ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mało Serie A - petycja do C+
Autor Wiadomość
beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 12, 2004 19:20   

oby po dzisiejszym meczu szefowie c+ przejrzeli na oczy...

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 13, 2004 00:45   

no co Ty, przeciez Juve gra najefektowniejsza i najlepsza pilke we Wloszech :?

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Gru 13, 2004 14:41   

szefowie c+ nie maja raczej zbyt wiele do gadania. przewaznie w c+ puszczane sa sobotnie i niedzielne wieczorne mecze, a przeciez szefowie (polskiego) c+ nie maja wplywu na to, ktore spotkanie rozgrywane jest wlasnie o tej porze. co najwyzej mogliby raz czy drugi zrezygnowac z meczu wieczornego, na rzecz jakiegos rozgrywanego o 15.

bulgarin 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 11, 2005 22:19   

КОЙ Е НОМЕР 1-ЦСКА И МИЛАН СА НОМЕР СА НОМЕР !
www.cska.bg

MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 30, 2005 17:36   

Ja tam nie wiem. Niestety nie mam C+ :( :( :( (rodzice nie chcą kupić platformy), ale jak najbardziej popieram wasz pomysł bo przecież najpiękniejsze mecze (Milanu a nie Juve) powinny być na antenie zawsze a nie tylko od czasu do czasu!!!

Forza Milan

Bart 
Interista

Wysłany: Śro Mar 30, 2005 22:34   

Nie wiecie może do kiedy C+ posiada prawa do pokazywania Serie A? Jak przeglądałem ich ulotkę to chwalili się, że do tego i tamtego roku będą pokazywali Primera i Premiership, o Serie A nic nie wspominali...

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Mar 31, 2005 18:05   

zdaje się, ze jeszcze na przyszly sezon, ale nie dam sobie reki za ta informacje uciac

milan78 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 02, 2005 12:52   

mam nadzieje ze kupia jeszcze prawa do transmisji na nastepne kilka lat :prayer:

giorgio 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 00:23   

Ja mam ndzieje ze serie A kupi polsat

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 09:34   

czemu? myslisz, ze beda czesciej pokazywac milan?

edit: literowka :P

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.
Ostatnio zmieniony przez stan Nie Kwi 03, 2005 12:18, w całości zmieniany 1 raz  

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 11:25   

moze dlatego ze giorgio ma polsat sport :wink: ?

giorgio 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 03, 2005 13:07   

Canal + tez mam.
Polsat pokazuje znacznie wiecej meczow wykupionych lig niz C+ majacy do dyspozycji 2 kanaly sporotwe. C+sport serwuje liczne retransmisje a C+sport2 stoi pusty.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 20:42   

No i Canal+ zafundował nam znów wspaniały weekend z Serie A. Mogliśmy zobaczyć aż 1 retransmisję wspaniale zapowiadającego się meczu Bologna-Inter, który decydował czy oba zespoły mogą marzyć jeszcze o występie w pucharze Intertoto. Na szczęście oszczędzono nam transmisji live z nudnego jak flaki z olejem meczu rozegranego we Florencji gdzie viola podejmowała Juventus. Należy docenić jak nasz rodzimy Canal+ dba o własnych widzów. Przecież tydzień temu obiecano nam transmisję meczu Bologna - Inter, który miał się odbyć o godz 20.30 więc logiczne jest że skoro kolejka została przełożona o tydzień należy puścić ten sam mecz (mimo że odbywa się on o godzinie 18.00) o 20.30 i podpisać jeszcze (na teletekście) live. Przecież i tak nikt nie ogląda serie A - więc co za różnica? No przecież gdy mecz się odbywa (18.00) na pustym jak zwykle Canal+ sport 2 można puścić planszę z planami transmisji, o 20.30 można puścić retransmisję z 18 a mecz Fiorentina-Juventus w skrótach w sport+ w niedziele o 0.00 i wszyscy będą zadowoleni. Byle zadowolony abonent wpłacał co miesiąc odpowiednią kwotę na konto.

milan78 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 08:09   

Ciekawe co canal+ zrobi z meczem Milan-Juventus pewnie tez jakas retransmisja pojdzie :| :| albo puszcza na c+sport2, ktorego nie mam :cry: :cry:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 12, 2005 15:19   

Ja wolalbym Serie A na PS. Canal+nie mam i muszę zapierdzielac do kumpla :/
Polsat Sport wieczorami puszcza obecnie mecze Arsenalu, Liverpoolu i chyba MU.
Zawsze to cos. Poza tym są ligi: holenderska, niemiecka i grecka.
Ale i tak wolałbym Jeden jedyny mecz Milanu na tydzień, albo jakikolwiek mecz ligi hiszpańskiej... :|

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 09:51   

Przeczytałem ostanio post Carlo, który bardzo mi się spodobał i pomyślałem, że dobrze by było żeby przeczytał go ktoś z Canal+. Postanowiłem, że wyślę im maila z linkiem do tego posta (sory Carlo, że tak bez pytania :P ) i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem odpowiedź. Odpisał mi pan Tomasz Smokowski i coś tam wyjaśnił choć niewiele. List wysyłałem wczoraj i zapytałem też o to dlaczego nie transmitują meczu Odra - Cracovia a za to pokazują powtórkę meczu z Legią i tego dotyczy 2 punkt w mailu. A oto on:

Szanowny Panie,
Nam również jest przykro...
W krótkich żołnierskich słowach postaram sie wyjaśnić Panu kilka kwestii:
1.spotkań Fiorentiny na własnym boisku (i jeszcze jednego klubu, którego teraz nazwy nie pomnę) Canal+ i inne stacje wykupujące cały włoski "pakiet" na świecie nie moga pokazywać. Tak to niestety jest... Jak Pan zapewne - jako kibic Serie A - pamięta, jeszcze przed sezonem we Włoszech o mały włos nie doszło do poważnego buntu klubów, które pragnęły innego (lepszego dla siebie) podziału manny płynącej z tytułu praw transmisji telewizyjnych. W konsekwencji doszło do decentralizacji praw i właśnie "Viola" wypięła się - mówiąc kolokwialnie - na wszystkie telewizje, ergo: przez czas jakiś, na początku sezonu - jak Pan zapewne pamięta - z jej stadionu w ogóle nie można było zobaczyć choćby 5 sekund "obrazków". Co do transmisji całych spotkań, sytuacja nie uległa zmianie i nasz włoski pośrednik do dziś nie doszedł z dwoma klubami (czy ten drugi to przypadkiem nie Messina?) do porozumienia co do transmisji spotkań z ich boisk.
2.Nasza stacja -jak każda biznesowa firma- ma określony, zatwierdzony na początku kazdego roku budżet, w którym ustala się dość precyzyjnie koszty i liczbę transmisji "live". Jest to rzecz jasna sprawa którą -przymykając oko - można zaokrąglić do jednego, dwóch spotkań w górę. Niestety w sytuacji, gdy doszło do takiego misz-maszu z naszą liga, gdy do połowy maja niemal codziennie grany jest jakiś mecz, mogłoby sie okazać, że nasz budżet "ligowy" wyczerpiemy już np. w połowie września chcąc pokazać na żywo wszyskie mecze grane teraz, stąd- czasem z bólem serca - musimy dokonywać wyborów niezrozumiałych dla naszych abonentów, choć i tak - proszę pamiętać - niemal z każdej ligowej kolejki od piątku do niedzieli (oprócz tej ostatniej - ale tu, z wiadomych względów, piątek nie wchodził w rachubę) pokazujemy na żywo 3 z 7-u spotkań.
Pozdrawiam!
T.Smokowski

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 10:32   

No pionka ładny fuksiarz z Ciebie. Giorgio też wysłał - ale odpowiedzi się nie doczekał. Ja zresztą od pół roku sobie tam do nich coś skrobie. Nawet kolega pracujący w C+ mówi, że te moje maile wszyscy tam czytają - po czym olewają. A Tobie odpowiedzieli :shock: I do tego oscarowiec. Napisz jak ich do tego zmusiłeś :-D
Tłumaczenia pana Tomasza S. tylko częściowo mnie przekonują. Zgadza się nikt w Europie nie pokazuje Fiory u siebie na żywo. Jednak nie wytłumaczył dlaczego mecz Bologna - Inter nie został puszczony live. Przecież po to chyba stworzyli 2 kanał sportowy żeby wydarzenia które odbywają się jednocześnie pokazywać na żywo (w sobote o 18 na C+Sport Wisła Płock - Wisła Kraków). Tymczasem ten kanał stoi ciągle pusty. W niedziele o 15 pokazują powtórki np Serie A z dnia poprzedniego zamiast puścić mecz na żywo. Rozumiem że mogą być ograniczeni licencją (np max 2 mecze serie A na weekend) - ale wtedy nasuwają się dwa pytania: 1. czemu pan S tego nie wyartykułował? 2. czemu nie kupią lepszej licencji? Przecież Hiszpanie, którzy uważają że lepiej stać na przystanku i czekać na autobus niż oglądać mecz serie A transmitują co weekend 5 meczów z Italii - WSZYSTKIE na żywo! (do tego nie dyskryminują przy tym innych rozgrywek - mają 4 kanały sportowe które w weekend "grzeją" aż miło) A powiem szczerze że wysokość ich abonamentu za oglądanie ich rodzimego C+ nie różni się zbytnio od cen w Polsce. Po prostu poważnie traktują abonentów.
Co do tłumaczenia z meczem Odra - Cracovia rzeczywiście zgadzam się. Nasza liga jest tak rozbita, że ciężko transmitować wszystko. Choć i tak wysłali wóz transmisyjny to by mogli live puścić. Ale pewnie koszty transmisji live są dużo wyższe a kasy rzeczywiście szkoda (abonament trzeba podnieść)

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 19, 2005 21:43   

c+ uruchomil niedawno na swojej stronie forum i padlo na niej pytanie do kiedy stacja posiada prawa do pokazywania serie a. ponizej odpowiedz ze strony c+:

2005.05.19 11:50
Kontrakt dotyczący ligi francuskiej obowiązuje jeszcze do końca kolejnego sezonu (będzie zapewne przedłużony), natomiast umowa na pokazywanie Serie A wygasa po zakończeniu obecnych rozgrywek. Bez obaw, robimy wszystko, by ją przedłużyć...

Mimo pewnych niedoskonalosci c+ (milko, ograniczona ilosc pokazywanych spotkan) mam nadzieje, ze stacja ta nadal bedzie pokazywala serie a

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2005 00:11   

Cholera ja mam nadzieję że im się to nie uda (OBY!!!!!!!) i od nowego sezonu Polsat Sport zafunduje nam relacje Serie A.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 20, 2005 08:19   

Ponoc juz niemal na pewno od przyszlego sezonu Serie A bedzie pokazywana przez Polsat Sport, ktory uruchamia podobnie jak C+ drugi kanal sportowy. Do tej pory podejrzewano jednak, ze obie stacje podziela sie jakos transmisjami, jednak wobec zakonczenia praw Cyfry do pokazywania Serie A moze byc juz trudniej. Z jednej strony mysle ze Polsat zdecydowanie lepiej tworzylby relacje ze spotkan Serie A, z drugiej jednak ja jestem posiadaczem Cyfry i zakladanie dodatkowo Polsatu nie bardzo wchodzi w gre ;) . Licze na to, ze jednak obie stacje sie dogadaja i transmisje beda podzielone po rowno.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 20, 2005 13:17   

Na dobrą sprawę posiadam Polsat Sport...ale podzielam wasze obawy. Wg mnie Canal + przedstawia mecze zdecydowanie lepiej (i całą oprawę). Natomiast Polsat to z reguły Kołtoń i Borek - a to już jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Jak w studiu jest ktoś z ich "paki" typu Wdowczyk to częśto się zdarza że komentaż jest niestety z lekka tendencyjny (via Legia - Lech). Do tego Kołtoń ma jedną straszną wadę...sprzedaje swoje wiadomości 2 razy. Jako że kupuję zawsze Przegląd Sportowy znam jego wypowiedzi z gazety. A potem w czasie meczu Kołtoń na 100 % powie o tym "dokładnie co do przecinka". Jak Lipiński w Piłce Nożnej coś napisze to innaczej... i nie widać u niego takich zachowań (w takim stopniu jak u Kołtonia). Dodatkowo zarzut do Borka...jak gra drużyna hiszpańska to chłopina zapewne przypomni Real, będzie całował obrączkę jak Raul i wspomni o "mediapunto". Suma sumarum Polsat jeszcze troszkę musi się uczyć od Canal +

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 20, 2005 16:31   

W Canal + drazniaca jest tez kwestia powtórek w Serie A. To dziwne, przeciez chyba nie jest niczym skomplikowanym pokazac powtorke jakiejs ciekawej akcji, bo jezeli juz chodzi o gole to jezeli zacznie sie ogladac mecz od 5 minuty a bramka padla w 3 to mozemy miec pewnosc ze gola tego juz nie zobaczymy ani do konca trwania meczu, ani w przerwie meczu ani po jego zakonczeniu.
Dla przykladu w Premiership powtórek jest zatrzęsienie, nie wiem czym to jest spowodowane, czyzby znowu przesladowanie Serie A ?
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2005 22:02   

Ja myślę, że Canal+ nie ma żadnego wpływu na powtórki. A przynajmniej ten nasz polski. Przy okazji transmisji nie ma żadnego studia, w którym można by było pokazać powtórkę. Pokazywany jest tylko mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka a w przerwie puszczana jest muzyka. Brak powtórek to raczej jest wina Włochów, którzy to tworzą relację z meczu.

chef 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 17, 2005 21:57   

Bardzo czesto ogladam mecze Serie A na Canal+ i nie zauwazylem, zeby pokazywali malo powtorek. Moze i macie racje, ale ja na to nie zwracalem uwagi. Jezeli juz piszemy o powtorkach, to jezeli juz one sa pokazywane ( :-) ), na zwolnieniu i duzym zoomie to nieraz wygladaja bardzo fajnie, duzo lepiej niz w relacjach chocby z Primera Division czy Premiership, niewiem czy lepszy sprzet maja tam we wloszech (oczywiscie chodzi mi o San Siro itp.). Taka moja uwaga na temat powtorek :P

Yari 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 15, 2005 19:56   

To teraz prawdopodobnie wogóle nie zobaczymy serie A na canal + , ani na żadnym kanale pakietu cyfry :-( . polsat sport będfzie ( prawdopodobnie ) pokazywał mecze serie A ... .

Odpowiedz do tematu