Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Paolo Maldini

Weah czy Ibra, Ancelotti czy Gattuso... i nie tylko! Czyli rozmowy na temat obecnych i byłych zawodników, szkoleniowców i działaczy Milanu.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawko IRL
Milanista
Milanista

Post autor: Pawko IRL »

Nasz Kapitan obchodzi dziś 45. urodziny :partyman:
dla posiadaczy facebooka kilka fajnych fotek wywołujących na prawde miłe wspomnienia ;)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Post autor: rangiz »

VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: VelenoRosso »

juz przeterminowe, Maldnini zdementowal jakis czas temu , bodaj na sky tg czytalem.
Ed i colori che noi portiamo sono la gloria
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Podobne newsy na temat rozmów z PSG pojawiały się już kilka razy, zobaczymy co z tego będzie.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Paolo powiedzial ze on nie jest PSG potrzebny bo to klub dobrze zorganizowany, wiec watpie by cos bylo na rzeczy.
Dodatkowa fucha mu nie jest potrzebna Sweet Years radzi sobie calkiem dobrze, moim zdaniem jesli bedzie w sport wchodzic to tylko w Milanie i tylko za Galliani'ego, gdyz wydaje mi sie iz ma mu cos do udowodnienia :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, 17:38 przez VelenoRosso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_lucas
Milanista
Milanista

Post autor: pan_lucas »

Puyol od razy ma robotę w Barcelonie jako zastępca dyrektora sportowego, a w ACM Maldini nic, to jest dopiero żenada

tak wiem temat wałkowany nie raz :(
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Kolejny buńczuczny, arogancki i chodzący własnymi ścieżkami. Dlatego do tej pory nie dostał fuchy ;) Inny podobny typ niedawno zaliczył stołek trenera i wylatuje po kilku miesiącach. ;)
Awatar użytkownika
Pawko IRL
Milanista
Milanista

Post autor: Pawko IRL »

wszystkiego najlepszego Kapitanie! dla mnie jesteś żywą legendą !
Obrazek
Paolo#3
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Paolo#3 »

Dziś mija 30 lat od debiutu Maldiniego...
Run Ignazio, run!
gregor
Milanista
Milanista

Post autor: gregor »

jarles
Milanista
Milanista

Post autor: jarles »

Zawsze miło się czyta coś takiego. Choć, z drugiej strony, serce bardziej boli, gdy patrzy się na to, co się dziś z Milanem dzieje...
Tu sei tutta la mia vita
Qba69
Milanista
Milanista

Post autor: Qba69 »

Chodzą ploteczki że Paolo otrzymał propozycje objecia stanowiska dyrektora technicznego w "chińskim" Milanie. Mam nadzieje że jeżeli już dojdzie do powrotu króla to nie skończy się jak z Seedorfem czy Pippo.
Awatar użytkownika
maslok
Milanista
Milanista

Post autor: maslok »

Dziennikarze donoszą jednak, że Maldiniemu nie w smak dzielenie się władzą z Mirabellim i chciałby być w pełni decyzyjny samemu na wzór Gallianiego obecnie czy Leonardo za czasów PSG.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

W świetle tego, że w ogóle padła taka propozycja, wygląda na to, że ku uciesze kibiców, los Gallianiego jest przesądzony.
http://www.sportpeople.net/milan-la-cur ... i-bagagli/

Obrazek
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Mam mieszane uczucia co do Paolo. Z jednej strony cieszy mnie, że taka legenda może wejść w struktury klubu, zasługuje na to i tacy ludzie powinni pracować w Milanie. Ale z drugiej strony, jeśli wierzyć prasie, jego wymagania są naprawdę wielkie, zachowuje się jak by był królem świata. Ma do zaoferowania tak naprawdę tylko swoje nazwisko, bo żadnego doświadczenia ani dokonań w kwestii zarządzania klubem nie ma, a stawia warunki jak by przynajmniej mógł zagwarantować wygranie LM za dwa lata. Będzie smutne jak w końcu dostanie władzę i okaże się w tym słaby.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

http://www.acmilan.com.pl/news/Maldini- ... quot-18122
Może to nieco wyjaśni :). Z tego co czytam, nie dostrzegam jakichś niestosownych wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Soja
Milanista
Milanista

Post autor: Soja »

O ile to jest dobrze przetłumaczone (momentami trochę "masło maślane"), to Maldini po prostu chce wiedzieć w co się pakuje. Dla mnie to wszystko znaczy mniej więcej "Panowie, proponujecie mi stanowisko jakiegoś dyrektora, ale czy aby na pewno będą na nim dyrektorskie kompetencje, czy może mam być po prostu maskotką?". Bardzo mądre i profesjonalne podejście przed objęciem stanowiska.
Wg mnie potwierdza to też, że w obecnym Milanie jest bałagan kompetencyjny i Paolo chce mieć jasność czy to się zmieni. Może to też wskazywać, że nikt we Włoszech nie wie co planują Chińczycy odnośnie Milanu.
Puchary Europy: 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007...?może kiedyś?
carlos pisze:Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy
rafal996
Milanista
Milanista

To co mówi jest bardzo w porządku, tylko szkoda że to się przedostaje do prasy. Takie negocjacje powinny być prowadzone za zamkniętymi drzwiami.
Tak czy inaczej, cieszy mnie że nowi właściciele chcą zatrudniać takie osoby.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Przeciez Maldini udzielil wywiadu w odpowiedzi na metne wczorajsze stwierdzenia ze chce wladzy a'la Galliani :P
ciekawi mnie bardzo co z tego wyjdzie, poniewaz aktualnie zaoferowano mu funkcje maskotki pod Mirabellim, natomiast Paolo chce kierowac calym dzialem sportowym
rafal996
Milanista
Milanista

Czytam oficjalne oświadczenie Maldiniego, w którym odrzuca propozycję wejścia do Milanu i znów mam mieszane uczucia. O ile to jest dobrze przetłumaczone (Tomek wróć!), to naprawdę... dziwna sprawa.

Z jednej strony, szanuję Paolo za wyraziste poglądy i niezłomną postawę. Ma też rację, że chce znać dokładnie swoje kompetencje itd. Ale z drugiej, dla mnie to nadal wygląda tak, jak by on po prostu oczekiwał pełni władzy i całkowitej autonomii. Wymienianie jako powodu odmowy tego, że w razie braku jednomyślności decyzję podejmie CEO jest śmieszne, bo któż ma ją podjąć, jak nie człowiek stojący najwyżej? Maldini po prostu chciałby tam być. Niby mówi, że niejasne kompetencje i nakładanie się ich w obecnym Milanie jest powodem problemów, a z drugiej chciałby mieć jednak ostateczny głos, tak jak najważniejsza osoba w organizacji. Niby miałoby to dotyczyć tylko pionu sportowego, ale przecież to jest ściśle powiązane choćby z finansami.

Ja to widzę tak, że mimo bycia wielkim Maldinim, wypadałoby jednak najpierw czegoś się nauczyć w nowej roli i coś udowodnić, a dopiero potem sięgać po najwyższą władzę. Nie znam szczegółów propozycji Chińczyków, ale logiczne wydaje mi się, że na początek powinien być dyrektorem niższego szczebla i dopiero z czasem stanąć na czele. Paolo wymaga wszystkiego od razu.

Szkoda, ale też mam dziwne wrażenie, że ten człowiek miałby problemy z nawiązywaniem odpowiednich relacji i mogłoby się skończyć wiecznym konfliktem ze wszystkimi.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Kompletnie nie rozumiem dlaczego sie dziwisz Maldiniemu.
Zaoferowano mu stanowisko bez zadnej realnej wladzy, mialby kierowac pionem sportowym z czlowiekiem ktorego nasz przyszly AD osobiscie podebral z Interu, w wypadku roznicy zdan Mirabelli - Maldini jak myslisz czyje stanowisko poparlby Fassone?
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Jeśli miałby być maskotką do celów marketingowych, a nie kimś decyzyjnym, po czym i tak na niego spadałaby część krytyki, to tym bardziej doceniam to, że Paolo nie wszedł w ten układ.
rafal996
Milanista
Milanista

Ale panowie, bądźmy poważni. Rozumiem, że Wy kierując tak wielkim przedsięwzięciem, dalibyście władzę i możliwość podejmowania autonomicznych decyzji osobie bez żadnego doświadczenia, tylko dlatego że ma wielkie nazwisko i deklaruje lojalność?

Nie mam pojęcia, jaka była tak naprawdę oferta i jej warunki, ale jestem w stanie całkowicie zrozumieć, jeśli była na początku ostrożna i dająca ograniczoną władzę. Maldini nie jest dziś w stanie dać jakichkolwiek gwarancji swojej fachowości, ma tylko obietnice. Porównałbym to do powierzenia Inzaghiemu posady trenera pierwszego zespołu. Też kocha Milan i też pięknie mówił o zaangażowaniu, wartościach i celach. Wszyscy wiemy, jak się to skończyło.

Od początku było dla mnie oczywiste, że włączenie legend Milanu w struktury klubu oznacza włączenie ich gdzieś w strukturę zarządzającą, ale na pewno nie oddanie w ich ręce pełni władzy. Nie od razu.
Awatar użytkownika
rangiz
Milanista
Milanista

Po tym, jak obecny Milan żegnał i traktował "swoje" legendy, nic dziwnego, że kolejni ludzie mają duży dystans, tak do obecnych władz, jak i do nowego konsorcjum.
Po tych pierwszych ciężko się spodziewać traktowania z należytym szacunkiem, a po tych drugich - tak naprawdę nie wiadomo :P
Widocznie Maldini jest świadomy swej wartości, a mając wątpliwości co do projektu i roli w nowym przedsięwzięciu, nie chciały się rozmieniać na drobne. Jego decyzja.
VelenoRosso
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

rafal996 pisze:Ale panowie, bądźmy poważni. Rozumiem, że Wy kierując tak wielkim przedsięwzięciem, dalibyście władzę i możliwość podejmowania autonomicznych decyzji osobie bez żadnego doświadczenia, tylko dlatego że ma wielkie nazwisko i deklaruje lojalność?
Oczywiscie ze nie.
Tylko ze nie rozmawiamy tutaj o osobie znanej, pelnej deklaracji, ale o Maldinim.
Ten czlowiek jest chodzaca marka, synonimem jakosci i rzetelnosci, co wiecej ma tego pelna swiadomosc i wykorzystuje to w sposob umiejetny.Dosc powiedziec, do wspolki z Vierim zalozyli Sweet Years ktora calkiem dobrze radzi sobie na niezwykle trudnym przeciez wloskim rynku odziezowym.Skoro chce wejsc w Milan, to znaczy ze ma wizje i pomysl jak ja realizowac, Paradoksalnie to Paolo moze tutaj tylko stracic, nie klub.
ODPOWIEDZ