ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paolo Maldini
Autor Wiadomość
inv 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 00:10   Paolo Maldini

W najbliższą niedzielę Paolo rozegra 536. spotkanie ligowe w barwach AC Milan.
Co ciekawe, rywalem bedzie Udinese, zespol przeciwko ktoremu Maldini zadebiutowal 20 stycznia 1985 roku :brawo: tak wiec od debiutu minelo niemal 20 lat !! :o

Mysle, ze jest to pilkarz instytucja, chyba trudno znalezc osobe, ktora nie dazy go szacunkiem, takze sposrod kibicow klubow na calym swiecie.

Z pewnoscia przejdzie do historii swiatowego futbolu, a mam takze nadzieje, ze swoja przyszlosc takze zwiaze z milanem, kto wie - moze jako trener?

Gratulacje dla Paolo, jestem dumny, ze kibicuje klubowi, ktorego barwy reprezentuje tak wspaniala postac
It's understood

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 01:15   Re: Paolo Maldini - to juz 20 lat w AC Milan

inv napisał/a:
W najbliższą niedzielę Paolo rozegra 536. spotkanie ligowe w barwach AC Milan.

Info wziąłeś chyba z onetu ale coś źle policzyli bo według tego co jest na stronce to będzie mecz nr 553 :]

20 lat w jednym klubie. Piękna sprawa. Nie ma chyba drugiego takiego piłkarza, który całą, tak długą kariere grał w jednym klubie. Życze Paolo, żeby doczekał w naszych barwach 25 lecia i żeby grał do końca kariery na najwyższych obrotach :]

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 09:20   

heh, faktycznie - w przyszlosci bede sprawdzal takze w nieco bardziej wiarogodnych zrodlach, dzieki za poprawke (tom_n rowniez :) )
It's understood

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 10:02   

Jeśli mówię wierność barwom klubowym - myślę Paolo Maldini. Miałem zaszczyt oglądać go w Pradze w meczu LM. Chciałbym jeszcze raz w życiu zobaczyć Kapitana w akcji. Bardzo bym się cieszył, gdyby Wielki Paolo doczekał jubileuszu 25 lat gry w Milanie.

Martino 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 10:09   

Drugiego takie piłkarza nie ma chyba na świecie. W obecnycz czasach dla większości piłkarzy, nawet tych najlepszych, grających w dobrych drużynach liczy się tylko kasa. Jeśli tylko ktoś zaoferuje lepszy kontrakt, to bez żalu opuszczają klub. Paolo jest przykładem przywiązania do barw i bezgranicznej miłości do klubu. To zaszczyt mieć takiego kapitana.
Jest jednym z nielicznych, którzy już "za życia" przeszli do historii futbolu. Oby jego kariera trwała jeszcze kilka lat i została nagrodzona jeszcze kilkoma trofeami.

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 14:37   

To jest naprawdę niesamowite! Ale w przypadku Paolo Maldiniego niezwykłe jest to, że mimo upływu lat jego pozycja w drużynie pełnej gwiazd jest niepodważalna. Mimo 36 lat wciąż uważany jest za jednego z najlepszych środkowych obrońców świata. To m.in. dzięki takim piłkarzom jak Maldini czy Baresi dla wielu osób Milan jest czymś więcej niż tylko klubem piłkarskim. Dowodem na to, że w świecie wielkich pieniędzy i sukcesu za każdą cenę, takie wartości jak lojalność, wierność nie są tylko pustymi słowami.

PhoEniX 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 19:42   

To wiecej niz oddanie, wiecej niz marzenia...Paolo Maldini

Seba_1 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 21:18   

Ma ktoś może jakiś filmik o Maldinim???

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2005 23:15   

a nie ma zadnego na bit torrencie :?: :)

paolo maldini... :roll: ...co tu duzo mowic-wybraniec boga :idea:

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 16, 2005 03:42   

Wielki piłkaż,wierzy w ideały(MILAN) i wspaniała osobowość!
Miejmy nadzieje że jeszcze kilka sezonów bedzie grał.Jest to autorytet czystej wody,który nie pozwala na żadne niesnaski w drużynie i myśle że dzięki niemu grało i będzie grać w naszym MILANIE jeszcze wielu wspaniałych piłkarzy!Życze dużo zdrowia i wielu niezapomnianych meczów!!!

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

kasienka 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 16, 2005 11:50   

jestem dumna, ze kibicuje Milanowi, ktory w swoim skladzie ma utalentowanego, wiernego i najlepszego zawodnika jakim jest Paolo Maldini :brawo:

bel 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 16, 2005 12:42   

grazie Paolo!

Marcin 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 17, 2005 12:01   

[ Dodano: Pon Sty 17, 2005 12:08 ]
sicmaggot napisał/a:
To m.in. dzięki takim piłkarzom jak Maldini czy Baresi dla wielu osób Milan jest czymś więcej niż tylko klubem piłkarskim.

Oby więcej zawodników okazywało takie przywiązanie do klubowych barw jak Paolo.
20 lat na boisku, a do tego ciągle światowy poziom-coś nadzwyczajnego.

PS.Ja dobał bym jeszcze do tego szacownego towarzystwa Costacurte który mimo że przed przejsciem do Milanu grał w Monzie to dla mnie też symbolem Milanu.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Sty 17, 2005 12:11   

Costacurta jest wychowankiem Milanu. W Monzie byl tylko na wypozyczeniu ;)

Barcelonista 
Barcelonista

Wysłany: Pon Sty 17, 2005 22:32   

No chociaz ja nie kibicuje Milanowi, ale darze szacunkiem Maldiniego. Trudno znalezc na swiecie takiego pilkarza z takim przywiazaniem do barw klubowych. A 20 lat w jednym klubie naprawde robi duze wrazenie :o

Giallorosso 
Romanista

Wysłany: Wto Sty 18, 2005 20:28   

Ja tez mimo ze nie kibicuje Rossonerim to podobnie jak przedmówca szanuje Maldiniego za wiernosc i za to co zrobil dla reprezentacji Italii powinniscie byc dumni z waszego Capitano naszemu idzie 13 rok grania w Romie co tez robi wrazenie choc nie jest to to samo co 20 lat ale mam nadzieje ze i Totti tak dlugo z niami zostanie

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 19, 2005 11:51   

Wiesz, to co odróżnia naszego kapitana od waszego kapitana to bezwarunkowa wierność klubowym barwą. Maldini nigdy nie stawiał warunków zarządowi Milanu, nigdy nie groził odejściem jeżeli klub nie zostanie wzmocniony. Paolo był na dobre i na złe z klubem.
Za to jest tak kochany przez kibiców i szanowany przez kolegów z boiska.
Dla mnie to wyznacznik wielkości AC Milan. Takie kariery jak Maldiniego czy Baresiego stanowią o wielkości jak i są jednym z głównych powodów dla których przynajmniej ja kocham ten klub.

pzdr,

Boski Lew 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 20, 2005 12:36   

Dzisiaj w "wyborczej" laudacja na cześć Paolo w wykonaniu Steca. Spory artykuł o legendzie Milanu pod tytułem "Paolo Anioł" przypomina jak wielką rzadkością w dobie zmieniania barw klubowych jak rękawiczki jest postawa Il Capitano. :prayer:

Martino 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 20, 2005 15:49   

Ja codziennie w pracy słucham sobie radia flash, dobra rockowa muza a czasem pojawia się felieton sportowy. Zazwyczaj autor opisuje jakieś wydarzenie z przymrużeniem oka lub nawet ironicznie. Dziś było całkiem inaczej. Cały felieton był poświęcony "Człowiekowi-Legendzie" piłki nożnej. Dawno z ust żadnego dziennikarza nie usłyszałem tyle ciepłych słów na temat jakiegoś z zawodników Milanu. Wymienione były wszystkie jego sukcesy(trochę czasu to wymienianie zajęło :wink: ) Strasznie mnie ten felieton ucieszył, bo nie sądziłem, że ktoś o tym wydarzeniu wogóle wspomni.

Dziś jest swięto Maldiniego i swięto całego Milanu a co za tym idzie- nasze święto.
Oby takich świąt było więcej...

tom_n 
Administrator

Wysłany: Czw Sty 20, 2005 16:06   

Artykuł Rafała Steca można przeczytać tutaj. Bardzo ciekawy, polecam ;)

Przy okazji chciałem przypomnieć artykuł Carlo Pellegattiego z cyklu Zdarzyło się..., w którym pięknie wspomina debiut Paolo Maldiniego w Milanie. Artykuł nosi tytuł ... i ze śniegu wyłonił się kolejny Maldini. Również polecam ;)

Dionizos 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 20, 2005 21:14   

Wielki mistrz. To przyznac musi kazdy. Gracz i czlowiek jak najbardzieh unikalny. Drugiego takiego nie bedzie mieli ;-) . Życze Wam tego z calego serca...

Giallorosso 
Romanista

Wysłany: Pią Sty 21, 2005 11:24   

droc napisał/a:
Wiesz, to co odróżnia naszego kapitana od waszego kapitana to bezwarunkowa wierność klubowym barwą. Maldini nigdy nie stawiał warunków zarządowi Milanu, nigdy nie groził odejściem jeżeli klub nie zostanie wzmocniony. Paolo był na dobre i na złe z klubem.
Za to jest tak kochany przez kibiców i szanowany przez kolegów z boiska.
Dla mnie to wyznacznik wielkości AC Milan. Takie kariery jak Maldiniego czy Baresiego stanowią o wielkości jak i są jednym z głównych powodów dla których przynajmniej ja kocham ten klub.
pzdr,

Tak, no napewno w wielu miejscach nasi kapitanowie sie od siebie różnią nasz to gladiator z krwi i kosci :) a co do tego zastraszania odejsciem to faktycznie jest to troche stresujące i dla kibiców Giallorossich i dla całego zarządu Romy ale moze ma to na celu zmobilizowanie zarzadu aby zaczął dzialac i sprowadzac do stolicy wzmocnienia takze wydaje mi sie ze tez to jest w pewien sposób troski o dalsze losy klubu moze sposób nie jest najpiękniejszy ale wazne dla mnie zeby byl skuteczny :)
pzdr

Per aspera ad astra ...

master15 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 25, 2005 15:51   

To już dwadzieścia lat bardzo ci Paolo za to dziękuje że broniłes barw mojego najlepszego klubu. Chciałbym cie kiedys zobaczyc na żywo w akcji, takiego piłkarza jak ty nigdy nie było i chyba nie bedzie fajna sprawa byla by jak byś jeszcze bronił barw Milanu przez conajmniej 5 lat tego ci rzycze z całego serca :D

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 03, 2005 16:22   

dla posiadaczy eMule'a, eDonkeya, Overneta i takich tam: film o Paolo (tych nigdy za duzo :wink: ). kliknij tutaj.
kilka naprawde pieknych bramek naszego kapitana (i smiesznie po japonsku mowia :P ).

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Susy 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 06, 2005 01:25   

Niewielu jest takich piłkarzy, którzy cieszą się szacunkiem kibiców, nie zależnie od ich klubowych preferencji. Paolo do tej ekskluzywnej grupy niewątpliwie należy. Nie bez powodu rzecz jasna ;) Jego się ceni nie tylko za grę, ale i za postawę poza boiskiem.
Nie mogę sobie wyobrazić, że on już gra tyle czasu :D Nie mogę sobie darować, że się za późno urodziłam i spóźniłam na ten debiut :P Zawsze się spóźniam! A później na tyle lat jego kariery... Teraz nadrabiam, ale co było nie wróci. Dlatego mam nadzieje, że za szybko z boiska nie zejdzie, co bym sobie mogła jeszcze trochę popatrzeć :)

Odpowiedz do tematu