ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga francuska
Autor Wiadomość
rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 19, 2003 14:03   Liga francuska

Napisałem już o lidze angielskiej. Teraz kilka słów o francuskiej.
Kandydatów na mistrza mamy chyba dwóch. Olympique Lyon i Marseille. Osobiście bardzo bym chciał, aby wreszcie tytuł zdobyła Marsylia. Dokonała kilku transferów. Nie osłabiła się też. Reszta stawki prawdopodobnie zostanie w tyle. Generalnie jednak poziom ligi francuskiej jakby trochę poszedł w dół. Dodatkowo odeszła największa gwiazda ligi (Ronaldinho). Zobaczymy, jak będzie w tym sezonie. Marsylia powinna się zakwalifikować do LM. Może wtedy spotka się z Milanem i będzie wreszcie okazja do rewanżu za porażki z początku lat 90-tych (szczególnie za przegrany finał LM z sezonu 92/93)

olympique
Milanista

Wysłany: Śro Sie 20, 2003 10:02   

Niestety w ostatniej kolejce moja ukochana Marsylia przegrała pechowo w Lens. Liczę jednak, że szybko się otrząśnie i będzie pewnie zmierzała po tytuł. Allez OM

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 23, 2003 22:31   

Ja w lidze francuskiej kibicuję Marsylii (już wcześniej o tym pisałem) i Jackowi Bąkowi, czyli Lens. Chciałbym aby obie ekipy powalczyły o mistrza.

korsi 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 01, 2003 21:15   

Ligą francuską nie interesuje się wsumie zabardzo. Nawet jak trafiam na skróty to jakoś mni nie ciągnie by je oglądać. Sledze oczywiście wyniki(jak każdej znaczącej sie ligi). Kibicuje natomiast PSG i Auxere. PSG lubie od zawsze nie wiem czemu ale jakoś lubie :D Podoba mi sie ich stadion stroje (powody śmieszą nawet mnie ale taka jest prawda) duże znaczenie miało też to że kilka lat temu liczyli sie nawet na arenie europejskiej. Bardzo bym chiał by mistrza zdobyło wkońcu Auxere mają niezłą ekipe a co roku jakoś po dobrym starcie potem wszystko sie psuje. Lubie ten klub gdyż jest tam dobra praca z młodzieżą no i dlatego też iż grają tam nieliczni dobrzy zawodnicy w tej lidze jak Mexes Cisse Kapo i Boumsong. Z tego względu i oczywiście nie tylko w tym sezonie kibicuje we francji tej drużynie (zwłascza , że po tym co pokazało PSG w pierwszych koleikach o mistrzostwie chyba mogą sobie tylko pomażyć). Tak naprawde zawsze jednak kibicowałem PSG najpierw większe moje zainteresowanie tym klubem wzbudzał Jay Jay Okocha którego kibice z Paryża mieli zaszczyt oglądać. Potem był Anelka i Ronaldinho i właśnie zawsze ciekawiło mnie jak sobie radzą(oglądałem z większą chęcią niż teraz skróty w eurogolu) . W tym sezonie mają Paulete ale jak pozostali wyżej wymienieni panowie nie może sie odnaleźć w nowym środowisku. Na zakończenie powiem że największe szanse według mnie(i nie tylko mnie) na mistrzostwo mają Marsylia i Lyon. A z tej dwójki wolałbym by lige wygrała Marsylia(jeśli nie miało by sie to udać Auxere) :)

unkas24 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 14:34   

Ja myśle ,ze właczą sie Monaco z Morientesem i PSG z nowym nabytkiem Pauleta.Lyon bez Sonyego to juz nie to samo.
Lyon i Om maja konkurencje.
:twisted:
Wielki Duchu,Stwórco wszelkiego życia Bieży ku tobie Wojownik niczym strzała skierowana ku słońcu-Przyjmij GO niech zasiądzie przy ognisku rady starszych mojego plemienia - To Unkas mój syn,karz mu byc cierpliwym i popros śmierc o pośpiech

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 18:22   

Ja tez czuje miete do Marsylii ale dlaczego to nie wiem. Nie przepadam za to za PSG no chyba ze na nich obstawie u bukamchera to wtedy sila rzeczy musze za nich trzymac kciuki :wink: .

Mackay 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 20:25   

Z francuskiej tylko AJ Auxerre. Moja ulubiona druzyna w CM'ku i do tego ekipa naprawde utalentowanych pilkarzy w malutkim miescie ktore zyje kazdym meczem swoich pupilkow. Trudno sobie wyobrazic wspanialszy klimat do grania w pilke...no oczywiscie zaraz po Milanello :)

Dziwie sie ze Mexes jeszcze u nas nie kopie pilki, wydaje sie znakomitym zastepstwem dla Maldiniego a do tego wiadomo ze fortuny na niego nie trzeba bedzie wydac. W koncu AJA to klub raczej przejsciowy, albo nawet poczatkowy w karierze mlodzikow takich jak wlasnie Mexes, Cisse, Kapo,...

Niech wreszcie chlopaki cos wygraja bo AJA moze tych swoich "gwiazd" juz dlugo w skladzie nie utrzymac, Barca juz ostrzyla zeby na Mexesa i Cisse, a Kapo tez juz byl jedna noga w jakims klubie (nie pamietam dokladnie)

RASI 
Juventino

Wysłany: Czw Wrz 11, 2003 23:35   

A ja niewiedzieć czemu lubie PSG :shock: . Sam nie wiem dlaczego. Po prostu do nich czuje jakąś sympatie. Ale o mistrzostwie moga zapomnieć.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 12, 2003 06:55   

RASI napisał/a:
A ja niewiedzieć czemu lubie PSG :shock: . Sam nie wiem dlaczego. Po prostu do nich czuje jakąś sympatie. Ale o mistrzostwie moga zapomnieć.

To fakt, że w PSG jest coś (nie wiadomo co), co każe lubić tą drużynę. Ze mną też tak było, ale teraz mi przeszło. I ta na największego rywala PSG, czyli Olympique Marseille.
A może wszyscy lubimy Paryż i siłą rzeczy sympatia przerzuca się sama na PSG?

olympique
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 15, 2003 17:29   

Paryża nie da się lubić, brrrr. Najważniejsze, że OM wysoko wygrywa i ma tyle samo punktów co Monaco.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 19, 2003 07:01   

Mam pytanko. Co oznacza jedna gwiazdka nad herbem klubu na koszulkach Olympique Marseille? Jeden triumf w LM? Bo przecież nie 10 mistrzostw, bo Marsylia tylu nie ma.

Rui Costa 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 29, 2003 18:58   

Z ligi francuskiej lubię Olympique Marseille,Lyon,Auxerre,PSG i ze względu na Bąka, Lens.
Do OM czuje jakąś sympatię ale nie umiem tego wyjaśnić
Lyon ma jak na francuskie warunki znakomity skład.Carriere,Elber,Govou,Juninho,Luyindula,Edmilson,Dhorasoo.Ich siła uderzeniowa jest naprawdę wielka.Pamiętam jak dwa lata temu w LM rozjechali Bayern M.Grają fajną dla oka piłkę.
Auxrre(podobnie jak Nantes) to taki francuski Ajax,czyli kopalnia talentów.Dziwie sią że Kapo,Cisse,Mexes jeszcze nie grają w mocnych klubach zagranicznych.
PSG lubiłem zwłaszcza wtedy gdy grali tam Weah,Rai,Leonardo czy Loko.Teraz jakby troche mniej.

Generalnie uważam że jest to liga nie mogąca się równać z Serie A,Premiership,czy Primeradivision.Przede wszystkim nie ma tam takich pieniędzy i najlepsi gracze uciekają z niej.Można się w niej nieżle wypromować ale raczej nic poza tym.Kluby francuskie liczą się w Europie,ale szans na wygranie L.M. nie mają w zasadzie żadnych.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 29, 2003 21:41   

Mackay napisał/a:

(...)a Kapo tez juz byl jedna noga w jakims klubie (nie pamietam dokladnie)

jezeli sie nie myle to byl to inter

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 16, 2004 11:28   

Wydawało się jakiś czas temu, że wszystko już jest jasne i mistrz może być tylko jeden. A tymczasem Monaco złapało zadyszkę i ze sporej przewagi zostały tylko 4 punkty. Na uwagę zasługuje wygrana na wyjeździe Lyonu z będącym ostatnio w wysokiej formie Auxerre.

MALDINI
Milanista

Wysłany: Wto Lut 17, 2004 20:03   

rossonero napisał/a:
Wydawało się jakiś czas temu, że wszystko już jest jasne i mistrz może być tylko jeden. A tymczasem Monaco złapało zadyszkę i ze sporej przewagi zostały tylko 4 punkty. Na uwagę zasługuje wygrana na wyjeździe Lyonu z będącym ostatnio w wysokiej formie Auxerre.
Myślę że będą się liczyć też książęta z Paryża,będący ostatnio w wysokiej dyspozycji.

michass 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 10, 2004 20:13   

normalnie chyba najdziwniejsza liga na swiecie dlatego jej nie lubie faworyci przegrywają autsajderzy wygrywają heh jedynie to lubie z tamtej ligi tylko Lens Jacka Bąka

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 11, 2004 07:47   

I outsajderzy są na czele. Monaco, Lyon (ćwierćfinaliści LM), PSG.
Wszędzie się zdarza, że słabsi wygrywają z mocniejszymi. Gdyby zawsze wygrywali faworyci, to dopiero były by nudy.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 21, 2004 14:56   

Liga francuska przypomina ostatnio nieco ligę hiszpańską. Monaco (tak jak Real) przez długi czas było liderem i wydawało się, że pewnie zmierza po tytuł, ale zaczęło gubić punkty, a w ostatniej kolejce tylko zremisowało straciło przodownictwo w tabeli na rzecz OL. O tytuł powalczy też PSG, które ma niewielką stratę do lidera.
PS. W Primera Division Real jest liderem, jeszcze. Ale jak długo?

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 22, 2004 13:43   

Forma Monaco nieco mnie martwi w kontekście meczu z Realem. Myślałem, że sprawią niespodziankę i wyeliminują królewskich. Chociaż z formą tych ostatnich też jest kiepsko, więc może jednak.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 13:30   

PSG, z którym trochę sympatyzuję pokonało u siebie Marsylię 2:1 i walczy o mistrzostwo. Walka tam będzie chyba tak samo ciekawa jak w Hiszpanii. Po za tym, podnosi się tam wreszcie poziom (patrz -> sukcesy Monaco). A mówiono, że po odejściu Ronaldinho będzie to liga bez gwiazd. Na szczęście pojawili się niespodziewanie Morientes i Elber. No i jest jeszcze Pauleta. Ciekaw jestem, jak to sie dalej bedzie rozwijać...

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 08:03   

O ile się nie mylę, to PSG podejmuje jeszcze u siebie Lyon. I będzie to prawdopodobnie decydujący mecz. Chyba, że Monaco się obudzi.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 11:48   

chcialbym aby tytul trafil w rece PSG, z druzyn francuskich wlasnie ich najbardziej lubie. Pauleta bardzo dobrze radzi sobie w roli nastepcy Ronaldinho i mam nadzieje, ze przyczyni sie do zdobycia przez Paryzan mistrzostwa. z drugiej strony wydaje mi sie, ze Lyon jest na tyle dobra i doswiadczona druzyna, ze chyba pierwszego miejsca juz nie odda. najmniejsze szanse daje Monaco, ktore jak widac po ostatnich wynikach wszystkie swoje sily skupilo na LM.

pawel_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 27, 2004 23:27   

moim zdaniem tytuł trafi do lyonu.piłkarze tego zespołu przez cały sezon spisywali bardzo równo czy to w lidze mistrzów czy wlidze, monaco natomiast im lepiej grali w LM tym gorzej u siebie w lidze- szkoda ze nie potrafili jakos pogodzić gry we francji z grą w europie. natomiast PSG maja raczej marne szanse na tytuł alejezeli beda grali tak dobrze w przyszłym sezonie to naprawde moga zdobyc mistrza(w Paryzu od czasów raia bramkarza lamy nie mieli tak udanego sezonu jak teraz!)

Milu78 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 28, 2004 19:32   

Liga francuska w tym sezonie pokazla sie, ze nalezy do najlepszych na swiecie. Monaco, Lyon, OM, no i w lidze wrescie dobra gra PSG. Mam nadzieje, ze zdobeda mistrzostwo 8) . Tylko 3 pukty straty do Lyonu. Wiec zobaczymy jak bedzie.
A do napisania postu zainspirowal mnie polfinal PF Nates - PSG. Ktory moze niebyl swietnym widowiskiem ale dramatugi mu niebrakowalo. Wszystko roztrzygnelo sie w karnych. A poraz kolejny okazalo sie, ze strzelanie z 11 metrow do najlatwiejszych nienalezy ;-) .

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2004 13:36   

PSG przegrało 0:3 z Girondins Bordeaux i praktycznie pożegnało się z marzeniami o mistrzostwie. A szkoda, bo było by fajnie gdyby stolica francuskiej piłki zawitała znowu do Paryża.

Odpowiedz do tematu