ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Clarence Seedorf
Autor Wiadomość
Bartek O 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 09:39   Clarence Seedorf

Nie znalazłem takiego tematu na Forum,więc pozwoliłem sobie go założyć.

Jednym z powodów było to,że nazwisko znakomitego Holendra pojawia się dość często przy okazji tematu "Transfery Milanu".Seedorf często jest tym,którego ewentualny nowy nabytek miałby w MILANIE zastąpić.Choćby ostatnio przy okazji Cristiano Ronaldo czy Vicente.Nie chciałbym porównywać Clarenca do żadnego z tej dwójki,bo to nie ma najmniejszego sensu.Są to kompletnie różni pod względem stylu gry piłkarze.
Przypuśćmy jednak,że zarówno Portugalczyk jak i Hiszpan trafiają rzeczywiście do MILANU.Druga linia wygląda teraz następująco:Ronaldo,Pirlo,Kaka,Vicente.Imponująco prawda?Tyle,że chyba nikt nie wyobraża sobie drugiej linii bez Rino.Wiem,to żaden argument.Ale argumentem i to bardzo poważnym wydaje mi się,jest to,że teraz styl gry MILANU musiałby ulec diametralnej zmianie.Obaj bowiem "nowi zawodnicy" to typowi skrajni pomocnicy,stworzeni do gry ofensywnej.Za utrudnianie konstruowania akcji rywali odpowiedzialny jest w tej sytuacji tylko Andrea Pirlo,bo żaden z pozostałych nie ma ku temu predyspozycji.Również gra bocznych obrońców ulega zmianie.Z pewnością nie mogliby już tak często angażować się w akcje ofensywne.Słowem istna rewolucja w systemie gry MILANU.Ale po co to wszystko?W tej chwili MILAN dysponuje najlepszą,najbardziej kompletną formacją pomocy w Europie.Kwartet Gattuso,Pirlo,Seedorf,Kaka jest znakomicie zgrany,piłkarze świetnie się rozumieją,doskonale się uzupełniają.A Seedorf naprawdę jest jednym z niewielu,którzy pasują do obecnego stylu gry MILANU,do koncepcji Carlo Ancelottiego.
Nie starajmy się na siłę "ulepszać" czegoś,co i tak funkcjonuje perfekcyjnie,lub przynajmniej jest bliskie perfekcji.

Wracając do samego Seedorfa.On znakomicie sprawdza się w swojej roli,gdzie jest odpowiedzialny zarówno za rozbijanie ataków rywala,jak i za kreowanie gry.Często określany jest mianem "wolnego elektronu",bo rzeczywiście ciężko przypisać go do jednej pozycji.Zresztą uważam,że poradziłby sobie na każdej pozycji w środku pola.Zarówno lewego i prawego pomocnika,jak też defenwsywnego czy ofensywnego rozgrywającego.Trudno znalezć w tej chwili równie wszechstronnego pomocnika.Pomijam jego czysto pilkarskie walory,o których wszyscy doskonale przecież wiemy,jak wyśmienite wyszkolenie techniczne,kapitalny przegląd pola czy choćby atomowe uderzenie.
Jestem bardzo szczęśliwy,że ten genialny niewątpliwie pilkarz,nosi moje ukochane,CZERWONO-CZARNE barwy.

PhoEniX 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 11:18   

Jesli chcecie C. Ronaldo i Vicente w Milanie, ja nie mam nic przeciwko temu. Ale jesli myslicie ze pomoc Ronaldo Pirlo Kaka Vicente bedzie lepsza od obecnej to jestescie w bledzie. Owszem mozna kupic tych pilkarzy ale dla mnie beda siedziec na lawce bo uwazam ze nie dorastaja jeszcze do naszych tytanow by znimi godnie w Milanie konkurowac. Kupienie Vicente wiaze sie z ryzykiem ze stanie sie z nim to samo co z Farinosem, Gerardem, Lopezem i Mendieta bo kazdy z nich w Valencji byl wielkim pilkarzem a gdy oszeszli stali sie pilkarzami ledwie srednimi zwarzywszy na to co wczesniej dokonali. W tym temacie chodzi o Seedorfa, ja nie chce nikogo na jego miejsce bo uwazam go za genialnego pilkarza ktory wiele nam jeszcze da. Obecnie ma 28 lat podobnie jak Sheva i Nesta to najlepszy wiek dla pilkarza i dlatego teraz trzeba mu zaufac.

tom77 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 13:48   

A mnie zastanawia dlaczego Clarence Seedorf nie jest powoływany do reprezentacji oranje :? , z jednej strony to dobrze dla AC Milan bo może się skupić na grze w klubie, ale..... W kadrze reprezentacji powinni grać najlepsi zawodnicy danego kraju, a Seedorf do takich na pewno się zalicza. Mam nadzieję że Marco van Basten w końcu da szansę czarnemu tulipanowi z Milanu.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 18:19   

Uważam , że Seedorf jest bardzo dobrym zawodnikiem i zasluguje na gre w Milanie . W tym sezonie zapewnil nam zwyciestwo z Szahtarem ( sorry ale niewiem jak to sie pisze ) i wiele razy pokazywal klase w poprzednich sezonach gdy grywal w ACM. Milan zrobil bardzo dobry interes wymieniajac Coco za Seedorfa .
Ostatnio zmieniony przez Pippo Wto Paź 19, 2004 18:31, w całości zmieniany 1 raz  

Martino 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2004 18:28   

W 100% (a nawet więcej :wink: ) się z Wami zgadzam. Seedorf to zawodnik kompletny. Za żadne pieniądze nie oddałbym go nikomu. O jego zaletach było już w tym temacie napisane chyba wszystko więc nie będę nic powtarzał. Mamy wielkie szczęście, że w składzie Milanu jest ktoś taki jak Clarence Seedorf.

skopi 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 21, 2004 00:27   

Seedeorf jest jedynym piłkarzem któy zdobył Ligę Mistrzów z 3 klubami z Ajaxem , Realem i Milanem czyli to juz świadczy samo za siebie. Jest zawodnikiem niesłychanie kreatywnym i znakomicie wyszkolonym technicznie dlatego nie powinno się go sadzać na ławce nawet w razie ew. wzoocnień. Należy tez zauważyć ze jest w świetnej formie i zdobywa dużo goli zarówno w lidze jak i w LM.

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 21, 2004 22:46   

Seedorf jest filarem naszej drugiej linii. A poza tym mamy tak dobrą pomoc, że bez sensu jest w niej cokolowiek zmieniać. Jak mówi powiedzenie: lepsze jest wrogiem dobrego. Seedorf musi zostać w pierwszym składzie! I powrócić do kadry!

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 20:04   

I nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego Ancelotii nie wystawił w meczu z Barcą jego tylko drewnianego Ambrosiniego.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 20:07   

rotacja :) przeciez tyle sie o niej mowilo :)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 21:30   

Rotacje, to może robić w meczach z Livorno a nie Barcą. A tyle się mówiło, ze Milan jedzie po zwycięstwo i zagra najsilniejszym składem. Chyba mi nie powiesz, że to był najsilniejszy skład.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 22:14   

ale przeciez poza 2-4 pierwszymi meczami seedorf nie prezentowal sie za okazale co nie ?

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 22:30   

Ale na pewno lepiej, niż Ambrosini.

R.I.d.S.L KAKA! 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 22:40   

wydawalo mi sie, ze ancelotti wystawil ambrosiniego tylko po to aby odbieral pilki rywalom, a z tego co widzialem to owej pilki nie odebral zbyt duzo razy, ale za to starat mial co nie miara. tak wiec w meczu z barcelona pozytku z ambro nie bylo zadnego

http://www.aquasky.co.uk/radio.htm

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 22:42   

ale ambro to nie brocchi,ktory powinien grac tylko z livorno itp.carlo na niego postawil-musial miec jakis powod.nie wyszedl mu mecz z barca?a komu wyszedl(sheva i dida)?nie ma co zwalac winy na ambrosiniego :twisted:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 05, 2004 23:59   

rossonero napisał/a:
I nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego Ancelotii nie wystawił w meczu z Barcą jego tylko drewnianego Ambrosiniego.

A dlatego ze najsilniejszą stroną Barcelony jest pomoc. Dlatego też wystawił Ambro aby zagęscic srodek pola. Niestety Massimo zagrał bardzo słabiutki mecz, nie wykonywał nalezycie swojego zadania i Barcelona zdominowała środek pola. Błąd Ancelottiego polegał na tym ze tak długo zwlekał ze zmianami. Powinien był duzo wczesniej wprowadzic drugiego napastnika, Rui Coste i wlaśnie Seedorfa o ktorym tu mowa, poniewaz jest to pilkarz ktory swietnie umie przytrzymac piłkę i przydalby sie na boisku zdecydowanie bardziej niz Ambro.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 00:00   

Veerapan napisał/a:
Powinien był duzo wczesniej wprowadzic drugiego napastnika, Rui Coste i wlaśnie Seedorfa o ktorym tu mowa, poniewaz jest to pilkarz ktory swietnie umie przytrzymac piłkę

Szkoda, ze ma tendencje do przytrzymywania pilki przy wychodzeniu z kontra :(

R.I.d.S.L KAKA! 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 01:25   

z tym sie zgadzam calkowicie. seedorf czasami zbyt dlugo przytrzymuje pilke i wychodzi to na niekorzysc druzyny. zwlaszcza w takich meczach jak z barca, kiedy to milan byl ustawiony typowo na kontre. nie mowie tu, ze z barca zagral zle, ale ze ma tendencje do przetrzymywania pilki w nieodpowiednich momentach.

skopi 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 06:36   

Biorąc pod uwagę to że to Barca była przy piłce całą 2 połowę to właśnie potrzeba było zawodnika który potrafi ją przyczymać i uspokoić grę bo Ambrosini to raczej nikogo i nic nie uspokoił tylko seryjnie kosił na przedpolu i tylko cud ze Ronaldinio, w końcu z wolnego nie trafił.

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

R.I.d.S.L KAKA! 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 11:06   

abstrahujac do ronaldinho-mysle, ze pilkarz tej klasy powinien strzelic przynajmniej jednego gola z wolnych ktore mial. jestem pewny, ze gdyby andrea pirlo mial taka okazja to z pewnoscia by ja wykorzystal(chociaz jedna).

tom77 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 13:31   

R.I.d.S.L KAKA! napisał/a:
z tym sie zgadzam calkowicie. seedorf czasami zbyt dlugo przytrzymuje pilke i wychodzi to na niekorzysc druzyny.

Ale w wielu sytuacjach właśnie ta jego umiejętność, spokój i opanowanie doprowadza do tego że niejednokrotnie ściąga na siebie 2-3 zawodników przeciwnej drużyny którzy chca odebrać mu piłkę i stwarza tym samym przewagę dla naszych.

Aśka_spoko 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2005 07:55   

Końcówka sezonu w wykonaniu Seedorfa jest masakryczna. Jest bez formy i psuje doskonałe akcje zespołu. Zamiast grać szybko, to On stanie sobie na środku boiska i czeka aż piłkarze drużyny przeciwnej wrucą i zabiorą mu piłke. Czy jest sens wystawienia takiego zawodnika?? Chyba nie :x :doh:

Pozdroffki :-D

Uffy 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2005 08:38   

W kontekście meczu z Juventusem, wolę aby Carlo wystawił już Kachę na lewej pomocy :lol:
Wczorajszy mecz, to masakra w wykonaniu Seedorfa, zero walki, zaangażowania, i co najważniejsze celnych i mądrych podań :roll: Clarence we belive in you :!:Na Juve musisz się odrodzić, ale wątpie, że zagrasz...
forza Milan il Milan ole...
Forza Milan !
vinci per noi

Kamilinho 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2005 09:27   

Co ten Carlo widzi w Seedorfie ? On ostatnio gra tragicznie ,a Carlo uparcie na niego stawia od 1-szych minut :doh: Wogole wczoraj zle podawal , zle odgrywal pilki do partnerow no i robil drybling po lewej flance i wyszedl z pilka poza linie - to bardzo utkwilomi w glowie :P Carlo on nie moze wyjsc w podsatwowej "11" na mecz z Juve :nono: :nono: :nono: PEwnie forma jeszcze mu przyjdzie,ale narazie za taka gre trzeba go posadzic na lawe...

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 05, 2005 15:19   

mnie bardziej zastanawia czemy Carlo tak nie lubi Dhorasoo, trudno mi sobie wyobrazic, zeby Hindus pokazywal wieksza padake na treningach niz Seedorf ostatnio..

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

nescik 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2005 17:40   

liczmy na to ze si echlopak obudzi i bedzie strzelal takie bramki jak w meczu z interem wygranym 3-2
osttanio niesttey ma beznadziejna forme i wole zeby wystepowal na jego pozycji serginho
czy tez ambrossini

Odpowiedz do tematu