ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paolo Maldini
Autor Wiadomość
polja 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 16:02   

Maldini jest symbolem Milanu tak samo jak jego ojciec. Wiek jak wiadomo już nie pozwala poszaleć na boisku ale jego doświadczenie zawsze może służyć jako pomoc dla młodych graczy. Cenie szczególnie Maldiniego za to, że od początku kariery gra w Milanie i jest wierny jednemu klubowi. Jest przykładem prawdziwego profesjonalisty. Co do jego przyszłości to wszystko zależy od niego. Jeśli czuje się na siłach to niech gra dalej ale jeśli przemęczenie daje o sobie znać to dla jego własnego zdrowia powinien już zrezygnować i zostać jednym z działaczy, bo wiem że jest wierny i na pewno dbałby o dobre imię Milanu.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 20:55   

Bardzo chcialbym zeby zagral przynajmniej jeszcze nastepny sezon bo potrzeba nam takiego wsparcia w tylach. Potem moze przeciez zostac po zakonczeniu kariery trenerem mlodzikow albo kims ze sztabu szkoleniowego.
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

penio 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 20:04   

Grey07 napisał/a:
Potem moze przeciez zostac po zakonczeniu kariery trenerem mlodzikow albo kims ze sztabu szkoleniowego.

Maldini nie raz mówił że po zakończeniu piłkarskiej kariery nie zostanie napewno trenerem więc odpada. Chyba że zmieni zdanie, a tego bym chciał bo z przyjemnością widział bym kiedyś Paolo na ławce trenerskiej pierwszej drużyny.

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 15:19   

ja slyszalem ze chce zostac w klubie czyli byc moze zarzad wchodzi w gre jesli nie trenerka ;) a miejsce w zarzadzie zawsze jakies mozna dorobic albo Silvio "odejdzie" z racji zostania premierem i tam wskoczy Maldini :P mozna spekulowac ale i tak wydaje mi sie ze w przyszlym sezonie zagra jeszcze ;)

Grey07 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 14:39   

A ja słyszałem że bedzie chcial zagrać w jednym z meczów razem z synem...(chyba głupota)...albo że chce prowadzić nasz zespół kiedy to ma grać jego syn..dużo jest plotek i to tak naprawdę zależy od Maldiniego..
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

HECTOR 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 22:40   

co w koncu z P.Maldinim zakonczyl kariere czy gra w przyszlym sezonie dalej?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 09:56   

HECTOR, na dniach możemy spodziewać się decyzji. Oczywiście wszystko zależy od Paolo, kontrakt z pewnością jest gotowy, tylko czy Capitano zechce zostać? zobaczymy, ale mam nadzieję, że tak. Ciężko jest wyobrazić sobie Milan bez Maldiniego.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 11:19   

mi sie wydaje ze Maldini zostanie jeszcze 1 sezon w Milanie ale to wszystko zalezy od jego stanu zdrowia po kontuzji, jesli mialby siedziec caly sezon na trybunach to wydaje mi sie ze jednak zdecyduje sie skonczyc kariere :) ale szkoda by bylo, jeszcze mimo wieku moze cos wniesc do naszej gry :)

rad3k 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 20:26   

A.C. Milan communicate that Captain Paolo Maldini's contract has been extended to 30 June 2009.

Chyba nikt sie nnej decyzji nie spodziewał. Niesamowity pilkarz, tyle lat gry na najwyzszym poziomie i wszystko w jednym, rzecz jasna najlepszym, klubie. Mam dozgonny szacunek dla najlepszego obroncy swiata i symbolu Milanu.
Too great to comprehend

Where I come from
There's no higher authority but me
Being my own god
Is all I was meant to be

Antichristus Spiritualis!

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 23:16   

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wspaniałą karierę il Capitano uwieńczy długo oczekiwane scudetto ;) . Ogólnie rzecz biorąc, Paolo nadal trzyma formę i gdy gra - potrafi dać szkołę piłki dużo młodszym przeciwnikom. Cieszę się, że nadal będę miał okazję obserwować żywą legendę Milanu na murawie.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 12:14   

Szymon_ACM napisał/a:
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wspaniałą karierę il Capitano uwieńczy długo oczekiwane scudetto ;)
i dorzucmy jeszcze do tego jedyne trofeum ktorego Milan jeszcze nie zdobyl, czyli Puchar UEFA i wtedy Paolo bedzie mogl se spokojem powiedziec ze w klubowej karierze dokonal wszystkiego :) ciesze sie bardzo z takiej decyzji, Maldini w kazdym wieku prezentuje wysoka forme, oby w przyszlym sezonie gral jeszcze wiecej i uniknal wszelkich kontuzji abysmy mogli sie nacieszyc juz prawdopodbnie ostatnim sezonem tego wielkiego pilkarza :)

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 15:45   

Podwójna korona byłaby pięknym uwieńczeniem kariery...

Gorzej jak nic nie zdobędziemy, bo Paolo znowu będzie miał poważny dylemat, czy aby nie zostać.

Wg mnie jest on na tyle doświadczonym i rozsądnym graczem, że sam czuje, iż w kolejnym sezonie może dać sporo drużynie. Nie wyobrażam sobie, że Maldini postępuje jak niedawno Billy, który na siłę opóźniał zakończenie kariery chyba tylko w celu bicia kolejnych rekordów :rotfl2:

Ja osobiście z tej decyzji nie jestem specjalnie zadowolony. Wiadomo, że każdy chciałby odejść w blasku chwały, a taki sezon jak ostatni wiele tej chwały nie przyniósł(no chyba że u Japończyków :lol2: ), ale przedłużanie w nieskończoność, wspaniałej skądinąd, kariery może skończyć się zwykłym "zdziadzieniem" kapitana, który nie będzie dawał rady kondycyjnie lub kontuzją, która wymusi zawieszenie butów na kołku.
To byłaby wielka szkoda...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

ktulu85 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 02:11   

Jestem nowy tu na forum więc jedną z moich pierwszych wypowiedzi będzie podzielenie się z wami moich przemyśleń na temat właśnie Paolo Maldiniego. Otóż ja uważam go za piłkarskiego geniusza i jest dla mnie wzorem do naśladowania. Człowiek który przez całe życie kocha piłkę i Milan. Już pomijam karierę reprezentacyjną, która oczywiście była wyśmienita. Jest to człowiek, który nigdy nie myślał o piłkarskiej emeryturze w Katarze albo Chinach, bo zarabia wystarczająco dużo i nie potrzebuje jeszcze więcej, garść srebrników nigdy nie przesłoniła mu prawdziwego piękna i idei sportu, futbolu oraz oddania barwom klubowym. Kiedy zacząłem interesować się na serio piłką (koniec lat 90-tych) Maldini był na topie, jego interwencje były niesamowite, ocierał się o piłkarski ideał obrońcy i możecie stwierdzić że to normalne że mi imponował bo był przez wszystkich uważany za najlepszego. Ale największą radość sprawia mi ostatnie kilka lat jego kariery, człowiek który ma 40 lat, potrafi grać na najwyższym poziomie (nie wiem czy pamiętacie jak rok temu w dwumeczu z Arsenalem grał na lewej obronie i był jedynym zawodnikiem Milanu który grał na bardzo wysokim poziomie). Zresztą nigdy nie pamiętam żeby grał na słabym poziomie i ja sobie nie przypominam żeby zawodził. Niektórzy się śmieją że Maldini to dziadek i że powinien już powoli po sanatoriach jeździć a nie za piłką się uganiać, i gdy mi tak ludzie mówią to ja odpowiadam: a dlaczego ma nie grać skoro i tak jest świetny? przecież on nie gra za zasługi, on gra bo mimo 40 lat jest w niesamowitej dyspozycji, i z reguły gdy ripostuje pytaniem : czy znasz innego piłkarza który ponad 20 lat jest na piłkarskim Mount Evereście to w odpowiedzi jest cisza albo jakieś bełkotanie. Każdy kto śmieje się z tego że Maldini ciągle gra robi to z niewiedzy albo na złość co może być nawet podświadomą zazdrością. Mam wielu kolegów którzy nie lubią piłki włoskiej, włoskich klubów, piłkarzy. Ale większość z nich mówi że Maldini jest wyjątkowy, nie jest chamski, zmanieryzowany i że skupia się na graniu a nie na udawaniu bądź kruszeniu kości. Tu jeszcze zacytuje Ancelottiego który kilka miesięcy temu powiedział o Paolo Maldinim parę słów, które uważam za niezwykle trafne i ukazują to kim jest Paolo: "Zawsze z pasją i entuzjazmem podchodził do wykonywanej pracy. Drugiego takiego nie będzie, Paolo jest wyjątkowy. Czy kiedykolwiek mnie zdenerwował? Nigdy. Jest zbyt poważnym człowiekiem. Wyobraźcie sobie, że ani razu nie zdarzyło mu się spóźnić na trening, nawet przez pomyłkę. Potrafi zaakceptować sytuację, gdy jest posyłany na ławkę rezerwowych. Tyle, że za każdym razem, gdy jest w pełni dyspozycji gra, gdyż jest lepszy od całej reszty.” Przepraszam za przydługi post i może za nie do końca poprawną polszczyzne;) ale uważam że takiemu piłkarzowi się należy ażeby go docenić. Uważam go za wzór do naśladowania i jest to mój piłkarski geniusz, obiecałem sobie że innego nazwiska na plecach nosił nie będę. Pewnie to jego ostatni sezon więc albo puchar UEFA albo mistrzostwo byłoby by pięknym zwięczeniem tej niepowtarzalnej kariery

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 02:12 ]
tak teraz sobie pomyślałem że jeszcze lepszym zwięczeniem jego kariery będzie i puchar UEFA i mistrzostwo: :king:

morfeusz181 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 12:20   

Witam.
Czy już wiadomo może cokolwiek na temat jakiegoś meczu pożgnalnego dla tego piłkarza (bo takowy napewno się odbędzie)? Tzn. jakiś przyblizony termin, bo chętnie postarałbym się wybrać na to spotkanie.
Pozdrawiam.

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 15:23   

nie ujawniano jeszcze tego typu informacji.
pewnie przed albo w trakcie przyszlego sezonu

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 12:02   

"...delektuję się ostatnimi dniami w roli piłkarza, przygotowuję się do pożegnania..."

http://www.acmilan.pl/prasa/wywiady/maldini_9.php

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 12:34   

Idea rozegrania ostatniego meczu w reprezentacji wciąż istnieje i prawdopodobnie odbędzie się w jakimś meczu towarzyskim ( coś mi sie obiło z Irlandią Płn.).

Co do Paolo - prawdziwy gladiator - http://www.youtube.com/watch?v=8hqzXZ7CK04

Grazie Capitano... To dzięki Tobie jestem kibicem Milanu i czekam na kolejnych Maldinich :)

acmichal 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 14:52   

Paolo#3 napisał/a:

Grazie Capitano... To dzięki Tobie jestem kibicem Milanu i czekam na kolejnych Maldinich :)

ja tez :prayer:
moje kibicowanie Milanowi zaczelo sie od podziwiania gry Paolo na MŚ 1998

Marcu 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 09, 2009 19:37   

Paolo Maldini to wielki piłkarz i wielki człowiek, szkoda, że kończy karierę bo mimo, iż jestem za odmłodzeniem naszej kadry to jedak On, jeszcze jeden sezon spokojnie może grać

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 07:25   

Marcu, nie jestem taki pewien czy dałby radę jeszcze jeden sezon. Poprzednie trzy sezony to kolejno 14, 18 i 17 występów w SA, teraz jest ich 27. Paolo sprężył się niesamowicie żeby odejść jako członek pierwszego składu i nikt nie jest w stanie zagwarantować mu, że organizm wytrzyma drugi taki sezon.
Najwyższy czas na koniec cudownej kariery, Maldini przestaje być konkurencyjny w pojedynkach biegowych i jeden na jeden. Odchodzi wielki i chwała mu za to! :diavolo:

Marcu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 10:46   

ostatnie sezony rzeczywiście mu nie wyszły, ten jest bardzo przyzwoity, więc pewnie masz rację, że to najlepsza pora na koniec kariery, szkoda, że drużyna się nie sprężyła jak Paolo i nie pożegna Go żadnym pucharem, myślałem, że spokojnie Paolo wzniesie na zakończenie swojej kariery puchar UEFA, a było by to piękne pożegnanie i fajny puchar bo takiego jeszcze nie wznosił :) ach szkoda..

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 17:51   

Cyat z wywiadu Maldiniego: A jednak kibice Interu pożegnali Pana unikalnym transparentem…

To było całkowite zaskoczenie. Przed wejściem do szatni spotkałem chłopaka z curvy i coś mi powiedział: to był niewiarygodny gest, jedna z największych satysfakcji na płaszczyźnie czysto ludzkiej w mojej karierze.

co było napisane na tym transparencie ?

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 18:10   

wydaje mi sie ze gdyby nie kontuzje Kaladze i Nesty to Maldini gralby mniej ;) po prostu wykorzystuje to ze ma dobra forme i kontuzje go omijaja, pamietajmy w zeszlych latach to one raczej nieco utrudnialo naszego kapitanowi gre :) ale ciesze sie ze w ten sposob konczy kariere, jako gracz pierwszego skladu, szkoda ze Galliani nie umie go przekonac ale Paolo jak na wielkiego mistrza odchodzi kiedy czuje ze tak wlasnie byc powinno

a ten transparent rzeczywiscie interesujace ale tez prawdziwe, tutaj informacja na ten temat:

http://www.pilkarskiefakt...nteru,8070.html

tresc transparentu: "Przez 20 lat nasz rywal, ale w życiu zawsze lojalny"

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 13, 2009 16:52   

W tym sezonie Paolo gra naprawdę na dobrym poziomie, a gdy jeszcze weźmiemy pod uwagę wiek, to jeszcze bardziej robi wrażenie.
Jego czyste wślizgi w meczu z Juve sprawiły, że przez chwilę myślałem nawet, że nie tylko ze względu na jego osobę, ale też caly czas wysokie umiejętności powinien grać rok dłużej, ale chyba lepiej odejść na szczycie niż na dnie, np. nie wytrzymując już trudów następnego sezonu...

Grazie Paolo! :prayer: :prayer:

zadi 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 08:47   

"maldini asystentem ancelottiego e CFC"

:rotfl2: :lol2: :rotfl2: :lol2: :rotfl2: :lol2:

Odpowiedz do tematu