forumowicze niemalże całkowicie znikają. Na świeżo to Renesco i zmniejszona aktywność Veleno, wcześniej znikali Pamato, Suchy, baker czy Paolo#3. Może to jakaś klątwa?
I jeszcze w tym temacie, powiem że brakuje tu czasem walki, pikanterii, zęba. Nie wiem jak to nazwać, ale wydaje mi się, że jesteśmy czasem w naszych dyskusjach zbyt poprawni politycznie. Nie chodzi mi o to, żebyśmy się zaczęli tu wyzywać, ale niektóre opinie wymagają mocnych odpowiedzi, a my takie ciepłe kluchy lejemy...
Ogólnie jednak :ok:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 21, 2015 10:14   

Kargool napisał/a:
wycofał się okrakiem

Yyyyy, że co? Wiesz - wycofać to można się rakiem. Ale dzięki za dobry początek tygodnia. :rotfl:

Kargool napisał/a:
I jeszcze w tym temacie, powiem że brakuje tu czasem walki, pikanterii, zęba. Nie wiem jak to nazwać, ale wydaje mi się, że jesteśmy czasem w naszych dyskusjach zbyt poprawni politycznie. Nie chodzi mi o to, żebyśmy się zaczęli tu wyzywać, ale niektóre opinie wymagają mocnych odpowiedzi, a my takie ciepłe kluchy lejemy...
Ogólnie jednak :ok:

Ale jak tu ma być dyskusja z zębem, jak tu bana dostaje się za dosadne stwierdzenie prawdy? Tu wszyscy są przerażeni banami. Jestem przekonany, że stałe grono forumowiczów nawet, jeśli rzuciłoby mięchem, to byłoby to na poziomie i nie personalnie, bo to już obraza. Tymczasem tu cenzura jak za czasów komuny panie. I o zbanowanych im się zapomina :) . Mi trzymali bana pół roku, tak mnie katowali, chamy :kij: .

:rotfl:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 10:27   

pepe napisał/a:
Kargool napisał/a:
wycofał się okrakiem

Yyyyy, że co? Wiesz - wycofać to można się rakiem. Ale dzięki za dobry początek tygodnia. :rotfl:

Nie ma za co :D
Ja to napisałem? Złą kawę mi tu na tym serwisie podali ;)

pepe napisał/a:
Ale jak tu ma być dyskusja z zębem, jak tu bana dostaje się za dosadne stwierdzenie prawdy?

Można pewne rzeczy zostawić domysłom. Mi bardziej chodzi o bardziej prostolinijnie wygłaszanie opinii. Ale nie wiem jak to zrobić, żeby nie rzucić czasem mięsem ;)
pepe napisał/a:
Tymczasem tu cenzura jak za czasów komuny panie

Bo to Grupa Trzymająca Władzę. Trzeba sprawdzić z kim mają powiązania, czy jak Nowoczesna urwali się z choinki ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 10:28   

Trudny wybór, bo mamy tu galerię ciekawych charakterów, ale jakoś trzeba wybrać. Więc u mnie:

- carlos
- jarles
- Bubu

Cała trójka za wyrazistość poglądów, nawet jeśli czasem się z niektórymi z nich mocno nie zgadzam ;) Ale na tym polega dyskusja, a dyskusja z tymi panami jest zawsze rzeczowa i ostra.

Dalej to bardzo ciężko. Na wielkie wyróżnienie zasługuje jak zwykle selhaard, którą chciałem umieścić w trójce, ale aktywność ze zrozumiałych powodów mocno spadła, a wraz z nią objętość wpisów ;) Poza tym wielkie wyróżnienie dla pepe, który wspaniale ubarwia forum w części kibicowskiej, co zawsze bardzo mocno doceniam. Duży plus też dla Venomika, u którego cenię rzeczowość i kulturę wypowiedzi oraz podziwiam za tak duży udział na forum "obcego" klubu ;) No i już bez rozpisywania się: TomekW, Carlo, Qnen, kamilus, oraz oczywiście rangiz, od którego czarnowidztwa czasem zęby bolą, ale zaangażowanie należy docenić ;)

Oraz cała reszta, której nie wymieniłem. Szczerze - uważam, że to forum naprawdę stoi na bardzo wysokim poziomie. Niemal każdy ma do powiedzenia coś ciekawego, a do tego panuje zaskakująca kultura i szacunek dla odmiennych poglądów. Tak trzymać!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 10:41   

Pepe - zakładając, że część osób poszłoby za Twoim głosem i wygrywam plebiscyt, w temacie kibicowskim zostaniesz sam :D
Musi tu grasować jakiś morderca, ubija co roku tych wyróżnionych, odzywają się później raz na kwartał, albo... wcale.
Wymknął się jedynie Carlos.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 10:46   

Kargool może i masz rację, że czasami nie chcemy się za bardzo urazić i za dużo w naszej dyskusji "chęci nie urażenia", natomiast nie zgodzę się, że aby powiedzieć prawdę dosadnie i prostolinijnie trzeba używać wulgaryzmów.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 11:04   

ST widząc grę naszych piłkarzy czasem nie da się inaczej :) Nie chodzi mi o rzucanie mięsem w siebie, nie to miałem na myśli. W ogóle nie jestem orędownikiem tego słownika, zwłaszcza w sferrze publicznej. Wracam jednak do tego, że za dużo tu jest "głaskania się po jajach".

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 21, 2015 11:38   

Kargool napisał/a:
Wracam jednak do tego, że za dużo tu jest "głaskania się po jajach".

Ja wiem, że rozmywam. Ale co na to selhaard?

O kurczę, zapomniałem w swoich typach o jarlesie. Już mi przeszło, pewnie wiesz o co kaman ;) . A polubiłem styl gościa, gdy punktuje wielokrotnie adwersarzy. Potrzeba tu właśnie takiego pazura.

To co rangiz - skoro zwycięzca ma zostać w najbliższym czasie pochłonięty przez niebyt, to może zamienię Ciebie z jarlesem? Za Tobą bym płakał, za nim tylko tęsknił. :brew:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 11:40   

Przesadzacie z tym głaskaniem. Dużo jest krytycznych opinii, a jeśli chodzi o spory, to właśnie jarles czy carlos się wyróżniają. Czasem wystarczy jedno zdanie, pójdzie jakaś gruba szpila w adwersarza i pozamiatane ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 12:02   

pepe napisał/a:
Ale co na to selhaard?

To zależy kogo ;)

jarles to też porządny człowiek. Też z pazurem i też ma poukładane w głowie. Ale moja lista mogła pomieścić tylko 3 typy, może jak będzie w "5".
rafal996 napisał/a:
Dużo jest krytycznych opinii

Na zasadzie "DS gra jak Bonera"? To nie krytyka, to stwierdzenie faktu. Myślę że i tak nie ma jakiegoś dramatu, bo aktywni jesteśmy i widząc popisy na stronach fanów popularniejszych klubów to i tak idzie nam dobrze. A już patrząc na pozycję jaką zajmujemy na tle świata to w ogóle.
I tym sposobem napisałem miałkiego posta, zamiast powiedzieć jasno, że te "dużo" to sobie możemy wsadzić tam gdzie mają nas sędziowie... A nie przepraszam, sędziowie nas lubią, tylko się uwzięli ;)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 21, 2015 12:30   

Ale Ty przecież możesz napisać, nawet brzydkie słowo. Będziesz wisiał z ostrzeżeniem najwyżej. Ja mam zasadę jedną - schodzi mi ostrzeżenie, to jeśli pojawi się potrzeba, to piszę wtedy odpowiednio dosadnie. Nie będę się w żadne ramy dobroci i ugłaskania wpasowywał. Pojawia się ostrzeżenie - bastuję. Aż znów konto będzie czyste :) . Taka bezczelna taktyka. Oby tylko TomekW jej nie rozgryzł. :cheer:

Nie zniosę już kolejnego półrocznego bana. Czasem mnie tak świerzbiło, że chciałem drugie konto założyć. Jak to mówią: ludzie żyją tym :) .

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 13:02   

mogę, mogę. Jak się zdenerwuję to napiszę :)
Taktyka doskonała, myślę że powinieneś jednak wypuścić jakąś zasłonę dymną i np. przez miesiąc od zdjęcia ostrzeżenia będziesz grzeczny i spokojny ;)

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 12:43   

Jak te 10 lat szybko zleciało ;) .

Dziękuję za zainteresowanie; mam się całkiem dobrze i regularnie czytam forum, choć rzeczywiście posta piszę pierwszy raz od dłuższego czasu.

Moje typy: pepe, Venomiq, rangiz.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 18:14   

Dziękuje bardzo za wyróżnienie i wytypowanie (to chyba pierwszy raz jak tu jestem ), ale chyba ktoś tu za dużo wypił :P
Ja prawie zawsze typowałem tych samych ludzi i chyba tak zrobię również tym razem, czyli:
Venomik
TomekW
Carlo - miło było zobaczyć jego aktywność w tym roku.

Nawiązując oględnie do dyskusji o Forum. Jak dla mnie nie ma co narzekać czy proponować rewolucje. To jest jedyne forum na jakim się udzielam, a dawniej jak u każdego nastolatka bywało ich kilkadziesiąt.
Zmiany nie są potrzebne.
Wesołych Świąt :)

milanik 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 19:03   

Ciężko zawęzić swoje typy do ilości trzech użytkowników, bo grono, które można umieścić jest większe... niech będzie

-rafal996
-Bubu
-TomekW
miszcz napisał/a:

Nawiązując oględnie do dyskusji o Forum. Jak dla mnie nie ma co narzekać czy proponować rewolucje. To jest jedyne forum na jakim się udzielam, a dawniej jak u każdego nastolatka bywało ich kilkadziesiąt.
Zmiany nie są potrzebne.
Wesołych Świąt :)

To prawda. Przez te 10 lat obserwowania forum (i ubogiego udzielania się) naprawdę odnosi się wrażenie, że to jedno z nielicznych miejsc, które trzyma poziom dyskusji. Tym bardziej, że równolegle i systematycznie korzystałem z innej traktującej o Milanie strony (tej zaprzyjaźnionej) i jakieś porównanie mam.

Odpowiedz do tematu