ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
milanpolonia@o2.pl
Autor Wiadomość
Cartman 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 21:11   milanpolonia@o2.pl

Ostatnio przechodząc koło kiosku zobaczyłem w witrynie zdjęcie znajomo wyglądającego piłkarza i zachęcający tytuł "Oscarowe role Kaki". Pisemko zwało się Piłka Nożna Plus i było do kupienia za "jedyne" 4,5 (co dla każdego studenta jest kwotą z kosmosu, bo trzeba zaoszczędzić na 2 piwkach, etc...). W każdym bądź razie nie miałem zamiaru kupować tej gazetki tylko dla tego jednego artykułu, lecz pojechać do pobliskiego marketu i tam legalnie, jak każdy student co sobotę, kupić bułeczki i poczytać prasę za "free". Niestety market nie zaopatrzył się w tą gazetkę i zmuszony byłem wyjąć z koszyczka 2 tramwajowe piwka i w pobliskim kiosku kupić tą gazetkę. Co to ma wspólnego z tytułem "milanpolonia@o2.pl"? Niby niewiele, ale gdybym nie musiał kupować gazetki dla tego jednego artykułu, mógłbym sobie przyzwoicie zrelaskować się przy piwku.
Po cholerę mam kupować coś, co mnie nie interesuje w "całości", a jedynie w "części", nie lepiej od kogoś pożyczyć, przeglądnąć, przeczytać i oddać za "free"? Otóż nikt mi znajomy nie kupuje tego pisemka. I wtedy właśnie wpadłem na pomysł...

Pomysł, który mam nadzieję ucieszy każdego w podobnej mi sytuacji. Założyłem skrzynkę mailową o adresie milanpolonia@o2.pl . Na tą skrzynkę będziemy wrzucać skany z artykułów o naszej ukochanej drużynie - AC Milan, bądź inne artykuły, które uważacie za interesujące i godne uwagi.

Cała rzecz polega na tym, że mamy dostępną-dla-każdego skrzynkę, gdzie wymieniamy się artykułami (lub innymi ciekawymi rzeczami). Nie każdy artykuł da się znaleźć w ineternecie. Poza tym, komu chce się szukać, a jeśli do tego ktoś ma łącze 56kbs to już jemu/jej oprócz czytania swoich ulubionych stron nie będzie się chciało surfować w poszukiwaniu ciekawych artykułów.

Polega to na tym. Ja, na przykład, regularnie kupuję tygodnik Piłka Nożna, poniedziałkowe i piątkowe Gazety Wyborcze. Jeśli zauważę, że jest tam jakiś ciekawy artykuł, wtedy skanuję go i wysyłam na skrzynkę (głównie z PN, z Wyborczej są na gazeta.pl). Wtedy ktoś, kto nie czyta/kupuje tych gazet może te artykuły przeczytać. A ta osoba, na przykład, kupuje gazetę typu Bravo Sport :) lub Piłkę Nożną Plus , gdzie też od czasu do czasu pojawi się coś ciekawego, z których artykuły też wysyła na skrzynkę.

Może macie jakieś ciekawe artykuły z zeszłych lat, o Milanie van Bastena, Weah, kryzysie 97-98, powrocie Zaccheroniego. Może to ciekawe wywiady, artykuł o Baresim. Sam mam parę archiwalnych gazetek, część niestety mi poginęło, lecz może ktoś jest lepszym "magazynierem" i ma takie coś. Młodsi forumowicze, a także i ci starsi, napewno poczytali by troszkę historii.

Wiele osób nie ma możliwości lub środków na dotarcie do każdego ciekawego artykułu, lub w czasie wydania czasopisma był poza jego zasięgiem i nie mógł go nabyć/przeczytać. Jeśli ktoś zamieści interesujący go/ją fragment, wówczas nie musi się obawiać, że pominie jakąć część. Również, jako że internet jest globalny i mieszkamy w różnych częściach świata, możliwe jest, że na przykład przebywam na wyjeździe służbowym w Mediolanie i mam dostęp do ciekawej prasy o Milanie - czy to nie po chrześcijańsku podzielić się swoim dobrem z innymi?Albo jestem w Londynie i tam też pojawił się jakiś artykuł, że Becks był w Mediolanie i napewno trafi do Milanu. Zeskanujcie go a pośmiejemy się wszyscy!

Dlatego właśnie zdecydowałem, że ze względu na możliwość wielu źródeł i jako że nie chcemy, by wszystko nam się zbajzlowało, na skrzynce powstaną foldery : piłka nożna (dla tygodnika piłka nożna, będę wrzucał w miarę regularnie), piłka nożna plus (miesięcznik PN), gazety (dla różnych gazet, PS, etc), inne (np, Bravo Sport, Hattrick, Mega Sport-czy to jeszcze istnieje?), zagraniczne (LGDS, inne obcojęzyczne! - będzie szansa podszkolić język dla tego kto zna).

Jako ,że skany zajmują dużo miejsca (ja na przykład mam słaby skaner, więc jakość jest taka sobie, ale jak ktoś chcę mogę mu/jej wysłać lepszą jakościowo wersję) proszę o umieszczanie ich w najmniejszej możliwie czytelnej wielkości (ale nie w ramce 2x2). Skrzynkę założyłem na o2.pl gdzie mamy do dyspozycji 1GB przestrzeni, gdy zacznie się zapełniać, wtedy zdecydujemy, czy stare kasujemy, czy tworzymy nowe, czy coś innego.

login: milanpolonia
hasło: milan

Do każdego kto wysyła, proszę by zamieszczał swoje maile w odpowiednich folderach, lecz jeśli chce może tworzyć nowe (to jest nasza skrzynka, każdy ma do niej takie same prawo - chodzi o to, żeby nie zaśmiecać) - najlepiej nazwać je w odpowiedni sposób. Jeśli co tydzień kupuję gazetę X i zamieszczam kilka z niej artykułów niech czuje się wolny do utworzenia foldera o nazwie X. Im większy porządek tym łatwiej nam będzie to użytkować. Jednak pamiętajmy, żeby nie używać do przeglądania poczty Outlook Expresów i innych narzędzi, które ściągają pocztę z serwera, tak ,żeby nie zabrać innym możliwości czytania "prasówki".

Nowe artykuły proszę umieszczać z rzetelnymi informacjami, takimi jak:
-nazwa gezety
-jej numer i data wydania
tak,żeby każdy wiedział co to i z czym to się je.
Jeśli ktoś zamieści nowy artykuł niech poda informacje o nim na forum. W jaki sposób pokażę w niżej, tak by było to jak najbardziej przejrzyste. Jeśli ktoś wie, że 2 dni z rzędu będzie coś zamieszczał, niech urzyje opcji edit, żeby nikt nie nabijał sobie bezmyślnie postów typu "proszę o" "i o" i jeszcze o". Jeśli chcecie nabijac sobie posty idźcie do innych tematów.

Możecie zapytać, dlaczego skrzynka, a nie strona internetowa, lub mailing-lista. Po pierwsze nie wiem jak tworzyć strony internetowe, a zakładać pocztę umiem. Po drugie nie każdy będzie chciał ściągać każdego artykułu, a mailing lista wysyła wszystkim-wszystko. Po trzecie, na skrzynkę możemy wchodzić ile razy i kiedy chcemy, mamy też do dyspozycji 1GB za free - ze stroną nie ma tak łatwo. Po czwarte, jeśli ktoś chce rozwinąć ten pomysł niech czuje się wolny do robienia tego - to jest dobro publiczne, nie ma żadnego tm czy r.

Jeśli macie jakieś pytania, walcie śmiało. Nie wiem czy ten pomysł się przyjmie, ale mam nadzieję,że choć pare osób na tym skorzysta. Jeśli o czymś zapomniałem, to przepraszam, ale wyszedł z tego baardzo długi post.
Pozdrawiam

--------------------------------------------------
zamieszczam :
- oscarowe role Kaki (piłka nożna plus 3/2005), folder pilkanoznaplus
- made in germany (piłka nożna 7.01.2003 nr 1/2003)
- seedorf, rok nie wyrok (pilka nozna 17.06.2003 nr 24)
- przed Yokohamą' 03 (piłka nożna, 9.12.2003, nr 49/2003)
- serie a - brutale (pilka nozna 15.03.2005, nr 11)
- bracia Inzaghi, kozły ofiarne (piłka nożna 6.01.2004, nr 1/2004)
- 5 mgnień seriea (piłka nożna 3.06.2003 nr 22/2003)
- Tomasson-skromniś (piłka nożna, 10.02.2005, nr10/2004)
- Szewczenko -leniuch (piłka nożna 22-30.12.2003 nr 51-52)

proszę o :
- artykuł x, gazeta y, wydanie z dnia z
- możliwe artykuły o Thomasie Brolinie lub Marco van Bastenie etc

zamieszczę wkrótce:
- kapryśny sezon Milanu - "Zwyczajni - nadzwyczajni", piłka nożna 4.05.2004 nr 18

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 21:43   Re: milanpolonia@o2.pl

Pomysł niegłupi. Jedynym problemem może być brak skanera :P (np. w moim przypadku :) )

Cartman napisał/a:
zamieszczę wkrótce:
- kapryśny sezon Milanu - "Zwyczajni - nadzwyczajni", piłka nożna 4.05.2004 nr 18

Wystarczy kliknąć tutaj:

http://acmilan.pl/prasa/a...adzwyczajni.php :P

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 21:47   

cartman,a pomyslales o tym ze np. jakis szalony 12latni kibic np interu usunie skrzynke itp ? a pomysl bardzo dobry,dziekuje za te artykuly :)

Cartman 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 21:55   

Tak, tylko nie ma tam artykułów z 2005 roku, poza tym może ktoś znajdzie coś nowego, ciekawego, takiego białego kruka? Inna sprawa, że u mnie te artykuły się strasznie czyta (szara czcionka, czarne tło, nie ma możliwości zaznaczenia), nie ma obrazków, etc.A skan to cały artykuł, ze wszystkim, jak wycięty z gazety.
Sprawa z usunięciem skrzynki: nie, nie pomyślałem, tyle się teraz mówi o pojednaniu, zakończeniu Świętych Wojen , etc. Może kibice Interu też znajdą jakiś ciekawy artykuł (im więcej punktów widzenia tym lepiej). Może ktoś lepiej zorientowany wie jak się przed czymś takim zabezpieczyć?
Pozdrawiam i czekam na dalsze pomysły

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

inv 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 22:25   

pomysl, mimo slusznej idei jest nie z tego swiata. Umieszczanie tego na skrzynce mailowej jest nieporozumieniem - nie do tego sluzy mail, ze nie wspomne o argumentacji (slusznej skadinad) benerasa

Moze lepiej porozmawiaj z "naszymi" :) adminami - mysle, ze z checia zamieszcza Twoje artykuly na serwerze acmilan.pl (o ile znajdzie sie miejsce) :)
It's understood

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 10:27   

Zgadzam się z inv ;-)
Forma skrzynki e-mail jest nie najlepszym pomysłem. Ale żeby nie było, że tylko krytykuję, oferuje swoją pomoc. Mam możliwość wrzucenia czegoś na server znajomego, gdzie mam praktycznie nieograniczoną przestrzeń dyskową. Tak więc, jeżeli chcecie, mogę zbierać na swojego maila wszelkie artykuły i raz w tygodniu umieszczać je na serverze (niestety tylko w weekendy mogę dobrać się do tego konta - w tygodniu w pracy nie dam rady). Na głównej mogą być linki.
Co wy na to?

pzdr,

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 10:47   

Cartman, muszę przyznać, że szlachetny to pomysł. Myślę, że jednak lepiej będzie porozmawiać z GTW (Grupą Trzymającą Władzę), żeby umieścić te artykuły na stronie acmilan.pl w dziale prasowym na temat Milanu (w końcu sam tekst dużo nie zajmie), albo skorzystać z propozycji Droca.

karola 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 06, 2005 22:16   Forza Milan!!

Ja myślę że to jest dobry pomysł,ja na przykład z chęcią poczytam sobie takie artykuły i jesli będe coś mieć to umieszcze na skrzynce...a co do tego,że kibice interu mogą wykasowac skrzynkę to się z tym nie zgadzam....pozdrawiam

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 07, 2005 10:02   

Ponieważ nie widzę żadnego odezwu ze strony adminów, w ten weekend załaduję na serverek te artykuły, które są teraz na koncie. Adres będzie: http://droc.vidmo.net/milan/

pzdr,

EDIT (sobota): wrzuciłem już wszystko :-)
Ostatnio zmieniony przez droc Sob Kwi 09, 2005 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

Cartman 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 07, 2005 14:29   

Witam. Przez ostatni czas byłem bardzo zalatany (uczelnia,etc.),więc dopiero teraz mam czas odpowiedzieć.
Wszyscy wiemy, jakie jeszcze niedawno problemy były z miejscem na serwerze, jak była akcja, żeby coś znaleźć na bramki. Nie sądzę więc, żeby te artykuły były ważniejsze niż bramki (napewno nie dla mnie).
Nie rozumiem, dlaczego tak bardzo skrytykowałeś mój pomysł inv. Mail miał być tylko propozycją i założyłem go tylko po to, żeby narazie można było gdzieś czytać artykuły. Napisałem, że jeśli znajdzie się lepsze miejsce, to tam je będzie można przenieść. Narazie ze względu na dużą przestrzeń i brak ograniczeń tam właśnie umieściłem skany. Jeżeli masz lepszy pomysł, nie będę Cię powstrzymywał przed jego prezentacją, jeśli nie, nie ograniczaj się tylko do krytykowania. Może warto przedstawić jeszcze inne argumenty przeciw skrzynce? Bo jeden słuszny argument przeciw, przeciw mojemu argumentowi za to narazie remis.
Wielkie dzięki dla Ciebie, droc. O to właśnie chodziło. Fajnie, że się zainteresowałeś i znajdziesz czas, żeby powrzucać te rzeczy na net. Chętnie podzieliłbym się z Wami najnowszym artykułem z Piłki Nożnej o "Ubogim Milanie", gdzie swój talent szkoleniowy prezentuje Pan Brychczy, i powymieniał opienie . Oprócz tego ,że wyśle go drocowi, wysyłam ten artykuł też na skrzynkę (mam nadzieję, że żaden kibic Interu tego nie wykasuje). Gdy już pojawią się artykuły na necie, skrzynka zakończy swój żywot (chyba, że ktoś wymyśli jak ją wykorzystać).
Cieszę się,że mój pomysł nie przeszedł bez echa i razem sprawimy, że acmilan.pl będzie jeszcze lepszą stroną. Napiszę teraz do GTW, żeby, jeśli mogą, zamieścili link do strony droca w menu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie
Pozdrawiam

edit: Pisałem do TomkaW w sprawie zamieszczenia linka na stronie głównej acmilan.pl do odnośnika droca, a ten obiecał zająć się tym po weekendzie.
Jeszcze raz podrawiam

Odpowiedz do tematu