ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum - Wasze propozycje zmian
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 20:22   

Mam takie dwie małe sugestie:
1. Jako że dział "Gry" jest praktycznie nie używany (prócz sporadycznych tematów) nie lepiej zrobić jeden zbiorczy temat w dziale "Hyde Park" pt. "gry komputerowe" a z działu "Gry" zrobić dział o byłych piłkarzach i trenerach? bo tematy o np. Ibrze, Ronaldinho są częściej użytkowane i pewnie jeszcze nie raz będą (tak samo jak te o Neście, Pippo, Maldinim itd.) więc myślę że taka zmiana byłaby korzystniejsza na forum a na pewno wprowadziłaby wiele przejrzystości.

2. Może warto by przerzucić tematy o Lidze Mistrzów i Lidze Europy do działu "Inne ligi" (albo i zmienić wtedy nazwę na coś w stylu - "Piłka nożna na świecie") a zamiast działu "Europejskie Puchary" gdzie są tylko dwa czynne tematy a reszta zablokowane zrobić np. dział "Multimedia" w którym miałyby miejsce linki do ściągnięcia meczy, przeróżne projekty, tapety, avatary, kompilacje, zdjęcia zawodników itd. też widzę w tym o wiele większą korzyść niż przy obecnym stanie rzeczy, nie ma sensu trzymać jednego działu tylko z powodu dwóch czynnych tematów, warto by było zmienić na inny który byłby bardziej rozłożony i z pewnością częściej używany niż teraz.

Myślę że te zmiany wpłynęłyby korzystnie na rozwój forum, działy byłyby znacznie bardziej wykorzystane i przejrzyste niż teraz gdzie sporo niepotrzebnych tematów nie robi nic tylko zaśmieca. Czy jest szansa aby cokolwiek ugrać w tej sprawie czy nie mam na co liczyć, oczywiście nie chcę tylko mówić za siebie, niech inni też się wypowiedzą ale myślę że takiej rozwiązania byłyby korzystne dla wszystkich a forum przeglądałoby się i używało z przyjemnością ;)
#10 Rui Costa per sempre!

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2013 10:37   

Rossonero_, proponujesz zmiany dla samych zmian, takie kosmetyczne korekty na niewiele by się zdały. Jest dział "Gry" i niech pozostanie - połączenie wszystkich wątków w jeden dopiero spowodowałby bałagan. Po co też dzielić piłkarzy i trenerów na aktualnych i byłych? By nadać pracy moderatorom? Od lat ustalony jest pewien porządek i spełnia on swoją rolę. Lepsze wrogiem dobrego.

Dział "Multimedia" byłby ciekawą nowością, jednak by taka inicjatywa miała sens, potrzeba osoby, która wszystko by koordynowała. Z pewnością pojawiłyby się też problemy z prawami autorskimi do skrótów, transmisji, itd. (o ile dobrze pamiętam to było powodem śmierci działu video na stronie). W mojej opinii, odbiorcami tego typu atrakcji są raczej młodsi kibice, zaś średnia wieku użytkowników udzielających się reguralnie raczej sporo przekracza wiek nastoletni. Masz fajne zdjęcie/tapetę/film? Wrzuć to do istniejących tematów typu "Linki".

Nie wiem jak Wy, ale ja korzystam głównie z funkcji "Pokaż posty nieprzeczytane", do poszczególnych działów zaglądam tylko gdy chcę odkopać jakiś temat bądź wyszukać zapomnianą informację.

akont 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2013 14:53   

Suchcik napisał/a:

Nie wiem jak Wy, ale ja korzystam głównie z funkcji "Pokaż posty nieprzeczytane"...

ja tak samo

Rossoner jak sam zauważyłeś
Cytat:
dział "Gry" jest praktycznie nie używany
więc moje pytanie: po co te zmiany?

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 22, 2013 17:49   

migracja domeny na sensowniejszy serwer, ktory sie nie krztusi jak kilkanascie osob na forum siedzi

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2013 00:19   

VelenoRosso - Zacny pomysł! W trakcie ważnego meczu nie sposób dokopać się do czegokolwiek na forum.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 03:15   

Suchcik napisał/a:
Jest dział "Gry" i niech pozostanie - połączenie wszystkich wątków w jeden dopiero spowodowałby bałagan.

Moim zdaniem jednak nie, na wielu innych forach spotkałem się z taką formą i sprawdza się ona wyśmienicie a z pewnością lepiej niż to co jest obecnie u nas na forum ;)

Suchcik napisał/a:
W mojej opinii, odbiorcami tego typu atrakcji są raczej młodsi kibice, zaś średnia wieku użytkowników udzielających się reguralnie raczej sporo przekracza wiek nastoletni.

Fakt, też o tym pomyślałem ale też nie mówię żeby co chwila robić jakieś słitaśne tapety z Balotellim czy Szarym dla gimnazjalistów i się szczycić nimi czy coś w tym stylu, w każdym razie wciąż uważam że nawet taki dział byłby o wiele przydatniejszy i używany niż ten o grach. Ale najlepiej byłoby by przerzucić tematy o Lidze Mistrzów i Lidze Europy do działu z innymi ligami i wtedy już z tego kompletnie nie użytkowanego działu zrobić dział "Multimedia".

Suchcik napisał/a:
Nie wiem jak Wy, ale ja korzystam głównie z funkcji "Pokaż posty nieprzeczytane", do poszczególnych działów zaglądam tylko gdy chcę odkopać jakiś temat bądź wyszukać zapomnianą informację.

Niestety i później forum wygląda jak wygląda, oczywiście nie odbieraj tego jako obrazę bo nie mówię że masz siedzieć non stop na forum i klepać posty żeby było fajnie :P Po prostu trochę szkoda że głównie dyskusję tu się toczą w dziale o meczach albo transferach, wszak jest również tyle innych tematów do dyskusji a są mało odwiedzane, nie wiem czy się nikomu nie chce, czy taka mentalność czy co...

akont napisał/a:

Rossoner jak sam zauważyłeś
Cytat:
dział "Gry" jest praktycznie nie używany
więc moje pytanie: po co te zmiany?

Eeee...żeby był w końcu używany? to chyba logiczne :P

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 27, 2013 08:23   

Dopiero teraz znalazłem chwilę na odpowiedź. Rossonero_, niepotrzebnie rozbiłeś moją wypowiedź na części. Chciałeś opinii na temat proponowanych przez siebie zmian i taką opinię ode mnie otrzymałeś. Dalej uważam, że proponujesz zmiany pro forma. Inni użytkownicy nawet nie zawrócili sobie głowy by komentować te propozycje, co też jest pewnym wyznacznikiem. Dodatkowo, zauważyłem w innych tematach, że bawisz się w amatorskiego moderatora. Chłopie, daj spokój. Pisz sam poprawnie i na temat, a reszte olej. Kijem rzeki nie zawrócisz. Nie zmusisz też ludzi do częstszego pisania poprzez porządki na forum. Wg mnie lepiej pisać rzadziej ale z sensem niż klepać, nic nie wnoszące posty. Pax.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 28, 2013 14:26   

Suchcik napisał/a:
Dodatkowo, zauważyłem w innych tematach, że bawisz się w amatorskiego moderatora.

Raz czy dwa zwróciłem uwagę na zakładane nowe tematy o których można spokojnie dyskutować w innych już założonych, nazywaj to sobie jak chcesz mnie po prostu zależy na porządku i przejrzystości na tym forum ; ) Poza tym staram się ożywić inne tematy niż "Transfery" i "Mecze" w których głównie pojawiają się nowe posty a w innych tematach i działach raczej posucha.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 08, 2013 22:25   

Wnioskuję o założenie działu: Bubu vs Camill :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 23:01   

Veto.
Najpierw chce wiedzieć czy ten ktoś naprawdę istnieje czy nie odpisuje botowi :)

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2013 12:19   

Zapraszam do Jaworzna...

Adres podam za pośrednictwem PW - o ile uklękniesz i ładnie poprosisz :rotfl:

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2013 12:31   

Dałoby radę zamontować na forum przycisk do ignorowania danego użytkownika(automatyczne ukrycie postów)? Widziałem to już na jednym forum phpBB i przydałoby się to imo tutaj.

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 13, 2013 13:51   

oj przestańcie, przynajmniej mamy maskotki forumowe, takie 'śmiechowe' dopełnienie każdej dyskusji; jeśli sami nie czują potrzeby ogarnięcia się, to bądźmy tolerancyjni

Burzum 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 13, 2013 13:51   

Raczej nie powinno to stanowić żadnego problemu. Powinna być taka opcja.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 16:21   

Kzr napisał/a:
Dałoby radę zamontować na forum przycisk do ignorowania danego użytkownika(automatyczne ukrycie postów)? Widziałem to już na jednym forum phpBB i przydałoby się to imo tutaj.

jak najbardziej jestem ZA,więc Tomasz jest taka opcja?

akont 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 16:54   

również jestem za, krótko tu jestem, a już mam typ na 'czarną listę' :D
i jeszcze tak powracając do starych propozycji, nie wiem czy to w końcu się spotkało z jakimś odzewem, ale co z opcją 'nocnego' forum? Da rade zrobić on/off światło na forum?

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 15, 2013 18:59   

Mi tam nie przeszkadza - nawet skorzystałbym z takiej "czarnej listy" i dodał jedną czy dwie osoby ;)
Nocne forum to też świetny pomysł, bo jasne tło wali po oczach :P

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 18, 2013 10:31   

"nocne" forum faktycznie byloby mile, styl czerwone na bialym wypala oczy i dosc proste do zrobienia tez, jest masa ciemnych szablonow darmowych do phpbb by przemo na sieci, godzina - dwie rzezbienia w kodzie by dopasowac do forum milanu i po zabawie.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 18, 2013 14:05   

Również jestem za nocnym wyglądem forum :)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 18, 2013 17:41   

Dodać do tego jeszcze powrót Milan Paint i byłoby cacuś :) Nie obraziłbym się również na newsy dotyczące piłkarzy którzy są wypożyczeni - kiedyś chyba coś takiego było ? :)

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 14:00   

Kiedy na forum będzie można usunąć własne posty?

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 19:34   

Widzę, że rozpoczął się koncert pobożnych życzeń :rotfl:

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 20:45   

Camill napisał/a:
Widzę, że rozpoczął się koncert pobożnych życzeń :rotfl:

Mam propozycje nie do odrzucenia. Załóż sobie temat "Forum - Wasze komentarze propozycji zmian" i pisz tam do woli.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 21:35   

A po co chcesz usuwać własne posty? :rotfl:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:55   

Kzr napisał/a:

podbijam pytanie do Administracji

Odpowiedz do tematu