ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kakha Kaladze
Autor Wiadomość
Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 30, 2010 15:30   

Ja myślę, że za zasługi, bo jakby nie było Kaladze je ma i ze względu na jego skomplikowaną historię może te 3 banki dostać. Był zawsze lojalnym i oddanym graczem, więc już mu nie załujmy. Zresztą nie nasza kasa ;)

zadi 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 30, 2010 18:08   

dobrze, ze odchodzi
stac go na gre w pierwszym skladzie, ale nie u NAS
szkoda zeby sie marnowal

bylo super, dzieki KAHA

kichasmok 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:30   

Dostanie 3.2 mln bo tyle zarobil by przez kolejny rok u nas czyli tyle musi zarabiać rocznie:))

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:40   

moze mi ktos wyjasnic sens rozwiazania tego kontraktu i wyplate zawodnikowi 100% reszty wynagrodzenia? serio pytam...

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:44   

Może ma liczną rodzinę, którą musi wyżywić. Za rozwiązanie kontraktu dostanie 3.2mln, gdzieś indziej jacyś frajerzy dadzą mu 2mln euro bo ma kartę na ręku i tym samym zarobi za sezon więcej, niż większość z obecnej naszej kadry :) Ma gość głowę do interesów...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:49   

Zastanawiam się nad podatkiem.
Jeśli w kontrakt jest wpisana kwota netto, a klub odprowadza za zawodnika podatek dochodowy - to wypłacenie kary za zerwanie wcześniej kontraktu sprawiłoby, że klub byłby bogatszy o ów podatek.

Koszty utrzymania gracza w klubie zawsze jakieś są. Choć wydają się akurat marginalne i wątpię by zaważyły.

Jest jeszcze jedna możliwość. Kaladze był niezadowolony ze swojej sytuacji i narzekaniem psuł atmosferę w drużynie. Albo inni gracze argumentowali 'jeśli Kaladze zarabia tyle, to ja chciałbym przynajmniej..." i działacze woleli mu zapłacić i się go pozbyć.

Ot, takie sobie wymyślanie. Zakładam, że jeśli to zrobili, to powód mieli.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 12:08   

Mam nadzieję, że nasi dzsiałacze wyciagną z tego wnioski. Za długie umowy i wysokie zarobki to nic dobrego, choć wiadomo, że Kaladze był w formie przdłużając kontrakt. Jednak zarobki powinno sie uzalezniac od ilości meczów, np.1,5 mln podstawy, póżniej w zależnści od występów i ew. sukcesów adekwatne premie, oczywiście kontuzje powinny byc rozpatrywane inaczej.

Kaladze powinien odejść z klasą, dziękując z wzajemnością za współpracę, ale łatwo się mówi, za 3 bańki ojro wszyscy byśmy mieli 'klasę' w :dupa:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 13:30   

ja rozumiem, ze rynek jest zepsuty przez zawodnikow i o kazda podwyzke sapia jak nienormalni (nawet gdy do konca obecnego kontraktu maja 3 lata), a jak przyjdzie spedzic 10 miesiecy u lekarza to o potencjalnej obnizce nie mzo ebyc mowy (no przeciez kontrakt zobowiazuje, nie?), ale zeby jeszcze wyplacac im calosc zarobkow i pozwolic odejsc? dla mnie jedynym sensownym wytlumaczeniem bylyby roczne zarobki kaladze na poziomie 6,5 mln euro co jest oczywsta bzdura, wiec wnioski nasuwaja sie same :/

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 13:51   

Ktoś w innym temacie (Carlo???) napisał że Kaladze zarabia wg dziennikarzy kolo 3 mln euro netto. To daje ile? 5-6 brutto? Jeśli tak jest, a te 3,2 to kwota brutto, to byśmy mimo wszystko nieco zaoszczędzili. Jednak nie wiem jak jest naprawdę, bo ani jego rocznej pensji nie znam, ani nie wiem czy te 3,2 to brutto czy netto.
Pamato napisał/a:
rynek jest zepsuty przez zawodnikow

raczej kluby psują zawodników płacąc za nich krocie i oferując mega kontrakty byleby tylko do nich przeszli czy w nich pozostali. Zawodnicy tylko się uczą i korzystają :) Uczą się liczyć rzecz jasna ;) niekoniecznie na siebie ;)
Z kontuzjami ciężka sprawa, bo przecież każdy pracownik jak zachoruje ma prawo do zwolnienia i jakieś 80% pensji. Jest jeszcze ubezpieczanie zawodników przez kluby, ale nie wiem na jakich zasadach i za co ubezpieczyciel odpowiada i w jakim zakresie.

Klub się chce go pozbyć, zawodnik chciałby zostać i walczyć o miejsce w składzie. Moim zdaniem mimo wszystko może w tym być przejaw ambicji sportowej Kaladze. Jasne że może być przeciwnie i chodzi mu tylko o kasę.
Nie mam do gościa pretensji że chce odszkodowania za rozwiązanie kontraktu. Trzeba respektować umów jakie się zawiera.
Facet sporo dobrego zrobił dla Milanu. Sporo tez przeszedł jako człowiek. Nie skąpiłbym mu więc kasy.
Ale póki co nie jest to oficjalne jeszcze :)

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 15:40   

kichasmok napisał/a:
Dostanie 3.2 mln bo tyle zarobil by przez kolejny rok u nas czyli tyle musi zarabiać rocznie:))

Nie jesteśmy Świętym Mikołajem, nie mamy siana jak lodu aby wypłacać mu odprawkę w wysokości 3 baniek. Jak chce odejść a klubowi nie jest potrzebny rozwiązujemy kontrakt bez żadnych opłat, bo w końcu komu tu zależy na odejściu Kaly, klubowi czy samemu zawodnikowi...

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 21:14   

Horrorist napisał/a:

tylko dodam, że z czysto ekonomicznego punktu widzenia 3,2 mln euro wypłacone w jednym momencie ma dużo większą wartość niż suma 3,2 mln wypłaconych systematycznie w ratach w ciągu roku ( można je zainwestować i na tym zarobić, nie tracimy na inflacji itp.). Także w ogóle się taka transakcja Milanowi nie opłaca ;)

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 31, 2010 23:59   

W ogóle to coś jest nie tak. Nie lepiej go sprzedać i zarobić na jego transferze, dodatkowo nie płacąc za ostatni rok kontraktu? Jeśli się nie zgodzi odejść to niech siedzi kolejny rok na trybunach, myślę że nie będzie mu się to opłacało, bo kto będzie jeszcze pamiętał o Kaladze, który 2 lata nigdzie nie grał.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 15:37   

Z tym newsem na głównej to (mam nadzieję) prima aprilisowy żart :]
Cytat:
po meczu z Cagliari mam spotkanie z wiceprezydentem Gallianim i podpiszę nową umowę.

:king:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 13:21   

Paolo#3 napisał/a:
Z tym newsem na głównej to (mam nadzieję) prima aprilisowy żart :]
Cytat:
po meczu z Cagliari mam spotkanie z wiceprezydentem Gallianim i podpiszę nową umowę.

:king:

też mam taką nadzieję bo inaczej głowę o ścianę można rozbić :wall2:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 23:22   

Jak to jest z tym Kaladze? Zanotowałem już w głowie, że po wypłaceniu mu (części?) należnego kontraktu żegnamy gościa, a tu, gdziekolwiek nie spojrzę, dywagacje na temat jego przyszłości. Jak w końcu jest?
Ps: No i dupa, przekopałem się przez archiwum, powęszyłem tu i tam, co się okazało? Informacja o rozwiązaniu umowy była podana tylko na podstawie plotek, nic oficjalnego się nie ukazało.

Niestety.

Cieszy brak Kachy w kadrze w ostatnim okresie, cieszy brak na wyjazd do USA. Mam nadzieję, że zrozumie aluzje i opuści klub, porządki czas zacząć. W sumie dobrze, że poprzednie info było nieprawdziwe, niezrozumiałe byłoby wypłacanie mu części kontraktu by odszedł, zawsze można go puścić za free, jeśli nie, z nim na trybunach San Siro będzie jakby nieco pełniejsze ;)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:26   

Co by nie było, grazie Kacha za te 9 lat, a w szczególności za tą bramkę, która każdemu dała wielką radość:
http://youtube.com/watch?v=gKfDjjBsR60

no i ogólnie: http://www.youtube.com/wa...feature=related

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:57   

Jestem ciekaw, co Kacha pokaże w Genoi, czy się jeszcze odbuduje.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 19:00   

Niech się dobuduje. Życze mu jak najlepiej, bo wielkim piłkarzem był i dużo dla nas zrobił. Milan jest Milanem. Z tego Merceto dla mnie jest to największy sukces z pozbycia z tej "3", chociaz jednego. Brzmi okrutnie, ale taka jest rzeczywistość.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 19:21   

A ja powiem inaczej - dużo bardziej byłbym zadowolony gdyby Kacha został jako rezerwowy "na wszelki wielki", a zarząd spróbował się pozbyć Oddo. Jak widzę tego zawodnika na boisku, to drętwieję za każdym razem, kiedy idzie akcja jego stroną boiska. I podobnie rzecz się ma przy okazji dośrodkowań.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 22:49   

Dziękuję Kaładze za ten czas. Oby mu się wiodło.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 23:03   

Szkoda spadku formy bo moglby jeszcze pobiegac... 10 lat sporo...
Grazie Kaha!

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 00:15   

jest mu za co dziękować, lista w newsach jego sukcesów z Milanem robi wrażenie, staż także, był w Milanie od kiedy tylko im kibicuję więc troszeczkę z sentymentu byłoby mi go żal gdyby nie atmosfera w jakiej odchodzi, szkoda że tak się porobiło, że zjechał z formą ale oby tam, gdzie go chcą, odbudował się ;) osobiście uważam że z magicznej "3" on był nam najbardziej zbędny, niestety ;) więc dobrze że poszedł i oby tam grał, dużo lepiej niż ostatnio u nas

GRAZIE KAKHA!

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 31, 2011 23:26   

http://www.youtube.com/watch?v=O0h1Xlh4DeU

Bramka Kaladze z sobotniego meczu z Parmą... wrzucam bardziej w formie ciekawostki niż próby rozwinięcia dyskusji w tym zakurzonym temacie ;)

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 01, 2011 20:46   

Coś wyniósł ze wspólnych treningów z Pippo :ok: Niech sobie dalej tak radzi, zapominając o końcówce jego przygody w Milanie będziemy go miło wspominać.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 08, 2012 16:15   

Kaładze bierze się za politykę :brew:

http://www.sport.pl/pilka...politykiem.html

Odpowiedz do tematu