ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Carlo Ancelotti

Ancelotti musi/nie musi odejsc
Powinien odejsc natychmiast
25%
 25%  [ 31 ]
Powinien odejsc po sezonie
41%
 41%  [ 51 ]
Powinien dostac kolejna szanse i zostac
33%
 33%  [ 42 ]
Głosowań: 124
Wszystkich Głosów: 124

Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 10:36   

Nie ma też przez tą sytuację otwierać mu drzwi do Milanu. Gość radzi sobie dobrze z drużynami gwiazd, maszyn do zbieraniu punktów ligowych raczej nie tworzy. Sukcesów ma masę, ale nie znaczy to wcale, że to trener na naszą teraźniejszość.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 11:14   

No i Ancelotti nigdy nie był tytanem jeśli chodzi o rozgrywki ligowe. Przez blisko 20 lat pracy z klubami z europejskiej czołówki zdołał wygrać ligę, jeśli dobrze liczę, czterokrotnie.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 11:30   

Venomik, na razie w zupełności wystarczy, żeby ewentualnie Carlo zajął z Milanem czwarte miejsce w Serie A :)

Powtarzam po raz kolejny, że niezła średnia punktowa Montelli nie jest żadnym poważnym wyznacznikiem, kiedy spojrzy się na okoliczności. Milan zapunktował po bardzo słabych meczach z przeciętnymi drużynami, a gdy na horyzoncie pojawiły się te nieco silniejsze - Lazio i Sampdoria - to zespołu nie było na boisku... Październik da nam jasną odpowiedź jak wygląda Milan Montelli, bo teraz praktycznie sami rywale z górnej półki nas czekają. Wóz albo przewóz.

Co się tyczy jeszcze Carlo, to nie zapominajmy o tym, że już raz odbudowywał zespół Milanu po dość lichych - poza 1999 rokiem - kilku latach w wykonaniu drużyn Sacchiego, Capello, Zaccheroniego, Maldiniego i Terima. Za Ancelottim przemawia gigantyczne doświadczenie trenerskie, doskonała znajomość calcio i samego Milanu oraz autorytet, jaki na pewno wzbudziłby u naszych piłkarzy. Jeśli Montella nie będzie w stanie wpłynąć na poprawę gry w najbliższych meczach, to jestem jak najbardziej za powrotem Ancelottiego do Mediolanu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 12:08   

A ja się zgadzam z opinią, że Carletto nie kojarzy się jakoś z budowaniem od podstaw i to tym bardziej z młodzieży.

Niemniej jednak, jeśli wymienić Montellę, to tylko własnie na kogoś tej klasy, z takim nazwiskiem i dorobkiem. Żadnych Mazzarrich.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 13:07   

Ja mimo wszystko od Ancelottiego wolałbym Blanca - bo zarówno jak niektórzy wcześniej nie uważam, by dał radę podnieść tak młody zespół jak obecny Milan, oraz bardzo podobało mi się PSG pod jego wodzą. I zgadzam się z Rafałem, żadnych Mazzarich czy innych tego typu trenerów.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 14:39   

Wymiana Montelli na Mazzarriego byłaby przejściem z deszczu pod rynnę, ale Ancelotti to już byłoby coś. A jeszcze lepiej Blanc, a najlepiej Conte - w niedalekiej przyszłości ;)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 14:51   

Pytanie czy a)stać na pensję Carletto, bo Bayern jak się nie mylę dalej mu płaci b) Mam wrażenie, żę Ancelotti przeczeka na rozwój sytuacji i może zaczaić się na stołek po Venturze

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 16:00   

MK92 napisał/a:

Powtarzam po raz kolejny, że niezła średnia punktowa Montelli nie jest żadnym poważnym wyznacznikiem, kiedy spojrzy się na okoliczności.

Jak twierdzą niemieckie media, głównym powodem zwolnienia Ancelottiego był konflikt w szatni. Wyniki były drugorzędną sprawą. Może zarząd wymieni Montellę w trakcie sezonu, ale nie sądzę by było to po meczu z Romą.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 22:23   

Bogiel, właśnie czytam, na potwierdzenie Twoich słów, że przeciwko Ancelottiemu wystąpiło aż pięciu piłkarzy Bayernu. To też dziwna sprawa, bo do tej pory zawsze wydawało się, że Carlo to taki ojciec, który jednoczy wokół siebie piłkarzy. Ale w sumie to Niemcy - inny temperament ;)

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 01:26   

Ancelotti jest wolny więc go zatrudnijmy. Ostatnimi laty trenował same gwiazdy więc dajmy mu dream team - zawodników utalentowanych ponad miarę, z sukcesami, doświadczonych oraz takich których już dobrze zna ( Carlo lubi rodzinną atmosferę ). Aby wizję zrealizować potrzebny byłby jeszcze Galliani. Mistrz transferów darmowych bo takie również biorę pod uwagę. Oto moja propozycja.

Bramka:

Donnarumma - musimy mieć jakiś super talent żeby nas nie wytykali od domów starców. Do tego na ławce brachol żeby się młody deprechy nie nabawił i Storari, który doświadczeniem służyć może i bramka obsadzona.

Obrona:

Bonera - wyśmiewany tyle razy, a chłop gra w żółtej łodzi podwodnej, która z nim na pokładzie na dno nie idzie. Do tego piłkarz wciąż perspektywiczny, a może nawet już kompletny ponad miarę co pokazuje statystyka z ostatniego pucharowego meczu - ASYSTA. Niech się uczą od niego: Bonuc jak wygrywać LM, a Abate jak asystować.

Sagna - za darmo do wzięcia. Na Abate już powoli patrzeć nie mogę, Calabria za młody, Conti kontuzjowany więc Bacary idealny by był na zmianę dla Bonery.

Bonucci - mistrz i lider na środku obrony. Tutaj nawet nie musimy nikogo sprowadzać.

Romek i Musa - na środek dla Bonuca. Pierwszy to młody Nesta tylko doświadczenia musi nabyć i nauki pobrać od mistrza. Drugi to gotowy zawodnik który może wejść na top poziom i w tym Bonuc też może pomóc. Zapominać nie możemy, że lekcje profesor Bonera też może dawać.

Rodriguez - on zostaje. Nasz Cafu lewej strony. Nawet jak się zapędzi reszta asów wszystko wyczyści.

Antonelli - również zostaje, na zmianę dla RR. W końcu nasz człowiek. W LM wychowanków trzeba mieć. Poza tym lubię go jakoś.

I tak, dobrze widzicie. Będzie w końcu porządek i grać będziemy 4 na obronie i basta.

Do pomocy proponuję:

Pirlo - jeszcze przed chwilą był w rytmie meczowym, a poza tym on biegać nie musi - ważne żeby na nos Kaczorowi zagrywał ( ale o tym za chwilę ).

Kaka - sam się zadeklarował, jego serce już jest w Milanello, a do tego cały czas w grze i formie. Na rezerwę do obrony to pewnie brachola nawet załatwi jak trzeba będzie. Tym bardziej cenny dla nas. No i z miłości przychodzi. Brameczkę strzeli, asystę zapoda .

Ronaldinho - cały czas w treningu. Mecz za meczem na hali, a w wolnej chwili to pewnie jeszcze w plażówkę kopie. Nie wybrzydzajmy. Jeśli Barcelona brała go pod uwagę to i my możemy. Zresztą nasz człowiek, teren zna, ligę zna. Walory techniczne wszyscy znają. Milan Lab musi mu tylko dietkę przygotować.

Xavi - co się wlecze to nie uciecze. Miał grać za młodu ale matka tyranka transfer zablokowała. Nie oszuka przeznaczenia. Brać go i zapewnić, że będzie miał podstawowy skład i 90 min. w każdym meczu jeśli tylko będzie chciał. Bardzo ważne, że on gra podobnie jak Kaka cały czas więc o formę możemy być spokojni. Za niego pewnie trzeba będzie coś zabulić ale znowu bez przesady. Teraz to my mamy żółte dolary więc stać nas na jeden super transfer gotówkowy ( zamiast się rozdrabniać na kilku graczy )

Atak:

Pato - niech spróbuje się odbudować, w końcu jeszcze Złotą Piłkę musi wygrać. Niech Milan Lab znowu dokona jakiegoś cudu ( bo cudów za dużo w ostatnich latach nie było ). W Chinach tego nie dokona. Koszulkę mu już wysłali. Więc korki na nogi, w samolot i w Milanie nawet aklimatyzacji nie będzie musiał przechodzić bo przecież wraca do domu.

Kalinic, Cutrone, Silva - obojętnie który. Przy zawodnikach z pomocy każdy pyknie ze 30 bramek. W obwodzie mamy jeszcze Baccę.

Do tego Biglia od razu wskoczy na swój normalny poziom, a może wyższy. Suso, Jack i Hakan też zaczną grać inaczej znaczy na światowym poziomie. Kessie po kilku miesiącach podania będzie miał jak cukiereczki.

Trener:

Ancelotti - przyjdzie i zaczniemy grać rombem, diamentem, choinką a jak będzie trzeba to Carletto nowy system wymyśli i go sobie nazwie. Nie wasza sprawa jak i gdzie Carlo zawodników poustawia. Zrobi to tak że decime będziemy zaraz mieli. W Bayernie mu nie poszło, ale tam takiej kadry nie miał. Poza tym był osamotnionym kapitanem na statku pełnym buntowników, podżegaczy i donosicieli gazetowych. Tutaj to rodzina, a wiadomo że rodzina zawsze się w trudnych momentach wspiera.

Monto, Paletta, Gomez, Mauri, Locatelli, Borini ( sami rozumiecie że jednak miejsca brak ) i Zapata niestety będą musieli być wytransferowani. Nad tym ostatnim zastanawiałem się czy go nie zostawić jako talizman. Zaraz sobie jednak przypomniałem, że to biegające fatum na które również nie mogę patrzeć od dawna ;)

A może macie inne propozycje. Tylko bez jaj. Na poważnie. Mówimy tutaj o czynnych piłkarzach i niedrogich zakupach ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 22, 2017 07:15   

Zacząłem się bać, że nie żartujesz. Ale.. czy te podstarzałe gwiazdy grałyby gorzej..?

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:00   

Ja natomiast ogólnie nie rozumiem takiego używania sobie na Carlo, który udowodnił, że potrafi wręcz tworzyć systemy pod zawodników jakich ma. Obecny trener Milanu potrafi natomiast tylko zmieniać ustawienia i wciąż dowiadywać się, że mu posiadani zawodnicy do żadnego nie pasują...

Też byłem już zmęczony Carlo w schyłkowym okresie, ale należy mu się oddać co jego.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 23, 2017 12:05   

Soja napisał/a:

Ja natomiast ogólnie nie rozumiem takiego używania sobie na Carlo, który udowodnił, że potrafi wręcz tworzyć systemy pod zawodników jakich ma. Obecny trener Milanu potrafi natomiast tylko zmieniać ustawienia i wciąż dowiadywać się, że mu posiadani zawodnicy do żadnego nie pasują...

Też byłem już zmęczony Carlo w schyłkowym okresie, ale należy mu się oddać co jego.

Ze spokojem. Środek nocy, głupawka i seria meczów naszego Milanu rozgrywanych w fatalnym stylu i z rezultatami poniżej oczekiwać i taki oto wyszedł post który z powagą nie ma nic wspólnego. Ancelotti dla mnie zarówno trener jak i człowiek klasa. Tyle tylko, że jak wielu innych którzy wdrapali się na szczyt nie prowadzą później drużyn słabszych albo z dużo mniejszym potencjałem więc trudno powiedzieć jak by się Carlo odnalazł w takiej rzeczywistości. Na zawodników po 100 mln nas nie stać na razie. A żeby kupić w jednym oknie kadrę taką jak ma np. City, PSG i inni to 240 baniek jest mało. Więc wybrałem opcję bardziej ekonomiczną, tyle że leciwą, a właśnie dlatego, że Carlo potrafił np. wymyśleć pozycję dla Pirlo i wymyślać albo dostosowywać systemy pod zawodników lub odwrotnie to byłby idealny dla mojej kadry :)

Odpowiedz do tematu