ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 13)
Autor Wiadomość
Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 12, 2005 15:21   

Co do Pippo to fakt, jego forma jest w tej chwili wielka niewiadomą. Nie można powiedziec o niej nic, skoro sam Pippo ostatnim razem rozegrał pełne 90 minut meczu w kwietniu 2004 r. Trzeba poczekac az wyzdrowieje i powinien dostac od trenera szanse zagrania 2-3 pełnych meczow, najlepiej pod rząd, abysmy mogli ocenić jego formę i ewentualnie jezeli jej nie ma to aby mogl do niej wrocic.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

acmilanka 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 12, 2005 16:26   

Pytanie tylko czy bedzie w stanie rozegrac pelne dwa lub trzy spotkania, bo ostatnio kazde jego dluzsze wyjscie na boisko konczy sie dluga kontuzja. Mnie jego styl gry jakos nigdy nie przekonywal (choc nie przecze, ze zdobyl wiele waznych dla druzyny goli), ale wiem, ze Pippo nie odejdzie.
Juz predzej pozegnamy sie z Tomassonem, a w jego miejsce przyjdzie Gilardino :?: Troche byloby mi zal JDT, ale z drugiej strony w takiej formie, w jakiej jest obecnie, wiele nie zwojuje (chociaz tez strzelil ostatnio kilka bramek, chociazby w spotkaniu z Messina).

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lut 13, 2005 01:14   

przeczytalem dzis na kilku polskich i zagranicznych portalach o planowanej wymianie Kaladze za Crespo,tak wiec mysle ze Hernan zostanie jednak z nami,zwlaszcza ze ma przyjsc do nas Jankulowski.wszystko pieknie sie uklada w calosc,zwlaszcza ze Pancaro przedluzyl z nami kontrakt,wiec wg.mnie jest to b.prawdopodobne ze za niedlugo pozegnamy Kaladze.nie wiem co o tym myslec,bo strasznie go lubie,ale raczej sa marne szanse by zostal.i jest to tez odp.na wielokrotnie stawiane pyt. po co nam Jankulowski?a po to by zastapic Kaladze...poza tym zageszca sie atmosfera wokol Giraldinio.Parma odrzucila oferte chelsea,real podobno wycofal sie z wyscigu a my jestesmy juz b.posunieci w rozmowach.tak wiec wychodzi na to ze w przyszlym sezonie bedziemy mieli i Crespo i Giraldinio,czyli w sumie 5 napastnikow,czyli o 1 za duzo.Sheva to wiadomo,a z pozostalej 2 wolalbym zeby zostal JDT,dla tego ze zgadza sie na to by byc 4 napastnikiem,jest mlodszy i nie tak kontuzjogenny jak Pippo.ale zdaje sobie sprawe z tego jak wielu zwolennikow ma w Milanie Inzaghi,wiec nie wiadomo jak w tej sytuacji wszystko sie ulozy.wracajac jeszcze do Giraldinio moze jest mozliwosc by do parmy powedrowal np.Brocchi,bo jest nam wogole nie potrzebny,a przynajmniej nie trzeba by bylo placic wszystkiego gotowka?mysle ze bylaby to dobra opcja.reasumujac:odchodza Kaladze,Pippo(JDT) i np.Brocchi a przychodza Jankulowski,Giraldinio i zastaje Crespo.sam nie wiem co o tym myslec,ale wyglada to calkiem niezle choc bardzo bym chcial zeby zostal Kaladze ale zaczynam w to juz powatpiewac.

pzdr. :cheer:

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 13, 2005 09:40   

Brocchi odejsc ?? Co ty gadasz ? Wg. mnie jest teraz bardzo dobrym zawodnikiem ! Ostatnio prezentuje lepsza forme niz Gattuso wiec nie widze powodow by sie go pozbywac. Zal mi bedzie troche Kaladze :-( Bardzo polubiłem gościa :-( Szczegolnie po meczu Milan - Real kiedy Figo sobie nie pograł majac go na tej samej stronie :-( No coz zobaczymy jak to bedzie

Martino 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 13, 2005 09:51   

Brocchi nie może odejść. Tak jak i Kaładze. Chrisiat ma serce do walki nawet większe niż Gattuso a umiejętnościami nieiwle mu ustępuje. Natomiast Kala to przyszłość naszej defensywy. Uczył się od Maldiniego, gra na jego dawnej pozycji i zaniedługo będzie czołowym obrońcą świata. Tej dwójki nie możemy stracić. Nawet jeśli nie mielibyśmy pozyskać Crespo. No i kupowanie Crespo i Gilardino mija się z celem. Obaj nie się nam potrzebni (chyba, że kosztem Inzaghiego)

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 13, 2005 13:09   

Niestety wszystko wskazuje na to, że Kala opuśi Mediolan. Jeśli rzeczywiście Jankulowski dołączy do Milanu, to jego odejście jest przesądzone. :cry: Przecież na lewej pomocy są Seedorf, kontrakt przedłużył Serginho, a jest jeszcze Dhorasoo. Z pewnością więc Jannkulowskiego chcą sprowadzić z myślą o grze na lewej obronie. Ktoś więc musi odejść, wypada na Kaładze. Chociaż ja też zdecydowanie wolałbym żeby odszedł Pancaro. Co do Brocchiego to spewnością jest pożytecznym zawodnikiem, ale Ancelotti nie daje mu zbyt wielu szans do wykazania się. Przyjście Dhorasoo i jego dobra forma dodatkowo skomplikowały sytuację Christiana. Myślę, że zarząd Milanu powinien zastanowić się nad sensem jego dalszej bytności w Milanie. Może w jego miejsce powinien przyjść jakiś środkowy pomocnik, który byłby w stanie zastąpić Pirlo, gdyby ten nie mógł grać :?:

hojnor 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 13, 2005 18:51   

Mecz Juventus-Udinese przekonał mnie ostatecznie co do słuszności przyjścia do Milanu Jankulovskiego,jest to zawodnik bardzo dobry taktycznie umiejącony z powodzeniem grać i na boku obrony i na skrzydle.Razem z Gilą będą hitem transferowym w lecie

JediMajster 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 14, 2005 15:07   

"Piłka Nożna" nr 43 z 26.10.2004 r., strona 27, artykuł "Niemoralna propozycja"
W artykule chodzi o sprawę Erika Lameli, ponoć utalentowanego 12-latka z Argentyny ...
W całym konflikcie biorą udział Barca i River Plate ! "Szperacze" Barcy odszukali gdzieś Lamelę i zaoferowali jego rodzinie przeniesienie do Katalonii ... mniejsza o finał sprawy, jednak mi chodzi o ostatni akapit tego artykułu !
"Oprócz Barcy do futbolowych piratów zaliczyć trzeba też między innymi AC Milan.
W 2001 roku włosi porwali 11-letniego wówczas Argentyńczyka Leandro Depetrisa z Unionu Santa Fe." :| Tak więc teraz, o co tutaj chodzi ? Wie ktoś coś więcej na ten temat ?

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 14, 2005 18:28   

moglby ktos przetlumaczyc tego newsa: http://cms.atleticomadrid...hp?s=read&id=32

bylbym dozgonnie wdzieczny :)

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 14, 2005 19:46   

z grubsza milan nawiazal wspolprace z paolo futre, tak na marginesie naszym bylym pilkarzem, obecnie dzialajacym na rynku hiszpanskim managerem pilkarskim. glownym celem tej wspolpracy mialoby byc sciagniecie do milanu torresa.

od siebie dodam: torresowi NIE

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 12:22   

sports.it znowu podaje, ze Jankulovski bedzie zawodnikiem Milanu od nowego sezonu.

Od jakiegos czasu nie wierze juz temu serwisowi, ale podali takze wypowiedz Kaladze z ktorej wynika, ze Czech rzeczywiscie bedzie wystepowal w ACM.

Czy ktos jest w stanie podac linka do _oficjalnej_ informacji na ten temat? Spekulacje spekulacjami, ale ta wydaje sie coraz bardziej prawdopodobna...

Oto ten news: (za pilka.pl)

Cytat:
Od przyszłego sezonu zawodnikiem AC Milanu będzie Czech Marek Jankulovski. Rossoneri już porozumieli się z Udinese w sprawie transferu piłkarza. Oto co na temat nowego kolegi miał do powiedzenia Gruzin Kakhaber Kaladze.

"Jankulovski to na pewno znakomity zawodnik. Kiedy Milan się wzmacnia, logiczne, że wszyscy jesteśmy zadowoleni. Jednak nikt nie może być pewny miejsca w pierwszym składzie. Nie wystarczy być dobrym. O pozycję w wyjściowej jedenastce należy walczyć na boisku."- stwierdził Kaladze.
It's understood

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 12:53   

Oficjalnej informacji oczywiscie nigdzie nie ma, ale wydaje sie ze transfer Jankulovskiego jest niezwykle bliski sfinalizowania. Potwierdzaja to rowniez slowa kaladze, lecz na 100 % nic jeszcze nie wiadomo. Wydaje mi sie ze w lecie mozemy spodziewac sie dwoch wzmocnien i beda nimi Jankulovski oraz Gilardino.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

hojnor 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 17:37   

Z tego co czytałem to sam Carlo Ancellotti zapragnął tego zawodnika a to ze on marzy o grze w milanie to wszystko jasne

icx 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 22:56   

Cytat przytaczany przez pilka.pl jest dziwnie podobny do slow ktore Kakha wypowiedzial podczas konferencji prasowej. Caly artykol wydaje sie tylko srednia kompilacja, choc chyba nikt nie ukrywa, ze oczekuje przyjscia Jankulovskiego. Jednoczesnie pozegnac sie przyjdzie z Kaladze - ja juz powoli sie do tego przyzwyczajam.
Poza tym znowu sie cos pisze o Ambro...

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 23:27   

Ciekawie sie robi zwazywszy zapowiadane przyjscie Jankulovskiego. Osobiscie mam nadzieje, ze nie oznacza to odejscia Kaladze, jestem zwolennikiem tego gracza, pamietam jego gre w sezonie 2002/03 i mysle, ze moze on byc naszym podstawowym lewym obronca przez najblizesze lata, jesli tylko wroci do formy i bedzie unikal powaznych urazow. Wydaje mi sie, ze o ile oczywiscie Jankulovski jest swietnym graczem, to ja jednak daleki jestem od przekreslania gruzina, Jankulovski moze tez grac na prawej stronie, zastepowac czasami Cafu, lub zajac miejsce Seedorfa w linii pomocy w niektorych meczach.

Generalnie zaczyna sie robic ciasnawo, szczegolnie po lewej stronie. Zakladajac, nawet przy obecnej kadrze, ze Carlo preferuje granie skladem Cafu, Nesta, Stam, Maldini, to Kaladze juz w tej chwili jest zmiennikiem, ja osobiscie wole widziec obrone bez Stama, zas z Kaladze po lewej, ale rotacja puki co pozwala w miare plynnie wystawiac rozne warianty w obronie, tak, ze wszyscy moga sobie pograc.

Co bedzie to bedzie, ale mam szczera nadzieje, ze Kaladze przebije sie na stale do jedenastki, a Jankulovski rowniez znajdzie miejsce dla siebie w druzynie, byc moze walczac o miejsce w skladzie z Cafu.

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 15:04   

Co do Jankulovskiego - jestem zdecydowanie za jego przyjsciem do Milanu, ale nie kosztem Kaladze :nono:

z kolei pojawil sie news, ze Crespo, już definitywnie został piłkarzem ACM !!!

Cytat:
Właściciel "The Blues" - Roman Abramovich zrezygnował już z walki o Argentyńczyka, gdyż Crespo nie znajduje się na liście piłkarzy, których chce mieć w swojej kadrze Jose Mourinho

Jak wiec z tego wynika mamy juz Crespo w skladzie na stale :brawo: wlacznie z Jankulovskim mozemy wiec byc (raczej) pewni dwoch wzmocnien tego lata
It's understood

icx 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 16:46   

Czysto hipotetycznie:
news z pilka.pl
a co jesli by sie sprawdzilo... Kibice ManU nie dopuszczali odejscia Beckhama... a znamy wiele przypadkow migracji nietykalnych...
Przechodzac do rzeczy.Majac 80mln euro i nie majac Shevchenki... 8) Na kogo byscie wyłorzyli taka kupe kasy?
Duet Gillardino-Torres? Cos sie ostatnio mowilo o Van Nisterlooyu. Ja bym postawil wlasnie na niego, ewentualnie pomyslalbym o Henry...

:twisted:

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 21:06   

Hipotetycznie to ja bym ściągnął wówczas atak: Van Nistelrooy - Gillardino. Uzasadnień chyba nie potrzeba. Ale na razie nie gdybajmy.

Martino 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 09:59   

Nie ma co gdybać. Oto news z ligawloska.ys.pl:
Cytat:
Ukraiński napastnik Andrij Shevchenko, który broni obecnie barw AC Milanu, zapowiedział już, że nie opuści Włoch.

Shevchenko stał się celem dla Romana Abramovicha(Chelsea Londyn). Rosyjski miliarder chciał go sprowadzić za ok. 80 milionów €uro, ale 'Sheva' zapowiedział dziś, że nie opuści Mediolanu, ponieważ ,,czuję się tutaj wspaniale, i nie chcę grał w innym klubie."

,,Cieszę się, że inni doceniają moją grę i chcą, żebym grał w ich drużynach, ale niech wiedzą, że nie odejdę z Milanu." dodaje Ukrainiec.

,,Czy moim marzeniem jest gra w drużynie Romana Abramovicza? Oczywiście, że nie."

Poza tym Milanowi nie są potrzebne pieniądze bo nasz były :wink: prezydent ma ich więcej niż Romek A. No a Sheva jest oczkiem w głowie Berlusconiego i wydaje mi się, że za żadne pieniądze nie pozwoliłby mu odejść.
PS. gdyby coś ;-) to w żadnym wypadku nie sprowadziłbym Niesterlooya. Ja bym się zdecydował na kogoś z trójki Adriano, Torres, Gilardino

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 11:33   

z tego co czytalem to boski roman ma minimalnie wiecej pieniedzy :) ale pieniadze to nie wszystko :idea:

bierhoff 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 15:59   

Osobiście mnie już głowa rozbolała od tych informacji Myślę że Galliani nie odważy się sprzedać Pippo Nie rozumiem więc po co miałby przychodzić Gilardino a tym bardziej Torres Taki układ napastników jaki mamy obecnie myślę że jest optymalny Jak większość tutaj jestem za pozostaniem Kaladze w zespole Jestem natomiast za odejściem Simica
i Pancaro Wiemy również że Galliani i Braida szukają kogoś na pozycję Pirlo Wymieniane są tam nazwiska Davida Pizzaro z Udinese i Roberto Baronio z Chievo To oznacza że klub będzie musiał opuścić Ambrosini lub Brocchi Osobiście nie mam zielonego pojęcia jak to rozegra Galliani :o

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 00:24   

JediMajster napisał/a:
"Oprócz Barcy do futbolowych piratów zaliczyć trzeba też między innymi AC Milan.
W 2001 roku włosi porwali 11-letniego wówczas Argentyńczyka Leandro Depetrisa z Unionu Santa Fe." :| Tak więc teraz, o co tutaj chodzi ? Wie ktoś coś więcej na ten temat ?

Milan rzeczywiscie sciagnal w 2001 roku Depetrisa. Pogral przez sezon w jednej z druzyn juniorskich, a potem wrocil do ojczyzny i gral dla River Plate. Ostatnio czytalem, ze Brescia chciala go sprowadzic podczas zimowego mercato.

KAROLLO-92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 11:12   

Ja nie wiem po co nam jakies wzmocnienia!! Jak juz maja kupic kogos to jakiegos młodego uzdolnionego zawodnika,żeby póŸniej go wyszkolic!!Nie wiem tez czy Crespo ostatnio sie dobrze spisuje,poniewaz jeszcze go nie widziałem na żywo,ale mam nadzieje ze juz niedługo zobacze! :!:

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 19:47   

wielu forumowiczow mowi ze Milan nie powinien kupowac torresa poniewaz poprzedni hiszpanski talent sie u nas nie sprawdzil.mowa o jose marim,ktory byl powszechnie uwazany za wielki talent.osobiscie sie pofatygowalem porownac oba te talenty i co mi wyszlo ?

jose mari w wieku 18 lat wystapil w 7 meczach w FC Séville B (D2) nie strzelajac zadnego gola.w nastepnym sezonie(19 lat) wystepowal juz w 1 druzynie FC Séville strzelajac 7 goli w 21 meczach.w wieku 20 lat przeszedl do atletico madryt i tam w 35 meczach strzelil 8 goli(zaiste wielki talent :lol2: ).majac 21 lat w 37 meczach strzelil 9 goli,sezon pozniej w 12 meczach 2(fenomen !!!) i przeszedl do Milanu(w przerwie zimowej)...

srednia goli na mecz:
19 lat:0.33 gola na mecz
20 lat:0.23 gola na mecz
21 lat:0.24 gola na mecz
22 lata:0.16(!!!) gola na mecz

Fernando José Torres Sanz jest wychowankiem atletico madryt i jego najlepszym pilkarzem.w wieku 11 lat (:]) strzelil 64 gole w 24 meczach ::P... jedzmy dalej:w wieku 16 lat zadebiutowal w 1 druzynie atletico m. ktora grala wtedy w sequnda divison(2 liga ;) ).w 4 meczach strzelil 1 gola.w nastepnym sezonie(2001 - 2002) druzyna grala juz w 1 lidze,a 'el nino'(17 lat) strzelil w 36 meczach 6 goli.nastepny sezon (18 lat) skonczyl z dorobkiem 13 goli w 29 meczach. w wieku 19 lat w 32 meczach strzelil 19 goli...w tym sezonie ma ich juz 12(nie wiem w ilu meczach :( ).

srednia goli:

11 lat (:] :P ):2.56 goli na mecz
16 lat:0.25 gola na mecz
17 lat:0.17 gola na mecz
18 lat0.45 gola na mecz
19 lat:0.60 gola na mecz

porownujemy:

j.m.-19 lat:0.33 gola na mecz
f.t.-17 lat:0.17 gola na mecz

j.m.-20 lat:0.23 gola na mecz
f.t.-18 lat0.45 gola na mecz

j.m.-21 lat:0.24 gola na mecz
f.t.-19 lat:0.60 gola na mecz

macie racje,porownywalne talenty...

korzystalem z tych stron:
jose mari- http://www.lequipe.fr/Foo...Joueur4070.html

fernando torres- http://www.atleticomadrid...TorresSanz.html

[ Dodano: Pon Lut 21, 2005 7:49 pm ]
KAROLLO-92 napisał/a:
Nie wiem tez czy Crespo ostatnio sie dobrze spisuje,poniewaz jeszcze go nie widziałem na żywo...

spoko stary,crespo to stosunkowo bardzo mlody napastnik,miales prawo jeszcze go nie widziec.jakby co to ma dlugie,lokowane wlosy !

ja od siebie dodam ze nie widzialem jeszcze stama,ale czytalem ze to taki wielki i lysy dziad,wiec jak bede kiedys ogladal mecz to na pewno go poznam !!!

pozdrawiam :wink:

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 19:51   

uwazaj beneras, zaraz dostaniesz drugie ostrzezenie, tu nie sa wazne argumenty ani merytoryczna dyskusja, a to, ze El Nino jest tylko Hiszpanem (pozdro pionka :P )
najlepsi napastnicy swiata to Bazzani, Toni, Inzaghi, Vieri i Iaquinta - jesli nie zauwazyles to sa Wlosi.

wiec beware

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi