ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 11:59
Stand Up Speak Up
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Mar 27, 2005 18:03   Stand Up Speak Up

Zastanawiałem się nad tematem już od jakiegoś czsu, aż wreszcie postanowiłem go napisać. Tematem jak wiadomo jest akcja Stand Up Speak Up. Zabrał się za to Thierry Henry i kilku zawodników stajni Nike. Akcja ma na celu przeciwstawienie się rasizmowi na stadionach. W odróżnieniu od innej akcji KICK RACISM OUT OF FOOTBALL zrobiono więcej "szumu" i wprowadzono "znak" akcji - dwie opaski splecione ze sobą (biała i czarna). Jak pokazały incydenty ostatnich miesięcy rasizm stadionowy przybrał nieznacznie na sile. Pojawiają się coraz częściej "odgłosy z trybun" świadczące o dyskryminacji zawodników czarnoskórych. Niestety kluby nie bardzo z tym walczą. Mimo, iż akcja nie ma w Polsce większego odzewu (wina bierności Nike) chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat. Dla tych co nie wiedzą jeszcze o akcji zapraszam na stronę Stan Up Speak Up

P.S. Po rozmowie z jednym z Administratorów prosiłbym o traktowanie tematu poważnie a nie jako pole do "nabijania"

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Mar 27, 2005 19:19   

Z samego zalozenia futbol profesjonalny jest dla kibicow, bo czym bylyby wszystkie najlepsze druzyny i ci wszyscy najlepsi zawodnicy gdyby nie kibice ktorzy przychodza ich ogladac. Przy okazji kilku tematow przedstawialem juz jakie jest moje zdanie na temat kibicowania. Nie znosze bandytow ktorzy przychodza na mecz tylko sie bic i robic afery. Niestety takim bandyctwem jest rowniez uwłaczanie godnosci czarnoskorych pilkarzy poprzez roznego rodzaju okrzyki. Najczestrzym ostatnio przypadkiem jest nasladowanie małpy za kazdym razem gdy do pilki podbiega ciemnoskory pilkarz. W samych Włoszech nie obserwuje sie raczej takich wyczynow, jednak juz w Anglii czy Hiszpanii staje sie to niestety coraz powszechniejsze. Byc moze na wyobraznie tych pseudokibicow wplyw bedzie mialo to iz ich idole staraja sie wykopac rasizm juz nie tylko z futbolu ale tez z trybun. Do akcji włączyl sie m.in. Carles Puyol, uwazam to za bardzo szczytna ideę i dobrze sie dzieje ze ostatnie wyczyny pseudofanow pilki noznej nie zostaly niezauwazone. Miejmy nadzieje ze z czasem na stadionie bedzie slychac jedynie wspanialy doping.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 03, 2005 22:51   

Zgadzam się, że sport stworzony został dla publiczności i to dla każdej publiczności. U progu XXI żałosnym i smutnym dla mnie jest fakt, że ludzie ciągle oceniają innych w kontekście pochodzenia etnicznego, koloru skóry czy wyznania. Rasizm należy wyplewić nie tylko ze sportu ale także z naszego życia. Dlatego w pełni popieram akcję Stand Up Speak Up. Jestem bardzo zadowolony, że ktoś wreszcie zwrócił uwagę, na ten ważny problem. Osobistości tak sławne i medialne jak piłkarze szerzą poglądy o równości człowieka tym samym wpływając na innych. Rasizm jest jeszcze gorszy od nienawiści pomiędzy 'kibicami' danych druzyn. Chciałbym by imprezy sportowe wszelkiej maści były także zawsze imprezami przyjaźni. Jednak jak zawsze coś musi zmącić taką szlachetną ideę. Uważam, że gdy już ktos decyduje się uczestniczyć w takiej akcji i założyć takie opaski to swe przekonania powinien manifestować głównie swoim zachowniem, nie tylko wyglądem. Tak na prawdę możnaby powiedzieć inaczej: wiara i chęć zwalczania rasimu powinny skłonić ludzi do uczestnictwa w takich akcjach. Dlatego nie rozumiem zachowania jednego z piłkarzy Ruchu Chorzów (kapitan Piotr Reiss). Podobno obraził on i znieważył zawodnika druzyny przeciwnej - Legioniste Choto. Takie zachowanie powinno być karane i rzeczywiście zostało. Jeśli to wszystko było prawdą zastanawia mnie fakt, że człowiek ten jest głownym sygnatariuszem akcji "Stop rasizmowi na stadionach". Nie rozumiem jak może on pogodzić swe zachowanie z tym co propaguje. Bardzo źle byłoby gdyby opaski stały się jedynie krzykiem mody a ta wzniosła idea walki z rasizmem popadła w zapomnienie.

Z góry przepraszam za rzetelność przytoczonego przykładu (onet.pl) :wink:
Rasistowskie zachowanie gwiazdy Lecha
Reiss: Nie jestem rasistą, to prowokacja
Reiss ukarany za rasistowskie zachowania

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 03, 2005 23:18   

Suchcik napisał/a:
Dlatego nie rozumiem zachowania jednego z piłkarzy Ruchu Chorzów (kapitan Piotr Reiss). Podobno obraził on i znieważył zawodnika druzyny przeciwnej - Legioniste Choto.

Drogi suchciku Piotr Reiss to piłkarz LECHA POZNAŃ...a co do znieważenia...to Piotrek zapłacił za coś czego nie uczynił...była to nieźle skrojona prowokacja...i jak sam piszesz "podobno" to znaczy że nie wiesz...a poza tym to Onet :)

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 07:38   

chrissnail napisał/a:
to Piotrek zapłacił za coś czego nie uczynił...
Biedaczek.

chrissnail napisał/a:
była to nieźle skrojona prowokacja...
Jasne, wszyscy uwzieli sie na Reissa. Wkoncu to nic takiego krzykac do murzyna "czarna malpo" :-|

Azra 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 12:08   

[/quote]Jasne, wszyscy uwzieli sie na Reissa. Wkoncu to nic takiego krzykac do murzyna "czarna malpo" :-| [/quote]

Z tego co wiem, to tak naprawdę Reissowi nikt nie udowodnił, że rzeczywiście krzyczał do Choto rasistowskie teksty.A jeżeli tak rzeczywiście było to dlaczego Choto nie zgłosił tego wcześniej, nawet w czasie meczu?Przypomniało mu się dzień przed rewanżem PP?

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 12:33   

Azra napisał/a:
Z tego co wiem, to tak naprawdę Reissowi nikt nie udowodnił, że rzeczywiście krzyczał do Choto rasistowskie teksty.
Jest niemal niemozliwa rzecza udowodnic pilkarzowi ze obrazal kogos w trakcie meczu. Cale zajscie musi widziec sedzia.

Azra napisał/a:
A jeżeli tak rzeczywiście było to dlaczego Choto nie zgłosił tego wcześniej, nawet w czasie meczu?
Mial podejsc do sedziego i powiedziec "panie sedzia on mnie przezywa"? :-|
Zostalby wysmiany.

Azra napisał/a:
Przypomniało mu się dzień przed rewanżem PP?
Dla mnie nie ma roznicy kiedy mu sie przypomnialo, liczy sie to ze powiedzial.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 12:36   

Oczywiście, Piort Reiss jest zawodnikiem Lecha Poznań. Nie wiem dlaczego myśląc o zespole z Poznania wpisałem nazwę drużyny z Chorzowa... Przepraszam za pomyłkę i dziękuje za poprawkę.
Co do samej sytuacji - przytoczyłem ten przykład by podkreślić wyrażane przeze mnie zdanie - że zachowanie i myśli są ważniejsze od wyglądu i noszenia opasek. Oczywiście, że nie mam pewności czy zdarzenie to miało miejsce ale sugerowałem sie głównie faktem, iż Wydział Dyscypliny PZPN nałożył karę na Reissa. DECYZJE WYDZIAŁU DYSCYPLINY Ale chyba zbytnio odbiegamy od tematu...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 12:51   

DjJuve napisał/a:
Jest niemal niemozliwa rzecza udowodnic pilkarzowi ze obrazal kogos w trakcie meczu. Cale zajscie musi widziec sedzia
A właśnie pytanie widział???..A Choto dość szybko nauczył się określenia "czarna małpa"...że nie miał się czego uczyć :doh:

DjJuve napisał/a:
Mial podejsc do sedziego i powiedziec "panie sedzia on mnie przezywa"? :-|
Zostalby wysmiany.
A pewno wybrał "Panie kierowniku ten niedobry Piotrek mnie przezwał" :wink: . Choto zamiast grać to odgrywa "małą laleczkę" (I mając na uwadzę kulturę tego forum nie określę tego innaczej)

DjJuve napisał/a:
Dla mnie nie ma roznicy kiedy mu sie przypomnialo, liczy sie to ze powiedzial.
...poskarżył się...kierownikowi?...a co...zawsze sposób...

Nie chcę DjJuve robić OT ale IMHO sytuacja jest conajmniej śmieszna i załatwiona "na gębę"...zero dowodów...pomówienia...czyli typowa sprawa "z archiwum PZPN"

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 13:47   

chrissnail napisał/a:
A Choto dość szybko nauczył się określenia "czarna małpa"...że nie miał się czego uczyć :doh:
Widocznie na tyle dobrze zna polski ze i te slowa rozumie.

chrissnail napisał/a:
Choto zamiast grać to odgrywa "małą laleczkę" (I mając na uwadzę kulturę tego forum nie określę tego innaczej)
A moze to Reiss odgrywa role "rasisty" i "prostaka"?

chrissnail napisał/a:
...poskarżył się...kierownikowi?...a co...zawsze sposób...
Mogl sie nie skarzyc i dalej dac sie obrazac :roll:

Azra 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 15:09   

Właśnie o to chodzi, że nikt poza samym Choto tego nie widział i nie słyszał.Czytałam też wypowiedź Michniewicza, że przejrzał razem z Piotrem Reissem nagranie z tego meczu i nawet nie widać żeby Reiss cokolwiek mówił do Choto.Fakt, kamery nie mogą uchwycić wszystkiego, ale nie ma żadnego dowodu, orócz słów Choto (które są marnym dowodem), na to że Reiss nazwał go "czarną małpą".Skąd więc ta kara?

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 04, 2005 18:13   

DjJuve z całą pewnością zarowno Ja jak i Ty nie możemy znać prawdy. Nie ma żadnego świadka tego zajścia. Jeżeli rzeczywiście Piotrek to powiedział to jest mi z tego powodu przykro podwójnie. Raz że sam noszę taką opaskę i mam pewne zdanie na ten temat...dwa że sam Piotr Reiss (którego bardzo lubię) takową też ma. Stąd też z oczywistych względów zainteresowałem się tą sprawą. Dla mnie sprawa wygląda jak wspomniałęm wcześniej...trzeba mieć dowód aby ukarać winnego. Niestety dla Wydziału Dyscypliny wystarczą puste słowa. Osobiście uważam że jest to problem występujący w niższych klasach rozgrywkowych ale właśnie WD jakoś w ogóle nie reaguje. Miałem tą możliwość być na kilku meczach 3 ligi i mogę powiedzieć że użyte rzekomo słowa w sprawie Reiss-Choto to "mały pikuś" w porównaniu do epitetów rzucanych pod adresem przyjezdnych graczy czarnoskórych.
Pozdrawiam

Interista 
Interista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 17:28   

Do akcji włączył się Adriano i właczam się ja, bo również jestem przeciwko rasizmowi. To ze ktos ma inny wyglad, inny kolor skóry to nie znaczy, ze powinien byc inaczej traktowany i wstyd mi za tych ludzi którzy tak sie zachowują,

tak sie składa, że mój klub Internazionale od początku otwarty był na obcokrajowców ,wiec w Interze z tego co mi wiadomo problemu rasizmu nie ma, ale swego czasu problem taki był w Lazio, gdzie pamiętam sytuacje jak Lazio grało z Chievo gdy grał tam Mandredini...

Lada dzień będe miał swoją opaske STAND UP SPEAK UP wiec Let's kick racism out of football and life

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi